Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-21 14:17:30

LOGOUT.hu

A topik témája a közös keresztünk, a Lego iránti rajongás, illetve annak végtelen gyűjtögetése

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) Throme válasza LÁZ (#8899) üzenetére


Throme
veterán

Mármint honnan történő vásárlás esetén?

(#8902) R3ĐßuŁŁ válasza Throme (#8901) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Lego Shop At Home

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8903) Throme válasza R3ĐßuŁŁ (#8902) üzenetére


Throme
veterán

kösz!

huh :Y hát lehet nem innen fogok vásárolni, ajándék double decker ide, vagy oda....

(#8904) LÁZ válasza Throme (#8903) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azért érdemes átgondolni a dolgot, mert a vip programuk elég korrekt sztem, és a vásárlások után ajándékpontokat is kapsz, amit levásárolhatsz legközelebb, 100 pont - 1500ft, illetve elég sok akció van vip tagoknak / dupla pontok adott készletekre, elővásárlási lehetőség megjelenés előtt, ajándék készletek külön vipeknek/, szóval hosszú távon sztem inkább megéri a dolog ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8905) Jégkokó válasza LÁZ (#8904) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát én eddig mindig jóval olcsóbban vettem meg minden legómat, mintha a hivatalos lego webes felületéről.Pl legutobb a mercedes arocst a lego oldalán 200 euróért hirdetik és sikerült 160 ért megvenni mindenféle vipes hülyeségek nélkül.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8906) LÁZ válasza Jégkokó (#8905) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

azt értem, de sztem hosszú távon megéri a dolog, legalábbis nekem megért 40et a Thumbler úgy, meg 20at a Mini, hogy felhasználtam a pontjaimat, és még ha nem is vásárolsz havonta, úgy is összejöhet 5-15ezer ft, de persze ott veszi meg mindenki, ahol akarja ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8907) bobafett válasza LÁZ (#8906) üzenetére


bobafett
tag

Szerintem hosszú távon sem lehet jobban kijönni, ha a nagyrészét vagy akár mindent is ott vásárolsz. Egyszerűen annyival többet fizetsz menet közben a készletekért ott, hogy hiába a pontok és akciók, nem igazán tudsz jobban járni. A Mini 32e ott, te 20e-ért vetted pontokkal. Én múlt héten vettem 24-ért itthon, de láttam 22-ért is többször korábban.

Ennek ellenére szoktam ott vásárolni, de csak ha olyan ajándék van, amit el lehet adni akár később is értelmes áron (vagy jó ajándék és dupla pont egyben. :) ). Akartam venni egy Wall-e-t, ami ott 18, itthon legolcsóbban is16-17 körül van. Most vettem meg ott, amikor a Retro Castle készlet volt az ajándék, azt szerintem el lehet majd adni 4-5e Ft-ért, így a Wall-e máris csak 13e. De persze valóban mindneki azt csinál amit akar. :)

[ Szerkesztve ]

(#8908) R3ĐßuŁŁ válasza bobafett (#8907) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Osztom a véleményt, én is csak akkor vásárolok ha valami jó akció van, vagy jó ajándék. :DDD Viszont a szolgáltatásukra sosem volt panaszom az is tény. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8909) tvamos


tvamos
nagyúr

Csak most neztuk a gyerekkel ezt: [link]
Nagyon tetszik a lehajthatos ules. :)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8910) tvamos válasza tvamos (#8909) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ahh... ez meg klaszabb ules...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8911) Throme válasza tvamos (#8909) üzenetére


Throme
veterán

ez nálam is tervben van, de előtte mini :K

(#8912) LÁZ válasza bobafett (#8907) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

akkor én a kivétel vagyok :D , amiket onnan rendeltem, mindet jóval az itthoni árak alatt sikerült megoldani, leginkább a pontoknak köszönhetően, jövő7en jön a bogár ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8913) Throme válasza LÁZ (#8912) üzenetére


Throme
veterán

Mennyi lesz? Azt látom, h 30k az oldalon.
A vw kisbusz és a mini rendre 6k val több az átlagárhoz képest. Legalább.
Nem látom hol jönne ez a 12k vissza, úgy, hogy mondjuk a bogarat kedvezménnyel megkapjam. És ha adnak 5k kedvezményt, annyi lesz az átlagára máshol....

(#8914) bobafett


bobafett
tag

Van most egy Mini a vaterán 21.5-ért. Az elég jó ár, ha esetleg érdekel most. (Nem az enyém, felelőséget nem tudok érte vállalni. :) )
Mini Cooper

[ Szerkesztve ]

(#8915) Throme válasza bobafett (#8914) üzenetére


Throme
veterán

Ha nekem szól kösz, de nem vaterázok. Se számla, se "gari" (ok biztos lehet rendelni kockát ha hiányozna, de nem tudom, hogy ki számít tulajnak...mind1 ), személyesen meg nem autókázok St.Endrére :N .
+ 2500 ft és van utánvéttel üzletből, ingyenes kiszállítás , számla. Ennyit megér a nyugalom :B

Kösz még1x az infót!

(#8916) balint82


balint82
senior tag

Azt se felejtsük el, hogy az ALLEE-ban és az ÁRKÁD-ban a nem akciós termékekre van 5% állandó kedvezmény Magenta Kapcsolatkártyával.

Google Pixel 4a

(#8917) bobafett válasza Throme (#8915) üzenetére


bobafett
tag

Én is 24-ért vettem a múlt héten, szerintem ugyanott amiről te beszélsz. De megvettem volna ezt, ha előbb kerül fel, nekem nem para a vatera. :)

(#8918) Freddy76 válasza balint82 (#8916) üzenetére


Freddy76
addikt

Ja, csak éppen ott minden jóval drágább, mint máshol...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#8919) Peathee


Peathee
aktív tag

Megjött a Claas Xerionom :) Holnap kezdődik az építés! :) :DD

(#8920) Throme válasza Peathee (#8919) üzenetére


Throme
veterán

Nekem meg ma a mini ;) . Jövő héten lesz is alkalmam összerakni.
:K

(#8921) Throme válasza Throme (#8920) üzenetére


Throme
veterán

Olvastátok, hogy a Bionicle szériát leállítják? Mondjuk én nem vettem, nem kerestem ezeket...

(#8922) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

és pont egy bionicle jön :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8923) r.levente75


r.levente75
addikt

Sziasztok, ti hol szoktátok beszerezni a hiányzó vagy az építéshez szükséges esetenként ritka alkatrészeket technikhez?

(#8924) Pötyi válasza r.levente75 (#8923) üzenetére


Pötyi
őstag

Többnyire a BrickLink-ről. De van egy-két igazi (nem virtuális) bolt is az országban, viszonylag jó kínálattal. Vagy beírod pld. a MaLUG fórumon a "Keresek" rovatba, oszt lehet, hogy valaki válaszol, hogy neki van olyan alkatrész fölösbe.

QNX is cool!

(#8925) Sub-ZeRo válasza r.levente75 (#8923) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Brickowl.com

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8926) Peathee válasza Throme (#8921) üzenetére


Peathee
aktív tag

Hú az kár ha vége a bionicle-nek. Nekem van pár. Főleg a különlegesebb színűeket és/vagy a technic elemeket tartalmazókat megvettem.

(#8927) Peathee válasza Sub-ZeRo (#8925) üzenetére


Peathee
aktív tag

Alig várom már, hogy a Xerion kerekeit is meg lehessen vennikülön. :) duplakerékkel nagoyn királyul fog kinézni :)

Más: ma sikerült az Arocsot még jobban motorizálnom. Kapott egy servo motort a kormányzásra (szinte ugyan úgy ahogy a ppung daddy csinált a youtube-on) és két infra vevőt az irányításhoz. Egyik az előre hátra és a kormányzás a másik a "gyári" funkciókhoz. A kuplungot a billentésen hagytam így most az megy a távirányítóval. :)

(#8928) r.levente75


r.levente75
addikt

Sub-ZeRo, és Pötyi, köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#8929) LÁZ


LÁZ
Topikgazda

olybá tűnik megint ámerikában kezdik a London Busz-os promót, mert nálam ezt dobja a kosárba, no sebajj, majd rendelek vmit később is, most már érjen ide a bogár :D

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8930) Throme válasza LÁZ (#8929) üzenetére


Throme
veterán

Kezd megjelenni itt, ott a bogár (lévén aug 1). Elég nagy különbségekkel. Van ahol 30k huf, máshol 43k huf fölött....

(#8931) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Végre itthon is megjelent a Porsche 42056, konkrétan a Kockashopnál látom, csak hát 145 ezer forintba kerül. Van tapasztalat az ilyen szettek áráról? Érdemes várni hogy esetleg 100 ezer forint környékére esik pár hét alatt, vagy irány a német eBay, ahonnét házhoz küldik 320 euróért?

Alapvetően itthon szeretném megvenni, de nem vagyok a saját pénzem ellensége...

[ Szerkesztve ]

(#8932) Throme válasza #72042496 (#8931) üzenetére


Throme
veterán

Én nem vagyok szakértő lego árakban, de konkrétan a Kockashopnál a VW bogár is elég magas áron nyitott. Szerintem lesz az olcsóbb, vagy itt, vagy máshol.

(#8933) Jégkokó válasza #72042496 (#8931) üzenetére


Jégkokó
veterán

Iszonyatosan drága ennyiért, ez kb a lehúzás kategoria.Mint amikor megjelent és 350-1000 euróig terjedő árakon adták az ebayen .Ennek a reális ára max 100 ezer ft a 300 eurós árat figyelembe véve.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#8934) tvamos válasza #72042496 (#8931) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt most 3200 korona. Ennyit nem koltok ra a projektre...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8935) R3ĐßuŁŁ válasza #72042496 (#8931) üzenetére


R3ĐßuŁŁ
őstag

Türelem, idővel lesz olcsóbb is!

Sok webshop rátért erre a lehúzásos témára, ami elég gáz de külföldön sokan képesek többet fizetni egy készletért, hogy előbb kapják meg 1-2 héttel. :K

Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!

(#8936) bobafett válasza #72042496 (#8931) üzenetére


bobafett
tag

Ezek teljesen elborult árak, nem tudom kire kitalálva. Valószínűleg annak, aki egyáltalán nincs képben a lehetőségekről és mellette mérhetetlenül sok pénze van.

Ha bemész a Lego Store-ba (Árkád, Allee) ott is kapni, 99.9-ért (amikor van), illetve a bogarat 30-ért. Ezek a Lego.com-os árak is. Ha tényleg nem vagy a pénzed ellensége és akkor vagy megveszed a lego.com-ról (ingyen kiviszik) és kapsz egy rakat levásárolható pontot melléjük, így már beljebb vagy pár ezer forinttal. Vagy nézed folyamatosan máshol is ezeket. A bogár biztosan lesz hamarosan 27-körül több helyen. A Porsche gyakran felbukkan a jófogáson 88-90 körül, erre mondjuk vadászni kell 42056.

[ Szerkesztve ]

(#8937) LÁZ válasza #72042496 (#8931) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

a lego-nál 100k, igaz még mindig lehetnek csúszások a szállítással, viszont 4500-at jóváírnak pontok formájában, az már nem rossz, és szintén kihozzák ingyen ;)

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8938) unclefucka


unclefucka
senior tag

Hali!

Ismeri valaki, hogy ez a felhasználó kit takar?
Ha nem muszáj, nem rendelném meg a kiszemelt cuccot, inkább elmegyek érte a "boltba".

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#8939) Throme válasza LÁZ (#8937) üzenetére


Throme
veterán

Az ingyen kiszállítás a legtöbb helyen 20k huf felett ingyenes, ez azért nem akkora "kedvezmény" szerintem, inkább alap.

Tényleg számolgattam, mikor írtad a pontokat, de rendre 6-6k ft-tal több volt a vw kisbusz és a mini, mint máshol. Ha jön a kedvezmény, akkor jó esetben a különbséget "elengedik", még mindig ugyanott vagyok.
Most porsche lehet normál áron van, ebből 4500 ft valódi kedvezmény.

(#8940) bobafett válasza Throme (#8939) üzenetére


bobafett
tag

A Porsche sincs normál áron, csak egyszerűen lego shop exclusive, azaz (egyelőre) nem kapni a szokott lego árusító helyeken. Ha ugyanúgy kapható lenne, az is olcsóbb lenne egy bő tizessel, alapból, és akkor a 4500Ft-os kedvezmény lenne megint vékonyka. :)

[ Szerkesztve ]

(#8941) Pötyi válasza unclefucka (#8938) üzenetére


Pötyi
őstag

Privi ment.

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#8942) LÁZ válasza Throme (#8939) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

arra irtam, hogy ugyanúgy kiviszik ingyen, mint a német ebay, amit ő irt, ahol ugyanúgy 100k, ha találni, viszont itt visszajár 4.5, lehet itthon majd bekúszik 100k alá vmikor, vagy találni vaterán meg ilyesmi oldalakon 75ért, az jó vétel, azzal nem lehet 'versenyezni'.

ps.nekem most pl 20at megért a bogár, hogy felhasználtam a pontokat, itthon az is biztos lesz majd 20k valamikor, de én nem akarom kivárni :DDD

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8943) lord.lakli válasza #72042496 (#8931) üzenetére


lord.lakli
őstag

Allee Lego Store-ban 99000 Ft, Ilse-nél ha lesz 89900 Ft lesz.

Kockashopnál minden új Lego ára horror áron megy kb. 1-1.5 éve, majd később realizálódik és elfogadható ára lesz. Bőven a hivatalos S@H-s árak felett adják valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#8944) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszönöm mindenkinek, akkor tényleg csak Kockáék próbálkoznak. :)

Már dörzsöltem a tenyerem, hogy van náluk, aztán meg a szemem dörzsöltem, hogy mennyiért! :) De köszönöm a tippeket, semmi vész akkor, több helyről be lehet szerezni "normál" áron már most.

(#8945) tvamos


tvamos
nagyúr

A Lego Mindstorms keszlettel kapcsolatban szeretnek segitseget kerni.

1. Ezt a Labview vizualis programozast probalgatjuk, de jobban bejonne a video tutorial, mint a konyv. Ha tudtok ilyet, az jo lenne.

2. A debuggolashoz jo lenne valami tapegyseg, amiro megy, mert az elem ugy fogy, mint a szel. Az lenne a legjobb, ha lenne bele akku, amit tolt ilyenkor. Letezik ilyen megoldas?

Most a tobbi kerdes nem jut az eszembe... mert elfelejtettem. :( Amugy nagyon jo a keszlet. Azt mondta a gyerek, hogy nekem is kell vennem egyet, es akkor a robotjaink harcolhatnak egymas ellen. :Y

Ja igen...
3. Lehet ezt valahogy BT-n vagy WiFi-n programozni? Mintha lattam volna ilyesmit valahol. (Az USB kabel helyett.)

4. Valahogy tudnam en taviranyitani telefonrol mondjuk? IR helyett. Olyan megoldas kene, amihez nem kellek, a gyerek tudja csinalni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#8946) HummeRC válasza tvamos (#8945) üzenetére


HummeRC
senior tag

Melyik Mindstorms verziód van? Az infrából gondolom, hogy EV3. Ahhoz kapható akku pack. [link]

Nekem korábban 2.0 volt és már az is programozható és távirányítható volt BT-n keresztül. Az EV3 is tuti távirányítható BT-n, hisz kommunikálni is tudnak egymással a modulok.

Igaz most nincs robotom, de idén még tervezek venni, mert kell a gyerek sulijához. :P

(#8947) Throme válasza LÁZ (#8942) üzenetére


Throme
veterán

Na a 20k-s ajánlat bogárra nem nagyon lesz jobb máshol.
Persze nem bánom, ha rámcáfol az élet :DDD :N

Nekem mindig gyanúsak ezek a 'nagyon jó vétel' lehetőségek. Honnan lehet beszerezni, hogy 75k-ért adja és még keres is rajta....
Vagy ezek már használt árak lesznek, mert az alapból nem érdekel....

(#8948) bobafett válasza Throme (#8947) üzenetére


bobafett
tag

Például egy lego dolgozó kb féláron vehet készleteket, ha jól tudom évi 200e Ft-ig. Eladni mondjuk nem adhatja el, de nem hiszem, hogy bárki foglalkozik ezzel.

(#8949) LÁZ válasza bobafett (#8948) üzenetére


LÁZ
Topikgazda

asszem 35%-uk van a belső boltban, vagyis kb annyival olcsóbbak ott a cuccok, legalábbis a legutolsó infom szerint

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#8950) hulp01


hulp01
senior tag

Én minden ilyen készletet Ausztriában szoktam megvenni a Toys'r'us-ban. Karácsony előtt egy hétig mindig van 20%-os akció, ami nem olyan, mint itthon, hogy előtte felviszik 20%-kal aztán azt akciózzák le. Az egyetlen gond, hogy sajnos van néhány készlet, amit nem lehet ott kapni (Ideas, bazi nagy épületek, mint a Tower Bridge pl.). Most is volt 15%-os akció, és meglepetésre volt a Porsche is, úgyhogy azt most 255 EUR-ért tudtam beszerezni. Sajnos lemaradtam a Valuebrick-es akcióról, ott 5 EUR-t tudtam volna még spórolni. Meg a nagy Technicek is 20%-os akcióban voltak, de szerintem max néhány darab mindegyikből, mert 26-ától lehetett rendelni, de már délután nem volt készleten. Szóval a bányagéppel és a traktorral várnom kell karácsonyig. De igazából nem sürgős, van időm kivárni. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  LEGO klub
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.