Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49398) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Karácsonyra a páromnak lehet, hogy laptopot veszünk, de ahogy lenni szokott, az elérhető árú, és komolyabb laptopokat (nem a 10.1"-os nettop) Win 10 nélkül, freeDOS-al adják.
Ezért kezdtem el nézegetni a Linux felé.
2 verziót találtam ami tetszik; a sorrend a tetszés sorrendje is: a Linux Mint, és az openSUSE.
A kérdésem az, melyiket érdemesebb letölteni, melyiknek egyszerűbb a használata, illetve Windows szerűbb a kinézete?
A felhasználási kör jellemzően Internet, ezen belül minden; a böngészéstől kezdve a Facebook-on át a különböző csevegő, és videóhívó programok használatáig, de fényképek tárolása, és a játék is fontos szempont lenne.
Játékok alatt olyan kaliberű, és lehetőleg ingyenes letölthető játékok kellenének, amik Androidon is megtalálhatók, kiváltva ezzel egy tabletet, főként a gyereknél.
Valahol azt olvastam, hogy a Mint-nek van alkalmazásboltja. Ezt jól olvastam, és ha igen, akkor annak a használata megegyezik az Android áruházzal, vagy félrenéztem valamit?
Lehet letölteni a netről ingyenes, nem warez játékokat Linuxra, az Androidhoz hasonlóan?
Egy Linux jó alternatíva lehet a fenti felhasználásokra a fizetős Win helyett, egy laptopon?
Válaszaitokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.