Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) Djuree válasza Throme (#9049) üzenetére


Djuree
félisten

én is csak ezt a listát ismerem sajna. nincs bővebb egyenlőre.
gondolom dollárban meg euróban is annyi lesz.
ilyen lesz a kövi motorom ha a nagy kaporszakállú is úgy akarja. :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9052) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

1-2 új info az ucs halálcsillagról, igaz friccül van, de forditóval ki lehet hámozni belőle a dolgokat friccül nem tudóknak :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9053) #72042496 válasza LÁZ (#9052) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szép nagy lesz! :)

(#9054) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

na, csak kihámoztam a fészbukból a gokartos videót....fakkjee

itten a jutubomon

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9055) bobafett válasza LÁZ (#9052) üzenetére


bobafett
tag

Ahogy nézem ez sem arat majd osztatlan sikert... :)

(#9056) Djuree válasza LÁZ (#9052) üzenetére


Djuree
félisten

500 juró, nem is olvasom tovább, most rakom össze a régit (nem a nyitottat) ennél jóval olcsóbban. szánalmas kezd lenni a legó, főleg ha ez is olyan szintű lesz mint a hoth-os készlet.
nagyot csalódtam...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9057) bobafett válasza Djuree (#9056) üzenetére


bobafett
tag

Én a helyedben egy teljesen zártat csinálnék, nekem eddig egyik sem tetszett igazán, bírnék egy első verziót. :)

(#9058) LÁZ válasza bobafett (#9055) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azért saját kútfőből, nulláról sztem rendben van ez a mágneses megvalósitás

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9059) bobafett válasza LÁZ (#9058) üzenetére


bobafett
tag

Ööö, én nem mondtam semmi rosszat az autópályáról, az szerintem nagyon atom. A halálcsillagra igyekeztem írni végig.

(#9060) LÁZ válasza bobafett (#9059) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ja, bocs, csak a választ láttam, a hsz számát már nem figyeltem :DDD :R

ps. na igen a death star...mondom én hogy falcon kell a népnek :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9061) Throme válasza Djuree (#9056) üzenetére


Throme
veterán

Ezért jó ha az ember olcsóbb készleteket gyűjt :)
Ma is bővült egy taggal (75908).

(#9062) PR0JECTNR56 válasza Throme (#9046) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

SC túlságosan nagy, 6-os szélesség pedig ezekkel az elemekkel még méretben City kompatibilis. Ehhez képest pl. az SC Ferrari 458 egy óriás.

(#9063) Djuree válasza LÁZ (#9060) üzenetére


Djuree
félisten

falcon kéne igen, főleg h nemrég volt death star, ez már a 3. lesz. teljesen következetlenül dobálja ki a lego az ucs-ket. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9064) hulp01


hulp01
senior tag

Ez az 500EUR valami vicc? Oké, hogy SW meg minden, de azért ez akkor is rablás kategória. A Tower Bridge vagy 700 darabbal többől áll, és fele annyiba kerül (jó, tudom nem SW). Még szerencse, hogy a Halálcsillag amúgy sem bejövős.
Viszont hétvégén összeraktam a Porsche-t. Hát az valami állat. Nagyon tetszik, Sokkal jobban néz ki élőben, mint képeken. Meg lenyűgözőek a méretei. Kár lett volna kihagyni. És végre sikerült normálisan megoldani az első kerekek fordulását, végre jó helyen van a forgáspont. Egyetlen kicsi észrevétel, hogy a mechanikáját nagyjából sehonnan nem lehet látni. Pedig az se semmi. De ezt feláldozták a szépség oltárán és végül is ez is egy megközelítés. Szóval ha valaki esetleg bizonytalan volt, annak mindenképpen ajánlom a megvételét (persze ha valahogy sikerül kiizzadni érte azt a kisebb vagyont), Gyönyörű készlet.

(#9065) Djuree válasza hulp01 (#9064) üzenetére


Djuree
félisten

egyre drágábbak a nagy készletek, már túllépi a 30ft/darabos lélektani határt, lényegében egy régi nagy készletet is össze lehet rakni ennyiből (szinte akármelyiket) pedig azok magas áron mennek mert már nem kaphatók. max 100k-t érhet ez, de 500 juró az 150k. nagyon sok. :(
nekem a porsche sem tetszik, ennyiből meg lehet kb. építeni a moc dtm bmw-t, ami sztem komolyabb cucc és ritkább is mivel moc és annak olyan kinézetet csinálsz amilyet akarsz, a színeket tudod variálni melyikből veszed a részeket hozzá.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9066) Djuree


Djuree
félisten

megjelent a magyar blocks első száma!
nem olcsó, bár a lego sem az. egyet veszek aztán majd meglátjuk...
[link]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9067) Throme válasza PR0JECTNR56 (#9062) üzenetére


Throme
veterán

Aránytalanok az SC autók, ezért nagyobbak a 6-os szélesség ellenére. Ettől még persze nagyon tetszik :K.

#9066) Djuree: ha csak sima újság, úgy értem nincs hozzá valami letölthető tartalom, akármi..., akkor drága. Ezek a videojáték magazinok mennek kb 2k körül és adnak hozzá legalább 1 játékot (most már inkább letölthető formában...).

[ Szerkesztve ]

(#9068) #72042496 válasza hulp01 (#9064) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szuper, jó hallani! A nick kötelez, így pár napja nekem is megvan a Porsche, de még nem raktam össze. Most tervezem majd megépíteni a héten.

A váltót egyébként a könyv alapján raktad össze, vagy felcserélted a két lépést? A Lego szerint direkt ilyen, aztán ezt vagy elhiszi valaki, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#9069) hulp01 válasza #72042496 (#9068) üzenetére


hulp01
senior tag

Igen, az útmutató alapján raktam össze. Én is olvastam, hogy csak két alkatrészt vagy lépést kéne felcserélni, hogy jól működjön. De ha őszinte akarok lenni, akkor szerintem semmi jelentősége, mivel nem látod se a váltóban lévő fogaskerekeket se a motort. Szóval nagyjából fogalmad sincs, hogy hányadik fokozatban van éppen a váltó. Azért egy fokozatkijelző nem ártott volna hozzá. Főleg úgy, ahogy meg van oldva az egész, szerintem már nem lett volna nehéz hozzárakni. Max. helyet találni a kijelzőnek lett volna kihívás.

Djuree - igen, szerintem is drága a Porsche, de még úgy gondoltam belefér. Nagyon szépek a MOC autók, de az nem annyira az én világom. Nincs kedvem vadászgatni az alkatrészekre, hogy hol, melyik olcsóbb. Túlzottan a supercar vonal se vonz, mert sokkal jobban szeretem a munkagépeket Legoból. Az autó alapvetően mind ugyanaz és számomra a Technic inkább a mechanikát jelenti. Legyen benne sok fogaskerék. Na jó, pneumatika meg kompresszor azért jöhet. Egy autónál meg van a felfüggesztés (lényegében ugyanolyan mindegyiknél), váltó, ha éppen van, meg a motor és ennyi. Amúgy a Porsche megvételénél is nagy szerepe volt annak, hogy kíváncsi voltam a váltó megvalósítására.
Pl. munkagépeknél is a kabin meg a karosszéria építése csak a szükséges rossz. Csak kell valami keret, amibe a sok fogaskereket be lehet építeni. :) Ezért is örültem a linear actuatorok megjelenésének, mert az is mechanikusan működik, és szerintem sokkal valósághűbb a mozgása, mint a pneumatikának. Azt még egy kicsit fejlesztenie kéne a Legonak. Persze a valódi gépeknél meg nagyjából mindehol hidraulikus munkahengerek vannak, mert sokkal jobbak, mint a fogaskerekek ezerszámra.

(#9070) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

szeptembertől Kapitólium, 1000 feletti elemszámmal, 100$

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9071) Djuree válasza LÁZ (#9070) üzenetére


Djuree
félisten

szép! :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9072) hulp01 válasza LÁZ (#9070) üzenetére


hulp01
senior tag

Nagyon jól néz ki. Ezt mindenképpen be kell szereznem majd a 20%-os akcióban.

(#9073) LÁZ válasza Djuree (#9071) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, egyre jobb ez az architecture sorozat :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9074) HummeRC


HummeRC
senior tag

Szeptemberben Lego Disney kastély [#71040] 350USD.

#9075: Értem én, de irányadó infónak jó ez is. Mivel már shop-ban van, végleges a kinézet/tartalom és a kb ár. Ezért tettem ki, ha esetleg még nem látta valaki. :)

[ Szerkesztve ]

(#9075) LÁZ válasza HummeRC (#9074) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

VIP-ek már most megvehetik :D , de az ámerikai shopból nem lehet hozzánk postáztatni, hogy maradjon a 350 dolcsi, hunba 122k vagy vmi ilyesmi van ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9076) bobafett válasza LÁZ (#9075) üzenetére


bobafett
tag

Dehogy van annyi! Csak 120e... :)

(#9077) xedos


xedos
addikt

Korábban kerestem tevét a lányomnak. Most sikerült beszereznem a 7571-es Prince of Persia sorozat tagját.
Odavan érte :-)

(#9078) Atesz 666 válasza LÁZ (#9070) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

-Szép darab.
-Azért kíváncsi lennék a pld a Magyar parlamentre,az biztos lenne akár 1200 elem is? :U :C

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#9079) balint82 válasza Throme (#9003) üzenetére


balint82
senior tag

Ma akartam megrendelni 26,5 ért, beszéltem velük telefonon is, mire regeltem már 30e. Puffka :(

Google Pixel 4a

(#9080) Throme válasza balint82 (#9079) üzenetére


Throme
veterán

árgépen rákeresve van 1 hely 26,5k-ért.
lesz az még jó áron

[ Szerkesztve ]

(#9081) balint82 válasza Throme (#9080) üzenetére


balint82
senior tag

Rámész a linkre és rögtön 30e. Jeleztem már nekik, hogy ez nem ok.

Google Pixel 4a

(#9082) Throme válasza balint82 (#9081) üzenetére


Throme
veterán

... jah, de sz@r, tényleg.
Valószínű a 30k-s ár lesz a tényleges, csak meg kell nézni mások árait...

Nekem úgy is Karácsony környékén lesz esedékes. Addig is elcsábultam az F40 irányába és még gondolkodom a 42039 szetten, ennek a B megoldásán, ami egy SUV. Erre az évre ki is fújt a legó keret.

Gondolom Te is vársz most...vagy nem bírsz a véreddel? ;)

(#9083) balint82 válasza Throme (#9082) üzenetére


balint82
senior tag

Megleptem volna magam a hétvégére, mert most lesz a szülinapom. :)

Google Pixel 4a

(#9084) Freddy76 válasza balint82 (#9083) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is most lesz, mondjuk én igazi autót vettem magamnak :DDD .

Nekem a mostaniak közül a Technic traktor tetszik bitangul. A Porsche-ra nagyon rá voltam indulva, de most a tesztek, bemutatók alapján már csökken a lelkesedés. A bogár természetesen kell...

Throme: majd írd meg a véleményed. Nekem a Mini és a Camper után nagyon tetszett, azok nagyon egyszerűen építkeztek lentről felfelé, és instabilak voltak. Az F40 ellenben nagyon masszív, már-már Technic szinten, az építési élmény is jóval nagyobb volt nekem, mint a másik kettőnél.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9085) balint82 válasza Freddy76 (#9084) üzenetére


balint82
senior tag

Húú, most felcsigáztál, lehet meglepem magam most inkább a Ferrarival :)

Google Pixel 4a

(#9086) LÁZ válasza Freddy76 (#9084) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

lesz beetle logout :D ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9087) balint82 válasza balint82 (#9085) üzenetére


balint82
senior tag

Meg is rendeltem a Ferrarit. Köszi a felcsigázást :D

Google Pixel 4a

(#9088) Throme válasza Freddy76 (#9084) üzenetére


Throme
veterán

Már tűkön ülök, hogy jöjjön az sms.
Nekem pont fordítva van az F40-el , mint Neked a porsche-val.
Elején nem tetszett. Nem találtam annyi részletet, mint a mini/kisbusz párosban.
Aztán csak megnéztem a bemutatókat és a képeket, na kedvet is kaptam....
Inkább a lambók tetszenek, csak még ne csináltak belőle szettet, vagy lemaradtam róla, de ez egykutya, nincs.

Építésben már a mini is combosabb a kisbusznál. Az utóbbinál ezt az instabil szerkezetet nem csípem, pedig frankó szett, az egyes lekerekítések hiánya ellenére is.

Igen a bogár majd beficcen, látom az itt is népszerű és várólistás többeknél.

- o -

Mi a véleményetek a 42039 szett (24 órás sportautó az elsődlegesen kirakható verda) B variánsáról, ami egy SUV ?

[ Szerkesztve ]

(#9089) Djuree válasza Throme (#9088) üzenetére


Djuree
félisten

tessék mocolni, sok komoly lambo van. :K
egy a sok közül: Gallardo Super Trofeo Stradale
ez ugyan technic, de van "sima" is...

nekem megvan a le mans-os szett, de még a suv-ot nem építettem meg, lehet nem is fogom, nem szeretném szétszedni, olyan szép így egyben. :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9090) Throme válasza Djuree (#9089) üzenetére


Throme
veterán

Neten nézegettem ilyen csodákat és még linket is adtak, hogy az alkatrészeket be lehet szerezni, csak hát 100k és felette volt. Ennyit egy szettre nem szánnék.
Azt a kb 3-4000 alkatrészt mire összevadászom...

Másik bajom, hogy láma vagyok ebben az alkatrész összeírásban, megrendelésben, összeválogatásban, bricklinkelgetésben, vagy egyéb helyek kezelésében, pedig egyszerűbb technics motorokat is néztem (pl Frantisek munkáit). Sőt a SC sorozatban a porsche-kat is összeválogatnám, mert a szett nem érdekel, csak a verda....és ezek meg olyan 150db körüli szettek (mármint autónként 150db), így egyszerűnek is mondható.

Nem szoktam megépíteni a B szetteket, csak az említettnél jobban tetszik, mint a versenyautó. Igaz utóbbi komolyabb.

(#9091) Djuree válasza Throme (#9090) üzenetére


Djuree
félisten

amit linkeltem az 1700 részes kb., nem olyan drága az. a technics részek meg olcsóbbak is. nekem a 2200 részes snowspeeder kijött kb. 60k-ból.
bricklink meg megtanulható, én is megtanultam, bár az első rendelések még drágábbak voltak meg lassan is ment a válogatás mert nem ismertem, de aztán megtanultam a saját káromon, bár nem kevés idő árán. :K
mondjuk ez az új felület nem tetszik, de már kezdek itt is rájönni mi hogy van.
de tényleg sok idő, szerencsére az nekem van bőven, így ráérek tökölni vele. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9092) aboutterms


aboutterms
csendes tag

Az amazon.co.uk-n 110 font a 42043 Arocs, 75 a 42042. Vásároltatok már onnan? Tapasztalatok? Ez az ár még szállítási költséggel is faja...

(#9093) Djuree válasza aboutterms (#9092) üzenetére


Djuree
félisten

nekem nem volt gondom még az amazonnal, bár nem sokszor vásároltam még onnan, talán 4-5x...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9094) Djuree


Djuree
félisten

tegnap megvettem a legos újságot meg nem bírtam ki és vettem egy kylo összerakható figurát is. :DD ott is hagytam egy tizest 1 perc alatt. :O
még nem néztem bele az újságba, majd megírom milyen.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9095) tvamos válasza Djuree (#9089) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az E30M3 MOC a nagy vagyam... szeretnek egy feheret... meg egy feketet... meg egy piros E46-ot. :B

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9096) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

úgy néz ki, ofisöl lego blogger leszek, az első 2 havi írogatni való :))

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9097) Djuree válasza LÁZ (#9096) üzenetére


Djuree
félisten

:Y én is én is! :Y :C
hogy sikerült? :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9098) LÁZ válasza Djuree (#9097) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a logout-os irományaimat látva megkeresett egy marketinges cég, akik kapcsolatban vannak velük, és pár viszonteladóval, és a cég blogjára kell majd irnom a készletbemutatókat ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9099) Pötyi válasza LÁZ (#9098) üzenetére


Pötyi
őstag

Csak nem a KommPakk keresett meg?

QNX is cool!

(#9100) LÁZ válasza Pötyi (#9099) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

:N

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.