Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) maross válasza sb (#80992) üzenetére


maross
veterán

Ebbe veletlenul se tudtam belebotlani emagon, merre talalhato ennek az aprobetus resze?

Van most par jo deal, lego jacc club pl 65k, csillagos ej is 50 alatt, es mas asonlok, nem extrem, de jobb aron mint az arukereso alja.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#81002) sb válasza maross (#81001) üzenetére


sb
veterán

Pont az a gondom, hogy semmi részletesebbet nem találtam róla én sem. Végül egy személyvonatot berendeltem, meglátjuk.

Van egy másik 10% visszajár ajánlat is, űr cuccokra. Abban meg a mától 45k-s Ornithopter volt benne, de már nincs. :(

A másik érdekesség, hogy mi lett az üzletekkel? A vonat boxba nem fér, üzletből csak az Etelét dobta fel egyetlen boltként BP-n. Vicces volt a térképen választani ahogy BP-n kívül egy rakás átvételi helyet mutat, egész BP-n meg pár darabot.

Szerk: Igen, vannak jó árak. Itt és Alzán is. Sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#81003) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Droidika 3 zacskó zartalma. Mi ez ha nem pazarlás? Ez már nevetséges. Mintha visszafejlődnénk az oviba.
Lassan már 5-10 db alkatrészt tesznek egy zacskóba. Most vagy ennyire elhülyültek az emberek, (amit nem gondolnék) és tényleg szükség van erre, vagy a Lego nézi hülyének az embereket.

(#81004) Crus válasza RapaNui1 (#81003) üzenetére


Crus
őstag

Nem a Lego védelmében, de:

1. Jelentősen könnyebb így az építés. Igen, hülyül az emberiség.
2. Nincs ijesztően sok alkatrész az építéskor előtted.
3. Gyerekeknek így sokkal könnyebb, mert bár ez 18+-os készlet, de senki nem tiltja, hogy egy 10 éves is nekiessen és így neki nyilván egyszerűbb, könnyebb.
4. Az idővel jobban lehet tervezni... "na még ezt a zacskót megcsinálom, csak 10 percnyi alkatrész úgy látom a tartalma."
5. Sok esetben a külön zacsi tartalmát építheti más... családi élmény.
6. Kisebb eséllyel veszít el a user így alkatrészt, hiszen a nagyobb rakásból könnyebben tűnik el valami, mint a kisebből... már csak azért is, mert kevesebb helyet foglal az "építési területen".
7. Kifizettem. Nem keveset. Kényelmet, Ferrarit várok. Ez annak a része.

Szvsz.

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81005) RapaNui1 válasza Crus (#81004) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A 3. zacsiban volt a jobb kar a 4.- ben a bal. A bal kar a jobb kar inverze, szóval simán elfért volna a kettő egy zacskóban és még így sem lett volna sok az alkatrész. Ez nem egy Bowser jobb illetve bal karja és lába, ott érthető volt a zacskók száma és a bennnük található alkatrészek mennyisége. Épp ezt írtam tegnap, hogy akarhatunk itt környezettudatosak lenni az egyik oldalon, ha a másikon meg pont ellene megyünk az egésznek. Pro és kontra érvek és ellenérvek, nem csodálom ha a Lego sem tudja hogy mi is legyen mert ha egyik irányba megy az a baj, ha meg a másikba akkor meg az, mindig lesznek érvek és ellenérvek.

(#81006) Crus válasza RapaNui1 (#81005) üzenetére


Crus
őstag

A környezettudatosság egy újabb húzás arra, hogy a kőgazdagok továbbra is szemérmetlenül szennyezhessenek, a kis ember, meg Lego zacskókon morfondírozzon, hogy menti vele jobban a Földet... Gyakorlatilag egy vicc üzlet az egész.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81007) Throme válasza RapaNui1 (#81005) üzenetére


Throme
veterán

Lehet az is, hogy az alkatrész összeválogatási logisztika így jön ki könnyebben a Lago-nak.

(#81008) petya86


petya86
csendes tag

Zelda - remélem a figurákat itt is Magyarországon fogják gyártani mint a Hófehérke készletnek... ;) ;) ;)

(#81009) turikoczka válasza petya86 (#81008) üzenetére


turikoczka
aktív tag

Ez minden csak nem egy 300 dolláros szett.

(#81010) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Pedig biztos kapós lesz. Én sem a D&D játékkal, sem a Zeldával nem játszottam, de óriási a rajongótábora mindkettőnek. Mondjuk nekem a D&D készlet jobban tetszik, de ennek is meglesz a piaca az biztos.

(#81011) Crus válasza petya86 (#81008) üzenetére


Crus
őstag

Aztaq!!! Na ha valami, akkor ez nekem KELL!

121.990 Ft-os induló ár! HOLY... :O :(

Ez Nyíregyről fog érkezni hozzám az is biztos -.-

Most látom, hogy ez 2-1-ben készlet, ami nagy gond, mert vagy az Ocarina of Time-ot rakod össze és marad alkatrész, vagy a BotW-ot és akkor is marad :-/

[ Szerkesztve ]

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81012) ripla válasza petya86 (#81008) üzenetére


ripla
őstag

122 ezer forint. :D
60-at adok érte.

[ Szerkesztve ]

(#81013) flashpointer válasza petya86 (#81008) üzenetére


flashpointer
őstag

a zold lombos fa levele uj alkatresz?

(#81014) Pötyi válasza RapaNui1 (#81003) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez volt a korábbi verzió 2000-ből: 8002

Ez kinyílt magától.

QNX is cool!

(#81015) Giantpumpkin


Giantpumpkin
lelkes újonc

Sokszor téma a lego budi :D

21318 bontatlan lombház eladó 57k

(#81016) h3lios


h3lios
addikt

kbalage2

Láttam az új Merci Speed Champ. dupla pakkról a bemutatód.
1 normál Speed Champ szélvédő nagy moddolást követően lehetne rárakni ?
Azon gondolkoztam, hogy a supráról át lehetne pakolni némi átépítéssel.
És akkor 1 coupe verzió egész jól kihozható lenne belőle.

B-tag: H3lios#2825

(#81017) Llew válasza petya86 (#81008) üzenetére


Llew
senior tag

De jó, hogy semennyire nem érdekel.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#81018) Mauzes válasza petya86 (#81008) üzenetére


Mauzes
őstag

Be akartam írni, hogy micsoda totális félreárazás (pl. egy ugyanilyen árú Home Alone-hoz képest, vagy Ninjago városok). Viszont a hivatalos s@h árazás több hasonló méretű szettnél is ugyanennyire el van borulva, pl. Orient Express, Tumbler, Pac-man, stb. Hát na, ez van...

(#81019) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Elkészült a Droideka.
Szerintem nem lett rossz a végeredmény, bár nekem az R2-D2 jobban tetszik, de a kettő együtt kifejezetten jól mutat. Voltak jobb és kevésbé jobb építési részletek, de szerintem az árát leginkább az a 4 vagy 5 új alkatrész dobja meg amivel találkoztam az építése során.
Korábban rosszul mondtam mert nem találtam meg, de itt is van egy pici matrica ív, csodálom hogy senki nem javított ki.
Egyébként össze is hajtható akinek így tetszik, de legalább ez is meg van oldva, illetve a fegyverzet is mozgatható kismértékben előre hátra a lövéseket szimulálandó.
Úgy gondolom hogy a méreteit és a darabszámot tekintve elég jól megoldották ezt az egészet, szerintem annál sokkal jobb készlet, mint amennyire itt sokan lehurrogták.
Van aki azt fogja mondani, hogy a plakett mellett a mini droideka csak darabszám és értéknövelő hatású, neki is igaza van, de a véleményem, hogy inkább egy kedves gesztus hogy ezt mellé dobták, az a pár darab már igazán nem számított és kicsit feldobja színesíti a végeredményt. Mindent összevetve nekem tetszik ez a szett.

(#81020) Tyler Durden válasza ripla (#81012) üzenetére

Imádom a Zeldát, de úgy látszik a Nintendo licensz költsége még az SW-t is odaveri. Kimarad..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#81021) kbalage2 válasza h3lios (#81016) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ez a 6 széles szélvédő van rajta, csak új színben. Nem tudom pontosan mit és hogy szeretnél moddolni rajta, hátul néz ki furán a kis City szélvédő de az a döntött oldalfalak miatt van.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#81022) Bencus88 válasza Tyler Durden (#81020) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Szintúgy nálam kb 60 lenne amit kisdnék ezért, ez rablás

(#81023) Tyler Durden válasza Bencus88 (#81022) üzenetére

Lego Bowser ami 300 darabszámmal több és szintén Nintendo licensz, olcsóbb, no comment..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#81024) sb válasza kbalage2 (#81021) üzenetére


sb
veterán

Supra szélvédőt ír, gondolom a cabrio szélvédő cseréjéről lehet szó. :F
Megnéztem én is a review-t, nem nagyon változott a véleményem. Már a dobozról írtam a döntött üvegeket, pár finomságot ami akkor elismerésre méltónak tűnt, de csak technikailag. Marad ez a nézetem, szvsz ha valahol, itt senki nem vetné a modell/tervező szemére, ha kockább és pl. nem döntik őket. Meg még kihagy 1-2 apróságot. Cserébe oldalról nem néz ki hülyén a kasztni a vágásokkal, lyukakkal. És főleg a hátsó ablak, stb... :(
A Cabrio amúgy összhatásra nem rossz de az meg egy átlag modell.

[ Szerkesztve ]

(#81025) sb válasza Llew (#81017) üzenetére


sb
veterán

Szintén.
Az sw/egyéb drága licenszes árazáson felül nekem az a fő gondom, hogy ránézésre ez egy 1200db-os valaminek tűnik, nem 2500. A Micimackó készlet fája kicsit pimpelve - ház nélkül - és némi apróság. Ránézésre ráadásul van bőven nagy elem, 6-os panelek, stb...
Vagy ennyi kimarad az A/B modellből? ;]

Inkább csak kevésbé lett effektív szvsz. Megint nagy talpon áll az egész.
Eljött az idő annak visszaszívására, hogy az Eldorado erődön nem látszik a 2500db, mert sok elment a sziklákra. :B

(#81026) kbalage2 válasza sb (#81024) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Így valóban sokkal több értelme van, nem vágtam hogy lesz a G-wagenből kupé :D
Az a baj hogy a Supra szélvédője bődület hosszú, minden más variáció meg marha magas, új elem nélkül nehéz lenne itt csodát tenni.

Ami a G63-at illeti, valóban kicsit túlbillent a mérleg a technikai megvalósítások felé, mindenáron bele akartak zsúfolni egy csomó trükköt, és emiatt fura lett az összkép.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#81027) RapaNui1 válasza flashpointer (#81013) üzenetére


RapaNui1
aktív tag

A hófehérke szettben már találkoztam vele

(#81028) Mozaart válasza Crus (#81006) üzenetére


Mozaart
aktív tag

Nem neked szól. :D Csak mivel párom levegőmínőséggel foglalkozik, így közel áll hozzám ez a témakör.

A változást a kis ember tudja elhozni. Attól még, hogy a felső x ember tojik bele, és magánrepülőre száll, attól még te dönthetsz úgy, hogy nemhogy repülővel de vonattal jutsz el A-ból B-be. Sajna, a repülés is iszonyat "olcsó" manapság. Az időnket féltjük (repülő mennyivel gyorsabb), de a Föld idejét nem sajnáljuk.
A klímaváltozás már elindult és már most visszafordíthatlan folyamatok is elindultak. A kérdés, hogy mikorra tudunk lelassulni. De addig amíg A ember nem mond le mert B ember úgy is repülőre száll, addig nem jutunk sehova.
Egyik kollegám, magát a klímaváltozást is bullshitnek tartja. Szóval vannak bajok fejekben..
Engem az bosszant, hogy a múlt században, miért lehetett ekkora lobbija a kőolaj/műanyag felhasználásának.
Űrszemét: Vegyük a műholdakat, most is 10 000 van a fejünk felett, de csak most jutottunk el fejben, hogy adott műholdat/rakétát vissza reptessünk a földre (lásd SpaceX nem Nasa.. :D ). Tudom, vannak a magasan repkedők, ahol már nehéz vissza hozni, így úgy tesznek, hogy ezeket az utolsó üzemanyaggal még kijjebb pöckölik.. :D
Vicc önmagában, hogy az ember úgy dönt hogy teleszemeteli a Föld légkörét, persze műholdak nélkül nem bírnánk létezni de akkor is beszélő.. Ha már egy Nasa ilyen nem törödöm..

AT-AT: https://flic.kr/s/aHsmWKTBXH

(#81029) Crus válasza Mozaart (#81028) üzenetére


Crus
őstag

A változást a kisember akkor hozza el, ha abba az irányba terelik, ha azt tudja megvenni, ha azzal jár jól, ha a legkisebb ellenállás az lesz. Már pedig amíg azt látja, hogy Téjlorswift Kenya éves kerozin felhasználásával egyező naftát éget el a feje felett, addig nem nagyon fogja magát törni. De nem ez a legnagyobb gond, hanem az, hogy a környezetvédelem a kisember számára drága, emiatt, ha nincs rászorítva igyekszik elkerülni.
Pl. járna EV-vel egy rakás ember a városban, ha nem tizenmilliókért szeretnék eladni neki.
Pl. fűtene boldogan árammal, ha nem kéne aztán a gatyáját majd a számlára költeni.
Pl. enne boldogan bio élelmiszert, ha telne rá neki, de nem telik.
Reggelig írhatnám.

A kisember valójában már most is qrvára spórol. Idehaza feltétlenül. És ez a spórolás egyrészt nagyon is jót tesz a környezetnek, hiszen a fogyasztása minden szinten visszaesett, de másfelől meg árt a környezetének, mert 25 éves dízellel jár, amiben 5 évente cserél olajat és télen azzal fűt amivel tud, néha PET palack is rákerül, meg vizes fa...
Idehaza sosem volt az divat, hogy elmegy az amerikai család jó pár órára és nem kapcsolják le a villanyt, mondván, ha hazaérnek világos helyiség fogadja őket. USA területen ez nagyon sok helyen a mai napig általános... mer' olcsó. Idehaza meg réges-rég belénk verték, hogy a rezsi húzós, ott kell megfogni, ahol csak lehet.

Beszüntették a műanyag szívószálakat és a zacskókat. De közben felfoghatatlan mennyiségű műanyag csomagolóanyag és PET palack kerül továbbra is a szemétbe és persze bele a vérünkbe, egészen az agyunkig...

A mai napig megőrülök attól, hogy ha megfeszülsz se tudsz pl. üveges üdítőt, vagy ásványvizet venni, pedig a betétdíjas rendszer tökéletesen működött régen. Kivezették, mert növelte a szállítási költségeket és jobban kellett rá vigyázni. Ja... de cserébe nem nagyon ölt meg senkit, most meg kollektíve mérgezve van mindenki mikro és nanoműanyag részecskékkel.

Az van tehát, hogy ezt nem a kisember tudja megváltoztatni, hanem odafent, ha megszületnek a határozatok, meg megnyílnak a lehetőségek. De nem nyílnak, mert a környezetvédelem drága továbbra is. A kisember víz. Folyamatosan a legkisebb ellenállás felé fog folyni. Ergo terelni kell és nem reménykedni.

Továbbra is fenntartom, hogy a Lego papírzacskók ebben az egész történetben nem relevánsak, mert elég csak megnézni azt a töménytelen háztartási hulladékot, amit egy átlagos család 1 hét alatt termel.

Részemről a Lego zacskót a dobozban tartom összeépítés után is. Miért? Mert ha szét kell bontani, abba mehet is vissza. Emiatt a zacskót sem tépem fel soha, hanem szépen felvágom. Ráadásul a pótalkatrészek is ezekbe a zacsikba kerülne vissza.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81030) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

alza+ al is van pár akciós cucc most ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#81031) HUN_Sector válasza Crus (#81029) üzenetére


HUN_Sector
senior tag

Sajnos az üveg sem mindenható. Újrahasznosítható, a talajban ellenben nem bomlik le sosem. Törékeny, ebből adódóan veszélyes.

Én tizenX éve EHS-ben vagyok. A társosztály - environment - így egész nap a fülemben duruzsol. Kitálalhat a gyárunk ilyen olyan hangzatos megtakarítást, de mind tudjuk - vezető világvállalatokról van szó - hogy mind kamu. Pl: A csarnok ablakok koszosak, ezerrel ég a világítás, de elmondjuk hogy gázból 20%-kal kevesebbet használunk mert zöldítünk (értsd gázfűtés stop, gáz utánégető rendszer stop, kit érdekel a lakosság)

Európában tökön lőjük magunkat. Az USA és Ázsia még magasabbról tesz a környezetre. Egy süllyedő hajó. Te lapátolod ki a vizet, ketten-hárman meg közben új lyukakat vájnak a hajóba

[ Szerkesztve ]

(#81032) Dilikutya válasza Crus (#81029) üzenetére


Dilikutya
félisten

A nagy összesben nem akkora tétel, de én kivagyok tőle, hogy Auchan/Tesco-ban veszek egyetlen tételt, akkor is kilométeres hosszúságú blokkot kapok. Minek?
Persze sok kicsi sokra megy. A visszaváltható üveggel a kicsik nem szeretnek bajlódni. Pl. a kézműves sörfőzdék nem foglalkoznak visszaváltással, mert utána az üveg mosása, fertőtlenítése macera nekik. Hogy egy nagy sörgyár mennyire foglalkozik ezzel, azt nem tudom, a fertőtlenítés az ízhibát okozó fertőzések miatt lényeges, de egy Soproni, Borsodi amúgy is egy szar sör, önmagában egy ízhiba.
McDonalds, Burger King a helyben fogyasztott hamburgert miért teszi dobozba?

Ezt a hivatalosan január óta, gyakorlatban csak 2 hete működő visszaváltós rendszert még nem látom át, jó lesz-e valamire. Eddig csak nyűg, mert csak egyben vesz be az automata. Nálunk elég sok ásványvíz fogy, mert ugyan ivóvízminőségnek mondják a csapvizet, de nekem sokszor érezhetően klóros, vegyszeres.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#81033) maross válasza Dilikutya (#81032) üzenetére


maross
veterán

Szentandrasek visszaveszik az uveget, aminek az ara be van epitve a sor araba, es visszavetelkor 50ft-ot adnak darabjaert. Amikor epp ket karton ajandek van, ami izlik is, best buy :). Es sajnos tobb sorfozdet nem tudok, aki ezt megtenné.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#81034) Major Lion válasza Dilikutya (#81032) üzenetére


Major Lion
senior tag

A visszavaltos rendszerhez csak annyit hogy skandinav orszagokban ez megy, es nem is igazan latsz soros dobozt, energia italos dobozt, asvanyvizes palackot eldobalva, mert visszaviszik, vagy az aki vette, vagy valaki aki felvette a foldrol, pl egy hajlektalan.

Viz problemara egy filter?

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#81035) Jacob Gibbs válasza petya86 (#81008) üzenetére


Jacob Gibbs
csendes tag

Ettől a szettől egyszerre csillant fel a szemem és robbant fel az agyam. Nagyon szeretem a Zeldát, de az ára... :F
Meg miért pont Deku Tree? Vannak a Zeldában tök jó helyszínek, és erre berakaják a bajszos beszélő fát... :DD

(#81036) Crus


Crus
őstag

Jó lenne ezekre reagálni, de borzalmasan off. Láz úgyis mindjárt szólna.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81037) Crus válasza Jacob Gibbs (#81035) üzenetére


Crus
őstag

Mert benne van az Ocarina of Time, The Wind Waker, Breath of the Wild, Tears of the Kingdom, Hyrule Warriors, Cadence of Hyrule címekben. Szvsz.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81038) Crus


Crus
őstag

175k-ért látok már piacon Bara-Dúrt... ami egy rossz vicc érte, hiszen S@H-ról hiába drágább GWP-vel nem kérdés, hogy onnan jobb vétel annak, aki rá van csavarodva.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81039) Neurotoxin válasza Crus (#81038) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Egyáltalán nem vagyok Gyűrűk Ura fan, sőt....de ez a készlet nagyon kellene, számomra elég ötletes megoldásokat tartalmaz, néhol kicsit olyan, mint egy MOC. Igaz, még mindig a lélektani határ fölött van, amit kiadnék érte. Nemrég elkezdtem követni egy amerikai csajt a YouTube-on (leginkább SW szettekben/tárgyakban utazik, amolyan SW Lego nagykövet), nagyon ízlésesen mutatta be, rákívántam (mármint a szettre is :D :B).

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#81040) Melezor válasza petya86 (#81008) üzenetére


Melezor
kezdő

Ne reménykedj elég sokan megbuktak a gyárban..

(#81041) Djuree válasza Melezor (#81040) üzenetére


Djuree
félisten

miért, kilopták a figeket vagy mi? :F

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#81042) hami85 válasza Crus (#81038) üzenetére


hami85
tag

150ért tud a kontaktom nyíregyről GWP-vel együtt.. Ha kell kontakt írj egy üzit.

(#81043) Crus válasza Neurotoxin (#81039) üzenetére


Crus
őstag

Szvsz, ha sürgős, akkor vedd meg majd S@H-on, GWP-hez ha nem ragaszkodsz eladod, az a többiek szerint is akár 30-40k mínuszt jelenthet, úgy már azért barátibb. De. Szerintem lesz ez jóval olcsóbb is, még idén... tippre 135k körül is vihető lesz, nyilván GWP nélkül.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#81044) petya86 válasza Melezor (#81040) üzenetére


petya86
csendes tag

Ezen nem csodálkozom. Az ami az utóbbi időben ment marketplace-en az elég durva volt. Készlet bejelentés előtt Hófehérke figurák, a nyári City-s állatok majd' mindegyike (gorillák, krokodilok, vörös panda) szintén még a készlet bejelentés előtt... Bambi és Dumbo 100-as, 1000-es nagysárgrendben bricklinken magyar eladóknál.
Ha kilopnak egy zsák "random" kockát, azt ha fel is teszik FB-re, BL-re, nem tűnik fel senkinek. Az, hogy ezek a figurák ennyire korán, ennyire sok helyen előfordulnak, biztos feltűnt a gyárnak/LEGO-nak is.


(#81045) Neurotoxin válasza petya86 (#81044) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Vörös pandából nem olyan régen, a Fény utcai piacos Lego börzén is volt vagy 200 db :U

@Crus: Ráér később is, most úgyis másik építésben vagyok :)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#81046) sb válasza petya86 (#81044) üzenetére


sb
veterán

Tök naiv vagyok, 1-2 figurát láttam BL-en nagy mennyiségben de nem gondoltam, hogy ez lopott cucc a gyárból. FB-n nem járok, ha ott jön szembe talán leesik a dolog... :U :(

De akkor ez miért is jó, ha folytatjuk ezt a jó szokást? Előbb-utóbb biztos lesz következménye ami nem hiszem, hogy pozitív lesz.

Azon felül meg nekem fura, hogy pl. törpékből bevásárolnak az emberek... vagy igen?
Mondjuk a City állatokra én is le fogok csapni, de így át kell gondolni honnan érdemes.

(#81047) Neurotoxin válasza sb (#81046) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Te vagy innen a fórumról legtöbben átgondoljuk, de hidd el, hogy mások nem csinálnak ebből morális/erkölcsi kérdést....

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#81048) tocsek18


tocsek18
senior tag

(#81049) sb válasza tocsek18 (#81048) üzenetére


sb
veterán

A G merci után ez a funkcionális fókusz kicsit ijesztő az F40-nél. Remélem a forma nem szenved majd hiányt.
Várós.

@Neurotoxin
Nyilván. Egyedi vevő ritkán mérlegel ilyet.
De nem hiszem, hogy a gyár hagyja és nem is lenne rendjén. Talán ott is lesz következménye. Meg mondjuk ebbe kellene becsatlakozni a kedves NAV-nak is, nem random jófogás/akármilyen portálos egyszerű eladóknál próbavásárolni. :U

Nem tudom, lehet, hogy rosszul látom, de ez most kicsit felb***t. Lazán kapcsolódva a másik topichoz, még a másolatokban is jóval több effortot látok mint a lopott sz*rt megvenni és árulni "normális" BL boltban százasával...

(#81050) RapaNui1


RapaNui1
aktív tag

Nekem a Zelda nem adja ahogy a Nasa készlet sem, viszont a Középkori város főtere, a D&D szett és a Barad-dúr jó lenne, de megvárom az emberi árakat. Jó lenne pár szettet eladni is, de annyira leült a piac, hogy még magam is alig hiszem el, de használtan se lehet ezeket heszerezni, mert tényleg már csak az veszi meg aki meg is tartja ezeket a szetteket.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.