Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Jártam egyet Media Marktba és még egy helyen próbálgatni és úgy érzem hangban teljesen jó lesz a sima piros.
A silentek tényleg jóval halkabbak de egyszerűen érzésre nem tetszettek a Corsair billentyűzetek, más meg aki jobb minőséget gyárt nem igen használja őket (egyébként a kék és a barna kapcsolók sem tetszettek ) így most már tényleg csak a Ducky jöhet szóba azok közül amiről beszéltünk. Az mondjuk nem volt sehol élőben :)

Az utolsó kérdésem az lenne, hogy minőségben van e különbség a Ducky One TKL RGB és a Shine 6 között.
Úgy érzem TKL-t szeretnék, de a minőséggel nem szeretnék kompromisszumot kötni.

Bazsy

(#43452) Domonkos válasza Bazsy (#43451) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nalam legutoljara egy ducky one 2 volt legutoljara kolcsonben (mas ducky nem) es arrol meg voltam gyozodve, hogy az a legjobb, most is kaphato, egyben megveheto billentyuzet. Hiaba a muanyag boritas, az az IBM szeru minoseget idezte.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43453) Pugos


Pugos
csendes tag

Ja, ok :)
Én hosszas gondolkodás után úgy érzem ha összejön a HyperXek közül fogok választani Alloy vagy Elite red switchel. Olyan alapon hogy ezekről olvastam a legkevesebb kritikát, de még hajlandó lennék megfizetni az árát. Sajnos kipróbálni még nem volt alkalmam. Csak ezt nem tudom az Elite a csuklótámasz és a + felső csíkon kívül bármiben többet tud e azért a bő + 10 k ért. Az rgb meg nem nagyon érdekel mert pont a fekete/piros párosítás jön be alapból is.

(#43454) PixAlan válasza Bazsy (#43451) üzenetére


PixAlan
aktív tag

azért media marktban jelentősen halkabbnak tűnik a billentyűzet a nagy hangzavarban mint amilyen otthon lesz.

Amúgy a fnatic streaket nézted? rgb, standard layout(iso és ansi is), lehet silent kapcsolókkal is kérni, nem pbt kupakos de ezt lehet cserélni.

(#43455) Beretvás válasza Pugos (#43453) üzenetére


Beretvás
addikt

árban nem rossz én is nézegettem, de valahogy nem győzött meg az a levehető vezetéke.. +1 hibaforrás.

(#43456) Domonkos válasza Beretvás (#43455) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kiveve amikor a vezetek torik meg, mert akkor a cserelheto vezetekeshez csak le kell kapni az elso boltban kaphatot a polcrol, mig a fixen rogzitett vezetekut teljesen szet kell szedni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43457) Beretvás válasza Domonkos (#43456) üzenetére


Beretvás
addikt

Ez is előfordulhat igen.. :K

(#43458) Bazsy válasza PixAlan (#43454) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Vegülis a gép a nappaliban van és ősszel költözünk utána pedig lesz dolgozószoba. Engem nem zavar a zaja, sőt:) és most féleségem is azt mondta hogy tőle kattoghat :).

Köszönöm a tippet :) Fnaticot most megneztem és leírás alapján jónak tűnik viszont nekem mindig gyanús hogy mitől ennyivel olcsóbb mint egy Ducky. Nemigen találni róla sok infot viszont valahol írták hogy az alsó sor nem standard méret (ami a csere miatt jó lenne) és a floating keycap nekem picit furcsa mint megoldás.

Akkor most továbbra is a Ducky Shine 6 és a One TKL RGB között vacilálok asszem :)

Bazsy

(#43459) PixAlan válasza Bazsy (#43458) üzenetére


PixAlan
aktív tag

nem tudom hol írtak ilyet de nem értenek hozzá nagyon mert az egy full standard alsó sor. :N A régebbi rush billentyűzetükön volt non standard alsó sor.

Duckynál egyrészt a neve miatt olcsóbb, másrészt a ducky gyárilag pbt double shot kupakokkal jön illetve jobban össze van rakva a pcb is, bár szerintem utóbbinál nem igen van felhasználó oldalról különbség.

(#43460) ribizly válasza Ringman (#43436) üzenetére


ribizly
veterán

Erről egy rövid vélemény:
108-Key PBT Black Doubleshot Backlit Keycap Set (Ducky)
? :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43461) Bazsy válasza PixAlan (#43459) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Ducky One TKL RGB a Ducky oldala és a viszonteladó szerint is ABS double shot keycap. Így már tényleg fura a majdnem kétszeres ár és azért ennyi hasznuk nem lehet.

Bazsy

(#43462) Ringman válasza ribizly (#43460) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem rebrandelt kínai kupakszett, nincsenek is zárt betűk benne, pl R, Q, etc

hasonló szint lehet, mint az anneprón volt.

Roughly same profile as OEM nope :P

---
már a kínaiak is tudnak zárt betűket tartalmazó typeface-szel gyártani: [link]

akár isoval is [link]

[ Szerkesztve ]

(#43463) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Nem úgy és nem az lett amit akartam, berendeltem egy Natec Genesis Thor 300-at, meglátjuk. ;]

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43464) nyunyu válasza Snowy_owl (#43463) üzenetére


nyunyu
félisten

Legalább a szomszédod is felébred az acél platere szerelt Outemu Bluetól. :DDD

Ja, hogy abból van Outemu Red is?
Mondjuk az ócókínaimeha konstrukció sajátosságai miatt az sem tűnik túl halknak bottom-outolva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43465) Snowy_owl válasza nyunyu (#43464) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ezt a részét még nem ismerem hogy milyen platek vannak, de a hangja nem fogja ellensúlyozni az ő hangazavarukat. :(

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#43466) powerwade válasza Snowy_owl (#43465) üzenetére


powerwade
senior tag

Játsz osu-t nekik :D

[ Szerkesztve ]

(#43467) ribizly válasza Ringman (#43462) üzenetére


ribizly
veterán

Köszi a választ. Akkor nem bonyolódom bele egy USA-s vásárlásba.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43468) Ringman válasza dqdb (#43116) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ha a gyártók így folytatják az újabb típusok bevezetését, akkor két-három éven belül a switch testerek 100%-os billentyűzet formájában fognak érkezni, a 60%-oshoz szükséges mennyiséget már elértük

10 nap kellett hozzá:
[link]

(#43469) ribizly válasza Ringman (#43468) üzenetére


ribizly
veterán

Nem túlzás ez?;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43470) Mr.Csizmás válasza Ringman (#43468) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na ezt gombozza fel akinek imre az anyja... :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43471) Zsiráfnyál válasza ribizly (#43469) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Nem. :)
Nem is merem nézegetni, mert ha 5 percnél tovább nézem, berendelem.

17.000 kicsit sok érte, de 10-et simán megérne.

[ Szerkesztve ]

(#43472) ribizly válasza Zsiráfnyál (#43471) üzenetére


ribizly
veterán

Hogy fogalmazzam meg? Persze kellene egy referencia, hogy melyik milyen, de itt már bőven lesz olyan felesleges darab rajta, ami egyéni preferencia miatt (pl lineáris rajongó az illető avagy sem, ki nem állhatja a blue-t, ...) kiesik, de közben kifizeted.

Persze én is szívesen tartanék valami ilyesmit, mert egyébként esélyed sincs megtapasztalni, pláne nem elmagyarázni laikusoknak, hogy mik a különbségek.

Pont tegnap "magyarázta el" nekem az egyik kollégám (UX designer), hogy az Apple Keyboard mekkora királyság, de elsőre "még neki is szokni kellett". Még bele sem kellett kezdenem a mondókámba, amikor a körülöttem lévő emberek, akik jól ismernek igen hangosan elkezdtek röhögni.:D Természetesen Ő menthetetlen. ;]

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#43473) Domonkos válasza ribizly (#43472) üzenetére


Domonkos
Ármester

Amugy azt meg kell hagyni, hogy az apple keyboard tenyleg eleg jonak szamit az ilyen lapos checlet stilusu billentyuzetek kozt; csak ne lenne ennyire draga. Mas kerdes, hogy mirt akarna az ember egyaltalan chicletet venni...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43474) dqdb válasza Ringman (#43468) üzenetére


dqdb
nagyúr

:DDD

Lusta vagyok végignézni a kapcsolókat, de van egy olyan érzésem, hogy "csak" azért 130 darab, mert két négyzetből 7×7+9×9 kijön és szép kerek szám.

ribizly: "még neki is szokni kellett"
Ez az eufémizmus perifériák területén a hibás döntés volt kifejezés szinonimája, amelyet egyesek pár napon belül belátnak, mások csak évek múltán ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43475) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Egy tv-re kötött pc-hez keresek vezetéknélküli billentyűzetet, touchpaddel.

Úgy 10k körül láttam ilyeneket újonnan, eddig ezt néztem:

[link]

Numpad nem szükséges, fn gombok jól jönnének, a magyar kiosztás sem feltétlen kell. Mit ajánlanátok?

Let the Zone take me if I am.

(#43476) Domonkos válasza kutga (#43475) üzenetére


Domonkos
Ármester

logitech unifying-os cuccai egesz jok.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43477) cidalain


cidalain
veterán

Erre valakinek valami ötlet?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#43478) Ringman válasza dqdb (#43474) üzenetére


Ringman
nagyúr

vsz azért szórtak bele romer-g-t is.

én is csak átfutottam, de pl külön van a plate meg a pcb mounted switch, van 4 gat clear (rgb, smd, átlátszó és fehér házú, stb) - ez megnyomja a kapcsolószámot.

(#43479) Mr.Csizmás válasza Ringman (#43478) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

gondolom az 5pin jelzések azok.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43480) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Azt hiszem megvan a megoldás. Beszéltem a Duckyval és jön a One 2 TKL RGB szeptember előtt. És szoftver is lesz hozzá az RGBhez.

Igy minden együtt van amit szeretnék úgyhogy most várok :)

Bazsy

(#43481) Domonkos válasza Bazsy (#43480) üzenetére


Domonkos
Ármester

Cool.
Ha esetleg megerkezett, akkor irhatnal rola par szot. Ezek alapjan elegge erosnek igerkezik. Az ararol lehet tudni valamit?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43482) Domonkos válasza Domonkos (#41931) üzenetére


Domonkos
Ármester

Felfedeztem, hogy qmk firmwareben van egy faux click nevezetu mechanizmus. Egesz poen bar idegesito. Viszont igy legalabb mindig pontosan akkor van audio feedback, ha annak lennie kell. Bar a hiszterezis hianyat meg ez sem potolja.
Fura hogy meg mindig nem nagyon tudja senkisem megfogni a buckling springet...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43483) Bazsy válasza Domonkos (#43481) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hoppá, úgy néz ki Ducky lehet hogy silent red kapcsolokat is fog használni a One 2 (TKL) RGB-hez. Tegnapi kérdésemre igen misztikus választ kaptam tőlük aztán láttam hogy shine 7 limited előrendelhető silent red-el pl.

Bazsy

(#43484) Domonkos válasza Bazsy (#43483) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szuper!
Viszont arra nem emlekszem, hogy emlitetted-e hogy probaltal-e mar szemelyesen megnyomkodni egy cherry mx red vagy akarmilyen mas cherry mx kapcsolot? Vakon azert elegge bator elkotelezodni egy ilyen mellett.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43485) vlevi válasza PixAlan (#43454) üzenetére


vlevi
nagyúr

"media marktban jelentősen halkabbnak tűnik a billentyűzet "

Ezt alá tudom támasztani.

Tesoro Excaliburnak nem tűnt fel a hanga, amikor kipróbáltam, pedig begépeltem néhány tucat sornyi szöveget vele.

Otthon viszont kegyetlen hangosnak tűnt. Teszem hozzá, hogy otthon még azt is hallom, amikor a barna kapcsolóban a rugó (vagy mi a fene alkatrész) megendül... :)

De azóta gumigyűrűt kapott, csend és nyugalom.

Ettőlfüggetlenül, valami miatt az Agile RED kapcsolós Tesoro Gram Spectrumnál nem tűnt fel a hang, még otthon sem, de az Excaliburnál nagyon. Természetesen a kapcsolók típusa is más (agile red és kaihl brown), de az is közrejátszhat, hogy az Excaliburban benne van a kapcsoló a billentyűzet belsejében, és mint egy hegedű, erősíti a hangokat. Ha pl. a talpai ki vannak hajtva az Excaliburnak, akkor mégjobban hallatszik.

(#43486) Bazsy válasza Domonkos (#43484) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Igen pár napja mindet végignyomkodtam és próbáltál közelebb hajolni :) A kék rendesen hangos volt ott is, piros vállalható volt ha nem csapom tövig a gombokat. Silent csendes volt mint egy nem csendes membrános kb.

Mondjuk corsairek voltak leginkább aminél szerintem kiállítása miatt a Ducky halkabb.

Amúgy most a nappaliban van a gép, költözés után pedig külön szobában lesz így nem hiszem hogy gond lenne.

Bazsy

(#43487) Fandango


Fandango
veterán

(#43488) Crabface válasza Fandango (#43487) üzenetére


Crabface
senior tag

Ebből lesz ISO?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#43489) Fandango válasza Crabface (#43488) üzenetére


Fandango
veterán

Fogalmam nincs, csak megláttam Facebookon, gondoltam bedobom ide is.
De valószínűnek tartom, hogy ugyan olyan választék lesz belőle mint a TKL-ből.

[ Szerkesztve ]

(#43490) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Érdekes ez a layout a 60%-oshoz képest +2 oszloppal.

Az árát hagyjuk, nagyon elgurult náluk a gyógyszer.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43491) nyunyu válasza dqdb (#43490) üzenetére


nyunyu
félisten

GMK eddig sem volt olcsó.

265€-nél indul egy full billzet náluk

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43492) powerwade


powerwade
senior tag

Kicsit offtopik, de melyik futárcégnél kisebb a vámkezelés dija? DHL, Fedex vagy TNT? KBDFans ezekkel tudná küldeni a Niu Mini-t de a franc se akar feleslegesen fizetni a vámkezelésért ha a sima postán ugyanaz csak 3000 lenne :)

(#43493) dqdb válasza powerwade (#43492) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a DHL az nem a DHL Express szolgáltatást jelenti, hanem a DHL eCommerce vagy a DHL Paket egyikét, akkor postai kezelésben fogsz részesülni (azaz 3000 forint és végtelen várakozás, mire kezdenek valamit az országba beeső csomaggal). Ha DHL Express, akkor a legdrágább vámkezelést nyerted meg, ami vagy 6000 forint, vagy még erre rájön az áfa is (már mindkét fajta összeget fizettem, ne kérdezd a logikát ...). TNT-vel és Fedexszel még nem volt dolgom vámfizetés terén.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43494) dvids


dvids
aktív tag

Sziasztok, erről van valakinek tapasztalata/véleménye?

Metoo Zero X08

(#43495) Ringman válasza dqdb (#43490) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem igazán értem az alacsony de jobbra szélesedő billentyűzeteket, a 68% is határeset.

egyedül ennek látom értelmét. [link]

az árát mindig az alu ház nyomja meg nagyon ezeknek.

(#43496) Domonkos válasza dvids (#43494) üzenetére


Domonkos
Ármester

Valoszinuleg egy jobb membranosnal jobb, viszont mechanikusbol igencsak belepo szintu. Amennyibe kerul biztos nem fog csalodast okozni, de az is biztos hogy nem ez fogja lehozni a csillagokat az egrol.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#43497) Mr.Csizmás válasza Domonkos (#43496) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kb. ennyit ér kilóra, a benne lévő switchek. amazonról is ilyen szint jön a WH dealben a nonamekből. arra pont jó, ha szabadulni akarnál a membrán-mocsártól.

szerk. mármint az OP-nak válasz.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#43498) dqdb válasza Ringman (#43495) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez lényegében egy F-row nélküli, a hagyományosnál másfél u-val keskenyebb TKL. Én értelmét látom, csak a prémium komponensek (ház, kupakok) ellenére az árát sokkalom* kicsit.

* mondja ezt az, aki ma rendelt be egy billentyűzetre valót négy helyről, és aki úgy döntött, hogy a nyugalom érdekében inkább nem adja össze a számokat :DDD

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43499) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
Látszólag ez egy OEM profilos Planck kupakkészlet, azonban nem ez a lényeg, hanem a következő szöveg a leírás közepén:

"This keycap is blank as default.We can customize the legend with laser engraved for only 1 set,if you want to customize dye-sub,that need some sets per time.To customize the legend,pls provide AI document to us.

...

Our store has opened DIY services.If you have interests,don't hesitate to leave us message."

Szóval valószínűleg így keletkezett ez a kupakkészlet is. Ha valakinek egyedi igényei vannak, úgy tűnik a kínai gyártók más nyitottak az egyedi megrendelésre is akár. Aztán persze mindent végigbeszélni velük már lehet, hogy idegőrlő folyamat lesz ;]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#43500) nyunyu válasza dqdb (#43499) üzenetére


nyunyu
félisten

Január közepén kérdeztem tőlük a custom magyar verziót ebből a szettből, de már akkor is AIban kérték a terveket, nem volt jó ennek a KLE linkje.
Mivel nem vagyok grafikus, 2 nap után feladtam az Illustratorral szopást, így nem terveztem nekik magyar szettet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.