Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) LÁZ válasza Sub-ZeRo (#8649) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a komolyabb legok egy része nekem onnan van, nem olyan rossz az, ha pl egy 7191 30k, shuttle adventure 10k, ucs atst 15k, persze nem kötelező onnan vásárolni, de ha megbízható az eladó, akkor itthon a vatera simán nagyobb zsákbamacska, és a support még sz@rik is a fejedre, ebayen kizárt, hogy ne kapd vissza a pénzed adott esetben. ;)

ps. bár most lehet az angol vonal kiesik, ha kiszavazzák magukat az eu-ból, arra igen kiváncsi leszek mi lesz a vége.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8652) batmanéhes válasza Sub-ZeRo (#8649) üzenetére


batmanéhes
tag

mutathatsz nekem bricklinken olcsóbbat, csak nem fogsz tudni szerintem.

(#8653) Sub-ZeRo válasza batmanéhes (#8652) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8654) batmanéhes válasza Sub-ZeRo (#8653) üzenetére


batmanéhes
tag

zsír. akkor pláne, a 4 portál + 4 agy a lett shopból 3e shippinggel, az már tényleg bagatel.

[ Szerkesztve ]

(#8655) batmanéhes válasza batmanéhes (#8654) üzenetére


batmanéhes
tag

(mondjuk a másik fajta az itt is rohadt drága...)

(#8656) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Elvileg ez a következő havi SAH promó. Beszarok! [link]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8657) Djuree


Djuree
félisten

vki otthon van a vonatokban?
nézem hogy van elvileg a régi 9V-os áramvezetős sínes és az új. az új nem 9V-os? és az hogy működik? nem a sínek vannak fesz. alatt? akkor honnan szedig az áramot? nem vágom. :F
vennék lehet egyet mert tetszik...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8658) bobafett válasza Djuree (#8657) üzenetére


bobafett
tag

Az új rendszerben az elemek egy elemtartóban a mozdonyba vannak beépítve, onnan táplálva a hátsó kerekeket hajtó motort. (Illetve ha sok cuccot kell húzni akkor az első is motorosra cserélhető. :) )

Nagyon király dolog, de vigyázz, ha egyszer elkap a hév, nehéz leállni. Egy vonat ugyanis kevés... Először sínek kellenek majd meg plusz váltók, aztán tehervonat, még kocsi, állomás, stb... :)

(#8659) batmanéhes válasza Djuree (#8657) üzenetére


batmanéhes
tag

sima pf aaa elemtartó + vonat táv (tekerős) + ir adóvevő. és ezzel mindenféle sínen működik a kékig visszamenőleg.

(#8660) Pötyi válasza Djuree (#8657) üzenetére


Pötyi
őstag

Mivel a nyomtáv az négy bütyök 1970-ig visszamenőleg, ezért mindenfajta típusú sinen elmegy a mostani vonat is.

:DDD

A közönséges, hétköznapi felhasználónak tök mindegy, hogy melyik rendszert választja, de a profik, akik kiállítani járnak, azok a fémsines 9 Voltos rendszert használják, mert egy 4-5 napos, vagy egy egyhetes rendezvényen a jó Isten se bírná Eneloop elemekkel végig járatni a gördülő állományt, óránként cserélve. Viszont a fémsines rendszer addig megy, amíg a konnektorból jön az áram.

QNX is cool!

(#8661) Sub-ZeRo válasza batmanéhes (#8654) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

;)

#8660: Hibrid hajtás kell akkor. 😃

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8662) batmanéhes válasza Pötyi (#8660) üzenetére


batmanéhes
tag

mondjuk én úgy láttam előszeretettel használják a flexi síneket is, abból meg nincs fém. vagy van?

(#8663) Djuree


Djuree
félisten

na kész lett a körhinta. 4 nap alatt összeraktuk párommal, napi 2,5-3 óra kb. 3200 rész, hát nem kevés, rengeteg apró részecske, sok részlet. :C
költséghatékony megoldás volt, na persze annyira azért nem, így is 100k fölött jött ki. pl. sok sima kék rész helyett sötétkék került be, bordó helyett barna, ami irreálisan drága volt azt megoldottam színcserével, ami színcserés az olyan helyen van h nem látszik. de igyekeztem maradni az eredeti színeknél, nincs azért sok csere. meg a felső 8 szövetháromszöget is utángyártottból raktam rá, csak ennek darabja lett volna 20k körül, ígyis 16k volt a 8db ebayen, persze azért ez nem teljesen olyan mint az eredeti. a matricák is utángyártottak, nem csillognak annyira mint az eredeti, de így is jól mutat. meg az emberfejek az oldalán, 8 bolondsapka kellett volna de nagyon drágák azok is, így megoldottuk máshogy. :) nameg hangmodul sincs, az is 16k az utángyártott ebayen, majd egyszer talán.
emberkék sincsenek, megbeszéltük h majd a disney figurák ülnek rajta, vagy a simpsonék. :D
érdekesen van megoldva az egész, a forgása, meg ugye hogy emelkednek- süllyednek a "megülhető" elemek.
néha kicsit uncsi volt építeni, mivel sok ismétlődés van, van amit 16x kell megépíteni, de így ketten elvoltunk vele, egyedül nem élveztem volna ennyire.
nagyon tetszik nekünk, szép darab, nem adjuk el. :N
felkerült az alienek helyére a vitrin tetejére, ezt azért sajnálom kicsit, de máshova nem fér. hatalmas a 48 x 48-as alaplap. ja igen! zöld helyett szürke az alap, a zöld 27k-nál kezdődött, használtan! :Y a szürke volt 3500 újonnan. majd lehet veszek rá zöld tile-okat, de nem most.
a motort nem veszem ki belőle, vennem kell még legalább 1 M-es motort meg elemtartót... :W





[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8664) tvamos válasza Djuree (#8663) üzenetére


tvamos
nagyúr

:Y :C :R
Hu... jo nagy!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8665) bobafett válasza Djuree (#8663) üzenetére


bobafett
tag

Wow! Sokkal nagyobb, mint a képek alapján gondoltam. Gyorsan összeszedted a darabokat, azt hittem, ez ilyen fél éves project... :) Gratula!

[ Szerkesztve ]

(#8666) PR0JECTNR56 válasza Djuree (#8663) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Elég menő lett a körhinta, gratula hozzá. :)

(#8667) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#8663) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Zsíír. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8668) LÁZ válasza Djuree (#8663) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

jó anyag, gratula hozzá, annál is inkább, mert minimális kompromisszumokkal, de mégis csak egy elég ritka készlet tulajdonosai lettetek. :K

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8669) Djuree


Djuree
félisten

kösz srácok! :R

bobafett: fél éves? á hol van nekem annyi türelmem várni. :DD páromnak meg se merem mondani mennyi volt mert kiakadna. kérdezte kijött végülis 50k-ból? hát mondom szűken de ki. :DDD sajna el kellett adnom pár sw készletet miatta de mindegy, úgyse fértek már a szobába...

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8670) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#8669) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szerezd be a 10244-et gyorsan hozzá, ha még nincs meg és félig kész a majális feeling. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8671) Djuree válasza R3ĐßuŁŁ (#8670) üzenetére


Djuree
félisten

hát én most rákattantam a vonatokra, úgyhogy azokat lesem ezerrel. :K páromnak meg se mutatom ezt a 10244-et, nehogy azt is akarja. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8672) bobafett válasza Djuree (#8671) üzenetére


bobafett
tag

A vonatos vonalat majd riportold folyamatosan. Én is vonatokra váltottam nemrég, érdekel a fejlődés. :)

(#8673) Djuree válasza bobafett (#8672) üzenetére


Djuree
félisten

hétfőn már jön is az a fehér vonat meg hozzá vasútállomás meg egy kiegészítő sín pakk. ez volt a legolcsóbb vonat, elkezdeni jó lesz ez. néztem a régebbieket, azok nagyon szépek de drágák és nincs bennük elektronika sem. az a maersk tehervonat tetszik nagyon, egyszer majd lehet beszerzem, sajnos 70-80k alatt az nincs. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8674) Pötyi válasza Djuree (#8669) üzenetére


Pötyi
őstag

Hehh, mutatom poenbol a volt menyasszonyomnak a hozzaszolasod, hogy "otvenbol kijott", abbahagyta a mosogatast, bejott megnezni a kepeket es azt mondta, hogy na ezt o se hiszi el.

:DDD

QNX is cool!

(#8675) tvamos válasza Djuree (#8673) üzenetére


tvamos
nagyúr

No, ezzel a vonatos LEGO-val engem is masziroz a gyerek egy ideje. Tan egy eve lehet... de nem lesz, nem is erdekel, mit mond. (Max valami olcso verzio.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8676) batmanéhes válasza tvamos (#8675) üzenetére


batmanéhes
tag

érdekes amúgy, mert nekem a 7 évesnek ott a sínek, a motor, a régi tgv útmutatója stb., és nem izgatja nagyon. nem is úgy néz ki, hogy később ráizgul.

más:

ha nem jöttek volna még szembe ennek a magyar kollegának a művei, akkor ehun. van ott pár hümmögnivaló mini 4wd meg a markolóhoz is biztos sokáig rázogatta az alkatrészeket, mire így összeálltak. itt baja truck.

(#8677) Mcray


Mcray
senior tag

Készen a Drágaszágom.

Mechwarrior 4 PC játékból a Bushwacker típusú "Csirkelábas" harci lépegető

Angol leírás és képek itt

2 hónapnyi éjszakai ébrenlét. 25 szöri újratervezés, szétszedés, összerakás bricklinkre várás, hogy jöjjön a megrendelt alkatrész.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#8678) Djuree válasza Mcray (#8677) üzenetére


Djuree
félisten

aranyos lett! grat! :C

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8679) bobafett válasza tvamos (#8675) üzenetére


bobafett
tag

Én "véletlenül" vettem az első vonatos szettet, de amikor összeraktuk, a 8-9 éves kölköknek jobban bejött, mint bármi eddig. Kicsit miattuk is kezdtem neki a bővítéseknek, ha elővesszük órákig nyomjuk együtt.

Ha megteheted, szerintem ruházz be egy-két ilyen készletre, a gyerek imádni fogja.

(#8680) tvamos válasza bobafett (#8679) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, minden kell neki, es nem tudom, hogy mi az, ami erdekelni is fogja 5 percnel tovabb. Persze, megvehetem neki, de annyi mar otthon a cucc, hogy nem tudom, minek. Oke, ha Technic-et ker, akkor azzal en utana el leszek... de a vonatot mar tenyleg nincs hova rakni. (Meg mar terepasztal is kellett volna neki, persze, azt is megvehetnem... meg minden szir-szar is... szines fesulos poni...) Nincs jo megoldas. Kesz vagyok...
Noi mindegy is, itt a szulinapja, akkor megkapja a Mindstorm-ot, ha azzal nem lesz el, akkor vasut model sincs, az tutteros! (Majd nekem, ha nyugdijas leszek...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8681) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok nálatok is van olyan hogy vonatos Lego új elemek hasszúra épített egyenes utáni kanyarban kisiklik.

(#8682) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem is el kell kezdenem nézegetni a vonatokat, mert gyereknek nagyon tetszik, nekem is, de még az apósnak is. Úgyhogy karácsonyra kiccsaláddal közösen összedobunk valamit. Gondolkodtam alapnak ilyet:
60051, bár gondolkodom, lehet jobb lenne a 60052?
Aztán mehetne mellé pár sin, meg az állomás.
Esetleg más ötlet, alap valamelyik, aztán használtan vadászni hozzá? 2 vonat kell mindenképp, mert a lyányka is biztosan szeretne jáccódni, és nem szeretném, ha megölnék egymást...

(#8683) r.levente75 válasza Grillo (#8682) üzenetére


r.levente75
addikt

Nem rossz egyik sem mondjuk elég nagy hely kell neki ha külön körön mennek.

(#8684) lord.lakli válasza Grillo (#8682) üzenetére


lord.lakli
őstag

60052-est kiadták 4 in 1-es kombóban is 66493-as számon.

(#8685) bobafett válasza Grillo (#8682) üzenetére


bobafett
tag

Jó ez a kettő, kezdésnek. :)

Váltókat érdemes még venni, meg síneket í(használtan is), hogy legyenenk körök, ne csak egy körben rohangáljanak a vonatok. Itt is ez a kettő volt az elő 2 vonat, aztán jött a 7939, 7938 használtan, aztán meg egy pár. :)

(#8686) bobafett válasza Grillo (#8682) üzenetére


bobafett
tag

Nálunk is egy fiú, egy lány van. A lány a személyszállító vonatba szereti pakolni az emberkéket ki-be, a fiú meg jobban elvan a tehervonat pakolásával. Kicsit átlagos, de ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#8687) tvamos válasza bobafett (#8686) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kivancsi leszek, mit fog szolni a fiam a Volvo L350F-hez. Vettem fel kilo osszevissza Lego kockakat, hogy be tudja vele pakolni a Mercedes Arocs-ba. Nagyon jo lesz!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8688) hszilard666


hszilard666
veterán

Sziasztok!
Nem ismertek budapesten véletlenül olyan boltot/személyt aki ritka lego szetteket vásárol fel? Kezd nagyon útban lenni az outdoor challenger, ebayezni meg nem akarok.
Köszi!

ÜBER AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER: tinyurl.com/yh5zwxf2

(#8689) bobafett válasza tvamos (#8687) üzenetére


bobafett
tag

Na ezek (Volvo, motorized bulldozer, motorized excavator) a vonatokhoz képest sehol sincsenek náluk... Az a baj, hogy előre nem lehet látni a gyerekeknél ezeket. Eltervezheted, hogy majd milyen jó lesz, ha együtt nyomjuk ezt vagy azt. A fiam például a váras dolgokért sincs oda, pedig azért valahol az a lego csúcsa nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#8690) Djuree


Djuree
félisten

na jelentem bekezdtem:

:)
sajna elem nincs itthon, úgyhogy csak holnap lesz beizzítva a cucc, de már félig összeraktam a vonatot. nagyon tetszik.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#8691) tvamos válasza bobafett (#8689) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mar csak olyat veszek neki, amivel en el leszek, ha neki nem kell. Igy optimalis. :D

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8692) batmanéhes válasza tvamos (#8691) üzenetére


batmanéhes
tag

önfeláldozó apuka lvl

(#8693) LÁZ válasza hszilard666 (#8688) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

ntom redbull-t érdekli e :DDD , de ebayezésben szivesen segitek ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8694) batmanéhes


batmanéhes
tag

amúgy most futottam bele tök véletlen ebbe. ...és mivel holland, újra megsuhintott a világ legkirályabb vonatainak emléke. az pedig a virm. itt egy eredeti, akinek volt alkalma személyesen találkozni velük gondolom tudja mire fel a szerelem.

(#8695) tvamos válasza batmanéhes (#8692) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mi az hogy lvl?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8696) PR0JECTNR56 válasza tvamos (#8695) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

lvl = level = szint

Általában ironikus és/vagy vicces értelemben használják.

(#8697) Grillo válasza tvamos (#8695) üzenetére


Grillo
senior tag

level = szint

(#8698) r.levente75 válasza tvamos (#8695) üzenetére


r.levente75
addikt

Ezt a volvot én is összeraktam más színben mint az eredeti. Viszont érdekes, hogy egy nagymotor hajtja és meglepően van benne erő a tömegéhez képest.

(#8699) r.levente75


r.levente75
addikt

A 9398-ast már rakta valaki össze két xl motoros hajtással?

(#8700) tvamos válasza batmanéhes (#8692) üzenetére


tvamos
nagyúr

Egyszeruen nem tudok annyit keresni, hogy mindent megvegyek neki, amit megkivan. Plane, hogy 5 percig kell, utana megy vissza tabletezni, tv-zni, vagy x-boxozni. Ha engedjuk... Azt veszem, ami engem is erdekel... vagy van ertelme.
Persze biciklit nem igy vettem! :)

Ez a Mindstorm jo cucc lehet, mar nagyon erdekel.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.