Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42351) Venemo válasza Skullwipe (#42349) üzenetére


Venemo
tag

Hali!

Gyűrűt próbáltam, a lefelé úton jelentkező kattanós hangot valóban csökkenti, de ezt a csilingelést felfelé irányban egyáltalán nem.

Mindegyik mechanikus billentyűzet ilyen, vagy csak kifogtam egy rosszul sikerült darabot?

(#42352) Domonkos válasza Venemo (#42351) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nem mind ilyen, raadasul vannak olyan kapcsolok amik meg ennel is jobban hajlamosak az ilyesmire.
Szerintem ha bejarotad par napon keresztul, akkor javulni fog a helyzet, de teljesen biztos nem fog megszunni.

BTW letezik cherry mx-hez floss mod? Hasznalhato lenne egyaltalan?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42353) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

EagleTec KG010 mechanische Office / Gaming Tastatur im Industriedesign (Schwarz) "használt", alu plate + ABS ház (ilyet használok melóban is) 32€ szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42354) Venemo válasza dugo_ (#42347) üzenetére


Venemo
tag

Nekem pont ilyen magyarító kupakszettem van, egy UK angol billentyűzetet magyarítottam vele.

Mindössze három furcsaság van benne:
1. Nullás billentyűn a 0 kicsit furán van felfestve, mintha nem egy nullát hanem valami speckó ékezetet ábrázolna
2. Hosszú Ő karakter helyén egy rövid Ö van
3. Hosszú Ű helyén rövid Ü van.

Egyik sem vészes, de jó, ha tudtok róla.

(#42355) Ringman


Ringman
nagyúr

kb 18€ szállítással ez az egyenkínai mechanische tastatur mit blauen schalter [link]

occó doubleshottal

mx redes logitech g610 - azerty - 40€ alatti ár szállítással [link]

[ Szerkesztve ]

(#42356) ribizly


ribizly
veterán

Képzeljétek besz@rt a CM Masterkeys L-em W gombján a LED, úgyhogy a hosszadalmas keresgélés és beszerzés után most szedhettem le a kupakokat és méreg drágán (7875,-, de szerencsére ezt fizetik) küldhettem vissza a amazon.com-nak refund-ra, mert náluk nincs, a gyártó meg elhajtott (Ők ezzel nem foglakoznak, küldjem vissza oda ahonnan vettem).
Úgyhogy ennek "örömére" rendeltem egy Fnatik Streak-et. Ha megjön majd beszámolok róla.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42357) Skullwipe válasza ribizly (#42356) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Nekem lehet egy olyan érdeklődő kérdésem, hogy állandóan ment a világítás rajta, vagy mondjuk esténként kapcsoltad csak be, vagy mondjuk alkalmanként? Nem tudom hogy melyik fajtáját is használja pontosan, gondolom ezek nagyon változó élettartalmúak, mert folyton látok újakat különböző billencseken.

(#42358) ribizly válasza Skullwipe (#42357) üzenetére


ribizly
veterán

Az idő 95 százalékában kikapcsolt állapotban volt. Csak akkor kapcsoltam be rajta, amikor játéka használtam és akkor is a legalacsonyabb fokozaton ment néhány órát (0,5 - 6h egy héten belül).
Ez persze nem akkora probléma, mert bármikor elromolhat egy ilyen alkatrész, de legközelebb kétszer is meggondolom, hogy honnan rendeljek.
Ha a Fnatic Streak nem jön be, akkor onnantól csak Ducky és ezt a világítás témát is elengedem.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42359) Mr.Csizmás válasza ribizly (#42358) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a ledeknek nem tesz jót a kapcsolgatás :( + elvileg itt is az alacsony fényerőt a másodperc alatt x számú ki-be kapcsolással érik el (80-120Hz)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42360) MasterMark válasza Mr.Csizmás (#42359) üzenetére


MasterMark
titán

A ledek pont, hogy sokkal jobban bírják a kapcsolgatást.

Switch Tax

(#42361) powerwade válasza ribizly (#42356) üzenetére


powerwade
senior tag

Egy hibás led miatt ekkora hűhó? Nem lehet egyszerűen kicserélni? Filléres tétel, 30 mp meló.

(#42362) Ringman válasza Mr.Csizmás (#42359) üzenetére


Ringman
nagyúr

elvileg itt is az alacsony fényerőt a másodperc alatt x számú ki-be kapcsolással érik el (80-120Hz)
gyakorlatilag is úgy van: [link]

(#42363) PixAlan válasza powerwade (#42361) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Szerintem ha bele nyúlsz bukik a gari és így esetleges későbbi problémák esetén meg bukod a billentyűzetet. :(

(#42364) ribizly válasza PixAlan (#42363) üzenetére


ribizly
veterán

Pontosan. Meg a Streak tetszik.:)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42365) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!

Das Keyboardot megéri még venni? Elég sok rosszat olvastam az új példányok minőségével kapcsolatban. Csak arra lennék kíváncsi mivel tud többet, mint egy CM Masterkeys L? Csak USB portok +20k ért?
Esetleg valami fullsize ISO board 50 ezerig? Világítás nem preferencia. MX brown jöhet szóba.

Köszi a segítséget!

(#42366) Ringman válasza MaNR (#42365) üzenetére


Ringman
nagyúr

Das Keyboardot megéri még venni?

nem. - legalábbis én a tekerőért és a dedikált médiagombokért + usb-ért nem adnék ki 20k-t.

Esetleg valami fullsize ISO board 50 ezerig? Világítás nem preferencia. MX brown jöhet szóba.

cm masterkeys pbt a legjobb ár/érték arányban. - SGK-4035-KKCM1-UK kódszámot nézz - 26k-ért kb ajándék most.

Domonkos a duckyt szokta még javasolni pbt kupakokkal, de nekem olyan még nem volt - na meg azt hiszem azt csak külföldről lehet rendelni, cm garival előrébb vagy.

ha a kupakszett nem jön be a masterkeysnél, mert mondjuk más színt/profilt (cherry, dsa, sa) szeretnél akkor arra is marad pénz.

(#42367) PixAlan válasza MaNR (#42365) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Das keyboardot nem éri meg venni, még a régi sem kifejezetten jó ár érték arányban a mai piacon, az újak meg még minőségre is megkérdőjelezhetőek.

CM könnyen beszerezhető és kiválló ár/értékben, de még jó a ducky, ikbc, varmillo is, de ezeket csak külföldről lehet beszerezni.

Szerintem is egy pbts cooler masterrel jársz legjobban, bár ezen a feliratok könnyen kopnak viszonylag, de pl egy ducky árából kijön a CM meg egy pbt dyesub kupakszett is.

(#42368) eagleberg válasza ribizly (#42356) üzenetére


eagleberg
tag

Pfuj Cooler Master, micsoda szar billentyűzet. Akárcsak az Ozone. Szir-szar ledes hibás foshalmazok.
(Ja. Nem is)

[ Szerkesztve ]

(#42369) MaNR válasza Ringman (#42366) üzenetére


MaNR
tag

Köszi a választ mindkettőknek. Közben megnéztem egy a Masterkeys Pro L-t és inkább ezt választottam. Van rá egy fasza Cool Jazz-es keycap szettem (azt hiszem nagyon hasonló a Ducky-k alap keycapjeihez).
És tudok rajta snake-zni :D

(#42370) Domonkos válasza Ringman (#42366) üzenetére


Domonkos
Ármester

Duckyt Mo-n azt hiszem hogy csak a bolyi varazslos boltban lehet beszerezni, de ott sem az osszes fajtat.
Ugyan tenyleg nem az olcso kategoriaba tartoznak, de nem tudok naluk jobb, ujonnan beszerezheto billentyuzetrol. Legalabbis ha most egy uj, ledes billentyuzetet szeretnek, akkor ez lenne a sajat valasztasom - led nelkuliben meg a cm masterkeys s.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42371) Ringman válasza Domonkos (#42370) üzenetére


Ringman
nagyúr

leopoldot próbáltál már?

már egy ideje gondolkozok egyet beszerezni, de ahhoz előtte pár dologtól meg kellene szabadulnom.

hmm, kell nekem a mykeyboardot nézni, azt hiszem meg van a következő billentyűzetem - az anne pro helyett: [link]

bár úgy is meg fogom tartani azt is :)

(#42372) ribizly válasza eagleberg (#42368) üzenetére


ribizly
veterán

Én nem írtam ilyet. Tudom, hogy hibás model mindenhol előfordul. De még egyszer nem fogok rendelni USA-ból, ha amúgyis volna alternatív célpontom.

De ha már itt tartunk: bekaphatja a CM!
Fordulásból elküldtek a pics@ba, az RMA-val. Pedig szerintem ezt intézniük kellene, ha már be lehetett regisztrálni a terméket.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42373) Mr.Csizmás válasza MaNR (#42365) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

KM780 németchenből

- Corsair K70/95 alap
- multimédiagombok
- teljes értékű usb
- 2x 3.5 jack (in-out)

legrosszabb esetben 150€ környékén van a vége.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42374) dugo_ válasza Ringman (#42371) üzenetére


dugo_
veterán

Pre-ordereset ne fizess ki. Én 2-3 hónap után tudtam visszaszerezni a pénzem, miután már emailen és fb-n is írogattam rájuk.
Ráadásul ott csak 1 nap eltérés volt a rendelés leadása és a várható beérkezés között.:D

(#42375) Ringman válasza dugo_ (#42374) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi az infót, akkor így fogok eljárni :)

ennél már csak akkor lenne jobb a billentyűzet, ha
- 75%-os lenne split space-szel
- 2 részből állna :)

de bilibe lóg a kezem. - tudom van matias ergo pro, meg lesz kinesis freestyle edge, de azok brutál drágák sajnos

(#42376) PixAlan válasza Ringman (#42375) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Mistel barocco?

Én mostanában a katanával szemezek az ortho layout már nem elég extra I guess :U , viszont még az előző kitet sem raktam össze(zen split), meg így is már messze túl sok billentyűzet gyűlt össze itthon.

(#42377) Ringman válasza PixAlan (#42376) üzenetére


Ringman
nagyúr

60% kevés nekem (pontosabban otthonra ok lenne, de nem 50k magasságában) munkára a 65% sem elég.

meg rá kellett jönnöm, hogy az sem szerencsés, hogy az anne pro 6.25-ös szóközzel szerelt, és az altgr a choc minin máshol van mint az anne pro-n, az esc-ről nem is beszélve.
viszont már néha rutinból az fn+ijkl-t nyomnám munkában is a kurzorok helyett, meg a page up-ot + downt is fn-nel próbálom.
jó lenne a billentyűzeteket uniformizálni, de az igazán budget opció az lenne ha ezt megvenném otthonra: plum84

de ennek ellent mond az, hogy kipróbálnék új switcheket is, nevesítve a kailh speed silvert + pár gombra - esc, space, enter, backspace, del menne kailh burgundy.
forrasztási tudás (és akarat) hiányában meg vagyok lőve kicsit, majd ha a kailh hotswap modulok elterjednek, akkor talán 75%-os pcb is lesz aliexpressen.
eddig összesen 2 ilyen van, a kbdfansnál a gk64 és a kprepublicnál az xd75. ha lenne xd84-ből is akkor egyből rendelném az alkatrészeket.

(#42378) ribizly válasza Ringman (#42377) üzenetére


ribizly
veterán

Én nagyon meglepődtem, hogy mennyire suta vagyok, ha nem teljes billentyűzetet használok. Munkához nagyon sok számot írok be (IP címek, gép nevek, amikben sok a szám), játékok terén meg sok helyen jól jön (CS GO, PUBG). Nagyon sok mozdulat rögzült az évek során és bármennyire is próbáltam kompakt megoldások felé menni "jobb helykihasználás" felkiáltással (TKL, TKL + külön numpad, CM Masterkeys M), végül maradt a jól bevált forma.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42379) inf3rno válasza Ringman (#42377) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha elektronikát akarsz forrasztani, minimum egy 20-ast érdemes elkölteni egy ESD védett forrasztóra: [link], abból meg már kijön még egy olcsóbb billentyűzet. Én is akartam venni forrasztót régebben, de nem használnám annyit, hogy megérje.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#42380) inf3rno válasza ribizly (#42378) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a voice chat, ami hiányozni fog, mert a numpad-ra vannak bindelve a gyakoriak. Remélem azért nem okoz majd problémát az átállás. Csak győzzem kivárni, mire ideér a cucc.

Buliban hasznos! =]

(#42381) ribizly válasza inf3rno (#42380) üzenetére


ribizly
veterán

Én próbáltam megszokni, de nem ment. Ráadásul nálam 2 féle layout van beállítva a rendszerben és sokszor váltok közöttük, ami azt eredményezte, hogy a 0 sokszor elvándorolt a felső soron. Maradjunk annyiban, hogy ezt minden PUBG körben megéreztem, mert szívtam, amikor csak 10/20/... darabnyi töltényt akartam ledobni.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42382) Ringman válasza ribizly (#42378) üzenetére


Ringman
nagyúr

van ilyen, embere válogatja hogy mihez lehet hozzászokni.

én a 60%-os billentyűzetnél a háromgombos kombinációknál véreztem el, nekem az sok, főleg hogy az általam használt szoftverben a ctrl+shift+f7 kombináció egyből 4 karakteressé válna :) - persze át lehet állítani, de azt már megszoktam.

nálam a 75% a limit a használhatóságban (+ külön numpadot is használok), de ezt is elfogadnám normális switchcsel - [link]

---
ahogy nézem a kailh hotswap elemet már külön is lehet kapni,ez jó jel, talán a hozzá passzoló pcb-k is kezdenek majd elterjedni.

(#42383) PixAlan válasza Ringman (#42377) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a különböző ali storeok összeszerelési szolgáltatása nem játszik?

(#42384) inf3rno válasza Ringman (#42382) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is van olyan IDE, ahol F gombokat kell használni, de simán át fogom állítani. Egyébként is régen a Netbeans keymap-et használtam vele, amiben szintén nem voltak F gombok, csak most lusta voltam arra állítani, mert ritkábban használom. Nem nagyon rémlik olyasmi, amit ne tudnék F gombok nélkül megoldani.

Buliban hasznos! =]

(#42385) Ringman válasza PixAlan (#42383) üzenetére


Ringman
nagyúr

igazából ráérek, meg ha összerakatok 100-150$ között egy billentyűzetet az általam nem próbált switchekkel, akkor az kicsit lutri, ha még sem válik be a kiválasztott típus, hotswapnál meg én is meg tudom oldani a cserét otthon.

a jelenlegi kínálatból a gk64 ami szimpatikus [link], de mint fentebb írtam ezt munkára nem tudom használni sajnos az f-sor hiánya miatt

de ha lesz egyedi kailh hotswapos összeszerelés a kínaiaknál, akkor azt fogom választani.

(#42386) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok, ez a kettő teljesen kompatibilis egymással? :)

MasterKeys Pro S SGK-4090-KKCM1-UK

Magyar billentyű készlet SGA-KC01-KKCP1-HU

(#42387) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!
A magyarító készletet masterkeys Pro L-hez csak UK iso kiosztású Bill.-hez lehet venni vagy a német kiosztású iso-hoz is? A linkelt oldalon kiemelik, h uk, de nem értem miért ne lehetne némethez.

(#42388) PixAlan válasza lkristóf (#42386) üzenetére


PixAlan
aktív tag

igen

(#42389) PixAlan válasza Nova91 (#42387) üzenetére


PixAlan
aktív tag

németre is fel lehet természetesen tenni és így az alphak mind passzolni fognak, viszont a német kiosztáson pl ctrl helyett strg van illetve a navigácós blokk gombjai is más néven futnak(pgup, pgdn etc)

(#42390) emiki6 válasza Ringman (#42382) üzenetére


emiki6
veterán

Az jó ötlet, hogy bal oldalon vannak a "felesleges" gombok. Így az egeres kéz nincs olyan messze, ha írni kell vele.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#42391) Domonkos


Domonkos
Ármester

Bar ugy gondolom, hogy ertek az ibm billentyuzeteihez es amugy armesterkent egeszen kepben is vagyok az egyes billentyuzetek araival; DE EZ MI?? :W :W
200k+ egy 85-os darabert? wtf

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42392) nyunyu válasza Domonkos (#42391) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha Model F62 lenne, akkor még csak-csak, mert az tényleg q ritka.
(2.8 kilójával kifejezetten büntet az a 60% :DDD)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42393) Dave567 válasza dugo_ (#42347) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!!!

Ha nem támogatja a bill a Windows 10-et, akkor nem is fog menni?

(#42394) dugo_ válasza Dave567 (#42393) üzenetére


dugo_
veterán

Nem teljesen értem, hogy miért ne támogatná.

(#42395) Dave567 válasza dugo_ (#42394) üzenetére


Dave567
addikt

Van olyan Bill ami win8-ig kompatibilis, azért kérdeztem.

(#42396) Crabface válasza Dave567 (#42395) üzenetére


Crabface
senior tag

25 éves windows gomb nélküli nagy din csatis bill is hiba nélkül megy windows 10-el...

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42397) Mr.Csizmás válasza Crabface (#42396) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

Zboard, Gamemaster vagy mi, ilyen hipergéming cuccok, egyedi driverrel, persze support w7+ már nincs.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42398) Ringman válasza Crabface (#42396) üzenetére


Ringman
nagyúr

akkor van baj, ha a plusz gombokhoz külön sw kell, de az meg nem fut w10 alatt. ilyen volt régebben is a topikban, valami membrános gamer csoda plusz funkciói nem mentek w10 esetén

(#42399) Crabface


Crabface
senior tag

:R

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42400) nyunyu válasza Crabface (#42396) üzenetére


nyunyu
félisten

25 éves windows gomb nélküli nagy din csatis bill is hiba nélkül megy windows 10-el...

Aktív USB adapterrel.

Ugye nemrég volt a mizéria, hogy frissen telepítve a most tavasszal kiadott public bétát nem működnek a PS/2 billzetek, mert MS volt olyan kedves, hogy registryben letiltotta a portot. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.