Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20451) stomi76 válasza HIJ (#20450) üzenetére


stomi76
tag

Abból kiindulva, hogy pl. logitech egér és billntyűzet jó a tv-hez (sőt még ajánlja is hozzá) akár működhetne logitech kamerával is.

Nem értem mi értelme így a skype apss-nak..............., és egyáltalan miért van a prémium szolgáltatások között?????

[ Szerkesztve ]

(#20452) HIJ válasza stomi76 (#20451) üzenetére


HIJ
őstag

Az egy teljesen más dolog. A kamerát közvetlen a TV -hez gyártja az LG. Sok fogyna belőle, ha bármilyen 3k -s kamera működne vele...

(#20453) Indiant válasza HIJ (#20452) üzenetére


Indiant
addikt

Rossz meglátás!
Helyesen: Sok fogyna belőle, ha 3k -s lenne.... ;]

(#20454) HIJ válasza Indiant (#20453) üzenetére


HIJ
őstag

Hát igen. Ha az LG annyiért adná, de ugye a hangsúly a "bármilyen" -en van ;)

(#20455) Indiant válasza HIJ (#20454) üzenetére


Indiant
addikt

Persze. Várjuk már a custom firmware-t az LM szériára. Lenne mit javítani....

(#20456) Hege1234 válasza Indiant (#20455) üzenetére


Hege1234
addikt

lehet arról tudni hogy valamelyik csapat nekikezdett ?

(#20457) Indiant válasza Hege1234 (#20456) üzenetére


Indiant
addikt

Nem hiszem, hogy lesz hozzá, pedig tényleg kéne. Gondolom olyan prózai oka lehet, hogy nem ilyen tv-jeik vannak a fejlesztőknek.

(#20458) #16729600 válasza Indiant (#20457) üzenetére


#16729600
törölt tag

Jó lenne valami gyári is,ami legalább részben kiküszöböli a hibákat.

(#20459) huncutka1029 válasza Indiant (#20457) üzenetére


huncutka1029
addikt

Az a baj, hogy még olyan "alap dolgot" mint a DVR dekódolása sem tudtak 2 év alatt megoldani, akkor szerinted mennyi esélye van egy fw főzésnek? :O

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20460) huncutka1029 válasza Indiant (#20457) üzenetére


huncutka1029
addikt

ja ők vesznek inkább valami openGl-es vagy google tv-t :)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20461) vacs válasza vacs (#20334) üzenetére


vacs
veterán

" Egyik ismerősömnek van egy 32LH4000 típusu tv-je.
A tv beépített lejátszója nem tud filmeket lejátszani.
Van bármilyen trükk/módosítás/okosítás, hogy működjön ?

Itt a link törölve van.

Ez már magyar, de a firm itt is törölve van, és a leírás sem teljesen érthető. "

Senki nincs ebben az LG fórumban, aki tudna segíteni ? :(

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20462) drdr válasza Indiant (#20457) üzenetére


drdr
senior tag

Letölthető a firmware, open source. Nekem LW sorozatú van, de nem láttam hozzá semmi okosítást, mondjuk mostanában nem is néztem....
Az LG nem hiszem, hogy sokat fog tenni a videók kompatibilitása miatt v. egyéb formátumok lejátszása miatt.... Ugyanez a helyzet a HD hangformátunmok átengedésével is ARC-n. Licensz és szerzői jogi problémák miatt nem csinálják meg. De ugyanez az oka hogy hiába van UPC kártyám, akkor sem veszi fel a műsort ami nem FTA...

HTPC a megoldás és/vagy külső beltéri ami használható lejátszásra, bár szerintem azokkal ugya annyi baj van... (legalábbis azt tapasztaltam). A pvr viszont jó...

Mellesleg még htpc előnye, hogy minőségi hanglejátszás (sztereo) és probléma mentes videó lejátszás is megoldható, nem beszélve a smart funkcióknál sokkal használhatóbb pc-s youtube, skype, web és egyéb funkciókról. Természetesen anyagi ráfordítást igényel, de már rövidtávon is üdítő a használata...

Mostanában azon gondolkodom, hogy pc-vel megoldható a tv-zés is tunerkártyával... Teszteltem már, pvr megy, van időzítés, szóval a tv már hamarosan csakis megjelenítésért fog felelni (mint ami végülis az elsődleges feladata)...

[ Szerkesztve ]

(#20463) Bobolit válasza drdr (#20462) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Teljesen egyetértek, engem hosszú évek óta hiba nélkül szolgál egy Acer Aspire Revo htpc-ként, torrent web klienssel, ssh-val, ftp-vel. Ezeket ma már olcsón meg lehet kapni, keveset fogyasztanak és az nvidia ion segítségével csuklóból megbírkóznak az 1080p tartalmakkal.

(#20464) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Valaki, aki egy ideje már használ smart tv-t, el tudná mondani, hogy milyen előnyei vannak egy ilyen tudással rendelkező gépállatnak? :) Mi az amit még használ, így 1-2-sok hónap után is? Köszönöm!

(#20465) HIJ válasza tescosjogi (#20464) üzenetére


HIJ
őstag

Tisztelettel jelentem: én semmit! ;)

(#20466) csizo13 válasza vacs (#20461) üzenetére


csizo13
tag

Itt vannak firmware-k. 3.15 is ami neked kell.

(#20467) panses válasza HIJ (#20465) üzenetére


panses
aktív tag

Én a FUSO-n megnéztem a januári időjárásjelentéseket (topless) :DD :B

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#20468) drdr válasza tescosjogi (#20464) üzenetére


drdr
senior tag

Ritkán megnézem van-e vmi változás az LG 3D tartalmakban...ill. a gyerek nyomkodja néha az LG appokat, havonta egyszer... de lehet sokat mondok... Gyakorlatilag semmi értelmét nem látom a smart résznek... Néha időjárás esetleg...

(#20469) vacs válasza csizo13 (#20466) üzenetére


vacs
veterán

A v3.15 itt is törölve van, de sok perc guglizás után megtaláltam itt.
Továbbá találtam egy értelmes leírást itt.
Ezek alapján már biztos sikerül megcsinálni.

(^)(>.<)(^)

(#20470) huncutka1029 válasza tescosjogi (#20464) üzenetére


huncutka1029
addikt

Előnye a DLNA támogatás, de sajna ott is vannak bosszantó hiányosságok, pl: hangsáv váltás nehézségei,
egy két kodeket nem ismer fel
Én időnként a Youtube alkalmazást használom, ha kiszorulok a számítógéptől.
illetve egy két játékot töltöttem le a tvre, két reklám közt ezzel lehet múlatni az időt.
Más haszna nem nagyon van a smart-nk, mert elég gyengus a hardveres támogatás.
Szerintem ez olyan mint a trabant, jó ha van, de jobb ha nincs. ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20471) Néci


Néci
csendes tag

Sziasztok !
Használ valaki LG NB2020 projektort ? Hogyan szól ?
Üdv

(#20472) Etzel


Etzel
aktív tag

Üdv

Kettő között mi a lényegesebb különbség?
Van értelme annyival több pénzt kiadni érte?

- LG 42 LM 615 S
- LG 42 LM 620 T

A 615-ről annyit sikerült kiderítenem, hogy az MCI 200Hz az kamu, ill a beépített medialejátszója nem támogatja az MKV-s DTS hangot. Kép ugyan lesz de hang nem :(

A 620 meg már Smart tv

De még valami egyéb?

A 615-nél nem lehet ezt a hang dolgot megoldani valahogy? Nem szívesen fizetnék ki plusz pénzt "csak" a Smart funkcióért

Válaszotokat előre is köszönöm!

Jah igen, Tv vásárlás előtt állok és a héten szeretném elintézni, kérlek titeket írjatok valami okosat h melyiket és miért :R

(#20473) Bobolit


Bobolit
aktív tag

Ez különbözik valamiben a 660-tól? Mi lehet benne a pezsgő-arany?

(#20474) ferob válasza Bobolit (#20473) üzenetére


ferob
őstag

Csak a színében, ami pezsgő-arany.

[ Szerkesztve ]

(#20475) Indiant válasza Néci (#20471) üzenetére


Indiant
addikt

Nekem van egy, de még a dobozában van. Asszem eldó... Az 5.1 mellé feleslegesnek érzem.

huncutka1029: azért ne sértegessük a trabantot! A világ legjobb autója. A smart rész abszolút felesleges a tv-ben.

(#20476) ugyeletes válasza Etzel (#20472) üzenetére


ugyeletes
tag

egy dts-es erositovel megoldhatod, de az dragabb mint a 615 es 620 kulonbseg... :)
szal 620-at vedd es kesz! pc dream rulez! :)

(#20477) kmarci25 válasza tescosjogi (#20464) üzenetére


kmarci25
veterán

Fuso tv-t használom, szinte napi szinten. Nagyon sok sorozat fenn van, magyar felirattal is, eredeti vetítés időpontja után 4-5 nappal már ott figyel (nem magyar sorozatokra gondolok), főleg erre használom. Youtube-on nagyon néha megnézek valamit, a többit nem használom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20478) Etzel válasza ugyeletes (#20476) üzenetére


Etzel
aktív tag

Értem.

Köszi szépen :K

(#20479) Bobolit válasza ferob (#20474) üzenetére


Bobolit
aktív tag

Köszönöm, ez gyönyörű :Y

(#20480) oceanearth


oceanearth
őstag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy 47LM670 típusú TV bármilyen külső merevlemezre képes rögzíteni amit fel szeretnék venni? Nem csak valami az LG által preferált típusra??

Köszi

(#20481) #16729600 válasza oceanearth (#20480) üzenetére


#16729600
törölt tag

Általában nincs gond semmilyen típussal. ( bár nekem noti vinyóval nem ment),ajánlott egy olyan aminek van plusz tápellátása is az usb-n kívül,de ez sem törvényszerű.

(#20482) huncutka1029 válasza #16729600 (#20481) üzenetére


huncutka1029
addikt

én egy 320GB 2,5" noti vinyóval használom (samu G2), a másikat meg egy ugyanilyennel csak 500 GB-kapacitással

1TB felett ajánlott a külső táp

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20483) Cactustop válasza Néci (#20471) üzenetére


Cactustop
csendes tag

Én használok NB2020-at LM660-as TV-hez. A hangja "érdekes". Ha UPC-s STB-ről nézem a műsorokat akkor elég élettelen a hang, viszont amikor külső tárolóról megy valami film, akkor sokkal dinamikusabban szól. Amit még észrevettem ,hogy igazán közepesnél nagyobb hangerőn szól jól, kis hangerőn teljesen elvesznek a mély hangok, amikből egyébként sincs sok, de még így is nagyságrendekkel jobb a hang mint a TV saját szpíkerein.

Nekem nagy csalódás volt, hogy a TV hangszín beállításait nem veszi át, sőt egyáltalán nincs rajta hangszín állítás. Legalább egy bass boost lehetne rajta. A 2420-as nak talán van EQ-ja, de az dupla ennyibe kerül, a Bluetooth és egyéb nyalánkságok miatt.

(#20484) wombator válasza Etzel (#20478) üzenetére


wombator
csendes tag

Gigastore-nál 165-ért 42lm640-eset kapsz, ha az is tetszik!

(#20485) kmarci25


kmarci25
veterán

Elkezdett érdekelni a tv hangjának külső hangszórón történő hallgatása. Miután a digitális bemenettel rendelkező hangsugárzók eléggé jó drágák, olcsóbb megoldás után kezdtem kutatni. Jól értelmezem, hogy ha veszek egy ilyet vagy egy ilyet, akkor ezekbe a kis dobozokba bevezetve a tv-ből kijövő optikai hangkábelt, bármilyen pl. aktív hangfalon hallgathatom a tv hangját? És ilyenkor van az pl., hogy nem tudom a hangerőt a tv irányítójával állítani, ugye? LM620 a tv egyébiránt.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20486) welorex


welorex
csendes tag

Sziasztok!

Itt a nagy software-firmware beszélgetések olvasása közben eszembe jutott, hogy a 670-es mellett (illetve két fallal odébb) van egy 37LF2510-esünk is. Tulajdonképpen miatta lett a nappaliban is LG, mert a mai napig szeretem, szép képe van, ezt nézzük a hálóban.
A lényeg: 03.55.00 a verziószáma most. Van-e ehhez újabb, és van-e szerintetek értelme küzdeni újabb verzió felpakolásával?

köszi!

(#20487) Laca0 válasza kmarci25 (#20485) üzenetére


Laca0
addikt

Az első csak egy média konverter. Ugyanúgy digitális a hangkimenet, csak optikai kábel helyett koax-on megy tovább.
A második küttyü kell neked.
Jól gondolod, a tv távirányítója nem fogja a hangerőt változtatni.
Javaslom neked, hogy keress használtan egy jó erősítőt, amin van optikai bemenet. Olyat keress, ami a hangfaidhoz passzol (4ohm vagy 8ohm) és akkor azt sem kell venned. Az tud menni 2 hangfallal is.
Ebben az esetben is kell másik távirányító, de egy univerzálissal meg tudod oldani, hogy mindkettőt vezéreld.
Hidd el, hogy sokkal jobban jársz, mintha konverterekbe ruházol be.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#20488) kmarci25 válasza Laca0 (#20487) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszi a választ, még csak épp elkezdtem gondolkodni rajta, úgyhogy még rágódom rajta... :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20489) huncutka1029 válasza kmarci25 (#20488) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha olcsón szeretnéd megúszni, akkor ezt olvasd el, és gondolkodj rajta.
jó alternatíva

Ezzel a megoldással a tv hangerőszuabályozóval állíthatod a hangerőt.
Csak akkor kell felállnod, ha ki vagy be kapcsolod a hangfalakat

:C :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20490) kmarci25 válasza huncutka1029 (#20489) üzenetére


kmarci25
veterán

Nem egészen értem amit írsz... :F Az én tv-mből csak optikain jön ki hang, vagy fülhallgató kimeneten. Kicsit ódzkodom attól, hogy fejhallgató kimeneten kössek rá bármit is (bár lehet, hogy az lenne az egyszerűbb megoldás). Még a hangfalszett sincsen meg, de nem 5.1-ben gondolkodok, 2/2.1-ben inkább.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20491) ricsike81


ricsike81
aktív tag

lg 42 lm 649 miben különbözik a 660 tól és a 640 től ?

(#20492) huncutka1029 válasza kmarci25 (#20490) üzenetére


huncutka1029
addikt

ha 2.1 ben gondolkodsz, akkor nem kell az RCA közösítő, csak az RCA audió kábel,
és a hangfalon van RCA bemenet. ezesetben kb 200 Ft +a hangfal ára lesz a befektetés.
RCA audió kábel jack vége a fejhallgató kimenetbe, a fehér piros RCA meg a hangfal AUX in aljzatába, és kész.
Nem kell tőle félni, én 2 tvre is használom így. LW5500 és LW5590

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20493) huncutka1029 válasza ricsike81 (#20491) üzenetére


huncutka1029
addikt

660-649= 11 a különbség
649-640= 9 a különbség

:DD

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20494) Laca0 válasza huncutka1029 (#20492) üzenetére


Laca0
addikt

Igen, ez is egy megoldás, de ebben az esetben a külső hangfalnak mindig bekapcsolva kell lennie, mivel a jack dugó fizikailag kiiktatja a tévé hangszóróját. Kvázi ha mégis azon akarja hallgatni, akkor ki kell húzni a jack dugót a tévéből. /az egyik barátom 2 hónapig bírta, utána vett egy erősítőt/

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#20495) kmarci25 válasza Laca0 (#20494) üzenetére


kmarci25
veterán

huncutka1029: igen, így a legegyszerűbb, így már értem. (Az nem volt teljesen világos, hogy hova csatakoztatod a hangfalat.)

Laca0: persze, erősítőt kéne venni, csak hát ugye, pénz beszél... Aztán mostan másra gyúrunk: autó jobban kell, mint egy odaverős hangzás a tv-nél... :DDD

Köszönöm mindkettőtöknek!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20496) panses válasza ricsike81 (#20491) üzenetére


panses
aktív tag

649-es az egy 640-es csak világos színben, :O hogy a rossebb vigye el amikor én vettem még nem vót!

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#20497) Maszki


Maszki
tag

Nemrégiben vettem egy LG 32LS570S tvt, de a 200Hztől, és a trumotiontől eltekintve, olyan mintha laggolna a kép. :F Ez valami beállítás kérdése, vagy csak a forrás fájl a rossz, noha próbálgattam más full hd-s filmel is?

◄ Maszki ►

(#20498) huncutka1029 válasza Laca0 (#20494) üzenetére


huncutka1029
addikt

A hangsúly itt az olcsó és egyszerű megoldáson van.
Nyílván a házimozim nekem is jobban, és szebben szól, plusz kényelmesebb is , smart share-en a tv távjával kapcsolható is, de még egyszer mondom, olcsó, és klasszisokkal jobb mint a tv saját hang szórói.
eszemben sincs a t tv-t a saját hangszóróján hallgatni, nem vagyok én mazochista ;]
Annyit meg kibírok, hogy délután mielőtt leülök tv-t néni, előtte bekapcsolom a hangfalakat, este meg kikapcsolom. Ennyi mozgás kell egy napra :Y

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20499) Yogibear974 válasza panses (#20467) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Detto! :DD

Üdv: -=Yogibear=-

(#20500) g0dl


g0dl
addikt

ts fájlokat le tud a tv dlna szerverről játszani?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.