Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54551) Zeki válasza parkr (#54534) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van amikor az ebay másnapi shipped is csak kamu, mert mikor megjön a csomag, azon rajta van a valódi feladás dátuma.
Azt KELL NEKED IS TUDNOD, hogy ezek az eladók többnyire nem raktárkészletről dolgoznak, hanem a nagykertől rendelik meg. A webshopok is kamuznak a raktárkészletről Még a hazaiak is.

(#54553) tutis válasza kerekfej (#54552) üzenetére


tutis
őstag

ez is holland posta, durva egybeesés..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54554) Zozzant válasza kerekfej (#54552) üzenetére


Zozzant
addikt

Méghogy ismeretlen tettes, elég nagy gond lehet ott ha a csomagokhoz mindenféle ismeretlen tettesek hozzáférnek...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#54555) kerekfej


kerekfej
addikt

300 már a dodo

(#54556) beg válasza kerekfej (#54555) üzenetére


beg
veterán

http://www.mnb.hu/arfolyamok

Biztos?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54557) kerekfej válasza beg (#54556) üzenetére


kerekfej
addikt

Nézd meg pp-n

(#54558) tahepa válasza kerekfej (#54557) üzenetére


tahepa
senior tag

Nekem nem a pp vált...jó nekem a saját bankom is erre a célra.

(#54559) beg válasza kerekfej (#54557) üzenetére


beg
veterán

Azt akkor néztem utoljára, mikor elvettem a jogot a PayPal-tól, hogy ne ő váltson vásárláskor. Mindig találni olyat, aki drágáért vált, de legtöbb helyen azért az mnb-vel számolnak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54560) maj-viktor válasza Seirei (#54527) üzenetére


maj-viktor
őstag

DHL esetén fizettél VÁM-ot (ami ÁFA amúgy... +27%)... vámkezelést (~3E FT) és ha pl. már 3munkanapnál tovább tárolják a raktárba a terméket (mert pl. lassan szolgáltatsz adatot nekik), akkor az még egy plusztétel lehet...

/szerk
És kaptál ilyen tartalmú e-mail-t DHL-től!

"Felhívjuk figyelmét, hogy a küldemény az érkezést követő 3. naptól raktárdíj köteles, 4.200,- Ft + 30,- Ft/nap/kg + ÁFA és a 14. nap után válasz hiányában visszafordításra kerül.

Tájékoztatjuk, hogy magánszemélyek részére, valamint közvetlen vámjogi képviselettel történő import vámkezelés esetén a DHL által nyújtott vámbiztosíték után a kiszabott közteher 2%-át, minimum 3.090,-Ft + ÁFA, maximum 23.175,-Ft + ÁFA összeget számlázunk küldeményenként."

Akkor!? miről is beszélünk!? :O

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54561) maj-viktor válasza maj-viktor (#54560) üzenetére


maj-viktor
őstag

Csak nem 7.290 Ft volt a plusz tétel!? Vagy most akkor mennyit fizettél? És miért!? nem egészen tiszta... a 30$ táska vagy a szállítás!? vagy most mivan!?

Mert ha 30$ volt a táska szállítással, az x 285Ft = 8.550, ennek a 27%-a az 2.308 Ft

Bár az összeges sehogy nem jönnek ki... valahogy - valami nem kóser a történetben...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54562) maj-viktor válasza maj-viktor (#54561) üzenetére


maj-viktor
őstag

Itt - régebbi kommentbe van kép (DHL vámkezelési költség):
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_52548-52548.html

Neked mi van az ilyen papírodon "lerészletezve"?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54563) -bryan- válasza kmisi99 (#54550) üzenetére


-bryan-
újonc

Beszéltem velük telefonon, nálam is ugyan az a helyzet.
Most küldtem el nekik emailben az igazolásokat.

(#54564) LámaZ


LámaZ
addikt

A PayPal kéri a lentiek szíves tudomásulvételét:

„Some more peace of mind for your customers.

Hi Prohardveres fórumozó,

We informed customers that they will now have up to 180 days to file a dispute through PayPal’s resolution center. This reduced time pressure should leave both merchants and customers more time to reach a friendly solution.

If an agreement can’t be reached, we will as before look into the case and decide whether the customer should be reimbursed. This can make customers – especially those who are not yet comfortable shopping online – more eager to shop on your website.

Check out the banners we created for you on that topic and let your customers know that by paying with PayPal they can be protected on your website. Our visible presence as a trusted payment method can be a conversion boost.”

A lényeg magyarul: már nem 45 nap a reklamációs, pénzvisszakövetelős határidő, hanem 180 nap a vásárlás után. Magyarabbul: 6 hónapot várhatsz, amíg visszakapod a pénzed.

Legyen minden jó!

(#54565) klarkzone válasza maj-viktor (#54560) üzenetére


klarkzone
tag

Az a baj, hogy a fórum tavaly év őszétől attól volt "hangos" hogy már majd mindegy' mivel rendelsz, úgyis lesz rá sarc, és akkor már a DHL, fedex stb. szállítások nem is olyan drágák... Ezzel szemben azóta olyan emelések, +tételek, árfolyamváltozások történtek fél év alatt, hogy ha utánaszámolunk minden duplájába kerül, mint egy éve ilyenkor... És erről pl. az összefoglalóban semmit nem lehet olvasni, és nagyon vészesen csökken az áfahatár forintösszege is. Érezhetően minden oldalról fúrják a direkt kereskedelmet.

LámaZ, na például ez az info. is megér egy összefoglaló szerkesztést...

[ Szerkesztve ]

(#54566) aytukabozs válasza LámaZ (#54564) üzenetére


aytukabozs
addikt

Annyira jó lenne ha ilyenkor a saját FAQ-jüket is updatelnék.

ott ugyanis továbbra is 45 van kiírva.... :/
"Let the seller know there's a problem with the transaction by opening a dispute in the Resolution Center within 45 days of making your payment."

mindazonáltal köszönjük a zinformációt! :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54567) wendy87


wendy87
csendes tag

Sziasztok!
Most fog majd lejárni a bankkártyám, amit a paypalnál használok. Még nem érkezett meg az új bankkártya, de most láttam a netbankon, hogy az új kártyám száma is megváltozott.
Mikor legutoljára új bankkártyát kaptam, akkor maradt a régi szám.
Ilyenkor mi a teendő? Ha hozzárendelem az új bankkártyát majd, akkor azonnal tudok majd fizetni, vagy újból olyan lesz, mintha először regisztrálnék paypalra, hogy leellenőrzi pár nap alatt az adatokat, stb... ?
Előre is köszi! :)

(#54568) vapega válasza wendy87 (#54567) üzenetére


vapega
tag

Minden új kártyánál van a hitelesítési procedúra, tehát megterhel a PyPal újra és te az átutalás közleményben kapott 4 jegyű kóddal hitelesítesz.

MI 10T

(#54569) wendy87 válasza vapega (#54568) üzenetére


wendy87
csendes tag

És mennyi idő míg ellenőrzi a paypal az adatokat? Nem lenne probléma, ha nem április 2-án kellene utalnom a pénzt paypallal úgy, hogy valószínűleg az utolsó pillanatban fog megérkezni az új bankkártya :(

(#54570) tutis válasza wendy87 (#54569) üzenetére


tutis
őstag

nekem napon belül volt

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54571) Zeki


Zeki
nagyúr

Jól futott az ebayes sincerity féle samsung 32GB sdhc kártyám, márc. 4 feladás (a bélyegző szerint 5.-e), most kézbe, Hong Kong posta
A szintén ebayes német feladású kijelzővédőm 4-ét írt feladásra, szintén most jött meg. A borítékra priority luftpost van írva, szóval ő valszeg nem 4.-én adta fel, de azon nincs pecsét.

(#54572) C4mp3r válasza Zeki (#54571) üzenetére


C4mp3r
addikt

nekem meg nem jott meg, jan 22-en rendeltem tole egy pendriveot. pozitiv, hogy szo nelkul refundolt.

(#54573) tutis


tutis
őstag

ezek tudják hogy holnap mikor küldik el a csomagot :D
2015-03-12 10:05
NLAMSC(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-11 08:34
NLAMSC(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54574) aytukabozs válasza kerekfej (#54557) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát ott valóvan annyi, most vontak le 15rugót egy 50 dolláros vásárlásért. :W

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54575) LámaZ válasza aytukabozs (#54574) üzenetére


LámaZ
addikt

5×3 = 15.
Ált.isk. I. oszt.

Na, jó, tudom, hogy tudod, de ennek 2 oka van:
1. a Ft. gyengült a dollárral szemben
2. a $ erősödött az €-val szemben is. Régen 25% volt a különbség, most < 10%.

Amúgy, úgy néz ki, hogy a $, az € és a CHF (svájci frank) árfolyama végül kiegyenlítődik.
1:1:1 lesz a cserearány.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54576) aytukabozs válasza LámaZ (#54575) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ja. Tudom.

Amit nem tudok az az hogy minek tartogatok pénzt a PP egyenlegemen mikor linkelve van a kártya, és be van állítva a bank általi váltás, :/
meg hogy mi a frászér' kell ráugranom minden villámakcióra..? :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54577) Seirei válasza maj-viktor (#54560) üzenetére


Seirei
tag

Vámkezelést fizettem - 3200 HUF értékben, ÁFA számlán olvashatóan 0 HUF, és EGYÉBként feltüntetett, másik számlán Halasztott vámkezelés biztosításának díjaként feltüntetett tételért fizettem- 3800 HUF értékben.

Az áru vasárnap érkezett az országba, helyileg ide Bp-re, majd kedden délelőtt jött ki hozzám. Tehát tisztán 2 munkanap sem telt.

Tehát, miről is beszélünk? :)

Ui: azóta visszajelzett az oldal ahonnan rendeltem, visszautalják ennek a felmerült EGYÉB-nek a költségét, mert ők sem voltak tisztában vele hogy milyen plusz terheléseket rónak még fel rendelt termékekre eme csodás, külkereskedelmet bátorító magyar földön a vámkezelési költségen kívül.

(#54578) stinky14 válasza kmisi99 (#54545) üzenetére


stinky14
csendes tag

Én már pénteken elküldtem nekik mindent, de ma jött az sms hogy csomagom érkezett az országba... azt miért nem irják oda hogy már 5 napja?:D

(#54579) aytukabozs válasza stinky14 (#54578) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mert f*s#ok :DDD

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54580) lililááá válasza kerekfej (#54552) üzenetére


lililááá
tag

Hehe én is szívok velük azóta,holnap teszem meg a feljelentéseket,mert csak ígérgetnek össze vissza,és a 30 nap is lejárt ami után kötelesek lennének kártérítést fizetni. RR280534364HU Itt én vagyok a feladó.

[ Szerkesztve ]

(#54581) bajaki


bajaki
őstag

Én most meg vagyok elégedve a China Posttal. A múlt héten is érkezett általuk egy csomagom ami ideért 1,5 hét alatt illetve ma is kaptam egy csomagot ami szintén itt volt elég gyorsan. Már tegnap is hozta a postás, de ténylegesen csak ma lett kézbesítve, tegnap nem vette át senki.

Status: Delivered (9 Days) :C

Destination: Hungary

2015-03-11 08:15 Kiskőrös posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

2015-03-09 11:33 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015-03-03 08:00 Célországba elküldve / Item sent abroad

2015-03-02 17:10 Célországba elküldve / Item sent abroad

2015-03-02 12:00 Küldemény postai átvétele / Item accepted

[ Szerkesztve ]

(#54582) Xes


Xes
csendes tag

Valakinek esetleg tapasztalat, hogyha MO-ról küld USA-ba csomagot az mennyi idő alatt érkezik meg? Elvileg ajánlottban már elsőbbségi is benne van, nem is lehet csak sima ajánlva küldeni, de így sem érkezett meg még 1 db csomagom sem az usa-ba, pedig 3 hét is eltelt.

2015.02.19
02:56
Küldemény információ:
Indító nemzetközi feldolgozó központba érkezett / Item in office of exchange

2015.02.19
02:56
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#54583) internetezoo


internetezoo
senior tag

Tinydeal: Order Status: Processing március 7. óta. Ez még "jó idő" ?

Miniinthebox: egyáltalán jó tracking number számot szoktak adni? Vagy átbasztak egy kamu számmal, a pénz meg az övék?

(#54584) aytukabozs válasza internetezoo (#54583) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát róluk nem gondolnám, meg aztán vásárlóvédelem is van a világon.
Ügyfélszolgálat mit mond? Kérdezted őket hogy mifene?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54585) Zeki válasza internetezoo (#54583) üzenetére


Zeki
nagyúr

Simán. A minideal is eljátszotta már az 1 hetes beszerzési időt az in stock telefonra.

(#54586) RVR400 válasza tutis (#54526) üzenetére


RVR400
veterán

Egyetlen baj van. Vajon ki lesz a sértett? :U

(#54527) Seirei: DHL ügyfélszolgálatot felhívni, közölni velük, hogy elmehetnek a sunyiba, pénzt visszakérni, mivel ha összesen 35 USD-t fizettél a cuccért szállítással, akkor egyetlen forint vámköltségednek sem kellett volna keletkeznie. Ha nem, akkor egy állásfoglalás kérés a NAV-tól, aztán reklama, ha az sem, akkor akár az NGM-et is meg lehet mozgatni, mert nettó törvénytelen az eljárás.
Ha viszont szállítással 43 USD körül már volt vagy fölötte, akkor ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#54587) beg válasza RVR400 (#54586) üzenetére


beg
veterán

Elméletileg amíg a kezedben nincs, addig az eladó tulajdona. Még akkor is, ha előre fizettél. Asszem.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54588) RVR400 válasza beg (#54587) üzenetére


RVR400
veterán

És innentől kezdve a feljelentésnek semmi értelme, mivel a posta kártalanítja az eladót, ergo talán a posta tehetne feljelentést, annak még értelme is lehetne, de ezt saját berkeken belül el is rendezik. Vagy ha nem, akkor perkálnak, de az már az ő problémájuk.

(#54589) paolinho válasza Seirei (#54577) üzenetére


paolinho
őstag

Az a helyzet, hogy én ugyanígy jártam a DHL-lel. Ez a plusz összeg csak a január 1-ét követő szállításokra került rá, és ugyan valamit mutogatnak a DHL oldalán, hogy ez egyfajta garanciális öszeg, de én speciel se számlát, se épkézláb magyarázatot nem kaptam erre az összegre senkitől. Én azt hiszem, hogy csak annyit tehetek, hogy kihagyom a PostNL után a DHL-t is a beszállítói lehetőségek közül. Én utoljára a Chigon általi Fedex szállítást vettem igénybe, na ott tényleg nem ért semmiféle meglepetés, ha csak az nem, hogy a Kínai Újév ellenére is itt volt az áru 2 héten belül 0 komplikációval.

(#54590) fcsabika1 válasza fcsabika1 (#54523) üzenetére


fcsabika1
tag

Valaki tudna ebben segíteni?

(#54591) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Na ilyet se pipáltam még... a vagy 5éve külföldről rendelgetős időszakom alatt!

Adott SG-s csomag, nem él a szám... 2hét után baszogatom a shopot, dispute indítás, stb.

Erre egyszercsak megjön!
És össz-vissz ennyi van a track történetben:

(semmi feladás - úton - megérkezett - továbbítva, stb.)
Csak az átvétel!

Hmmm érdekes!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54592) drumkiller


drumkiller
csendes tag

szerda reggel megjött a yanwen kamu TN-es cuccom, 2hét. hümm azért az érdekes hogy a TN a bubis borítékon is ugyan az, akkor mi nem tudja követni, vagy maga a yanwen tracking oldal a kamu oldal? igaz a magyar postán errort dobott a számsor. végülis mindegy, ideért mielőtt megkérdezhettem volna hogy ezek ide is érnek vagy menjek le egy sörért méregoldónak? :D

(#54593) aytukabozs válasza maj-viktor (#54591) üzenetére


aytukabozs
addikt

Lehet a kiskinai egyenesen a postaládádba dobta a cuccot, aztán beszólt a postára hogy minden O.K. :P

(#54592) drumkiller
Persze hogy ugyanaz a szám, de nem a nemlétező yanwen teszi a borítékra hanem az eladó.
Ha megnézed elvileg kell ott lenni egy pl. chinapostos pecsétnek is.
Eddig sem az volt az állítás hogy aYW cuccok nem jönnek meg, hanem hogy nem követhetöek.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54594) tutis válasza RVR400 (#54588) üzenetére


tutis
őstag

És az ilyen felfogás vígadnak a tolvajok. Megjegyzem ezt is hibásan tudjátok.
Erre elmondok egy saját sztorit, miért is kellett nekem 1x rendőrségre mennem. Vettem egy használt telefont, fél évig használtam, céges kártyával. Aztán eladtam kollégámnak. Erre fél év után hív egy nyomozó hogy menjek be tanúskodni mert a telefon lopott. Előzőleg persze kollégámat hívták, aki megadta hogy tőlem vette. Természetesen mentem is a rendőrségre, megadtam én kitől vettem. Mint kiderült, a telefont egy telefonbolt adta fel postán, csak nem érkezett meg a vevőhöz, aki kifizette előre a terméket. A VEVŐ tette a feljelentést, és ez alapján járt el a rendőrség. Postán tűnt el a csomag, és így került ki a "piacra".
A telefont leadtuk, én bennem volt becsület és kártalanítottam a kollégámat, engem nem kártalanított az akitől vettem. Cserébe megkapta a nevet a rendőrség.
Szóval nyugodtan lehet menni feljelentést tenni,amennyiben a rendőrség a feladó részéről is kér valamilyen kérelmet, fel kell venni a kapcsolatot az eladóval, de nyugodtan el tudjátok indítani a feljelentést, és eredményt is lehet vele elérni..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54595) maj-viktor válasza aytukabozs (#54593) üzenetére


maj-viktor
őstag

Naja... :D
Mondjuk elég furcsa anomália... mert tényleg rajta van azaz SG-s track, de akkor hogy jött el idáig... sehol nem lett "lecsippantva", csak amikor átvettem!? O.o
(mert ugyebár csak az az info került be a track történetbe)

Ám nem nem követhető a yanwen, hanem a rendszer renerál egy kamu tn infót, ami csak nagyjából áll közel a valósághoz, mert futja jó esetben a normál 2-3hetes regisztrálatlan levelek útját... (és ha a kínainak szerencséje van nagyjából közel áll a valósághoz, ha nem, és nem jön meg jó 1,5hónap után sem akkor meg refund)

Szal nem a csomag kamu... az jön, mint sima nem regisztált levél (azaz postaládába is berakhatják, ha befér - nem aláírós történet, mint a normál regisztált - trackes CN post)

Ám 17track külön yanwen keresője megvolt!?:
http://www.17track.net/en/result/express-details-190012.shtml

Meg mintahogy itt van 2db tök random ali-s eladótól - két yanwen, amire jéé ugyanazt dobja ki!
(csak az egyiket ténylegesen megkaptam, a másik meg sehol - semmi)

(mindegyik az LH721-essel jön, mind 18:00-kor van feladva... 20:00-kor szortírozzák... 0:00-kor változik stáuszuk, mind 5nap alatt itt van az országban, stb. ez is a kötelező ali-s track miatt "jött létre"... mintha igazi lenne, hogy valamivel kibökhessék az ember szemét... de tudják ők is jól, hogy kamu, mert ha panaszkodsz - szinte szónélkül refundolnak... csak rájátszanak, hogy 10$ alatt nekik sem éri még kifizetni a "valós track" 1-2$-ját, így a WS és YN-es trackek azért általában 10$ alattiaknál jelenik meg (esetleg még 20$), de azért 20-30$ felett már talán kapsz egy normál CN-est (egy 20$-termékbe simán belefér már a kínainak is, hogy biztosra ideérjen... vita esetén normálisan bizonyítani tudja, hogy feladta, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54596) RVR400 válasza tutis (#54594) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem ne menjünk bele, hogy ki mit tud hibásan, valószínűleg helyzeti előnyöm van...
Az IMEI-t pedig bizonyíthatóan tudni kell, de nyugodtan tegyen mindenki feljelentést, mert nem kapta meg a csomagját, aminek az árát visszakapja az eladótól. A Te esetedben itthoni sértett volt, és tudták az IMEI-t, tehát egyáltalán nem hasonló a fent említett esethez.

(#54597) maj-viktor válasza tutis (#54594) üzenetére


maj-viktor
őstag

Persze én is azt mondom, ha átverik az embert, ne hagyja annyiba! tegyen feljelentést, még ha csak pár ezer forintról van szó... csupán amióta 20E-ről 50E-re emelték a szabálysértési határt (vagy mi a pontos kifejezés), ezt ugyebár a bűnözői "statisztika javítás miatt"... arra írtam, hogy a 50E alatt kárérték alatt kb. leszarják... nem mondom, hogy nem nyomoznak, de azért nem erőltetik meg magukat, ha most valakinek utalsz pár ezer forintot és az nem adja fel a csomagot (sajnos sokan pont ezt a sok kicsi - sokra meg elvvel csalnak), merthogy pár ezer forintért az ember nem rohangál a rendőrségre... itt csak akkor bukik ki a dolog, ha a sok átvert összefog és a feljelentési ügyeket összegöngyölítik, és talán ha már van 3db azonosan átvert emberke... már csoportos csalás, akire jobban odafigyelnek... ezért is jó a "Internes Kárusoltakért" oldal:
https://www.facebook.com/interneteskarosultakert
http://interneteskarosultakert.hu/

Mert ha összefog több átvert, jobban - gyorsabban halad a nyomozás!

És pl. ilyenre van nagyon jó trükk, pl. a csaló azonosságának kiderítése... mert sokszor ugyebár megadnak egy számlaszámot és hozzá egy nevet... de csak a számlaszám a valós, a név kamu... ha neten utalsz nem érdekli a rendszert, hogy milyen nevet írsz be... csak hogy létező-e a számlaszám, azt figyeli!
(OTP-nél van, hogy még a megerősítés előtt átírja a számlaszámot a valós névre... szal OTP-OTP utalás viszonylatban)

de amúgy most én megadom a számlaszámomat... 117xxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx és azt írom Kovács Béla a tulajdonos, akkor nem derül ki a kilétem, ha te pl. Unicreditből utalsz... ha OTP-ből, akkor kibukik (mert a rendszer a megerősítés előtt átírja a valós nevemet)

És a trükk (ha már átvertek):
Mondjuk előre utaltál 10.000 Ft-ot valamiért (erre má keresztet hethetsz kb.), de utalj egy újabb összeget... pl. 100Ft-ot és rögtön azonnal még aznap menj be a hozzá tartozó bankba, hogy jabocs ez véletlen utalás volt, kérnéd vissza a pénzedet és a számlatulajdonos adatait! Címet nem fogsz kapni, de megkapod a VALÓDI nevét a tulajdonosnak és a számlanyitó bank címét (bár ez a számlaszám karaktereiből is kideríthető), így pl. azért az ember sokszor ott nyit bankfiókot, ahol lakik, stb. (persze költözés - elköltözhetsz), de ez kezdetnek már jó támpont, ha kicsit te is belekezdesz nyomozni... nem hagysz mindent a rendőrségre... és persze ezen bizonyítékokat átadni a rendőrségnek... a feljelentéskor!
(mert röhej, de még a rendőrségnek sem adja ki a bank a csaló adatait.. banktitokra hivatkozva... de csoportos csalás esetén már igen, vagyis úgy könnyebb lehet a procedúra)

Bankszámlaszám, nyitó fiók ellenőrzése:
http://www.bankkereso.eu/

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54598) maj-viktor válasza RVR400 (#54596) üzenetére


maj-viktor
őstag

Persze más egy itthoni átvert csalás... és egy külföldről rendelt PAYPAL-al fizetett csomag, ami után, ha nincs kézbesítve rovat a track végén, akkor vígan refundol a paypal (csak a határidőt betartani, hogy 45.nap előtt vitanyitás... és eszkalálás)

Utóbbi esetén felesleges feljelentést tenni... mert ott a posta a ludas... téged a paypal refundol... az eladót meg a posta, ha benyújtja a kérelmet... Kína esetén nemtudom hogy megy... itthoni - belföldi csomag esetén sajnos tapasztalatból tudom, ogy regisztált (ajánlott) elveszett levél esetén feladási 15+1x-es díja a biztosítás, ha nem értékbiztosítva adtad fel... ha úgy, akkor az az összeg!

De ez is egy hosszú folyamat... ugyebár feladod... 10munkanapot (2hét) várni kell, hogy megkapták-e... (10munkanap alatt nem foglalkozik veled a posta), mégha elsőbbségivel adtad fel és máskor 1munkanap alatt elment az ország másik felébe...

Szóval megvárod a 2hetet... majd elbattyogsz a közeli postára... xxxx TN-el van egy leveled, amit nem kaptak meg... ha ténylegesen látják, hogy nem a helyi postán van - úton vissza mert nem vették át, akkor "kerestetik", ehhez kitöltesz egy űrlapot, hogy beadtál kerestetést... (te mint feladó... egy címzett semmit nem tud a postán csinálni... csak a feladóval van "jogviszonyba a posta")... itt talán megkapod már a feladási díjadat, ami ha pl. 500 Ft volt, akkor annyi... aztán van egy 30napos "kivizsgálás", ami semmi... csak "időhúzás" gyakorlatilag... és 30nap után kapsz levelet, hogy hát bocsi elvesztettük, kapsz 15x kártérítést (ami a 500Ft feladás esetén ugyebár 15x500=7.500 Ft), és kész! Ha te valamit így adtál fel és 5.000 Ft volt pl. az értéke, nyertél 2.500 Ft-ot, de 1,5hónapig szivattak - szívtál... ha meg több volt az értéke.. legközelebb tanulsz belőle, és az értékesebb csomagokat értékbiztosítva adod fel (MPL)

Én már fejből szoktam számolni a 15+1x-es összegeket, hogy meddig éri meg így feladni... általában mondjuk egy olyan ~10E Ft a határ.... (ajánlott levél legkisebb ~500Ft-ért lehet feladni, 1.000 Ft-ig mondjuk... azaz 15+1x1.000 Ft = 16E Ft, de ami ajánlott levélként drágább, mint 950 Ft, azt már inkább MPL) ha ennél drágább cuccot adsz fel, az mehet 2kg-ig MPL futárral 950 Ft-ért 150E Ft-ig értékbiztosítva, elsőbbségivel 1munkanapos kézbesítéssel)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54599) RVR400 válasza maj-viktor (#54597) üzenetére


RVR400
veterán

"arra írtam, hogy a 50E alatt kárérték alatt kb. leszarják... nem mondom, hogy nem nyomoznak, de azért nem erőltetik meg magukat"

Sajnos az emberek ebből ezt látják. Viszont annyi a megoldás, hogy a jogszabályok szabálysértési ügyben elég keveset engednek, így tényleg akkor van értelme, ha kiderül, hogy üzletszerű az elkövetés, így bűnügy lesz belőle, ott viszont már el lehet indulni. Persze telefont IMEI nélkül akkor sem talál meg az ember...

(#54600) vapega


vapega
tag

Érdekes, a MINIDEAL-ról eltűt az EU Warehouse.. :Y

MI 10T

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.