Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) konyi79 válasza barrasz (#37899) üzenetére


konyi79
addikt

Amit 80hun írt jó, bár Sony esetében érdemes lenne ILCE-5000, nex5r vagy 5t-ig kitolni az alkalmazások miatt.

Vagy tényleg a G3 jó kis gép ennyiért nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#37902) barrasz válasza 80hun (#37900) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen. :K

konyi79 Neked is köszönöm szépen.
Akkor elkezdünk nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#37903) TigerCat válasza CactuS (#37870) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi még egyszer!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#37904) MrChris válasza barrasz (#37899) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha kell a kereső a régi G3 még mindig elég nyerő, jó áron. Kicsit ritka is. A pl5 viszont sokszor előfordul, volt már 35-ért is, kitobi meg 20-25 között. Képminősége szinte olyan mint az em10-é, stabiban gyenge.

(#37905) frankstork válasza barrasz (#37899) üzenetére


frankstork
aktív tag

A minap majdnem vettem egy Nex-5r -t. 55 ropi volt az ár. Az annyiért nagyon baba.

(#37906) barrasz válasza MrChris (#37904) üzenetére


barrasz
aktív tag

Nézegetjük az ajánlott gépeket és persze videókat is még nem döntött a gyerek.
Nekem mondjuk egy em10 vagy egy pana gx7-es tettszene csak az áruk nem.

(#37907) pethob válasza thomasrc (#37883) üzenetére


pethob
aktív tag

A három jegyű modellek is bátor szívvel megvásárolhatók, én pl. elég sokat és sokáig használtam 350D-t, nagy megelégedésre, ami már bőven több mint 10 éves konstrukció, és a vele készült képek most is ott lógnak a falon (60×40 méretben) vagy szunnyadnak a fotókönyvben kinyomtatva, kiváló minőségben. Hobbi fotósként Canon vonalon jelenleg szerintem a 80D-ig érdemes felmenni. A 7D egyértelműen akció fotózásra tenyésztett APS-C érzékelőjű gép, nagyon sok hobbi fotósnak kedves funkció nélkül, a nagyobb érzékelős FF gépek meg drágák, és még a 6D-ből is hiányzik egy csomó jól használható fícsör, lásd pl. dönthető kijelző.

A szükséges képminőség mindenhol meglesz. A kényelmi funkciók meg lassan csorognak lefelé a belépő szintű gépekbe. Persze tudatosan vannak visszafogva ezek, hogy tereljék a vásárlót a drágább fele. Pl. a négyjegyűekben nincs kihajtható LCD, a háromjegyűekben eddig nem volt folyadékkristályos kijelző a gép tetején, bár ez a 760D-nél megjelent, stb.

Hogy ezek közül neked mi a fontos, azt csak Te tudod eldönteni, az biztos, hogy jó képeket bármelyikkel lehet csinálni, és az is, hogy amiket leírtál mint elvárás a DSLR fényképezőgéppel szemben, abban nagy ugrás lesz az eddigi kompakthoz képest.

Ha nem irtózol a használt cuccoktól, akkor azért inkább egy 60D használtan, mint egy 1300D újonnan.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#37908) MrChris válasza barrasz (#37906) üzenetére


MrChris
nagyúr

Keresős gépek közül a g1,2,3 ami ennyiért elérhető, viszont csak a g3-at érdemes igazán megvenni, 35e körül megy, ha van. Evf nélkülik között meg a pl5-t 35-45e körül. Képe ennek kb ugyan olyan mint az em10-é, viszont a szenzorstabija jóval elmarad attól. 20-25 az Oly kitobi.

(#37909) thomasrc válasza pethob (#37907) üzenetére


thomasrc
tag

Köszönöm szépen a válaszokat, egyelőre több kérdés nem jut eszembe a Canon gépekkel kapcsolatban. :R

Más: Viszont ha van itt Nikonos, akkor szívesen venném az ő véleményét/javaslatát is. Időközben a kezdeti listát leszűkítettem négy modellre ami a Nikonokat illeti: D3300, D3200, D5300 és D5200. Az 5-el kezdődő modellek miben nyújtanak többet a 3-asoknál? Gondolok itt inkább a képminőségre. Esetleg ezen a négyen kívül más/jobb javaslat, amit érdemes lenne megfontolni?

(#37910) Tomi7887 válasza #31733248 (#37877) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

@Econ, @ferq68

Nagyon köszi a gyors segítséget, tök megvoltam ijedve, h nincs neki. Láttam MM-ban és nagyon tetszett. Biztosan használtan veszem hó vége körül, mert szűkös sajna a keret.

-

(#37911) Throme válasza thomasrc (#37909) üzenetére


Throme
veterán

Ha van is köztük különbség nem számottevő. Az AA szűrőt asszem 3300/5300-tól hagyták el, de ennek se fogd érzékelni nagyon a hatását.
Mindegyik felsorolt, igaz nem ugyanazt a 24 MP szenzort használja, isoban jobbak mint a 3000,3100,5000,5100 korábbi vázak.

Inkább a vázak tudásában/szolgáltatásában van különbség. Én azt javasolnám ezeket összehasonlítva válassz.

Testre szabott ajánlatot akkor fogsz kapni, ha paramétereket megadsz, mire lenne szükséged, és azoknak mi a prioritása.
A felsoroltak közül az 5300 a legmodernebb, legtöbbet tudó.

szvsz

(#37912) MrChris válasza barrasz (#37906) üzenetére


MrChris
nagyúr

Van egy pl5 az aprón 29e-ért, egész jó ár.

(#37913) m.albert válasza thomasrc (#37909) üzenetére


m.albert
csendes tag

Képminőségben nincs lényeges különbség. D5300 és D3300-ban nincs AA szűrő, de nem tudom ez látszik-e a képeken.
A d5x00 széria kihajtható hátsó lcd-vel rendelkezik és komolyabb AF rendszert kapott, több fókuszponttal, kicsit jobban működik rossz fény mellett és jobb a követő módja.
A d3x00 szériából ami meglepő mód hiányzott nekem az a bracketing funkció (ezt nem tudom hogy hívják magyarul)
Nyilván vannak még kisebb nagyobb különbségek, de ez az ami nekem feltűnt, amikor a feleségemnek szerettem volna kisebb gépet. Végül egy Olympus E-m10 kit lett belőle, valahogy ezek az kezdő dslr gépek nem győztek meg.

(#37914) madgie válasza MrChris (#37912) üzenetére


madgie
titán

Felhívtam az öcsémet, E-M10 kell a lelkemnek... pedig ez bitang áron van :K

(#37915) Studi válasza madgie (#37914) üzenetére


Studi
addikt

Pedig egy VF2 is van hozzá az aprón, csak a szemszenzor hiányzik. :)

(#37916) madgie válasza Studi (#37915) üzenetére


madgie
titán

"jajj, nincs timelapse, nincs lájvkompó"

Mintha az előbbit nem lehetne egy filléres távkioldóval orvosolni. Seráfütty, lóvé nincs, de E-M10-et akar :D

(#37917) Studi válasza madgie (#37916) üzenetére


Studi
addikt

Mondjuk elég furcsa lenne, ha épp mi próbálnánk meggyőzni, hogy fényképezőgép vásárlás ügyben mi a racionális. :DDD

(#37918) hibavissza válasza Ati.Inc (#37886) üzenetére


hibavissza
veterán

Én az a6000+ 16-50 kit, EM 10 II+14-42 kit, GX80+12-32 kit és A7+18-70 kit fogatból a GX80+12-32-t választottam. A kérdés egyszerű. Videózol vagy sem. Ha az A7-nek nem lett volna annyira csíra fHD videója, akkor valószínűleg azt vettem volna használtan.

(#37919) Ati.Inc válasza hibavissza (#37918) üzenetére


Ati.Inc
tag

A videózás nem fontos,ezzel a részével nem akarok igazán foglalkozni.Az A7 sajnos árban már túl van azon az összegen amit most rászánnék,használt műszaki dolgokkal pedig már megjártam párszor sajnos szóval mindenképp újat szeretnék.
Jóval olcsóbb már az e-m10 II nyílvánvalóan mint a GX80 és nem tudom,hogy a videón kívül jobb-e annyival amennyivel többe kerül az Olynál.

(#37920) silmatauki válasza Ati.Inc (#37919) üzenetére


silmatauki
őstag

Ha nem kell vidi, akkor inkább az Olyt vedd.

(#37921) thomasrc válasza Throme (#37911) üzenetére


thomasrc
tag

Ha csak a fícsöröket nézem, akkor a D5300 három helyen tér el lényegesebben a D3300-tól (dxomark):

* 12 helyett 14bpp
* 11 AF pont helyett 39
* Tud bracketinget

Az a 14bpp mennyire fontos? Meglátszódik a képen az a +2bit, vagy ha nem, akkor megkönnyíti az utómunkát? Van ennek jelentősége a gyakorlatban?

Egyébként vázban nekem a D3300 annyiban jobban tetszik, hogy a kijelző mellett bal oldalon praktikus helyen vannak a vezérlőgombok (menü, zoom, stb.), míg a D5400-on ha jól látom, akkor szétszórták őket a kihajtható kijelző miatt (ami egyébként nekem szintén nem tetszik, nem érzem úgy, hogy kellene).

Paramétereket korábban írtam már, de belinkelem, mert nagyon elveszett:
#37842

Habár mind a D3300, mind a D5300 túllépi az itt említett elfogadható ársávot, de úgy érzem, hogy egy plusz tízest megérne nekem. (eBay-en újonnan kitben a D3300 110-150k között van, a D5300 140-150k postaköltséggel együtt.)

[ Szerkesztve ]

(#37922) Sanki


Sanki
addikt

Sziasztok.

Korábban már terveztem, hogy veszek fényképezőgépet, viszont akkor még a bridge-k között nézelődtem, ott viszont, ami ajánlott az a Panasonic FZ200, ami viszont 100k, ezt viszont én sokallom.
Az érdekelne, hogy 60-65k-ból lehet e "jobb" (ha lehet azt mondani) gépet venni DSLR vagy MILC kategóriában? Ezen az áron természetesen használtba gondolkozok vagy, ha van olyan, ami újonnan is megéri, akkor akár újat is vennék. Gondolom használtan jobbat kaphatok azonos áron.
Első fényképezőgépem lenne, eddig telefonnal kattingattam csak.
Ami bridge-nél kitétel volt korábban az a min. 20x-os zoom, ezért ajánlották az FZ200-at, ahogy látom ez ebben a kategóriában már más téma.
Vannak a különböző objektívek különböző átfogással, pl alap jár a géphez egy 17-50mm-es, ha most ehhez vennék egy nagyobbat, akkor az eredetileg kapott minőségét is hozná ezen a tartományon (persze, ha lefedi)?

- Gépre szánt összeg? Gép, objektív (ezen kívül nem tudom kell e még valami) max 60k, nagyon max 65k
- Felhasználás? Általános felhasználás, kirándulások alkalmával tájkép, növények, akár állatok fotózása.
- Méret számít? Nem.
- Videó kell? Nem lényeg, de jó, ha van.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Ár miatt használtan jó ár/érték arányban, de új is lehet, ha megéri.
- Egyéb kívánság, speciális igények? Esetleg egy plusz 8-10x zoom körüli objektív a későbbiekben.

Előre is köszönöm! :R

(#37923) hibavissza válasza Ati.Inc (#37919) üzenetére


hibavissza
veterán

Akkor egyszerű a képlet. Oly vagy Fuji. A Fuji drágább, de annyival bőven jobb is. Itt már a pénztárcád mondja meg melyik.

(#37924) 80hun válasza thomasrc (#37921) üzenetére


80hun
addikt

+kihajtható és forgatható kijelző (Földközeli témánál jól jöhet, videónál is, és szelfinél is :) )
+9 keresztszenzor
+ jobban testreszabható a gép (gyorsmenü)
+ jobb dinamikatartomány

Ha itthon vagy ne vedd ebayről mert lehet szürkeimportos lesz és nem lesz rá garid.
Itthon is csak megbízható üzlettől érdemes vásárolni.

Kezdésnek jó a D3300 de persze jobb gép a D5300 :)

(#37925) barrasz válasza MrChris (#37912) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen.

(#37926) Victoryus94 válasza Sanki (#37922) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ha egy arukeresőt megnyitsz, látod, hogy újonnan egyáltalán nincs ennyiért gép. (1-2 régi, gagyi modellt kivéve) 80-100 -tól indulnak.
Használtan már nem lehetetlen ennyiért gépet találni, de mindnek vannak hátrányai. (pl. samsung gépből van 1-2 jó, de ahhoz már újonnan nem kapsz semmit, és továbblépni sem éri meg később)

A zoom átfogásnak a minőséghez semmi köze! Pontosabban egy mégis van:
Minél olcsóbb, és nagyobb átfogású a lencse, annál szűkebb lesz a legtágabb rekesz, és gyengébb képminőségű lesz. Tehát: egy olcsó 70-300 -as objektív borult időben/beltérben szinte használhatatlan, mert magas isot kell használnod, ami olcsó vázon nem túl előnyös (főleg 300mm-en). Emellett a fókusza, és az anyag használata is gyengébb, mint pl. egy drága, 70-200 F2.8-nak, vagy akár egy olcsó, fix 50 f1.8-nak.

Kirándulásra mindenképp nagyobb átfogású gép kell, pl. dupla kit. (18-50 + 70-300 vagy 18-140, stb.)
De ezek nem igazán alkalmasak sem portréra (nincs elég jó mosás) sem beltéri fotóra (nem elég jó a fényereje), sem pl. makróra (távol van a közelpont).
És az áruk is annyi önmagukban, mint a te kereted (ami ugye 1 gép + 1 vagy 2 obi)

Tájképhez ammúgy 12-30mm körüli (APS-C) átfogás a legnépszerűbb, míg állatokhoz minimum 70-300-as tartomány kell, mert többnyire nem tudsz elég közel menni.

A zoom szorzót pedig felejtsd el. Egy 14-140-es majdnem 8x-os átfogású, de egy fix 300mm -es objektívvel (nem zoomos) sokkal messzebb látsz el. Egyedül arra jó egy nagy átfogású objektív, hogy kitapasztald, melyik az az átfogás, amit gyakran használnál.

[ Szerkesztve ]

(#37927) Sanki válasza Victoryus94 (#37926) üzenetére


Sanki
addikt

Igazából az árukeresőt én személy szerint csak akkor használom, ha már meg van a kiszemelt és megnézem, hogy hol mennyibe kerül. Addig nem szeretem használni.
Akkor egyértelmű, hogy csak használt játszik.
A kérdésem arra irányult a minőséggel kapcsolatban, hogy, ha van egy x-y átfogású objektív, de veszek egy x-y+60 értékkel rendelkezőt, akkor a második objektív ugyanolyan képeket készít e az első objektív tartományában. Vagy pedig érdemes mind a kettőt megtartani.
A dupla kit az azt jelentené, hogy egyszerre két obi van nálam és mindig azt rakom fel, amelyik éppen kellhet?
Most úgy érzem, hogy igazából akkor nem is érdemes venni olyan gépet, ami úgymond 'általános'. Tudom, mindenre egyik gép sem lesz képes, ennyiért főleg, ezért is mondtam volna le a nagy zoom-ról és próbáltam volna 3x körüli zoomot.
Ha lenne használtan 65-70k körül egy fz200 akkor ugyanennyiért lenne jobb képet adó dslr/milc kombó (nyilván pl a zoom nem lenne akkora)?

[ Szerkesztve ]

(#37928) Rapid136 válasza Sanki (#37927) üzenetére


Rapid136
őstag

Az ember azért vesz cserélhető objektives gépet hogy épp a hangulatának és a témának megfelelő objektivet használja. Nyilván ehhez 2-3 lencsét kell magával cipelnie. A gép arra alkalmas amelyik rajta van. Makro obi a közelfotózáshoz, nagylátószög belső terekhez. Egyben ezt nem nagyon kapod meg, valahol hibázni fog.
Ha nem szeretnél ezzel élni és inkább egy nagyobb átfogású zoomot szeretnél, akkor lehet hogy inkább egy bridge gépre lenne szükséged. Kisebb az érzékelője, de ami miatt ez érdekes az szerintem számodra érdektelen és azoknak az objektivje a lehető leguniverzálisabbra van tervezve.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37929) Rapid136 válasza Sanki (#37927) üzenetére


Rapid136
őstag

A válasz a másik kérdésedre:
Egy gyártónál 30-80 objektiv közül lehet választani,ezek egy része fix, másik része zoom. A gyujtótávolság tartományok több helyen fedésben vannak, de bizonyos paraméterekben el is térnek. Neked kell dönteni hogy fényerősebbet, vagy nagyobb átfogást választasz (esetleg méret alapján), de ez drágább lesz vagy épp a képminőség lesz gyengébb egy másik objektivhez képest. Az objektivparkodat neked kell összeállítanod, de nem annyira egyszerű, mint mondjuk felruházkodni.
na jó, igazából mégsincs válasz a kérdésedre...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37930) thomasrc


thomasrc
tag

Köszönöm a tanácsokat és a segítséget mindenkinek, aki fentebb válaszolt nekem! :R

Leszűkítettem a listát négy modellre:

* Canon EOS 60D
* Canon EOS 700D
* Canon 600D
* Nikon D3300

Szerintem ha sikerül 140 környékére egy 60D-t kialkudnom, akkor az lesz, egyébként a 700D. A Canon 600D és a Nikon D3300 marad vész esetére, ha úgy alakulna, hogy elvinnék előlem a 700D-ket is (mindegyiket használtan venném)...

Remélem jól sikerült választanom... :)

[ Szerkesztve ]

(#37931) #40935168


#40935168
törölt tag

Nnnna, van egy béta verziós új topic összefoglalónk :B

Kommentek priviben nyugodtan és amit módomban áll, javítok. :K

Ropival beszéltem, készül a memóriakártyás részre (is) egy update tőle + beveszünk 1-2 egzotikumot is, Sony QXD kártyák, UHS-I, UHS-II, ilyesmik. Szóval haladunk a technológiával :)

[ Szerkesztve ]

(#37932) Sanki válasza Rapid136 (#37928) üzenetére


Sanki
addikt

Úgy gondoltam, hogy lesz olyan, ami számomra megfelel, de mivel nem egy bizonyos témában fotóznék, így szerintem inkább maradok a bridge-nél, ha találok olyat, ami árban már jó. :)
Azért köszönöm Neked is és Victoryus94-nek is. :R

(#37933) fireman123 válasza thomasrc (#37921) üzenetére


fireman123
őstag

Mi az a "bracketing" :B ??? ...D5300-am van, de vagy nem ismerem a váz ezen funkcióját, vagy csak ezt az elnevezést nem ismerem? :B

[ Szerkesztve ]

(#37934) MrChris válasza fireman123 (#37933) üzenetére


MrChris
nagyúr

"(Exposure Bracketing) Azt az eljárást jelenti, amikor a fotós, elsősorban bonyolult fényviszonyok esetén, egymás után több felvételt készít, egymástól kicsit eltérő expozíciós beállításokkal. Sok fényképezőgépbe automata funkcióként beépítik." Általában 3 esetleg 5-7 képes sorozat formájában alá és fölé készít további képeket a kimért expóhoz képest. Általában +- ⅓, ⅔, 1, 1⅓... fé értékkel. Majd utólag kiválaszthatod melyik felel meg. Vagy utómunkázva készíthetsz belőle hdr képet. Persze csinálhatod manuálisan is sima expókorrekcióval csak az lassú.
Lehet ugyan ezen elv szerint WB és fókusz braketinget is csinálni ez ritka képesség, váztól függ mik a lehetőségek, hány kép, mekkora lépésköz.

[ Szerkesztve ]

(#37935) bigsee válasza fireman123 (#37933) üzenetére


bigsee
addikt

Pedig ott van: NikonD5300 Manual

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#37936) Victoryus94 válasza bigsee (#37935) üzenetére


Victoryus94
őstag

Szerintem csak nem tudta, hogy ez ugyanaz, mint az AE-sorozat.
Egyébként én sem (Samsungnál is AE sorozatként hivatkoznak rá)

(#37937) fireman123 válasza MrChris (#37934) üzenetére


fireman123
őstag

Ok, köszi ...ezt ismertem, csak nem tudtam, hogy ez a neve :K :B

(#37938) #40935168 válasza fireman123 (#37937) üzenetére


#40935168
törölt tag

Teljesen statikus témánál általában kényelmesebb szimplán lőni egy alexpósat, egy normált és egy túlexponáltat.

Ha viszonylag statikus a téma, tehát mondjuk felhők mennek az égen arrébb, de még mindig csak tájkép, nincs nagy mozgás (nincs mozó ember, állat, jármű, egyéb), akkor bracketing, hogy kicsit gyorsabban meglegyél a 3 képeddel és ne legyen észrevehető elmozdulás egy gyorsabban mozgó felhőnél se. (Próbáltam példát hozni). Pláne, ha bracketing-es beállítással panorámázol .. :DD

Ha a téma egyáltalán nem statikus, tehát aktív élet van benne, ott már jelentős eltérés lehet a bracketing expói között, hogy mi hol van a képen, mozgó témára felejtő (vagy avantgarde és máris befutó vagy egy fotópályázaton) :D

(#37939) #72797440


#72797440
törölt tag

Sziasztok!

Oly EM-10 II és Fuji X-T10 vázak között vacillálok. Semmilyen obim nincs még. Valakinek van legalább egy hetes tapasztalata mindkettővel?

(#37940) madgie válasza #72797440 (#37939) üzenetére


madgie
titán

Válassz az alapján, hogy milyen objektíveket szeretnél.

(#37941) #72797440 válasza madgie (#37940) üzenetére


#72797440
törölt tag

A Pana meg az Oly egymással kompatibilis ugye?

(#37942) MrChris válasza #72797440 (#37941) üzenetére


MrChris
nagyúr

100%-ban

(#37943) #86322688


#86322688
törölt tag

sziasztok

szerintektek milyen gepet erdemes venni a regi gepek kozul, ami kb 8 megapixeles, a nagy megapixelek novelik a zajt, volt par dslr em meg milc de az a tapasztalat hogy a regebbi gepeim sokkal jobbak voltak zajban mint a mostaniak, a fuji milcnek nagyon jok az eredmenyei, de egy kicsit csal az isoval, a dslr nel, a full frame tudja amit kell, de apsc nel a kocsog megapixel noveles miatt elcseszik a dolgot.
mi a velemenyetek

(#37944) konyi79 válasza #86322688 (#37943) üzenetére


konyi79
addikt

Az, hogy hülyeség.
A szenzorok fejlődnek, sokkal jobban bírják a magas érzékenységet.
Az, hogy kinek mi tetszik jobban karakterre, a régi Kodak CCD-k vagy a lassan egyeduralkodó Sony CMOS-ok az lehet megosztó, de a jel/zaj viszony nemigen.

(#37945) Rapid136 válasza #86322688 (#37943) üzenetére


Rapid136
őstag

Le kéne méretezni egy 24 mpixes Sony érzékelő képét az 5-6 éves CCD méretére mondjuk iso6400-on, nagyon csodálkoznék ha nem lenne jobb.De leméretezés nélkül is az. És nem a gyári jpg-et kell nézni hanem hogy rawból mit lehet kihozni.
A dinamikáról már nem is beszélve...

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37946) konyi79 válasza Rapid136 (#37945) üzenetére


konyi79
addikt

5évet ha visszamész, már egy NEX-5N-t találsz 16Mp szenzorral, a 8Mp-hez kb a 350d-ig (2005) kell visszamenni. Azt viszont nehéz lesz összehasonlítani ISO 6400-on :DDD

(#37947) csacsi77 válasza konyi79 (#37946) üzenetére


csacsi77
senior tag

Rá kell tenni PS-ben +2FÉ-t és máris ott van a virtuális ISO6400.

[ Szerkesztve ]

Öreg fater megoldja!!!!

(#37948) Rapid136 válasza csacsi77 (#37947) üzenetére


Rapid136
őstag

Mert az csak úgy meg lehet tenni anélkül hogy semmi sem változik?
Nem hinném, jobban kihozza a zajt a sötét részeken, mintha 6400-on lett volna fotózva.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37949) csacsi77 válasza Rapid136 (#37948) üzenetére


csacsi77
senior tag

Nyilván nem lesz valós eredmény, de ha nincs más, akkor összehasonlításnál nem tudsz mást alkalmazni. ISO1600-on 2FÉ-vel alulexpózod és PS-ben ráraksz ugyanannyit. De ilyen be felesleges belemenni. A mai modern szenzorokat nem érdemes 6-8 évesekhez hasonlítani.

Öreg fater megoldja!!!!

(#37950) MrChris válasza csacsi77 (#37949) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egyik ok amiért 'érdemes' lehet régi digitálissal játszani a színvilág. Nekem leginkább az Oly E1 tetszik, bár valszeg még a késöbbi Kodak szenzorosak is hasonlóak. Baromi jó mély kék ég és telt sárgák, mégse túlszaturált. Szinte vicces, amilyen sebességgel kezelik a mai számgépek az 5mp-es rawjait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.