Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42301) Ringman válasza arn (#42300) üzenetére


Ringman
nagyúr

cm masterkeys pro L (UK) + magyarítószett

(#42302) arn válasza Ringman (#42301) üzenetére


arn
félisten

mi az a magyaritoszett? van ez us layouttal is?
ize, meg egyet gondoltam, mi van, ha ket billt kotok a gepre? :) aztan az asszony azt hasznal, amit akar...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42303) Ringman válasza arn (#42302) üzenetére


Ringman
nagyúr

magyarítószett egy zacskó kupak, amivel az UK layout billentyűit magyar feliratozásúra cserélheted ki:
[link]

us layout + magyar felirat az nem fog menni egyszerre, csak utólagos matricázással, ami elég gagyi.

cm-ből van us layout - de itthon szerintem nem lehet kapni.

ize, meg egyet gondoltam, mi van, ha ket billt kotok a gepre? :) aztan az asszony azt hasznal, amit akar...

semmi, mind2 működni fog, de azt nem fog menni, hogy az egyik billentyűzettel us karaktereket viszel be, a másikkal meg magyart - windowsban át kell kapcsolni win+space-szel a layoutot

(#42304) arn válasza Ringman (#42303) üzenetére


arn
félisten

ez a coolermaster nem hangzik rosszul... igy teljeserteku magyar bill lesz, vagy lesz vmi elteres?

minden layout konvertalhato? ausztriaban van nemet es us kiosztas.

a masterkeysnel azt latom van a led nelkuli? a vilagitastol eltekintve minden szempontbol ugyanaz, mint a pro? nekem a vilagitas inkabb hatrany, mint elony.

a layout valtas nem gond, most is azt csinalom. munkahelyen harom layoutot hasznalok, otthon kettot. arrol tudtam, hogy siman ra lehet kotni tobb beviteli eszkozt, de olyasmire gondolok, hogy pl a billerzekelesnel nem gond vhol, vagy ha tobb billt utok le? nem korlatozodik ez le vhol, hogy ket bill van a gepen?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42305) dqdb válasza arn (#42304) üzenetére


dqdb
nagyúr

Elképzelhető, hogy a BIOS csak az egyikkel fog szóba állni, más probléma nem lesz. Az NKRO támogatást eleve úgy szokták megoldani, hogy logikailag több billentyűzetnek látszik a gép felé a billentyűzet.

Ha nem kell a magyar layout, akkor a Pro szócska (és egyúttal háttérvilágítás) nélküli Masterkeys is jó választás lehet a PBT kupakjaival olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42306) arn válasza dqdb (#42305) üzenetére


arn
félisten

a magyaritoszett az milyen verziohoz van? a ledeshez, vagy simahoz?
mindegyik layout konvertalhato? olyamire gondolok pl, hogy az us egysoros, az angol/nemet meg ketsoros enterrel van.

kint a feher ledes red kapcsolos a legolcsobb (75 eur). melyik jobb, a red v a brown erre a felhasznalasi teruletre?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42307) dqdb válasza arn (#42306) üzenetére


dqdb
nagyúr

a magyaritoszett az milyen verziohoz van? a ledeshez, vagy simahoz?
A világítósakhoz, azaz a Pro és Pro RGB-hez jó, a simánál nagyon elüt.

mindegyik layout konvertalhato? olyamire gondolok pl, hogy az us egysoros, az angol/nemet meg ketsoros enterrel van.
Jó kérdés, úgy rémlik, mintha adnák az ANSI layoutnál eltérő két billentyűt is (Enter + Ű), keress vissza a topikban. Azt azonban nem árt tudni, hogy ANSI esetében a Í problémaforrás lehet kettőtök között.

a red v a brown erre a felhasznalasi teruletre?
Gépelésre a barnát szokás jobban ajánlani az ugyan minimális, de mégis érezhető taktilitása miatt, játékra pedig a pirost ennek hiánya miatt :) Persze azonnal találsz ellenvéleményt is, az a legbiztosabb, ha bemész a legközelebbi MM-be, és megnyomkodod a kínálatot.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#42308) PixAlan válasza arn (#42306) üzenetére


PixAlan
aktív tag

a magyaritoszett az milyen verziohoz van? mindegyik layout konvertalhato?

Ledes és ISO layout

melyik jobb, a red v a brown erre a felhasznalasi teruletre?

Ez csak preferencia kérdése igazából, szerintem az mx brown taktilitása olyan minimális, hogy akkor már inkább ne legyen ott semmi, de ez egyéni vélemény.

(#42309) arn válasza dqdb (#42307) üzenetére


arn
félisten

egyszer mar vegignyomkodtam, nekem a logiteche tetszett a legjobban. aztan lehet egy het hasznalat utan mas velemenyen lennek :)

koszi az infokat, igy mar tudom szukiteni a kort, most ez a ket lehetoseg van:
kulon bill apanak, g413 us
kozos bill anyaval, cm pro + magyar szett

egyelore meg az elso fele hajlok inkabb, mert mar regota szeretnek rendes us billt, masreszt tetszett a bill mukodese, es absz semmi salang nincs rajta. 75 eur kornyeken lehet is venni. a gpro eger melle is jobban passzol. otthon lemeccselem :D

vmi bill covert lehet venni?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42310) Ringman


Ringman
nagyúr

hát nem mondanám, hogy elégedett vagyok a grab bag tartalmával:

(#42311) powerwade válasza Ringman (#42310) üzenetére


powerwade
senior tag

Hehe, üdv a klubban :)

(#42312) Ringman válasza powerwade (#42311) üzenetére


Ringman
nagyúr

Értem én hogy random, de a tizenvalahány ugyanolyan blank mod key, meg a sok "+" azért nem fasza. A kék feliratos fekete, meg a black-on-black dyesub. A színes winkey és a SA enter viszont jópofa. Az egyik BAE törött. A fehérek között is van dyesub egyébként. Doubleshot csak gagyi van.

Nulla is van egy rakat, blank is, szóval orthohoz tudok adni bőven

[ Szerkesztve ]

(#42313) powerwade válasza Ringman (#42312) üzenetére


powerwade
senior tag

Láttad az én albumomat a válogatásról? Rengeteg sötétszürke blank r1/r2/r3 1.75u, fehér capslockom és fehér blank numpad nullám lett. Mikor cseréljük el őket ? :D

(#42314) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez pont ugyanolyan mint egy random Lutra album, abba sem tudtad beragasztani az összes matricát, akárhány csomaggal is vettél. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42315) Ringman


Ringman
nagyúr

anne pro-van nem sikerült biosba belépnem, uh elő kellett szednem a takarítás előtti trust gxt 870-et :)

képlink
meg is vakított egyből bekapcsolás után

[ Szerkesztve ]

(#42316) arn válasza PixAlan (#42308) üzenetére


arn
félisten

Meg kettot kerdeznek... ha mar ezek magyarok:
Tesoro gram es excalibur

Mi veluk a tapasztalat?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42317) Mr.Csizmás válasza powerwade (#42313) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

vihetitek tőlem is a DSA-t, csak beépítek még 1-2 darabot :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42318) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No nekem csak július elsején ér ide az anne pro, ha átcsúszik a vámon. Ha nem, akkor még később. Legutóbb 3 hét volt amikor arról a környékről rendeltem, úgy látszik van még annál is lassabb szállítás.

Buliban hasznos! =]

(#42319) Domonkos válasza arn (#42316) üzenetére


Domonkos
Ármester

Teljesen kozepszeruek. Talan egy kicsivel jobbak, mint a most kaphato olcso kinaiak de nem igazan tudnak semmi extrat felmutatni.
A gram 2mm-es billentyuuta nekem nem tetszik, se az exkaliburban talalhato kailh nem szokott tetszeni.

Ebben az arkategoriaban viszont az cm masterkeys s most mindenkit ver. Persze komrumisszumokkal fog csak mindenkinek megfelelni, de ha az bejon, akkor annal nem nagyon lehet jobbat kifogni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#42320) arn válasza Domonkos (#42319) üzenetére


arn
félisten

Ertem, tehat jobb, mint a g413 is. Miben amugy?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42321) ribizly válasza Ringman (#42310) üzenetére


ribizly
veterán

Ha valakinek esetleg marad egy ilyen grab bag-ből nem passzoló PBT cherry profile bármilyen feliratú (akár blank) WASDM gombok, akkor azt szivesen átvenném. :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#42322) PixAlan válasza arn (#42320) üzenetére


PixAlan
aktív tag

g413ban romer g kapcsolók vannak, ez elég egyhangúan rosszabb kapcsolónak van tartva mech körökben mint az mx design, persze van akinek ez jön be.

Mivel a cm mx kapcsolókat használ és standard kiosztású így könnyű kupakokat cserélni rajta, a romer g-n pl teljesen lehetetlen mivel nem is gyárt senki rá.

Ezek mellett a CM az egyik legmegbízhatóbb gaming brand mech vonalon, az összeszerelés minőségére nincs szinte sose panasz.

(#42323) arn válasza PixAlan (#42322) üzenetére


arn
félisten

nekem tetszett a romer g, kupakokat meg sose cserelnek rajta :) ez nem problema. ragodom meg rajta egy kicsit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42324) PixAlan válasza arn (#42323) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Persze a kapcsolók kérdése elég nagy részben szubjektív, de a romer g-nek azért elég sok univerzálisan elfogadott negatív tulajdonság jutott, pl a reszelés, gyenge taktilitás, mushy bottom out, wobble.

Kupakokat pedig majd akkor akarsz majd csak cserélni, amikor kikopnak/kifényesednek a logi kupakjai

(#42325) saen válasza PixAlan (#42324) üzenetére


saen
veterán

Én egyelőre elégedett vagyok a Logitech billentyűmmel. Igaz nincs összehasonlítási alapom más mechanikussal, de amíg nem lesz baja én nem fogom cserélgetni.

(#42326) arn válasza PixAlan (#42324) üzenetére


arn
félisten

cmban a folos led / profil gombok nem tetszenek - a led nelkulihez meg nincs magyaritas. de megnezem a lednelkuli us verziot.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#42327) Dave567


Dave567
addikt

Üdv Uraim!!

Két billentyűzet között vacillálok, ti melyiket vennétek?
Elvileg mindkettő magyar.
Ozone Strike Battle Spectra 31000 ft Új.
ASUS Strix Tactic Pro Használt 24000 ft.

Köszönöm!! :R

[ Szerkesztve ]

(#42328) PixAlan válasza Dave567 (#42327) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Ozone mérsékelten nevezném megbízhatónak, az asus minőségre rendbe van csak kb kell neki egy külön ebédlőasztal akkora

(#42329) Dave567 válasza PixAlan (#42328) üzenetére


Dave567
addikt

Miért mi a baj az Ozone-al?

(#42330) dugo_ válasza Dave567 (#42329) üzenetére


dugo_
veterán

A régi Strike Battle-lel nagyon sok volt a garis probléma, azóta nem volt ajánlva, ezért erről az újról sincs így túl sok felhasználói visszajelzés.

(#42331) Dave567 válasza dugo_ (#42330) üzenetére


Dave567
addikt

Szóval akkor kukázzam az ozone-t, vagy merjem bevállalni, 24hónap gari van hozzá.

(#42332) dugo_ válasza Dave567 (#42331) üzenetére


dugo_
veterán

Ahogy érzed. Ha nem ragaszkodsz az RGB-hez, akkor olcsóbban ott a HyperX Alloy FPS Pro és a Coolermaster Masterkeys Pro S is TKL méretben, Cherry Red-del.

(#42333) PixAlan válasza Dave567 (#42331) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Mik az igények? Magyar kiosztás+háttérvilágítás?

(#42334) Dave567 válasza dugo_ (#42332) üzenetére


Dave567
addikt

(#42333) PixAlan:

Köszönöm Uraim!!

Igazából FPs-re használnám, a lényeg a lehető legjobb legyen, mehanikus, magyar, a világítás előny, és jó ha van, de ha nem villog meg ilyenek, csak világít, az is megfelel.
Jó lenne 30000 ft környékén +1-2000 ft nem számít. :R :R

Elsősorban azt az asust néztem ki, de elég jó tesztet néztem az Osonról is, azért gondoltam rá.

[ Szerkesztve ]

(#42335) PixAlan válasza Dave567 (#42334) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Szerintem egy cooler master masterkeyst ( pl )vegyél + magyarító szettet .

Arra figyelj oda, hogy ISO(-DE -UK) kiosztásút vegyél, mert ehhez passzolnak a kiegészítő billentyűk

(#42336) Ringman


Ringman
nagyúr

grab bag úgy-ahogy szétválogatva. [link]

a nem színes kupakok nagy része (kiv dsa és a 20180517_090821 képen lévők) dyesub szerintem
színesek dyesub és lézerezett vegyesen

(#42337) powerwade válasza Ringman (#42336) üzenetére


powerwade
senior tag

A tied se jobb mint az én zsákom... Azt a jobb oldali Entert a kutya rágta meg?:D

Más: tegnap megjött asszony Drevo Gramr 84-je, este felpattintom rá az occsó csájniz rainbow kupakokat aztán lesz nagy örömködés.

Ja, nem. Még át kell mappelnem pár gombot... meg venni "átlátszó" matricát a magyar feliratozáshoz (senki nem tökéletes :) ) - ezt hol lehet a leggyorsabban intézni itthon?

(#42338) Crabface válasza powerwade (#42337) üzenetére


Crabface
senior tag

Olyan matrica nekem is kellene... :D

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#42339) eagleberg válasza dugo_ (#42330) üzenetére


eagleberg
tag

phu, ezt már sose fogja kiheverni szegény Ozone :) Még 10 év múlva is ez lesz itt a hit...

[ Szerkesztve ]

(#42340) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Logitech Wireless K360 6800

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42341) dugo_ válasza eagleberg (#42339) üzenetére


dugo_
veterán

¯\_(ツ)_/¯

Időben kellett volna figyelni a QC-re.

(#42342) eagleberg válasza dugo_ (#42341) üzenetére


eagleberg
tag

Volt egy pár nekem belőle. Egyikkel sem volt semmi gond. GARANCIA van rá, ki lehet cserélni ha szar, nem úgy mint a kínai/amazonos/md-s rendeléseket. Nyugodtan lehet venni, semmi baja az Ozone-nak. De most mondom el kb tizedszerre ... itt akkor is szar marad mindörökké, ámen.

(Nemrég két éves ELMÚLT mechát cserétek garanciában gond nélkül. És nem Ozone volt :) )

[ Szerkesztve ]

(#42343) Mr.Csizmás válasza eagleberg (#42342) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

kínainál van pp refund, amazon sokszor visszaküldés nélkül refundol, vagy újat küld, md....hát aki onnan vesz, az meg is érdemli :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#42344) dugo_ válasza eagleberg (#42342) üzenetére


dugo_
veterán

De ez egy ajánló topik. Ha elég a bolti gari vélt védelme, akkor bármit meg lehet venni...

(#42345) PixAlan


PixAlan
aktív tag

egy masterkeys pro S RGB most ugyan annyiért kapható, mint az az RGBs Ozone, de ha nagyon kell a magyar kiosztás akkor a magyarítóval +3k, szerintem ekkora különbséggel teljes no brainer azt a billentyűzetet venni, amivel soha nem voltak qc problémák.

(#42346) Dave567 válasza PixAlan (#42335) üzenetére


Dave567
addikt

Köszönöm!!

De ez rendes magyar billentyűzet? Vagy csak a gombok miatt lesz az? :R

(#42347) dugo_ válasza Dave567 (#42346) üzenetére


dugo_
veterán

Magyar billentyűzet = ISO kiosztás, plusz magyar feliratok a kupakon.

A CM-ekből van ISO (UK angol, DE német nyelven), ezen felül kell megvenni a világítós variánsokhoz (legyen az fehér vagy RGB, a világítás nélküli PBT-hez nem jó) 2-3 ezer forintért a magyarító kupakszettet, ami azt a maréknyi nyelvspecifikus kupakot tartalmazza, amitől magyar lesz egy ISO kiosztás (Z-Y csere, ékezetesek, stb).

(#42348) Venemo


Venemo
tag

Sziasztok!

Megérkezett a CM MasterKeys Pro S RGB billentyűzetem. Nagyon tetszik eddig, tök jó a mechanikus fíling, viszont van egy aprócska gondom vele: amikor elengedek billentyűt, akkor felfelé jövet van egy nagyon idegesítő „csilingelő” hangja. (Mintha a rugók rezonálnának.) A neten utánaolvasva azt hiszem ezt "ping" hangnak hívják és bármelyik Cherry Brown kapcsolóval előfordulhat... na nálam majdnem az összes billentyű produkálja.

Van esetleg ezzel kapcsolatban valami jótanácsotok, hogy ezt hogyan lehetne megszüntetni?
Alapból a kattogó mechanikus hanggal nincs bajom, de ez a magas hang nagyon zavar.

(#42349) Skullwipe válasza Venemo (#42348) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Erre csak egy megoldás van, nem nyomod csutkára az aljáig, és így a vissza út is rövidebb lesz, amivel tudod csökkenteni, esetleg gumi gyűrűzöd, hogy már alapból ne menjen le annyira mélyre, vagyis ne tudd meg taposni annyira. Más megoldás a házba külön beépített hangtompító réteg beszerelése lehetséges talán még.

[ Szerkesztve ]

(#42350) inf3rno válasza Skullwipe (#42349) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gyűrűzésnek van más oka is?

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.