Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37951) #40935168 válasza Rapid136 (#37948) üzenetére


#40935168
törölt tag

Minden szenzornak van egy natív ISO értéke, amin lő. Minden ettől eltérő ISO (100 natív esetén 200 és felette) buhera a gépvázban, jelerősítés. Egy bizonyos iso-ig jobban működik a dolog vázból emelve, mint programban, legalábbis ezt tapasztaltuk cimbivel, de marginális.., 3200-6400 környékén már nincs sok eltérés, max záridőben, ami azért nem elhanyagolható :D. Nem mindegy, milyen témát mennyi ideig lősz meg és milyen képzeletbeli ISO-ra cibálod utólag.

A régi szenzorok előnye a kevés megapixel, hátránya a technológia (csíkszélesség, CCD, stb) és e kettő szorzata kábé a mai iso teljesítmény.

De egy kép zajszintje is többféle módon értelmezhető, vagy vethető össze másokéval, például pixelszinten persze, hogy egy 24 MP-s APS-C zajosabb, mint egy 12-es, csakhogy a zajpixelek is kisebbek, ergo ha leméretezed a képet, "eltűnik" (és a kép más paraméterében romlik az átlagolások miatt, például kontraszt, tehát a sok megapixeles nagyonzajos kép mondjuk 1024x768-ra lehozva kifakul, míg a kevés megapixeles, kevesebb zajos kép inkább más jellegű lesz, talán grízesebb marad). A lényeg, hogy nyerni lehet ígyis-úgyis. De ezt még sokáig lehet ragozni, jópár tesztoldal (DxO is) leméretezett képen nézi a zajt és az alapján pontozza a gépeket, jönnek ki nagyon nemrossz eredmények..

Szerintem ha arany középutat keresel, akkor Nikon D5100 most így hasra. Ettől aztán van régebbi váz is, szarabb szenzorral, meg újabb is, jobbal. Megapixelek ennek megfelelően: régi - kevés, új - több.

Egészen csúcstechnológiás szenzorok kevés megapixellel nem nagyon vannak gyártva ma már. Ez alól egyetlen kivétel van, direkt ISO-ra kihegyezve, a Sony A7S (12MP, fullframe), de az összes többi szenzornál a megapixel-fétis megy, mert csak így tudják eladni.

(#37952) MrChris válasza #40935168 (#37951) üzenetére


MrChris
nagyúr

Egy kis adalék a témához.

(#37953) paler


paler
aktív tag

Hi,

Összességében véve melyik lehet a jobb választás az alábbi két gép közül ?
Olympus OM-D E10 Mark II vagy Sony Alpha 6000 ?
Képminőség és kezelhetőség alapján általános használatra (nyaralás, családi események, városi rendezvények), full amatőr kezében ?
Most az objektívek árait zárjuk ki mint szempont, de minőség alapján pl. a kit objektívek, és nem kit objektívek terén melyik gépnek jobbak az objektívei ?

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#37954) Tin_Shield válasza paler (#37953) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Alapvetően ízlés dolga. Ha nincs olyan speciális igényed, amit csak az egyik vagy a másik rendszer tud, akkor mindkét gép bőven megfelel a célra, amatőr kézben nem a gépek tudása fog hátráltatni ;)
Az MFT kitobjektívek jobbak és többféle is van. Az a6000-hez a gyengécske 16-50 jár kitben. Ha annak nem tetszik a rajza, vagy idegesít a villanyzúm akkor a korábbi - kiegyensúlyozottabb rajzú - 18-55 is megfontolandó, akár használtan is.
Egyéb objektívek terén az MFT választéka lényegesen sokrétűbb, a halszemtől a nagyteléig van minden. Az E bajonett objektív kínálata sokkal foghíjasabb, de ha a palettán megtalálod azokat amire szükséged van akkor ez nem igazán fog hátráltatni.

[ Szerkesztve ]

(#37955) #40935168 válasza MrChris (#37952) üzenetére


#40935168
törölt tag

Nem akartam egy egyszerű kérdéshez litániát írni, de köszi. :) Amúgy én is dinamikakompressziózok, mert ISO100-on lövök kültéren mindig, az OM-D E-M10-el. Mondjuk nem bukok sokat (kb. nem veszem észre). Sajnos zajt se bukok sokat. :D Ennek tökmindegy..

[ Szerkesztve ]

(#37956) hibavissza válasza MrChris (#37952) üzenetére


hibavissza
veterán

A cikkíró bemutathatta volna gyakorlati példákon keresztül, hogy hány fé előnyünk lesz a tört ISO értékek elhagyásából. Így csak szimpla önszoptatásnak tűnik. Croppos szenzoron nagyon nem mindegy.

Azt már leteszteltem, hogy RAW-ba teljesen mindegy milyen ISO-t használsz. A zaj egyenletesen és arányosan növekszik az ISO értékkel.

Le fogom tesztelni, hogy mennyit csökken a dinamika tört értékeknél.

(#37957) pethob válasza paler (#37953) üzenetére


pethob
aktív tag

(Kit) objektívek felől közelítve én biztosan a Fuji XF 18-55/F2.8-4.0 -át választanám, hozzá egy E2s vagy T10 vázat.

https://www.flickr.com/photos/pethob

(#37958) MrChris válasza hibavissza (#37956) üzenetére


MrChris
nagyúr

Meg még ott van a banding is ami tönkrevághatja a hosszúexpót, persze szenzora válogatja mikor válik láthatóvá. 8 éves vázamnál ami 10mp iso 800-nál is felfedezhető, meg már igen csak zajos.
Johnnyp7 nem lesz kisegítve egy régi kevés MP-es vázzal, hamarabb zajosodik és nem is hagyják magukat 1600-nál feljebb tekerni.

(#37959) hibavissza válasza MrChris (#37958) üzenetére


hibavissza
veterán

GX80-on csináltam multkor pár hosszúexpót. Ha lesz időm, teszek fel mintaképeket is. 60 s ISO 1600-on egy deka banding nem volt. Zaj sem sok. Valamit csináltak ezzel a szenzorral Panáék, mert elég bitang a G5-höz képest.

[ Szerkesztve ]

(#37960) Studi válasza hibavissza (#37959) üzenetére


Studi
addikt

Ez a szintlépés már a GX7-nél is meg volt, a 16-os szenzoruk már abban is teljesített olyan jól, mint a Oly által használt Sony. :K

(#37961) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Sziasztok, nézegetem az általatok is javasolt alpha 5000-et, tetszik is, ugyanakkor hajlanék egy sokat dícsért Olympus pl5 felé is, ezért lenne még egy-két kérdésem a főleg a kiegészítők terén.

Akár melyik is legyen, szerintetek milyen optikát lenne érdemes venni hozzá, mivel elsősorban beltéri családi fotózásra (gyerekek) szeretném használni, de későbbiekben kint természetes fénynél is a hangsúlyos téma a főként az ember lenne. :) Ehhez az alapoptika jó a Sony-n?

A képstabilizátor nekem elég fontos lenne, mert nem tudom elég stabilan tartani a gépet. Szerintetek megéri ilyen alapon elkalandozni a Sony-tól?

-

(#37962) silmatauki válasza Tomi7887 (#37961) üzenetére


silmatauki
őstag

A 16-50 kittel nem igazán fox beltérben fotózni vaku nélkül vagy ISO3200/6400 alatt.

(#37963) asdf_ válasza Tomi7887 (#37961) üzenetére


asdf_
veterán

Hasznaltban gondolkozol? Mert ujan pl5-ot pl6-ot mar nem nagyon fogsz szerezni.

(#37964) Tomi7887 válasza asdf_ (#37963) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nagyjából azt a 90 környéki árat rákölteném, amennyibe újan a Sony kerül, de hajlandó lennék használtra, ha jobb optikával, akár korábbi gépet találnék. A fórumot olvasva láttam legjobbanak ezt az Olympus gépet, de minden véleményt meghallgatok. Augusztus végén tervezek venni.

-

(#37965) Tin_Shield válasza Tomi7887 (#37964) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Egy használt Olympus E-PL5/6 és hozzá egy új Panasonic 25 f1.7 (vagy egy használt Panasonic 20 f1.7) kb belefér a 90ezres keretedbe. A fényerős objektívre szükséged lesz a beltéri képekhez.
Kültéren, jó fényviszonyok között, általános célra a kitobjektív megfelelő, ez további ~20 ezres kiadás használtan.
A félalakos és arc portrék legolcsóbban adapterezett manuális 50mm körüli objektívekkel oldhatók meg, de ez a bíbelődős fotózás nem mindenkinek bejövős. A rendszerhez a legelterjedtebb portréobjektív az Olympus 45 f1.8, használtan 60ezer körül szokott forogni.
A Sonyban majd segítenek rendszerhez jobban értők. Nagyvonalakban: a 35 f1.8 "megkerülhetetlen" a beltéri képekhez, ennek a használt és új árát nézd meg. Portréra 50 f1.8. Vagy adapterezett 50mm körüli manuális cuccok. Esetleg Sigma 60 f2.8. Ez utóbbi létezik Olympusra is, ott stabilizált, a Sony-n nem.

[ Szerkesztve ]

(#37966) Tomi7887 válasza Tin_Shield (#37965) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Nagyon köszi. Hát megnéztem az árakat.. nagyon hajlok az Olympus+Panasonic verzió felé.

Sonyban mondjuk még nem néztem használt árakat de újan azért húzós. Amúgy mindenképpen olyat szeretnék, ami beltérre megoldás első körben és bővíthető is.

Azt is olvastam ugyankkor, hogy a PL5 videói nem olyan szépek. Ez a családi videó szintet azért hozza?

-

(#37967) Tin_Shield válasza Tomi7887 (#37966) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ez igaz, az Olympus videóban nem igazán acélos. Otthoni célra, nagyinak mutogatni ilyesmikre persze bőven megteszi - legalábbis nekem. De én is azt tanácsolom amit mindenki más, ha az egyszerű emlékvideókon kívül komolyabb célod is van a mozgóképekkel (pl utómunkáznád, szerkesztenéd stb) akkor inkább másfelé nézelődj. "Házon belül" a Panasonic többet nyújt. Vagy a Sony.

(#37968) daniduke válasza Tomi7887 (#37966) üzenetére


daniduke
tag

A sonynak viszont van beépített vakuja, ami ugyan nem nagy szám, viszont az, hogy visszahúzható és tudsz vele indirekten deríteni az elég nagy királyság. Persze ez édeskevés önmagában hogy egy rendszer mellett dönts, de praktikus a lenn vázolt szituációban.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#37969) HKorn válasza daniduke (#37968) üzenetére


HKorn
addikt

Az Oly-nak meg van vakupapucsa, ebből kifolyólag olyan vakut tesz rá, amilyet szeretne, sanszos, hogy beltérre erősebb vaku kell, mint a gyenge beépített.

Run&Ride

(#37970) asdf_ válasza Tomi7887 (#37961) üzenetére


asdf_
veterán

A pl5/pl6-ra csak a stabi miatt ravetodni azert doreseg volna, nem azt mondom, hogy nem er semmit, meg hogy csak mutatoban van, de azert boven jobb stabik is vannak annal mint ami ezekbe kerult. Mondjuk ha mar szoba kerult, pl. az 5000-hez adott optikaba epitett stabi is jobb (de ha jol remlik, ezt az obit fikazza a topic eleg alaposan), viszont a sony-nak meg nem tapis a kijelzoje.
Es mint irtak, belter+kitobi az nem egy nyero kombo.

[ Szerkesztve ]

(#37971) Tomi7887


Tomi7887
aktív tag

Nagyon köszi a sok segítséget.

Azt gondolom, még rágódom rajt egy kicsit (azaz gyűjtök rá többet) és nem kapkodom el. Továbbra is hajlanék a Sony verzió felé, de ahhoz nem elég a keret sajna, hogy külön optikával egészítsem ki.

A nemtapis kijelző zavar a legkevésbé, viszont attól tényleg tartok, hogy egy olyan gépet veszek, ami nem jobb a mostani kompaktomnál beltérben.

[ Szerkesztve ]

-

(#37972) Tin_Shield válasza Tomi7887 (#37971) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Attól nem kell félni, hogy nem lesz jobb, hacsak nem Panasonic LX100-at vagy Sony RX100 markIII/IV-at akarsz lecserélni. Egy átlagos kisszenzoros sötétoptikás kompakthoz képest mind a két géppel (de gyakorlatilag bármelyik MILC-cel) nagyságrendet lépsz előre, még egy kitobival is. Az már egy másik kérdés, hogy az igazán hangulatos beltéri képekhez kell a fényerős objektív. Persze vakuval is lehet jó képeket lőni, sőt van amikor elkerülhetetlen a használata, de érteni kell hozzá és ésszel kell használni, mert könnyen agyonvágja a képeket.
A Sony-hoz nyissál egy malacperselyt, mostanában emelnek 15-20%-ot :( (talán nem mindent érint, a Sony topikban biztos többet tudnak)

(#37973) konyi79 válasza Tomi7887 (#37971) üzenetére


konyi79
addikt

Ahogy írja Tin_Shield nem kell megijedni, mezei kompakthoz képest (persze tényleg ha nem valami újabb nagyszenzoros) igen nagyot ugranál beltéri fotókban képminőségben. Ami miatt itt mindig megy a fényerős fix oltás az, hogy ugyanazon vázon a kitobit lecserélve megint ugyanekkora ugrás lesz.
És igen, napokban erős emlés folyamatban már most, ezért fogyelj oda nagyon, és most nem biztos jó húzni..

[ Szerkesztve ]

(#37974) Rapid136 válasza Tomi7887 (#37971) üzenetére


Rapid136
őstag

Van 3 db 2,8-as Sigma a Sonyhoz. Képstabi nélkül ugyan, de az A6000-et iso6400-on is lehet használni. Igaz RAW-ból szűrök zajt és nem a jpg-et használom.
Ujonnan 52-53000 Ft, használtam 35-40, csak épp vadászni kell rájuk, mert annyira jók hogy nem nagyon adják el :-)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37975) 80hun válasza Rapid136 (#37974) üzenetére


80hun
addikt

Van mégegy :)
sigma 30mm f1.4 dn

(#37976) Rapid136 válasza 80hun (#37975) üzenetére


Rapid136
őstag

Van Sony is néhány persze :-)
(csak az árérzékenység miatt nem soroltam fel)
Mondjuk kiegyeznék egy 2-es fényerejű sorral is 80.000 Ft alatti új árral :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37977) hibavissza válasza Rapid136 (#37974) üzenetére


hibavissza
veterán

Van pár ilyen képed? Csak hogy ne a levegőbe lógjon az az ISO 6400. (Nekem volt a6000-rem. Nem használtam 1600 fölött azt sem, mert szétestek a színek. De biztos én voltam béna.)

(#37978) Rapid136 válasza hibavissza (#37977) üzenetére


Rapid136
őstag

Ez tényleg csak tesztkép, friss az A6000 és szerencsésen beszereztem a Sigmákat hozzá.
https://mega.nz/#!EJlmHSoI!J4nD95ekVhk7jmhOM49nxeUm0ySyyrgLG_M_aQbZEvc
szóval csak azt fotóztam le ami előttem volt.
Mellesleg 2 éve A7-et használok, ez a feleségem gépe.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37979) hibavissza válasza Rapid136 (#37978) üzenetére


hibavissza
veterán

Valami korszerűbb megosztót, ha kérhetnénk.

(#37980) Rapid136 válasza hibavissza (#37979) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát nem tom, PC-n rányomsz a letöltés böngészőn keresztül és lejön, aztán lehet pixelbuzulni :-)
Teljes 24 megás felbontás, exiffel, mindennel.
Mi az ami ennél korszerűbb, van hogy bikinis szőke nő tálcán hozza be a képet? :)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37981) Mirman válasza Rapid136 (#37980) üzenetére


Mirman
őstag

Senki nem fog semmit letölteni egy random linkrol . Tedd fel flickr-re pl az tökéletes erre a célra . :)

[ Szerkesztve ]

(#37982) Rapid136 válasza Mirman (#37981) üzenetére


Rapid136
őstag

A mega pont nem egy random link, hanem egy baromi jó titkosított tárhely 50 gigával, osztható mappákkal miegymással.
http://bitport.hu/megoldasok/kiprobaltuk-a-megaupload-utodjat-oennek-is-erdemes
Sajnálom ez van, akit érdekel a kép nyugodtan letöltheti. Nem böngészőben nyilik meg, hanem közvetlenül a képet lehet letölteni.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37983) dioka7 válasza Rapid136 (#37982) üzenetére


dioka7
senior tag

Nekem lejött :K

[ Szerkesztve ]

(#37984) #31733248 válasza paler (#37953) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#37953) paler

"Összességében véve melyik lehet a jobb választás az alábbi két gép közül ?
Olympus OM-D E10 Mark II vagy Sony Alpha 6000 ?"

Én a Sony A6000-et választottam. Nézd végig a 16-50mm-es kitobjektívvel készült képeket ebből a galériából, vagy akár tegnapi, Bazilikában készült képeket, amelyek közül a legtöbb 16mm-es állásban készült. Nagy előnye ennek az objektívnek, hogy ekv. 24mm-es a rövidebb végén, szemben az Olympus ekv. 28mm-ével. Ez a hasonló, beltéri fotókon sokszor nagyon jól jön.

(#37961) Tomi7887

A Sony A5000 beépített vakuja ugyanolyan, mint a többi beépített vaku: elég lapos képeket eredményeznek, de szükség esetén használhatóak. Olcsó megoldás lehet egy másik (slave) vaku, amely elvillan a beépített vakud fényére, a beépített vakunál sokkal több és más szögből érkező fényt ad, tudsz vele indirekt módon deríteni is pl. a fehér plafonra, vagy falra történő villantással. Így a képeid is sokkal szebbek, természetesebbek lesznek. Használtan az A5000-et 60 ezres áron már megkapod.

(#37985) Tin válasza #31733248 (#37984) üzenetére


Tin
veterán

Használtan az A5000-et 60 ezres áron már megkapod.

ma még talán, de mivel az új ára 160, a sony, mint alternatíva, elég jelentősen elveszítette az erejét.

(#37986) konyi79 válasza Tin (#37985) üzenetére


konyi79
addikt

Gyorsan rendeződni fog itt a piac, senki sem fogja a jelenlegi árakat tartani. Kis szerencsével a jelenlegi vázakat még kifuttatják így. Talán.
Most szeptemberre kíváncsi leszek, mit hoz az oly. E-M1mk2 vagy jön a FF gép. Mindenképp marha drága lesz.

(#37987) Tin válasza konyi79 (#37986) üzenetére


Tin
veterán

a használtpiac fog felmozdulni garantáltan, mert 160-as kezdőár mellett senki sem fog 5000-est venni. megnéztem tegnap az 5100 kit ára 220 körül van... eddig 140 volt talán? elképesztőt ugrottak az árak.

gondolod, hogy a többiek (pana, oly) is követik ezt az emelést? a sony különben nem csak nálunk emelt, néztem a geizhalsot, ott is ugyanúgy megdrágult minden.

(#37988) Tomi7887 válasza Tin_Shield (#37972) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Sajnos nem azt tervezek lecserélni, hanem egy kis 9 Mp Kodak-ot. Ha nagyot emelnének, mindenképpen használt lesz és valószínűleg először csak az alapoptikás változat.

A vakuhasználat egyébként tényleg nem egyszerű, mostanában sikerült is nem egyet túlvilágítani...

-

(#37989) Tomi7887 válasza Rapid136 (#37974) üzenetére


Tomi7887
aktív tag

Ezt azért jó tudni, hogy van alternatíva objektívben és ennyiért azért nem is lenne távoli. Nagyon komoly lett a kép, néztem.

Egyébként köszi a sok segítséget mindenkinek, meg a türelmet is, mégcsak "kóstolgatom" a dolgokat és igyekszek alaposan uánajárni, mielőtt bármit vennék.

[ Szerkesztve ]

-

(#37990) Tin_Shield válasza Tomi7887 (#37988) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha megfogadsz egy tanácsot: ha komolyabb hobbinak tervezed a fotózást akkor számodra szimpatikus objektívek minőség, elérhetőség és ár hármasa alapján tedd le a voksod bármelyik rendszer mellett. A vázak jönnek-mennek, viszonylag gyorsan el is avulnak, a jó objektív viszont sok-sok éven keresztül kiszolgál.

(#37991) hibavissza válasza Rapid136 (#37980) üzenetére


hibavissza
veterán

Nem nyitotta meg a Chrome. Mozzilla igen. Megnéztem.

[link]
Én is csináltam egy szar képet. Ugyan olyan fényviszonyok közt készült a mobilommal. Ugyan úgy látni, mi van a képen.

Mi lenne a következtetés azzal a béna képpel amit feltöltöttél? Az, hogy el lehet olvasni a flakon címkéjét? Arra elég a mobil is.

[ Szerkesztve ]

(#37992) pandur99 válasza #31733248 (#37984) üzenetére


pandur99
aktív tag

Nagy előnye ennek az objektívnek, hogy ekv. 24mm-es a rövidebb végén, szemben az Olympus ekv. 28mm-ével.

Talán Olympusra tilos 12-50-es vagy 12-32-es objektívet felcsavarni?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#37993) #31733248 válasza pandur99 (#37992) üzenetére


#31733248
törölt tag

Olvasd el azt is, amire reagáltam. A kolléga az alap kitobikra kérdezett rá.

(#37994) hibavissza válasza #31733248 (#37993) üzenetére


hibavissza
veterán

Szerinted a 12-50 és 12-32 mi? Azt gondolom mikor a Sony E rendszernél a 16-50 palacsinta megjelenik mint érv akkor elértünk a legaljára.

(#37995) Nippon válasza hibavissza (#37994) üzenetére


Nippon
őstag

Szerintem meg az a legalja, amikor egy kulturált válaszra, ami mellesleg nem is neked szólt, ilyen stílusban reagálsz.

(#37996) Ear001 válasza Nippon (#37995) üzenetére


Ear001
addikt

Miért, nem kultúrált és nincs igaza ? :K

(#37997) Nippon válasza Ear001 (#37996) üzenetére


Nippon
őstag

Igen, azt gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#37998) Rapid136 válasza hibavissza (#37991) üzenetére


Rapid136
őstag

Szerintem ezt te írtad:
"Van pár ilyen képed? Csak hogy ne a levegőbe lógjon az az ISO 6400. (Nekem volt a6000-rem. Nem használtam 1600 fölött azt sem, mert szétestek a színek. De biztos én voltam béna.)"
Kb. erre volt válasz a bénakép feltöltése. Nincsenek szétesve a szinek és iso 6400-on van.
Bocs hogy nem művészibb a kép, máskor odafigyelek rá, azt hittem a technikai rész érdekel...
És hol van a mobiloddal készült hasonló kép 24 mpixelen iso6400-on?
Ha már én feltöltöttem, akkor most te jössz :-)
Ja megvan, hát számomra ég és föld amit a háttérrel művel a zajszűrés, a tiéden már nornál méretben is szar a háttér, az A6000-nél meg 100%-on se.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37999) #31733248 válasza hibavissza (#37994) üzenetére


#31733248
törölt tag

Ne toljátok már itt néhányan ennyire durcás kismalacként lécci... :N Kevésbé offenzív kommunikációval itt is és az életben is többre jut az ember.

(#38000) Rapid136 válasza Rapid136 (#37998) üzenetére


Rapid136
őstag

megpróbálom azt hinni hogy csak vicceltél...
a felső kép a mobilod képe ismeretlen iso-n kb. 12 mpixel (100% nagyításban)
az alsó kép az A6000 iso6400-on leméretezve 12 mpixelre (100°nagyításban)
gondolom nem csak nekem tűnik fel a különbség

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.