Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) mikrofon válasza Rapid136 (#37545) üzenetére


mikrofon
addikt

Akkor meglátjuk ezek közül mit ad be a használt piac, aztán ennek tudatában eldöntöm miből fog állni a szettem:
SIGMA 19mm f/2.8 DN Art (Sony E)
SIGMA 30mm f/2.8 EX DN Art (Sony E)
SIGMA 60mm f/2.8 DN Art (Sony E)
SIGMA 30mm f/1.4 C DC DN (Sony E)
Sony 35mm f/1.8 OSS Alpha (Sony E)
Sony PZ 18-105mm f/4 G OSS (Sony E)

esetleg:
Samyang 85mm f1.4 (Sony E)
Samyang 35mm f1.4 (Sony E)

t.benedek hozzászólása alapján lehet csak egy SIGMA-t és egy Sony-t veszek, aztán meglátjuk....

[ Szerkesztve ]

(#37552) Rapid136 válasza mikrofon (#37551) üzenetére


Rapid136
őstag

az ember három-négy szempont alapján vesz obit:
ár-fényerő-méret-képminőség
ezt kell optimálisan beosztani, mert hatással vannak egymásra
aminek jó a fényereje, az drága és nehéz, viszont mondjuk egészen nyitva nem annyira éles még
(a Sigma sort most egy hónapon belül meg tudtam venni használtan összesen 110.000 Ft-ért)

de ne aggódj, én vezetek egy nyilvántartást hogy milyen obikat vettem és adtam el a fenti szempontok miatt
ahogy az évek múlnak változnak a prioritások, az érdeklődési kör, a vagyoni helyzet, amit most ideálisnak tartasz az hamar változni fog :-)

a Samyangok manuál fókuszosak szerintem, a haverom a 2/12-est vette meg most, épp Spanyolországban teszteli :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37553) totar


totar
csendes tag

Sziasztok!
Fényképezőgépet szeretnék vásárolni, minőségi ugrás céljával, mivel az iPhone nem tudja kiszolgálni az igényimet!
A terep, amin használva lenne a fényképező:
- low light viszonyok között is szeretném, ha megállná a helyét, long exposure felvételek készítése, valamint egy kis csillag szemlélet is benne lenne a pakliban,
- a másik lényeges elvárás, hogy adott esetben gyorsan mozgó testek, ellenkező esetben távoli alakzatok lencsevégre kapása a cél, a részletek megörökítésével. Papagájokról lenne szó, amik ha meglátják a kamerát elröppennek, de valamikor nyitottak a felvételkészítésre. A színek helyes reprezentálása elsődleges szempont a részletek mellett.
A videós képességeket nem tervezem használni, inkább a fényképezést helyezem előtérbe!
Már egy ideje olvasgatok teszteket, cikkeket, hogy mi lenne az ideális választás számomra, de nem alakult ki száz százalékos kép bennem. Mivel említettem, hogy ez lenne az első jelentős céleszközöm nyilván nálam jóval tapasztaltabbakat szeretnék megkérdezni, hogy mit tanácsolnak, mi lenne számomra a legmegfelelőbb!
A keresgéléssel töltött idő alatt nagyon megtetszett az LX100. Helyt tudna állni, hű társ lehetne a különféle helyzetekben? (szimpatikus még az Oly OM-D E-M10 is)
Kérlek titeket segítsetek a helyes döntés meghozásában, ha butaságokat írtam, vagy lehetetlent kérek ezektől a gépektől akkor javítsatok ki, és ajánljatok másikat, jó döntést szeretnék hozni, amit nem bánok meg.
Szempontnak tekinthető például a garancia időtartama, a nyújtott szolgáltatások, Debrecen környéki szervizelési lehetőségek, stb.
A méret nem feltétlen mérvadó, bár az esetek többségében jobban jönne a kompaktság.
Köszönöm, hogy elolvastad! :R

[ Szerkesztve ]

(#37554) Studi válasza Rapid136 (#37552) üzenetére


Studi
addikt

A gyújtótávolságot én még felvenném a szempontok közé, szerintem az sem mellékes. :K :DDD

Azzal viszont vitatkoznék, hogy a fényerős obi nem "annyira" éles nyitva, ez nem törvényszerű. Ráadásul a legtöbb obi, így a gyengébb fényerejű sem tágra nyitva hozza az optimumát, hanem picit lerekeszelve. Így a fényerős obik előnye azért jórészt megmarad. :K

(#37555) Rapid136 válasza Studi (#37554) üzenetére


Rapid136
őstag

a gyujtótávolságon gondolkoztam, de az adott a projektben, a többi meg lehetőség
telében és nagylátóban is egyaránt a fenti opciókból dönthet az ember :-)

persze a minőség változik mindnél, de azért van egykét obi már nagy fényerő nyitva is szép képet ad
az viszont meggondolandó hogy kell-e fényerősebb obi, ha annak a képe 2,8-on sem éri el az olcsóbb 2,8-as kezdő fényerejű társáét
streetfotónál nyilván felvállalnám a jobb fényerőt a minőség rovására, de tájfotózásnál nem :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37556) #31733248 válasza mikrofon (#37551) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem szeretném a képet teljesen összekuszálni, de van még egy-két bátran ajánlható, olcsó (használtan 25-30 ezer) darab:

16-50mm: olyan pici és könnyű, hogy szívesen viszi az ember. Néhány tesztfotó.

50mm f1.8: közkedvelt, minőségi portréobjektív.

(#37557) mikrofon válasza #31733248 (#37556) üzenetére


mikrofon
addikt

A kit obin azért nem gondolkodtam, mert, ha újonnan veszem, akkor úgy látom, hogy csak vázat jelenleg raktáron nem nagyon tartanak. A kit obis változat inkább elérhető. Így meg majd próbálgatom, aztán majd kiderül milyen.

50mm f1.8-et sokan dicsérik ezért biztos jobb. Ha azonban veszek egy 30 vagy 35 mm-est, akkor lehet mellé inkább elsőre 60mm-sel próbálkoznék. Kettő közé meg még egy harmadik, lehet, hogy már sok lenne...

Jah és köszi a képeket!

[ Szerkesztve ]

(#37558) athomi válasza #31733248 (#37556) üzenetére


athomi
veterán

25-30-ért Sony E 50 1.8? Mutasd már meg hol, kitől.

(#37559) mikrofon


mikrofon
addikt

Igen érdekes összehasonlító oldalt találtam.
Nem is az oldal érdekes, hanem a lentebb található
"What types of Photography are ...... and .... Good for?"

http://cameradecision.com/compare/Olympus-OM-D-E-M10-vs-Sony-Alpha-a6000
http://cameradecision.com/compare/Olympus-OM-D-E-M10-II-vs-Sony-Alpha-a6000

(#37560) MrChris válasza mikrofon (#37559) üzenetére


MrChris
nagyúr

Erre mondanám, hogy próbáld ki a kiszemelt vázakat, objektíveket. A specifikáció csak egyik része, másik a használat élménye és végeredmény. Az Olympus mintaboltnak és pár képviseletének van a 'tedd próbára' akciója, egy hétre kaució ellenében a váz+obi párost elhozhatod, meg további objektíveket is. Mindezt ingyen bérleti díj nélkül.
Meg van a fotoplus ott a milc kínálat jó része kérésre kipróbálható.

(#37561) Lassú Víz válasza mikrofon (#37559) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Google találat: a6000 PDAF focusing Q&A

Arra az oldalra ne adj túl sokat, amelyik sport fotózásnál nem beszél a követő AF-ről, meg arról, hogy fázis vagy kontraszt alapon történik-e. Őszintén szólva még egy normális összehasonlító oldalt sem láttam a camerasize.com-on kívül :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37562) pitius válasza mikrofon (#37551) üzenetére


pitius
tag

Egy Sony A6000 + SIGMA 30mm f/2.8 objektívvel képeltem végig a kéthetes nyaralásomat, egy-két kivételtől eltekintve nem éreztem hiányát a zoomnak, tartalékban persze ott volt a 16-50-es kitobi is.. (Na jó, Cres szigeten, a fehérnyakú keselyűkhöz jó lett volna valami nagy tele ;-) , de az már más tészta.)

Szóval nyugodtan választhatod azt.

...pitius...

(#37563) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok ismét,

napokban kérdeztem mit vegyek Nikon D5000 után, akkor még 100.000 környéki árat és használt cuccot gondoltam - ebből lett ma estére egy 188 ezres vadi új Sony A6000. ;]

Hát... más. Kicsi. :D Ami mint tudjuk sokszor előny, és amennyit eddig láttam belőle képminőségben nem lesz visszalépés, szóval okés lesz a dolog. Az eladó srác erősen rá akart beszélni a Pana GX80-asra, hogy 4k meg egyebek... de sok fórumozás meg teszt olvasgatás után maradtam az A6000-nél, szóval nem akartam az utolsó pillanatban változtatni (bár amennyire jól tudom az elmúlt napok olvasgatásai alapján, azzal sem jártam volna rosszul).

Szóval szép és jó, a Nikon is egész gyorsan és jó áron elment, ez is meglett 200 alatt... már csak meg kell tanulnom, mert azért itt kicsit mások a lehetőségek mint amit a DSLR-nél megszoktam.

Köszi a segítségeteket ezúton is! :R

https://geekpulse.hu

(#37564) Muerte68 válasza Skynet258 (#37563) üzenetére


Muerte68
addikt

Használd egészséggel ,A6000-re nem nagyon szoktak panaszkodni,biztos meg leszel vele elégedve :K
Jó képelést :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37565) konyi79 válasza Skynet258 (#37563) üzenetére


konyi79
addikt

Üdv a klubban! A6000 okkal népszerű, szerethető gép, akár a Pana akár ez, jó választás. Ha kérdésed van többen használják itt, kérdezz bátran, vagy a saját topikjában.

(#37566) JoneSzore


JoneSzore
újonc

Sziasztok!

Régebben fotózgatta, de egy idje más elfoglaltságok (család, munka...) igencsak háttérbe szorult ezirányú hajlamom :).

Most viszont ismét belevágnék. Kezdetnek milyen belépő, használt full frame vázat ajánlotok? Milyen objektívekkel? Videózást is kiprobálnám. Fotózásnál családról esetleg barátokról portrékat készíteni, utázásnál tájak és épületek lenne még a cél.

(#37567) eeXaa válasza JoneSzore (#37566) üzenetére


eeXaa
addikt

Sony a7 kitobival, kezdetnek, meg egy jó darabig megteszi... ujonan talán a legolcsóbb ff váz..

(#37568) eeXaa válasza Skynet258 (#37563) üzenetére


eeXaa
addikt

Sztem hiba volt annyit kidobni egy vadiúj 6000 ért... jobban jártál volna egy d5300-5500 el...

(#37569) Skynet258 válasza eeXaa (#37568) üzenetére


Skynet258
veterán

Némileg cél volt a kisebb méretű gép is. ;) Még videóban ez a Sony jobb, nem? :B

https://geekpulse.hu

(#37570) eeXaa válasza Skynet258 (#37569) üzenetére


eeXaa
addikt

..ahh, csak hangosan gondolkoztam... nekem az a6000 nem ér többet száznál... kifutómodell, és erősen gyanítom hogy még idén meg is lehet majd venni ennyiért.. videó? valamicskével biztosan jobb, de annyit nekem nem érne hogy rendszert váltsak érte.... bár tudom későn szólok de vehettél volna kb.2 évre egy vmilyen legolcsóbb panát, és azzal kivárhattad volna amig az a 6300 esik 150 körülre.. de te tudod... az a legfontosabb hogy boldog legyél a cuccal mondjuk 1 év múlva is...

(#37571) Lassú Víz válasza Skynet258 (#37569) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Jól döntöttél. Használd és hagyd figyelmen kívül a "volna" szót tartalmazó mondatokat. :)
Ha valamiben nem felel meg az a gép, hamarosan úgyis rá fogsz jönni.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37572) rumos14 válasza eeXaa (#37570) üzenetére


rumos14
nagyúr

kifutómodell és kifutómodell között is van különbség, az A6000 sosem lesz 100k, előbb fog eltűnni a boltok polcairól.
ja és az remek ötlet h vegyen 2 évre egy "átmeneti gépet" :C

(#37573) MrChris válasza JoneSzore (#37566) üzenetére


MrChris
nagyúr

Legolcsóbb megoldás a Canon 5D már 90ezerért is előfordul, 95-ért markolattal is! Viszont a videóról le kell mondanod. Következő lépcső az 5DmkII kb. 220-240ezer, ebben van nem túl acélos élességű videó.
Milceknél pedig kb csak a legelső A7.

(#37574) Studi válasza rumos14 (#37572) üzenetére


Studi
addikt

"kifutómodell és kifutómodell között is van különbség"

Jaja, nekem például Adriana Lima az egyik kedvencem. :DDD

(#37575) rumos14 válasza Studi (#37574) üzenetére


rumos14
nagyúr

nálam is az áhatezerakárhány felett van a helye :D

(#37576) eeXaa válasza rumos14 (#37572) üzenetére


eeXaa
addikt

..nahh jó.. akkor lessz majd 120.. elég népszerű modell, gondolom a használtpiac is tele lessz velük egy éven belül... nna akkor majd mennek 100 alatt is... szerintem sokkal ésszerűbb venni egy olcsóbb panát, ..ami szinte semmiben sem marad el az a6000 mellett....kb. féláron 90k és kivárni egy megfelelő sony akciót, kerüljön akár másfél évbe.. mennyi volt amúgy karácsony környékén az a6000? amikor ha jól emlékszem még az utód nem is volt kapható?
Közel 200 ért most a6000 et venni nem bölcs dolog... szerintem.. :U

...esetleg vehetett volna egy panát, meg még karácsony előtt használtan egy a6000 et... 190 ért...

[ Szerkesztve ]

(#37577) #31733248 válasza eeXaa (#37570) üzenetére


#31733248
törölt tag

"nekem az a6000 nem ér többet száznál..."

Azért ez a vélemény megmosolyogtató ám... :)

(#37578) Sefter válasza #31733248 (#37577) üzenetére


Sefter
veterán

Miért:F
Odaírta, hogy NEKI...nekem meg egy centet se, hiába jó váz, ha nem tudom megfizetni a nagytelét hozzá...

Psn ID: sefter_hun

(#37579) konyi79 válasza eeXaa (#37570) üzenetére


konyi79
addikt

Ez azért elég vicces hozzáállás. Ennyi erővel semmi újat ne vegyél, mert jövőre úgyis olcsóbb lesz. A piaci jóslataid meg enyhén szólva meredekek :DDD

Studi:
Ez tényleg egy jó váz, én is ellenék vele. Ezért a kifutómodellért sok minden(ki) más kifutómodell lenne nálam is...

[ Szerkesztve ]

(#37580) Muerte68


Muerte68
addikt

Ha valaki tud 100000-ért engem is érdekel :D

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37581) MrChris válasza Muerte68 (#37580) üzenetére


MrChris
nagyúr

Úgy van 100e-ért mint a SEL 50/1.8 25e ért :DD

(#37582) Muerte68 válasza MrChris (#37581) üzenetére


Muerte68
addikt

Sajnos igen,de még eladó sincs -nagyon ragaszkodnak hozzájuk :U

[ Szerkesztve ]

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37583) rumos14 válasza eeXaa (#37576) üzenetére


rumos14
nagyúr

"egy olcsóbb panát, ..ami szinte semmiben sem marad el" - kérlek, ne terhelj túl ennyi konkrétummal! ;]

(#37584) Skynet258 válasza eeXaa (#37576) üzenetére


Skynet258
veterán

Nézd, én nem vagyok a pénztárcám ellensége, de. A gép most kellett. Illetve dehogy kellett, enni kell meg inni, ez meg luxus, de ez a luxus most kellett. Mint ahogy most fogok venni 2 héten belül egy RX480-as videókarit is. Pedig új cucc, drága cucc, és olcsóbb lesz.
Egyszer.
Egyszer minden olcsóbb lesz, az idei csúcs dolgok is. Csak míg mások várnak 2 évet valamire, azalatt a 2 év alatt én használom. És mikor mások megveszik, mert végre olcsó, meg van használtan, meg egyebek, addigra én megint cserélek, és megint élvezettel használom a (számomra) újdonságot. Hozzáteszem 2010-ben vettem utoljára a Nikon D5000-et, szóval azért nem vagyok az a hetente cserélgetős típus. :D És az A6000-es sem tegnap jelent meg.
A videó nekem fontos volt, és a D5000 ebben nem volt penge, ez vitán felül áll. A Galaxy S6-osom csak erre képes, ez pedig nekem kevés, ezért kellett egy váz ami ebben is jó.
A használtpiac most sincs tele a 6000-essel, amit én sajnálok a legjobban, mert megvettem volna úgy is.... De kb. 1 darab sincs. Gondolom nem véletlen.

A bölcsesség meg... most őszintén, egy tech fórumon vagyunk, szóval feltehetem a kérdést: bölcsen vásárolunk itt mindannyian, mindig? Sosem kap el a gépszíj, hogy megnézel egy videót, hogy ez most kell? Hogy napokig olvasgatod a fórumokat, hogy mit tud az adott cucc, hogy árgépet nézegetsz, hogy hol a legolcsóbb, ahol azért a garival sem vernek át?

Összegezve: nem gondolom azt, hogy rossz döntést hoztam volna. Amire nekem kell, arra az eddigiek alapján tökéletes lesz, és én személy szerint nem látom értelmét, hogy most vegyek valamit átmenetileg, hogy aztán sok sok hónappal később megvegyem ezt. Mert mondjuk 50 ezer forinttal olcsóbb. Lehet így lesz.
Addig viszont használom. ;)
Peace :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#37585) eeXaa válasza Skynet258 (#37584) üzenetére


eeXaa
addikt

...amúgy biztosan azért gondolom így mert én 110 ért tudtam venni 5100 at fél éve, és nekem ahhoz mérve soknak tűnik egy 6k ért annyi... szval ez speciel én vagyok, és mint mondtam, csak hangosan gondolkodtam... persze az a fontos hogy te legyél elégedett azzal amit vásároltál... az a6000 egy nagyon jó váz, biztosan örömöd leled benne évekig..

(#37586) Rapid136 válasza eeXaa (#37585) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért az 5100-ban nincs belső EVF úgyhogy nehéz az árát hasonlitgatni a 6000-eshez, más kategória.
Én a NEX6-ot 110-ért adtam el és 160-ért vettem garis A6000-et használtan, mindkét árban benne volt a kitobi. Az iso6400-as képeit nézve megérte a különbözetet.

Amúgy meg a fotózás technikai sport, nem lehet nyerni rajta, mindennek megy le az ára folyamatosan. Ha fotózni szeretnék és szükségem van a magas isos használatra akkor meg kell venni azt a gépet amivel megoldható a feladat.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37587) athomi válasza MrChris (#37581) üzenetére


athomi
veterán

Én még mindig nagyon kíváncsi vagyok a 25,-EFt-os Sony E 50/1.8-ra, de úgy tűnik megtartja a fórumtárs magának az infót, annak ellenére hogy ajánlgatja. ;]

(#37588) konyi79 válasza eeXaa (#37585) üzenetére


konyi79
addikt

Tudod nekem ebből mi jön le? Vettél egy öregebb, kisebb tudású, teljesen más felépítésű gépet, ami rég nem is kapható boltban a 3. forgalomban lévő utóda miatt, mindezt drágábban.
Ehhez képest amellett a 6000-et még gyártják, nem is igazán utóda a 6300 meg hozzájutni is alig lehet.
Tényleg kiváló érvek úgy, utána segítesz, miután vásárolt, pedig ő tényleg előre kérdezgetett itt, szóval akkor is szólhattál volna neki.

(#37587)
Az nem lesz, a 1650 annyi, az 50f18-at csak sikerült elég félreérthetően odaírnia folyamatában.

[ Szerkesztve ]

(#37589) eeXaa válasza konyi79 (#37588) üzenetére


eeXaa
addikt

..az 5100 ujabb modell a 6000 nél... nem tudom ez lejött e... a két gép mellesleg ugyanaz,az evf-t leszámítva, no meg egy nagyobb fémvázba van rakva... az 5100 viszont kompaktabb, ill. van szelfi touch kijelzője... nekem ez volt a döntő tényező... no meg az ár...

(#37590) sideburns válasza konyi79 (#37588) üzenetére


sideburns
aktív tag

"Vettél egy öregebb, kisebb tudású, teljesen más felépítésű gépet, ami rég nem is kapható boltban a 3. forgalomban lévő utóda miatt, mindezt drágábban." :F
Ő az 5100-ról beszél, te miről?

(#37591) konyi79 válasza eeXaa (#37589) üzenetére


konyi79
addikt

Eredetileg még a nikon 5xxx szériát írtad, most akkor melyikről beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#37592) MrChris válasza athomi (#37587) üzenetére


MrChris
nagyúr

Tegyél ajánlatot, 26e-ért piaci ár felett! megveszed az övét :D

(#37593) Bubukain válasza eeXaa (#37589) üzenetére


Bubukain
senior tag

Kinek a pap kinek a paplan. En is inkabb megvettem 2x annyiert a 6000-est mint az 5100-ast. De soha nem vettem volna EVF nelkuli gepet. 1- szerintem az lcd- vel csak bohockodni lehet normalisan fenykepezni nem. 2- napsutesben hasznalhatatlan az lcd, szinte semmit nem latni benne.

(#37594) eeXaa válasza Bubukain (#37593) üzenetére


eeXaa
addikt

..nem mondom, volt olyan helyzet, hogy jól jött volna az evf, de közel sem olyan eszenciális mintahogy írod... azt megértem ha csak egy géped van és csak így tudod elképzelni, de én pl több vázat használok különböző formátumokban, szvl számomra nem volt döntő tényező...
..amúgy szivesen hasonlítanék képeket ki milyen képet lő, te a 6000 el én az 5100 al bohóckodok... :) sőt... csak a kitobit használom...

[ Szerkesztve ]

(#37595) Bubukain válasza eeXaa (#37594) üzenetére


Bubukain
senior tag

En is. Nekem szelfire ott van a telefon 😉.
De igazad van az EVF- ben is, belterben nem sut a nap, ott hasznalhato az lcd is✋🏽

[ Szerkesztve ]

(#37596) Victoryus94 válasza Bubukain (#37593) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ez részben igaz, részben nem.
Napsütésben tényleg marhaszar a kijelző, de a Samsung AMOLED kijelzője pl. egy sima TFT-hez képest ég és föld. Aki pedig ritkán fotózik napfényben (mert pl. studiofotós, vagy éjszakai képeket lő, makrót, vagy bármit, amit megold az árnyékban is), annak annyira nem fog hiányozni a kereső. Sonynál mondjuk csak az a6000-et próbáltam, és csak beltérben.

[ Szerkesztve ]

(#37597) konyi79 válasza Victoryus94 (#37596) üzenetére


konyi79
addikt

Az 5100 jó kis gép zsebrevágni, de a keresőtől függetlenül a sokkal több dedikált kezelő miatt lényegesen gyorsabb használni a 6000-et. Sajnos a kistesóból az fn menüt is kiirtották.

(#37598) Rapid136 válasza eeXaa (#37594) üzenetére


Rapid136
őstag

Az EVF-nek nem az a nagy előnye hogy extrém fényviszonyok közt jobb láthatóságot biztosít...
hanem az hogy a képet úgy lehet megkomponálni hogy tényleg ellenőrizni lehet mindent, az expobeállítástól, a mélységélességig, belenagyítva az élességhez,mindezt úgy hogy közben a képkivágást is kontrollálhatjuk.
És egy gyors kontroll után lehet újraexponálni anélkül hogy nagyon elmozdítottuk volna a gépet.
Miután azt gondolom hogy lehetőség szerint úgy érdemes fotózni hogy utólag ne kelljen vagdosni 5-10-100 pixeleket a képből, az EVF-fel ez jelentősen könnyebb. Vagy épp otthon jövünk rá hogy hiányzik a kép széle...
Egyszerűen a belső keresőben csak és kizárólag a képre tudunk koncentrálni.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37599) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sziasztok!
A legtöbb milc esetében olvasom,hogy a macro nem valami jó a gyári kitobival.
Lehet ezen javítani valamilyen előtétlencsével?
Bocsi az off hozzászólásért,de itt rendszerint kapok segítséget és más fórumot nem ismerek!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37600) Ear001 válasza krisz12071 (#37599) üzenetére


Ear001
addikt

Attól függ, milyen kit, mert a 12-50-nek dedikált makró állása is van, ami azért sokkal jobb, mint akármilyen előtét lencse.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.