Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43751) ribizly válasza Locutus (#43748) üzenetére


ribizly
veterán

Ráadásul egy világítós billentyűzethez nem szép dolog nem áttetsző feliratozású keycap-et tenni.:N Ali-ról kbdfans-os backlites pbt szettet rendeltem hozzá, és azzal egész szépen lehet majd cserélni a kupakjait a feature-jei megtartásával.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43752) Mr.Csizmás válasza Domestos (#43750) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

elgondolkodtató... :F :U 3 rendelés összvisz, 0 értékelés

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43753) Locutus válasza ribizly (#43751) üzenetére


Locutus
veterán

Igazából egész szép a világítása így is. Bár nem annyira egyenletes, mint a logiteché, de itt ugye nagyobb a kivilágítás is minden más irányba. Ami kicsit fura, hogy az alsó alkarakterek nincsenek átvilágítva, mert ugye a led felül helyezkedik el a switchen, és a keycap törzse kitakarja. Logitechen ugye a led középen van, és körülötte a négy láb, azzal szebb az eredmény. Ja és fehéret ez se tud :) Kicsit lilás a 255/255/255.
Most gépelek először rajta hosszabb szöveget, de nagyon jónak tűnik. Finom puhák a billentyűk, és gyors gépeléssel is halk marad. A nagyobb billentyűk is szépen lenyomhatók bármilyen ponton érintve, jól alá vannak támasztva, és kiegyensúlyozva.
Az usb passtrough és az eleve jó hosszú kábele segítségével pedig egyből 2 usb hosszabbítót spóroltam meg, szóval még a rend is nagyobb lett körülötte.
A kéztámasszal még kénytelen leszek kísérletezni egy kicsit, mert bármilyen kényelmes, én legszívesebben még egy osztással kijjebb tenném, ami viszont nincs.
Ja, amúgy a szoftver az lol kategória :) Bár eleve alpha verziónak nevezik, de tényleg szinte semmit sem tud. Amint felinstalláltam egyből kérdés nélkül firmwaret frissitett. Aztán lehet állítani a világítást, meg a bindeket, és ennyi. Nem mintha hiányozna valami, csak a logitech szoftverének pont a reciproka, ami meg túl terebélyesre hízott már.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43754) nyunyu válasza Domestos (#43750) üzenetére


nyunyu
félisten

Képet elnézve ez valamelyik korai kínai doubleshot generációnak néz ki, ahol még nem tudták értelmesen megoldani a zárt körvonallal bíró karakterek sötét zárványát, emiatt nem folytonos a körvonal.

Ezeket osztogatták pár éve 20-25-30$-ért, de azóta már szebbeket lehet kapni, így gondolom leakciózták a nyakukon maradt készletet, hátha találnak még rá madarat.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43755) nyunyu válasza Locutus (#43748) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem vitték túlzásba az anyagmennyiséget a G910 kupakban.

Ennyire még a Tai-Hao sem szokta kioptimalzálni a 20$-os szettjeit.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43756) Locutus válasza nyunyu (#43755) üzenetére


Locutus
veterán

Hát, szemmel láthatóan nem okoztak vele semmi negatívumot.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43757) kellog123


kellog123
csendes tag

Sziasztok!
Billenytűzetemet cserélném le, ehhez kérném a segítséget.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30k körül
2.Használt szóba jöhet?
nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
mechanikust szeretnék
4.Mire használnád a billentyűzetet?
játék/gépelés a brown switchet néztem ki
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
mecha
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Cooler Master MasterKeys S SGK-4005-KKCM1 (cherry mx brown)
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
magyar,angol, mindenképpen olyan, amin minden magyar gombnak van helye ( gondolok itt az í betűre általában)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
elég a kisebb nem kell numpad
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
világitás nem szükséges, úgysem nézema billentyűzetet gépeléskor

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#43758) Domonkos válasza kellog123 (#43757) üzenetére


Domonkos
Ármester

Akkor a cm masterkeys s-nel nem fogsz jobbat talalni

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43759) ribizly válasza Locutus (#43753) üzenetére


ribizly
veterán

Még mindig azt mondom, hogy az egyik legjobb választás és az egyik legjobb ár/érték arányú a piacon, de ez igaz a Fnatic Rush-ra is. Eleve az szerintem egy hatalmas előny, hogy van több féle kiosztásban (US, UK, DE, Nordic) és több féle switch-el (Cherry MX blue, brown, red, silent red) mindegyik modelljük. E mellé van még Európán belüli store és support, valamint mindig van leárazás és/vagy kupon, amivel a Rush 20K, a miniStreak 30K, a Streak 35K környékén áll meg. Persze lehet, hogy a CM meg a Corsair jobbak, de eddig nagyon szépen muzsikáknak. Egyedül a Rush béna alsó sora, ami belerondít a képbe, de igazából az most mindegy (Corsair is;]).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43760) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

35-key gameboard természetesen blue klónokkal :DDD legalább nem drága, 30$

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43761) Ringman válasza Mr.Csizmás (#43760) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbos hol maradt?
biztató hogy csak renderkép van róla

(#43762) Crabface


Crabface
senior tag

Nagy szakikat kérdezném. Ismerős kipróbálta a billentyűzeteimet és kijelentette, hogy neki is kell egy. Eléggé budget orientált így a nagy számokkal rendelkező billek kiesnek a kosárból. Ilyesmi billentyűzetet keresünk:

- ISO (ez lesz a legnagyobb probléma)
- Black vagy red switch (vagy lineáris klónjaik)
- tkl vagy kisebb
- vezetékes
- nem kell rgb, de ha van nem baj
- "olcsó"

Ha nem lesz jobb, akkor rábeszélem a Cherry 1800-ra, németből...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#43763) Mr.Csizmás válasza Crabface (#43762) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

TKL-ben van iso még, alatt (84, 72, 60...) kb. kizárt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43764) Ringman válasza Crabface (#43762) üzenetére


Ringman
nagyúr

Sharkoon Skiller Mech SGK2 [link]
ebből van iso (de) - kailh red

warehouse dealsen szokott 40€ alatt is lenni - itt is van egy: [link]

---
10k alatti mecha (leírás szerint az) magyar webshopból: [link]
vagy 9k alatt emagról: [link]

pár éve nem ilyen árak voltak...

(#43765) Crabface


Crabface
senior tag

TKL is elég, csak nem kell numpad, (vagy valami nyomorított, mert kicsi a hely nagyon)

A linkelt Sharkoon elég jól hangzik, főleg a red kapcsolóval. És ráadásul valami ilyesmi ár elképzelést lene jó megvalósítani.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#43766) Domonkos válasza Crabface (#43765) üzenetére


Domonkos
Ármester

A tkl jelenti, hogy nincs numpad

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43767) Crabface válasza Domonkos (#43766) üzenetére


Crabface
senior tag

Arra értettem a választ, hogy nem feltétlenül kell kisebb. Rosszul fogalmaztam ezek szerint... tudom mi a tkl van 2 billem is olyan.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#43768) szmayer1 válasza Mr.Csizmás (#43730) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#43769) gaben22


gaben22
senior tag

Azért mondjátok, hogy szokni kell a mechanikus billentyűzeteket. Eddig egy olcsó, ollós (szerintem inkább gumidóm, most hogy leszedtem egy kupakot, hogy kitakarítsam), mondjuk, hogy flat billentyűzetet használtam közepes billentyúttal (mi a helyes kifejezés erre?). Most jött meg a Ducky One 2 (kék mx), eddig olyan meeeeh, nem érzek különösebb előrelépést :D. Vagy szokni kell, vagy a 2.6k HUF-ért vett billentyűzetem volt kurva jó :D.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43770) nyunyu válasza gaben22 (#43769) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerintem tedd el jó messzire a Chiconyt, aztán két hétig csak a Duckyt használd.

Majd tedd vissza egy napra a Chiconyt, és akkor kérünk egy őszinte véleményt arról, hogyan tudtad évekig használni azt a trágyadombot :DDD
('00-ban vettem ezresért újonnan egy KB-9810-et, de fél évet sem bírt. Akkoriban a fapad Logitechek 2k-nál kezdődtek.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43771) Domonkos válasza nyunyu (#43770) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Akkoriban a fapad Logitechek 2k-nál kezdődtek.
Nem vitatom, hogy regen jobb billentyuzeteket gyartottak a budget kategoriaban, de azert azt sem erdemes elfelejteni, hogy 2000 ota volt legalabb egy 100%-os osszesitett inflacio. Szoval az akkor 2k az most inkabb +4k lenne. Es tenyleg nem lehet meg 4k-ert sem olyat jo billentyuzetet kapni, mint anno 2k-ert, de igy mar nem akkora a kontraszt.
Lenyeg a lenyeg. Nem lehet olcson jo billentyuzetet kapni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43772) nyunyu válasza Domonkos (#43771) üzenetére


nyunyu
félisten

2000 ota volt legalabb egy 100%-os osszesitett inflacio. Szoval az akkor 2k az most inkabb +4k lenne. Es tenyleg nem lehet meg 4k-ert sem olyat jo billentyuzetet kapni, mint anno 2k-ert, de igy mar nem akkora a kontraszt.

Na igen, csakhogy egy akkori 2k-s L (Black) Internet Keyboard messze verte minőségben a most 5k-ba kerülő utódját, a K120-at.
Akkor ezresbe kerülő Chicony KB-9810 szerintem nem volt olyan messze használhatatlanságban a mostani K120-tól.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43773) Ringman válasza nyunyu (#43772) üzenetére


Ringman
nagyúr

régebben (2007-2009 környékén?) én az icon7 billentyűzetemmel is elégedett voltam :)
egy agyonkeményedett példány még van itthon

(#43774) nyunyu válasza Ringman (#43773) üzenetére


nyunyu
félisten

3 évig nyúzott Icon7 Classicot nyomtam az utódomnak a kezébe, amikor '12-ben felmondtam, mert az új céges laptopja mellé kapott dobozos K200 annyira használhatatlan volt...

Szóval néha lehetett egész jó egypálcásokat is lőni a búcsúban, de sajnos mára már a kétpálcásak sem nagyon ütik meg azt a szintet.

Labtec billzetek voltak még jók az ócó ligában régen, csak sajnos felvásárolta őket a másik L, aztán 2-3 évre rá beszántották őket, hogy ne legyenek a másfélszer annyiba fájó OEM L billzeteknek házon belüli költséghatékonyabb alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43775) gaben22 válasza nyunyu (#43770) üzenetére


gaben22
senior tag

Majd érdekességképp kipróbálom, bár olcsó billentyűzetből nincs hiány, munkahelyemen valami olcsó(bb) Lenovo bill van, amúgy használható. De ha már olcsók, akkor MODECOM MC-5007, na ezt a szart senki se vegye, home office miatt vettem 1-2 éve és őszintén nem gondoltam volna, hogy egy billentyűzet lehet szar (mert, hogy annyi volt mint a szeretett Chiconym, árát nem diszkontáltam), márpedig ez az. Lehet olcsót venni, csak ne ezt :D.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43776) gaben22 válasza Bazsy (#43615) üzenetére


gaben22
senior tag

Amúgy a bónusz billentyűk a dobozában jöttek neked vagy külön, mert én nem kaptam, legalábbis a dobozában nem volt. Ha meg külön jött, akkor lehet kidobtam, Merlintől vettem a billt, csomagolást elég komolyan vették, elég sok "ballasztot" belepakoltak, hogy ne sérüljön a cucc, lehet közte voltak a bónusz billek.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43777) buherton válasza gaben22 (#43769) üzenetére


buherton
őstag

Volt lehetőségem 1 hétig használni egy ocó kínai mechát. Amikor áttértem a mechára, akkor nem éreztem olyan hű, de nagy különbséget. Viszont már egy hét is elég volt arra, hogy amikor a gumidómosra visszatértem, akkor jött a nyunyu által említett érzés.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#43778) Bazsy válasza gaben22 (#43776) üzenetére


Bazsy
aktív tag

A dobozban volt a karton alatt. Egyik oldalon az USB kábel másikon meg ezek.

Bazsy

(#43779) Snowy_owl válasza gaben22 (#43769) üzenetére


Snowy_owl
őstag

A gumidómos billentyűzet így egy hét után bátran elmondhatom, hogy egy szenvedés. Szebb jelzőkkel nem akarom illetni, de már tervben van egy második mecha billentyűzet is, pedig az enyém csak kínai alap kék kapcsolós, de egyszerűen imádom. A gépelés egy élmény lett. Az egész gépeleés folyamat nekem olyan mint amikor siklik az autó úton mintha szaron csúszna. Addig még nem volt csak azért használtam gumidómosat mert valahogy a perifériámon kívül estek a mechanikus billentyűzetek. itt gondolkodtam az elmúlt hetekben hogy milyen 10ezer körüli hipiszupi dell vagy logitech vezeték nélküli billentyűzetet vegyek. Annyira örülök hogy nem vettem!!!

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43780) Domonkos válasza Snowy_owl (#43779) üzenetére


Domonkos
Ármester

Klassz!
Orulunk hogy sikerult egy tenyleg jo billentyuzetet talalnod!
Ha a masodig nem annyira surgos, akkor javaslom, hogy probalj ki lehetoleg minel tobbfele markat, kapcsolot stb.-it. Egesz meglepoen nagy kulonbsegek lehetnek meg koztuk is.
Egesz jo otlet lehet a hasznaltpiacot is figyelni, mert el-el szokott menni ott is par jobb darab. Meg ha vakon is veszed azokat meg, akkor is teljesen minimalis bukoval tovabb lehet oket adni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43781) Snowy_owl válasza Domonkos (#43780) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Én meg köszönöm a segítséget! Ez nekem számomra a munkámba egy minőségi ugrás.(természetesen behoztam a munkahelyre. ;] )

Ha lesz lehetőségem fogom próbálgatni. Egyébként most még azon vagyok hogy mx cherry brown switchel kaparintsak meg majd egy következő példányt, aztán majd látjuk. Azt már most látom hogy nekem ez a forma az ami úgy bejön. Tehát az ilyen kitüremkedések, amiktől nem tudom én gémer, meg nagyon jól néz ki jelenleg egyáltalán nem vonz. Ami pedig így néz ki az az ajánlott CollerMaster Masterkeys L. Mondjuk ez már egy magasabb kategória az az árán is látszik.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43782) Crabface


Crabface
senior tag

Drevo Tyrfing-el kapcsolatban vannak tapasztalatok? Mert Amazonon nézegettem, elég jó árban vannak, akár újonnan, akár újracsomagolva is.

Lehet, egyet beszereznék magamnak is tartalékba, meg egyet ismerősnek...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#43783) Fandango válasza Crabface (#43782) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem V2 van, elégedett vagyok vele. Korrekt minőség ezen az áron.
Én a hivatalos forgalmazói oldalról vettem, annál nem hiszem, hogy olcsóbb bárhol (már ha persze nem sold out minden, mint jelenleg :D ), és ingyen szállítják.

[ Szerkesztve ]

(#43784) gaben22 válasza Bazsy (#43778) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi a választ, akkor ez nekem bizony kifelejtődött. Gondolom Merlinnek írjak, ne a gyártónak. Vicces, hogy eddig nem nagyon volt gondom garanciális ügyekkel, utóbbi időben meg mindjárt kettő (másik egy - nem röhög -, egérpados ügy :D).

Többieknek is köszi a "bíztatást" :D. Még - ahogy óvónő ismerősöm mondaná -, beszoktatás alatt vagyok akkor :D.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43785) Bazsy válasza gaben22 (#43784) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Ez olyan szinten benne volt hogy az enter mintaként ki is volt cserélve pirosra. Amúgy egy keycap puller is volt benne (hardcap).

Bazsy

(#43786) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Igazából az érdekelne, hogy van-e jobbféle Logitech gamer billentyűzet amit tudtok ajánlani.
Sajnos az ajánlottak között nem láttam.

Pár hónapon belül érik a csere és gondoltam ha már a fejes-egér logitech akkor hátha van olyan logitech bill ami jó lenne nekem.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 30k, de ezt úgy, hogyráugranék valami jó kis akcióra majd a jövőben.
2.Használt szóba jöhet? Nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
A4tech bloody 120, oda akarom adni páromnak laptophoz játszani.
4.Mire használnád a billentyűzetet? Gaming - Gépelés - CAD tervezés.
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Elsősorban Mecha, de félek a hangerejétől
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nincs, de márkából Logitechet preferálom.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO - Magyar - de kihagyhatatlan ajánlat esetén jó az UK is ( Í vel)
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? Numpad fontos, macrozható bill is jöhet :)
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
Felsorolt mind mind előny, Jól szabályozható fényerejű RGB előny, ha már minden Logi akkor pulzáljanak szinkronban.

Amitől félek, hogy az aktuális billentyűzeten is tudok olyan hangerővel gépelni ami zavaró tud lenni a mögöttem alvóknak és amit eddig volt szerencsém kipróbálni mecha bill-t háát. az nem a csendességéről volt híres, így félek, hogy zsákutcába futok az igényeimmel.
Félek, hogy meglátok megint egy jó kis ajánlatot BB topicban, megveszem és mellényúlok.

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43787) gaben22 válasza Bazsy (#43785) üzenetére


gaben22
senior tag

Keycap puller benne volt nekem is. Megkérdezhetem TKL vagy full verziót vettél illetve Ducky egykettőn belül melyik verziót pontosan? Lehet nem mindegyikhez jár.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#43788) Mr.Csizmás válasza L4mie (#43786) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Marketingtech ingyen se a semmivel nem szabványos kupakjaival és olcsó switcheivel. :N

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43789) Locutus válasza L4mie (#43786) üzenetére


Locutus
veterán

A Romer-G switchek a halkabbak közé tartoznak, én tudom ajánlani pl a G910-et. Kettőt használok már 3 éve. (az egyik eladó is lesz majd idővel, most tesztelek egy fnatic streak prot is)
Mindent tud amit te akarsz, bár 30-ba nehezen férnek bele az ilyen tudású billentyűzetek, max nagyon akciósan. Főleg a logitech se számít olcsónak. Amúgy ha a support miatt vennéd, az sajnos már a nem régi a logitech... elég sokat küzdöttem velük, és baromi gyenge lett a garanciális ügyintézésük is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43790) L4mie válasza Locutus (#43789) üzenetére


L4mie
veterán

Pont egy hete voltak akciósak...kérdés főleg az, hogy ez az UK az az UK ami tartalmaz Í-t is, vagy szimpla US mint a képen...

Mr.Csizmás: Értem én hasonlóan gondolkozom a razerről (mármint marketing >>> minőség) szóval megértem az álláspontod, perpill még elégedett vagyok a Logival, de könnyen változhat :P
Te mit ajánlanál?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43791) Mr.Csizmás válasza L4mie (#43790) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a razer még aljább, fater :N

sorrendben alja kínai mecha - belépő CM/Corsair/stb. "márkás" - igényesebb kínai (drevo, stb.) - rendes CM/Corsair/stb. márkás - kisszériás jóságok (poker, leopold)

10-100k között lefedve :D persze switche válogatja, de szerencsére már a legaljában is terjednek a red/brown/black switchek.

valamelyik régebbi logi bill volt még MX switchekkel szerelve.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43792) Nyx89 válasza Mr.Csizmás (#43791) üzenetére


Nyx89
aktív tag

G710 - Cherry MX Brown/Blue

G610 - Cherry MX Red/Brown - Ez meg mindig kaphato

[ Szerkesztve ]

(#43793) Bazsy válasza gaben22 (#43787) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Fekete (fehér alju) TKL One 2 a kék ledes háttérvilágítással

Bazsy

(#43794) Locutus válasza L4mie (#43790) üzenetére


Locutus
veterán

Vegyél DE verziót, az enyémek is azok. Van rajtuk minden gomb, ami a magyaron, és nagy az enter is.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#43795) L4mie válasza Locutus (#43794) üzenetére


L4mie
veterán

Elvileg az UK = DE = Hun kiosztás, az US ből meg hiányzik az í, csak nem vagyok benne 100% ig biztos. DE ben az zavaró, hogy ott az umlautos á meg ß meg ilyesmi :P legalábbis laptopoknál így van ott német a billem. De ha asztalinál az UK kevesebb mint a Hun akkor nem fogok olyant keresni, mert kell az í.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#43796) Domonkos válasza L4mie (#43795) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a bal shift-et gyakrabban nyomod, mint a í-t, akkor erdemes lehet elgondolkodni, azon, hogy valoban nyersz-e azzal, hogy van neki dedikalt billentyuje.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43797) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Mechanikus billt szerettem volna venni. Másra kellett a lové és vettem 1 Genius K10-et. Magyar nyelvú bár kis enterrel szerelt. Amit lassan meg fogok szokni. RGB-s, és mechanikus érzetű. Pár nap után még szokatlan, de jó lesz ez.

Szerintem ennyi pénzt ~6k-t megért. :) (Genius kb 265 -t cseréltem le)

(#43798) Beretvás válasza Dtomka (#43797) üzenetére


Beretvás
addikt

Nem rosszból de a meha érzésből max a csattogást tudja..De ha neked megfelel az a lényeg.Használd egészséggel.. :K

(#43799) hunking12


hunking12
újonc

Sziasztok, billentyűzetet szeretnék venni, tudnátok segíteni?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
30-40k körül, de ha ennyiért nincs, akkor kíváncsi lennék hogy mennyiért van :D
2.Használt szóba jöhet?
Igen.
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Mechanikusat szeretnék.
4.Mire használnád a billentyűzetet?
Játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Mechanikus.
6.Van konkrét modell ami tetszik?
Nincs.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
Magyar.
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad előny lenne, de megtudnám szokni anélkül is.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
RGB világításút szeretnék, és cherry switches érdekelne.

A segítséget előre is köszönöm. :)

(#43800) Domonkos válasza hunking12 (#43799) üzenetére


Domonkos
Ármester

cm vagy g.skill hasonlo arkategorias billentyuzeteit tudom ajanlani.
Utobbinal kerdeses, hogy letezik-e magyar, de a cm-hez van szett.
Amugy pont a magyar feliratozas a szuk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.