Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42451) Ringman válasza kemotox (#42447) üzenetére


Ringman
nagyúr

Magicforce 68-cal óvatosan, az algr helyen lévő fn-t nem tudod módosítani

(#42452) dqdb válasza kemotox (#42449) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nagyobb, mint a 60%-os, saját százalékos neve nincsen ennek a layoutnak.

AHK-val megoldható, ugye?
Ha kizárólag az Fn billentyűt nélkülöző hotkey-kre vágysz, akkor igen.

Ha Fn+valami egyedi kombinációk használata a cél, akkor nem. Az Fn billentyű az operációs rendszer (és így az AHK) számára egyszerűen nem létezik, teljesen a billentyűzet firmware-ének belső ügye, hogyan viselkedik. Ha billentyűzet firmware-je nyílt és szabadon cserélhető, vagy saját layout editor toollal támogatja a layerek teljes körű konfigurálását, akkor megoldható AHK nélkül is.

Nemtom milyen szoftver van hozzá. Egy ilyen magiforce a kinézett amúgy, mint a linkelt képen. Outemu Black. 8 rugó AH-n, remélem nem csapták le előlem.
Jelen esetben úgy tűnik, hogy szerencséd van, mert létezik rá QMK, vagyis egyedi firmware-t kell rá gyártanod. Ha kicseréled benne a nyákot egy ilyenre, vagy egyszerűen kihajítod a nyákot, és vezetékekből összedrótozod a mátrixot, akkor van szerencséd.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42453) inf3rno válasza kemotox (#42447) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vállald be, hogy ilyeneket nézel, aztán nem kell aggódni. De akkor meg hol marad az izgalom? ;]

Buliban hasznos! =]

(#42454) Skullwipe válasza kemotox (#42449) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Szerintem vegyed vigyed annyiért, sokat nem vesztesz, ha nem tetszik úgy is lesz lehetőség mással próbálkozni, pár sörröl le kell mondani sajnos ezt fel kell dolgozni ;]

(#42455) nyunyu


nyunyu
félisten

Nézem eBayt, éppen kínál valaki egy IBM DisplayWritert, de már most 107k+26k szállításnál (+vám+áfa) jár az aukció.

Domonkos szerintem túl optimista volt az 50k-ért venne BeamSpring billzetet hirdetésével. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42456) Domonkos válasza nyunyu (#42455) üzenetére


Domonkos
Ármester

Pssszit! ;]
A kulfoldi hirdetesekre nincs hatasom. :P

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42457) Ringman


Ringman
nagyúr

az 5.5€ értékű magicforce 21 numpadon még a zacskó is rajta volt, csak szakadt volt a doboza.

rednek jobban örültem volna, mint a clickynek, de azért ennyiért nem panaszkodom :)

(#42458) Blasku válasza kemotox (#42449) üzenetére


Blasku
tag

Talán AHK-ban Fn-es kombóval is lehet próbálkozni, hogy ha generál keycode-ot: [link]
Szóval szerintem egy próbát mindenképp megér :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#42459) kemotox válasza Blasku (#42458) üzenetére


kemotox
addikt

Jaja. Max bebindelem az alt+4 kombót, és akkor marad a megszokott dolog. Viszont felmerült még egy kérdés. Esc meg 0 egy gombon van? 0-t kajak FN-el kell írni? Most már szerintem csak azért is megveszem, mert kíváncsi vagyok, de kezd egyre jobban úgy kinézni, hogy továbbadás lesz belőle :D

BTW most hogy a csínai mekák teret nyertek, TKL-ben milyen ajánlottnak mondható modellek vannak? Alin vagy bárhol. Gondolom nincsenek minőségügyileg a 30-40 ezres billentyűzetek közelében, de azért egy mezei gumidómosnál csak jobbak. Sőt az enyémnél biztosan, szegénynek kitört az É meg az Enter gombja, kicsit furcsa gépelni rajta :D Valami olcsó moddingalapra gondoltam.
Apropó a sok kínai kapcsoló közül melyikek a kerülendők, és melyikek a korrektek? A kérdéses Magicforce-ban Outemu van, arra rákerestem itt a topikban és azt írtátok, hogy korrekt. De van még egy csomó név. Vagy ha tényleg csak az egyetlen igényem, hogy egy mezei dómosnál jobb legyen, akkor végülis bármelyik jó? Visszacsöppennék a mechanikus bizniszbe (MX Brownom volt régen, imádtam, de el kellett válnunk), de valami költséghatékony megoldás kéne.
Köszi!

(#42460) Skullwipe válasza kemotox (#42459) üzenetére


Skullwipe
senior tag

https://plot.ly/~haata/#/

Ezt nézegesd ha érdekelnek a kapcsolók. Persze nem azt jelenti hogy ettől jó lesz valami, de azért rossz se. Neked meg már van tapasztalatod, van összehasonlítási alapod. Az a fekete nagyon sima járásúnak tűnik. De mindjárt jön az oltás, hogy nagyon nehéz kapcsoló, szóval vigyázz, mert 80 grammos a legalja.

[ Szerkesztve ]

(#42461) kemotox válasza Skullwipe (#42460) üzenetére


kemotox
addikt

Najó ez nagyon szép és jó, de rosszul lettem ennyi grafikontól :D Baromi jó kis gyűjtés, de inkább csak arra vagyok kíváncsi, hogy mik azok a nevek, amik korrektek, és mik azok amik kerülendők.

Lenyomással meg nincs baj, mikor meg volt a régi bill.-em akkor mindig mondták, hogy emelettel lejjebb is lehet hallani ahogy nyomkdom ;]

(#42462) nyunyu válasza kemotox (#42459) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze, hogy hangos egy mecha, ha elefánt módjára gépelsz egy plate mounted billzeten.
Ugyan az o-ring meg a Silent kapcsolók segítenek, de csendes úgy sem lesz :DDD

(Én sem tudok touchtypeolni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42463) kemotox válasza nyunyu (#42462) üzenetére


kemotox
addikt

A touchtype jányoknak és gyermekeknek való ;] Próbálkoztam vele én is amúgy, de nem ment. Játék közben meg főleg nem :P

(#42464) Skullwipe válasza kemotox (#42463) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Én inkább o-ringet a rövidebb felesleges út miatt használom, nem mert sokkal jobban megy a touchtype. Érezhetően rövidebb az út aktiválás után és én ezt kényelmesnek találom.

(#42465) Ringman válasza kemotox (#42459) üzenetére


Ringman
nagyúr

Neked is csak azt tudom javasolni mint mindenkinek, escape legyen a caps lockra mappelve és 0 maradhat a helyén. Magicforce esetén gyárilag kapcsolható hogy a nulla vagy az esc van fn layeren

(#42466) kemotox válasza Ringman (#42465) üzenetére


kemotox
addikt

Ú, pont ezen a kapcsolhatós dolgon gondolkodtam, hogy így van-e. Így azért már jobban hangzik a dolog. Ez a caps lockozás.. meg kell majd szoknom. A Caps LED-je ugye nem fog fel-le kapcsolgatni? Gondolom úgy van megcsinálva, hogy nem gombnyomást nézi, hanem a Caps funkció állapotát. Mappelést AHK-val, vagy van más progi hozzá?

(#42467) Domonkos válasza kemotox (#42466) üzenetére


Domonkos
Ármester

A caps lock es egyeb ledeket a oprendszer allitgatja es nem a periferia maga.
Mappelni windowson akh-val erdemes.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42468) kemotox válasza Domonkos (#42467) üzenetére


kemotox
addikt

Thenkjú :R Linuxon mivel lehet megoldani?

(#42469) Domonkos válasza kemotox (#42468) üzenetére


Domonkos
Ármester

xbindkeys & xdotool
bar az elobbit lehet helyettesiteni massal is.
waylandra nincs otletem.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42470) daniele


daniele
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Redragon K552-es bill.
Létezik valami olyan egyszerű de nagyszerű szoftver, amivel be tudom állítani, hogy minden windows restart után kapcsoljon ki a világítás? :B

(#42471) Beretvás válasza daniele (#42470) üzenetére


Beretvás
addikt

saját driverében?

(#42472) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Lehalt a Logitech G410 billemen a T betű kék színe, ezért visszaadta a bolt a pénzem. Van most hétvégén akcióban Wooting One kb. 84 euró és Premium ami 104 euró. Kerestem a topikban, de látom hogy nem sok tapasztalat van vele eddig. Esetleg azóta valakinek?

(#42473) Crabface


Crabface
senior tag

Az micsoda király cucc!

Analóg billentyűzet

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42474) Avicularia válasza Crabface (#42473) üzenetére


Avicularia
veterán

Premiumban benne van a piros és a kék kapcsoló is és cserélgetheted őket.

(#42475) Domonkos válasza Crabface (#42473) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vegre egy ertelmes fejlesztes a jatekos szekcioba! :)
Mondjuk arra kivancsi lennek, hogy driver nelkul mennyi funkcionalatisa veszik el, hogy erdemes-e egyaltalan windows-on kivul massal probalkozni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42476) Skullwipe válasza Domonkos (#42475) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ezt is ajánlanám megnézésre, még ha érdekel kicsit részletesebben a dolog. Az új duke xbox kontroller is megoldható hogy működjön linuxon. Valószínűleg roppant nehéz máshol megvalósítani ezt winen kívül a szoftverezettség hiánya miatt, főleg ha a maga woot nem írt unix/bsd/osx-re szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#42477) Domonkos válasza Skullwipe (#42476) üzenetére


Domonkos
Ármester

Megneztem a videokat, de ezekbol is csak arra tudok kovetkeztetni, hogy a billentyuzetes funkcionalitashoz tartozo beallitasokat a szoftver konfiguralgatja a billentyuzet memoriajaban. Szamomra itt egyedul a kapcsolasi magassag lenne az erdekes.
Azt, hogy a billentyuzet mennyi fenyt mer es hogy azt mikor tekinti lenyomottnak, nem hiszem hogy a szamitogepes firmware-nek sok koze lenne a konfiguralas utan.
Egyebkent lehetsegesnek tartom, hogy ha egyszer be van allitva a billentyuzet valahogy, akkor azokat a beallitasokat a windows-os szoftver nelkul is megtartja. Mondjuk fogalmam sincs, hogy mennyit szeretnem ezt mindig ujrakonfiguralgatni, de a tapasztalataim alapjan nem sokat.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42478) Avicularia válasza Domonkos (#42477) üzenetére


Avicularia
veterán

Végül addig totojáztam, hogy tegnap este mikor meg akartam rendelni, a premium már visszament az eredeti árára. Pedig elvileg hétvégi akció, és van is nekik továbbra is raktáron, de mindegy. Ezért gyorsba rendeltem egy piros kapcsolósat, ha érdekel valakit majd beszámolok róla, de nincs sok tapasztalatom mechanikus billekkel.

(#42479) Domonkos válasza Avicularia (#42478) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ohh, az remek lenne, nagyon orulnenk neki!
Engem fokepp az erdekelne, hogy mennyire egyenletesek a kapcsolok. Hogy mennyire ugyanolyan nehez oket lenyomni, hogy mennyire kapcsolnak ugyanabban a magassagban es hogy a stabilizalt billentyuk mennyire stabilak.
Ha ezeket megirod, akkor nagyon halas lennek :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42480) Avicularia válasza Domonkos (#42479) üzenetére


Avicularia
veterán

Oké, ha megjött próbálok róla írni :)

(#42481) Filtro


Filtro
csendes tag

Hali, TKL formátumú NEM mechanikus billentyűzet keresek. Már több hete bújom a netet, de úgy látom, ebben a formátumban mindenki a mechanikusokra állt rá.

Régebben a HP gyártott ilyeneket (nekem pont tökéletes lenne):
https://uedata.amazon.com/HP-AS601AA-ABA-Mini-Keyboard/dp/B0025ZSBNG
illetve a logitech-nek is volt hasonló:
https://www.wintroniccomputers.com/829-10520/keyboard-mouse/keyboards/logitech/logitech-usb-mini-keyboard

Egyiket se kapni már :O
1 versenyzőt találtam (A4Tech EVO Slim Ultra), de az meg gyalázatosan ocsmány, és elég rossz kritikák is vannak róla.

Semmilyen speckó igényem nincsen, lényeg, hogy jó minőségű, vezetékes, full size gombos legyen (az sem árt, ha magyar kiosztású, de nincsenek illúzióim).

Tud valaki ajánlani ilyet, ami itthon is kapható?
Előre is köszönöm!

(#42482) nyunyu válasza Filtro (#42481) üzenetére


nyunyu
félisten

Eldobható tömegbillzetek terén nem nagyon voltak divatban a teljes szélességnél keskenyebb modellek. *

Régebben volt egy-két numpad nélküli/TKL/80% Genius SlimStar, vagy 96%-os Labtec UltraFlat (aztán Logitech logóval kétszerannyiért), de ezek vagy 5 éve kivesztek a piacról.

De ezek sem normál magas gombokkal rendelkeztek.

*: Hőskorban is csak speciális területre gyártottak normális szélességnél keskenyebbeket, pl. hogy beférjen a 19" rackszekrény billzettartó fiókjába, lásd Model M SSK, MX 1800.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42483) choco01


choco01
addikt

Hali.

1.Mekkora összeget szánsz rá? max 10.000ft
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? laptophoz kell második monitor miatt
4.Mire használnád a billentyűzetet? programozás, böngészés
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? a lapos gombos bejött eddig, a laposban is olyan van, elég csendes.. ilyesmire gondoltam
6.Van konkrét modell ami tetszik? -Logitech MK235 csak talán ennél kicsik a közök a billentyűk között nem tudom zavaró-e.. -Rapoo 8200P ez tetszik minden szempontból, nem tudom milyen a wireless része és a minősége az egésznek.. -Genius SlimStar 8008 árukeresőn van egy negatív vélemény a kapcsolat vesztésre ami zavaró lenne.. -Rapoo X8100 hasonlóan mint a másik Rapoo.. -Dell KM636 ez is tetszik mindenszempontból szintén a wireless a kérdés..
7.Milyen kiosztást szeretnél? magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? kell numpad, funkció gombok nem lényeges, maradhat letisztult..
9.Extra igények : Az igazság az hogy nem lenne hátrány a vezetéknélküliség, meg a világítás sem(de ha wirelless marad akkor ez nem jön szóba 10k alatt), de amikor utoljára volt wirelless billentyűm állandóan lemerült, gyakran vesztett jelet, volt néha érezhető késleltetés is.. Így nem tudom merjek-e vezetéknélkülit van-e lapos kivitelben olyan ami biztosan bevált és nem kell 2 havonta elemezgetni.. :F

Talán a Dell és a Rapoo jön be a legjobban .. :U :K

Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#42484) nyunyu válasza Filtro (#42481) üzenetére


nyunyu
félisten

Genius LuxeMate 100-ra azt írják, hogy még kapható magyar kiosztással, de az 75% kiosztású.

Ez lenne az SlimStar i200 utódja?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42485) Skullwipe válasza Domonkos (#42477) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Van itt egy most talált videó, neked (is) ajánlom, biztosan világos miért tetszett meg, pontosan ezt hajtogat(játok)od. Még nem láttam ennél jobb megvalósítást erről, nekem nagyon tetszett és nem untam egyáltalán az egészet. Plusz hozzá teszem, hogy ugye ez azért van, mert mi mint emberek ténylegesen le is nyomjuk a kapcsolót, addig ez az idő leketyeg így észre vehetetten is ez a sebesség. Pont ezért zavaró amit mondtok a speed switcheknél a magasabb (hamarabb) aktiválás. Keyboard Input Lag 125, 250, 500, 1000Hz USB vs. PS/2

(#42486) nyunyu válasza Skullwipe (#42485) üzenetére


nyunyu
félisten

Juj, Cherry mennyivel konzervatívabban lőtte be a pergésmentesítési időt a firmwareben.

Corsair valószínűleg kimérte, milyen hamar áll be a stabil állapot a kapcsoló lenyomásakor, és alig hagyott rá pár ezredet.
Kérdés, hosszabb távon (pár 10 millió leütés múlva) ez mennyi hibát fog okozni, amikor a kapcsolók már kopottak.

Persze az is lehet, hogy egy oldschool billzetvezérlő IC * nem tudja másodpercenként többszázszor végigszkennelni a mátrixot, mint egy modern, többszáz MHz-s Arm alapú.

*: Mióta is gyártják a MX/MY/RS 3000-eket? :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42487) Skullwipe válasza nyunyu (#42486) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Azt gondolom értem mit írsz. De honnan veszed ezeket a szavakat, hogy "pergésmentesítés"? Eddig nem hallottam még ilyet, ez valami szakszó akarna lenni vagy saját nyelvezeted?
Érthető akkor miért van akkora különbség a kiméréseiben, de a lényeg, hogy nincs különbség poliing rateben, és nincs igazi kihatása a teljesítményre, esetleg ahogy mondod, majd 30 év múlva kiderül mennyire tartósak is az ilyenek.
És már én is tudom akkor miért nem működik a kis aukeyem ps2-re alakítás után (ugye mutatja a kis képet róla, én is ilyennel próbálkoztam nem rég), mert egyszerűen már sokszor még a cherry se támogatja az ilyet, nem hogy a kínai olcsó piac.

[ Szerkesztve ]

(#42488) kemotox válasza Skullwipe (#42487) üzenetére


kemotox
addikt

(#42489) regener


regener
veterán

Urak, van egy Cougar 200K-m és a tisztítási folyamat közben az 'M' billentyű kupakja alján a kapaszkodók egyike eltört és leesik a helyéről, így számízetésbe került a numpad mínusz gombjának a helyére de így furán néz ki szegény.
Hol tudok ilyen lapos és erre a billentyűre passzoló "kupakot" venni / rendelni?

(#42490) dugo_ válasza regener (#42489) üzenetére


dugo_
veterán

Leginkább sehol.

De mivel ezek a billek tucatjával halnak meg 1-2 éven belül, biztos kisegít valamelyik fórumtárs az adott kupakkal. ;] Vagy aprón is érdemes keresést feldobni.

(#42491) nyunyu válasza nyunyu (#42486) üzenetére


nyunyu
félisten

oldschool billzetvezérlő IC

'92 MY 3083 (DIN): Motorola ZC86956P: custom chip, így specifikációja ismeretlen, csak annyi ismert róla, hogy 8x19 billzetmátrixot kezel.
'95 MX 1000 (DIN): Motorola ZC86956P
'06 MY 3486 (USB/PS2?): 3C9688X18, de nem találok ilyen ICt a neten
'06 G99-1833 Freescale/NXP MC908JB8FBE: 8bit 6808 CPU, 3 MHz, 256B RAM, 8KB ROM
(Ez nem teljesen Cherry billzet: csak a ház, mátrix, gombok az, vezérlő panelt a GMK gyártotta)
'12 MX 3800 Holtek HT82K95A: 8bit mikrokontroller, 6 vagy 12MHz, 160B RAM, 60KB ROM

'92 MX 1129-et nem szedtem szét, de szerintem ugyanaz, mint a '95 MX 1000, csak abban még nem volt 2KROra korlátozva a firmware, mert gombonként diódás a billzet.
'06 MX 1851 melóhelyen van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42492) Domonkos válasza nyunyu (#42486) üzenetére


Domonkos
Ármester

BTW a pergesmentesitesi ido nem zavar be egyaltalan (vagyis nem kellene hogy akarmit belezavarjon) a valaszidobe.
Ha leutsz egy billentyut, akkor azt az elso erzekeleskor el lehet kuldeni. A pergesmentesites meg azt szabhatja meg, hogy mennyi az a legrovidebb ido, amig a billentyu biztosan 'nyomva marad'.
Legalabbis amit most hackelek firmware-t, ott igy minden rendben mukodik.
Teljesen mnidegy hogy milyen hosszura allitod a pergetesmentesitest egeszen addig, amig az a kapcsolo pergesenel hosszabb es rovidebb, mint a leggyorsabb double-tap-ed.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42493) Skullwipe válasza Domonkos (#42492) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Akkor főnök látom nem tetszett amit linkeltem. Mert ahogy ti fogalmaztok, az nekem nagyon száraz és nem igen látom ténylegesen hova vezet, vagy mire is való az ennyire belemegyünk a fizikába. Érdekesnek érdekes, de ez már mérnöki megközelítésnek tűnik számomra.

(#42494) nyunyu válasza Domonkos (#42492) üzenetére


nyunyu
félisten

Valahol régebben azt olvastam, hogy a billzetvezérlő első állapotváltáskor megjegyzi, hogy mi a kapcsoló új állapota, és x ms múlva (következő szkennelésnél?) ismét megnézi, hogy az maradt-e, ha igen, akkor küldi csak el, hogy le van nyomva, vagy fel lett engedve, így szűrik ki a pillanatnyi elektromos zavarokat, meg amit a kapcsolók pergése okoz.
Viszont ez fixen x ms késleltetést ad a billzetnek.

Amit írsz, hogy már az első leütés érzékelésnél elküldi, az lehet, hogy a modern custom firmwareekre (mint a TMK, QMK) igaz, kérdés, hogy a "dobozos" billzetvezérlő ICkben ez hogyan volt anno implementálva.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42495) Domonkos válasza nyunyu (#42494) üzenetére


Domonkos
Ármester

Azt nem tudom hogy regen hogy implementaltak, de az biztos, hogy nincs ertelme osszekapcsolaskor kesleltetni, mert nyugalmi allapotban biztos hogy nem fordul elo olyan, hogy csak ugy erzekeli a vezerlo, hogy itt most aram folyik. Szetkapcsolasnal igen, de az altalaban nem is olyan lenyeges.
A pergetesmentesitesnek azt kellene csak szurnie, amikor 1-2ms-re fals negativat erzekel a kontroller.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42496) nyunyu válasza nyunyu (#42486) üzenetére


nyunyu
félisten

Persze az is lehet, hogy egy oldschool billzetvezérlő IC * nem tudja másodpercenként többszázszor végigszkennelni a mátrixot, mint egy modern, többszáz MHz-s Arm alapú.

Szóljatok rám, ha hülyeséget beszélek. :DDD

CM aktuális billzeteiben 72MHz-s Arm Cortex M0 magos mikrokontroller van.
Leggyorsabb, boltban kapható billzetvezérlő IC asszem 160MHz-s Arm Cortex M4 magos.

Az persze más kérdés, hogy ekkora számítási teljesítményre szükség van-e a másodpercenként 1000-szer átprogramozzuk az RGB háttérvilágítást jellegű felhasználásokon kívül másra is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42497) Domonkos válasza Skullwipe (#42476) üzenetére


Domonkos
Ármester

Meg a masik eszrevetelem, hogy itt bizonyara nem a kapcsolo fog eloszor meghalni, hanem a nyakra forrasztott valamelyik led, amit szerintem szinte lehetetlen lesz cserelni.
Ugyan biztosan rohadt hosszu az elettartamuk amugy, de ha az egyik a garancia lejarta utan mond csutortokot, akkor kizartnak tartom, hogy az otthoni, cherry szeru billentyuzetek forrasztasahoz szukseges felszerelessel cserelni lehetne ezeket a ledeket. Itt baromira pici lehet a tolerancia, arrol nem is beszelve, hogy mereteiben is sokkal kisebb alkatreszeket kell forrasztgatni.
Ilyen szempontbol ez azert eleg szornyu.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42498) Filtro válasza nyunyu (#42484) üzenetére


Filtro
csendes tag

Ez a Genius nekem még nem jött szembe, de amire én használnám, arra pont jónak tűnik.
Köszönöm szépen :R

(#42499) buherton


buherton
őstag

Igen, a pergésmentesítés úgy működik, ahogy gondoljátok. Az első állapotváltozást érzékeli, majd van egy türelmi időszak, amíg nem veszi figyelembe az állapotváltozást. Vannak pergésmentesített kapcsolók, de az nem hiszem hogy a billentyűzet piacon jelen lenne.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#42500) dqdb válasza buherton (#42499) üzenetére


dqdb
nagyúr

Úgy nézem, hogy a QMK firmware-ben úgy oldották meg ezt (legalábbis annál az 5 támogatott billentyűzetnél, amit megnéztem), ha változott bárhol a mátrixban a lenyomott billentyűk állapota, akkor egyszerűen várnak 5 ms-ot, mielőtt visszatérne a mátrix aktuális állapotát lekérdező függvény, majd közvetlenül ezután fut le az antighosting kódja.

Vagyis ilyen firmware-nél 5 ms delay mindenképpen lesz (és a közös eredet miatt úgy nézem, hogy TMK esetében is ez a helyzet, legalábbis a GH60-nál).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.