Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37501) szabolcs1975 válasza jjeahh (#37496) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Dslr fronton viszont a belépő gépek nagyon buták,

Ez sajnos igaz.

(#37502) konyi79 válasza szabolcs1975 (#37500) üzenetére


konyi79
addikt

Tök jó lényegében lehülyézel itt mindenkit, tele floodolod a topikot saját véleményeddel meg bemásolt angol szöveggel, majd szépen elkezdet felülírni megnyilvánulásod.
Nem az volt a kérdés, jobb-e egy összehasonlító tesztben az 5100-nál a 7000, hanem lecserélje-e egy garanciális vázát ráfizetéssel egy 6 éve bejelentett, azóta 2. utódot megélt vázra ráfizetéssel, ami képminőségben lényegében nem jelent előrelépést.
Ennek megfelelően szerintem normális válaszokat kapott, ha szerinted nem, ezt másképp is közölheted.

(#37503) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Igazából a lényeg az lenne,hogy folyamatosan mozgásban lévő akváriumi halakat tudjak a lehetőségeimhez mérten a legjobban fotózni.
Ehhez szükségem van a gyors fókuszra és képkészítésre,akár sorozatban is.
A cserélhető objektív a későbbiekben jönne jól a variálhatóság miatt,így a kompakt és bridge gépek most nem érdekelnek.
A használt dslr gépekben könnyen benne a van a hibalehetőség,míg az ugyanilyen árú belépőknél pedig az,hogy nem is olyan jók ezek szerint.
Én nem zárkózok el a milc gépektől sem,sőt először azokat nézegettem,csak azt nem értem,hogy miért bajlódik valaki egy hatalmas dslr géppel,ha a kicsi milc is tudja ugyanazt. ( Ezt csak itteni fórum hozzászólásokból gondolom)

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37504) asdf_ válasza #31733248 (#37491) üzenetére


asdf_
veterán

Eskü most már megnézem , hogy mit tudnak ezek a vázra letölthető alkalmazások, el nem bírom képzelni, hogy bármi értelme lenne, vagy, hogy bárki is használná azokat, vagy ha mégis, azt viszont semmiképp, hogy akkora jóság lenne, hogy ez a pro oldalra tudna kerülni egy pro/con listán egy gépvásárlásnál, hogy bárki ezen feature miatt döntene egy adott gép mellett (igaz, az Olympus-os art filtererről is azt gondolom, élő ember nem használja semmire, aztán csináltak rá egy szemölcsös gépet is ;), de szerintem inkább a marketingesek akarták ezt, mint a júzerek).

[ Szerkesztve ]

(#37505) Sefter válasza szabolcs1975 (#37500) üzenetére


Sefter
veterán

Az egy kategóriát én írtam..
Ha 0-ról indulna (gépvásárlás terén) még egyet is értenék veled, viszont ÉN biztos nem cserélnék 5100-ról 7000-re a helyében, mert nem az általad említett előnyök a szűk keresztmetszet NEKI...

Psn ID: sefter_hun

(#37506) konyi79 válasza asdf_ (#37504) üzenetére


konyi79
addikt

Akkor tényleg itt az ideje, megnézd miről beszél :K

Mert nem, nem ettől lesz egy gép pro, de a Time-lapse, Star trail, toushless shutter, a HDR újragondolása mind hozzáadott érték, ami hatással lehet a vásárlásra/nem vásárlásra. De még a gép teljesértékű távvezérlése is ezeken keresztül van megoldva. Sőt, még pl egy ND1000-et kiváltani való alkalmazás is van.
Ezek olyan dolgok persze aminek egy része fizetős, itthon nem is egyszerű megoldani, de legalább van lehetőség utólag funkciót hozzáadni egy vázhoz, ami máshol nemigen létezik.

[ Szerkesztve ]

(#37507) Rapid136 válasza asdf_ (#37504) üzenetére


Rapid136
őstag

Ha csak az érintésmentes expo lenne már akkor megérné :-)
Elég a kezedet elhuzni a kereső előtt és exponál, ha nincs nálad állvány és távirányitó csak lerakod mondjuk a táskádra és exponálhatsz is. Akár többet is mert nem mozdul el a gép.
De már az is zseniális hogy az elkészült képet pár másodperc alatt töltheted át a mobilodra, onnan meg az ügyfelednek...
A többi app meg pont arra jó hogy a gép megcsinálja helyetted azt amihez korábban PC meg célszoftver kellett és az alapképeket neked kellett előállitani. És ha valaki nem értett hozzá akkor esélye se volt hogy megoldja.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37508) mikrofon válasza jjeahh (#37487) üzenetére


mikrofon
addikt

Meg is néztem gyorsan. Hirdet egy felhasználó egy e-m5 vázat és egy 25 / 1.8 as obit. Ez így egyben szimpatikus. Még egy nagylátószögről induló zoom obi, akkár egy kit obi kellene vagy egy nagylátó fix beltérre aztán el is lennék. Kérdés az ár. Ez reális használtan ennyi az áruk?

Ill. Látom valaki hirdet e-m5 mark 2-t használtan is 2,5 szor drágábban. Az tényleg ennyivel több és jobb?

Egyébként az e-m5 és e-m10 hogy viszonyul egymáshoz?

(#37509) mikrofon válasza Rapid136 (#37474) üzenetére


mikrofon
addikt

Néztem az a6000et is használtan. Azt vettem észre, hogy inkább keresik mint kínálják. Ennyire jó? Vagy csak hiány van belőle?
Azon gondolkodtam, hogy ha már ez csak újonnan van akkor kb. Ennyiért a használt olympus e-m5 mark II.
De nem vagyok benne biztos hogy ezek jelentenének annyival többet mint amennyivel drágábban jönnék ki mint egy használt e-m5-tel.
Az árkülönbözetét ha obira költöm jobban járok?
Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#37510) Rapid136 válasza mikrofon (#37509) üzenetére


Rapid136
őstag

Azt ne felejtsd el hogy az A6000 APS-C mig az Oly m4/3. Ez kihat a mélységélességre és ha manuális obikkal játszanál akkor azért itt is vannak különbségek.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37511) Lassú Víz válasza mikrofon (#37508) üzenetére


Lassú Víz
őstag

E-M10-ben van pár érdekes szolgáltatás, amit az E-M5 már nem fog megkapni. Pl. Live composit mód. Az E-M5 MkII pedig az E-M1 után jött ki, lényegében szintén zászlós hajó a márkán belül. Nincs PDAF, van helyette nagy felbontású mód 8 képből összerakva. Viszont a 8 kép mutatja, hogy a használhatósága meglehetősen korlátozott. Statikus téma + állvány. Neked kell tudnod, hogy megér-e annyit. Ha fontos a jó minőségű videó, akkor inkább a Sony.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37512) jjeahh válasza mikrofon (#37508) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, ezek tudtommal ennyiért mennek használtan. E-m5 II-nek nincs még utódja és azért szerintem elég sok extrát nyújt az elődjéhez képest. E-m5 vs e-m10: előbbi időjárásálló és 5 tengelyes a stabija, utóbbi viszont újabb és valamivel okosabb, van benne pl live composite mód, de a stabija "csak 3 tengelyes", bár tesztek szerint ez nem jelent komoly hátrányt.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37513) MrChris válasza mikrofon (#37509) üzenetére


MrChris
nagyúr

Vedd kézbe a kiszemelt gépeket, egy dolog a specifikáció, míg kézben egész másképp fekszik.

(#37514) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Átnéztem a használt milc választékot is és a pénztárcámnak nagyjából ezek felelnének meg:
Panasonic GF6 14-42 obival
SONY NEX 5C 18-55-ös objektív
Sony Alpha 3000 18-55mm
Sony NEX-3 18-55mm

Ezek a 60000Ft körüli kategória illetve vannak még alatta Samsungok.
Szerintetek ebben az összeghatárban milyen gépet lenne érdemes megvenni?A használt dslr-t kilőttem a több hibalehetőség miatt.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37515) MrChris válasza krisz12071 (#37514) üzenetére


MrChris
nagyúr

Olympus pl5+kitobi.

(#37516) jjeahh válasza krisz12071 (#37514) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Panasonic g3, g5. Nex-3, a3000 helyett inkább nex-c3, 3n, f3 ha találsz.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37517) krisz12071 válasza MrChris (#37515) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Nézegettem ezt is,de nem találtam ebben az árkategóriában.
14-42-es a kitobi?

[ Szerkesztve ]

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37518) krisz12071


krisz12071
aktív tag

Hardverapró,vatera,jófogáson kívül tudnátok ajánlani még oldalt,ahol körül lehet nézni?

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37519) MrChris válasza krisz12071 (#37517) üzenetére


MrChris
nagyúr

Pl5 már 35e-ért is előfordul, 40e. meg az általános ára. Igen, a 14-42 kitobi általában 25e-ért megy, de 20-22e. ért is előfordul. Pl5-re vehetsz Pana kitobit is, mert annak jobb az optikai stabija, mint a pl5 szenzorstabija. Rendszeren belül nézve csak a szenzort jobb a pl5 a gf6-nál, videóban viszont a gf6 a nyerő.

Még népszerű a zindex 4/3, m4/3 adokveszek.

[ Szerkesztve ]

(#37520) Rapid136 válasza krisz12071 (#37518) üzenetére


Rapid136
őstag

https://pixinfo.com/apro/

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37521) krisz12071 válasza MrChris (#37519) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Nekem,mint totál amatőrnek is szembetűnő a pl5 jobb szenzora?
Sajnos csak a teszteket olvasva tudok infókat begyüjteni,így csak azokra alapozok.
A Gf6-t írják a leggyorsabb AF rendszerrel bíró gépnek a kategóriájában.A Pl5-nél viszont a gyors sorozat (8kép/mp) a szimpatikus.

Köszi Rapid136!

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37522) #31733248 válasza asdf_ (#37504) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#37504) asdf_

"Eskü most már megnézem , hogy mit tudnak ezek a vázra letölthető alkalmazások, el nem bírom képzelni, hogy bármi értelme lenne, vagy, hogy bárki is használná azokat"

Ez a nagy hangú prejudikáció kb. annyira "bölcsen" hangzott, mintha egy okostelefonra mondanád ugyanezeket...

(#37509) mikrofon

"Néztem az a6000et is használtan. Azt vettem észre, hogy inkább keresik mint kínálják. Ennyire jó?"

Igen. :K A legtöbben azért adják el, mert FF gépre váltanak.

(#37523) MrChris válasza krisz12071 (#37521) üzenetére


MrChris
nagyúr

Attól is függ mire használod. Most verőfényben még a rendesebb kompakt is jó lehet, pláne ha a túl sok fény miatt jelentősen rekeszelni kell. Az Olympusnak általában tetszetősebbek a szinei Panához képest, de én mindkét típust rawozással használom. Önmagában nem szembetűnő a különbség, inkább hasonlítva jön elő pl. a dinamika többlet, meg gyenge fénynél a jobb jel/zaj viszony. Érdemes kézbe venni őket, mert a dizájn és ergonómia is sokat jelent.
Nekem egy ronda G6-osom van, mikor először láttam ilyet röhögtem, hogy lehet ilyen csúnya vázat alkotni, viszont kézben marhára jó a fogása/tartása.

(#37524) krisz12071 válasza MrChris (#37523) üzenetére


krisz12071
aktív tag

Akvárium,pontosabban halak fotózása lenne a cél,persze csak hobbi szinten.
Épp ezért lenne fontos a gyors fókusz illetve mellette a normális sorozatkészítés.Amelyik kompakt ezt jól hozza,az árban is hasonló (vagy drágább) és nem is variálható.

Hardverapró:krisz12071 felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!krisz120_v felhasználónak 213 pozitív visszajelzése van a Vaterán!

(#37525) MrChris válasza krisz12071 (#37524) üzenetére


MrChris
nagyúr

Hú, rémlik valami, mintha lett volna ilyen igény évekkel ezelőtt. Csak állatkertben próbálkoztam, de ehhez nagyon jó lenne vaku derítve. Viszont a fókuszt valszeg manuálra venném egy manuál obival, makró obival.

(#37526) mikrofon válasza #31733248 (#37522) üzenetére


mikrofon
addikt

A7re? Most hirdetnek egyet garanciával kb 280ért. Az lehet hogy kicsit sok érte?
A6000 mennyi szokott lenni használtan?

(#37527) Rapid136 válasza mikrofon (#37526) üzenetére


Rapid136
őstag

Most vettem A6000-et kitobival és két hónaposan 160.000-ért :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37528) mikrofon válasza Rapid136 (#37527) üzenetére


mikrofon
addikt

Megnéztem az A7 kínálatot. Jól össze is zavarodtam, mert hogy van a7, a7s, a7r. Ráadásul mindegyikből van már II. Most ez hogy van? Melyik milyen? Melyiknek mennyi a bolti és kb használt ára?

(#37529) Rapid136 válasza mikrofon (#37528) üzenetére


Rapid136
őstag

A7 24 mpixel alapmodell (használtan kb. 240-260000 Ft)
A7r 36 mpixel + nincs AA szűrő
A7s 12 mpixel, videozáshoz + extrém magas iso
ár is kb. igy nő, de az A7 bőven elég, fapados massziv gép
képstabi egyikben sincs, csak a II verziókban

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37530) mikrofon válasza Rapid136 (#37529) üzenetére


mikrofon
addikt

Igazából a legfájóbb pont, hogy a6000-ből és a7-ből is hiányzik a kép stabilizátor. Viszont nagyobb érzékelő. Mondjuk emiatt az obik is igen drágák. Eddig videózásra nem használtam és egyelőre nem is tervezem.
Az az igazság hogy nem tudom, hogy a full frame mit ad. Illetve pontosan mit adnak az újabb vázak újabb szolgáltatásai, modernebb jellemzői....

Arra is kell gondolnom, hogy kell hozzá egy olyan obi amivel a kisgyermekeimet is tudom fotózni, aztán utána még jól jön a jó vázhoz olyan obi, amivel kihasználhatom a váz képességeit és hódolhatók a fotózás szenvedélyének. Ráadásul nem szeretnem pár even belül lecserélni a teljes szettem és ezen bukni. Vagy azon bánkódni, hogy milyen lenne a képstabi a sötétben is jobb autofokusz vagy a nagyobb érzékelő, a fullframe...

Ezek miatt húz a szívem és a kíváncsiság az a7-hez.
Egyébként ezeken gondolkodom:
Sony a6000
Sony a7
Olympus e-m5
Olympus e-m10

Az igazi problémám az a pénz, az hogy szettben kell gondolkodnom. Ha drágább vázat veszek akkor kevesebb jut obira, ami később ugyan bővíthető. De ha olcsóbb vázat veszek akkor több marad obira. Így a kezdeti végeredmények érzések lehet, hogy jobbak lesznek.

Vajon ha veszek egy a7-es vázat, akkor milyen és mennyibe kerülne az a minimális kezdeti obipark ami kielégítené az igényeimet.

Hát most ezek a dilemmáim...

[ Szerkesztve ]

(#37531) #31733248 válasza mikrofon (#37530) üzenetére


#31733248
törölt tag

Azt ugye tudod, hogy objektívba épített stabilizátora van az A6000-nek? És a reciprok szabállyal sem árt tisztában lenni, akkor már látható, hogy a nappal legtöbbször a régi, manuális objektívekkel sem kell a stabi, mert rövid lesz a záridő.

(#37532) Rapid136 válasza mikrofon (#37530) üzenetére


Rapid136
őstag

A képstabi statikus témáknál jó. Családi fotózásnál ,mozgó gyerekeknél nincs értelme :-)
Pláne hogy alapvetően hosszabb záridők mellett segit a bemozdulás ellen.
Sokkal hasznosabb a fényerős obi, magas iso párositás.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37533) Lassú Víz válasza mikrofon (#37530) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Fotóztál egy ideig olyan géppel, amelyik ekv. 28-300-as gyújtótávolságot ad. Ereszd rá a képeidre az ExposurePlot programot, és fogod látni, hogy milyen objektívre van leginkább szükséged.

Ami a gyerekeket illeti, többnyire elevenek, szaladgálnak. A záridőt az ő mozgásuk határozza meg. Az autófókusz rendszer képessége meghatározó. Azt nem tudom mit tud az a7, de az a6000 jobb mint az Olympusok.

(#37532) Rapid136: A fényerős obi sem mindig megoldás, mert a kívánatos alá tudja vinni az élességi tartományt.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37534) rumos14 válasza mikrofon (#37530) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha nem tudod, mire jó a FF érzékelő, meg hogy kell-e neked, akkor nem kell neked :)
szerintem az A6000 + 18-105 + 35/1.8 egy _nagyon_jó középkategóriás szett, az obik még pár napig akciósak újonnan is, ezt ajánlanám.

(#37535) mikrofon válasza rumos14 (#37534) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszönöm a javaslatokat Véleményeket.

Azt hittem, hogy a képstabi, aktív témán a gyermekeimen is segít, mert, hogy én ezt várnám el egy mostani technológiánál. De tényleg most hogy belegondolok a k10d-mnek volt 3 tengelyes szenzorrángatós stabilizátora. És valóban rendszeresen kikapcsoltam.... Bár gondolom, azóta ez is sokat fejlődött, de valószínű az elv maradt ugyan az....

az FF-nél biztos félre érthetően fogalmaztam. Igazából pontosan tudom, hogy mi. Már a Pentaxos világban is hajtott a kíváncsiság a filmes gépem miatt meg pontosan tudom. Volt egy retro filmes gépem amin csak fénymérés volt semmi más elektronika. Ugyan azokkal a manuális obikkal használtam mint a K10D-t...
De az lehet, hogy most még nem kell mert nem érzek azt, hogy az kell nekem is. Csak hát mit fórumtársunk írta az A6000-et FF-re cserélik többen... Kérdés, hogy később kell-e nekem... És ezt most lépjem meg vagy később...
Inkább arra gondoltam, hogy a kezdeti lelkesedés ki merül-e, mert Akkor nem éri meg a felárat......
Van olyan, aki FF-röl visszaváltott már kisebbre? Milyen érzés? vagy milyen érzés FF-helyett kisebbel fotózni hobbi szinten? Vagy igazából hobbi szinten nem zavaró.

Az, hogy Lassú Víz társ azt írja, hogy A6000- nak jobb az autófókusza ez el is döntötte a márkát.

Tehát most már csak két jelölt van:
A6000
A7

Obikból a korábbi tapasztalataim alapján kb ezek et szerettem
24mm
50mm vagy annak megfelelő
és felette egy mondjuk 90 vagy 105
a gyermekeim miatt, mert hogy gyakran kimentek a képből, egy alsó zoom.
Ezért nagyon szimpatikus mondjuk amit írtál 18-105 vagy esetleg egy kisebb átfogású az alsó részről.

(#37536) daniduke válasza mikrofon (#37535) üzenetére


daniduke
tag

Nem a mostani technológia hibája, egyszerűen a kepstabi nem a téma mozgását, hanem a gépét "fogja meg ".
Minden tisztelettel sztem próbálkozz még a mostani -hobbi szinten szvsz majd mindenre jó - szetteddel egy ideig mielőtt beleugrasz az FF vázba.

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#37537) rumos14 válasza mikrofon (#37535) üzenetére


rumos14
nagyúr

A7-re van a kitobi, a többi zoom drága és nem is annyira penge.

a 24 meg 50mm az ekvivalens vagy natívan értendő az A6000 esetén?
ha ekvivalens, akkor van 16/2.8 és 35/1.8 obi.
ha natívan, akkor a 24/1.8 elég drága mulatság, az 50/1.8 OSS viszont egy nagyon jó objektív és nem is drága.
90/105 körüli fix pedig a 18-105 mellett sztem felesleges.

a "milyen érzés" meg "nem zavaró" teljesen értelmezhetetlen fogalmak... nálam a fotózásnál az érzést a téma és a kedvem adja meg :)

az A6000 egy nagyon erős allround svájci bicska gép, nincs igazán gyenge pontja az árához képest, míg az A7-nek bőven van.

(#37538) Victoryus94 válasza rumos14 (#37537) üzenetére


Victoryus94
őstag

A 24 / 50 -es objektívek kb. ekv. 36 / 70-nek felelnek meg.
Vagyis olyan, mintha FF vázon lenne egy 36, illletve egy 70mm-es objektíved.
Ha 50mm-es látószöget akarsz elérni APSC-n, ahhoz kell egy kb. 35mm-es objektív.

Minél kisebb a szenzor, annál kisebb a látószög azonos objektívvel. Ezért is tudnak bridge gépek zoom objektívjei ekv 400-600mm -es telének megfelelni.

[ Szerkesztve ]

(#37539) Rapid136 válasza rumos14 (#37537) üzenetére


Rapid136
őstag

Viszont az A7 fullframe és a manuális obikkal csodákra képes.
Az A6000 mellé meg talán a legolcsóbb a 3db 2,8-as Sigma, oké van fényerősebb, de ezek kicsik és jó a képük nyitva is. Legalábbis most erre próbálom terelni a feleségemet, hogy a kitobi helyett ezeket használja :-)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37540) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#37538) üzenetére


Victoryus94
őstag

rumos14:
Bocsi, félreértettelek. :)
(bár a válaszom attól még nagyjából megválaszolja a kérdésed)

[ Szerkesztve ]

(#37541) mikrofon válasza rumos14 (#37537) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszi! Az utolsó mondatoddal irányítottál egyenesbe. Vagyis abba az irányba amit többen is javasoltak.
Ettől féltem, hogy a kompromisszumok miatt bánkódok majd.
Szeretem a svájci bicskákat, mert azzal is lehet :))

Obik esetén a filmes méretekből indultam ki. Tehát:
16
35
90/105, igen ezek nem túl gyakran használtam de néha nagyon jól jött. Így első körben biztos nem veszek.... Esetleg kitobi mellé jöhet jól a nagy tele zoom helyett.
Az a6000 kittobija használható, érdemes azzal venni, vagy inkább csak váz és mondjuk egy máik zoom, mondjuk a 18-105. Vagy első körben elég a kitobi és később 18-105?
Ezek alapján még képbe jöhet az 50/1.8... Csak hát 3 fix meg egy zoom az lehet már kicsit sok....

Szerintem úgy is olyan, hogy az egyiket megszereti az ember aztán az van a legtöbbet a vázon.

Valóban egy ideig teljesen meg voltam örülve az utazó zoom-ért 28-300 és 18-200. Addig, amíg el nem kezdtem használni..... Egy idő után már a táskából is kikerült :)

(#37542) rumos14 válasza mikrofon (#37541) üzenetére


rumos14
nagyúr

a 16/2.8-nak magában nincs sok értelme, mert nem kifejezetten penge. ha van kitobi (16-50), akkor megvan a 16 is. a 16/2.8-nak a rárakható nagylátó előtéttel van értelme.
35 sztem jobb mint az 50, általános használatra alkalmasabb. az 50 olyan senki földje, portrénak rövid, minden másra hosszú.
ha van gyerek és beltérben fotózol sokat, akkor a 35/1.8 lesz a vázra ragadós obi.

(#37543) mikrofon válasza Rapid136 (#37539) üzenetére


mikrofon
addikt

Ilyen obikat találtam még a Sony-kon kívül:
SIGMA 17-50mm f/2.8 EX DC OS HSM (Sony/Minolta)
SIGMA 19mm f/2.8 DN Art (Sony)
SIGMA 30mm f/2.8 EX DN Art (Sony/Minolta)
SIGMA 60mm f/2.8 DN Art

ezekről van valami tapasztalat? Ha az elsőt veszem, az szerintem biztos jobb mint a kitt.
Árban ezek azért jóval olcsóbbak mint a Sony. Gondolom pl a stabi hiánya miatt....
Arra gondoltam vennék egy 35/1.8-at stabival, Sonyt, meg mondjuk ezek közül.
Vagy inkább a 18-105-böl kellene vennem a 17-50 helyett és a fixekböl Sigmat?

Ami furcsa nekem ezek a fókuszértékek, nem a megszokottak.....

Véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#37544) rumos14 válasza mikrofon (#37543) üzenetére


rumos14
nagyúr

az első egy DSLR objektív, dapterre felrakható, de semmi értelme.
a 19, 30, 60 valóban nem megszokott gyútávok, a 19-ből adódó kb. 28 azért már igen.
a 19 persze hogy élesebb mint a kit objektív, de az zoom, szóval alma-körte.
a 30 és a 60 talán a legélesebb 2 objektív a rendszerre, stabi nincs, fényerő csak f/2.8, szóval kompromisszumos.

(#37545) Rapid136 válasza mikrofon (#37543) üzenetére


Rapid136
őstag

Ja, úgy ahogy az előttem szóló :-)
19mm - kb. egy korrekt nagylátószög, szépen kezelhető perspektivával (jól kihozza a térérzetet)
30mm - ez az APS-C un. alapobjektivje, az emberi szemhez közelítő arányokkal
60mm - ez meg egy portréobi, kistele
(kisfilmre vetitve megyegyezik a 28/45/90 sorral)

a nagy előnyük a baromi kompakt méretük és az hogy nagyjából átfogják a kitobi tartományát jobb fényerővel
meg az hogy 35-40 ezer használtan, ha találsz
akitől a 30-ast vettem, azt mondta hogy a Sony 1,8/35mm 2,8-on nem olyan éles még mint a Sigma :-)
(a képstabi nekem változatlanul nem jelent sokat)

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37546) konyi79 válasza Rapid136 (#37545) üzenetére


konyi79
addikt

Mi mást mondana, aki árulja...

(#37547) Rapid136 válasza konyi79 (#37546) üzenetére


Rapid136
őstag

Nem azért vettem meg mert ezt mondta :-)
Én vadásztam erre az obira nem kellett győzködni, de inkább sajnálta kicsit a Sigmát, viszont a fényerő meg fontosabb volt neki.

Sony A7 + A7III + Rokkor sor (16mm-200mm) + Adaptall sor + Altixtól Exaktáig sokminden és ez a mondat mindent visz: "Nincs olyan APS-C gép a piacon amivel szép fotót készítesz ISO 6400-on."

(#37548) mikrofon válasza rumos14 (#37544) üzenetére


mikrofon
addikt

Találtam egy ilyet is, ha már fényerőnél tartunk....
SIGMA 30mm f/1.4 C DC DN (Sony E)

(#37549) Sefter válasza mikrofon (#37548) üzenetére


Sefter
veterán

Keress rá az árára is a többihez képest..:DDD

Psn ID: sefter_hun

(#37550) t.benedek válasza mikrofon (#37548) üzenetére


t.benedek
tag

Választás előtt azt jó tudni, hogy a sony vázak esetében a sigma obikkal elvileg lassabb az AF és kevesebb fókuszpontot is használnak, mint a sony objektívek. Nincs ilyenem, így nem tudom, hogy mennyire szignifikáns a különbség

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.