Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75851) Bali27 válasza #94529552 (#75845) üzenetére


Bali27
addikt

4K filmek kb mikor várhatók a jövőben?

(#75852) Robertó79


Robertó79
tag

42lb650-es tvre melyik a legfrissebb frim?

(#75853) nikos21 válasza Robertó79 (#75852) üzenetére


nikos21
aktív tag

[05.05.01]

[ Szerkesztve ]

(#75854) justaview válasza Bali27 (#75851) üzenetére


justaview
őstag

A számítását csak az LG tudja, de vannak rá tippek, pl.: ITT. (ha nem megy a német, google chrome-al fordíttasd le angolra)

De a lényegét talán ez a két mondat foglalja össze legjobban:

The transition to a new type of index called only by the desire to sell more equipment manufacturer. Of course the buyer will pay attention to a model with a higher index

(#75855) justaview


justaview
őstag

Van arról valakinek infója, hogy az LG TV regisztrációja milyen előnyökkel jár, ha egyáltalán jár valamivel? :F

(#75856) Andris_2 válasza justaview (#75855) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Ha szervizeltetni kell, akkor egyszerűbb az ügyintézés az online felületen keresztül.

(#75857) petya2012


petya2012
őstag

üdv mindenkinek

valaki vitt már vissza valamit is az extreme digitalhoz(14 napos elállási jog))
lenne pár kérdésem

(#75858) sajog159 válasza justaview (#75855) üzenetére


sajog159
aktív tag

Én beregisztráltam anno, de semmi előnyt nem tapasztaltam.
Igaz, nem ártott semmit!

(#75859) Beni2360 válasza petya2012 (#75857) üzenetére


Beni2360
félisten

Én vettem egy vetítő vásznat 36K-t kibontottam láttam, hogy nem fér oda ahova akartam, ez pénteken történt majd hétfőn felhívtam őket és mondtam, hogy nem kérem mert stb stb. de nem kötelező indokolni. Kérdezték, hogy vissza viszem vagy küldjenek futárt érte? Én sk vittem vissza és 3 nap múlva a számlámon volt a pénz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75860) petya2012 válasza Beni2360 (#75859) üzenetére


petya2012
őstag

és hová vitted vissza??
üzletbe vagy az átvételi pontba??

(#75861) justaview válasza Andris_2 (#75856) üzenetére


justaview
őstag

(#75856) Andris_2,
(#75858) sajog159
:

Köszönöm.

(#75860) petya2012 : Mi nem jött be az UH7707-esen?

[ Szerkesztve ]

(#75862) Beni2360 válasza petya2012 (#75860) üzenetére


Beni2360
félisten

ide: Extreme Digital Európa Center, szervizpont - itt nem volt emelet szinte nincsenek egy fószer volt előttem. De telefonon mindenképpen egyeztetni kell velük.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75863) #94529552 válasza Bali27 (#75851) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nemrég olvastam, hogy idén eddig már 30-40 db-ot adtak ki BD-n.

(#75864) justaview válasza petya2012 (#75860) üzenetére


justaview
őstag

Mi a baj a TV-vel?

(#75865) petya2012 válasza justaview (#75864) üzenetére


petya2012
őstag

ez valami borzalom,a LA660 köröket ver rá képminőségre(tv adás)
én nem vettem észre semmiféle felskálázást

(#75866) justaview válasza petya2012 (#75865) üzenetére


justaview
őstag

Ha ennyire rossznak érzed, akkor tényleg jobb visszavinni, mint kínlódni vele.
Van már másik jelölted?

(#75867) varmi2 válasza petya2012 (#75865) üzenetére


varmi2
nagyúr

Valószínüleg a 4k felbontás, és a magyar adók hitvány minősége miatt tapaszalod, hogy rossz a kép. Az LA660-nak csak fullhd-ig kellett felskáláznia. ezért nem veszek most én sem 4k tv-t, csak fullHD-t.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75868) Klara_ válasza varmi2 (#75867) üzenetére


Klara_
őstag

Ez igy lehet, en is nezelodtem a mult heten es az 1080p mkv a 4k-s TV-n elegge gyenge volt kozelrol.

(#75869) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,

A mostani kínálatból, illetve ami még beszerezhető, az LB671V -hez nagyon hasonló tudású TV-t melyiket lenne érdemes megvenni? Kb arra van szükség ami a 671-ben van...

Köszi fiúk és lányok :) :)

(#75870) justaview válasza Klara_ (#75868) üzenetére


justaview
őstag

Abba azért a TV-n kívül az is erősen belejátszik, hogy mennyire van tömörítve az a 1080p mkv.

Általánosságban is igaz (ez nem Neked szól, csak többször előjött már a fórumon a probléma), hogy egy 576p kép nem lesz jobb egy 1080p-s kijelzőn, ugyanígy egy 1080p kép nem lesz jobb (azonos minőségű TV-t feltételezve rosszabb sem) egy 4K-s kijelzőn -- egy 576p>4K konverzióról már nem is beszélve, akárhogyan skálázzák fel, ugyanis az eredeti képből hiányoznak azok az információk, ami a jobb minőséghez kellene. Az elektronika csak megpróbálja jól/rosszul kipótolni ezen hiányzó információkat. A helyzeten az egyre nagyobb képátlók csak rontanak.

A teljes kihasználáshoz a 1080p-s TV-t 1080p-s, a 4K-s TV-t 4K-s anyaggal kell(ene) etetni.

A „jó hír”, hogy a neten elterjedt különböző táblázatok állításai alapján 4 méterről nézve egy 50”-os TV-t, már megkülönböztethetetlen, hogy SD, vagy 4K-s anyagot nézünk rajta (én azért ezt kétlem, de fogadjuk el).

Véleményem szerint ma 4K-s TV-t nem azért kell venni (ha kell egyáltalán), mert a 1080p anyag jobb lesz rajta, hanem max. azért, mert a gyártók már jellemzően jobban koncentrálnak a 4K-s egyedekre, és abba pakolják bele a modernebb technikát, így remélhetőleg időtállóbb lesz a TV-nk.

Persze ez rögtön nem számít annál, aki 2 évente cserélgeti a TV-jét. :N

(#75871) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Sziasztok
Olyan kérdésem lenne ha az asztali pc-t összekötöm tv-vel hdmi-n keresztül akkor az egér kurzor késik az egér mozgásához képest.Ez mitöl van ez?

(#75872) hcs57 válasza nünüke1975 (#75871) üzenetére


hcs57
őstag

A tv-n be van kapcsolva valami képjavító szoftver... Állítsd át a HDMI portot PC-re.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#75873) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Feltettem a kérdésem már a sima tv-s topikban is, de hátha itt nagyobb szerencsével járok a tapasztalatokkal. Úgyhogy onnan másolom a szöveg egy részét.

Tudnék venni egy LG 47LA740S készüléket. Az a kérdésem, hogy mi lehet a reális ára?
100k-ért kínálták. Annyit megér második tv-nek? Garancia elvileg az 5 év biztosítás miatt még van rá.

Illetve mik a tapasztalatok vele? Játékra (PS4+PSTV stream), meg usb-s, vagy hálózati lejátszásra mennyire használható, plusz sport? Nem akartam mostanában tv-t venni, mert az általam rühellt 3D "technológia" még nem futott ki teljesen a piacról, de ha azt mondjátok, hogy jó ár, akkor lecserélem a régi konyhai Sony HD ready tv-t. Az asszony úgyis újat akar már rég, én meg a pörkölt evés közben tudnék tolni egy Battlefield meccset, ha alkalmas játékra is.

Ezen a típuson jelenleg milyen OS fut? Vagy maradt, ami eredetileg volt, nem frissült? Mennyire rossz/jó a mostani típusok rendszeréhez képest? Hiányzik belőle valami hasznosabb funkció, ami mostanában jött be?
Ha tudását, és képminőségét nézzük, akkor újban a mai típusok közül mekkora árkategóriát kellene nézni, hogy ezt kapjam? Én nem ismerem az edge led technológiát. Valami komolyabban észlelhető hátránya van?
Úgy összességében a tv-nek komolyabb széria hibája létezik, ami zavaró lehet?

Köszönöm a segítségetek előre is!
Üdv,
D!

(#75874) varmi2 válasza Dicker (#75873) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem értem, ha nem kell a 3D nem használod, ennyi. Viszonyítás képpen, 50LF652V-t akarok venni, tavalyi modell, és boltból újjanon 163k, ezt nézve, lehet sok a 100k.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#75875) shteer válasza Dicker (#75873) üzenetére


shteer
titán

Szerintem nem rossz az ár, én megvenném annyiért

..szerintem jónak tűnik

(#75878) mcll


mcll
senior tag

Sziasztok!

Egy 42LM620-asom van. Tudom nem mai, de hibátlan. :) Két kérdésem lenne:
1. Szerettem volna felrakni a Spotify-t de látom hogy már nem támogatják ehhez a típushoz (2012-es). Van rá esély hogy valahogy mégis lesz majd, vagy fel lehet valahogy mókolni?
2. HBO GO-t nem találom sehol az lgstore-ban. Megszűntették?
Köszi
Üdv
Laci

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#75879) farkas-j válasza Dicker (#75873) üzenetére


farkas-j
őstag

Én most a magánvéleményemet írom! Nekem az LA széria a kedvencem! NetCast (Linux alapú) operációs rendszere van. Eléggé kiforrott. Szerintem (most biztosan megköveznek) sokkal jobb, gyorsabb, és kezelhetőbb rendszer mint a rajzfilmes WebOS. ;] A hátránya abban lehet, hogy nem lesznek már hozzá új appok, már ha használ egyáltalán valaki ilyeneket a TV-jén.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75881) PioDVD


PioDVD
senior tag

Egy érdekes problémába futottam bele:
Tavaly előtti tv, webos 1 és yt-ról a rövid videókat lejátszotta, a hosszúak viszont el sem indultak, csak gondolkodott a tv. Mondtam a gazdájának, egy újratelepítés nem árthat. Azóta egyáltalán nincs net a tv-n, instabil kapcsolat. Az utóbbi a router átnézésére utal, de az eredeti felállás homály.

Volt már valakinek ilyen?

(#75883) #94529552 válasza varmi2 (#75867) üzenetére


#94529552
törölt tag

Igaz, még a HD adások is bűn gyengék Mo.-on, a sávszélesség spórolás miatt. Szerintem félreértette a felskálázást, a rossz, gyenge jelből az UHD se tud csodát csinálni, viszont nálam nem rosszabb a nagyobb UHD-n a képminőség még ezekkel az adásokkal is, mint a FHD-n.

Suineg Sajnos nincs már olyan a FHD-s kínálatban, mint a 671V. Sokan az LF652V-t vették, veszik a tavalyi kínálatból, ami néhány dologgal kevesebbet tud(nincs benne local dimming, mélynyomó, nem jár MR...) idén pedig az LH6-osok vannak, ezekben már 3D sincs. :N

(#75884) justaview válasza varmi2 (#75867) üzenetére


justaview
őstag

Pumma-hoz csatlakozva, és az általa leírtakat kiegészítve;

Azonos minőségű és felbontású jelet (pl.: 576p) azonos méretű és minőségű, de különböző felbontású TV-kre ráengedve nem javul, és nem romlik a kép minősége! ...feltételezve, hogy azonos távolságról nézed, és nem bújsz bele a pixelekbe. :N

Vagyis a fenti esetben teljesen mindegy, hogy 1080p, vagy 4K, vagy 32K a TV-d felbontása, ugyanazt fogod látni rajtuk.

Ha egy kockás füzet egy teljes lapját elképzeljük egy pixelnek, és a teljes lap éppen pirosra van festve, a szemednek teljesen mindegy, hogy a kockás lap 240 apró kockából áll (vagyis nagyon nagy felbontású), és azok mindegyike piros, vagy a lap nincs felbontva kockákra, és úgy piros az egész. Visszatérve a TV-kre, s 1080p-s TV-d egy pixele helyén a 4K-snak 4 pixele van, de az teljesen mindegy a fenti példa esetében.

4K-s képet ráengedve már nem mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#75885) Csatravi


Csatravi
senior tag

Üdvözletem !

Az alábbi kérdésem lenne. Van egy LG LF652 készülékem. Ha belemegyek az applikáció menübe és mondjuk rányomok a Youtube ikonra akkor ezt írja ki.
" Az alkalmazás elindításához frissíteni kell azt. A frissítés hatására a tárolt adatok kitörlődhetnek."
Ez most FW frissítés lenne vagy csak maga a Youtube alkalmazásé.
Egyedül a böngésző indul el a többi alkalmazásnál mindenhol a fenti szöveget írja ki.

A szoftververziónál 04.01.20 érték van. Tudom, hogy van már a 04.05.01-es verzió de azt nem tenném fel még mert nem tudom milyen irányú lenne a változás.

Tehát új FW kerülne fel a TV-re ilyen frissítésnél vagy csak maga az applikáció frissülne ?

(#75886) #94529552 válasza Csatravi (#75885) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak az app frissül, ne parázz. :D

(#75887) Soká


Soká
senior tag

Sziasztok!
Remélem, nem teljesen off a kérdésem.
Arra lennék kíváncsi, hogy NTFS-re formázott pendrive-ot képes-e olvasni egy LG okostv? (LF652V) Érdemes-e ezzel próbálkozni?

A hosszabb történet: van egy 4.7Gb-os film, amit nem tudok pendrive-ra kiírni a fájlméret miatt. Valószínűleg a legegészségesebb megoldás az lenne, ha a .mkv+feliratot valahogy két fájlra tudnám bontani, de ehhez meg nem értek...

(#75888) shteer válasza Soká (#75887) üzenetére


shteer
titán

Igen

..szerintem jónak tűnik

(#75889) justaview válasza Soká (#75887) üzenetére


justaview
őstag

EZ elvileg az LF650V leírása. Kattints az USB menüre, ott leírja, hogy kezeli.

Innen kezdtem a keresését.

(#75890) Soká válasza justaview (#75889) üzenetére


Soká
senior tag

shteer, justaview,

köszönöm a segítséget!
"Kizárólag a Windows operációs rendszernek megfelelő FAT32 vagy NTFS fájlrendszerrel formázott USB-eszközt használjon. "

(#75891) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

(lehet hogy hülye kérdés) van lehetőség a TV által pendrive-ra rögzített felvételt PC-n egyáltalán megnézni, esetleg szerkeszteni? (vágni..)

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#75892) pista1235


pista1235
tag

sziasztok!

32LH6047-es tv-hez melyik magic remote-ot vegyem?

milve elvileg 2016-os modell ezzel kellene mennie?
http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR650-magic-remote

vagy a 2015össel egyáltalán nem megy?
http://www.lg.com/us/tv-audio-video-accessories/lg-AN-MR600-magic-remote

próbálta már valaki? köszönöm a segítséget előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#75893) justaview válasza Turbobacsi (#75891) üzenetére


justaview
őstag

Ha nem kódolt a csatorna, amit felveszel, akkor elvileg igen. Kódoltnál nem.

(#75894) Beni2360 válasza justaview (#75893) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne válaszolj olyan kérdésre amit nem tudsz!!!!!
Semmilyen LG TV által felvett műsort nem lehet megnézni és változtatni rajta más eszközön, még másik LG TV sem. Csak azon ahol felvették lehet megnézni de változtatni nem lehet rajta. Pl reklámok kitörlése,stb.
---------------------------------------
Turbobacsi
Tehát a válasz NEM.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#75895) #94529552 válasza pista1235 (#75892) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha van benne MR előkészítés, akkor az MR650 lesz jó hozzá, mert az használható a webos3-hoz.
Milyen az új tv, vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#75896) Andris_2 válasza pista1235 (#75892) üzenetére


Andris_2
aktív tag

Szia! Egyiket sem! Nem tud MR-t kezelni sajnos. :(

(#75897) Klara_ válasza Andris_2 (#75896) üzenetére


Klara_
őstag

Igy van. Mobilos appal lehet csak konnyiteni a smart kezelesen..

(#75898) justaview válasza Beni2360 (#75894) üzenetére


justaview
őstag

DVB-T-s free-to-air műsoroknál sem? Ez az LG sajátossága?

(Megj.: Valóban nem voltam biztos benne, ezért írtam, hogy "elvileg".)

(#75899) vond válasza Klara_ (#75897) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Aki hasonló cipőben jár, annak ajánlom, hogy a "hivatalos" LG TV Plus mellett próbálja ki ezt az LG webOS Magic Remote appot is. Jobb is, mint az első, gyakorlatilag teljesen ki lehet váltani a Magic Remote-ot. Giroszkópos telefonnal hadonászni is lehet, de ha nincs ilyen a telóban, akkor ott van a touchpad is. Ráadásul teljesen testreszabható, össze lehet állítani saját kezelőfelületeket, változtatható a gombok mérete, helye, minden. Eszméletlen jó kis alkalmazás. :K

Ja, amúgy a 49LH630V mellől írom ezt. Végre megjött, és erőteljesen befoglalta a nappalit. ;] A képminősége - megfelelően beállítva - nagyon rendben van, gyakorlatilag hozza a nekem etalon Dell U2311H szintjét. Egyedül talán a glow erősebb, mint amire számítottam, de csak ha oldalról, átlósan nézi az ember, és épp sötét a megjelenített kép.

Most épp a hálózaton keresztüli médialejátszással küzdök. A WD TV Live-unkat akarom kiváltani, ha már egyszer Smart TV-t vettünk. A PC-n megosztott fotókat, videókat, és zenéket tartalmazó mappákat akarom elérni vezetékes kapcsolaton keresztül. De eddig mindegyik progival van valami gebasz. A Universal Media Server furán működött, meg tetü lassú volt a TV-n, az LG Smart Share fapados, de nagyjából rendben volt, viszont kifagyott, amikor több könvytárat hozzáadtam, és azóta meg se mozdul, a Plex meg körülményes, meg eléggé tukmálós, és nem akar minden beállított mappát beolvasni. Most megnézem a Serviio-t, meg esetleg a Kodi-t (ha az alkalmas erre), de lehet, hogy egy router-re kötött külső vinyó lesz a legjobb megoldás. Nem tudom.

Majd lehet, hogy írok egy hosszabb élménybeszámolót is a TV-ről. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#75900) Beni2360 válasza justaview (#75898) üzenetére


Beni2360
félisten

Csak ismételni tudom fenti írásom semmit nem lehet. Ha rögzíteni akarsz akkor olyan külső box kell ami tud rögzíteni és ott már adott a lehetőség. Nekem is van egy ALMA nevezetű DVB-C tunerres boxom ami lejátszik usb-ről és vesz is fel.
Például ez tud mindkettőt. Főldi és kábelt: AMIKO IMPULSE T2/C de keresni kell van sok féle.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.