Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) forrest85 válasza kmarci25 (#20288) üzenetére


forrest85
senior tag

Bízom bene, hogy megoldódik a TV-vel a problémád minél előbb. Történt azóta valami változás?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#20302) kmarci25 válasza forrest85 (#20301) üzenetére


kmarci25
veterán

Reggel óta? :DDD Én a melóhelyen ülök, a tv meg otthon, a helyén. Majd ha hazaértem megpróbálom úgy, hogy leszedem az appot és újrateszem, hátha ettől meggyógyul.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#20303) tescosjogi


tescosjogi
csendes tag

Erősen gondolkozom új tv vásárlásán. A kinézett darabok: 42lm620s és 42lm615s.
A tv-t a szokásos használaton túl HDMI-n keresztül kötném össze a számítógéppel (HD 6950-es a videokártya), így néznénk 3D-s adást is. Smart annyira nem izgat, van egy asztali gépem, meg egy laptopom, ezért nem szükséges, hogy már a tv okosabb legyen nálam. Így természetesen a minél jobb élvezhetőség érdekelne, mind kép, mind hang esetében. Szerintetek ehhez kell a drágább 620-as, vagy simán kielégít a 615-ös. Válaszotokat előre is köszönöm!

(#20304) Lacinavi válasza tescosjogi (#20303) üzenetére


Lacinavi
tag

A TV bármelyik lehet mindkettő bőven tudja ami neked kell de a számítógépes lejátszó üzem ez mindig kiakaszt. Emberek vesznek bivaly gépeket 100W-ot fogyasztó videokártyával, hogy 3d- filmeket meg ful hd filmeket nézzenek. Egy médialejátszó vagy egy BR lejátszó usb-vel töredék energiafelhasználással kifogástalan direkt erre a célra kitalált dolog. Szóval szerintem a géped lesz a szűkebb keresztmetszet.

(#20305) Rexcor válasza Lacinavi (#20304) üzenetére


Rexcor
őstag

Az imént említett TV-vel lehetne 3d-ben játszani 3d vision támogatott játékokat?
Lehet, hogy én is ilyet vennék

(#20306) tescosjogi válasza Lacinavi (#20304) üzenetére


tescosjogi
csendes tag

Köszi szépen! A gép már egy ideje megvan, és természetesen nem erre a célra vettem a videokártyát, az a játékokra van (és nem az asszony sims-éhez). De ha már ilyet is tud, hülye lennék kihagyni ;)

(#20307) Laca0 válasza panses (#20286) üzenetére


Laca0
addikt

Nagyon bátor vagy, hogy beregisztráltál egy internetes fórumoldalra! De tényleg!
Tudsz róla, hogy az usa kormánya a teljes internet forgalmat rögzíti, ami amerikai szervereken átfut?
Oké, Mo.on vagy, de nem tudhatod, hogy ez a szerver fizikailag hol van.
Milyen keresőt használsz a PC-den a böngészőben? Tudsz róla, hogy a google tárolja, hogy miket kerestél a neten?
Úgyhogy nem vagy eléggé paranoid, ha használod a netet! :)
Amúgy a Yahoo is és a Norton is lebukott már, hogy kémkedik.
Ne legyeket naívak! Ti sem hagynátok ki ezt a fantasztikus lehetőséget, ha egy ország biztonságát kellene felügyelnetek!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#20308) Fang válasza Rbert (#20100) üzenetére


Fang
aktív tag

bocs rossz helyre írtam offfff

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#20309) Yogibear974 válasza kmarci25 (#20281) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Ok, megvan kmarci25, rém egyszerű :K Köszi.

Üdv: -=Yogibear=-

(#20310) chege


chege
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék külső HDD-t egy LG 42LM3400-hez. Olyat amit fel is ismer :DDD 1TB-ost szeretnék, jó lenne 2,5"os
Próbáltam egy Samsung 1TB-s S2 portable típusúval ami elvileg 0,85A-t vesz fel. Lehet az az oka, hogy nem ismerte fel?

Köszönöm!

(#20311) karl00


karl00
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy 42LM620s TV-t. Összekötöttem az Asus médialejátszómmal, divix és mkv formátumú filmeket játszottam le vele és mindegyiknél csúszik a hang. Próbáltam több HDMI kábellel az eredmény ugyanaz, csúszik a hang egy picit. Ha a külső vinyót csatlakoztatom usb-vel, akkor tökéletesen lejátssza.
Van ötletetek miért csúszik a hang médialejátszós lejátszásnál?

Köszi a segítséget!

(#20312) Buccs77


Buccs77
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene!
Külső merevlemezen lévő FHD film a laptopon magyar nyelven szól, a most vásárolt Samu tévén meg angolul.
Nem találok semmilyen beállítási lehetőséget.

A TV típusa UE40ES6540.

(#20313) storm4 válasza Buccs77 (#20312) üzenetére


storm4
aktív tag

Hali!
Ez egy erős kérdés LG topikban! ;]
Talán kérdezd meg itt: [link]

Bocsássunk meg ellenségeinknek,de nevüket soha ne felejtsük el! A sebek a múltra emlékeztetnek,de nem kell meghatározniuk a jövőt.

(#20314) ferob válasza Buccs77 (#20312) üzenetére


ferob
őstag

Az kellemetlen, de ez egy LG topik, viszont a hangsáv váltásával megoldódik a problémád.

(#20315) Buccs77


Buccs77
csendes tag

Sziasztok!

A Samu ES6540 típ. tv-n lejátszandó filmek elsődleges nyelvét hogyan lehet megváltoztatni/átállítani.
Előre is köszönöm.

(#20316) guppy válasza Buccs77 (#20315) üzenetére


guppy
őstag

Még mindig rossz topik :DDD

(#20317) stomi76 válasza Buccs77 (#20315) üzenetére


stomi76
tag

Kérdezd a másik topicban:)

(#20318) panses válasza Laca0 (#20307) üzenetére


panses
aktív tag

A legnagyobb komolysággal írom: tudom miről beszélsz! Sajnos a neten ki vagyunk szolgáltatva. Ez van. Egyébként én is használok g-mail-es címet, panoramio-t, google maps-et, youtube-ot...(természetesen egy fél tekercs alufóliával a fejemen :DDD )
Az "androidtalansággommal" csak próbálok tüntetni az egyeduralom ellen és csakazért is WP8-as Nokiát veszek! :B
:R

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#20319) Laca0 válasza panses (#20318) üzenetére


Laca0
addikt

Tehát szerinted a M$ nem kémked.... kis naív! ;]

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#20320) huncutka1029 válasza Laca0 (#20319) üzenetére


huncutka1029
addikt

érdekfeszítő az okfejtésetek, de ne offoljátok szét a topikot, ezek már messze elkanyarodtak az LG LED_LCD témától.
:(((

Köszi a többiek nevében is. :B

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20321) huncutka1029 válasza karl00 (#20311) üzenetére


huncutka1029
addikt

Használd az AV szinkron funkciót, ott lehet állítani a kép-hang késleltetést.
Legalább is LW szériában van ilyen opció a beállítáokban.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20322) huncutka1029 válasza Rexcor (#20300) üzenetére


huncutka1029
addikt

Igazából ezt neked kell elönteni, megéri e vagy hajlandó vagy e többet fizetni érte.
Én az LS570-et választanám. :K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20323) panses válasza huncutka1029 (#20320) üzenetére


panses
aktív tag

Elnézést :B

"Az élet nem habostorta elvtársak"

(#20324) karl00 válasza huncutka1029 (#20322) üzenetére


karl00
csendes tag

Köszi!
Kipróbáltam, valamelyest jobb lett, de nem az igazi. Olyan megoldást keresnék, hogy összekötöm a mediaplayer-rel és minden állítgatás nélkül jól működik - mint az LG előtt használt plazma tv-men. Mitől csúszik a hang? Úgy gondolom, hogy ez az LG nem egy alap tv, pedig ezt egy alap is tudná jól kezelni. Igaz hogy ha a tv saját médialejátszóját használom az tökéletesen működik, de van egy médialejátszóm és azt akarom használni.

Kérdés: ez természetes, hogy médialejátszóval összekötve csúszhat a hang?
Miért van ez és mit lehet tenni?

Ismételten köszönök minden segítséget!

(#20325) Hege1234


Hege1234
addikt

mit állítsak a routeren ?

[link]
mindent felismer de mégsem akar kapcsolódni

dns internet részt nem akarja kipipálni

a lenti és a fenti router is 192.168.1.1 lehet ez a baj ?

így néz ki :

van egy cisco modem abból megy egy wifis (asus rt-n12) routerbe
a routerből megy egy lanos gépre
3 wifis eszköz kapja erről a netet

felső szinten van a 2. router (tl-wr542g) erről kapná a tv a netet (csak a tv)
vezetékkel hozzákötöttem LAN1 es csatolóba dugtam
itt akadtam el

[ Szerkesztve ]

(#20326) nyikszi válasza karl00 (#20324) üzenetére


nyikszi
őstag

Asus mediaplayer topic? Nekem, mielőtt eladtam, egy WDTV playerem volt, azzal simán ment, nem csúszott a hang. TV-m szintén LM620-as.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#20327) Yogibear974 válasza Hege1234 (#20325) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Helló!

Amennyiben jól értelmezem: Modem(NET out)->Asus router(NET Shared)->TP-Link router(NO NET Rcv.)

Akkor valamit a TP link routren kell álltani a setupban a wlan részén, mert nem átja
az Asust.

Amenyiben ez jó, akkor a tv-n kell kiválasztani, hogy lan legyen az allpértelmeztt, ne wifi,
hacsak nem LM620S tv,keretből nem látom.

Az ip cim kiosztás jó. Az én tv-en is igy van.

Üdv: -=Yogibear=-

(#20328) Lacinavi válasza karl00 (#20324) üzenetére


Lacinavi
tag

Ha erősítőre küldöd akkor a tv-ről vidd tovább a hangot az optikai kimenetéről. Ne a médialejátszóról.

(#20329) Hege1234 válasza Yogibear974 (#20327) üzenetére


Hege1234
addikt

köszi!
pontosan ez van

lm620s a tv

Lan az alapértelmezett

egyébként 2 hétig volt a az alsó szinten
csak ugye akkor egyből az asus routerbe tudtam dugni így semmi gond nemvolt

tényleg nem látja mivel
WAN résznél minden 0 se ip se semmi

(#20330) tibigsm79 válasza tomyka74 (#9047) üzenetére


tibigsm79
csendes tag

Szia!

Nekünk is ilyen tv-nk van és még mindig ez a firmware a legfrissebb sajnos.Meg tudnád nézni,hogy a beépített lejátszó ezzel a firmware-rel elboldogul-e az 5.1-es kódolással,mert a régivel csak a 4.1-et tudja?Ha nem,akkor nem piszkálom,ezért kérdezem.Tudom,hogy tsmuxerrel át lehet konvertálni,ha a frissítéssel nem megy,akkor megcsinálom úgy.A másik: kiderült-e,hogy az 5.x firmware mit tud és fel szabad-e tenni?Előre is köszi a választ

(#20331) karl00 válasza Lacinavi (#20328) üzenetére


karl00
csendes tag

Nem küldöm erősítőre. A tv saját hangszóróját használom. Az Asus lejátszó eddig kifogástalanul működött. Nem értem, hogy miért csúszik a hang, hiszen a TV hdmi bemenetét használom, ami erre lett kitalálva.

(#20332) janisjoplin1 válasza huncutka1029 (#20207) üzenetére


janisjoplin1
tag

Na megoldódott a probléma.Csak az órát kellett beállítani.és rögtön lett epg.
Köszönöm..

(#20333) Rbert


Rbert
aktív tag

Sziasztok!
Megkérdezem itt is hátha olyan nem olyan választ kapok mint a házimozi fórumon ahol azt ajánlották,hogy "dobjam ki" ezt az "erősítőt" mert nem való semmire.Én tökéletesen meg vagyok elégedve a hangzásával.
Egy kis segítséget kérnék hangproblémával kapcsolatban.
Tehát van egy LG47LM660S TV-m ,LGHT503PH házimozim,Xbox360 slim,Egreat R6S médialejátszó.Ezek mind HDMI kábellel vannak bekötve a TV-be,a hang optikai kábellel vannak kötve egy optikai elosztón keresztül az erősítőbe.Csak az Xbox-nál van problémám,5-10s-ként pattogó,pukkadozó hang jön a hangszórókból.Ha viszont HDMI-n megy a hang a TV-be és onnan optikán az erősítőbe akkor semmi gond.
Most még jött hozzá egy olyan gond,hogy ha tv-n keresztül megy a hang a médialejátszóból akkor 10s-20s onként akadozik a hang.Ha közvetlen optikán megy az erősítőbe tökéletes.
Esetleg valaki járt már e így vagy valami hibás vagy beállítási gond lehet?

(#20334) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Egyik ismerősömnek van egy 32LH4000 típusu tv-je.
A tv beépített lejátszója nem tud filmeket lejátszani.
Van bármilyen trükk/módosítás/okosítás, hogy működjön ?

(^)(>.<)(^)

(#20335) csizo13 válasza vacs (#20334) üzenetére


csizo13
tag

Nekem is ilyen van kb.4 éves. Vissza kellet downgradelni 3.15ös firmware belépni service menübe, engedélyezni az usb-t és így.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#20336) vacs válasza csizo13 (#20335) üzenetére


vacs
veterán

V3.24 van rajta, sajnos.

Az avsforum-on nem igazán igazodok ki, hogy kell visszatenni a régebbi firm-et (és honnét töltöm le), és a szerviz menüs rész se világos. :F

(^)(>.<)(^)

(#20337) zei


zei
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban, hogy az usb bemenetet film nézésre is tudjam használni. Nekem ez sehogy se akar sikerülni, pedig már egy hama univerzális távirányítót is beszereztem. A setup majd AV gomb megnyomása után nekem nem kér szervízkódot, hanem egyből beadja az ez adjust menüt amibe viszont nincs a tool options3 almenü.... A tv 32lg5600 típusú. Viszont egy angol oldalon találtam olyat, ha a menü gombot egyszerre nyomom a tv-n és a távirányítón akkor bead egy bővebb menüt amibe ugyan van tool options, de csak egy. Láttam a youtube-on, hogy ilyenkor egy media player almenüt kell benne átállítani, de nekem az is hiányzik...... Valaki tud ebben segíteni??? Köszi!!

(#20338) karl00


karl00
csendes tag

Korábban írtam, hogy az 42LM620S TV-hez csatlakoztatott Asus médialejátszón lejátszott filmeknél csúszik a hang.

Azóta frissítettem a TV szoftverét, kipróbáltam sok beállítást, de nem lett jobb. Egy kisebb LG led TV-n gond nélkül megy a lejátszó. A 620-ason meg előfordul az akadozás is.

Nem lehet, hogy a médialejátszón kell átállítani valamit?
Azt se tudom, hogy a médialejátszón a képet 1080p vagy i és 50Hz vagy 60Hz -re kell állítani.

Van valakinek ötlete?

Köszi!

(#20339) Lacinavi válasza karl00 (#20338) üzenetére


Lacinavi
tag

Mindenképp 1080P és ha más nincs 50Hz

(#20340) Kolorista válasza karl00 (#20338) üzenetére


Kolorista
csendes tag

Szia!
A médialejátszón csinálj, egy gyári visszaállítást, előtte áramtalanítsd 10 másodpercre, majd dugd vissza,
Újból állíts be mindent.
Milyen lejátszód van? Mikor frissítetted utoljára?

Üdv Kolorista

Üdv Kolorista

(#20341) Yogibear974 válasza karl00 (#20338) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Valóban egy fw frissítés jól jöhet. Utána auto beállítás, vagy default, mint javasolták.

Üdv: -=Yogibear=-

(#20342) csizo13 válasza vacs (#20336) üzenetére


csizo13
tag

Ugyanaz:

[magyarul itt]

(#20343) #93966848


#93966848
törölt tag

Hi all!

Lécci írjátok meg hogyan tudnék bemenni LD750es tv-m szerviz menüjében távirányító vásárlása nélkül.Rengeteget olvastam most vissza, láttam, hogy valakinek sikerült LG Service Menu progival, de nem írja ki a tv az "authorization code"-ot :R Szeretném bekapcsolni a HDD-re való felvételt.

(#20344) ricsike81


ricsike81
aktív tag

mi a különbség az lg 42 lm 640 és a 660 között ?Melyik a jobb ?
Várom válaszotokat!

(#20345) huncutka1029 válasza ricsike81 (#20344) üzenetére


huncutka1029
addikt

LM640
LM660

Mi a különbség? kb 30 K az árában az LM660 hoz gyárilag van magic remote beépített vevővel
amúgy tök egyforma
a magic motion ára kb 10 K ha külön veszed meg
a többit a fenti linkeken megtalálod
:K

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#20346) hynarbirs


hynarbirs
csendes tag

Sziasztok,

a legutóbbi sw frissítés óta, az LM620s készülékem hangja élvezhetetlenül rezonál (mély hangokra első sorban).

nem vagyok benne biztos hogy az sw frissítés okozta, de nagyon gyanús... ha nem ez, akkor meg valami elszállhatott benne, pedig nem volt eddig túlhajtva sosem (dec végi készülék).

1: találkoztatok ti is ezzel a gonddal?
2: valaki leírná részletesen a hangbeállításait, ami 100% hogy nem kellene hogy rezonáljon?

előre is nagyon köszönöm, és bocs ha esetleg már megválaszolásra került a kérdés a korábbiakban.

BiRs

(#20347) karl00 válasza Kolorista (#20340) üzenetére


karl00
csendes tag

Asus O!play HDP-R1

Az Asus honlapja szerint a legújabb firmware van rajta. Kb. egy fél éve raktam rá ... már nem emlékszem. Van egy 22" -os LG led tv-nk is és érdekes, hogy azzal tökéletesen működik.

(#20348) Hege1234


Hege1234
addikt

azzal is gondban vagyok
hogy a hdmi-n monitorként van használva a tv és
arról kapja a hangot is (vga 6950) és csúszik a hang
erre mi a megoldás ?

pc hangszóroknál nincs csúszás

(#20349) guppy válasza karl00 (#20347) üzenetére


guppy
őstag

Próbáld meg más HDMI-portról is, hátha segít, olvastam már olyanról.

(#20350) huncutka1029 válasza Hege1234 (#20348) üzenetére


huncutka1029
addikt

nézd meg az audio driveredet, ha kell frissítsd, és nézd meg hogy a digital output opcióknál nincs e bekapcsolva a loudness kiegyenlítés, vagy más hanghatás javító ficsőr
a tvn van av szinkron funkció, ott tudsz még állítani kép hang csúszáson.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.