Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) Skynet258


Skynet258
veterán

115-ért megvennétek egy Sony A5100-ast úgy, hogy nincs rá gari, doboz (Belgiumból hozták be)? :U Igazából lassan eldőlt nálam, hogy ez a típus váltja a D5000-es Nikonomat, csak ahogy látom, nagyjából zéró felhozatal van belőle a használtpiacon. Újonnan meg 170 környékéről indul. :(

Szóval nem tudom, lecsapjak-e erre, vagy inkább várjak még, hátha felbukkan valami az aprón...

https://geekpulse.hu

(#37452) Sefter válasza Skynet258 (#37451) üzenetére


Sefter
veterán

Mi hiányzik az 5000-ből, ami az 5100-ban megvan :F

Psn ID: sefter_hun

(#37453) Skynet258 válasza Sefter (#37452) üzenetére


Skynet258
veterán

Mármint mi hiányzik a D5000-es Nikonból, ami megvan a Sony A5100-ban? A (normális) videó... :D

https://geekpulse.hu

(#37454) csacsi77 válasza Skynet258 (#37453) üzenetére


csacsi77
senior tag

Meg mintha a Sony "picit" erősebb lenne szenzorban.

Öreg fater megoldja!!!!

(#37455) Sefter válasza Skynet258 (#37453) üzenetére


Sefter
veterán

Bocs, kimaradt, hogy gyártót is váltasz... :B

Psn ID: sefter_hun

(#37456) Skynet258 válasza Sefter (#37455) üzenetére


Skynet258
veterán

Igen, sejtettem... :D

Na de mi legyen, megvegyem vagy ne vegyem? Meg ha egyszer eladom, mert egyszer el fogom, akkor megint csak nehezebb lesz csupaszon doboz meg papírok nélkül. Áh nem tudom. Annyira nincs a használt piacon ilyen cucc. :W

https://geekpulse.hu

(#37457) Sefter válasza Skynet258 (#37456) üzenetére


Sefter
veterán

Én várnék egy fullos itthonira..

Psn ID: sefter_hun

(#37458) konyi79 válasza Skynet258 (#37456) üzenetére


konyi79
addikt

Szinte alig van itthon belőle. Találni max nagy szerencséve fogsz, eladni viszont alig lehet, az alig drágább 6000 miatt.
Az ára amúgy nem rossz, csak hát a gari... Erre ne tőlünk várj választ, neked kell eldönteni.

(#37459) Skynet258 válasza konyi79 (#37458) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát nem tudom. Már azon is gondolkoztam, hogy bemegyek a Media-ba, és veszek egyet ott, aztán akkor tuti van gari, én bontom ki, stb. De akkor már inkább A6000 az említett kevés árkülönbözet miatt.
Na de. ;] Akkor már 2 kilóért van Pana GX80 is, ami meg tud 4k videót is - mondjuk egyelőre csak azt néztem meg Youtube-on, baromi szép videót produkál (képeket nem tudom).

1st world problem... :DDD Na és persze 1 kilóról indultam, amiből cirka a duplája lett. De ha ennyire nincs használt A5100 mit tudok csinálni... :(

https://geekpulse.hu

(#37460) Bubukain válasza Skynet258 (#37459) üzenetére


Bubukain
senior tag

én ugyanezt az utat jártam végig
sony 5000-et néztem ki aztán 5100
de mondom csak kéne az a kereső az LCD mellé, ááá a 6000-es már nagyon drága
akkor elkezdtem nézegetni a panákat, teszteket olvastam, stb......
egy hét alatt mindent végigpróbálgattam a mediamarktban, és a végén megvettem a sony 6000-es kitet
ráadásul 10e Ft-al olcsóbban mert a budaörsi MM-ban rosszul írták ki az árát
így 210 helyett 200-ért elhoztam

(#37461) wms válasza Bubukain (#37460) üzenetére


wms
senior tag

És meg vagy vele elégedve?

(#37462) konyi79 válasza Skynet258 (#37459) üzenetére


konyi79
addikt

Azért ki lehet fogni. Én hoztam el MM-ből 127-ért 5100-at sigma 60-nal kitben. Csak ez ritka, szerencse kell hozzá.
5000 helyett ezerszer 5100-at vennék, csak új árában akkor már 6000. Ha legalább fn menü lenne az 5100-ban annyiért.
Lassan csak összekaparja magát a sony, tud szenzort gyártani és elindulnak lefelé a régebbi modellek árai. Bár pont az ellenkezőjét rebesgetik az árakról.

(#37463) Bubukain válasza wms (#37461) üzenetére


Bubukain
senior tag

nagyon
canon 400D -ről váltottam, úgy érzem jó lépés volt
gondolkoztam hogy veszek egy másik canon vázat, de inkább eladtam mindent és a sony mellet döntöttem
egyedül az EVF felbontása zavart egy kicsit, de megszokható
nem akartam ez miatt majd 2x annyit kiadni az a6300-ra

[ Szerkesztve ]

(#37464) wms válasza Bubukain (#37463) üzenetére


wms
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R

(#37465) Szivacs85 válasza HKorn (#37450) üzenetére


Szivacs85
tag

Köszi az infót. :R

ELADÓ: MSI 1050TI 4GB OC és egy hibátlan Ati HD 4670 videokártya

(#37466) bandhajon@ válasza Throme (#37449) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Ok akkor nem cserélek köszi. :R

Vizuális mesemondó.

(#37467) bandhajon@ válasza bandhajon@ (#37466) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

még valami menyit érné meg ráfizetni kb szerinted.
throme.
én azt hittem többet tud a d7000.

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#37468) Sefter válasza bandhajon@ (#37467) üzenetére


Sefter
veterán

Ugyan az a szenzor van mindkettőben, kategória különbség nincs a két váz között..én tuti nem cserélném..

Psn ID: sefter_hun

(#37469) Throme válasza bandhajon@ (#37467) üzenetére


Throme
veterán

Ahogy előttem szóló mondta a szenzor ugyanaz. Kényelmi funkciók amikkel több egy haladó váz.
Ha azt kérdezed, hogy érdemes-e, akkor ezekről lehet nem is tudsz, és nincs ami korlátozna most a d5100 kapcsán.
Garis vázad van, és ha elégedett vagy vele, akkor kár cserélni. Ráadásul a tiédet ismered, a használtban meg csak ott van némi rizikó.

Azt nem értettem, hogy 2 szereplős ez a csere, vagy valaki megveszi a géped, és egy másik valaki eladja neked a D7k-t? Előbbi szitura írtam, hogy fura.

Szerintem csak akkor gondolkodj haladó vázban, ha konkrét funkció(k) hiánya már zavar a jelenlegiben.
Attól nem leszel kevesebb, vagy rosszabb "fotós", hogy "csak" d5100-ad van.

(#37470) MrChris válasza bandhajon@ (#37467) üzenetére


MrChris
nagyúr

A D5100-nak forgatós a kijelzője, ami videónál, makró fotónál nagyon előnyös. A 7000 mellett szólhat a több fókuszpont és a jobb kereső, a többi része inkább a kezelést könnyíti, ha megtanulod a gombjait. Én se erőltetném a cserét, azt a pénzt inkább egy általad preferált gyutávú objektívbe forgasd, sokkal többet érsz vele!

[ Szerkesztve ]

(#37471) bandhajon@ válasza Throme (#37469) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

köszönöm mindenkinek

Vizuális mesemondó.

(#37472) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

gépvásárlásban gondolkodom, mint visszatérés a DSLR világba. Söt az is lehet, hogy inkább már a MILC-et választanám.

Kb két évvel ezelőttig nyomon követtem az eseményeket. DSLR és kompakt gépek esetében is. Akkor léptem ki a DSLR világból teljesen. Addig Pentax K10D-t használtam, alapvetően manuális obikkal. Eladtam minden cuccomat és a kompakt gépek ajánlásával foglalkozó topicban levő tanácsok alapján vásároltam egy olympus stylus 1 -t. Tudom, hogy a két kategória nem összehasonlítható. De tudtam mit vállalok. Azt is miért. Mivel a stylus 1-gyel elégedett voltam, pénzem meg másra ment el, így nem is követtem tovább a történéseket, a gépek technikai fejlődését.

Most viszont úgy érzem eljött az idő, hogy újra cserélhető objektíves gépem legyen.

A jelenlegit is P vagy teljes manuál módban használom. Amikor van időm bíbelődni (elég ritkán) akkor még fókuszálgatok is manuálisan. A különböző funkciókat is általában manuálisan állítgatom.
Ami nagyon bejött, hogy mivel a stylus 1 egy kis kompakt ezért kevés helyet foglal kicsi a súlya. Így mindig kéznél van és nem maradok le pillanatokról a komponálás állítgatás miatt. Ráadásul azért elfogadható képminőséget is produkál.
Csak hát ... nem nyújtja azt az élményt, sem fényképezés, komponálás tekintetében, sem végeredmény tekintetében, mint mondjuk a K10D, egy Pentax-A 1.4/50 ös manuális obival és KatzEye törőékes mattüveggel.
Szeretném ezt az érzést visszakapni, hogy újra hobbi és élvezet legyen a fényképezés, hogy a "művészeti" érték, az alkotási vágy miatt is fényképezzek, olyan hobbi szinten. Ez a mostanival hiányzik. Most inkább "muszájból" fényképezek, hogy megmaradjanak a pillanatok, a gyermekeim első csínytevései vagy a nagypapám 85 szülinapja.
Igazából az Olympust az új gépem miatt megszoktam.
A méret, súly miatt gondolkodom a MILC-ben a DSLR helyett. Azért a korábbi szettem a váz és a fém+üveg obik igen nehezek voltak.
Az nem fontos számomra, hogy újat vegyek. Egy megbízható, jó állapotú használt is megfelelő. Mondjuk egy olyan amit valaki azért ad el, hogy egy újabb verziót megvehessen.
Obik terén nem fontos a hosszú zoom, vagy tele. Inkább fényerősebb nagylátószögűeket részesítettem korábban is előnybe, ill. az alsó zoom tartományt.
Főként a családomat, gyermekeimet fotóznám bent és kint. Kirándulások, túrázások alkalmával a természetet, a tájat esetleg a várost. Egyszer kétszer készítettem közeli képeket, de a makróról is le tudok mondani. Azonban mivel most már két gyerekem született és lehet lesz még, így a manuális fókuszálás mellé most már egy jó autófókusz is szükséges lehet.
Azon a korszakomon is túl vagyok már, amikkor azt hittem, hogy az én fotóim a legjobbak, saját fotósiskolát kellene nyitni és ott oktatni a világ fotósait. :DD
Tehát a képességeimmel is tisztában vagyok. Ezért nem is keresek profi rendszert. :)
Árban mit is mondjak. Tudom, hogy a fotózás igen költséges hobbi is tud lenni. Ezt szeretném elkerülni, tehát nem szeretnék sokszázezreket költeni rá most vagy rendszeresen tízezreket. Éppen emiatt simán belefér a használt gép is.

Már azt is köszi, hogy végigolvastátok.
A tanácsokért is köszönet és hála jár.

[ Szerkesztve ]

(#37473) jjeahh válasza mikrofon (#37472) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha már megszoktad a kis keresős oly kompaktot, akkor olympus e-m5 vagy e-m10, ha belefér a keretbe panasonic 20mm F1.7 vagy 25mm F1.7? És ha már a manuálozás sem idegen számodra, akkor erre is beszerezhetsz egyet, ezeken az olympusokon valszeg sokkal egyszerűbb-könnyebb lesz a manuálozás az evf miatt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37474) Rapid136 válasza mikrofon (#37472) üzenetére


Rapid136
őstag

Sony A6000 és a Sigma 2,8-as sora, vagy akár egy A7 adapterekkel :-)
Most vettem a feleségemnek a NEX6 helyett, én meg Sony A7-et használok. És a vázamhoz kizárólag manuális obik vannak, de feltehetem az APS-C váz obijait is, akkor 10 mpixeles képet kapok.
Viszont a régi Minolta obik csodásan muzsikálnak a fullframe gépen, meg van néhány Adaptallos Tamron is, de a távmérős Jupiter3 is remek rajta.
És felrakhatók az A6000-re is természetesen.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37475) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Első komolyabb hobbigépnek, nem túl gyakori használatra (sajnos), forgalmazói garis (1 év) g5 ~55k-ért jó vétel?
Cél: természetfotózás, egy kis manuál, esetleg makró + családi képek (egy ősrégi kompaktot váltana)
Esetleg tudna valaki ajánlani, milyen obit nézzek erre a célra (használtan), a pana kitobja mennyire ok? (biztosan lesz egy helios is, meg esetleg később vmi fényerősebb nagylátó)

Tudom, a Pana az raw-only szinte, de nem félek az utómunkától :D.

Kszöi a segítséget!

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#37476) Muerte68 válasza INTELligent (#37475) üzenetére


Muerte68
addikt

jó igen főleg garisan,a kitt obi nem rossz -kicsitt jobb mint az átlag-később veszel rá egy sigmát,vagy valamelyik fényerős fixxet.Az alap dolgokra a kitt obi teljesen megfelel.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37477) INTELligent válasza Muerte68 (#37476) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszi! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#37478) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Sziasztok!
Mivel még sosem volt dslr gépem,így meg tudnátok mondani,hogy használt vásárlásakor mire kell figyelni?
Köszi!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37479) Rapid136 válasza krisz12071 (#37478) üzenetére


Rapid136
őstag

Hát lehet hogy jobb ha viszel magaddal valakit...
Elvileg néhány géptipusnál kiolvasható az exposzám de a video rögzités nem.
Sokat elárul az eladó mailcime ha iparszerűen fotózik. De kereshetsz garis gépet is, most vettem 2 hónapos Sony MILC-et.
Amúgy külsérelmi nyomok, karcok stb. Akku és kártyafedél és a csatlakozók rögzitése ne lötyögjön.
Nem leirni sok hanem ugy elmagyarázni hogy érthető is legyen olyannak aki nem látott még DSLR-t működés közben.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37480) krisz12071 válasza Rapid136 (#37479) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Köszi!
A külsérelmi nyomok és az expószám az legalább nekem is mondhat valamit,de az egyéb hibák sajna tuti elkerülnék a figyelmem.
Szóval jobban járok,ha viszek egy profit vagy újat veszek.
MILC-nél gondolom kisebb a hibalehetőség!

[ Szerkesztve ]

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37481) Muerte68 válasza krisz12071 (#37478) üzenetére


Muerte68
addikt

exposzám-csatlakozók,gumicsatlakozótakarók állapota,kijelző ne legyen karcos.A használat legjobban az expogombnál és a markolaton látszik ami kopott szakadozott az rendesen kapott használatot akárhogy is magyarázza az eladó hogy mitől van.Aksit meg kell nézni van hogy utángyártott aksival adják mert a régi meghalt az se jó jel.Az aksi oldalán is látszik menyiszer volt ki be rakosgatva.AZ expó rendes kiolvasásához ragaszkodni kell nem szabad elfogadni hogy nem tudom hogy kell megvannak a programok hozzá.És érdemes egy hozzáértő embert is vinni magaddal :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37482) krisz12071 válasza Muerte68 (#37481) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Tehát ha mondjuk adott egy Canon 1200D szép állapotban 10000 expóval,akkor elvileg nagy problémája nem lehet.Pontosabban nem szabadna,hogy baja legyen még.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37483) Muerte68 válasza krisz12071 (#37482) üzenetére


Muerte68
addikt

10000 expo még nem vészes ezek a gépek min 50-a drágábbak már 100000-expóra vannak hitelesítve legalább.Azt kell főleg megnézni hogy használták menyire vigyáztak rá-ilyenkor kell nézni a látható kopás nyomokat karcokat esetleg lötyögő alkatrészt.Ennyi expónál még nem szabad látható kopásnak rajta lenni.
Ha jó állapotban van kívülről is nincs rajta sérülésnyom sehol jónak kell lennie.

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37484) Rapid136 válasza krisz12071 (#37482) üzenetére


Rapid136
őstag

Azon kivül hogy Canon :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37485) Muerte68 válasza Rapid136 (#37484) üzenetére


Muerte68
addikt

Én csak az állapotra adtam tippet amúgy az 1200d-tényleg nem túl acélos+elég népszerűtlen műanyag hatású-akkor ha már DSLR inkább Nikon D3300-3500-5xxx-ha belépő vagy Canonból 650-től felfele :K
De nem ez volt a kérdés :U

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#37486) mikrofon válasza Rapid136 (#37474) üzenetére


mikrofon
addikt

Most jól feladtátok a leckét.
Sonyhoz mindig húz a szívem, mert az első komolyabb gépem Sony V1 volt. Az hozta meg a kedvem a fényképezéshez.
Olympus-t meg a mostani miatt megszerettem.
Ha valamelyikből lenne egy megkímélt szép állapotú használt, jó áron, akkor az eldöntené biztosan.Így marad a dilemma.Gondolkodok, meg lehet elmegyek megfogdosom élőben őket valahol.

(#37487) jjeahh válasza mikrofon (#37486) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Indexen van e-m5, e-m10, g5, g6 is bőven 100k alatt épp.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37488) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Mivel milc géphez sem volt még szerencsém,így lenne egy újabb lámer kérdésem!
Tegnap kipróbáltam egy Canon 1300D-t és bár úgy látom,hogy nem népszerűek a canon gépek,de nekem villámgyorsnak tűnt a fókusz+fénykép készítése.
A milc gépek is hozzák ezt a sebességet?

[ Szerkesztve ]

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37489) konyi79 válasza krisz12071 (#37488) üzenetére


konyi79
addikt

Fókusz lehet egy kicsit lassabb, viszont legalább pontos.

(#37490) Lassú Víz válasza krisz12071 (#37488) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Van amelyik igen, van amelyik nem. Másképp viselkednek álló vagy mozgó témánál. Az esetleges pontatlanságot viszont Canonnál kit obival nem feltétlenül veszed észre, mert DOF-on belül van, sőt ami az LCD-n jónak néz ki, az monitoron már nem biztos, hogy tényleg jó.

Próbálj olyan MILC-et, amelyiknek szenzorra integrált PDAF pontjai vannak, ha minden helyzetre jó és pontos megoldást akarsz. Azt se felejtsd el, hogy a fókuszálás sebességében jelentősen benne van az objektív képessége is!

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37491) #31733248 válasza Skynet258 (#37451) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#37451) Skynet258

"115-ért megvennétek egy Sony A5100-ast úgy, hogy nincs rá gari, doboz (Belgiumból hozták be)? :U"

Én inkább A6000-et vennék keresővel, de Te tudod, milyen igényeid vannak.

"Na de. ;] Akkor már 2 kilóért van Pana GX80 is, ami meg tud 4k videót is - mondjuk egyelőre csak azt néztem meg Youtube-on, baromi szép videót produkál (képeket nem tudom)."

Tudom, a 4K nagy hívószó, de a gyakorlatban sokkal több múlik a normális autofókuszon és a stabilizáción, meg azon, hogy motoros-e a kitobjektív, úgyhogy inkább a Sonyt ajánlom.

(#37472) mikrofon

Jó vétel a Sony A6000, az ajánlott fixekkel. Megjegyzem, csak a Sonyhoz elérhetőek azok a nagyszerű, vázra letölthető alkalmazások, amelyekkel még nagyobb élvezet lesz a "művészkedés" is. A Capture One Express nevűá nagyszerű raw feldolgozó program is ingyen elérhető hozzá.

(#37475) INTELligent

"Tudom, a Pana az raw-only szinte, de nem félek az utómunkától :D."

Nem arról van szó, félsz-e az utómunkától, hanem hogy a Panához nincsenek színprofilok a Lightroomban és sajnos igen gyenge a szoftveres támogatottsága...

(#37492) szabolcs1975 válasza bandhajon@ (#37466) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Ne higyj nekik. Amikor véleményt kérdezel, soha ne egy portálról kérdezz, mert ezek nem független vélemények. Olvass végig néhány külföldi fórumot, és rájössz, hogy kb mindenhol az ellenkezőjét írják mint itt.

Visszatérve: d7000 vs. D5100. Mindenképpen az előbbi, még akkor is ha 20-25 ezer forintot rá kell fizetned. Egyedül a garancia ás az exposzám a kérdésés, ez lehet ami visszatarthat. Ilyeneket olvastam itt, hogy a két váz egy kategória, stb. Na neee !

A két váz TELJESEN MÁS KATEGÓRIA, mondhatni ég és föld. Pár apró dolgot írok csak le:

A váz, és a zár minőségét, strapabíróságát meg sem említem, mert az ugye triviális.
A felső kijelző jelentőségét és a kézreálló dedikát gombokat is biztos sokan mondták (kb annira lényegtelen, mint ahogy az autó kényelme).
De nézzük pl az AF-fine funkciót, ja az kb olyan ami "felesleges" szokott lenni, főleg ugy, hogy uton utszélen back illetve front fókuszos obikat sóznak az emberre.
A fokusz 39:11 és ebből 9:1 kereszttípusu, na most ha komponálsz és ujra kell komponálni a képed, mert pont nincs fókuszpont ott ahol szeretnéd, jussak eszedbe, és a mozgó témáról még nem beszéltünk.
A kereső méretét és lefedettségét szintén kurvára "felesleges". Az egyikben kb semmit sem látsz, míg a másikban már akár manuális fókuszt is állíthatsz.
Ha sportot fotózol, a 6 fps szintén kurva jól jön a D5100 4fp-sével szemben, de ezt elfogadom, hogy nem biztos, hogy szükséged leszel.
A dupla kárya, ja, hát persze, minek. De amikor először elvesznek a fotóid, jusson eszedbe, hogy milyen jó lett volna gondolkozni.

....hagy ne soroljam tovább...köszi

Azon lehet vitázni, hogy ha valaki ilyen kérdést tesz fel egy topikon, annak való-e d7000-es, de szerintem a lehetőséget meg kell adni mindenkinek, és a d7000-es magadja.

[ Szerkesztve ]

(#37493) Rapid136 válasza krisz12071 (#37488) üzenetére


Rapid136
őstag

A kérdés az hogy a villámgyors AF-fel szemben van ezer más előny, pl. a kis méret. A fényképezés több mint százéves történetének nagy részében tudtak autóversenyt és más akciódús eseményt fotózni AF nélkül is :-)
De a lényeg hogy egyre több ember élvezi a milc előnyeit.
Az amatőrök azért mert egy kisebb vázban azonos tudást kapnak,a profik azért mert bármilyen bajonettes obit rárakhatnak és mert az elektronikus keresőben már exponálás előtt a kész képet látják.
Hosszan lehetne sorolni... de ott van még a Sonyhoz letölthető ingyenes és fizetős appok pl.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37494) szabolcs1975 válasza szabolcs1975 (#37492) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Itt egy másik összehasonlítás egy külföldi forumról is nyugodttan tedd az enyémhez). Max a videozás szólhat a d5100 mellett, de nagyon MAX.

https://www.dpreview.com/forums/post/50854868

Correct. The D5100 will not auto focus older lenses that don't have focus motors in the lens.

The other things you lose is manual controls on the camera body, a more robust camera body (better weather sealing), total focus points (D7000 has 39, D5100 has 11), viewfinder coverage (D5100 is only 95% vs. 100% for the D7000), maximum shutter speed (1/8000s for the D7000, only 1/4000s for the D5100).

The D7000 can control flashes off camera, you'll need adapters for the D5100. FPS is faster for the D7000 (6 fps vs. 4). The D7000 can record video in H.264 format, the D5100 only MPEG-4.

Things the D5100 has: records 1080p video in 30 fps, the D7000 only does 24. The D5100 has a fully articulated screen, but you lose some external buttons because of this. The D5100 is smaller , lighter, and cheaper.

You should use the camera comparison feature on this very website, and also google .

(#37495) szabolcs1975 válasza szabolcs1975 (#37494) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

másik vélemény (de mondom, kb mindenki ezt fogja neked írni ha egy külföldi portálra felteszed ezt a kérdést):

The main difference is that the better, OVF, auto focus, wireless flash control, more hard controls, and software features of the D7000 will make your shooting experience more pleasurable, faster and more capable ,than that of the D5100. The image quality (which is excellent), should be the same, since the two cameras share the same highly praised Sony 16MP sensor.

If you can afford the price difference, and the articulated LCD of the D5100 does not matter to you, then without question, the D7000 is the camera to get.

(#37496) jjeahh válasza szabolcs1975 (#37492) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"a másikban már akár manuális fókuszt is állíthatsz"

Ez azért túlzás, én egy a7s keresőjében (100%, 0.71×) focus peaking segítségével sem tudom pontosan belőni a fókuszt manuálisan, muszáj belenagyítanom, amit ugy-e ovf-ben nem lehet. Pedig szerintem nekem van tapasztalatom a manuálozásban :D
A többivel viszont egyetértek :K Milc fronton általában más a helyzet, ott lehetséges, hogy én is inkább egy belépő vázat vennék és a maradék pénzt obira költeném, mert általában a belépő gépek sincsenek agyonbutítva. Dslr fronton viszont a belépő gépek nagyon buták, tényleg minimum d7xxx, xxd vázat kell venni, ha az ember vállalható keresőt, fókuszrendszert stb akar.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37497) Throme válasza szabolcs1975 (#37492) üzenetére


Throme
veterán

Én se mindig értek egyet az itteni ajánlásokkal, de most nincs igazad.
Amiket leírtál annak kb 80%-át valószínűleg nem is érti a kérdező.
Ha értené, akkor maga is el tudná dönteni hogy d7k vs d5100.
Ezen szerintem gondolkodj el.

Ez is egy jó példa arra, hogy nem a kérdező igényét veszi figyelembe az ajánló, hanem a saját igényét, elvárásait és világnézetét, hitvallását osztja meg.
Neked d7k való, de nem biztos, hogy másnak is az kell főleg ha lövése nincs mivel jobb egy haladó váz.

Ráadásul nekem nem derült még ki az, hogy 2 ember közt megy-e a csere.
Ki az aki D7k után egy d5100-ra vált (meg némi "apróra")???? (gondol efelett elsiklottál...)
Nekem ez nem stimmel, lehet paranoid vagyok ;]

#37496) jjeahh: " Dslr fronton viszont a belépő gépek nagyon buták "
Hagyjuk már ezeket, mitől buta egy váz?

[ Szerkesztve ]

(#37498) szabolcs1975 válasza jjeahh (#37496) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Rendben. Tényleg döcögős még a d7000-es 0.62x keresője is erre a célra, de abban azért egyetértünk, hogy a
0.62x vs 0.51x tényleg nagy különbség. Arányban 120 és 100 cm TV, amiért az emberek már önmagában nem kevés lóvét szokatk kiadni :).

(#37499) Throme válasza krisz12071 (#37488) üzenetére


Throme
veterán

Ha canon gépről akarsz többet megtudni inkább keresd fel a canon fórumot. Itt csak a milcekről fogsz olvasni...

(#37500) szabolcs1975 válasza Throme (#37497) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Szeintem a nagyobb kereső a 100% lefedettség és a strapabíró váz, vagy a 6FPS, meg a több fókuszpont megértéséhez nem kell egyetem. De mondom, a d5100-es is jó kis váz, sőt valószínűeg elég is lesz neki (főleg amíg nem lát egy tényleg jót), de ettől függetlenül ilyeneket beírni, hogy a két váz egy kategória (mert ilyeneket is olvastam itt), több mint meredek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.