Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Napfénysüti

Itthon most szerintetek melyik webshopból éri meg rendelni?
Barátnőmnek kinéztem két állatos creator szettet. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#9502) Pötyi válasza Napfénysüti (#9501) üzenetére


Pötyi
őstag

Kockajáték?

Creator

QNX is cool!

(#9503) bobafett válasza Napfénysüti (#9501) üzenetére


bobafett
tag

Én innen szoktam leggyakrabban: Kockaváros

(#9504) Djuree válasza Napfénysüti (#9501) üzenetére


Djuree
félisten

kockaváros.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9505) Throme válasza Napfénysüti (#9501) üzenetére


Throme
veterán

Ár összehasonlító oldalon a legolcsóbbak közül, amelyiknek a szállítási kondíciói is megfelelnek, és van raktáron az adott szett. 10-15 k felett pár száz ft-os eltérés nem számít nálam....
utóbbiakat kockashoptól

[ Szerkesztve ]

(#9506) balint82


balint82
senior tag

kockaváros-t én is ajánlom, jó áron és gyorsan dolgoznak. Pirospont nekik :)

Google Pixel 4a

(#9507) LÁZ válasza Napfénysüti (#9501) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

Október 4ig még a Legonál is van 3000ft kedvezmény 12k feletti vásárlásnál

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9508) Napfénysüti

Kösz srácok ez a kockaváros tényleg jónak tűnik. :R

Més que un club!

(#9509) Jim-X válasza LÁZ (#9507) üzenetére


Jim-X
őstag

En a nyiregyhazi LEGO gyarbol rendelek :B :DDD

A játék az nem játék!

(#9510) LÁZ válasza Jim-X (#9509) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én is tudnék onnan :P , de nekem hosszútávon kifizetődőbb a hivatalos shop ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9511) Djuree


Djuree
félisten

összeraktam a minit, tök jól néz ki. azt hittem kisebb. bár akkor nem lenne ilyen részletes.
az a baj a kisbusz is kelleni fog azt hiszem. :DDD

az oriáskereket is összeraktuk, az is király. :C

LÁZ: hát aki havi 50-100k-ért rendel legót annak megéri. :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9512) Jim-X válasza Djuree (#9511) üzenetére


Jim-X
őstag

Vannak nekem is olyan honapok... :W ;]

A játék az nem játék!

(#9513) LÁZ válasza Djuree (#9511) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

én nem költök havi 50-100k-t legora, mégis összejött megint 10k-nyi pont, szóval vagy egy adventi kalendárium lesz ingyen, vagy a karácsonyi vonat 20ért, októberben meg dupla pontok is lesznek majd.

ami tény, hogy pl a kisbuszt itthon kell vadászni, mert már hard to find státuszban van, igy drágult is.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9514) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Mikor lesznek már értelmes promók SAH-on nem tudja valaki? A Londoni kisbusz lesz egyáltalán?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9515) Djuree


Djuree
félisten

támadást indított a lego a lepin nevű kinai klón ellen.
[link]
ahogy olvasom megközelíti a lego minőséget negyed áron, valszeg ezért támadja, mert a sok gyenge másolatot nem bántják.

LÁZ: jó hát ezt az 50-100k-t csak úgy írtam. :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9516) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#9515) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

A másolatok azért ennyire nem egyeztek soha az eredeti termékekkel, valszeg ez is az oka. Tényleg elég undorító egyébként, amit ezek csinálnak. :U :U

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9517) Djuree válasza R3ĐßuŁŁ (#9516) üzenetére


Djuree
félisten

hát igen, a dobozok tök ugyanolyanok. :((( ebayen én is benéztem egy pillanatra, csak a szöveg elolvasása után derült ki h nem lego. pedig 30k-ért jó lett volna a super star destroyer ucs. :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9518) tvamos válasza R3ĐßuŁŁ (#9516) üzenetére


tvamos
nagyúr

Altalaban mindig ezt csinaljak a kinaiak. Undorito egy nepseg. A Qualcommal is mit csinaltak... felhaborito!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9519) tvamos


tvamos
nagyúr

:) [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9520) Throme válasza LÁZ (#9513) üzenetére


Throme
veterán

Nem mondod?! Kb 2 hónapja van meg a kisbusz. Akkor elég sok helyen kapni lehetett. Bár már akkor is írtátok, hogy nem kéne sokáig gondolkodni rajta...

(#9521) Throme válasza tvamos (#9518) üzenetére


Throme
veterán

Mielőtt kikiáltod magának az ördögnek a kínaiakat, azt is vedd figyelembe, hogy a cégek mennek oda gyártatni kapzsiságból, hogy mégnagyobb haszonra tegyenek szert.
Ezeknek a cégeknek el kell fogadni azt, hogy amit oda bevisznek, az hamarosan sajátmárkás termékként fele áron megjelenik, más néven. Az se érdekli a kíniakat, hogy kínán kívül nem tudják eladni, mert akkora piac, hogy mellette az eu egy nagyobb város és kész. Így járt a bmw az x5-ttel, a telefonos cégek....stb. Kínában nincs akkora vízfej mint máshol, hogy a manager managerének managerét is el kell tartani....
Itt a fórumokon is elég sokan vannak, akik kínából rendelnek, ingyen postával... Szóval hiába szidjuk őket, amikor mi, fogyasztók (eu-usa) is hozzájárulunk a fejlődésükhöz...
Vagy neked nincs utángyártott akksid a fényképeződhöz?

Szóval, a lego ha dániában marad, akkor lehet nincs hasonló termék, csak mondjuk 3x ennyibe kerülnének a játékaik, és itthon se lenne lego gyár, x alkalmazottal...
Kapzsiság...kína...konkurencia.
Nyugaton lehetnek márkahű fanok, a fasza fizetésekből, csóróbb országokban nem nézik majd a piros hátterű logo-t, csak az árcédulát. Ezeréves sólyom mitomén 100k helyett 30k.... lehet összerakva nincs is különbség köztük.

szvsz

... neee , porsche is megvan lepin-ből... :Y tuti ugyanazon a gyártósoron készül, csak a éjszakásban és a lego bütyök helyett lepin van benne, egy szerszámcserével a fröccsöntőgépben...

[ Szerkesztve ]

(#9522) Pötyi válasza Throme (#9521) üzenetére


Pötyi
őstag

Jó, bakker, de ez nem ennyire egyértelmű! Attól, hogy egy cég Kínába viszi a gyártást az olcsó munkaerő miatt, az a közgazdasági szempont még nem jogosítja fel a kínaiakat arra, hogy ellopjanak minden know-howt és technológiát! Azért valahol van trade mark, licensz, iparjogvédelem és lopirájt is a világon! Ennyi erővel mi is visszaélhetnénk valami echte kínai cucc koppintásával! Mondjuk csinálhatnánk valahol Szabolcs megyében egy agyagkatona-kiállítást, ami azért lenne jó, mert hozzánk rövidebb idő alatt, olcsóbban el lehetne jutni nyugat-európából, közelebb lennénk, mint Kína. Tuti nem tetszene nekik, de egy ilyen húzással szembesíthetnénk őket azzal, hogy az ő módszerük meg másnak nem tetszik. Vagy a kínaiak betegesen ragaszkodnak minden pandamacihoz, csak kölcsönbe adják oda bármelyik állatkertnek, klónozzunk pár darabot a Mecsek lankái közé!

:DDD

QNX is cool!

(#9523) batmanéhes válasza Throme (#9521) üzenetére


batmanéhes
tag

az elég kemény lenne, ha a lego saját gyártósorán nyomnák. ez nem bérgyártás, mint a telóknál, nehezen tartom elképzelhetőnek.

(#9524) Pötyi válasza Throme (#9521) üzenetére


Pötyi
őstag

Mai cikk. Olvasgasd.

:DDD

QNX is cool!

(#9525) Mcray


Mcray
senior tag

A Lepint és társait bottal sem piszkálnám. Volt "szerencsém" Lepin Poe's X-wing és Millenium Falconhoz.

Első ránézésre szép, de aki igényes és Lego minőséget vár el az egyből látja, hogy az átlátszó elemek olyanok mintha takonnyal lennének bekenve, a sima platek meg görbék és annyira sem illszkednek mint a Mega Bloks...

Abba meg bele sem merek gondolni, hogy mit művel egy gyerekkel a Lepin féle műanyag, ha azt rágcsálja, szopogatja a gyerek, amikor apu/anyu épp nem oda figyel...Illetve nem tudom, hogy nincs e benne olyan káros anyag, ami esetlen a bőrön át felszívódhat.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#9526) unclefucka válasza Pötyi (#9522) üzenetére


unclefucka
senior tag

"Azért valahol van trade mark, licensz, iparjogvédelem és l(k)opirájt is a világon!"

A fontos szó itt a világon. Kína -direkt- nem tagja semmilyen olyan szervezetnek, ami ezeket figyelembe veszi.
Kína külön világ, úgy önmagában; világ a világban.

Náluk pl. a CE minősítés pusztán egy újabb szimbólum, amit a termékekre rá kell szitázni.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#9527) Throme válasza Pötyi (#9522) üzenetére


Throme
veterán

Értem. Kínát kihasználni lehet, de ha visszanyal a fagyi, akkor irgumburgum, szemét népség.
Hidd el ők is kőkemény bizniszmenek, nem csak a művelt nyugat.

Mi nem tehetjük meg, hogy másolunk, mert megfojtanának a nagyok, amúgy is számtalan egyezményt aláírni kényszerülünk és iparunk sincs. Bérgyártunk. Kínát nincs az az erő ami fojtogatni tudná, van ipara, van piaca... és hülyék lennének nem kihasználni. Sad but true, ahogy egy 'garázscsapat' mondaná.

Az etikát meg ne nagyon keresd az üzleti életben...

Nem az ő pártjukat fogom, csak ne gondoljuk, hogy minden ok nélkül van.

unclefucka: +1, sajnos

[ Szerkesztve ]

(#9528) R3ĐßuŁŁ válasza Throme (#9527) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szegény kínaiak tényleg nagyon ki vannak használva, hogy a napi 2 dollár profittal kecsegtető földművelő (paraszti) életmód helyett munkát kapnak a gyárakban, ahol aztán ehhez képest nagyságrendekkel több pénzt keresnek. A 2002 óta háromszorosára nőtt GDP/fő is arra utal, hogy nagyon rossz nekik most, hogy itt vannak a nagy cégek, jobb volt a 70-es években a nagy Mao regnálása alatt. [link] Ezen időszak alatt Nagy Britannia képes volt 10%-ot fejlődni, mi meg 30%-ot.

A másolás, lopás és ezzel kapcsolatos dolgok pedig gyönyörűen ölik meg az innovációt. Csak egy nagyon egyszerű példa, senki sem fog 100 millió-1 milliárd dollárért gyógyszert kifejleszteni 10 év alatt, hogy ha utána a már fillérekből megoldható gyártást ellopja egy kínai cég. Senki sem fektet semmibe se pénzt, hogy ha nincs biztonság, nem védi meg senki sem a találmányod/termékeid jogait

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9529) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Most, hogy kitárgyaltuk a Kína viszonyát a LEGO-val, lássuk a 2017-es Speed Champions készletek egészen friss leak-jét:
Lesz itt minden finomság.

[ Szerkesztve ]

(#9530) xedos


xedos
addikt

Hétvégén Legoztunk... kiborítottuk az egészet ami nem Technik. Összeépítettünk 3-at közöttük nejem 1984-es robot centerét plusz még két nagyobbnak összeválogattuk az alkatrészeit. Kemény meló! Pár régebbit el szeretnénk adni, kell a pénz és a hely az újabbaknak.


[ Szerkesztve ]

(#9531) R3ĐßuŁŁ válasza xedos (#9530) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Ez az igazi hardcore Legozás! :DDD Classic Space készlet ott van a szeren!

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9532) LÁZ válasza xedos (#9530) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

mindig a válogatás a legnagyobb meló :D , lánykoromban az ismerősnél nyarakat legóztunk át, rengeteg legója volt, 4-5db 50*50es fadoboz fullon, az mindig ki lett boritva első nap, mikor lejöttek, mindenki választott egy szint, aztán hajrá /saját ház-saját melóhely-járművek-a város többi része volt a sorrend/

durva partyk voltak :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#9533) Frenky89 válasza xedos (#9530) üzenetére


Frenky89
őstag

Nice! 8226 nekem is megvan.

(#9534) xedos válasza R3ĐßuŁŁ (#9531) üzenetére


xedos
addikt

3db régi space Classic megmaradt a gyerekkorunkból. Nekem a 1981-es 6929-es starfleet Voyager: [link] Nejemnek meg 1984-ből a robot center: [link] és még van egy űrhajó, aminek nem tudom a számát.

[ Szerkesztve ]

(#9535) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Az ideális szőnyeg a legózáshoz :D

(#9536) Frenky89 válasza Gaborka30 (#9535) üzenetére


Frenky89
őstag

Itt aztán ember legyen a talpán, aki megtalál egy-egy apró darabot.

(#9537) Throme válasza PR0JECTNR56 (#9529) üzenetére


Throme
veterán

Bugatti, merci tuti vétel. Klasszak! A fekete ford elejét pedig fel lehet valszeg használni egy lambo countach-hoz.

(#9538) Jim-X válasza xedos (#9534) üzenetére


Jim-X
őstag

Mennyi az annyi a LEGO Space cuccoknak? :F :R

A játék az nem játék!

(#9539) Mahrenburg válasza Frenky89 (#9536) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Esetenként a talpával talál meg egy-egy darabot... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#9540) batmanéhes


batmanéhes
tag

érdekes alapkutatások mechanikus számológéphez.

nálunk is érik amúgy egy válogatás, csak kicsit karcosabb a helyzet a mennyiség miatt. még gyűjtöm az erőt.

(#9541) PR0JECTNR56 válasza Throme (#9537) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

A Bugatti szerintem is nagyon hangulatos lett, pedig nem vagyok a márka kimondott rajongója.
Nekem mindegyik kimarad a méreteik miatt, de a Bugattiból lehet készítek egy City méretre átépített variánst, annyira kellemes a karaktere.

Időközben egyébként az új City készletek is leak-et kaptak.

(#9542) tvamos válasza PR0JECTNR56 (#9529) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nincs közte 82-es Trans Am. :(

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9543) PR0JECTNR56 válasza tvamos (#9542) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Kétségtelenül, bár nem is szerepelt az előzetesen kiszivárgott készletnevek listáján.

(#9544) xedos


xedos
addikt

Gaborka30: Ez igen :-)

Jim-X: A space classic még nem eladó :-)

(#9545) Novics válasza Gaborka30 (#9535) üzenetére


Novics
senior tag

Ez a szőnyeg nekem is megvolt, csak kisebb kivitelben, de ugyanez a minta. Tényleg egy élmény rajta keresgélni a kis mütyüröket. :DD
A szétválogatás nálam is horror. Elég sok legom van, de legalább kismillió különböző kisebb szettekből, szóval... Nem is vitt még rá a lélek, hogy rendszerezzem őket, mert még azt sem tudom, hogy hogyan lenne érdemes. :F

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#9546) tvamos válasza Gaborka30 (#9535) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tenyleg, nekunk is ilyen padloszonyeg volt.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#9547) Djuree


Djuree
félisten

azon gondolkodok h összepakolok egy ucs falcont...és amin eddig gondolkodtam azt össze is raktam előbb utóbb.
reszkess bankkártya ott a táska mélyén... :D

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#9548) Jim-X válasza Djuree (#9547) üzenetére


Jim-X
őstag

:DDD

En is en is ;]

A játék az nem játék!

(#9549) R3ĐßuŁŁ válasza Djuree (#9547) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Hajrá. :C

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#9550) LÁZ válasza Djuree (#9547) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

kb 2-3 hónapja tán, az egyik külföldi fészbukos lego csoportban volt egy angol srác, aki összebricklinkezte, és ilyen 300-350k-ra jött ki az egész ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.