Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) LÁZ válasza Mcray (#8848) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

gondolom vmi hiányos készlet lehetett, aztán kipótolta, vagy összevadászta az elemeket a nulláról hozzá, nekem igy soknak tűnik az a 130 érte . ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8852) NGA válasza R3ĐßuŁŁ (#8849) üzenetére


NGA
addikt

Egyedi építés = összevásárolta a kockákat?

(#8853) R3ĐßuŁŁ válasza NGA (#8852) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Valószínűleg igen. :D

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8854) Pötyi válasza R3ĐßuŁŁ (#8853) üzenetére


Pötyi
őstag

De ha így van, akkor az átverés a ragokból kikövetkeztethető.

Ha egyedileg lett összerakva, akkor doboza nincs, nem pedig nincs meg!

:D

QNX is cool!

(#8855) Mcray válasza Pötyi (#8854) üzenetére


Mcray
senior tag

Bocsánat srácok! Csak most láttam, hogy milyen színeltérések vannak rajta. Így én sem venném meg...100-ért sem.

A sajátomra (csak doboza nincs) 160-res ajánlatot kaptam, de nem adtam oda. Hiányozna ha nem lenne.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#8856) aboutterms


aboutterms
csendes tag

(#8857) LÁZ válasza aboutterms (#8856) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

van ott pár kocka :D , de sok a kisebb készlet, igy sztem kicsit sok érte az 1.8, gondolom a nagyobb készletek is össze vannak rakva mind, nem bontatlanok.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8858) Freddy76 válasza LÁZ (#8857) üzenetére


Freddy76
addikt

Szerintem Redbull nem fér el a padláson, és selejtezni kényszerül...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8859) R3ĐßuŁŁ válasza aboutterms (#8856) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Szép gyűjtemény, de ránézésre sok ez ennyiért. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8860) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok, van egy lego 8682 nitro intimidatorom, mennyire számít ritkaságnak?

(#8861) R3ĐßuŁŁ válasza r.levente75 (#8860) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Sajnos nem ritkaság. Bontott vagy bontatlan? Doboz, leírás megvannak, matricák fel vannak ragasztva?

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8862) r.levente75 válasza R3ĐßuŁŁ (#8861) üzenetére


r.levente75
addikt

Sajnos a leírás, a doboz és a mátricák hiányoznak, maga a készlet hiánytalan. Bontott.

[ Szerkesztve ]

(#8863) R3ĐßuŁŁ válasza r.levente75 (#8862) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Próbáld meg jófogásra feltenni 15-ért, hogy legyen tér alkudni de kb 13-4 körül érhet max. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8864) r.levente75 válasza R3ĐßuŁŁ (#8863) üzenetére


r.levente75
addikt

Pár éve vettem aukción 6100,-t. Alkatrésznek vettem akkor, a 4x4-es terpjárót építettem meg újra xl motorral. Elég jó kis készlet volt az építéshez.

(#8865) R3ĐßuŁŁ válasza r.levente75 (#8864) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Jól hangzik! Ez a 13-14k elég jóindulatú, lehet 10ért is alig megy majd el, de meg kell próbálni először magasabban hátha. :)

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8866) r.levente75 válasza R3ĐßuŁŁ (#8865) üzenetére


r.levente75
addikt

Köszi az infót, egyépként rakta valaki össze a 4x4-est xl motorral? Nekem úgy tűnt, hogy nincs benne akkora erő mint az eredetibe, főleg emelkedőn érezni. Lehet, hogy az áttétel miatt van? Pedig elvileg erősebb motor úgy tudom.

(#8867) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

Még mindig keresnék gyűjthető minifigurákat az összes sorozatból + olimpiai, movie - Simpsons. privátba írjatok nyugodtan, ha van esetleg felesleges amit eladnátok.

Illetve UCS R2 D2, ha van valakinek esetleg kizárólag dobozosan! :DDD

Gyűrűk ura és Hobbitos készletek is érdekelnek!

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8868) batmanéhes


batmanéhes
tag

minimalista... ő is az elemtartót használja váznak. persze ez is szép pénz, 2 l + szervó moci, sbrick, halszálkák, sok rugó, kusztom gumi... de szép, letisztult.

(#8869) Mahrenburg


Mahrenburg
senior tag

LEGO Technic Avtoros Shaman

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#8870) balint82 válasza R3ĐßuŁŁ (#8867) üzenetére


balint82
senior tag

voila UCS R2D2

Én pedig tumbler-t (76023) keresnék értelmes áron, csak bontatlan érdekelne

Google Pixel 4a

(#8871) adalbert1


adalbert1
veterán

Az Isle lego játékboltnál elég jó akciós áron voltak Creator Expert készletek (10243 és 10246 - 37930Ft-ért) - igaz, sikerült számomra pénzt spórolniuk, mert mire rávettem volna magam a vásárlásra, már mindet eladták :D
Ilyen szintű akció szokott máshol is lenni? Jó lenne egy ilyen készletet beszerezni, de az official lego shop árát kicsit sokallom.
Illetve, ami mostanában nagyon tetszik, az a Mindstorm készlet (igaz ez is elég drága) - ilyet vett itt valaki? Az újdonság varázsa után mennyire használja? Tehát megmarad a motiváció új dolgokat építeni belőle, vagy nem?

(#8872) bobafett válasza adalbert1 (#8871) üzenetére


bobafett
tag

A jófogáson ezek a modularok 41-42 ezer között mozognak, az már nem akkora különbség, s mégsem 52e. A Palace Cinema most akciós a kockavárosnál (39e), ők még ki is viszik ingyen.

(#8873) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

idei SDCC készletek

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8874) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#8873) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Figurák rohadt jók, de a buildable mittudoménmik elég gagyik. :( Figurákból veszek is 1-1et :D

Arról van infó, hogy melyikből mennyit gyártanak le?

[ Szerkesztve ]

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8875) Throme


Throme
veterán

Tegnap megjött a VW kisbusz (10220). Részletes, kellemes szett. Már pakolgatom is össze.
Nektek is megvan? Ha már páran rámozdultak az új VW bogárra... :)

Vannak akik több variációban is elkészítették:

[link]

A minire is valószínűleg benevezek későbbiekben.

(#8876) Napfénysüti válasza Throme (#8875) üzenetére

Nekem megvolt (exemnek vettem ajándékba) szerintem egy jópofa szett. :K

Més que un club!

(#8877) LÁZ válasza R3ĐßuŁŁ (#8874) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

itt van még némi info, gondolom annyi a készlet, amennyit az alatt a pár nap alatt kiszórnak belőle, 1000-1500at, ezek a figurák nem szoktak sorszámozottak lenni, csak a dobozos cuccok

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8878) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#8877) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

De asszem régebben tudható volt miből mennyit adnak ki a figuráknál is. Én is csak azért kérdezem, mert ha pl 200-250et dobnak ki akkor megér 40-50k-t, de ha rohadt sokat akkor 10-20 között lesz az ára. Remélem lesz még bővebb infó. :K :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8879) Throme válasza Napfénysüti (#8876) üzenetére


Throme
veterán

Szépen épül... Azonban pár helyen elég kevés kocka (bütyök) tart meg - igaz nem kulcsfontosságú - részeket.
Az A oszlop folytonosságának megszakadását se értem. Első ajtók csukódása se a legsimább.
Mindez nem szegi kedvem, mert nagyon baba kisbusz ez. Sok részlettel. :K

Na még az ablak fólia matrica egy szívás, ha elsőre nem megy fel tökéletesen...

(#8880) Gondwana


Gondwana
addikt

Ez csak nekem újdonság? A 10-esnek számozott, nálam másodiknak mutatott képen jól látom, hogy Power Functions upgrade?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#8881) batmanéhes válasza Gondwana (#8880) üzenetére


batmanéhes
tag

(#8882) Freddy76 válasza Throme (#8879) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is ez volt a bajom vele: szétesős. Az ajtók, az oszlopok, első szélvédő könnyen leesik. A másik bajom az, hogy elég kocka a cucc, szemben pl. a Minivel, ahol jól kijöttek a gömbölyded formák.

Ha a három autót nézem: VW szétesős, kocka; Mini szétesős, szép gömbölyded; Ferrari F40 masszív, kocka :DDD .

Kinézetre a Mini a nyerő, építési élmény, játszhatóság szempontjából az F40.

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8883) bozig válasza adalbert1 (#8871) üzenetére


bozig
tag

Nekem van 3 NXT kockám, szerintem inkább az a veszélye a dolognak, mint alapvetően a LEGO-zásnak, ha elkezded, nem igazán lehet leállni:)

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#8884) Throme válasza Freddy76 (#8882) üzenetére


Throme
veterán

Az F40-et is néztem. Csodálkoztam is hogy még kapható, mert hasonló korú szettek már csak 2x áron + postaköltség.
A motorja szép és igen kocka lett, de nem is annyira zavart volna. A Speed Champions sorozatot is szeretem és ott bizony a lapos széles autókat, sportkocsikat kicsit kockásan csinálták meg de legalább a jellegzetességüket sikerült többé-kevésbé átvinni.
A kisbuszban az tetszik hogy sok apró részlet van benne. Koromnál fogva én már nem játszom ezekkel, így a szétesés nem fenyeget.
Valóban lehetett volna ívesebb, valamint az oldalfalakat megoldhatták volna nagyobb elemekből is, mint pl egy technics esetében. Nem arról van szó, hogy lusta lennék a 2-3 bütykös kockákat rakosgatni, csak oldalról inkább várfal kinézete van :) mintsem - úgymond - fémlemez.
Összességében jó volt építeni. Szép, részletes, elégedett vagyok. Aki játszani szeretne vele, annak lehet probléma az egyes elemek leesése vagy az ajtók nem sima csukódása.
Igen, a mini a következő :) . Aztán év végére az új bogár.

Technicsben várom legyen újra valami terepjáró, motor (utcai vagy cross), és egy sokhengeres sportkocsi (na a prsche-nál szoldiabb és lényegesen olcsóbb :B ).
Ez a négy lánctalpas izé, meg a quad, és a go-kart nem tudom kinek jött be.

(#8885) bobafett válasza Throme (#8884) üzenetére


bobafett
tag

A 4 lánctalpas izé az a sarki hójáró? Az tök menő! :)
Nemrég vettem egyet használtan, folyamatban van a teljes motorizációja.

(#8886) Throme válasza bobafett (#8885) üzenetére


Throme
veterán

Igen, 42038. :B Elnézést !

(#8887) R3ĐßuŁŁ


R3ĐßuŁŁ
őstag

12V-hez tartozó sínek valakit érdekelnek? Dobozos az összes.

7854 bontatlan
7855 bontatlan

3x 7855
4x 7854
1x 7850
1x 7851

1x 7864 Transzformátor

Csak komoly ajánlatokkal írjatok privátot légyszíves, köszönöm! :R

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8888) Jégkokó válasza balint82 (#8870) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én ezt anno 2013 ban valami 54 ezerért vettem meg, nem is gondoltam, hogy ez most ennyit ér.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8889) bobafett válasza Jégkokó (#8888) üzenetére


bobafett
tag

Ennyit akkor ér, ha megveszi valaki ennyiért. Egyelőre az biztos, hogy ennyiért árulják. :)

(#8890) Throme


Throme
veterán

Tegnap össze is raktam ezt a VW kisbuszt. Nagyon szép.
Ahogy itt meg is beszélgettük kicsit kocka, de azért látszik a törekvés az ívelt kialakítás irányéba. Az elejét kellett volna jobban domborítani.

Gyereknek játszani azonban nem annyira jó. Tényleg van pár kocka, ami alig csatlakozik 1-2 bütyökkel. A tető meg érthetően levehető, hogy a belsejébe is be lehessen jobban látni, de egyúttal automatikusan ott fogja meg az ember, ha kézbe akarja venni és lejön.
Középen a tető emelő szerkezet is ingatag.
Ajtók csukása is meg-megakad a tetőben vagy az oldal oszlopban, ahogy a motortértető lecsukás végén.

Jó vétel volt, cseppet se bánom, hogy megvettem, fentiek ellenére sem.

[ Szerkesztve ]

(#8891) Throme válasza Throme (#8890) üzenetére


Throme
veterán

A tetőnél lehagytam fehér takaróelemeket :B ha valaki kiszúrná....

(#8892) Throme


Throme
veterán

... aztán ezeket a VW-et is meg lehet építeni :)

[link]

(#8893) Throme


Throme
veterán

... emlékeztek még a filmre?

Gremlins

(#8894) r.levente75 válasza Throme (#8890) üzenetére


r.levente75
addikt

Szép kis járgány, én is elfogadnám.

(#8895) Jégkokó válasza Throme (#8890) üzenetére


Jégkokó
veterán

Az a fehér sima felületű lap a leírás szerint is szerepel a tetőn a vezető fülke fölött?Csak mert a dobozon is ott van.Viszont az enyémen még csak hasonló sincs.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8896) bobafett válasza Jégkokó (#8895) üzenetére


bobafett
tag

A tiéd még az első verzió. Kiadtak később egy másikat, kettővel több elemmel, a dobozuk is más emiatt kicsit. A tetejére került két fehér tile, ha jól tudom, hogy masszívabb legyen.

[ Szerkesztve ]

(#8897) Throme válasza bobafett (#8896) üzenetére


Throme
veterán

Akkor ez a magyarázat arra, hogy mit keres a manual második füzete végén egy teljes oldalas mini cooper - 10242 - fotó. Később jött ki, mint a vw kisbusz.

(#8895) Jégkokó: Amit ott látsz a képen az a manual szerint is úgy van. Semit se MOC-oltam rajta :N

(#8898) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

Aug 17-31ig lesz vip early access vmi ucs készletre, biztos a disney kastély :DDD ...

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8899) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

London minibus ajándék aug1-től 17k felett

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8900) R3ĐßuŁŁ válasza LÁZ (#8899) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Nem rossz. :D Köll. :DDD

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.