Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42601) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#42600) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

várjuk a libafoszöld tactile-clicky hibrid evolúciós tévedéseket.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42602) Skullwipe válasza Mr.Csizmás (#42601) üzenetére


Skullwipe
senior tag

hol vannak ilyen vállalati információk, hogy ennyire tisztában vagytok vele mit művelnek a háttérben? most nem a viccedre utaltam volna, ha nem volnék érthető, hanem hogy-hogy a kailh-t elhagyta a razor, akkor most azok is még is mit művelnek, még lejjebb csúsznak, vagy most mi ez az egész? ezért jelent meg ez az "új" kapcsoló is más cégnél, egy fajta lépés részükről ishogy mit művelnek amoda? vagy hogy van ez?

(#42603) nyunyu válasza Skullwipe (#42602) üzenetére


nyunyu
félisten

/r/mk?

Billzetes szakfórumokat (DT, GH) már nem is nagyon olvasom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42604) nyunyu válasza Skullwipe (#42602) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha az akart lenni a kérdés, hogy mit használ tavaly óta? a Razer a 2013-ban nekik customizált Kailh helyett? Greetechet.

Azt meg onnan lehet ismerni, hogy a Das a 2/3/S/4-ekben használt Cherry MXek helyett olyat tett Alpha-Zulu álnéven a 4C-be.
Hogy aztán még tovább keverjék a szart: 5Q-ban továbbfejlesztett Omron B3K van, gyakorlatilag a Romer-G speed verziója, mivel közben lejárt L-ék exkluzív szerződése az Omronnal.
(Kérdés, mekkora bukta lesz a Topréknál is drágábban piacra dobni kívánt 5Q, mind az árazása, mind a cloud-connected fassága erősen megosztja a közösséget. Vajon fizethetnek 5qubit €-t GDPR bírság címszóval? :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42605) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Világítós (nem feltétlen RGB) ISO TKL billentyűzetből mit ajánlotok játékra? Nem sürgős a vásárlás, eddig Wooting one-t és miniSTREAK-et néztem.

(#42606) Domonkos válasza nyunyu (#42604) üzenetére


Domonkos
Ármester

most rapillantottam, hogy mennyit szeretnenek kerni ezert a 5q-ert. Hiba volt.
Most viszont meginkabb kivancsi leszek a fogadtatasara es hogy a das-ek mennyit fognak beleolni a marketingbe.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42607) nyunyu válasza Domonkos (#42606) üzenetére


nyunyu
félisten

Kickstarteren már összekalapoztak rá 580k USDt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42608) ribizly válasza Domonkos (#42606) üzenetére


ribizly
veterán

Kb annyit, mint anno a Mionix a Naos QG-vel. Csak az a különbség, hogy itt nem nagyon lehet csalódni a billentyűzetben, mint beviteli eszköz, míg a Naos formailag nem jön be mindenkinek. A Mionix csak annyit csinált, hogy bejelentette az egeret, felkerült kickstarter-re... Majd eltelt ~2 év és megjelent. De addigra már a kutyát nem érdekelte.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42609) bPatrik0521 válasza dqdb (#42583) üzenetére


bPatrik0521
csendes tag

Hát, ezért is nyomtam ide reklámot :D

Egyébként, bár 40+ ezer forintos billeket sose használtam, de a tönkrement 20körüli vezetéknélküli logitechem és a 2000ft-os microsoft szarom között csak annyi különbséget érzek hogy hiányoznak a multimédia és a számológép gombok. Szerintem tök jó az is amúgy. Ha ennél a wootingnál a nyomásérzékelés jól működik akkor nem hiszem h a kupakkal bajom lenne. Nem szoktam mindenből igénytelen szarokat venni, sőt...de billnél egyszerűen nem számítanak ezek nekem. Mondjuk ha lenne RGB nélküli 10-el olcsóbban azt nem bánnám.

Amúgy tuti felcserélhetők ezek közt a gombok?

(#42610) Werkly válasza Skullwipe (#42563) üzenetére


Werkly
őstag

Ezekhez:

[link]

Passzol ez:

[link]

Kösz!

(#42611) Domonkos válasza Werkly (#42610) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ez kerdes?
Amugy igen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42612) Werkly válasza Domonkos (#42611) üzenetére


Werkly
őstag

Köszi a választ! Igen kérdés volt amúgy! Csuklótámaszos mecha HUN gamert nem tudsz ajánlani CM-ben?

(#42613) Skullwipe válasza Werkly (#42612) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Olyan nincs, de van ilyen, és mutattja is neked hogy néz ki: [link] [link].
Szerintem ez nagyon jó fajta, főleg amennyibe kerül, jobb nem igen lesz semmi ennél, főleg, hogy szeretnek alul méretezni ilyesmiben, és szinte semmi, sőt semmi ehhez képest amit adnak bármelyikhez.

[ Szerkesztve ]

(#42614) Domonkos válasza Werkly (#42612) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem is jobban jarsz, ha inkabb kulon veszel hozza. Ugy kenyelmesebbet talalhatsz. Nekem a kedvencem a griffiti fat, bar nem kifjezetten olcso.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42615) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Topelek blue ISO TKL 20€
kínai ANSI blue szivárvány 23€ vagy 27€
SGK1 blue és brown 33€
Eagle Z77 TKL blue 27€
Sharkoon PureWriter low profile TKL vs. 104, red, blue 41-57€
Omega Color Kids 13€ :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42616) Vanir válasza Mr.Csizmás (#42615) üzenetére


Vanir
veterán

A PureWriter felett remeg az ujjam, de szerintem a Tesoro Gram XS lesz itthonról. Majd egyszer. :))

(#42617) Ringman válasza Mr.Csizmás (#42615) üzenetére


Ringman
nagyúr

egy filco dinosaur editiont linkelj inkább: :))

(#42618) nyunyu válasza Ringman (#42617) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztaaaaa, képesek voltak Tai-Haonál saját kupakszettet gyártatni? :Y

Sőőt, volt belőlük Mac verzió is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42619) Domonkos válasza Ringman (#42617) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kituno lenne, ha nem a big ass enterrel jonne. Igy nem kell :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42620) Ringman válasza Domonkos (#42619) üzenetére


Ringman
nagyúr

jis layouttal jó lesz? [link] ;]

(#42621) nyunyu


nyunyu
félisten

Ajaj, jönnek a sajátmárkás razer switchek a boltokba, bárki építhet billzetet köréjük.

Mi van??? Nem bírnak elég billzetet eladni, és így próbálnak megszabadulni a felesleges készlettől? :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42622) Skullwipe válasza nyunyu (#42621) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Dehát nem érted, hatvan százalékkal tovább bírják mint bármi más a piacon, van fantasztikus zöld, ami klattyog, meg sárga ami nem. Most jól felpörgetik a piacot, és mindenki majd raz matricázással akarja színesíteni a keretét a billentyűzetének, ezzel egyedivé varázsolni az unalmas színeket.

Az első comment is jól kezdődik, nem szabad elolvasni, mert csúnyán beszél.

[ Szerkesztve ]

(#42623) nyunyu válasza Skullwipe (#42622) üzenetére


nyunyu
félisten

Tudjuk, hogy nem volt elég jó az eddigi Kailh-Razer koprodukció a maga +40% marketingfaktorával, most kihoztak egy még olcsóbbat, ami +60%-ot tud a Cherry MXhez képest. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42624) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak bátraknak: 15$-os TKL

[szerk:]Bravó, nem enged be az Amazon az accommal, nem tudom megnézni, mennyibe fájna ideszállítva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42625) Skullwipe válasza nyunyu (#42623) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem tudtam, nem is gondoltam, hogy a most kapható analóg kapcsolók ennyire érzékenyek (ugye ezért is volt anno jobb az Alpsnál a Cherry, por és piszok állóbb megoldás), úgy voltam vele, hogy pont azért jók (mostanság ugye ott van a magasítás a stemen, nem tudom hogy valóban jobb-e így, de nem igen zavar sokat), mert jobban fogják bírják (de fentebb már jól lelett hordva, de azt nem szabad elfelejteni, hogy pont ezért is ezek hotswaposak, nem kell semmi a cseréjükhöz). Szóval akkor még is csak marad, hogy a mágneses alapúak, beam, buckling springeken kívül, semmi nem fog kibírni 40-50 évnél többet (feltéve, hogy ki, hogyan, és mikor csinálta őket), rengeteg példa van (régről) hogy tartós de igazából rossz lett a végeredmény (tucatnál is több példa van, hogy jobb lett volna ha soha nem gyártják).

[42624] Júj... ... ..., papírból kupakok?

[ Szerkesztve ]

(#42626) nyunyu válasza Skullwipe (#42625) üzenetére


nyunyu
félisten

Ne értsd félre, igenis minőségiek a modern Kailh switchek, de hogy hozzák-e a marketingelt 70 millió klikket, az még mindig kérdéses, hiszen az első Kailh-Razereket még csak 5 éve gyártották, ugyanazon gyártósoron készült első teljesen Kailh fejlesztésű szériák (Speed Gold/Copper/Silver/Bronze) meg alig 2 éve léteznek.
De ezek legalább aranyozott érintkezőkkel bírnak, míg az oldschool Kailhok nem.

Greetechről meg még annyi infó sincs, hiszen egy-két újabb Das billzetet leszámítva nem nagyon voltak jelen a mecha piacon, azokról sem voltak túl jó véleménnyel a népek.
Na most erre mondja a Razer az 50 millió+60%=80 milliót.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42627) dqdb válasza nyunyu (#42624) üzenetére


dqdb
nagyúr

$20.90 Shipping & Import Fees Deposit to Hungary

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42628) Ringman válasza nyunyu (#42624) üzenetére


Ringman
nagyúr

dat typeface. comic sans is lesz majd?

(#42629) chopin42 válasza nyunyu (#42624) üzenetére


chopin42
őstag

35 dodó, vagy 10k.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#42630) eagleberg válasza nyunyu (#42626) üzenetére


eagleberg
tag

A két éves tesoro excalibur-ba szerelt kailh switch-ek halnak megfele. Láttam olyat amiben 10-15 billentyű duplázott. Némelyik triplázott!!! Javíthatatlan gyári hibás szemét lett az egész... Ismétlem ez csak a 2 éve forgalomba került kailh switch-ekre vonatkozik. azóta akár még jobb is lehet a gyártás.

(#42631) Skullwipe válasza eagleberg (#42630) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ez egyébként érdekes kérdés, hogy pontosan akkor mi is romlik egy cherry féle megoldásnál. Attól még hogy arany, nem azt jelenti hogy jó is, hiszen a rugóknál is csak a swagnek jó, amúgy csak keményebbek lettek. Amúgy csak kapcsoló csere, igaz nem egyszerű, de ezután ha egy ilyen billben megcsinálja az ember, utána már azért nem lesz ezzel gond később, ugye a Gateronok elég olcsón hozzá férhetők.

(#42632) Domonkos válasza Skullwipe (#42631) üzenetére


Domonkos
Ármester

Egyebkent meg az sem biztos hogy hardveres a hiba. Siman lehet az is hogy a debouncing idot kellene duplajara venni es akkor meg is oldodna a problema. Erezeheto kulonbseg nem nagyon lenne, max nem lehetne 10ms-en belul 2 leutest bevinni ugyanazzal a billentyuvel. Ami szerintem nem egy nagy veszteseg...

Egeszen furcsalom, hogy egyik gyarto sem kinal egyszeru megoldast arra, hogy a sajat, szetkopott billentyuzetein allitani lehessen a debounce-t. Nem mukodnenek szinte egyaltalan rosszabbul tole, ellenben a kapcsolocseret evekkel ki lehetne tolni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42633) nyunyu válasza Skullwipe (#42631) üzenetére


nyunyu
félisten

Attól még hogy arany, nem azt jelenti hogy jó is, hiszen a rugóknál is csak a swagnek jó, amúgy csak keményebbek lettek

Kontaktusok aranyozása nem dísznek van, hanem azért, hogy ne oxidálódjanak az érintkező felületek.
Rozsda, patina nem vezeti az áramot.


Excaliburben régi Kailh van, aminek a kontaktusain hírből sem volt arany.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42634) idegen lény


idegen lény
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon alap, magyar kiosztású billentyűzetem, amit ha a szintén magyar kiosztású laptophoz kötök, akkor nem működik az á, é, í... Jó vagy dobjam ki?

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42635) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Cooler Master MasterKeys Pro M létezik magyar kiosztással és barna vagy prios switchekkel?

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#42636) Ringman válasza ballington (#42635) üzenetére


Ringman
nagyúr

külön kell magyarítószettet venni hozzá, pl az UK modellekkel kombinálva

(#42637) Domonkos válasza idegen lény (#42634) üzenetére


Domonkos
Ármester

Akkor gondolom hardveres a hiba.
Viszont kidobas elott en meg kiprobalnam legalabb egy masik geppel is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42638) sajog159


sajog159
aktív tag

Itt feltehetően mindenki tudja a választ...

Mi a szokásos különbség a "slim" és a "normál" méretű billentyűk között? Ha erre van egy általános válasz.

Előre is köszönöm!

(#42639) Domonkos válasza sajog159 (#42638) üzenetére


Domonkos
Ármester

Normal billentyuzetek altalaban hosszabb billentyuuttal es ezaltal magasabb kialakitassal rendelkeznek. A slim a laptopok billentyuzetere emlekezteto forma.
Elobbi altalaban kenyelmesebb es hosszabb hasznalat mellett kevesbe faraszto a hasznalata.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42640) idegen lény válasza Domonkos (#42637) üzenetére


idegen lény
őstag

:R Akkor nem az van ugye, hogy másik nyelvi készlettel kéne kipróbálni? Hiszen pont az ékezetes karakterek nem működnek. Nekem ez a gyanús benne, hogy miért pont azok?

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42641) idegen lény válasza idegen lény (#42640) üzenetére


idegen lény
őstag

Helyesbítek, most teszteltem: az í működik, csak egy "szigeten" nem ír semmit: -, é, á, p, ő, ö és ü. Egy csepp alkoholtól megjavulhatnának? Multimédiás Silver Line.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42642) Domonkos válasza idegen lény (#42641) üzenetére


Domonkos
Ármester

Rosszabb valoszinu nem lesz tole.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42643) idegen lény válasza Domonkos (#42642) üzenetére


idegen lény
őstag

:R

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#42644) Vanir


Vanir
veterán

Alakul ez a low-profile piac, alakul. [link] Az árakra és a nyelvezetekre kíváncsi leszek, ha lesz belőle magyar verzió emberi áron, akkor elkezdek gyűjteni. :)

[ Szerkesztve ]

(#42645) Domonkos válasza Vanir (#42644) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hmmmm... Teljesen sima feluletu kupakok? Hogy erre vajon miert nem gondolt meg mas gyarto? Vegulis sok effortot bele lehet rakni abba is hogy ergonomiailag ugyanolyan szart lehessen gyartani, mint az apple.

Mondjuk meg kell hagyni, hogy szep. Csak hasznalni ne kelljen.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42646) dqdb válasza Domonkos (#42645) üzenetére


dqdb
nagyúr

Most miért bántod szegény gyártókat? Komolyan dolgoznak azért, hogy mechanikus billentyűzettel elérjék a leggagyibb laptopbillentyűzetek gépelési élményét ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42647) Beretvás válasza dqdb (#42646) üzenetére


Beretvás
addikt

Még ha sikerül is nekik..:DDD :C

(#42648) ribizly


ribizly
veterán

Sziasztok!
Megérkezett a Fnatic Streak hozzám a mai nap. Kicsit kalandos volt az útja, de legalább már itt van.

Első benyomások:
A body elvileg fémből van és határozottan alacsonyabb, mint az eddigi mechanikus billentyűzeteim. Meglepően könnyű és itt jegyezném meg, hogy egy kicsit gyengének is tűnik kézbe fogva, de az asztalon már minden rendben. Alul minden gumírozott, szóval elmászkálni sem tud. A kábele 2 USB-ben végződik (egyik a billentyűzet a másik egy passthrough USB a hátulján) és kegyetlen vastag és merev. Nem hiszem, hogy valaha láttam ennyire rossz kábelt billentyűzeten eddig, de legalább nem cserélhető... :DDD
Az, hogy a Cherry MX RGB-je szép az egy dolog, ez nem Fnatic érdeme. A státusz LED-ek (caps lock és társai) nagyon szolidak és a cursor felett vannak. Ez nálam egy hatalmas plusz pont, mert mindig kikészítenek az éles fényű LED-ek. A kupakok semmi extrát nem nyújtanak anyagban, viszont egy részük oldalt is kilátszik (ahogy néztem nem ez az első, ahol ezt használják), pl az F gombok "feliratai" oldalt látszódnak, míg a funkciók (profil meg társai felül). Anyagukat tekintve max ABS lehet, de amennyit használom elkopni nem fognak. A billentyűzetben 4 profilt lehet elmenteni. Mindegyikhez tartozik 2 beállítás (normal, competition mode). A csuklótámaszt nem használom, de nagyon kényelmesnek tűnik.
Ami viszont hatalmas plusz és eddig máshol én nem találkoztam hasonlóval. Van 4 plusz aprócska gomb (ESC - F1 között, meg a numpad felett 3), amiket nem lehet véletlen lenyomni, viszont az extra feature-ket lehet előcsalni. Pl van a competition mode-nak külön, aminél át lehet kapcsolgatni a világításokat (ez nekem kifejezetten jó, mert alapvetően valamilyen homogén színnel használom, de gaming-re meg csak a WASDM gombokat akarom látni). Ez persze nem nagy szám, mert ezt simán a profilokkal be lehetne állítani, de így csak egy gombnyomás és csá.

Megér e 117€-t?
Lehet. Nekem fontos volt a US layout és ezzel a feltétellel itthon nem könnyű bármit is beszerezni. A CM Masterkeys Pro L lenne az ideális választás (vagy Ducky One 2 mondjuk), de azok mire ideérnek többe kerülnek. Viszont van egy óriási előnye a Fnatic-nak (és ez igaz az összes billentyűzetükre) több féle kapcsolóval (Cherry MX mind és a teljes lényegi palettát lefedve: Red, Brown, Blue, Silent Red) , valamint mindezt több kiosztásban is nyújtja az összes billentyűzetükből. Szállítanak ide közvetlenül és mindig be lehet váltani valami kupont, amivel még le lehet faragni 10%-ot az árból és így akár 63€-ért be lehet szerezni a sima Gear Rush-t, ami szintén egy nagyon jó kis cucc.

Na ennyit szerettem volna csak megosztani veletek.
Köszönöm még1x mindenkinek a segítséget és a tanácsokat. :R

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42649) Ringman válasza Domonkos (#42645) üzenetére


Ringman
nagyúr

olyan eddig is volt, a g20, bár hogy miért jó azt nem értem. [link]

a szférikus (így kell ezt magyarul írni?) forma viszont nekem bejön.

(#42650) Vanir válasza Domonkos (#42645) üzenetére


Vanir
veterán

Nekem alkalmasint még megfájdul a csuklóm ettől, az amúgy alacsony profilú keycapekkel szerelt 3.0-tól is, míg anno a 200K-tól semmi baja nem volt. Számomra a minél laposabb kialakítás a megfelelő, ez pedig az. Alapból játékra nem kell nekem ekkora key travel, mint ami most van, MX Red kapcsolókkal pedig gépelésnél is bottom out a vége a történetnek.
Rétegtermék, de én beleesek a rétegbe. :)
A kupakok lehettek volna kicsit ergonomikusabbak, ezt aláírom, de gondolom belátható időn belül jönni fognak a custom megoldások ezekhez a kapcsolókhoz is.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.