Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37651) Vanir válasza Throme (#37649) üzenetére


Vanir
veterán

Én most azért nem az összefoglaló szerint kérdeztem, mert konkrét dolgot akartam megtudakolni. :) Ez abszolút nem olyan tömény, teljesen érthető szvsz (az egeres topikban, ahol TG vagyok, ott azért egy fokkal keményebb a mutatvány, azt már tényleg nem szívesen olvassák el a kérdezők).

[ Szerkesztve ]

(#37652) CactuS válasza Throme (#37649) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát tudod, akit komolyan érdekel a téma, és tényleg a legmegfelelőbb gépet akarja megvenni, az szerintem szívja magába az infót. Sőt, 2x is átolvassa, független a hosszától.

Plusz esetleg még a tapasztaltabbakat zaklatja a hülye kérdéseivel privátban. :B Amúgy bár ide nem szóltam vissza, de végül egy Canon 750D lett a nyertes (18-55 + 50 mm fix). Asszonynak is tetszik, közös tapizás után lett tükrös - hozzá van szokva a nagy dolgokhoz, na. :DDD -, nekem is, a képek szuperek, videó is oké, nem ugrál el az AF (bár a 25 fps bántóan kevés, NTSC ~30 fps már elmegy).

Vannak extrém hosszú összefoglalók is, főleg telefonoknál. Sajnos html anchor nincs és nem is lesz egyhamar (lezso mondta), anno én is kerestem ezt a funkciót. A szétszedés hátránya, hogy nem kereshető egyben, viszont átláthatóbb. Pl: a Mire figyeljek használt gép vásárlásakor mehetne szerintem külön, mert az specifikus dolog. Szétszedésre szerintem az egyik legjobb példa: [link].

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#37653) tvamos válasza CactuS (#37652) üzenetére


tvamos
nagyúr

Amit lent csatoltal, az tenyleg jol nez ki, es tomor az osszefoglalo. A tobb kis topic nem biztos, hogy jo.
+1 erre az iranyra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#37654) veinert.zs


veinert.zs
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tapasztalt felhasználóktól.
Jelenlegi felszerelésem:

Nikon D7100
Nikkor AF-s 17-55 F2,8
Nikkor AF-s 35 F1.8G Dx
Nikkor AF-s 50 F1.8G
Nikkor AF-s 85 F1.8G
Nikon SB-600 vaku

Ennek a felszerelésnek a cseréjén gondolkodom...
Alternatíváim érdeklődési sorrendben:

1.Olympus Om-d e-M1 + M.ZUIKO DIGITAL ED 12‑40mm 1:2.8 PRO

2. Sony A7 + Zeiss T* FE 24-70 mm F4 ZA OSS

3. Fuji X-T1 + FUJINON XF16-55mm F2.8 R LM WR

Egyenlőre csak egy egy objektívvel menne a csere,de később bővíteném.

A specifikációkat ismerem, de egyedül az Olympus volt a kezemben, a kis mérete és sebessége nagyon tetszett. Érdemes egyáltalán váltanom bármelyikre is? Tanácsok ,tapasztalatok? Milyenek ezek a gépek a valóságban?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv, mindenkinek. :)

(#37655) konyi79 válasza veinert.zs (#37654) üzenetére


konyi79
addikt

Jók, mind nagyon jó. Semmit se vegyél, míg végig nem próbáltad őket. Viszont mind kifutó váz.

(#37656) deja vu válasza konyi79 (#37655) üzenetére


deja vu
addikt

A Zeiss 24-70 eléggé le lett húzva.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#37657) veinert.zs válasza konyi79 (#37655) üzenetére


veinert.zs
csendes tag

Az Olympus-nál van lehetőség 1 hetes bérlésre, azt mindenképp ki akarom próbálni.
Igazából ez tetszene a legjobban csak a 4/3 os szenzor miatt vacilálok. Bár ahogy a neten olvasgatok nem nagy visszalépés APSC -hez képest, de ekkor már ezen az áron képbe kerül az A7 is...

(#37658) veinert.zs válasza deja vu (#37656) üzenetére


veinert.zs
csendes tag

Olvastam, hogy többet vártak tőle.

(#37659) konyi79 válasza veinert.zs (#37657) üzenetére


konyi79
addikt

Az az egy aps-c ami van a listádban, az pont ami odamérhető a FF gépek mellé az egyedi színszűrője és a Fuji marha jó jpeg motorja miatt.
Az A7-et tényleg nem venném, pláne a Zeiss-el, sokkal inkább egy A7M2 a sima kittel közel annyért, az az obi alig rosszabb.
Az E-M1 (ezért majd megkapom ebben a topikban) engem sose mozgatott meg, azon az áron pláne

(#37660) asdf_ válasza veinert.zs (#37654) üzenetére


asdf_
veterán

Ha én em1-et akarnék venni, haláltuti, hogy megvárnám az em1 II-t (minimálisan a bejelentést legalább, hogy tudjam a specs-t, és ennek ismeretében hozzák döntést). Akár azért, hogy azt vegyem meg, akár azért, hogy a kifutó modell áresésére ráússzak. Már ha van időm, a földrengés miatt plusz fél év valószínű beleszaladt az utódba (és valószínű valamennyi az árába is bele fog majd, ugyanakkor lehet, hogy pont emiatt a régi verziónál nem lesz érzékelhető -vagy bármilyen- áresés). Szóval nehéz most okosnak lenni, az a lényeg ;)

[ Szerkesztve ]

(#37661) csacsi77 válasza veinert.zs (#37654) üzenetére


csacsi77
senior tag

Tulajdonképpen mi az oka a váltásnak? Ez egy elég jó felszerelés fotózásra.

Öreg fater megoldja!!!!

(#37662) veinert.zs válasza csacsi77 (#37661) üzenetére


veinert.zs
csendes tag

Igazából elégedett vagyok a Nikon-nal, de nagyon tetszene az EVF-en a kép szimulációs mód, a kisebb rezonancia (tükör) és persze a kisebb tömeg. A manuális élességállítás is vonz egy kicsit.
Igazából csak ennyi ami miatt elgondolkodtam a cserén. Nem akarok minden áron váltani, ezért kérdezek itt olyanoktól akik már használnak ilyen rendszereket.

(#37663) Rapid136 válasza veinert.zs (#37662) üzenetére


Rapid136
őstag

Én A7-et használok és nem hiányzik a képstabi. Kézből szépen ki lehet exponálni egész jó időket.
Viszont az objektivjeim mind manuálisak, a párezer forintostól a több tizezer forintosig.
Azért a fullframe kicsit más világ egy APS-C után, azt ki kell próbálni. Ha sokat telézel akkor jobb az APS-C meg a m4/3, portrézni minimális mélységélességgel inkább a FF.
Viszont van a családban egy A6000 is három Sigma AF obival, úgyhogy tudunk variálni :-).

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37664) bandhajon@


bandhajon@
aktív tag

sziasztok van valakinek tapasztalata fx vázzal kapcsoltaban pl nikon d3
milyen a gép sokkal jobb egy belépő szintü dslr től? stb...
mert szeretnék veni egy fx et köszönöm..

[ Szerkesztve ]

Vizuális mesemondó.

(#37665) jjeahh válasza Rapid136 (#37663) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nálam itt van most pár m4/3, két apsc meg egy full frame gép is, én azért annyira nem érzem más világnak, sőt. Ha ugyanazzal az obival használod akkor persze szuper, hogy nagyobb látószöget meg extra mosodát kapsz, de ha már adapterezgetünk apsc-re is létezik focal reducer és ugyanott vagy, meg fényerősebb obikkal is lehet kompenzálni valamennyire a dof hátrányt és lehet hogy olcsóbban megúszod. No meg igényfüggő is, a nálam lévő ff gép pl magas iso-n talán jelenleg a csúcs, de sorozatban és néhány számomra fontos ficsőrben ugyanakkor elmarad a pana g6-omtól is, pedig sokkal drágább nála.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37666) bandhajon@ válasza jjeahh (#37665) üzenetére


bandhajon@
aktív tag

Köszi ez nekem is hasznos volt akkor inkább egy jó obi lesz...

Vizuális mesemondó.

(#37667) Rapid136 válasza jjeahh (#37665) üzenetére


Rapid136
őstag

Azért a Focal reducerek se olcsók és kérdés hogy mit tudnak felbontásban.
Volt egy utam Erdélybe és több képet csináltam a filmes vázzal mint az akkori APS-C gépemmel, egyszerűen nem volt ugyanaz, pedig volt a digitre 1,8/35 meg 1,4/50.

Ha valaki dof-ot akar méregetni akkor itt szépen ki lehet totózni hogy milyen obi kellene az APS-C és m4/3 vázra ha olyan háttérmosást szeretne mint a FF.
http://dofsimulator.net/en/
megoldható, csak épp baromi drága a gyári obi és a crop miatt meg régi filmes obival nem oldja meg :-)

Mostanában inkább az A7-en a Sigma 2,8-as APS-C obijaival fényképezek munkából kifolyólag mert kevés az élesség teljes érzékelőn :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37668) haruspex válasza paler (#37621) üzenetére


haruspex
aktív tag

Szia!

Ha még aktuális. Nekem Pana gx7 (az is m4/3), és k50 is van.

A képminőség az objektíven fog múlni, mint általában. Az általam használt Pana 12-32 jóval jobb a Pentax kitnél, de az árából (használtan) fix fényerős alapzoomot kapsz a Pentaxhoz. Aminek a súlya annyi mint a panasonic gép+objektívé.

Használni a Pentaxot jobb főleg a kereső miatt, de cipelni a gx7-et, ami viszont tud egy két plusz dolgot, (mint a legtöbb milc is.) Az időjárásállóság nekem nagyon hiányzik, de eddig még nem ment tönkre, persze vigyázok is rá.

(#37669) jjeahh válasza Rapid136 (#37667) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ha manuálozás a cél, valszeg a legdrágább focal reducer is olcsóbb mint egy ff gép, de amúgy vannak egész alacson áron is, én is egy kb. 80 eurós camdioxot használok. Nem azt mondom, hogy az ff szenzor nem frankó dolog, ha nem telézés meg makrózás a cél akkor szerintem is mindenképpen előny, de ha egy néhány dologban kezdetleges/fapados ff váz+sötétebb alapzoom vs kisebb szenzoros de fejlettebb váz+fényerősebb alapzoom között vacillálnék mint a kolléga, akkor lehet a kisebb szenzorosat választanám, mivel a szenzor nem minden... De tényleg igény kérdése, mindegyik jó cucc, csak más igényeket szolgálnak ki.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37670) hibavissza válasza jjeahh (#37669) üzenetére


hibavissza
veterán

A focal reducered hogy működik natív obival? Átviszi a jeleket? Élesre áll?

(#37671) #31733248 válasza jjeahh (#37669) üzenetére


#31733248
törölt tag

Manuálozással is teljesen más világ egy FF gép, mint egy MFT. Felteszel rá pl. egy Samyang 85mm f1.4-et és olyan háttérmosást kapsz, amit egy Olyval, vagy Panával meg sem közelítesz, hiába tekersz rá bármit.

Amikor párhuzamosan volt Panasonic GX7-em és Sony A6000-em, a Sonyhoz szokott szememnek valósággal fájt, mennyire nincs háttérmosás a Panával. Gyakorlatilag egy fényértéknyi(!) különbségről beszélünk e téren az APS-C és MFT viszonylatában. És ennél még nagyobb lépcső van az APS-C és a FF között, az MFT és a FF viszonylatában két fényértéknyi a különbség, ami bárhonnan nézzük, hatalmas.

[ Szerkesztve ]

(#37672) Studi válasza hibavissza (#37670) üzenetére


Studi
addikt

Több okból sem tud működni: a natív obi nem tud nagyobb képet kirajzolni az eleve szükségesnél, a focal reducer növelné a bázistávolságot, ami miatt csak makró menne vele, és ráadásul elektromos jelet sem tud átvinni.

(#37673) hibavissza válasza #31733248 (#37671) üzenetére


hibavissza
veterán

Három lépést előrébb lép a modell és mindjárt van háttérmosás. Ezzel szemben az emberek örülnek a fókusz sorozatnak....az, hogy egy rendszeren vékonyabb a dof egy tulajdonság, de hogy előny lenne?

(#37672) Studi: köszi! Ezt a focal reducert lassan éri át a tudatom :D

[ Szerkesztve ]

(#37674) Rapid136 válasza Studi (#37672) üzenetére


Rapid136
őstag

A focal reducer pont nem változtatja a bázistávot sehogy, ez a lényege hogy teljes értékű marad a használt obi.
Egyszerűen APS-C méretűre tömöriti a ff méretű vetitett képet, igy több fényt is juttatva a kisebb érzékelőre. Ezért mondják hogy fényerősebb lesz az obi.
Való igaz hogy elektromos obikkal meg tényleg felesleges lenne, de nem is erre találták ki és nincs is adapter ilyen obikra.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37675) Rapid136 válasza hibavissza (#37673) üzenetére


Rapid136
őstag

Annak aki igy szeret fotózni ott előny a minimális élesség és az elmosott háttér.
El kell dönteni mire használja az ember.
Ezért jó párositás egy azonos bajonettes APS-C és egy FF váz, azt használod ami épp kell a feladathoz. A Sonynál egy táskába mindkettő belefér és nem jelent túlsúlyt :-)

Azt azért te sem gondolod komolyan hogy egy megtervezett kompoziciónál előrelépteted a modellt? Pláne hogy ott már bele sem fér a képbe?
Nem ennyire egyszerű a dolog, nem is lineáris a mélységélesség, gyujtótávolságtól, tárgytávolságtól is függ.

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37676) Lassú Víz válasza Rapid136 (#37674) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Félreértetted. Natív obi bázistávját növelné, mint egy közgyűrű, mert nem két dimenziós a kiterjedése.

Econ: A háttér a kép része. Ha homogén hátteret akarok, stúdióba megyek.

asdf_: Eddig nem volt jellemző PRO kategóriában az Olympusra a kifutó modellek leárazása.

(#37654) veinert.zs: Az E-M1 egy nagyon kézreálló jó gép. Ha akarom kicsi egy fényerős fixszel, ha akarom felcsapom rá a portré markolatot és jó fogást ad a 4/3-os 50-200-zal is. 4/3-os múlttal és obiparkkal számomra nem volt alternatívája. Drága volt, de nem bántam meg. Persze válthattam volna rendszert is, de inkább nem. Viszont, ha nulláról kellene elkezdenem építkezni, akkor lehet más jönne ki. Nem tudom megmondani, hogy mi, mert ahhoz túl sok időt kellene most rááldoznom a keresgélésre úgy, hogy nem akarok másik gépet. Amit biztosan tudok, hogy a váz kezelhetősége ma már sokkal előrébb van a listámon mint korábban volt. És ebben az E-M1 nem áll rosszul. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37677) Rapid136 válasza Lassú Víz (#37676) üzenetére


Rapid136
őstag

Jah, jogos :-)
Mert igy lehet kizárólag MILC váz + tükrös obi közé bepréselni a virtuális tükörházhelyére focal reducert.
Úgyhogy a kérdésfelvetés a nativ obikkal gyakorlatilag értelmezhetetlen :-)

Azért a homogén és az elmosódott háttér között van némi különbség...

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37678) hibavissza válasza Rapid136 (#37675) üzenetére


hibavissza
veterán

Miért ne gondolnám komolyan? Ha annyira mosott a háttér akkor már elég homogén ahhoz, hogy kb. mindegy. Nem ezen fog múlni a kép sikere. Egyébként ha a kompozíciót gondosan megtervezed, gondolom megtervezed a hátteret is (mivel a kompozíció része), így nem érhet az a meglepetés, hogy hopp de kéne egy ff váz.

Ezért jó párositás egy azonos bajonettes APS-C és egy FF váz, azt használod ami épp kell a feladathoz. A Sonynál egy táskába mindkettő belefér és nem jelent túlsúlyt :-)

Ezt a mondatot akkor vagyok hajlandó komolyan venni, ha bebizonyítod, indultál az iron man-en. :DDD

(#37679) jjeahh válasza #31733248 (#37671) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ez ennél bonyolultabb, inkább nem válaszolok, félek, hogy elindítanék vele egy újabb háborút és unom már a véget nem érő fölösleges hitvitákat :B Nem vagyunk egyformák, nekem nem fáj a dof különbség annyira, pedig én is szeretem a mosodát ám, de mft-vel is meg lehet oldani... Nem azt állítom, hogy egy ff gép nem kéne jobban azonos tudással mint egy kisebb szenzoros, de sajnos a szenzort meg kell fizetni és nem biztos, hogy megéri. Értsd: azonos áron kisebb szenzorral általában fejlettebb vagy komolyabb gépeket kapsz és ilyenkor jó kérdés, hogy kinek mi fontosabb: fejlettebb szolgáltatások vagy nagyobb szenzor.

hibavissza: megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37680) Tin


Tin
veterán

na látom megint befigyelt a mft topik:D

sírok a röhögéstől:D

(#37681) hibavissza válasza jjeahh (#37679) üzenetére


hibavissza
veterán

Ebbe a reducerbe már belefutottam egyszer a videós topikba. Akkor is beégtem vele :D

flame on: az azért érdekes, hogy akik újoncként hirdetik a ff/apsc mindenhatóságát még egy értékelhető fotót nem linkeltek sehová.

(#37680) Tin: nem figyelsz! Már az APS-C is szar. Me' nem mos! :))

[ Szerkesztve ]

(#37682) Tin válasza hibavissza (#37681) üzenetére


Tin
veterán

múltkor még csak az aps-c-nél volt jobb az mft, most ahogy látom, már az ff-nél is...

ahogy látom, időről időre előkerül ebben a topikban ez a nem is tudom milyen küzdelem és bizonyítási vágy, hogy bizony az mft mindennek a csúcsa, mert van rá csillió manuál üveg, mert F1.0-s obikkal elérhető olyan háttérmosás, hogy beszarsz, és mert kicsi, cserébe mennyire sokat tud, és milyen olcsó, ja, és milyen szuper egyes gépek jpeg motorja (ezt például melyik fotós nem szarja le? max sorozatnál van jelentősége, de ott meg pont a milc nem hasít annyira a dslr-hez képest). meg persze a pdaf mennyire jó (na de az pont nem annyira az mft-nél), és így tovább. olyan megnyilatkozások hangzanak el, hogy az ember tényleg azt gondolja, hogy egyesek a büdös életben nem fogtak a kezükbe egy rendes ff dslr-t, mégis leírják, hogy mennyivel jobb az mft. de ez hogy sem a háttérmosás nem számít, sem a kevesebb megapixel, ahogy látom, a low light sensitivity sem, ahogy a natív felbontásnak sincs jelentősége, csak annak, hogy bizony az mft telecsavart gyűrűkkel és manuál obikkal ár-érték arányban a legjobb. ez egy orbitális és nevetséges FASZSÁG. nem tudok rá jobb szót.

(#37683) m3ss válasza jjeahh (#37679) üzenetére


m3ss
veterán

meg lehet oldani ja, olcson manual fokuszos uvegekkel esetleg. es akkor lesz mosodad, amikor ekv 543534mm-en fotozol, vagy makrozol :P ha autofokuszos, fenyeros uvegeket akarsz venni mft-re, sajnos azok ott sem olcsok. es a fenyeros uvegek alatt nem 2.5-2.8-as obikat ertek.

persze, nem mindig elony a kis melysegeelesseg. de ne nevezzuk mar dof controllnak azt ami mft-n van, multkor volt egy f13-as kep kezdoben, es zero reszlet volt rajta. ff-en 1.4-f16-ig tudok csinalni tueles kepet, ha akarom kis doffal. nd szurot nappal feldobom, mehet az f16, iso 50...ez a dof control :B

nem akarom ekezni az m43-at, jo kis rendszer, szeretnem ha olyan af-em meg kezelesem lenne mint ott nemelyik gepnek...de azert ismerjuk el azt is, hogy vannak dolgok amiben szar :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37684) jjeahh válasza Tin (#37682) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem el vagy tévedve vagy nem tom, de nagyon másképp értelmezed a dolgokat :D

m3ss: Most azt írod mft-n egyáltalán nincs dof control? Akkor én hogy portréztam eddig? Amúgy szerintem te is félreértettél. Én is azt írtam, hogy nagyobb szenzorral nagyobb a dof control, kisebbel kisebb ha ugyanolyan obival vetjük össze, de a szenzor nem minden és nem mindenkinek éri meg ugyanannyiért mondjuk egy jobb fókuszrendszert és gyorsabb sorozatot beáldozni a jobb dof controlért. Mint írtam nem vagyunk egyformák. Persze FF fronton is vannak durva af rendszerek és gyors sorozat stb, de nem fuji xt1 vagy e-m1 árban gondolom.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37685) hibavissza válasza Tin (#37682) üzenetére


hibavissza
veterán

Ahogy jjeahh is írta, teljesen félreértelmezed.

(#37683) m3ss:

multkor volt egy f13-as kep kezdoben, es zero reszlet volt rajta

Egy kezdőbe feltett képről kell véleményt alkotni a mft rendszer "dof kontrolja" fölött? F13 mihez kellett makrózott? Miért nem kapcsolta be a diffrakció csökkentést a vázon vagy miért nem használt automata fókusz sorozatot?

[ Szerkesztve ]

(#37686) hibavissza válasza jjeahh (#37684) üzenetére


hibavissza
veterán

Ezer dolog miatt lehetne ekézni a mft rendszert. De, hogy itt azon nyűglődnek, hogy nem tudja kifejezni magát a művész úr az eszköz miatt.....részletvesztés, háttérmosás....eszem megáll. Én akár hányszor benézek ide, mindig tanulok valamit! :))

(#37687) Tin válasza hibavissza (#37686) üzenetére


Tin
veterán

mft tök jó játszós meg hobbi gépnek. olcsó, jó az obiellátottsága, és sok olyan kínál, amit a sokkal drágább dslr-ek sem.

de melóra senki nem használná. ha fontos a milc, ott az aps-c, vagy nem sokkal nagyobba az ff vázak. ott egész mások a szempontok, mint amikor az ember ráér manuállal tájképet meg beállított portrékat csinálni.

felesleges összehasonlítani az ff-et meg az mft-t. minek venne az ember az ff-hez képest ötödakkora szenzort meg manuál üvegeket, ha pénzt akar keresni vele?

lehet versenyezni ladával és ferrarival is. csak nem ugyanaz a liga. árban sem.

[ Szerkesztve ]

(#37688) m3ss válasza hibavissza (#37686) üzenetére


m3ss
veterán

"Én akár hányszor benézek ide, mindig tanulok valamit! :))"
rad is fer, a mai hozzaszolasaidbol ez kiderult :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37689) Lassú Víz válasza m3ss (#37683) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Totális baromság MFT-re f22-es objektívet csinálni, mégis megteszik. Csak ha leírnák, hogy a kitobi tele végén a "tág" rekesz f6.3, a szűk meg f8, akkor mélyebb háttértudás nélkül is világossá válna, hogy hol a rendszer egyik korlátja. De ahogy nő az FF szenzorok felbontása, és ezzel együtt csökken a pixelméret, a 100% cropot kukkolók ugyanúgy bajban lesznek, mert a szűk rekeszt majd kezdhetik elfelejteni éppúgy, mint a cropos vázak tulajdonosai.

Legtöbben nem azt vitatjuk, hogy az FF rendszer nagyobb szabadságot ad a fotósnak (a közép formátum meg még többet), hanem azt, hogy az MFT felejtős, meg nem lehet vele értékelhető képet készíteni.

(#37687) Tin: Megette a fene, ha ide jön kérdezni az, aki munkára vesz gépet. Neki tudnia kell, hogy mit miért vesz. (Negyedakkora az a szenzor.)

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37690) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Üdv!

- Gépre szánt összeg? (Max és nagyon max). Ha csak gép, az. Ha objektívvel együtt, akkor úgy megadni.
Max: 200-250k, mindennel együtt.
- Felhasználás? (Lehetőleg "mindenre, bármire" kerülve legyen, próbáld minél jobban belőni, mi lenne kedvenc témád).
Családi képek és természetes fotózás kiránduláskor.
- Méret számít? (Súly, foghatóság, hordozhatóság, strapabíróság).
Könnyű legyen.
- Videó kell? (Van, akinek nagyon fontos, van, akinek egyáltalán nem).
Kell.
- Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Igen.
- Egyéb kívánság, speciális igények?
Nincs.

Fentiek alapján mit tudnátok javasolni?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#37691) Lassú Víz válasza leslieke (#37690) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Adj hozzá még 30 ezret, és

- Panasonic GX80 + 12-32 + 35-100
- Sony a6000 + 16-50 + 55-210

közül amelyiknek jobban tetszik a képe, kezelhetősége.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37692) Tin válasza Lassú Víz (#37689) üzenetére


Tin
veterán

Megette a fene, ha ide jön kérdezni az, aki munkára vesz gépet. Neki tudnia kell, hogy mit miért vesz.
persze, éppen ezért teljesen felesleges az ff vázakat az mft-hez hasonlítgatni, meg mosodáról beszélni. az mft játszós gép, és az is fog maradni, mert munkára tök értelmetlen egy sokkal kisebb szenzorral dolgozni, amikor ott a többször akkora. hobbira meg jó.

(Negyedakkora az a szenzor.)
így van, nem tudok számolni :D

(#37693) MrChris válasza leslieke (#37690) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha rendes éles képet akarsz akkor a GX80 +12-32 nagyon penge választás, sokkal jobb minőségű alapzoom, mint a SEL16-50. Bitang jó 4k videó, ha csak FHD az igény visszaméretezve extra élességet és zajcsökkenést kapsz. Nagyon jók a Pana vázak menüje és sok ficsőr van bennük. A szenzorstabival az objektív stabin kívül még plusz extra stabilizálást kapsz, ezt fűszerezed 4kto2K videót egy utólagost szoftverstabival... :D ha meg esetleg manuálozol bármelyik 60 éves obival is lesz stabid, no meg a natív összes fix így stabilizált lesz. Rengeteg kiváló objektív van a rendszerben, persze különböző árakon, viszont elég nagy a használt piac is, talán a legnagyobb a milcek között. A 35-100 méltó párja a 12-32-nek, szintén döbbenet pici és végig jó képű.

(#37694) Rapid136 válasza hibavissza (#37686) üzenetére


Rapid136
őstag

Gondolom a Louvre-ban is csodálkozol hogy miért nem kinai piacos ecsettel festenek képet a művészek vizfestékkel...
Minek tojást keverni a festékbe meg olivaolajat.
A dof egy eszköz a sok közül amit a művészet használhat, egy csomó objektiv van azonos gyujtótávolsággal, van aki ezt szereti van aki azt. Nekik nem mindegy, még ha nem is érted :-)

[ Szerkesztve ]

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37695) #40935168 válasza CactuS (#37652) üzenetére


#40935168
törölt tag

Ez jó minta, gyúrok a meglévőből valami hasonlót sztem. :K Utána véleményeztetem a tisztelt utazóközönséggel és a végleges lesz a végleges. :D

[ Szerkesztve ]

(#37696) 80hun válasza Tin (#37692) üzenetére


80hun
addikt

Azért nem mondanám hogy játszós gép az mft :)

(#37697) Tin válasza 80hun (#37696) üzenetére


Tin
veterán

hát mit mondanál?

(#37698) Studi válasza Tin (#37697) üzenetére


Studi
addikt

Az személyeskedés lenne, ne menjünk bele. :DDD

(#37699) m3ss válasza Lassú Víz (#37689) üzenetére


m3ss
veterán

"Legtöbben nem azt vitatjuk, hogy az FF rendszer nagyobb szabadságot ad a fotósnak (a közép formátum meg még többet), hanem azt, hogy az MFT felejtős, meg nem lehet vele értékelhető képet készíteni."
nem mondtam, h ne lehetne vele jo kepet csinalni. hattermosasrol beszelgettek, es ha autofokusszal, nem tele tartomanyban akar az ember hattermosast elerni, akkor mft-n is zsebbe kell nyulni, es meg mindig nem lesz olyan a vegeredmeny.
osztom tin velemenyet, sztem is inkabb hobbizni idealis.es nem azert, mert nincs papir dof, sok mas hatranya is van a nagyobb szenzorokkal szemben...hozzateszem sokkal ertelmesebb valasztasnak tartok hobbizni egy m43 rendszert, mint egy tukros apsct.
de mindent osszevetve talan a fuji rendszere a legatgondoltabb...vannak fenyeros uvegek (1.2-1.4), jo latoszogek, fenyerohoz kepest vegulis realis aron is. es dof is elegendo nyitva is szinte mindenre, igy a kb 1 fe hatrany ff szenzorhoz kepest sem mindig jelentkezik, mert egy 1.4-es uveget azert ff-en sajnos neha rekeszelni kell. nem annyira, mint az mft tulajok gondolni szeretnek, :DDD bar nem hasznaltam fujit, 1 fe-t fanbojoktol hallottam :P
sony ff is jo lenne...foleg adapter, meg mf fetisisztaknak. de az h ennyi penzt kernek el egy 25 f2-ert, meg 85 1.8-ert...:N de mar 1-2 ar/ertekben elfogadhato objektiv legalabb naluk is megjelent.

(#37696) 80hun az a baj, h pedig valszeg az. nem veletlen nem nagyon hasznaljak profik, kb semmilyen fotozasi iranyzatban. vagy a felbontas, vagy a dinamika, vagy a zaj miatt..egyszeruen van ra jobb megoldas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37700) Tin válasza Studi (#37698) üzenetére


Tin
veterán

de én ezt egyáltalán nem rossz értelemben értettem. én sokszor ajánlok mft-t ismerősöknek, akik mondjuk tanulnak fotózni, vagy sok szabadidejük van, és hobbiból fotózgatnak, mert egy tök jó rendszer, és simán meg lehet tanulni vele fotózni, sőt, akár kiváló képeket lehet vele csinálni.

de vannak gyengeségei, olyanok, amik alkalmatlanná teszik melós használatra. a mélységélesség csak az egyik, ott van még a low light sensitivity, a kis méretből fakadó esetleges kényelmetlenség, az akkuidő, az elérhető üvegek használhatósága, ennél-annál a stabi hiánya, és valószínű lehetne még sorolni. persze ennek egy része csak az mft specifikus, egy másik része pedig a milc kialakítás hátránya.

de ettől még nem rossz gép, sőt, szerintem kezdő fotósnak a legjobb, még akár az aps-cvel szemben is, bár ha az oly csatlakozik a sony e-hez, az odaverne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.