Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42752) PixAlan válasza #69059072 (#42751) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nem, szóval ennyi eltérés lesz.

(#42753) Soká


Soká
senior tag

Félő, hogy nem itt kellene kérdeznem, mert sem gamer nem vagyok, sem profi gépírónő :)

Kinéztem egy tök egyszerű billentyűzetet és esetleg arra lennék kíváncsi, hogy egyszerű böngészős, levélírós célokra miért ne lenne megfelelő? Canyon CNS HKB5

A kindulási pont az, hogy iMacről visszatértem Windows-hoz és én megszoktam a vékony (laptopos?) billentyűzetet, ráadásul a szép sima, letisztult formák jobban tetszenek.

Ha valaki hajlandó felhívni a figyelmemet a hibákra, akkor tisztelettel kérem, hogy érveljen, mert abból, hogy fos vagy szar, abból nem derül ki, hogy mitől is fos és mitől is szar. Azt hamarabb megértem, hogy gyorsan kopik a felirat a gombokról, hogy nem bírják a gombok a strapát, hogy nem lehet szétszerelni mert ragasztották, vagy javíthatatlan konstrukció, vagy nem ér semmit a háttérfény, vagy túl erős, vagy túl hangos, stb.

Ami nekem fontos: jó használhatóság, vezetékes, egyszerű formai kivitel, magyar kiosztás, néhány multimédiás gomb (pl. hangerő), halk használat, előny ha van háttérvilágítás, előny ha van +USB.

Köszönöm!

(#42754) Domonkos válasza Soká (#42753) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az ergonomiai problemakat leszamitva szerintem nem lehetnek nagy meglepetesek. Persze csak akkor, ha az ember nem egy 10k+-os minoseget var el tole. Szerintem nem lesz annyira jo, mint az almas, de ha ez az igeny, akkor a valasztek is korlatozott.
Javithatosagot el lehet felejteni; az sose volt erre a kategoriara jellemzo. Az almas billentyuzet is 2 csepp viztol felig le szokott benulni, amikor meg szetszednenk, akkor a ragasztott haza miatt olyan seruleseket szenved, hogy utana mar ki is lehet dobni.

Amit tudsz tenni, az 3 dolog:
- elmesz megnyomkodni par hasonlo kategorias billentyuzetet es kivalasztod, hogy neked melyik tetszik
- olyan billentyuzetet valasztasz, amire hosszu a garancia
- ha nem tetszik, akkor elhetsz a 14 napos elallasi lehetosegeddel

En mar tobb eve nem hasznaltam lapos billentyuzetet, de anno a gigabyte termekeit szerettem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42755) sajog159 válasza Domonkos (#42742) üzenetére


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

És ehhez ki mit szól?

GAMDIAS Hermes P1 RGB Mechanical Gaming Keyboard Magyar

Mechanikus, ha nem is a csúcs kapcsolók.
Magyar, stb. iPon-on jó véleményt írták.

[ Szerkesztve ]

(#42756) Domonkos válasza sajog159 (#42755) üzenetére


Domonkos
Ármester

Elettartamrol egyelore nem sokat tundunk - ahhoz meg kellene par ev; de biztosan jobb vetel, mint egy akarmilyen nem mechanikus billentyuzet - ha feltetlen magyar kell.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42757) nyunyu válasza sajog159 (#42755) üzenetére


nyunyu
félisten

Gamdias Hermes P1 RGB:
- TTC kapcsolók
- ANSI HU kiosztás
- de legalább megvan a unicorn vomit 25k-ért

Mivel jelenleg nem nagyon lehet más, teljes méretű magyar mechát kapni 20-25 körül, pláne nem világítósat, így nem sok ellenfele van a saját ligájában.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42758) sajog159 válasza Domonkos (#42756) üzenetére


sajog159
aktív tag

Hát akkor lehet, hogy én leszek az első, aki élettartamról (és egyebekről) is beszámol valamikor...

(#42759) kadaradam


kadaradam
csendes tag

Valami viszonylag egyszerű magyar bill-t tudnátok ajánlani max. olyan 20k-ig? Annyi a kikötésem, hogy legyenek rajta média gombok, mert azokat orrba szájba használom, a csillogás meg az ilyen gameres bizbaszok már csak mellékesek.
(Az excel sheetet néztem, de nem valami szimpatikusak az A4tech kivételével.)

Esetleg ezekről vélemény?
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#42760) Beretvás válasza kadaradam (#42759) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezek közül talán az első ér valamit mert az legalább meha, bár az az alsó sor kicsapta a biztosítékot... :(((

(#42761) nyunyu válasza Beretvás (#42760) üzenetére


nyunyu
félisten

Az is csak wannabe meha, megérdemli az NVM plecsnit.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42762) kadaradam válasza Beretvás (#42760) üzenetére


kadaradam
csendes tag

Nem muszáj mechanikusnak lennie. :D Tisztában vagyok vele h 20k alatt nem lehet olyanból jót kapni. Csak egy egyszerű bill kéne, ami faszán működik és kibír megint 10 évet. :)

(#42763) Domonkos válasza kadaradam (#42762) üzenetére


Domonkos
Ármester

>és kibír megint 10 évet.
Gyartottak egyaltalan az elmult 10 evben olyan billentyuzetet ami meg most is hasznalhato? En nem tudok egyet sem kiemelni. Legyen akarmennyire is szanalmas a felhozatalra vonatkozoan, de szerintem ez ma mar irrelais elvaras.
Talan az unicomp model m-je amire penzt mernek tenni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42764) Mr.Csizmás válasza kadaradam (#42759) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ha lemondasz a magyar feliratozásról, sokkal több lehetőséged lesz.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42765) Crabface válasza Domonkos (#42763) üzenetére


Crabface
senior tag

Gyartottak egyaltalan az elmult 10 evben olyan billentyuzetet ami meg most is hasznalhato?

Cherry G80 ;]

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42766) Beretvás válasza nyunyu (#42761) üzenetére


Beretvás
addikt

Hogy görbülne meg.. nem néztem a gyártó oldalát, bocsi.. :W

(#42767) Domonkos válasza Crabface (#42765) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ohh, igen. :) errol meg is feledkeztem.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42768) nrg_52 válasza Domonkos (#42763) üzenetére


nrg_52
addikt

Az irodaban van egy ibm szerviz celokra. Siman van 10 eves. 😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#42769) Beretvás válasza nrg_52 (#42768) üzenetére


Beretvás
addikt

Napi használatos? :U ;] ;]

(#42771) Crabface válasza Domonkos (#42767) üzenetére


Crabface
senior tag

Ülök itt a 20 éves G80 előtt... :P

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42772) nrg_52 válasza Beretvás (#42769) üzenetére


nrg_52
addikt

Ha nem minden nap, de 2-3 naponta pufolom. 😀

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#42773) Ringman válasza #69059072 (#42770) üzenetére


Ringman
nagyúr

húzd ki a magyart és leopold fc980m vagy cherry g80-1800 (vagy ebből nincs már blue?) - egyébként nincs.
ezek kicsit nagyobbak, mint a cm masterkeys m.

a 80%-os az kisebb, azon nincs numblokk.

[ Szerkesztve ]

(#42774) Beretvás válasza Crabface (#42771) üzenetére


Beretvás
addikt

Felvágós.. :P :P ;]

(#42775) Crabface válasza Beretvás (#42774) üzenetére


Crabface
senior tag

Elvileg nem egy gyakori verzió, amihez sikerült fillérért hozzájutni. De nem menőzök vele inkább, még valami baj lesz belőle a végén :U

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42776) Domonkos válasza Crabface (#42771) üzenetére


Domonkos
Ármester

udv a 34-37 eves model f elol! ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42777) Crabface válasza Domonkos (#42776) üzenetére


Crabface
senior tag

Majd egyszer eljutok oda is (Eddig ibm csak Model M volt kezemben, de az is csak kölcsön). Egyelőre marad a cherry meg a veterán Silitek, aminek még a kora egyelőre rejtély de van az is vagy 30 éves. Lomis kupacból kihúzva szintén... a Kínait már nem is használom annyit, mert megszerettem az mx black-et... főleg kenés és gyűrűzés után lett igazán szuper.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42778) nyunyu válasza nrg_52 (#42768) üzenetére


nyunyu
félisten

Tizenéve milyen IBMeket lehetett kapni?

Melóban egyik kolléga asztalán félredobva pihen egy multimédiás Enhanced, de eléggé szét van már ütve szegény, nem is használja már.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42779) nyunyu válasza #69059072 (#42770) üzenetére


nyunyu
félisten

Igaz, csak 8 éves, de 2010 óta tökéletesen működik a jelenlegi Logitech K200-as billentyűzetem.

Az már új korában sem ütötte meg az eggyel korábbi olcsó Logitechek szintjét.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42781) nyunyu válasza #69059072 (#42780) üzenetére


nyunyu
félisten

Anyám 10 éves L Valueja is működik még, igaz már vagy 6-7 éve ki akarom dobni, csak közben kihaltak a fehér billzetek, és sokadik nekifutásra sem sikerült olyan billzetet találni a helyére, ami nálam is megüti a mércét, és anyámnak is tetszik...

(Jujitsu KB521 az elsőn, bézs Lenovo Preferred meg a másodikon vérzett el.)

Oké. tudnék gyártatni fehér mehát, de elég limitáltak a lehetőségek, vagy nem túl acélos kupakminőség lenne a vége, vagy a nemszeretem kínaiak zsebét kéne tömni sooook pénzzel. (170€?)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42782) #56268288


#56268288
törölt tag

Sziasztok!

Nezelodok folyamatosan, ugy tunik proba nelkul, hogy ez ar/ertek aranyban jonak tunik.
Valakinek esetleg tapasztalata vagy hallott rola valamit?

CHERRY MX-board 3.0 (G80-3850)

(#42783) Soká válasza Domonkos (#42754) üzenetére


Soká
senior tag

Köszönöm a válaszodat!

Valóban az a legjobb ha kipróbálja az ember. De a kinézett billentyűzetet sehol nem láttam, ahol ki is lehetne próbálni :( Rám meg rám férne az ismerkedés, mert látom, hogy mekkora siker pl. ez a mechanikus gomb én meg azt sem tudom, hogy az micsoda...

Az almástól egyébként nem vagyok elhallva. Szépnek szép és nagyon halk de tényleg javíthatatlan volt, amikor egy gomb megadta magát, vehettem újat.

(#42784) Domonkos válasza #56268288 (#42782) üzenetére


Domonkos
Ármester

Keresot probaltad mar?
Amugy mik a szempontok?
Egyebkent nem kiugroan jo az ar/ertek aranya, de semmikepp sem rossz. masterkeys s-t jelenleg semmi sem veri.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42785) #56268288 válasza Domonkos (#42784) üzenetére


#56268288
törölt tag

Altalaban google-t hasznalom, de egesz jonak tunik ez a kereso is. :B

Megneztem az altalad irt billentyuzetet, nem tunik rossznak. Mindenfelekeppen csak rendelni lehet, nem talaltam uzletet meg így hirtelen, ahol kaphato lenne. De nyilvan keresgelni fogok. (Nemetorszag)

En kifejezetten jatekra keresek egy ertelmes billentyuzetet. Ahogy olvastam, erre a celra a Cherry MX Black es Red ajanlott, igy ertelemszeruen ilyesmiket keresek.
Az osszeg maximum 100 euro lenne, de egy bekattant allapotomban kepes vagyok megvenni dragabbert is. Ami eddig bejott a laptopom billenytuzete (ROG G751JY). Nagyon tetszik. Nem ragad be a space se - pedig kapta az ivet gyakran. Tehat ebbol adodoan ollos es mechanikus tipusu billenytuzetet preferalok elonyben. A kiosztas ISO mindenkeppen. Most az, hogy nemet - most is az van -, angol, magyar mar reszlet kerdese. Nem fontos.
Numpad nelkul furcsa lesz eleinte, de ha olyan a szamomra tokeletes billentyuzet, akkor olyan.

(#42786) Domonkos válasza #56268288 (#42785) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nincs olyan, hogy "jatekra valo kapcsolo". Ez marketing BS. Amennyire szubjektiv a dolog, ugy nem lehet azt mondani, hogy egyik vagy masik tipus (nem marka, tipus) jobb lenne erre vagy arra a feladatara a masiknal.
Ha tudod, akkor vasarlas elott probalj ki egyet-kettot!

A TKL meret meg jo valasztas lehet, ha nem kell vegtelen sok adatot bevinned. Altalaban veve jobbnak tartjuk, mert kozelebb kerul az eger a billentyuzet bal felehez es ezert a testtartas is egeszsegesebb lesz. 60% ilyen szempontbol megint jobb lenne, de ott tobb nagysagrenddel hosszabb megszokast igenyel. Meg kb az olyan dolgokat mint excel kb el lehet vele felejteni. (mondjuk arra vannak az alkalmi csak-numpadok).

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42787) #56268288 válasza Domonkos (#42786) üzenetére


#56268288
törölt tag

Hat akkor ugy tunik, hogy en is be****tam ezt a marketinget. :DDD
Mindenesetre, ha megtalaltam a szamomra jo billentyuzetet, megirom, hogy mifele, milyen billt vettem, pro/kontrat. Ez jovoheten lesz esedekes.

(#42788) nyunyu válasza #56268288 (#42782) üzenetére


nyunyu
félisten

45-50€-ért osztogatják az MXB3-at a német árgépek szerint? :Y

Ejha, alig drágább, mint az ócókiínaiak.

Mondjuk összeszerelés minőségben nem komolyabb, mint egy -t K120, de legalább meha.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42789) Ringman


Ringman
nagyúr

dolch jellegű dyesub dsa szett: [link]

(#42790) ribizly válasza Ringman (#42789) üzenetére


ribizly
veterán

Pofás. Backlit-es cherry prifile pbt van ajánlott?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42791) dqdb válasza Ringman (#42789) üzenetére


dqdb
nagyúr

Szép PBT kiflik space-ek :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42792) Ringman válasza dqdb (#42791) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem véletlenül volt sok régi billentyűzeten abs space :D

(#42793) #56268288 válasza nyunyu (#42788) üzenetére


#56268288
törölt tag

Igen, azert is kerdeztem ra. Lattam mechanikus - illetve direkt ilyeneket kerestem szoval.. :DDD -, olcso is es jokat is olvastam rola, de uzletekben ez sem kaphato. Itt a saturnban, mm-ban csak az ilyen olcsóbb gagyik vagy a drágább, minosegibb (??!) billentyuzetek kaphatoak. De, mint irtam fentebb, 100 euro jelenleg a plafon. Regen is talaltam otthon par ezer forintert normalis billentyuzeteket es akkor meg nem foglalkoztam azzal, hogy milyen - marka, tipus -, csak olcso legyen es megis bevalt. :D

Nehez, nehez, nekem legalaabbis..

(#42794) nyunyu válasza #56268288 (#42793) üzenetére


nyunyu
félisten

Volt MXB2-öm, amihez képest az MXB3:
- ANSI helyett ISO
- MX Brown helyett MX Red
- 2KRO helyett 6KRO
- fix helyett bontható USB kábel
- +plate miatt gondolom merevebb, de így nem lehet felülről nyitni a kapcsolóit (rugó, stem csere macerás)
- kupakja maradt ugyanaz a nagyon lapos POM, amin hamar halványul a lézeres marásba tett fehér festék
- +4 multimédia gomb
- most már világít a Cherry logó a tetején
- dizájn ugyanolyan borzalmas
- mintha járna hozzá csuklótámasz is (MXB2-höz opcionális)

Kupakszett csere a hülye Caps miatt macerás, mivel csak a Tai-Hao gyárt MXB2-3 kompatibilis Caps addont, de az OEM profilú.
Cherry profilúban még nem láttam hozzá való Caps-ot.
Se a sima, se a Cherry stílusú lépcsős Caps sem jó rájuk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42795) #56268288 válasza nyunyu (#42794) üzenetére


#56268288
törölt tag

Halas koszonet! :R :R

(#42796) nyunyu válasza nyunyu (#42794) üzenetére


nyunyu
félisten

mivel csak a Tai-Hao gyárt MXB2-3 kompatibilis Caps addont, de az OEM profilú.

Tai-Hao Cubic:
alap 104: 26,75$
ISO UK addon: 10,7$
3800 caps: 1,27$
4x R4 blank: 1,88$
Összesen: 40,6$+szállítás.

Aú.

MXB2-re csak az alap 104+caps 3800 kellene.

Esetleg ha blank szettben gondolkodsz, akkor vagy az 1.5 Ctrl/Alt, vagy a felesleges ANSI \ gomb passzol a Caps helyére, max másképp fog dőlni, mint az ASD sor.
(1.5 Ctrlt használtam anno.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42797) Ringman válasza nyunyu (#42796) üzenetére


Ringman
nagyúr

cherry mxb3 devlin L kupakokkal szerelt.

kínai dsa-kból van cherry-kompatibilis capslock, meg cherry profillal is: [link]

pom is van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#42798) nyunyu


nyunyu
félisten

Szakadozó meccs streamen anyázás helyetti időtöltés

Legalább megfejtettem a billzet soros portját, így már ki tudom olvasni, milyen gomb van lenyomva. (149-ből 138 küld kódot, üzemmód választók, meg a saját KVM switchét vezérlők nem.)
Már csak arra kéne rájönni, hogyan lehet felkapcsolni a lock LEDeket, meg aktiválni a buzzert, aztán lehet is firmwaret hegeszteni. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42799) dqdb válasza nyunyu (#42798) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már csak arra kéne rájönni, hogyan lehet felkapcsolni a lock LEDeket, meg aktiválni a buzzert, aztán lehet is firmwaret hegeszteni.
DOS alatt anno a DIN kapcsolós korszakban ez biztosan működött. Windows alatt ez elvileg működik (vagy legalábbis működött), valószínűleg a meghívott driver ugyancsak a 0x60-as porton matat.

Elképzelhető, hogy pontosan ugyanezeket az értékeket kellene neked a soros porton a billentyűzet felé küldeni. Vagy nem :))

Vagy még jobb ötlet a TMK/QMK és egyéb open source firmware-ek környékén nézelődni, mert arrafelé előfordulnak régi csatlakozós billentyűzetekhez való USB átalakító interfészek is, amelyek a PC felé USB billentyűzetként viselkednek a régi billentyűzet felé pedig a régi interfésszel ellátott számítógépként.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42800) dqdb válasza dqdb (#42799) üzenetére


dqdb
nagyúr

Végre megtaláltam, itt a converter szekcióra gondoltam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.