Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24201) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kínia afrika szerte több száz kormányépületet építet és többszáz adatköpontot. Balhé volt belöle, mert a falban lehallgató készülékeket találtak, .az adközpontok meg véletlenül éjszak túl nagy adatforgalmat generált, (mindegyik építz, tech cég szerződésben van a Kínai kommunista párt nemzetbiztonságával.)
Amúgy jó soat fektetett be oda kína vasütak stb.
[link]

Itt egy jó gyűjtés, a Kínai kémszofverekről. (Uc Browser má ki van tiltva a Google play ről:
[link]

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24202) Vladi válasza zoltanz (#24201) üzenetére


Vladi
nagyúr

Amikor a kínaiak építkeznek bárhol, ott a munkások egy x %-a kém. Egyébként kína így tesz szívességet korrupt afrikai országoknak. kis építés, egy-két víztározó vagy akármi és akkor kellő pillanatban az enszben például vétóznak kína elítélésekor. meg hasonlóak.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24203) cami][us


cami][us
senior tag

Méghogy senki nem olvas dokumentációt. [link] ;]

[ Szerkesztve ]

(#24204) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Van itt valakinek deepl pro hozzaferese? Egyetlenegy 55 oldalas doksit kellene leforditani. :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24205) urandom0 válasza cami][us (#24203) üzenetére


urandom0
aktív tag

Nem biztos, hogy typo, lehet hogy vélemény :)

(#24206) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Lehet egy kő (kristály) miatt robban ki a 3. világháború, mint ebben a könyvben is.
(hasonló témát írt Tolkien is a Szilmarilokban, vagy 1993 küadású
Lőrincz L. LászlóA ​Nagy Mészárlás (A Kő fiai

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24207) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Kongói Kobaltbánya ahol az mai Aksik (telefon, eautó stb) alapanyagát bányászák, rákkeltő, az amúgy is fullasztó é poros kőrnyezetben. világ kitérmelésének 50% innen származik.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24208) lionhearted válasza zoltanz (#24207) üzenetére


lionhearted
őstag

Ez is alappélda a demagógiára. A kobalt bányászat valóban ilyen rossz körülmények között történik, pont. Van olyan akkumulátor, amiben van kobalt, pont. A többit magunknak képzeljük oda.

Tegnap még működött...

(#24209) Vladi válasza lionhearted (#24208) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez nem demagógia. Tekintve, hogy a valóság ennél sokkal de sokkal rosszabb...

Én már jó ideje nem nagyon veszek semmit újonnan, telefonom 6 éves, asztali gépem 14. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24210) lionhearted válasza Vladi (#24209) üzenetére


lionhearted
őstag

Ha senki semmit nem vesz újonnan, akkor nem lesz használtpiac. Ha csak olyan dolgot nem veszünk, ami mögött kapzsiságot sejtjünk, akkor lesz máshol.
Ha te nem is, de a legtöbben erre amúgy addig képesek, amíg ugyanolyan jó nekik a használt, olcsóbban. Néhányan mellé teszik, hogy kevesebb legyen a szemét, de ez sokkal jobban azon múlik, aki eladja, nem kidobja.

Ezek a dolgok nem megoldások se a túlnépesedésre, se a kapzsiságra/elnyomásra. A képen lévő embereknek akkor is enni kell valamit, ha soha nem kerül 1g kobalt se egyetlen akkumulátorba se. Az oktatás segíthetne.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24211) Vladi válasza lionhearted (#24210) üzenetére


Vladi
nagyúr

Na ez a demagógia.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24212) zoltanz válasza lionhearted (#24210) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze a telefonhoz 400x kevesebb kobalt kell mint az eautóhoz. Kommunista párt keze mindehova elér.
De ezen gyártók mélyen be vannak ágyazódva chip tech iparban.
Egy ideig bezárták ezeket a bányákat, most újra mennek ha jól tudom.
Kína adósságcspdába hajtotta kongót, majdnem minden bánya kína kezébén van
Igaz most találtak nagyobb készletet Indonéziában, de az is eladósodott Kínának, csak még tudják nyögni.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24213) lionhearted válasza zoltanz (#24212) üzenetére


lionhearted
őstag

Amint kiveszed belőle a random akkumlátor/eautó rant-ot a mondandódból máris egy valós problémát mutatsz be. Ennek a problémának a felelősség csúsztatása az, ami engem bosszant.
Visszakerestem, mert erről volt szó (5 hónapja) handras-nál, ami kísértetiesen hasonló képekkel/állításokkal megtűzdelt virális videók miatt jött létre. Az általad berakott kép 2:46-nál a videóban is bent van.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#24214) Apollyon válasza Vladi (#24209) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hű, most nézem Phenom II konfigod van. Emlékszem, hogy még valamikor 2009 elején, azaz 15 éve raktam össze újonnan egy ilyen gépet, bár 920-as professzorral, de ugyanilyen kártyával (4670). Régi szép idők. :D

Sejtem nem akarsz rá költeni, egy 1-2. genes Ryzent integrált grafikával már elég olcsón meg lehet úszni, és teljesítményben köröket ver a Phenomra. Nem akad még vele a böngészés? Gondolom logout alól nem érezni, de egy youtube már lehet odamar ennek az archnak.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24215) Vladi válasza Apollyon (#24214) üzenetére


Vladi
nagyúr

A youtube, de csak nagyon ritkán odamar. Egyébként 50% alatt a magok. Én meg ezt a konfigot 2010-ben raktam össze. Ennek lassan utána nézek, mert van valami kavarát yt-nél, hogy szándékosan és mesterségesen lassítják a gépeket.

hm... vagyis ez ma már minden rendszerről elmondható, főleg windows. De már linuxon is ez a helyzet. Ezért kezdtem el izomból foglalkozni a bsd rendszerekkel.

Most nézzük a helyzetet nagyobbacska távlatból.

phenom konfig: megcsinálja amit akarok, alacsony a fogyasztása.
ryzen konfig: megcsinálja amit akarok, alacsony a fogyasztása és pénzt kell odaadni.

Elég könnyű a döntés. :D
A cél a 2030, kb addig támogatott a debian 12, utána megpróbálom netbsd-vel, hátha bírja tovább.

Egyébként azt a filozófiai kérdést tenném fel, hogy:
- a pc van értem vagy én vagyok a pc-ért?
még tágabban értelmezve:
- a technológia van az életért vagy az élet van a technológiáért?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24216) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

En egy RPI4-et haznaltam par eve desktop gepnek, teljesen rendben volt :) Archlinux ARM futott rajta.
A jelenlegi vasam egy DeskMini. Na ezt mar biztosan nem cserelem le egy jo ideig :) 1.9 liter, kis picike, nagyon imadom.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24217) Apollyon válasza Vladi (#24215) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A youtube a gépeket ugyan nem lassítja, ellenben a firefoxot és/vagy reklámblokkolót használó usereket igen. Így minden videó megnyitásakor van egy 5 mp késleltető büntetés.
De yt-dlp-vel továbbra is le lehet tölteni a videókat, esetleg mpv-ből nézni, illetve Androidra ott a Newpipe, Libretube.

Egyébként azt a filozófiai kérdést tenném fel, hogy:

Ebből a szempontból pont te vagy a techért, mert hozzád képest én szemetelek, és újat veszek hogy kiszolgálja az igényemet. :D Persze nézőpont kérdése.

Ha elégedett vagy a teljesítményével, akkor persze nincs gond a dologgal. Nekem már biztos kevés lenne, szoktam vele dolgozni, AI-t is próbálgatom és oda kell a póver, nem utolsó sorban VR-ozni is leülök néha. Bár az is igaz, hogy ezt a konfigot még egy 5 évig én is szeretném használni (~2 éve van meg).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24218) aprokaroka87 válasza Apollyon (#24217) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Meg van Kodi kiegészítő is.

(#24219) fatpingvin válasza Archttila (#24216) üzenetére


fatpingvin
őstag

thinkpad x230 for eva :D (jó, desktopon rommá modolt t430... lassan az alaplapot meg a chassist leszámítva minden upgradelve van rajta)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24220) cigam


cigam
félisten

A linux-ot elkerülte az AI láz(őrület), vagy csak én vagyok figyelmetlen?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24221) fatpingvin válasza cigam (#24220) üzenetére


fatpingvin
őstag

itt még van értelem a fejlesztési managementben...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24222) Apollyon válasza cigam (#24220) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A nem linuxokba azért tolják az AI-t, mert ez egy újabb pénzkereseti lehetőség, beépítik az adott termékbe, és adják is el a userek adatait. Linux meg ingyenes, ott nincsenek ilyen érdekek, másrészt a linuxerek letöltenek maguknak egy modellt, ha akarnak. (Persze ugyanígy a tudatos dózerek is.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24223) Vladi válasza Apollyon (#24222) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jó az ideológiai nézeted, igen. :D

deee szerinte ma kérdező az ai álltal fejlesztett szoftverekre gondolt. Tehát a linux kernelt miért nem aival fejlesztettettetetik?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24224) cigam válasza Vladi (#24223) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem a hibakeresésben/optimalizációban hatalmas potenciál van.

Apollyon
Egy mezei user mit kezd egy modellel? Neki az kell, hogy egy kattintásra elmossa/eltüntesse a hátteret, hogy az "okos" otthon valóban okos legyen, hogy megértse az emberi szöveget, és tudjon válaszolni,...
Lassan minden új prociban van valamilyen szintű AI támogatás. Miért nem aknázza ki a rendszer(vagy az azon futó programok) az újHW adta lehetőségeket?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24225) Apollyon válasza cigam (#24224) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Minden hardver tud AI-t számolni, csak jóval lassabban mint a GPU vagy AI gyorsító, csak győzd kivárni. De egy jobb videokártya minimum 12 GB VRAM-mal valóban kell, hogy egy 7b modellt használhass. Mezei user meg valamilyen szinten kiválthatja a fizetős chatGPT-t 1-1 adott specifikus témához való modellel, ráadásul offline és cenzúrázatlan, no meg ingyenes is...

A kattintásra / bemondásra kép módosítás és barátai meg nem lokálisan működik, hanem hálózaton. Google Pixel 8 / új Samsung fícsörei pont ezek, azonban nem működnek internet kapcsolat nélkül...
Szóval valójában ennyi ez a nagy AI támogatás, szemfényvesztés az egész. Ezért kell letölteni magadnak és beállítani, de ahhoz meg kell egy jó erős gép, sok sok RAM-mal és póver videokártyával. Pl. itt van egy képgenerálásra, openszósz: [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24226) fatpingvin válasza Apollyon (#24225) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszi hogy a látóterembe hoztad :D végre lesz valami értelme annak a K80 GPU-nak amit múltkor tök feleslegesen beszereztem. összerakom a régi laptopommal aztán jó lesz anyáméknak játszani :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24227) F34R válasza Apollyon (#24225) üzenetére


F34R
nagyúr

Ezt kiprobalom :D igaz hogy lehet leolvad az egesz masina a picsaba..
van online is csak az nem tud ilyen reszletesseggel.

(#24228) zoltanz


zoltanz
nagyúr

2011 es cikk akor már sokak szeme felcsillant az Mi hallatán. nemsokkal utána már ember által lefordíthatatlan nyelvű szent írásokat tudot megfejetni az Mi emlékszem. de engem ia meglepett a ChatGpt

"Agyként működik az IBM új processzora"
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24229) cigam válasza zoltanz (#24228) üzenetére


cigam
félisten

Érdekes. Vajon hogyan kerülnek piacra? Nyersen, vagy felprogramozva? És úgy hirdetik, hogy a legjobb játékos, a legjobb beszélgetőtárs, a legjobb programozó,...?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#24230) cami][us


cami][us
senior tag

Valaki már tolja a Plasma 6-al?

(#24231) Siriusb válasza cami][us (#24230) üzenetére


Siriusb
veterán

Ne vágyakozz még utána túlságosan, vannak apróbb-cseprőbb gondok. Lehet használni, vannak már megoldott hibák is, de néhány dolgot neked kell reszelgetni, hogy működjön.

(#24232) fatpingvin válasza cami][us (#24230) üzenetére


fatpingvin
őstag

van aki fullos asztali környezetet használ? ;]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#24233) Siriusb válasza fatpingvin (#24232) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak a jobbak! ;] :P Meg akinek nincs vesztenivalója. :D

(#24234) zoltanz


zoltanz
nagyúr

informatika, terén mit lenne érdemes tanulni?
Középsuliban országos matekversenyeket nyertem maximális pontszámmal. Jobb rövidebb képleteket állíottam fel mint ami a tananyagban volt. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24235) cami][us válasza zoltanz (#24234) üzenetére


cami][us
senior tag

Milyen szakra mész?

(#24236) zoltanz válasza cami][us (#24235) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nemtudom. Android fejlesztő.
Monduk a.matektudást is gyakorolni kell egy bizonyos szinthez. 6 hónap kell mire megfelelően muzsikálnék.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#24237) cami][us válasza zoltanz (#24236) üzenetére


cami][us
senior tag

Akkor még van időd. Analízist, meg a számelmélet nem volt nagy kunszt, de ahogy hallottam ez karonként változik.

Valami vélemény az xz-ügyről? Én havonta egyszer frissítek és pont kiestem abból a dist upgrade ablakból (Tumbleweed).

[ Szerkesztve ]

(#24238) 0xmilan válasza cami][us (#24237) üzenetére


0xmilan
addikt

> Valami vélemény az xz-ügyről?

Epphogy idoben megusztunk egy durva apokalipszist es az egesz csak a veletlen muve volt. Remelhetoleg tanultak belole az illetekesek es kesobb nem fordulhat elo ilyen, mert eleg para, hogy idaig eljutott a tamadas.

(#24239) urandom0 válasza cami][us (#24237) üzenetére


urandom0
aktív tag

Az xz ügyről a kezdő topikban elég sokat beszélgettünk.

(#24240) urandom0


urandom0
aktív tag

(#24241) urandom0


urandom0
aktív tag

A Tesla Optimus robot fejlesztése.

https://www.youtube.com/watch?v=ubVoZik-Q2w

(#24242) 0xmilan


0xmilan
addikt

jofogas.hu regisztracio, 2024

(#24243) 0xmilan válasza 0xmilan (#24242) üzenetére


0xmilan
addikt

:U

(#24244) urandom0


urandom0
aktív tag

Azt tudtátok, hogy Ian Murdock és Patrick Volkerding (Slackware) 1993-ban beszéltek telefonon? Ian azt szerette volna, ha Patrick csatlakozik a Debian-projekthez, de végül nem került rá sor.

Over the Autumn of 1993, Ian Murdock was working on his own distribution, Debian. He and Volkerding had discussed merging their efforts as well as Volkerding just joining the Debian project:
>> Ian and I spoke on the phone at length around the time of the manifesto. He had wanted me to give up Slackware and join Debian Project, and was going to give me a vote in the development (like anyone else who wanted to join). I am not going to claim that Debian is a Slackware fork, but in August of 1993 that's pretty much what Ian had on his computer. I'm not sure that I actually saw a copy of Debian proper until around 1995. <<

https://www.abortretry.fail/p/the-history-of-slackware

(#24245) Archttila válasza urandom0 (#24244) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem tudtam... erdekes info!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#24246) urandom0


urandom0
aktív tag

(#24247) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Csütötöki kedvcsináló muzska ahétvégéhez
Hardcore electronik
Narkotek
[link]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.