Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) wms válasza PuMbA (#47749) üzenetére


wms
senior tag

És a 77D? ;)

(#47752) Muerte68 válasza #31733248 (#47748) üzenetére


Muerte68
addikt

Ez most nem személyeskedés, volt a márkával kapcsolatos kissé elfogult véleményt, éreztem hasonlónak, minden márkánál van ilyen ember, csak mérték változik.
Nem támadásnak írtam csak egy észrevétel volt:)

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#47753) Alcsi69 válasza Muerte68 (#47737) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Nikon D7000-et 18-105VR obival illetve tartozékaival és memókártyával együtt 120K-ért tudnék venni.
Illetve egy 60D-t + markolat + tartozékok 100k-ért. (De ekkor még kitobim se lenne ugye)
Melyik lenne jobb ajánlat? :D

(#47754) itouchfan válasza Alcsi69 (#47753) üzenetére


itouchfan
senior tag

D7k. (Bár expószámtól is függ)

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47755) Alcsi69 válasza itouchfan (#47754) üzenetére


Alcsi69
senior tag

A D7000-ben 22k expo van, míg a 60D-ben az eladó elmondása szerint csak 1500.

(#47756) Rapid136 válasza Alcsi69 (#47755) üzenetére


Rapid136
őstag

1500 expo... zárcsere után? (volt már ilyen)
:))

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#47757) Alcsi69 válasza Rapid136 (#47756) üzenetére


Alcsi69
senior tag

Lehetséges, ezért mondtam hogy az elmondása szerint. ;]
Nem nagyon tudom én se elhinni azt.

(#47758) tvamos válasza PuMbA (#47749) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazabol tele iranyba kene menni. Most iPhone 7-tel fotozik, binokularon keresztul...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47759) PuMbA válasza wms (#47751) üzenetére


PuMbA
titán

Igaz, inkább az, mint a 800D :)

(#47760) PuMbA válasza tvamos (#47758) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor marad a 77D 18-55mm vagy M50 15-45mm kitobjektívvel (az M50 esetén még plusz EF adapterrel) + Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM objektív, de csak az IS STM változat :)

[ Szerkesztve ]

(#47761) wms válasza PuMbA (#47760) üzenetére


wms
senior tag

Most jó :R

(#47762) tvamos válasza PuMbA (#47760) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! En is a Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM-et ajanlottam neki, de az rovidnek tunik. Kiprobaltuk az en gepemmel, meg 30-110-zel, (ekvivalens 300 korul van a vege,) es arra is azt mondta, hogy rovid...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47763) PuMbA válasza tvamos (#47762) üzenetére


PuMbA
titán

Ez ekvivalens 400mm-t ad, ami azért mindenre elég, komoly madarászáson kívül. Ilyen távolra már az atmoszféra (poros, párás levegő) is rombolja a képminőséget a szabadban :) Ha ennél távolabbat akar, az súlyos pénzekbe kerül vagy pedig a képminőség lesz ratyi.

[ Szerkesztve ]

(#47764) tvamos válasza PuMbA (#47763) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ilyen távolra már az atmoszféra (poros, párás levegő) is rombolja a képminőséget a szabadban ezt a problemat rovid gondolkodas utan elvetette. (Biztosan megertette, mert egy jo gepesz mernok, de ugy dontott, egyaltalan nem erdekli.)
Egy spec szurovel hallgatja, amit mondok neki... mint mindenki.

Ajanlottam a S150-600C-t, most azon tori a fejet, de kicsit soknak talalta. (Ha jol tudom a T150-600 meg tobb.)
Amugy hajokat, meg a fokakat akarja fotozni.

Ja, meg mondtam neki azt is, hogy ha olcsobban akar tele obit, akkor manualozni kell, es arra az M50 lenne a legjobb, mert abban van fokuszseged. Nem tudom, hogy a tobbiben a display-en van-e valami, mert az elony lenne. M50-et nem akar, nem hisz a MILC-ben. Tukros kell, es kesz.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47765) kovsol válasza tvamos (#47764) üzenetére


kovsol
titán

Nem hisz a milcben :) ezt kifejtette?
Nekem sigma 100-400 van. Apsc vazon ezzel már állatokat is kényelmesen tudok fotózni, és jóval könnyebb, mint a 150-600 így órákon át tudom kézből is használni.

May the Force be with you!

(#47766) PuMbA válasza tvamos (#47764) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, ez a kettő objektív van, mint olcsónak számító :)

[ Szerkesztve ]

(#47767) bigsee válasza tvamos (#47764) üzenetére


bigsee
addikt

Fókák nem hidegben laknak? Oda azért nem ártana egy WR-es váz... meg obi se...

[ Szerkesztve ]

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47768) tvamos válasza kovsol (#47765) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem hisz a milcben :) ezt kifejtette? Ezt nem kell kifejteni. Nem hiszi, hogy van olyan jo, mint egy dSLR. Nem fejtette ki jobban, nem is feszegettem a dolgot, mert az meg mar engem nem erdekelt.

Erre gondolsz? Tovabb kuldtem neki. Most ugy szamolja az ar-ertek aranyt, hogy az arat osztja a fokusztavval... :) Igy a 150-600 a nyero.

(#47767) bigsee
Fókák nem hidegben laknak? Gondolom... most meleguk lehet.
Latja oket a konyhaablakbol, es szeretne egy jobb megoldast, amivel fenykepezheti oket.

Mondtam neki, hogy a Sony A6500 lenne neki nagyon jo, mert abban van szenzor stabi, de azt mondta, az mar tul van a kereten, ait ra tud kolteni. (Meg gondolom nem Canon dSLR, de ez mindegy is, ha nem fer bele a budzsebe.)

Most fogjuk kiprobalni, mit mutat az en gepemen a 300mm-es fix. (Ekv. 810mm.) Kivancsi leszek, arra mint mond. Ez egy kicsit rovidebb csak, mint a 150-600 a Canon APS-C-n.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#47769) lugosi válasza bigsee (#47767) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes kérdés, utánaolvastam és kiderült, hogy nem mind.

(#47770) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Találtam egy elég jó dealt A6300-ra 16-50mm kitlenssel olyan 230 körül van, ez meg 310 de az eladó megerősítette hogy a 18-135mm obi a SEL18-135 na most ennek az árát elnézve elég jó deal. Többmindenre jó mint a kitlens, lenne mellé még egy 35mm 1.8 bokeh-re és jónapot :P

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#47771) papa019 válasza PuMbA (#47720) üzenetére


papa019
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R
Végül a 77D mellett döntöttem, a 200D fogása nem volt kényelmes (nekem is kicsi volt), remélem nem bánom meg. :DDD
Ha minden jól megy, akkor használtan veszek hozzá egy Sigma 17-70-et.
Még pár kérdésben kérném a segítségeteket:
- Milyen memóriakártyát érdemes venni hozzá, ami nem a legfelső kategória, de nem fogja vissza a gépet? A Sandisk Extreme Pro U3 64GB-ot néztem eddig.
- Hasonló elvek mentén milyen állványt érdemes venni? Számomra az lenne a fontos, hogy minél kisebb méretre össze tudjam csukni, tartós legyen és jól szállítható (akár kerékpáron is).
- Illetve táskával kapcsolatban is kérdeznék. Van valamilyen márkával, típussal jó tapasztalatotok? Itt is a tartósság lenne a fő szempont, illetve hogy később esetleg plusz objektív, pót akksi beleférjen.

Előre is köszönöm. :R

(#47772) PuMbA válasza papa019 (#47771) üzenetére


PuMbA
titán

Én mondtam :) A Sigmával óvatosan, mert fókusz gondjai vannak, hiszen nem Canon objektív. Az olcsóság ára. Ne vegyél jobb kártyát, mint amit tud a gép, mert csak lassabb lesz. UHS-I-es sima Sandisk Extreme Pro elég. Külföldről lehet jó Manfrotto állványt (ne a kompaktokhoz valót) venni, valamivel olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#47773) csacsi77 válasza papa019 (#47771) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Sigma 17-70-ből csakis a Contemporary változatot vedd. Erre figyelj.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47774) papa019 válasza csacsi77 (#47773) üzenetére


papa019
senior tag

Oké, köszönöm. Mi a különbség egyébként a nem contemporary-hez képest?
Ha nem találok használtan contemporary 17-70est,akkor milyen alternatívákat érdemes nézni hasonló átfogással?
Tamron/Sigma 17-50 f 2.8 esetében kell valami hasonlóra figyelni?
Illetve ha AF probléma lenne, azt szervizben utána lehet állíttatni?

(#47775) PuMbA válasza papa019 (#47774) üzenetére


PuMbA
titán

"Illetve ha AF probléma lenne, azt szervizben utána lehet állíttatni?"

Igen, de akkor a többi obid fókusza csúszik el, illetve semmi sem garantálja, hogy állítás után is tökéletes lesz :)

"Tamron/Sigma 17-50 f 2.8 esetében kell valami hasonlóra figyelni?"

Bármi, ami nem Canon ott nagy az eshetőség.

[ Szerkesztve ]

(#47776) #31733248 válasza papa019 (#47774) üzenetére


#31733248
törölt tag

Miután PuMbA a valós hátrányok egy részét sikeresen felfedve lebeszélt a Canonról, javasolhatunk valami mást? :D

(#47777) hibavissza válasza #31733248 (#47776) üzenetére


hibavissza
veterán

Aminek olyan jó a fogása mint a Canon 77d-nek? Ezt megvárom :D Dual-pixel nem megy a Sigmákkal amúgy? Mert azzal nem nagyon lesz fókusz problémája. Csak nem az üvegbele nézőkét nézi.

[ Szerkesztve ]

(#47778) PuMbA válasza #31733248 (#47776) üzenetére


PuMbA
titán

Miféle hátrány? Canon objektíveket kell venni és kész, amik amúgy is a legjobbak, hiszen még Sony földön is azokat használják :) Fotózásban sajnos nincs fillérb*szás, mert jöhet a szenvedés. Vagy megelégszünk a kiváló minőségű és olcsó belépő Canon obikkal vagy csengetni kell a több lóvét az f/2.8-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#47779) itouchfan válasza csacsi77 (#47773) üzenetére


itouchfan
senior tag

Miért?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47780) csacsi77 válasza papa019 (#47774) üzenetére


csacsi77
senior tag

... és #47779) itouchfan

Három változata volt a Sigma 17-70-nek, volt a f/2,8-4,5, az utódja az f/2,8-4 és a legújabb az f/2,8-4 Contemporary. A minőségük ebben a sorrendben növekedett.
Én egy Canon 760D-vel használtam a Contemporary változatot. Fotózásra nagyon jó volt, gyors és pontos is.
Videóra felejtős, ott csak szenvedett és hangos is volt a motor. De fotózni biztos ezt venném és persze imádkoznék, hogy ne legyen fókuszprobléma. Ha a videó is fontos, akkor mellé vennék használtan egy 18-55 STM kitobit és kész is.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#47781) itouchfan válasza csacsi77 (#47780) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nekem sima 2,8-4 van, nem C és nincsen különösebb bajom vele, sőt meg vagyok vele elégedve. Igaz, nikonnal használom de szerintem átlag usernek bőven jó lehet.

[ Szerkesztve ]

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#47782) lugosi válasza PuMbA (#47778) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Canon, ugyan már... még az oroszlán is csak a kölyköknek dobja oda játszani... :DDD [link]
Úgy volt vele, jó lesz a gyereknek játszani :D

(#47783) PuMbA válasza lugosi (#47782) üzenetére


PuMbA
titán

:)

(#47784) Lacy6


Lacy6
senior tag

Beltéri megvilágított helységben való videózásra max 150 ezerig milyen gép ami megfelelő lehet?
Szép éles kép, jó színvilág és viszonylag gyors fókusz kellene.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#47785) Tin_Shield válasza Lacy6 (#47784) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Szép éles kép, jó színvilág és viszonylag gyors fókusz kellene.

Hogy a klasszikus mondást idézzem: ebből kettő választható ;)

(#47786) Lacy6 válasza Tin_Shield (#47785) üzenetére


Lacy6
senior tag

Fontossági sorrendben írtam. :)

Sütés- főzés lenne vele videózva, jól megvilágított környezetben.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#47787) Tin_Shield válasza Lacy6 (#47786) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha nem kell nagyon komoly követőfókusz akkor valamelyik olcsóbb 4k Pana beleférhet

(#47788) Lacy6 válasza Tin_Shield (#47787) üzenetére


Lacy6
senior tag

Inkább egy jó minőségű full HD videó kellene, nem kell kimondottan 4K.
Melyik típusra gondolsz?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#47789) asdf_ válasza Lacy6 (#47788) üzenetére


asdf_
veterán

A jo minosegu FullHD video keletkezesi modja: a 4K felvetelt FullHD-ra meretezed ;)

(#47790) Lacy6 válasza Tin_Shield (#47787) üzenetére


Lacy6
senior tag

Panasonic DMC-GX80 jó lehet erre a célra?
Ha igen, akkor kimondottan videózásra melyik objektívet érdemes megvenni?

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

(#47791) Tin_Shield válasza Lacy6 (#47790) üzenetére


Tin_Shield
őstag

GX80 vagy G7 jó lehet, igen. Ha van elég fény a kitobi is elég, a 12-32 és a 14-42II rajzára nem nagyon lehet panaszkodni nyitva sem. De ha felvétel közben zoomolni is szeretnél, akkor a 14-42X talán jobb a villanyzoom miatt, és mert parfokális.

(#47792) papa019 válasza csacsi77 (#47780) üzenetére


papa019
senior tag

Köszi a részletes választ. Így már kicsit bánom, hogy nem kitobival rendeltem meg, tegnap még akciós volt. :O
Azt tudtam, hogy nincs ATMA a 77D-ben, de hogy már akkor szembe jön ez a probléma, amikor a gép még meg sincs, ez eléggé elbizonytalanított.

(#47793) g_g_g válasza papa019 (#47792) üzenetére


g_g_g
őstag

Azért annyira nem vészes a helyzet.
Lehet jó lesz a fókusz és akkor csak használnod kell.
A rosszabb verzió, hogy kalibráltatni kell az objektívet. Azt is megcsinálják a Camera kft. - nél és utána használod megelégedéssel.
Nálam a második verzió jött be.

(#47794) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Nah még egy kérdés. :D
Canon 700D 60k expoval + 18-55 kitobi + tartozékok mennyire éri meg 79k-ért? Gondolom 75 körül odaadná egyébként.
(Bár még mindig a 60D/D7000-et vadászom, csak nem találtam még értelmesebb ajánlatot)

(#47795) Gáboromm


Gáboromm
tag

Múltkor régebben kérdeztem tőletek, hogy
"Helyzet:
98%-ban videózásra kellene a masina. Beltéri (előadás, 30-40 fős, tehát nem 1000 fős), kültéri (nem tájkép, hanem ilyen "magyarázós videó". Mint pl. ez: https://www.youtube.com/watch?v=MudtMJQUeUM"

És a pana gh4, g7 stb. közül végül a gx8 lett a nyerő.

Meg is lett a masina, jól muzsikál meg minden.

Egy gondom van:
kb. 25 percenként újra kell indítani a videót. Vagyis (gondolom túlmelegedés miatt) leállítja a gép a videót. És meg kell nyomnia a kameramannak újra az indítógombot.

Ez elég frusztráló. És nem vagyok így elégedett.

Vagy valamit mégis be lehet állítani a gépen? Ha igen, hogyan?

Kösz a választ!

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#47796) 80hun válasza Gáboromm (#47795) üzenetére


80hun
addikt

Nem inkább 30 percenként? :)

Az összes fényképezőbe 30perces limit van. Egyszerre csak ennyit vehetnek fel mert másképp videókamerának minősűlnek és más vámszabály vonatkozna rájuk

(#47797) csacsi77 válasza Gáboromm (#47795) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nem 30 percenként áll le? Mert az szabvány minden fényképezőgépben. Pontosabban nem is szabvány, hanem adóügyi megállapodás miatt 30 perces lehet egy snitt. Videókameránál nincs ilyen korlát, de filmfelvevős fényképezőgépnél igen.

Öreg fater megoldja!!!!

(#47798) bigsee válasza Gáboromm (#47795) üzenetére


bigsee
addikt

"...the GX8 have a 29m59s limit..."

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#47799) Gáboromm válasza csacsi77 (#47797) üzenetére


Gáboromm
tag

Azért írtam, hogy kb. 25. perc.

De nem ez a lényeg.

Elmondtam mire keresek gépet, és valakik (nem ti) ezt ajánlották. Ráadásul, többen. Még az eladó sem hívta fel erre a figyelmem, pedig őneki is mondtam, hogy mire kell.

Akkor miért?

Hogy lehet ezt kivédeni, megoldani? Vagy sehogy?? Adjam el, és vegyek mást helyette?

Mobiltelefonnal miért tudok felvenni akár 2 órát?

Ezzel a "szarral" meg nem, csak 30 percet.

Vicc és nonszensz!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

(#47800) csacsi77 válasza Gáboromm (#47799) üzenetére


csacsi77
senior tag

Ne mérgelődj.
Ezek olyan szabályok amik a fejünk felett köttetnek. Minden fényképezőgép ilyen.
Persze léteznek hackek, amivel meg lehet kerülni. Majd a márkaspecifikus szakértők megmondják. Tedd fel kérdésként a m4/3-os csoportban, ott már láttam rá megoldást.

Öreg fater megoldja!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.