Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42851) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,
Játékhoz ez megfelelő lehet? Magyarító szettel használnám.
https://m.alza.hu/cooler-master-masterkeys-pro-m-white-mx-red-d4630198.htm

Köszönöm

(#42852) dugo_ válasza m4csk4fogo (#42851) üzenetére


dugo_
veterán

Játékhoz megfelelő, magyarító szetthez viszont nem, mert ez a US ANSI verzió, módosító szettet pedig csak a UK ISO, DE ISO, stb. európai billekre tudsz rakni.

[ Szerkesztve ]

(#42853) m4csk4fogo válasza dugo_ (#42852) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Köszönöm, akkor még nézelődök

(#42854) nyunyu válasza dugo_ (#42852) üzenetére


nyunyu
félisten

Fel lehet rakni a magyarító szettet az ANSI CM MKP-kre is, csak akkor nem lesz Í gombod, meg az Enter feletti gombon marad a \ felirat, mert ahhoz nem kapsz oda való Ű gombot.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42855) sajog159 válasza sajog159 (#42850) üzenetére


sajog159
aktív tag

Átraktam egy másik USB-re és "jó" lett. :R

Más kérdés, hogy most Del vagy F2-el nem tudok bemenni a BIOS-ba, ahol belenyúltam az USB Konfigurációba, amit Disable-re változtattam. No, ez majd megoldódik valahogy...

(#42856) sajog159 válasza Derrewyn (#42848) üzenetére


sajog159
aktív tag

Igén: "*** ACPI wake-up function is supported on USB01 ports only."
Ezt a mondatot nem vettem a lap leírásában. Vagyis ez az USB áram alatt van kikapcsolt állapotban is.

(A BIOS is meg lett oldva.)

[ Szerkesztve ]

(#42857) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Pár hónapja vettem egy CM Masterkeys Pro L-t, aztán 2 hete vettem egy CM Masterkeys L-t (a háttérvilágítás nélküli változatot) a munkahelyemre. Mindkettő brown kapcsolós, de a sima verzión másfajta keycapek vannak, és sokkal jobban tetszik. Azt szeretném kérdezni, hogy a különbség csak abból adódik, hogy a sima verzión PBT, a másikon meg ABS keycapek vannak? Tehát ha lecserélném a pro verzió keycapjeit, akkor ugyanolyan lenne az is?

A héten párat megcseréltem rajtuk, de elég nehéz így megmondani a különbséget, egyértelmű, hogy kicsit másabb így, de azért talán nem teljesen ugyanaz. Ennek ellenére gondolkozom, hogy veszek a pro-ra ugyanilyen kupakokat, (háttérvilágítás ugyan nem lesz ugyanolyan, de a billentyűk közötti fény így is megmarad), honnan lenne érdemes beszerezni PBT-s keycapet? ISO kiosztású a billentyűzet.

Előre is köszi!

(#42858) Domonkos válasza petyus_ (#42857) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah. Ezt mondjuk mar miota indult a topic. Ha minoseget szeretnel, akkor ra sem nezel az ABS kupakokra. Csak pbt vagy pom.
Masik dolog ami jobba szokta tenni az egesz erzetet, ha a leheto legvaskosabb kupakot valasztod. 1.5mm korulit.

Kulonbozo kisebb-nagyobb kinai oldalak szoktak arulni igen olcson es igen ingyenes szallitassal ilyen kupakszetteket.

Btw: a pro es a sima valtozat kozt egyebkent nem feltetlenul az abs vs pbt-t erzed tapintasra, mert a pro eseteben nem is igazan ersz a kupak muanyag reszehez. Ott a kupak a martogatos modszerrel van feliratozva, ugyhogy ott a festeknek van nem teljesen kellemes tapintasa. PBT kupakot is lehet martogatosat kapni, de az nem lesz ugyanolyan jo, mint egy normalis modszerrel feliratozott masa.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42859) nyunyu válasza Domonkos (#42858) üzenetére


nyunyu
félisten

Nekem egyáltalán nem tűnt jónak a fekete 1800 POM kupakja, hiába vastag.

Mártogatósnál talán még az is probléma, hogy a festék elterülése miatt simább a felületük, mint a nem festett kupakoknak.
Mondjuk az ABS, meg a POM is szeret simává kopni, gyakran használt kupakoknak teljesen eltűnik a textúrája idővel.

PBT érdessége megmarad, de ott elég nagyok a különbségek az egyes gyártók kupakjai között.
Gateron/EnjoyPBT kupakjaim nagyon finom szemcseméretűek, sokkal simábbnak érződnek, mint a melós 1800 vékony PBTje.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42860) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Egy megbízható, sok méterről is stabilan működő, vezeték nélküli billentyűzetet keresek, kifejezetten a SONY W809C televíziómhoz.

Ismeritek a LOGITECH 920-007157 K400 Plus billentyűzetet?

Megéri ennyiért? Sőt, egyáltalán érdemes ezt választani, vagy másik típus javallott a kategóriájában?

"Aquila non captat muscas."

(#42861) Domonkos válasza Piftuka (#42860) üzenetére


Domonkos
Ármester

Konkret tipust nem ismerem, de eddigi tapasztalataim alapjan nem hiszem hogy a logitechnel jobb markat talalhatsz ha vezetek nelkuli billentyuzetekrol van szo.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42862) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne az itt lévő tapasztalt kollégákhoz: Egy ismerősnél sikerült megcsapkodni egy Cherry MX red switches boardot és annyira bejött a dolog hogy elhatároztam hogy akkor én pedig ennek utánamegyek és veszek egy billentyűzetet. Alaposan is utána is néztem a dolgoknak és így sikerült innen apróról vennem egy Corsair K70 RGB Lux billentyűzetet (3 hónapos darab).

Miután hozzám került, elkértem gyorsan ismerősöm billentyűzetét is hogy összehasonlítgassam őket stb. (egy tenkeyless Ozone Battle Strike 2016-ból, szintén Cherry red switches).
Viszont azt a meglepő felfedezést tettem hogy az Ozone billentyűzet (bár ugyanolyan switchek vannak mindkét boardon) érezhetően puhább, és "smoothabb" is és talán könnyebb is leütni a billentyűket. Kérdem én, létezik hogy van különbség a 2 billentyűzet között vagy csak én képzelek bele valamit ? (pedig próbáltam gépelésnél és játékban is). Ez persze nem azt jelenti hogy a Corsair rossz lenne (nagyon is szuper), csak mégis ott motoszkál a gondolat a fejemben hogy a másikat miért érzem másnak (kicsit kellemesebbnek) ?

Előre is köszönöm a felvilágosítást :R

[ Szerkesztve ]

Üdv. Riccsiz

(#42863) Mr.Csizmás válasza Riccsiz_h (#42862) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a switch csak egy tétel az "érzésekben", számít a kupak, és a bill. háza, plate, stb. :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42864) deva


deva
tag

Sziasztok,

Most tervezek új egeret venni, és akkor már gondoltam, eljött az idő billentyű cserére is. Amilyen irányba alapvetően elindulnék, az egy hasonló kialakítás lenne, mint az Apple Magic Keyboard, csak Windowshoz, feketében. :) Az összefoglaló kérdései:

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Legyen 20k, de ha valamennyivel drágább valami, és annyival jobban megéri, hajlandó vagyok áldozni rá.

2.Használt szóba jöhet?
Nem.

3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Egy olcsó, átlagos billentyűzet van otthon, talán Genius? Kezd elöregedni, meg amúgy se egy nagy szám, ideje valami minőségibb darab. :)

4.Mire használnád a billentyűzetet?
Programozás, játék, általános felhasználás, nagyjából ilyen sorrendben.

5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.)
Megmondom őszintén, lövésem sincs mi a különbség, szóval amelyik jobban passzol az eddigiekhez szerintetek? :)

6.Van konkrét modell ami tetszik?
Apple Magic Keyboardhoz hasonló, Windowshoz, feketében lenne az igazi.

7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.)
ISO, magyar.

8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
Numpad is, média billentyűk is (Play/Pause, Next, Prev, Hangerő+, Hangerő-, Némítás), kurzorblokk is, mindnek örülnék.

9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
- háttérvilágítás
- minél halkabb, annál jobb
- chiclet
- fekete színű

Előre is köszi! :))

[ Szerkesztve ]

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#42865) nyunyu válasza deva (#42864) üzenetére


nyunyu
félisten

Fekete, chicklet, ISO magyar, háttérvilágítás kombónak egyetlen billzet felelt meg 3-4 éve, de az L K800-at már nem lehet kapni ilyen paraméterekkel, meg amúgy is bőven 20k fölött volt az ára.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42866) Ringman válasza Riccsiz_h (#42862) üzenetére


Ringman
nagyúr

létezhet, azon kívül amit fentebb írtak még az is játszhat, hogy a cherry valamikor tavaly változtatott a stemek öntőformáin is, bár akkor puhábbnak és simábban járónak kellene lennie a te billentyűzetednek.

ha betöröd a billentyűzetet akkor is puhább lesz majd valamivel.

(#42867) nyunyu


nyunyu
félisten

Trackpoint hívőknek: mechanikus USB Travel Keyboard

Szokásuk szerint nem pénztárcabarát.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42868) Ringman válasza nyunyu (#42867) üzenetére


Ringman
nagyúr

na jó egyrészt KELL, másrészt:
400$×278×1,27: 141.224
+ vámolási költségek

százötvenezerért nem fogok billentyűzetet venni.

f12-t elvitte a cica?

---
elkezdett szarakodni az é betűm :((

(#42869) Piftuka válasza Domonkos (#42861) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

Van aki ismeri? Ugyanis olvasgattam a vezetékes billentyűzetekkel kapcsolatos vásárlói véleményeket, és sarkalatos pont a hatótáv. A legtöbben arra panaszkodtak különféle márkák kapcsán.

Mivel én is kizárólag a tévéhez használnám, ezért az számomra is kritikus pont.

Feltételezem, hogy az anyagminőség tekintetében, pláne ebben az árkategóriában nem nagy különbség van a gyártók termékei között.

Ezért a megbízható működés, a jó hatótáv a fontos.

Szóval továbbra is hálás köszönettel veszem az információkat a "LOGITECH 920-007157 K400 Plus" billentyűzettel kapcsolatban! :K

"Aquila non captat muscas."

(#42870) Fandango


Fandango
veterán

Június 24-ig, 10 dollár kedvezmény a Drevo Tyrfing V2-re, a "SAVEV2US" kuponkóddal. (csak az ANSI US kiosztásúra)

[ Szerkesztve ]

(#42871) PixAlan válasza Piftuka (#42869) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ugyan nem pont ilyenem van, hanem k800, de az is ugyan úgy a logitech unifying recievert használ, én a gépemtől 3-4 méterre szoktam használni és soha nem volt vele probléma.

(#42872) nyunyu válasza PixAlan (#42871) üzenetére


nyunyu
félisten

Napelemes ajtótámaszom már fél méterről szeretett 15-20 percenként lecsatlakozni a junifájingról.

Az meg elég kellemetlen, amikor FPSben kibújsz a fedezék mögül, aztán várnod kell 15 másodpercet, mire megint újracsatlakozik a billzet, de akkor ömlesztve kapod az addig leütött gombokat. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42873) emvy válasza nyunyu (#42867) üzenetére


emvy
nagyúr

tejoeg, MOST KELL

while (!sleep) sheep++;

(#42874) powerwade válasza nyunyu (#42867) üzenetére


powerwade
senior tag

Nekem elég a kupak is. Ennyiért nem kell a trackpoint.

(#42875) Piftuka válasza PixAlan (#42871) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi!

És miért adod el végül a K800-at? (Az aláírásodban látom...)

"Aquila non captat muscas."

(#42876) PixAlan válasza Piftuka (#42875) üzenetére


PixAlan
aktív tag

A filco minila airemmel ugyan azt a feladatot látják el: ha sorozatot-filmet nézek az ágyamból, akkor velük szoktam pauseolni meg epizódot váltani, szóval kicsit "2 dudás-egy csárda" helyzet van, szóval egyikőjüknek távoznia kellene.

Amúgy meg alapjáraton a kompaktabb orthonlinear(mechanikus) billentyűzeteket kedvelem, szóval ennek sem felel meg.

(#42877) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Sikerült leejtenem a billentyűzetemet (Tesoro Durandal G1N brown), minek következtében lepergett pár keycap (ez még nem baj), de a Q vitte magával a barna műanyagalkatrészről a keresztet, tőből (ez már viszont baj). Rendeltem ebayről hirtelenjében eredetinek feltüntetett tartalék gombot, de azért nem vagyok nyugodt... mennyire lesz ez jó bele? :) Ránézésre ugyanaz kialakítás. Első körben lehet átcserélem a Q-t a scroll lockkal, valamiért azt a gombot pont nem használom, de hogy mégis legyen ott valami, beteszem az ebayest... valami tanács, ötlet, hogy mire figyeljek?

(#42878) emvy válasza powerwade (#42874) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk ez tenyleg kicsit sok.

Annyira kar, h nem talaltam meg sehol MX Cleares billentyuzetet, amit ki tudnek probalni. Lassan eldontom, hogy akarok egy Vortex Race 3-at, de nem tudom, hogy Brown vagy Clear. A Brown-t azert eleg rendszeresen bottomoutolom.

while (!sleep) sheep++;

(#42879) emvy


emvy
nagyúr

2011-es Tomshardware cikk mech keyboardokrol

Ezt irjak az MX Red-ekrol:

Apart from a few followers, these keyboards have found few buyers. They are bordering on extinction as a result of a high rate of typographical errors.

Haha. :)

while (!sleep) sheep++;

(#42880) Ringman válasza emvy (#42879) üzenetére


Ringman
nagyúr

gateron clearről mit írtak volna? :)

(#42881) Domonkos válasza spidersoft (#42877) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha azt kapod, mint ami a kepeken van, akkor jo lesz. Ugyan a leirasban nincs benne, de ez is plate mountednek tunik.
Cserenel arra kell figyelni, hogy a kapcsolot nem a pcb, hanem a plate tartja inkabb a helyen. Jol le kell torolj minden forrasztoanyagot mielott nekiallsz kipattintani a kapcsolot. Nem fog nagyon konnyen kijonni, de nem kell eroltetni. Ha a szelerol letorod a pockot, attol a kapcsolo meg hasznalhato marad, bar nem lesz mar olyan stabil.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42882) nyunyu válasza Ringman (#42880) üzenetére


nyunyu
félisten

Cikk írásának idején szerintem még Gateron sem nagyon volt.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42883) Ringman válasza nyunyu (#42882) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem sem, de ha a redet a sok typo miatt ekézik, akkor képzelem mit kapott volna a 35g-s gat clear

(#42884) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok Vezetéknélküli bill melyik ajánlott? Legjobb lenne ha mechanikus lenne online játékhoz. Köszönöm.

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#42885) ribizly válasza Ringman (#42883) üzenetére


ribizly
veterán

Én arra emlékszem, hogy agyonvertem a red-es cuccaimat.;]

Gaming alatt meg rendszeresen engedtem fel véletlenül gombokat, mert nem nyomtam folyamatosan eléggé és nem tűnt fel, hogy felfelé mászik.:U

Azóta megy csak a brown.:D

Van hír arról, hogy lesz e gateron silent brown-al szerelt billentyűzet, vagy még mindig csak switch-enként lehet vásárolni?

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42886) Ringman válasza ribizly (#42885) üzenetére


Ringman
nagyúr

kínaiakkal rakathatsz össze magadnak silent brownnal billentyűzetet

(#42887) Ringman válasza kissdani (#42884) üzenetére


Ringman
nagyúr

mechából anne pro, matias secure pro vagy filco minila air.

(#42888) kissdani válasza Ringman (#42887) üzenetére


kissdani
senior tag

Ezt érdemes megvenni?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#42889) Mr.Csizmás válasza kissdani (#42888) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

:K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42890) Ringman válasza kissdani (#42888) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen, de arra készülj fel hogy nincs rajta dedikált kurzorgomb, csak fn-billentyűvel tudod elérni.
a másik kettőn van.

[ Szerkesztve ]

(#42891) kissdani válasza Ringman (#42890) üzenetére


kissdani
senior tag

Jó hogy mondod, nem is figyeltem. Csak az a baj a másik kettőből nem nagyon találok eladót itthon. Valahol lehet kapni belföldön a többit?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#42892) Ringman válasza kissdani (#42891) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#42893) kissdani válasza Ringman (#42892) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm szépen ez tegnap még nem volt itt! :D Megpróbálom az egyiket levadászni... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#42894) deva válasza deva (#42864) üzenetére


deva
tag

Úgy látom tényleg nincs ilyesmi. :(

Esetleg valamennyire hasonlót tud ajánlani valaki? A chiclet elrendezés helyett lehet például flat is, illetve a fekete szín se fontos. :)

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#42895) spidersoft válasza Domonkos (#42881) üzenetére


spidersoft
senior tag

Van ónszippantó, tisztességes páka, meleg levegős páka, szóval a dolog forrasztás része vélhetőleg menni fog (bár ehhez lehet jobb lenne egy vákuumos kiforrasztó páka... de csak boldogulok vele majd). Igazából azt nem tudtam, hogy hogy jön szét: ki kell forrasztani, majd utána kipiszkálni a vaslapból (ezt írtad, ezt fogom követni), vagy először kipiszkálni a felső részét, kivenni a közepét és az alsó csészéjét kiforrasztani, vagy hogy... köszönöm az infót! :R

(#42896) dugo_ válasza spidersoft (#42895) üzenetére


dugo_
veterán

Kiforrasztod a két lábat és lepucolsz minden maradékot a forrpontról, amennyit csak tudsz. Utána a középső vastag pint megnyomva kisebb-nagyobb erővel ki lehet pattintani a kapcsolót.

Probléma abból lehet, ha ónos marad a láb és a kipattintásnál nem az enged el, hanem letéped a nyákról az egész forrpontot.

(#42897) nyunyu válasza spidersoft (#42895) üzenetére


nyunyu
félisten

Először a kapcsoló lábait, meg az esetlegesen belefúzött LEDet kell kiforrasztani, ügyelve arra, hogy ne maradjon ón a furatban.
Ha volt LED, akkor azt kihúzod, majd utána a kapcsolót.

Kapcsolót csak akkor tudod kinyitni, ha már nincs a plateben, mert az kitámasztja a kapcsoló tetejét az aljához rögzítő karmokat/füleket, és nem tudod őket kiakasztani.

Ha ugyanolyan kapcsolót kaptál, mint ami a billzetben van, akkor nem érdemes szétszedni a régit, hanem mehet egyből a platebe az új, aztán visszatenni a LEDet, figyelve annak polaritására. (ugyanarra nézzen a lecsapott oldala, mint a több kapcsolóba tűzött LEDé.)

Ha nem pont ugyanolyan a pót kapcsoló (pl. egyik áttetsző, másik fekete), akkor kell szétszedni a régit, hogy át tudd bele tenni a pót kapcsoló stemjét.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42898) spidersoft válasza dugo_ (#42896) üzenetére


spidersoft
senior tag

No, itt lészen az eb elhantolva: két láb :D Az ebayes fotókon is két lábat látni, de a termék megnevezésében már "3 pin" szerepel... no, ha ideér majd kiderül... :U

(#42899) dugo_ válasza spidersoft (#42898) üzenetére


dugo_
veterán

Az összes pöcök számít, műanyagokkal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#42900) Skullwipe válasza dugo_ (#42899) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Mondjad, hogy a több lábas, az PCB amin kevesebb van az a plate-r való, de igazából előbbi is jó, csak le kell vágni azt a kis műanyagot amit kiemeltél.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.