Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42651) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

nem is értem mi a bajotok a lapossal, tiszta újítás, bezzeg más gyártó random oem-et címkéz fel ;] :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42652) Ringman válasza Mr.Csizmás (#42651) üzenetére


Ringman
nagyúr

a kiegyensúlyozott informálás miatt írom: az oem profil is borzasztó :D

(#42653) dqdb válasza Mr.Csizmás (#42651) üzenetére


dqdb
nagyúr

A két linkelt billentyűzetnek nem túl sok köze van egymáshoz. Eltérnek a kupakok, a ház és a ház feliratozása, a világítási módok száma, stb. Egyedül a kék switch a közös.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42654) nyunyu válasza Vanir (#42644) üzenetére


nyunyu
félisten

Amikor megláttam /r/mk-n két napja a CM SK-t, akkor fogtam a fejemet, hogy mi ez a vacak. (Persze akkor nem ezt a kifejezést használtam, sz-szel kezdődött és ar-ra végződött.)

Meg mondjuk az új Cherry MX Low Profile RGB Red kapcsolót sem értem:
- nem lábkompatibilis az eddig MXkekkel, tehát az eddigi billzet NYÁKokba (angolul PCB) nem rakható be
- 1-1.2mm aktuációval miért hívják Rednek, hiszen az a Speed (Silver) kapcsolók nagyságrendje, ami játékon kívül semmire sem jó
- ami pozitívum: 6mm-mel vékonyabb billzet gyártható vele, mint a "sima" MXekkel
- emiatt persze kérdéses, hogy milyen kupakkal kompatibilis, mert a plate-kapcsoló tető távolság kisebb, mint a "sima" kapcsolókon, így az OEM profilú kupak eleve esélytelen rajta, de szerintem még a Cherry profilúak is fennakadnának rajta, mert a kupak hüvelyének alja a plate szintje alá csukódik benne.
(Cherry szoknyája a hüvely végéig ér, OEMé 1mm-mel lejjebb van. *)
Így gyakorlatilag maradnak hozzá a miniszoknyás kupakok, de azoktól a hideg is kiráz. (Ducky Shine 6, valaki?)

Szóval ki lesz az a marha, aki drága pénzért új billzetet fejleszt rá, amikor feleannyiért egyre értelmesebb Kailh/Outemu kapcsolókat is lehet kapni, amik a meglévő ócó kupakokkkal jobban kompatibilisek?

*: hagyományos Cherry MX-eken az OEM kupak teljesen lenyomva majdnem koppan a plateen, Cherry profil alatt marad 1mm hely.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42655) nyunyu válasza ribizly (#42648) üzenetére


nyunyu
félisten

A body elvileg fémből van és határozottan alacsonyabb, mint az eddigi mechanikus billentyűzeteim.

Nem tudom, a kínaiak mit szoktak szedni, hogy ilyen vastag billzetházakat terveznek, de gyakorlatilag 1 centi rés van a billzet elektronikája alatt a legtöbben.

Ennél nem nehéz alacsonyabbnak lenni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42656) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Anne Pro-val sikerült nektek az alt+enter-t reprodukálni? Egyik játékot azzal szoktam ablakos módba tenni néha, ha nem akarok kilépni... Egyik alt billentyűvel sem jön össze.

Buliban hasznos! =]

(#42657) ribizly válasza nyunyu (#42655) üzenetére


ribizly
veterán

True. Mindenesetre most toltam vele pár órát és azt kell mondjam, hogy ezt eltalálták. A software még nem tökéletes, de a cucc maga tejesen rendben van.
Közben rájöttem mi a competitive mode:
Csak a megjelölt gombok működnek. Tehát minden olyan gomb, amit nem állítok be az nem is működik. Őszintén szólva tök menő ez a feature, de nem tudom, hogy valaha fogom e használni.
Ha a kábel nem lenne ilyen batár akkor lehet akkor már megközelítené a tökéletest számomra. Így a nem PBT kupakokkal is még az elsők között szerepel nálam, de van még hova fejlődni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42658) Skullwipe válasza Domonkos (#42632) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem úgy van, hogy nem lehet állítani semmit a szoftveren, mivel fixen rögzített a dolog, tehát egy ROM-on van, ami tárolja a firmware-t? És pont ezért is jutott eszembe, hogy van-e lehetőség külső kontrollert építeni ha mondjuk emiatt szeretném megjavítani, anélkül hogy újra drótoznám? Ugye alapnak már van így ház, plate, akár el is férne az egész benne. Mivel a PCB-t úgyse fogom tudni használ, vagy újra lehet használni?

[42633]
Itt most konkrétan mi az ami aranyozott a képen? Ha feszültség alatt van akkor nem kéne hogy gond legyen a korrodáció. Korrodáció inkább a plate-n szokott megjelenni, hiszen az nem lehet semmilyen feszültség alatt. Tudom, én hogy hosszú távon tartósabb ha drágább anyagból van, de inkább minden más megy tönkre addig, és azért azok a rugók se 100% 24 karátosak, igaz? Persze, hogy nem, azért az nagyon törékeny, úgyhogy még is csak felvágás az oka.

[ Szerkesztve ]

(#42659) Ringman válasza Skullwipe (#42658) üzenetére


Ringman
nagyúr

a képeken semmi, a switch belsejében a két fémlapka egymással érintkező része aranyozott.

itt látszik is az egyik képen [link]

[ Szerkesztve ]

(#42660) Domonkos válasza Skullwipe (#42658) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem ami az eredeti pcb-n van chip, az kuka. Ketlem hogy azt ujra lehetne akarhogy programozni.
Olyanrol sem hallottam nagyon, hogy valaki csak a chip-et forrasztja le es csereli ki egy sajatra. Elmeletben lehetseges, de biztosan nem kenyelmes.
Ilyen feladatokhoz inkabb mindenki vesz maganak egy plate-et es redneck modon pcb nelkul beforraszt minden kapcsolot. Ha olyan hazba rakod utana, akkor nem lesz belole gond. Vagy lehet venni olyan pcb-t is, ami pont jo lesz meretben es akkor le lehet sporolni a kabeldzsungelt, de akkor egyeb limitaciokkal kell szamolni...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42661) Ringman válasza Domonkos (#42660) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem annyira redneck mód az ha igényesen van kivitelezve - a maltronokban sincs pcb (ívek miatt nem is nagyon lenne érdemes) [link]

(#42662) Skullwipe válasza Ringman (#42659) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt azért én is tudom, azért is kérdeztem, hogy miért pont azt linkelte, hogy én butaságot mondok (nem vettem sértésnek vagy akármi), mert nem felvágás az arany rugó. De az, annak nem sok haszna van, a kontaktok más kérdés, de hiába arany, akkor is elkopik, nem ettől az anyagtól tartósabb. Hány rozsdásodás miatt meghalt kapcsolóról érkeztek beszámolók az elmúlt 40 évben a cherryről, azok aranyak voltak? Én úgy tudom nem, most is csak fancy swag az egész.

(#42663) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Akit esetleg érdekel, újra rendelhető a Drevo Tyrfing v2 UK layout a hivatalos webshopbol (armyourdesk.com). Gyorsan rendeltem is egy brown switch-est :)

(#42664) Vanir


Vanir
veterán

Na, hát akkor Tesoro Gram XS-t nem veszek. [link] :DDD

(#42665) Mr.Csizmás válasza Vanir (#42664) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

30k omg

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42666) dqdb válasza Vanir (#42664) üzenetére


dqdb
nagyúr

Kispórolták a laposítás miatt a stabilizátorokat, vagy vannak, csak ennyit érnek :F

Rossz ránézni ezekre a kupakokra, az ergonómia halkan hüppög a sarokban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42667) ribizly válasza Vanir (#42664) üzenetére


ribizly
veterán

Ah. Ez elég rosszul nézett ki.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42668) Beretvás válasza dqdb (#42666) üzenetére


Beretvás
addikt

Még stabilizátor mellett sem vitték el a billencset nem , hogy abban legyen is..:DDD

[ Szerkesztve ]

(#42669) Crabface


Crabface
senior tag

Ez ilyen kínai 20 dolcsis bill szintje... vagy még annyit sem ér :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42670) Skullwipe válasza Crabface (#42669) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nem igazán látom az összefüggést abban amit mondasz. Igazán nem sok különbség van a kínai mechanikus és egy nálunk kapható AAA+ kategóriás között. A kapcsoló más fajta, meg hogy a kupakok, meg a szoftver. De ez nem azt jelenti hogy vacak az olcsó. Csak nincs túl árazva, nincs halálra tesztelve, és nem olyan vészesek ezek, mint ahogy terjesztik. Természetesen nincs akkor rálátásom, és nem tudok több millió darabot kipróbálni, de az acél lemez az acél lemez a kínaiban is, a stabilizátor cherry féle a kínaiban, nincs mit kritizálni rajta, és azért $20 dodónál többe kerülnek, csak a használt verziókat lehet kikapni közel hasonló áron. Esetleg a membrános néven amiket árulnak gondolsz, azok meg ennél jóval olcsóbbak, és iszonyatos hogy mit tudnak művelni abban az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#42671) Crabface válasza Skullwipe (#42670) üzenetére


Crabface
senior tag

A Tesoro Gram XS-re gondoltam. 30E-ért ilyen lötyögős, tükörfényes gombok? Nekem a 20 eurós Victsing ezerszer stabilabb gombokkal rendelkezik. Hiába a makró meg az rgb, ha a billentyűzet része nem használható normálisan...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42672) Skullwipe válasza Crabface (#42671) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt mondom én is. Nekem világítós aukey van, teljesen rendben van, nem lenne ez másabb 40E-ért, csak mártogatós kupak, meg fancy software, nagyobb minőség ellenőrzés, esetleg nem floating designe lenne, így kapna új felső takaró réteget (ez mondjuk szerintem jobban mutat, minden könnyen bele akad enélkül).

[ Szerkesztve ]

(#42673) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok, szereztem egy Corsair K70 LUX billentyűzetet (Cherry MX Blue kapcsolókkal), de sajnos pár gomb nehézkesen jár rajta, a szóköz kapcsolója pl. kifejezetten lassan nyomódik le, lenyomáskor nem kattan, és sokszor csak erősebb nyomásra hajlandó érzékelni.

Hogyan lenne érdemes megtisztítani a kapcsolókat? Alaplapra forrasztottak, így levenni nem tudom őket. Külföldi fórumon írtak gyógyszertári alkoholt/denaturált szeszt, illetve sűrített levegős palackot módszerként.

A másik kérdés, ha az alkohol beszivárogtatása nem hozza meg a kívánt eredményt, hogyan lehet szétszedni a kapcsolókat biztonságos módon, hogy belülről alaposan ki lehessen őket tisztítani?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#42674) chopin42 válasza Pxs (#42673) üzenetére


chopin42
őstag

Világítóst csak kiforrasztással tudod szétszedni. Ha az alkohol nem jön be, forrasztásra fel!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#42675) Domonkos válasza Pxs (#42673) üzenetére


Domonkos
Ármester

A nem kattanast azt csak ritka esetben szokta a kosz okozni. En azt gyanitom, hogy ott nagyobb problemak is vannak.
Tisztitani amugy izopropil alkohollal lehet; csak figyelni kell arra, hogy mindenkepp jol elparologjon belole, mielott ujra hasznalni szeretned.
Amugy plate mounted kapcsolokat is ki lehet egyesevel forrasztani, de nem a legegyszerubb muvelet. Ha az alkohol nem oldja meg a problemat (ahogy az elet tobbi reszen meg szokta oldani :DDD ) akkor itt-ott szoktak arulni tucatjaval forraszthato cserekapcsolot. Csak arra figyelj, hogy pontosan ugyanolyat vegyel, mint ami a k70-ben van!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42676) Pxs válasza Domonkos (#42675) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszönöm! Ez nem jó hír, a forrasztásos...nem értek hozzá, van, aki meg tudná nekem oldani, ha nem sikerül az alkoholos tisztítás? Közben próbáltam erőteljesen belefújni levegőt (egyelőre nem sűrítettet, csak úgy izomból), a kapcsoló lenyomva tartása mellett, külföldi fórumokon írták, hogy volt, akinek ez valamennyit segített. Valamennyit úgy látszik, itt is segít, legalábbis néhány gomb ettől már jobban viselkedik. A legjobb esély arra van, hogy kaphatott egy kis kólát vagy ilyesmit a billentyűzet, mert jobban megnézve a problémásabb gombok környékén megfelelő világítás mellett felfigyeltem pár rászáradt szennyeződésre.

Az alkoholt hogyan vigyem fel rá? Lenyomva a switchet (természetesen már keycap nélkül), és mondjuk fogpiszkálóval/fülpucolóval?

[ Szerkesztve ]

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#42677) Domonkos válasza Pxs (#42676) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha van, akkor pipettaval, ha nincs, akkor egy szivoszallal is egesz jol lehet adagolni.
Bar ha akkora mennyisegu kosz van a kapcsoloban, hogy mar nem is kattan, akkor azt nem tudom, hogy hogyan lehetne szetszedes nelkul kiszedni belole, ha egyszer az alkohol feloldja...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42678) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Tudtok ajánlani olyan billentyűzetet ami:
- wireless
- chiclet
- magyar kiosztású
- teljes méretű (numpaddel) ?

(#42679) Ringman válasza Ron Swanson (#42678) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem lennék meglepve, ha a kívánalmakat csak az apple keyboard tudná teljesíteni

(#42680) nyunyu válasza Ringman (#42679) üzenetére


nyunyu
félisten

Na, azon igazodjon el a (PChez szokott) ember, hogy hol vannak az írásjelek. *

Nemrég új júzert kellett nekem az applegurunk által üzemeltetett céges wikihez létrehozni, mert sosem bírtam reprodukálni a billzetén létrehozott jelszavamat.

Másodszorra elárulta, hogy a @ nála máshol van, meg az a gomb, amit én AltGr-ként nyomkodtam, az a Command.
Így kénytelen voltam radikálisan egyszerűsíteni a jelszón, csak olyan alfanumerikus karaktereket tartalmazzon, amik ugyanott vannak felfestve az MK2N-en, mint a PCs billzeteken...

*: Pláne, hogy a minimalizmus érdekében fel sincsenek vésve a gombokra.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42681) Domonkos válasza nyunyu (#42680) üzenetére


Domonkos
Ármester

Erdekes koncepcio mas gepen regisztralni a sajat accountodat...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42682) nyunyu válasza Domonkos (#42681) üzenetére


nyunyu
félisten

Oldal gazdájaként csak ő tud oda júzert létrehozni, nem lehet kívülről regisztrálni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42683) Ringman válasza nyunyu (#42680) üzenetére


Ringman
nagyúr

*: Pláne, hogy a minimalizmus érdekében fel sincsenek vésve a gombokra.

sa/dsa szetteken sem szokás jelölni ezeket, nekem tetszik ez, mellesleg így egy magyar szettet is egyszerűbb lenne összehozni dsa-ból :)

---
iponon még ezt a canyon billentyűzetet láttam szűrési feltételek alapján: [link]

de 3k-ért wireless magyar fullsize bill :U még az is lehet hogy ansi layoutra vannak szitázva a magyar karakterek

Ultra slim wireless keyboard CNS-HKBW2-HU

(#42684) nyunyu


nyunyu
félisten

Redditen találtam ezt a custom magyar TKLt, ami marha jól néz ki, meg minden, de csak még zabosabb lettem tőle a V-re. :W

Na, megyek inkább tápot hegeszteni a battlecruiserre, hogy megnézzem, hogyan muzsikál a beépített LCDjén a számológépe.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42685) Pxs válasza Domonkos (#42677) üzenetére


Pxs
aktív tag

Köszi, a switch alján is van némi rés az alaplapnál. Ott is adagolható az oldószer, vagy csak a switch tetején (teljesen vagy félig benyomva)?

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#42686) Domonkos válasza Pxs (#42685) üzenetére


Domonkos
Ármester

A tetejen. En teljesen benyomnam majd valami freestyle technikaval megprobalnam teljesen szetkenni belul, majd varni ameg megszarad.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42687) ballington válasza Ringman (#42636) üzenetére


ballington
addikt

és olyan magyarító szettet honnan lehet beszerezni?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#42689) ballington válasza dugo_ (#42688) üzenetére


ballington
addikt

Jaaa, hogy így lehet :B
Ezekhez a készletekhez jár kiszedő csipesz? Vagy a billentyűzethez alapból adnak? Vagy azt is külön kell megvenni.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#42690) dqdb válasza ballington (#42689) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, fémet adnak hozzá, szóval az imént leírtak érvényüket vesztik.

Műanyagot adnak hozzá (legalábbis a nem Pro változathoz olyan jár), de azt én nem használnám a helyedben, mert karcolja a kupakot. Fémet vegyél inkább, vagy készíts magadnak gemkapocsból, és az is lehet, hogy mindenféle leszedő nélkül le tudod kapni a kupakot (a nem Pro változatról könnyen leszedtem kézzel, a saját billentyűzetemről esélytelen).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42691) Crabface


Crabface
senior tag

Valakinek van egy zacskónyi felesleges o-ringje? :)

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42692) Pxs


Pxs
aktív tag

Köszönöm a segítséget, 96 %-os orvosi alkohollal úgy tűnik, sikerült a mutatvány. :) Eleinte mondjuk pár perc után újra és újra beragadtak a vele kezelt switchek (így újra és újra juttattam rájuk belőle), aztán békén hagytam pár órára megszáradni, bár annyi messze nem kell az alkoholnak...és amikor legközelebb előszedtem és rákötöttem a gépre, azt tapasztaltam, hogy szinte teljesen megszűnt a switchek ragadása. :D

A legnagyobb gondom a szóközzel volt, de úgy fest, azt is megoldotta: korábban 1 perces gépelési teszten 68 szó/perc eredmény, jónéhány hibával, most előbb 88 szó/perc, hiba nélkül. MX Blue, ajánlom mindenkinek, aki sokat gépel. :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#42693) sajog159


sajog159
aktív tag

Sziasztok!

Kissé hosszú leszek, de ha valakinek lesz türelme elolvasni és még ír is rá, hálás leszek. Talán off-ba teszem...

Lehet, hogy egyéni az ízlésem. Eddig egy ősrégi Dell KB212-B klaviatúrát használtam és igazából nem is volt vele bajom, mindennapos használatra – nem játék - teljesen megfelelt. Íróasztal lapja alatt van egy kihúzható klaviatúra tartó, azon van, fölötte egy LED sor kapcsolóval; ez ugyan nem túl egyenletesen világítja a billentyűzetet, de elmegy. Egy LED-es bill-re gondoltam, de max 20eFt szánnék rá. PCX-nél rendelem, így, ami nem tetszik, 14 napon belül visszaviszem.

Elsőre a Hama 113755 uRage CyberBoard Premium magyar billentyűzet volt. Ezt azért „selejteztem le”, mert „karácsonyfa jellegűnek” találtam a gombok alatti LED világítást.

Másodikra - ezen írok most – a Trust 19473 GXT280 LED USB fekete HUN világító gamer billentyűzet volt a kiválasztott. Ennél nagyon tetszik a gombok megvilágítása. Talán a hosszabb szövegű karakterek (ESC, PAUSE, stb.) nehezebben olvashatók A legnagyobb bajom, hogy a gombokon lévő karakterek nagyon közel vannak egymáshoz. Pláne, ha 3 karakter van egy gombon, ez teljes katyvasz. A karakterek mérete is valamivel kisebb az „ósdihoz” képest. Van olyan világító klaviatúra, amilyennek nincs ilyen „baja”?
Persze, mindent meg lehet szokni, de most úgy érzem, maradok a „maradi” megoldásnál.

Hát ez a hosszú storym.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#42694) Domonkos válasza sajog159 (#42693) üzenetére


Domonkos
Ármester

A romer g kapcsolokat a vilagitas kore terveztek, bar ujonnan biztos nem fogsz 20k-ert kapni. Hasznaltan mar eselyesebb. Ha a vilagitas a legfontosabb, akkor ezt tudom ajanlani, mert minosegben is biztosan sokkal jobb lesz, mint egy akarmilyen membranos billentyuzet.
BTW a magyar kiosztas mennyire fontos?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42695) sajog159 válasza Domonkos (#42694) üzenetére


sajog159
aktív tag

A magyar kiosztás fontos, már megszoktam (ami dolgoztam, angol vol).

Mi az a "romer g kapcsoló"? ... Olvasom h. ez
Nincs ingyen!

[ Szerkesztve ]

(#42696) Domonkos


Domonkos
Ármester

Ugyan nem szoktam videokat linkelgetni, de ezt most megis.
Ebben a videoban az enyemhez nagyon kozeli velemenyt fejtenek ki a memchanical (aka. hibrid-mechanikus, felmechanikus stb.) kapcsolokrol, amibol remelem mindenkinek atjon, hogy itt miert nem szoktuk oket egyaltalan ajanlgatni. A mechanikus es gumiharangos billentyuzetek rossz tulajdonsagait egyesitik a kedvezok helyett. Ha a gumiharangos billentyuzetek araban lennenek, meg akkor is rosszabb ar/ertek aranyuak lennenek.
Ne vegyetek ilyeneket!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42698) nyunyu válasza #69059072 (#42697) üzenetére


nyunyu
félisten

Tesoro Durandal vajon létezik még kék kapcsolósban?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42700) nyunyu válasza #69059072 (#42699) üzenetére


nyunyu
félisten

20-21?

Annyi kb. 2 éve volt, amikor még nem ennyi volt az USD/EUR árfolyam.
De lassan másfél éve hiány van belőle, újonnan már nem nagyon van, ha igen, akkor 24-25 körül.

Kínai csodából még nem láttunk magyart.
Vagy ha egy ócó kínai ISO TKLre gyártatnál magyar kupakszettet, akkor se jönnél ki olcsóbbra, mert az egyedi kupak megduplázná a billzet árát.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.