Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) D.CS. válasza paulkaresz (#54835) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Most nézem, tényleg már 20%. Pedig akartam venni egy THL 4000-t, de így már semmi értelme Kínából rendelni, vám/áfa + rendes szállítás + kezelési ktg után szinte ugyanott tartunk mint a magyar bolti 40ezres ár. És akkor még ha bexarik küldhetem vissza Kínába 5-6 ezerért.

Azt hiszem hamarabb véget ér a kínai boltos pályafutásom mint elkezdődött volna :) De a kis apróságokra attól még jónak tűnik, nagyobb dolgokra már nem.

[ Szerkesztve ]

(#54852) beg válasza szjoci (#54850) üzenetére


beg
veterán

Átengedték. Nem fizetsz semmit.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54853) szjoci válasza beg (#54852) üzenetére


szjoci
őstag

Köszi a választ :R
Ez a csomagom is vámértékhatár felett volt, de úgy tűnik hogy a kínaiak szokásukhoz híven nem a valós árat tüntették fel.

Amúgy ha tudjátok hogy vámköteles lenne a termék akkor csak én vagyok olyan népművészeti agyagedény aki nem küldi be a számlát -csak ha kérnék- annak reményében hogy átcsúszik a vámon, vagy pedig már az országba érkezéskor külditek a szükséges papírokat hogy gördülékenyebb legyen az ügyintézés?

(#54854) rusher86


rusher86
csendes tag

Sziasztok! Tracking számom van csak, ragszámom viszont nincs. Nyomon lehet követni valahogy a csomagot?

(#54855) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Nem tudom, rendelt-e mar valaki DX.com EU Direct-es oldalarol, de en eleg erdekes adatokat kaptam a rendelesrol :)

Magat a rendelest marcius 5-en inditottam, de marcius 16-ig meg TN-t sem kaptam... Aztan ez lett:

Destination Country - Cache Time:2015-03-18 07:27 - Go to official website
2015-03-17 22:56
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-03-17 10:05
NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-16 23:57
NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

Ez most hogy????

(#54856) wolpertinger válasza Dluinet (#54846) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Rákérdeztem tegnap este, és küldte ezt:

http://track.yw56.com.cn/en-US/

:D :DD

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#54857) beg válasza szjoci (#54853) üzenetére


beg
veterán

Meg sem nézik a vámon, mennyi van ráírva, mert 99%-ban nem valós értéket ír rá a kínai. Szimplán szerencséd volt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54858) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Április 1-én szoktak lenni akciók a kínai webshopokban?Rendelnék valamit,de nem sürgős.Pár dollár extráért várnék 1-2 hetet.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#54859) aytukabozs válasza rusher86 (#54854) üzenetére


aytukabozs
addikt

a TN az pont egy ragszám :)
milyen formátumú TN?
ITT próbáld meg.

(#54858) paulkaresz

Geekbuying pl már promózza a bolondoknapi akcióját, de nem láttam semmit ami visszautasíthatatlan ajánlat lenne...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54860) paulkaresz válasza aytukabozs (#54859) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

Köszönöm a választ.Pandánál van jó áron amit kinéztem (P780) ,de odavertek a vámbiztosításnak 10-ről 20%-ra,így már nem, vagy alig érdemes megkötni.Ha csinálna egy egységes promót akkor megkötném,ha meg nem akkor rábízom magam a szerencsére.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#54861) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Na ilyen se volt még :)
Alin rendeltem valamit, kaptam China postos tracking #-t. Egy ideje már a rendelésnek, de fel sem adottnak jelezték a tracking oldalak. Mondom felmegyek alira és ránézek...
Mindkét rendelésnél a chinapostos # áthúzva, és fölé biggyesztve a fake YANWEN szám: PK1502xx12x82 :D
Kezdjek aggódni, hogy fel sem adta, vagy ez bevett szokás a költségek csökkentésére Alin?

(#54862) Tomazzo válasza aytukabozs (#54792) üzenetére


Tomazzo
tag

"Nem azt kéri hogy zárd, hanem hogy változtasd a vita okát 'not as described'-re. (Nem felelt meg a termékleírásnak)..."

Köszönöm, hogyan tudom megváltoztatni a case típusát?

(#54863) bepe79


bepe79
addikt

Na, Geekbuying tapasztalat, hátha valaki tervez(ne) rendelni tőlük a közeljövőben:
február 20-án rendeltem meg a cuccomat tőlük (DG700+tok), 2 héten keresztül Spring Festival volt, és erre fogva rá sem néztek a rendelésemre (és senki máséra sem), de még a nekik küldött levelekre sem válaszoltak, auto reply volt beállítva, hogy most senki sem olvassa el náluk, és nem fognak a szokásos 48 órán belül válaszolni. Elmúlt a nagy kínai fesztiválos móka, utána érdeklődtem levélben is, és a live chat-en is náluk, hogy wtf. Azt mondták, hogy a telóhoz rendelt tok nincs raktáron, és legyek türelemmel. Na ez ment kb. másfél hétig, míg végül lett nekik, és március 13-án (!), 3 héttel a megrendelés után történt valami náluk, kaptam tőlük tracking number-t végre. Na most azóta eltelt újabb 5 nap, és egyetlen bejegyzéssel frissült a tracking number-ös oldal, most már ezt írja: "The item is ready for shipment"
Tehát holnap után lesz 1 hónapja (!), hogy eljutottunk odáig, hogy talán elhagyja Kína határait lassan a csomagom, de most már ebben sem vagyok biztos. A tracking number alapján valami holland futár-céggel állnak kapcsolatban, a [link] oldalon 'lehet' ellenőrizgetni a rendelés állapotát.
Valaki hallott már erről a cégről? Vagy rendelt már valaki a Geekbuying-tól? Mert ez lassan a vicc kategóriát súrolja. 7-16 napos házhozszállítási időkről írnak az oldalukon, ehhez képest 1 hónap alatt jutottak el oda, hogy postára adják, és most mondta az üfsz-eseük a live chat-en, hogy még 7-16 nap, amíg update kerül majd a tracking oldalra... :Y Ez milyen már? Szerintetek ez normális dolog?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#54864) Asycid


Asycid
tag

Nos, ami a kérdésemben szereplő [link] honlapot illeti...

Megérkezett a cucc. Egy Xiaomi Redmi 2, meredeken átlagos ára alatti összeget kellett fizetni érte. A készülék megy, eredeti, új. A garanciát hogy őszinte legyek én letojom nagy ívben, eleve se kívánok rohangálni hibás készülékkel, még ha magyarországi is az adott termék, inkább hagyom a fenébe. Ellenben még soha nem volt bajom telefonnal, pedig xperia U-ról váltottam most, meg előtte is volt pár készülékem.

Na de a garancia 1 év(?). Gyanús hogy nem 2, de mint írtam, nem izgat.

Ami még érdekes, hogy a doboz alján egy matrica láthatóan le van kaparva. Amolyan hologramos matricamaradványnak tűnik.

Összefoglalva: ár olcsó, de több felől is gyanús a bolt. A termék 2 nap alatt megjött, sértetlenül, és eredeti.

(#54865) aytukabozs válasza bepe79 (#54863) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát ez szép kis szopóroller, de
én mielőtt bármit rendelnék kintről, előbb megesketem az ügyfélszolgálatost az anyukája életére hogy van raktáron amit keresek,
a post NL-ről természetesen sokan hallottak már e topic berkein belül, nagy divat újabban ezzel küldeni a szarjainkat,
és sajnálatos módon vannak arra vonatkozó híresztelések hogy a magyar postánál meg nagy divat lopkodni ezeket a pakkokat...
A geekb. teljesen átlagos kínai webshop, máshol is az van hogy az in stock státusz alatt nem azt kell érteni hogy van a boltban, hanem hogy ha kifizeted be tudják szerezni... :/
És igen az NLPost tracking sajnos rém lassan frissül az elején...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54866) superTibcsi válasza Asycid (#54864) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Utánvéttel kérted? :)

Under construction!!!

(#54867) Gadhead válasza bepe79 (#54863) üzenetére


Gadhead
csendes tag

Hát én 17. óta (1hónapja) várom a rendelésemet tőlük (geekbuying) . Oké újév meg minden. 03.03 feladták a csomagot. 03.12 átvettem a postán. Nagyon gyors (SG Post) öröm. Bontom ki a csomagot és csak egy tok volt benne. MiBand, Piston füles, Fólia sehol.
Írtam nekik mailt. Közben cseten is sikerült velük beszélnem. Hát pont aznap (03.14) adták fel postára. Kaptam trackinget.
Majd az e-mailre is megjött a válasz. HK raktárból jött a tok. És shenzhenből a Xiaomi cuccok.
Hát kíváncsi vagyok minden benne lesz e a csomagban. És hogy a 9napos szállítás is marad vagy csak egy véletlen volt.

(#54868) Asycid válasza superTibcsi (#54866) üzenetére


Asycid
tag

Igen, utánvételes fizetés volt, és ami a legviccesebb volt az egészben, hogy a futár amikor bejött az irodába, leejtette a csomagot, így mondtam neki, hogy na akkor most várjuk meg amíg felbontom... nem is nagyon kötekedett :D

(#54869) klarkzone válasza Asycid (#54864) üzenetére


klarkzone
tag

Akkor ha jól értem 15k tudtál legálisan spórolni, jól tetted!

(#54870) Asycid válasza klarkzone (#54869) üzenetére


Asycid
tag

Nekem biztos legális volt. Hogy az ő részükről legális-e.. nos az engem nem érdekel. A honlapon minden jónak és legálisnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#54871) superTibcsi válasza Asycid (#54868) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

:D Forint vagy euro?

Under construction!!!

(#54872) LámaZ


LámaZ
addikt

Hogy én mekkora szerencsétlen vagyok! :(((
Egyszerűen nem találok rendes HDMI-VGA átalakítót.
Ja, és ne szúrjatok be ide nekem használhatatlan linkeket!
Rendeltem sima kábelt, és most egy kis dobozkát is, amelynek egyik végén HDMI, másikon VGA van, de egyik szr sem működik.
Mini androidos PC-t (TV stikket) akarok PC-s monitorra csatlakoztatni, de az istennek sem megy. Most nagyon dühös-szomorú vagyok.

Legyen minden jó!

(#54873) Asycid válasza superTibcsi (#54871) üzenetére


Asycid
tag

Forint volt.

[ Szerkesztve ]

(#54874) maj-viktor válasza Asycid (#54868) üzenetére


maj-viktor
őstag

Miazhogy utánvételes!? Nem PayPal-al fizettél!? (ahogy látom lehetséges náluk) és ha tényleg EU-s, stb. nem tűnik rossznak.... majd lesz időm végigpörgetem a kínálatukat!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54875) Laza... válasza LámaZ (#54872) üzenetére


Laza...
addikt

Én ezt vettem, detto ez sem müxik :( Van olyan ami egyáltalán működik?

Never give up!

(#54876) Asycid válasza maj-viktor (#54874) üzenetére


Asycid
tag

Nem, nem paypallal fizettem, inkább nem utaltam semmit előre egy ismeretlen cégnek, még ha a paypal viszonylag be is van biztosítva. Mivel volt lehetőség kézbesítéskori fizetésre, ezért ezt választottam, és szerencsém volt... nem tégla :D

(#54877) aytukabozs válasza Asycid (#54876) üzenetére


aytukabozs
addikt

innen már csak az a kérdés hogy ha (és ne adja isten) baja lesz a telónak, és hátat fordít a cég garis ügyintézés helyett, akkor mi véd meg?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54878) maj-viktor válasza Asycid (#54876) üzenetére


maj-viktor
őstag

Közbe nézem... valóban van olyan opció
(ez elég fura azért külföldi vásárlás esetén egyértelműen a paypal a jellemző)

Meg azért te is bátor vagy, hogy ismeretlen helyről UV-el vetted... mert lehetett volna tégla is... inkább PayPal... az jobban véd, mint az UV!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54879) LámaZ válasza Laza... (#54875) üzenetére


LámaZ
addikt

Én ezt vettem: HDMI to VGA with Audio Cable Micro Mini HDMI Male Adapter to VGA Female Built-in 1080p Chipset Converter For Xbox 360 PS3 PS4
Talán a kiemelt kütyükkel működik, mert sok a pozitív visszajelzés. 900+ visszajelzés van ott, de úgy látszik így sem jó nekem.
A másik, sima kábeles eladó (alkalmazott) kétségbe van esve, mert először 50%-os visszatérítést kértem, de nem fogadta el, ellenben kapott tőlem egy csillagot. Most már írt vagy 4 levelet, hogy a főnöke kirúgja, és neki kell eltartania a családot, emiatt kéri, hogy adjak jó visszajelzést, és visszafizeti a pénzem (8 dolcsi). Megessen rajta a szívem?

Legyen minden jó!

(#54880) hunaqua válasza Asycid (#54870) üzenetére


hunaqua
addikt

Engem mint céges vásárlás érdekelne.Írd már le,hogy milyen számlát kaptál? Áfa%,stb

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#54881) LámaZ válasza LámaZ (#54879) üzenetére


LámaZ
addikt

Interneten vannak linkek működő konverterekre, például, de azok nem <10$-osak, hanem 30$-nál kezdődnek.

Legyen minden jó!

(#54882) lililááá válasza LámaZ (#54879) üzenetére


lililááá
tag

Ahogy a telefonból ,úgy ebből sem szabad olcsót venni Innen kezdődik ami valamire használható.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#54883) Asycid válasza hunaqua (#54880) üzenetére


Asycid
tag

Na ez a legfőbb kérdés, valóban. A válasz annyi, hogy e-mailben küldtek valami fecniszámla féleséget csupán. Hagyományos értelemben vett számlát nem tartalmazott a doboz. Ezért is írtam, hogy több mint gyanús.

(#54884) dani04


dani04
újonc

Na tegnap megjött az sms, el küldtem a papírokat, innentől általában hány nap szokott lenni mire kihozzák?
tracking még mindig csak "célországba megérkezett"

(#54885) beg válasza dani04 (#54884) üzenetére


beg
veterán

3-10 nap kb.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54886) dani04 válasza beg (#54885) üzenetére


dani04
újonc

Akkor ezen a héten már nem kapom meg :(

(#54887) beg válasza dani04 (#54886) üzenetére


beg
veterán

Péntek még beeshet, ha nagyon kapkodják magukat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54888) lililááá válasza dani04 (#54884) üzenetére


lililááá
tag

E-mailben küldted? Ha nem akkor csak jövő hét.

(#54889) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.
Alin vásároltam (volna) tegnap. Van már legalább 90 vásárlásom, sosem volt probléma.
Tegnap fizetéskor valami hibát írt ki az oldal, amit még sosem láttam. Sajnos nem mentettem le a képet.
Az összeg el kell különítve a számlámon, tehát ott úgy látszik, mintha sikeres lenne a fizetés. Alin viszont mintha semmi sem történt volna.
Ilyenkor mi a teendő? X idő eltelte után feloldják a foglalást a számlámon?
Köszi a választ.

(#54890) dani04 válasza lililááá (#54888) üzenetére


dani04
újonc

e-mailbe küldtem, kaptam is egy automatikus levelet, hogy levelét megkaptuk. Csak a csomagkövető átválthatna már "megküldött dokumentumok vizsgálata" -ra :D

(#54891) vapega válasza Asycid (#54883) üzenetére


vapega
tag

Azért érdekes a gari szervizük, ugyanaz a két pasi EU-ban http://www.ibuygou.com/ és a http://www.xiaomiforsale.com
Egy Cseh és egy Lengyel a garis szervíz.

Az Ibuygou pedig elméletileg egy gyári kiemelt kereskedője a Xiaomi-nak.

[ Szerkesztve ]

MI 10T

(#54892) lililááá válasza .: JuSzT :. (#54889) üzenetére


lililááá
tag

Pénzt levonta a számláról,de az oldalon nem jelenik meg?

(#54893) .: JuSzT :. válasza lililááá (#54892) üzenetére


.: JuSzT :.
addikt

Igen. Az számlámon pedig a szokásos státusszal el van különítve,de nincs még beterhelve.

[ Szerkesztve ]

(#54894) aytukabozs válasza vapega (#54891) üzenetére


aytukabozs
addikt

akkor meg is vagyunk, emberünk refurbished telót vett :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54895) #16729600


#16729600
törölt tag

Megjött Ausztriába a cucc,ki is kézbesítették,vámot/áfát nem szabtak ki rá. :B

(#54896) bl4ze válasza #16729600 (#54895) üzenetére


bl4ze
veterán

Csodálkoztam is mit pánikolsz.
Nem az volt, hogy vámolják csak annyi , hogy vám elé került.

.:. bl4ze .:.

(#54897) beg válasza aytukabozs (#54894) üzenetére


beg
veterán

A doboz aljáról lekapart matricánál már nekem is gyanús volt :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54898) #16729600 válasza bl4ze (#54896) üzenetére


#16729600
törölt tag

Pánik mint jelző erős túlzás azért :) Csak szokatlan volt,mert eddig még semmilyen rendelésem nem került vám elé Ausztriában,csak hozta a postás/futár és kész.Ráadásul az USA ból nem tartott eddig soha több mint 2 hétig a kézbesítés.

[ Szerkesztve ]

(#54899) vapega válasza aytukabozs (#54894) üzenetére


vapega
tag

Ilyet nem is gondoltam.
Az anyacéget viszont Hongkongban március 10-én jegyezték be viszont a miuiandroid.hu-n levő bannerre én február 26-án kattintottam először és reggeltem a http://www.xiaomiforsale.com/ ra.
Tehát előbb volt a webbolt mint az anyacég.
Az meg furi, hogy a Xiaomi holo matricája le volt kaparva a srác dobozáról.
A face-n meg febr 22-i az első bejegyzése a cégnek...........

[ Szerkesztve ]

MI 10T

(#54900) molvany válasza #16729600 (#54898) üzenetére


molvany
senior tag

Két hét alatt két csomagomat is elkellett hoznom a Vámról ( ma éppen a másodikat ). Ez Németország .
Fizetnem egyszer sem kellett. A mait ( az elözöhöz viszonyítva ) ki kellett ott bontanom, de az is csak olyan immel - ámmal lett odanézve, talán csak azért bontatta ma, hogy legyen a gyreknek neve.
Bocs, fizetnem mégis kellett, a városi közlekedést, oda és vissza :K

WhatsApp :+491737182060

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.