Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37601) krisz12071 válasza Ear001 (#37600) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Panasonic 14-42

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37602) MrChris válasza krisz12071 (#37601) üzenetére


MrChris
nagyúr

Raynox dcr 250, mást nem nagyon érdemes, akkor inkább adapter+közgyűrű+manuál obi, vagy rendes natív manuál.

(#37603) konyi79 válasza krisz12071 (#37599) üzenetére


konyi79
addikt

Ahogy írják a DCR-250 amivel érdeme foglalkozni előtétek közül, ez a legkényelmesebb megoldás.
Valamivel jobb eredményt hoz a közgyűrű. Ezt fillérekből meg lehet oldani adapterrel meg M42-es obival, de léteznek jelátvitelt biztosító közgyűrűk is, de mindenképp érdemes alapból éles objektívvel kezdeni, ha a közgyűrűt választod.

(#37604) paler


paler
aktív tag

Szeretném lecserélni a Fuji FinePix HS25 fényképezőmet vagy DSRL-re vagy MILC gépre. Nem vagyok profi fotós, csak alkalmanként fotózok, de akkor szeretnék a mostani gépünkkel készített fotóknál szebb és jobb minőségű képeket készíteni. Elsősorban nyaralások, kirándulások és családi esemény megörökítésére lenne használva a gép. Viszont olyan gép érdekelne, amivel a lehetőségekhez képest olcsón lehetne olyan objektíveket beszerezni, amivel valamelyest áttudnám hidalni a mostani gépem nagyobb zoomátfogást is, de nem ragaszkodom az 50x zoomhoz. Illetve jó lenne ha később minél olcsóbban lehetne a géphez szerezni 1-2 kiegészítő objektívet is.

Az alap DSRL közül többek között pont ezért eset a választásom a Pentax K50-re, mert olvastam róla, hogy pl. régebbi jó minőségi objektívek relatíve olcsón beszerezhetők hozzá, és mivel a stabilizátor a vázba van így az sem gond ha ez a funkció nincs benne az objektívben. Ráadásul a két másik gyártó alap DSRL-vel szemben, sok olyan funkciót tud, amit a Canon/Nikon csak felsőbb kategóriás gépeibe tesz bele. A vízállhatóságról (váz és objektív) nem is beszélve, ami számomra egy nagy piros pont a gyártó részéről.

Pentax K50-ből ezzel a kit-tel (DAL 18-55mm WR + DAL 50-200mm WR) 170 000Ft körül van a cucc. Ha MILC-ből is találnék valami hasonló kit-et ezért az árért, akkor az is érdekelne, persze kikötésem a minimum APS-C-s érzékelő, és ezért az árért legyen benne vaku, vagy ha nincs a vázba vaku, akkor ebbe az árba egy külső vaku és férjen bele. És azért legyen hozzá nagyobb objektív választék is, de a megfizethetőbb kategória legyen.
Milyen MILC-es gépeket javasolnátok a Pentax K50-en ellen ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37605) krisz12071 válasza MrChris (#37602) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Köszönöm MrChris és konyi79! :R
Ennek az előtétlencsének utána nézek.Sajna annyira amatőr vagyok,hogy tuti rossz közgyűrűt és m42-t vennék! :)

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37606) konyi79 válasza paler (#37604) üzenetére


konyi79
addikt

Hát, keresős aps-c milc ennyibe nem fér bele újonnan. A keresős milcek sajnos drágábbak a belépő tükrösöknél.
A6000 duplakit (ILCE-6000Y) ami pariba lehetne, de egy százassal kintebb van. Érdemes lenne egy vázat nézned és hozzá egy 18-200-at, de árba az sem fér bele.
mft gépeknél is hasoló a dolog, e-m10 duplakit 270 környéke.

(#37605) krisz12071
Nem tudod elrontani. Belinkeled ide, valaki úgyis segít

[ Szerkesztve ]

(#37607) MrChris válasza paler (#37604) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vedd meg a Pentaxot, nincs időjárás álló dupla wr kittes milc.

(#37608) konyi79 válasza MrChris (#37607) üzenetére


konyi79
addikt

Tényleg, azt még el is felejtettem, a k50 wr...

(#37609) paler válasza konyi79 (#37608) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm a válaszokat :R

Akkor a MILC ebben a büdzsébe zsákutca lett :(( …akkor marad a Pentax K50, vagy kivárok még, hátha használtba belebotlok egy jól árasított A6000-be. ;)

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37610) Studi válasza MrChris (#37607) üzenetére


Studi
addikt

De van! :K Mondjuk nem olcsó. :DDD

(#37611) MrChris válasza Studi (#37610) üzenetére


MrChris
nagyúr

Basszus :D lemaradt a végéről, hogy 'ennyiért'.

[ Szerkesztve ]

(#37612) konyi79 válasza Studi (#37610) üzenetére


konyi79
addikt

Bammeg, jó akcióval ennyiért kapsz egy A7ii kitet, meg veszel hozzá egy 70-200F4G-t.

(#37613) Victoryus94 válasza konyi79 (#37612) üzenetére


Victoryus94
őstag

Arra én is befizetnék :D
-Ha lenne miből

(#37614) paler válasza Studi (#37610) üzenetére


paler
aktív tag

Erre még egy kis zsét kellene a malackába potyogtatnom, hogy ezt megvegyem...de minek is, hisz csak amatőr célokra kell egy gép nekem.

És mi a véleményetek az Olympus Milc-ekről ? Tudom hogy azok nem APC-S szenzorosok, csak m43-k, de állítólag olcsón fejleszthetők, és a kit obijaik elméletileg a belépő DSRL obiknál kicsit jobbaknak tartják.
Ja, és állítólag elég nagy az objektív választékuk.

Pl, ez ?

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37615) Muerte68 válasza paler (#37614) üzenetére


Muerte68
addikt

ha nem kell a kereső jó :K De inkább egy om 5-10- 1 obival 150-ből az is megvan és jóval jobb gép,obit meg vehetsz hozzá viszonylag olcsón pluszban.
a tele kb 30-a Sigma fix 30-50 :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37616) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

Tudjatok mekkora fordulatot vettem. Ahhoz képest, hogy mar az obi parkomat is megterveztem a segítségeteket a6000ra alapozva. Vettem egy olympus om-d e-m5 II-t pancake obival 45/1.8 obival és ha minden igaz lesz még hozzá 25/1.8 obim is. Használtan de makulátlan garanciálisan.

Hogy miért:
- Nincs használtan a6000. Ha lesz is csak itt a forumon feltucatan jelezték, hogy várnak rá... Igy ha még nyaraláskor is szeretném használni, akkor kellene újonnan vennem.
- olympus szembe jött velem használtam, de garival, makulátlanul komplett szettben.
- A váz használt ára pont annyival volt drágább az új a6000nal mint amennyit szerintem megért, hogy újabb fejlesztés, modernebb szolgáltatással, 5tengelyes stabival
- bementem az MMbe és megtapiztam az a6000et és az olympus e-m10et. A6000 nél nem értem kinek jutott eszébe a bal sarokbarakni a keresőt. Ha már nem akarták a megszokott középső helyre rakni, akkor miért nem a jobb sarokba került. Én jobb szememmel komponálók. egyszerűen nem ereztem jól hogy az arcom fele szabadon van. Fogása sem esett kézre. Egyszerűen furcsa szokatlan érzés volt. Olympus om-d e-m10 II sokkal kényelmesebb volt. Középső kereső. A stylus 1-ből megszokott fogás és menürendszer. Valószínűleg túl hozzászoktam a Stylus 1hez. Végül is két évig használtam.
- e-m5II fogásra, külalakra, összeszerelésre gyönyörű. Az objektívek is elegánsak és masszívnak tűntek. Uh. Meg vettem....

Egyébként aki a6000et használ hogy viszonyul a kereső pozíciójához?

(#37617) Muerte68 válasza mikrofon (#37616) üzenetére


Muerte68
addikt

az egy nagyon jó gép nem hiszem hogy csalódnál benne.
A szélre rakott keresőnek az az értelme hogy másik szemmel tudod a terepet kukkolni közben +nem lesz maszatos a kijelző,kinek mi a jobb :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37618) paler válasza Muerte68 (#37615) üzenetére


paler
aktív tag

Erre gondoltál ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37619) Muerte68 válasza paler (#37618) üzenetére


Muerte68
addikt

igen a mark 1-esre vagy a sima kitt obival 149-vagy a jobbikkal 189-ért :K
Használtan garis vázak is szoktak lenni 90000 körül ahoz a két kittobi is belefér a 150000-be elég sok kitt ből kiszedett obi van olcsón az aprókon.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37620) 80hun válasza paler (#37618) üzenetére


80hun
addikt

(#37621) paler válasza 80hun (#37620) üzenetére


paler
aktív tag

THX :R

Ez akkor partyba lehet a Pentax K50-nel ? Vagy esetleg még jobb is annál ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37622) MrChris válasza mikrofon (#37616) üzenetére


MrChris
nagyúr

Nem te vagy az első aki kézbevétel után meggondolja magát.
Kiforrott váz azaz Oly, sok kezelőszerv tetszetős külső, forgatós kijelző... Az obi park szinte egytől egyig jó képminőségű és általában elég kicsik. Próbáltam egy hétig az em10mk2-t és a szenzorstabi zseniális. Mikor felpattintottam a régi manuál obikat mosolyogtam ahogy megfogja a képet. A tapifókusz is jó találmány, egy épületnél gyorsan el lehet dönteni/választani mit is szeretnék fókuszba tenni annélkül hogy elemelném a vázat a szememtől. A fényerős fixekkel több lesz a mosoda mint 2.8-on aps-c-vel.
A videó nem erőssége, nagy bitrátának hála már nem esik szét, blokkosodik a kép, de továbbra is olyan alacsony az élesség, mint a legtöbb dslr-nél.

(#37623) 80hun válasza paler (#37621) üzenetére


80hun
addikt

Szerethető gép kitünő építési minőséggel. Nekem is van egy az A7 mellett :D
Kicsi , könnyen hurcibálható gép de ha kell a jobb fogás van hozzá ECG-1 markolat is.

Nekem nincs problémám a képminőséggel szerintem nagyonjó. :)

[ Szerkesztve ]

(#37624) #31733248 válasza Skynet258 (#37584) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#37584) Skynet258

Az A6000 nagyszerű gép, nem véletlen, hogy alig van belőle eladó... :)

(#37616) mikrofon

Az E-M5 II is komoly fényképezőgép, rosszul nem jársz vele, persze ez igények kérdése is. Nekem jópár dolog komolyan hiányozna az A6000-hezt képest, de másnak ettől még nagyon megfelelhet.

A sarokba tett kereső számomra kimondottan előnyös, de ha választhatnék, dönthető lenne, azt a Pana GX7-nél szerettem.

(#37625) paler válasza 80hun (#37623) üzenetére


paler
aktív tag

Köszi !

A markolat neked nagyon hiányzott hozzá, vagy markolat nélkül is jól használható ?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37626) 80hun válasza paler (#37625) üzenetére


80hun
addikt

Markolat nélkül is jól megszokható az e-m10 v. em10m2. Az m2-höz volt markolatom is. :)
Az e-m10-hez nem vettem utólag így jelenleg nincs markolatom. Néha hiányzik csak :)

(#37627) rekid


rekid
addikt

Sziasztok!

Kicsit off a kérdés de nem találtam jobb topicot.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire kell aggódni magas páratartalmú környezetben a gép illetve obik egészségért? (Akár esőerdős környezet amire gondolok és mondjuk nem időjárásálló szett, persze csak a pára érdekelne nyilván az eső más kérdéskör.) Van valamilyen megoldás erre?

Köszi!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#37628) jjeahh válasza rekid (#37627) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Valszeg nem egészséges a cuccnak, bár én nem időjárásálló szettekkel is fotózok esőben, hóban, mínuszokban természetben, párszor hóviharban is és eddig nem lett semmi bajuk. Persze biztosan rizikósabb mint ha lenne egy időjárásálló szetted, de ez van... Ha nagyon párás a környezet max húzhatsz rá zacsit :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37629) Throme válasza rekid (#37627) üzenetére


Throme
veterán

Én azt tartanám fontosnak, hogy száraz körülmények közt legyen lehetőség a pára eltávozására. Leginkább gombásodás léphet fel. Drágán ki tudják pucolni.

Zacskót pedig véletlen se húzz rá....

szvsz

(#37630) jjeahh válasza Throme (#37629) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:F Nem bepárásodás után kell a zacsi, hanem előtte, így a pára valszeg a zacsin csapódik le, vagy tévedek? Ilyesmire gondoltam, nem valami elegáns, de esőben pl én így szoktam védeni a cuccot, ha van nálam zacsi.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37631) MrChris válasza Throme (#37629) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez attól függ mennyit használja ilyen körülmények között, ha egy nyaralás akkor a zacsi is megfelel. Gombáknak a tárgyakban való kialakulásához elég sok idő kell. De ha az általános használat az esőerdő vagy hasonló akkor meg kell venni a szigetelt vázat és obit.

(#37632) rekid válasza MrChris (#37631) üzenetére


rekid
addikt

Durván két hetes időtartalomról beszélünk. Arra gondoltam, hogy a táskát megszórom paraszivo golyokkal pl ami a ciposdobozokban is van.
Egyebkent érdekes mert van olyan gyarto akinek Malajziaban van gyara mégsincs gond, és itt nem a gyari körülményekre gondolok hanem a kisboltokra ahol nem hiszem, hogy túl nagy páraszabályozás lenne. :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#37633) Throme válasza rekid (#37632) üzenetére


Throme
veterán

A páraszívó golyókkal csak az a helyzet, hogy nem örökélet. Ha már megszívták magukat párával...vízzel, akkor a nevük páragolyó ;) lesz, szóval nem funkcionálnak, csak nedves golyócskákat viszel magaddal...

Szerk. 2 hét nem a világ. Utána tedd száraz helyre az obikat kicsit "pihenni", biztonság kedvéért.... szvsz

[ Szerkesztve ]

(#37634) konyi79 válasza rekid (#37632) üzenetére


konyi79
addikt

Zacsi körülményes, nekem pár órás használatra meg párás éjszakára eü csomagba való kötöző vált be, csak az obit betekerni. Igazából azt kell megakadályozni, a gépvázra csapódó pára az illesztéseknél bemenjen. Persze ha csepegő víz van az más, oda ki kell találni valami bugyit a gépnek.
A táskába meg ne szívasd magad a bogyókkal, kisebb táskába tampon, nagyobb táskába pelenka. Ezeket meg bárhol kapsz ráadásul könnyű cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#37635) Throme válasza MrChris (#37631) üzenetére


Throme
veterán

Ehhez tényleg olyan obipark kell. Belső élességállító zoom, fixek.

(#37636) Nippon válasza Throme (#37635) üzenetére


Nippon
őstag

Extrém körülmények között teljesen mindegy, hogy szigetelt a váz és az obi, be tud párásodni. A hirtelen hőingadozástól kell megkímélni és akkor nem lesz gond. Klímás szobából nem kell kirohanni vele a dzsungelbe. Táskában legyen a gép, lehetőleg szekrényben és hagyni kell kicsit felmelegedni kint, akkor nem lesz páralecsapódás. A páraszívó golyó teljesen jó a táskában, lehet kapni nagy csomagban, nem is drága. Ki lehet őket szárítani sütőben és akkor megint használható (lehet olyat kapni amelyik elszíneződik ahogy telítődik) A tampon is jó. Két hét alatt nem lesz baja a gépnek.

(#37637) asdf_


asdf_
veterán

A paraszivo golyobol lehet kapni egesz emberes zacskoval, ugy 1500 ft korul lehet talan -csak tipp, nagyon sok eve vettem egyszer- (eredetileg macskaalomnak szanta a gyartoja, de nem volt teljesen komplett, amikor ezt kitalalta, leven a macska labujai koze beragadnak a kis golyok, majd amikor elhagyja a tetthelyet, megrazza a labait, es csak pattognak a kis golyok szanaszetfele ezerrel a lakasban)

(#37638) Rapid136 válasza rekid (#37632) üzenetére


Rapid136
őstag

Most bontottam ki 20 db notebook táskát 2-2 db zacskó volt bennük. Ingyen elviheted Óbudáról...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37639) Golota válasza Nippon (#37636) üzenetére


Golota
aktív tag

:K Úgy tudom 60 fokon kell sütőben szárítani őket. Laborokban rendszeresen használják ezt a megoldást.

(#37640) Nippon válasza Golota (#37639) üzenetére


Nippon
őstag

120 fokon kb 10 percig.

(#37641) rekid


rekid
addikt

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Azért gondoltam én is a páraszívó golyókra mert ahhoz elég nagy mennyiségben hozzá tudok férni ingyen kb. 8x8-as csomagolásméretben. Így miután simítózáras tasakom is van elég sok így külön külön eltudok pakolni "kiteket" és cserélni amikor kell a táskában. Ha meg az ember nővel utazik a tampon adott. :)

Rapid136 köszi a felajánlást, lehet ezek után valaki bejelentkezik értük! :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#37642) Vanir


Vanir
veterán

Üdvözlet!
Használt DSLR vásárlása esetén mikre érdemes rákérdezni az eladótól?
Az obin a lencsék karcossága, exposzám, akku állapota, meg néhány tesztképre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#37643) #40935168 válasza Vanir (#37642) üzenetére


#40935168
törölt tag

Űhh, elég komplex dolgot kérdezel.

Ha csak "nagyjából"-típusú ember vagy:
- expószám ellenőrzése kép alapján (feltöltöd és egy oldal megmondja az expószámot, vagy kiolvasható EXIF-ből is)
- Volt-e leejtve (úgysem tudod meg, ha nem sérült úgy)
- frontlencse karcossága annyira nem durván szól bele a képbe, de azért ne legyen karcos nyilván ..
- a többi pontod jó...

Ha nagyon precízen akarod körbejárni, az üvegre érdemes több időt szánni. Egy vázon az expószámon túl nem nagyon tudsz mit nézni: akksi olyan, amilyen, gyári akksik nagyon jól bírják évekig általában + nem tétel egy új (gyári!) beszerzése, ha mégsem. A gumikat látod, mennyire kopott, textúra-kifényesedett, nyúlós vagy nemnyúlós (Canon tud gumit gyártani, Nikon még mindig keresi a megfelelő ragasztóanyagot a markolatok gumiborításához, idővel rengeteg Nikonon elválik a váztól az anyag).

Legfontosabb talán, hogy volt-e zárcsere, vagy sem. Ha régi váz gyanúsan kevés expóval, akkor az vagy valami atom kikímélt darab, vagy pedig egy esküvői daráló múlttal rendelkező, minimum 1 zárszerkezet-cserén átesett darab. Ha szakszerviz csinálta, végülis ez sem veszélyes, de inkább eredeti záras modellre érdemes törekedni.

Bajonett ne kotyogjon, ne legyen holtjátéka: rácuppantod az obit és mozgatod. Icipicit járhat (nekem régen Canonom picit engedett moccanni vagy fél millimétert, de erős forgatásra csak - az tök oké már, de ha 2-3 millimétereket kotyog viszonylagos erőfeszítés nélkül is, az gázos).

Nagyhirtelen .... gombok kopottsága, stb... - esztétika ... szerkezetileg a lényeget elmondtam.
Illetve a típushibák.

D600 - olajat köpköd a szenzorra. D610-ben javítva, de garos 600-asokat is anno szervizelt a Nikon ingyen
D800 - első szériákat érintette egy bal-szélső fókuszpont elkalibráltság az AF modulban, melyet szakszerviz helyre tudott rántani ingyen (nekem is így történt pl és tökéletes lett). Későbbi szériákban már jó volt, de a váltás dátumát nem tudom. Minden D800-at érdemes megnézetni szervizben, én anno a düsseldorfi Nikon-ba küldtem ki lézeres jusztírozásra és mivel pont arra jártam, ott is vettem át. A kávéjuk finom az ügyfélváróban :)

(#37644) Throme válasza #40935168 (#37643) üzenetére


Throme
veterán

Nem kéne ezt a témát is kifejtve betenni az összefoglalóba?
Többször felmerül a kérdés, és nem mindenki kap ilyen kimerítő választ.
Nyilván melós mindig leírni, hogy mire kell figyelni, mert maga a téma se egyszerű.

szvsz

(#37645) Vanir válasza #40935168 (#37643) üzenetére


Vanir
veterán

Tyű, nagyon szépen köszönöm a választ! :R :R

(#37646) #40935168 válasza Throme (#37644) üzenetére


#40935168
törölt tag

De, jó ötlet. :K Meg is csinálom.

Illetve az összefoglaló nekem túlzottan tömény. A minap ránéztem és ha újonc lennék, "pffffff" - inkább el sem olvasom, hanem kérdezek egyből... irdatlan szövegmennyiség.

A napokban szerintem topic-ot nyitok mindegyik témának (váz, objektív, alapismeretek, stb) és így:

1. az összefoglalóba csak egy nagyon ultraminimál tanácsadás lenne a gyors megértéshez

2. a rövid szöveg alatt lennének az egyes topic-ok linkjei azoknak, akik mélyre szeretnének merülni 1-1 témában

3. Az egyes altémákat hozzászólásokban lehetne frissíteni 1-2 évente, amolyan update jelleggel.

(#37647) #40935168 válasza Vanir (#37645) üzenetére


#40935168
törölt tag

Talán még a szenzor... kérj egy homogén, lehetőleg sötétebb (nem kell töksötét) felületről RAW fájlt az eladótól. Ossza meg Dropbox-on, vagy ahol tudja. Friss, mostani kép legyen. Ezen látni fogsz (HA vannak!) pixelhibákat, hotpixel-eket esetleg (vörös, fehér, türkiz 1-1 pixel), melyeket részben ki is lehet szedni-szedetni, hogy a jövőben ne produkálja a szenzor őket, vagy ha nagyon sok van, hagyd inkább. Na meg a szenzor ne csíkozzon, satöbbi, tehát tiszta, tökéletes képet alkosson az elektronika.

De ezt már csak margóra, a mechanika tükrösnél fontosabb, mint a szenzor, mert az kopik a legjobban.
(MILC-nél tükör nincs, de a zár miatt az expószám ott is mérvadó, illetve szenzorstabis gépeknél a szenzorstabi működése, berántja-e a képet néha vagy finoman dolgozik-e, ad-e valami rendellenes hangot, ilyesmik).

(#37648) Vanir válasza #40935168 (#37647) üzenetére


Vanir
veterán

Újfent köszönöm, rá fogok kérdezni ezekre is.
Még annyi kérdésem lenne, hogy objektívre külön sapkát, a bajonett felőli (remélem nem mondtam hülyeséget) részre be lehet valahonnan emberi áron szerezni? A páromnak van egy EOS 350D-je, még a gyári 18-55-ös obival, de nincs hozzá meg neki az a zárókupak.

[ Szerkesztve ]

(#37649) Throme válasza #40935168 (#37646) üzenetére


Throme
veterán

"ha újonc lennék, "pffffff" - inkább el sem olvasom, hanem kérdezek egyből"

Hát tudod, akit komolyan érdekel a téma, és tényleg a legmegfelelőbb gépet akarja megvenni, az szerintem szívja magába az infót. Sőt, 2x is átolvassa, független a hosszától.

Akit nem érdekel, annak tényleg lehet indoklás nélkül azt írni, hogy vedd ezt, vagy azt, és kész.

(nem is olyan rég egy fórumtárs írt vissza hsz-t, hogy neki kb 1 órája van hogy meglegyen az új gép :DD , na ő nem fog összefoglalóval vacakolni ).

Ha nagyon szétszeded, akkor esetleg elvesztheti a fonalat. Ide-oda be kell néznie...stb.
Most könyv szerűen jól le van írva ami ott elérhető

[ Szerkesztve ]

(#37650) #40935168 válasza Throme (#37649) üzenetére


#40935168
törölt tag

Megvárom mások véleményét is. Amiről mi éppen beszélgetünk, az egy egybites user-típus: a maximálisan beletojok típus és a széjjel szakizom magam típus. A való életben azért a fekete-fehér között van a szürkének (50-nél több) árnyalata is :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.