Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Grillo válasza unclefucka (#9650) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, gyerekeknek nekem is be kell szereznem. Fiúnak cityt, lánynak friendset, gondolkodom asszonynak a AW-on, ha egyáltalán van még belőle.

(#9652) Djuree válasza Freddy76 (#9648) üzenetére


Djuree
félisten

nem baj az ha kijön, max kicsit leszek igedes csak. XD á nem, az újabb ucs-k förtelmesek, a hoth, a death star...nem hinném h az új ucs falcon fel fog érni a régihez. ;)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9653) Jim-X válasza Djuree (#9652) üzenetére


Jim-X
őstag

Es ha igen? :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#9654) Throme válasza unclefucka (#9650) üzenetére


Throme
veterán

Azt a tűzoltó forma figurát, oxigén palackkal, gitárral, meg hangszóróval nem értem igazán :) , tűzoltó zenekar?
Vagy a pék szerű figura (inkább vulkánkutató ruhában, mint pék..) a sütőnél sütiket süt szintén oxigén palackkal. Ilyen veszélyes tevékenység?
:)

[ Szerkesztve ]

(#9655) Djuree válasza Jim-X (#9653) üzenetére


Djuree
félisten

akkor majd azt is megveszem. :D najó nem...
ezt majd úgyis eladom, nekem csak az építés öröme/fotózás miatt kell, hely úgy sincs neki, egy ideig itt lesz, gyönyörködök benne, aztán adom el, ennyi pénzt nem hagyok a szekrény tetején állni, sajnos annyi nincs belőle. ;)
de a régiségek az én szememben többet érnek amúgyis...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9656) Djuree válasza coolmpi (#9649) üzenetére


Djuree
félisten

megtenném simán, de tudod az a baj, hogy sokszor több alkatrészből sincs 2x annyi az eladónak. a régi death starból is kettőt akartam először, egyet eladni egyet magamnak, de macerás lett volna, az alkatrészek kb. harmadából nem volt 2x-es mennyiség. :(

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9657) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Blast from the past, avagy Porsche 917LH (1970 Spec.) folyamatban, ma megláttam valahol az igaziról egy fotót és később teljesen más céllal nyitottam meg az LDD-t, de ahogy elkezdtem építgetni mindenképpen efelé az autó felé gravitálódott az inspiráció, szóval íme az első WIP.

Az eleje lyukas, a spoiler hiányzik (a hátsó fele is lyukas, de azt nem látja a renderen senki :D ) és vélhetőleg rekord mennyiségű építőelemet fog felemészteni a tér minden irányába történő építési technikák és a két különböző szélességre épülő karosszéria miatt.

[ Szerkesztve ]

(#9658) unclefucka válasza Throme (#9654) üzenetére


unclefucka
senior tag

Nem vonatkoztatsz el kellően. :) :N
Az idei City témák közül a két legmarkánsabb kategória a Vulkánkutatók, mint újdonság és a tűzoltók, mint örökös kedvenc voltak. Így egyértelmű, hogy valamilyen formában helyet kellett kapjanak az adventi kalendáriumban.

A sütőnél dolgozó vulkánkutató -főleg, hogy izzad- szerintem telitalálat. :C
Az oxigénpalackos tűzoltó nőcit én sem nagyon tudom értelmezni, de nem is kell, mert nem erről szól.

Mint mindent, szerintem ezt a szettet is egy kicsit át fogom alakítani. Az első az lesz, hogy a nőci hajat kap a sok hacuka helyett. Ezen kívül kapni fog még egy hangszórót. Csak azt nem tudom még, hogy milyet. Ugyanolyat a sztereó hangzás miatt, vagy egyet külön az énekhangnak / gitárnak. Másfajta kell ugyanis az egyiknek és másfajta a másiknak.

Amit még megállapítottam a digitális építés közben, hogy az alkatrészeket mennyire befolyásolja a szett dobozának a kialakítása. Pl. több helyen is előfordul, hogy 1x6 -os lap helyett 2 db 1x3 -ast használnak, 2x4 -es helyett 2db 1x4 -est, meg ilyen apróságok.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#9659) Napfénysüti

Na megjött a pakkom. :)

A kutyát párom tegnap összerakta én meg nekiálltam a Ferrarinak. Valamivel a felénél túl járok de eddig nagyon tetszik. Érdekes építési módok vannak benne.

Més que un club!

(#9660) thomeef


thomeef
őstag

Ez a karácsonyi vonat nincs egy kicsit túlárazva? Még mindig 30k :N

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#9661) R3ĐßuŁŁ válasza thomeef (#9660) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Idehaza szerintem olcsóbb lesz majd. :K

Napfénysüti : Jó kis pakk!

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9662) xedos válasza Napfénysüti (#9659) üzenetére


xedos
addikt

Megelőztél, de megmutatom a cornert Diy by nejem :-)

És most ezt keresem:

(#9663) LÁZ válasza thomeef (#9660) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

sztem határeset, kb 700 elem + a teljes kör pálya, mivel nem egy 'kisebb' készletnek szánták, pl a caterham is 27k, hasonló elemszámmal, az tény, hogy pl 25ért már lehet kiárulták volna az összeset, de kevesebb sajnos nem lesz /igaz egy motor jó lett volna bele/, a karácsonyi pörgésben úgy is fogyni fog...

ps. én megvárom a dupla pontokat hónap közepén, az eddig összegyűlteket meg felhasználom, igy majd 22be lesz kb, de mindig is akartam egy vonatot a fa alá :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9664) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#9663) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Karácsonyi vonat a fa alá a legnagyobb fless. :DDD Igaz kell majd bele egy motor meg pár sín plusszba, de ez van. :))

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9665) Djuree válasza R3ĐßuŁŁ (#9664) üzenetére


Djuree
félisten

nekem fehér vonat lesz a fa alá, max kidíszítem a kocsikat. :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9666) Freddy76 válasza R3ĐßuŁŁ (#9664) üzenetére


Freddy76
addikt

Én is erre gondoltam, hogy csinálok egy pályát a fa alá. Ezt lehet motorizálni?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9667) LÁZ válasza Freddy76 (#9666) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

igen, csak sajna külön kell hozzá a motor, gyárilag viszont kapsz egy teljes környi sinpályát, pont amiatt, hogy jó legyen a fa alá :D

ps. néztem közben a kockavilágnál, ott is 30

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9668) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#9665) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

60051? :DDD

Freddy76 Az újabb vonatokat gyakorlatilag minden úgy alakítják ki, hogy motorizálni lehessen őket csak ugye plusz pénz az is. :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9669) Djuree


Djuree
félisten

na srácok!
akkor itt is bejelentem, ikreink lesznek!!!!!! :C :C :C
még nem tudjuk, hogy pöcsösök, vagy nunisok lesznek, de ugyanolyanok mert egypetéjűek. :))
de mindegy is, lényeg h egészségesek legyenek. :K
úgyhogy amit innentől veszek legót az nekik lesz (természetesen eddig is nekik vettem. :DD ) és ugye mindenből kettő kell. hogy pénz honnan lesz azt nem tudom még. :DDD
el kell kezdenem kiépíteni a gyerekbiztos polcokat is jó magasra, mert ha elszabadulnak volt legó nincs legó. :DDD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9670) LÁZ válasza Djuree (#9669) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gratulálok, akkor nem végeztél fél munkát, :))

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9671) Napfénysüti válasza Djuree (#9669) üzenetére

Gratulálok!

Azért ezt legóval bírni kész anyagi csőd lesz. :DDD
Páromnak amúgy most én is azt mondogattam hogy azért veszek néha legót hogy legyen mivel játszani majd a gyerekkel ha lesz. ;]

Més que un club!

(#9672) thomeef válasza R3ĐßuŁŁ (#9664) üzenetére


thomeef
őstag

Meghoztátok a kedvemet hozzá :))

(#9669) Djuree: Szuper :C

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#9673) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#9669) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Gratula! :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9674) bobafett válasza Djuree (#9669) üzenetére


bobafett
tag

Gartulálok! Nekünk is ikreink vannak, jó móka. :)

(#9675) -ZeeZee- válasza thomeef (#9672) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Hirtelen azt hittem az ikrekhez jött meg a kedved... ;] :DD

(#9676) Jim-X válasza Djuree (#9669) üzenetére


Jim-X
őstag

Hopparezimi :DDD

Udv a klubban, nekem iker fiaim vannak. Most multak 16honaposak :K Iden karira mar DUPLO-t kapnak ;]

Es termeszetesen eddig is nekik vettem az osszes LEGO-t, csak van amit ki kell bontani es megnezni minden elem megvan-e egy osszerakasi probaval :DDD

Amugy majd megszokod, hogy mindenbol ketto kell. En mar nem is tudok szolo gyerekes apuka fejevel gondolkodni :B :K

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#9677) Djuree


Djuree
félisten

kösz srácok!
nem is gondoltam h itt többeteknek is ikrei vannak. :C
majd jövök akkor ide is sírni h már megint nem aludtam semmit. :o :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9678) balint82 válasza Djuree (#9669) üzenetére


balint82
senior tag

Gratulálok én is! :C :C

Akkor, ha ennyi ikres van itt, akkor az IDEAS-ban ki lehetne találni valami jó kis ikres témát, lenne rá szavazat bőven :)

Google Pixel 4a

(#9679) Djuree válasza balint82 (#9678) üzenetére


Djuree
félisten

:R

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9680) xedos válasza Djuree (#9677) üzenetére


xedos
addikt

Gratula@ :-)

(#9681) Throme


Throme
veterán

Értem! Ide 30-as, 40-es apukák járnak és egyöntetűen a gyereknek vásárolnak. :K :B
Bakker ez akkor elcsépelt duma, hogy a gyereknek veszem... nem vagyok eredeti...

Djuree: Grat, és tényleg jó egészséget! :C

(#9682) Sub-ZeRo válasza Djuree (#9669) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gratulálok! 🙂

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#9683) spae válasza Djuree (#9669) üzenetére


spae
aktív tag

Gratulálok! Sok egészséget mindenkinek!

(#9684) PR0JECTNR56 válasza Djuree (#9669) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Gratulálok a gyerekekhez, sok egészséget! :)

(#9685) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

a következő IDEAS készlet

elég pofás

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9686) Novics válasza Djuree (#9669) üzenetére


Novics
senior tag

Akkor tényleg ki kell ütni azokat a falakat! :))
Grat! :C

Ma voltam a Westendben az új LEGO boltban, megnéztem ezeket a Creator készleteket. Meglepődtem, hogy mekkora dobozban vannak. :) Ha sikerül melóhelyet váltani, akkor a világítótornyot tuti megveszem. A családban meg elültetem a gondolatot, hogy a tóparti ház például egy nagyon jó ajándék lenne nekem karácsonyra. :D

LÁZ Kár, hogy nincsenek nagyobb képek, mert nagyon pofásan néz ki.

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9687) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#9685) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Csak a terv lesz hasonló, nem így fog elvileg kinézni. :( :(

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9688) Freddy76 válasza R3ĐßuŁŁ (#9687) üzenetére


Freddy76
addikt

Remélem, minél kevésbé térnek el, ez így nagyon baba.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9689) Freddy76 válasza Djuree (#9669) üzenetére


Freddy76
addikt

Gratulálok! Szerintem igazán megérdemelnek pár szép legót a születésük alkalmából :K

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9690) unclefucka


unclefucka
senior tag

#9669 Djuree: Gratulálok hozzá! :C Készülj fel; mindenből kettőt. :)

"Sokáig" érlelgettem magamban, hogy nyitok a Creator szettek felé. Most 3in1 névnap + kárpótlás gyanánt (az adventi kalendárium még mindig bontatlan) + Glamour-napok, vettünk egy Tóparti házikót és egy Kalandok a lombházban -t.

Azt a betyár mindenit, de jól tettem! :DDD :C

Ezek kegyetlenül jók. Eszméletlen a kidolgozottságuk. Nagyon jól mutatnak egymás mellett.
Az építésük is élvezetesen hosszú a sok apró részlet miatt. Jobban élveztem építgetni őket, mint eddig bármi mást.

Már építés közben vizionáltam a folytatást a Hétvégi kiruccanás képében. És a leendő Móka a parkban szereplőinek egy része is "kiköltözik" majd az erdőbe. :D De első körben egy Furgon és lakókocsi -val lesz bővítve az erdei dioráma. Végül, ha még meglesz, akkor egy Hegyi kunyhó lesz a hab a tortán.

Egy-két MOC kiegészítő is jár már a fejemben, majd alkotok. :DDD

#9686 Novics: Kiváló ajándék, csak ajánlani tudom. :K

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#9691) Djuree


Djuree
félisten

Köszi srácok! :R
Lesz lego ezentúl is biztos, csak már lehet lesz friends meg duplo meg egyebek is. :DD
Tegnap be is újítottam egy city starter kitet, 60077, 4 ember is van hozzá, 1600-at megért, ez az egy volt a tuskóban már csak. :)

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9692) xedos válasza LÁZ (#9685) üzenetére


xedos
addikt

Ez nagyon jól néz ki!

(#9693) Napfénysüti

Tegnap befejeztem a Ferrarit. Ez nagyon baba szett! Nem bántam meg hogy végül mellette döntöttem mert igen mutatós darab és még masszív is. Tetszett benne építés közben a sok érdekes technika aminél eleinte nem láttam hogy hogy lesz, de aztán csak kiderült hogy milyen ötletes dolgokat találtak ki a tervezők.
Azt kell mondanom 24.000 Ft-ért ez egy nagyon ajánlott készlet részemről. :K

Més que un club!

(#9694) Djuree válasza xedos (#9692) üzenetére


Djuree
félisten

majd a lego lebutítja ahogy szokása. :(
nem értem miért nem kapnak két kézzel ezek után az emberek után...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9695) Freddy76 válasza Napfénysüti (#9693) üzenetére


Freddy76
addikt

Hát nem ezt szajkózom én már jó ideje! Én már másodszor is kiraktam, és most megint szét van szedve, lehet, hogy még egyszer kirakom :DDD

Nekem pont ezért tetszik sokkal jobban a Mininél és a Campernél, mert van benne ötlet. Nem az van, hogy a tervező vesz maga elé egy alaplapot, és arra elkezdi függőlegesen egymásra rakni az elemeket - különösem a Camper ilyen, bántóan szögletes, de még csak mérgesen sem merek nézni rá, mert már attól szétesik. Ebben vannak furmányos megoldások, és nem kell félni attól, hogy szétesik...

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#9696) xedos


xedos
addikt

Tegnap (is) voltam a Westendben lévő LEGO storeban. Nézelődtem és pár alkatrészt vettem. Beleszerettem az új világítótoronyba:-) Nagyon pozítív, hogy a Creator cuccokból eleve több dolgot-épületet lehet összerakni. Viszont bosszant, hogy hiába van itthon vagy 10kg LEGO, szinte mindig kell hozzá valami plusz elem, amely beszerezhetetlen külön :-(

(#9697) LÁZ válasza xedos (#9696) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a 'plusz elem' problémát majd az idő begyógyitja :D , majd belekerül olyan készlet is az ömlesztettbe :))

@Ideas: remélem nem fogja nagyon butitani a lego, mivel ha jól tudom ez az első épület/a ghostbusters hq is ideas volt ugye, de normál készletként lett kiadva/ ami ezen belül lett kiadva, nem gondolnám, hogy egy full más pecót akarnak kihozni belőle, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9698) spae válasza xedos (#9696) üzenetére


spae
aktív tag

"Nézelődtem és pár alkatrészt vettem" ott is lehet venni egyesével elemeket? Ez mennyire gyakori a boltokban?

(#9699) Napfénysüti válasza Freddy76 (#9695) üzenetére

Igen a Camper megvolt anno nekem is de abban nem voltak ilyen zseniális megoldások. Ez a Ferrari tényleg egy nagyszerű készlet, tök ötletes az egész és ráadásul nagyon pofásan mutat a végeredmény. Nem mellesleg még az ára is egész vállalható.

Nézegettem most ezt a Caterham 7-ent de az drágább lett volna úgy hogy csak valami 7xx darabos. Kár mert tetszik az is de a kockánkénti ára sokkal több mint a Ferrarié.

Més que un club!

(#9700) batmanéhes válasza xedos (#9696) üzenetére


batmanéhes
tag

tudsz "beszerezhetetlen"-re példát mondani?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.