Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55201) feregabo válasza Xes (#55199) üzenetére


feregabo
csendes tag

Kérdés, hogy több gyűjtő pont van, vagy az országba jöveteltől számítva rögtön mindenkinek a lakhely szerinti postájára megy a csomag? Pl ha rokonomék Bp-en egy másik kerületben laknak, másik postához tartoznak akkor az már jó, vagy messzebbi régióba kell kérni?

(#55202) pzol


pzol
csendes tag

Sziasztok,
ha azt mutatja a posta, hogy 03.17-én bejött már az országba a telefon (2015.03.17. 9:17 - Arrived at overseas (Country code: HU) az normális, hogy azóta semmi se történik?
Mi van ilyenkor? Elveszett közben, vagy csak elfelejtették regisztrálni, hogy pl. vámolják ?

(#55203) aytukabozs válasza pzol (#55202) üzenetére


aytukabozs
addikt

posta le van maradva, nézd meg track17-tel pl.

szerk:
Az enyém pl. így néz ki a posta szerint;

Number (Registered): RC*********NL
Status: Transit
Destination: Hungary
2015-03-23 11:52 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2015-03-20 10:05 NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2015-03-20 03:33 NLAMSA(NETHERLANDS (, Célországba elküldve / Item sent abroad

A kinti követővel meg;

Origin: Netherlands
2015-03-23 12:27 The item is being processed by customs
2015-03-23 11:52 The item has been processed in the country of destination
2015-03-20 07:40 The item is on transport to the country of destination
2015-03-20 03:33 The item is at the PostNL sorting center
======================================
Powered by www.17track.net

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55204) arfer válasza Xes (#55194) üzenetére


arfer
aktív tag

Én más postára szoktam kapni amúgy a csomagokat, de azért is hagytam abba a rendeléseket, mert az utóbbi hónapokban több mint 50%-os aránnyal tűntek el csomagjaim. Posta persze széttárja a karját, mondván, indíttasson keresést a feladó. Ő meg inkább visszatéríti a pénzt. Kár tehát engem ugyan nem ér, de így nem érdemes rendelni... Dollár árfolyam egekben, ÁFA szinte tuti, emelt kezelési költség, hetekig várok rá, és még előfordulhat, hogy meg se jön a csomi :( ...

(#55205) RVR400 válasza beg (#55190) üzenetére


RVR400
veterán

Majd aztán közlik, hogy remek, de kellene az előző vámkezelést igazoló határozat... ;) Szóval még mindig az az első, az eladóval történt levelezéssel egyetemben, és ennyi.

Másrészt a CN22-ről a másolat egész jól hangzik, de a postás ugye azt nem fogja Neked visszaadni, hogy nyugodtan vidd el fénymásolni, miután már elvette Tőled. :D

[ Szerkesztve ]

(#55206) Bembee12 válasza RVR400 (#55205) üzenetére


Bembee12
aktív tag

CN23-at kért tőlem.
De most akkor mit tudok csinálni?

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#55207) RVR400 válasza pzol (#55202) üzenetére


RVR400
veterán

Kollégám cucca 16-án érkezett az országba, tegnap délután kapta meg az SMS-t, az enyém ugyanakkori volt, megúszta az eljárást, és 19-én már megkaptam a csomagot.

(#55206) Bembee12: Leírod, hogy a csomagfelvevő postás azt mondta, hogy nem kell kitöltened. Az első vámkezelésről megvan a határozatod? Bemutattad már nekik?

[ Szerkesztve ]

(#55208) Bembee12 válasza RVR400 (#55207) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Igen az elsőről megvan a CN23, egy határozat, meg sárga csekk és be is mutattam mind.

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#55209) thefreeman


thefreeman
aktív tag

A flyt express is valami kamu futárszolgálat vagy valós? Ilyen TN-t kaptam egy ebay-es csomagomhoz de már 20 napja Processed Through Sort Facility a státusza. Március elsején rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#55210) Zeki válasza thefreeman (#55209) üzenetére


Zeki
nagyúr

kamu

(#55211) beg válasza RVR400 (#55205) üzenetére


beg
veterán

Azon már túlvoltunk a #55189-ben leírtak alapján, azért mentünk egy lépéssel tovább :) :

"...amikor először jött Magyarországra akkor már meg volt vámolva, és most csak garanciából jött vissza.(csatoltam nekik cn23-at, meg csekket is)..."

Nem kell elkérni, meg kell kérni, hogy a kitöltöttet másolják le. Szépen nézel, bókolsz, lemásolja ingyen Postás Micike.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55212) maj-viktor válasza Xes (#55194) üzenetére


maj-viktor
őstag

Na az már durva! És mind a 9esetnél voltál benn!? És "panaszkodtál"? És széttárták a kezüket!?
(mert előfordulhat, hogy csak az értesítőt nem kaptál és folyton visszament a címzetthez... rossz csengő - lusta postás, etc.)

Mert 1-2 kósza eset előfordul (mondom ezt több százas feladás / megkapásokkal), de 9... ilyen ügyet "nem felderíteni" postán belül... azért kérdem, hogy mindnél tettél panaszt!? Mert ha nem teszel a helyi postán, az olyan, mintha mi sem történt volna... (tényleg nem lehet, hogy csak nem tudták kézbesíteni és visszakerült a postára!? Mondjuk basszus, akkor a track történetben, elilveg látszódnia kéne, hogy "Sikertelen kézbesítés" - "Postán átvehető" és egyebek... Nem irigyellek, hogy ahhoz - ilyen postához tartozol!

(#55204) arfer
Ezzel sokan vagyunk így... hosszú várakozás - ÁFA - vámolás, stb.
Ez együtt jár a külföldi rendeléssel... mondjuk a magas jelenleg "csak" 280 Ft-os $ is... volt már 290Ft is pár napja... (régen meg ugyebár stabil 220-230 Ft között... ez +20%)
De ez nem a forint hiábája, hanem a dollár erősödése, minden más valutával szemben! Így már közel 1-1-be lehetne váltani a $-€-t... elég szomorú!

(#55206) Bembee12
CN22 - CN23 gyakorlatilag ugyanaz... csak a CN22 levélre van (2kg alatt), míg a CN23 csomagra (mely lehet 2kg felett is)

(#55208) Bembee12
Erősködj jobban, mert basszus, azt úgy elkéne fogadniuk... (bár a CN-es kérés is jogos részükről... de arról amúgy se tudnál eredeti példányt mutatni, mert az a csomagra kell ragasztani egy példányban... szóval max. egy mobilos képet tudnál / tudtál volna csinálni)

Ez esetbe most mondjam, hogy csinálj egy kamu CN22-ről képet most!? (eskü jobb ötletem nincs)
Rajta "érték" - meg repair - warranty mobile, stb. jelzésekkel
HA épp kifogtál egy ilyen k*cseg vámost... amikor a csekk alapján elkéne fogadnia!
(sajnos valszeg sokan trükköznek - trükköztek ezzel és azért szigorúbban veszik)

(#55209) thefreeman
flyt kamu, mint a WS meg a YanWen és társai
Mármint a csomag nem biztos, hogy kamu, csak a nyomkövetési státuszok...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55213) LámaZ


LámaZ
addikt

Tudtok ennél jobb intelligens aksitöltőt? Mert ez épp csak kolbászt nem tölt.

Legyen minden jó!

(#55214) GZoli7 válasza LámaZ (#55213) üzenetére


GZoli7
senior tag

Igen. Opus BT-C3100.

(#55215) ®abstract® válasza Headless (#55155) üzenetére


®abstract®
őstag

a papirok beküldése után néhány nap de sajnos 1 vagy több hét is várható..

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55216) GardaY


GardaY
tag

hali. rendeltem banggood.com-ról egy ilyet még 2.28.-án

Priority Direct Mail-el jön, most ezt írja:
Departured at 2015/3/19 19:34:10 from Flytexpress Sorting Center location
Electronic data received at 2015/3/1 4:10:42, Flytexpress Sorting Center

ez pontosabban mit jelent?

[ Szerkesztve ]

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#55217) LámaZ válasza GZoli7 (#55214) üzenetére


LámaZ
addikt

Alul:
The charger has a lot of functionality but not everything is perfect:
(Gondolom azért jobb a kínaiaknál.)

Legyen minden jó!

(#55218) GZoli7 válasza LámaZ (#55217) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nem azt írtam, hogy tökéletes, hanem, hogy jobb, mint amit linkeltél.
Legalábbis többet tud. Ráadásul a 2.1-es verzióban javították a legtöbb negatívumot.

(#55219) gerii válasza Bembee12 (#55208) üzenetére


gerii
addikt

Sorozatszámról nincs fotód? Ha van megmondod nekik, hogy nézzék meg egyezik-e.

(#55220) Zeki válasza GardaY (#55216) üzenetére


Zeki
nagyúr

Semmit. Kínán belül van a csomagod, egy nemzetközi posta sem vette még át.

(#55221) GardaY válasza Zeki (#55220) üzenetére


GardaY
tag

na ennek tudok nagyon örülni...direkt egy ezressel fizettem többet hogy 15 nap alatt ideérjen :W

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#55222) Zeki válasza GardaY (#55221) üzenetére


Zeki
nagyúr

Olyan nincs. Kamu.
Vagy expressz futár van, vagy lassú posta, amik vagy lassúak, vagy gyorsak. Náluk véletlenszerű a csomagok továbbítása.

(#55223) GardaY válasza Zeki (#55222) üzenetére


GardaY
tag

direkt azért választottam a Priority Direct Mail-t egy ezresért és nem a free-t ezek szerint fölösen..akkor örülhetek ha jövőhónapban ideér?

Asus Z87 Plus, Intel i5 4670K, 20gb DDR3, R9 280x, 120gb SSD, WD 2tb, 550w Chieftec /// P30 Pro 256gb ///

(#55224) Zeki válasza GardaY (#55223) üzenetére


Zeki
nagyúr

Majd kiderül.

(#55225) Bembee12 válasza gerii (#55219) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Mielőtt visszaküldtem, csináltam róla képet, amin látszik a sorozatszám, de mi van akkor ha egy másikat küldtek?

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#55226) ®abstract®


®abstract®
őstag

naaa.03.16.célországba érkezett csomagom kapcsán ma délután érkezett hivatalos levél a posta vám tól.8 nap múlva.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55227) Wesder válasza ®abstract® (#55226) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem be kellett mennem hogy megkapjam, mert nem akartàk 9 nap alatt kiküldeni

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#55228) LámaZ válasza GZoli7 (#55218) üzenetére


LámaZ
addikt

Értek én a szóból, és köszi, hogy felhívtad rá a figyelmem. Talán egy-két éve valaki már említette, de elfelejtettem. Azt a másikat már megrendeltem Kínából, 26$-ért, ez meg 40 lett volna. Majd legközelebb veszek a 3.0-s verziójukból.

Legyen minden jó!

(#55229) ®abstract® válasza Wesder (#55227) üzenetére


®abstract®
őstag

hát az ügyintézésük egy kalap xar!

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55230) TheCsory


TheCsory
csendes tag

Na elvileg a Banggood feladta a csomagom újra. De ma reggel nézem és a pénzt is visszaküldte, kapva az alkalmon rendeltem még egy ugyanilyen kamerát, most már hátha szerencsésen megérkeznek. Akkor most elvileg kettőt fogok kapni?

[ Szerkesztve ]

(#55231) feregabo válasza arfer (#55204) üzenetére


feregabo
csendes tag

Bocs arfer, ha nem indiszkrét a kérdés, te melyik postára kapod?

(#55232) M_o_g_y_i válasza TheCsory (#55230) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Lehet... De ha korrektül akarod intézni, az első árát majd visszautalod. :U

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#55233) aytukabozs válasza TheCsory (#55230) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ezt ennyi infóból nincs ember aki megmondja,
ha van az újraküldötthöz is, meg az újonnan rendelthez is TN-ed, és él is mind a kettő, akkor sanszos.

DE ahogy feljebb írják, refund után eltenni a kamot nem lenne szép, úgy fair ha nem veszed át, vagy ha kifizeted(OFF) (egyeztetve a shoppal hogy mondjanak valami jó árat rá ;) )(/OFF)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55234) beller


beller
aktív tag

Rendeltem én is a Banggood-tól cuccost. Jelenleg az utolsó 5. "Track" pontnál áll a dolog. Amit kérdezni szeretnék az az, hogy adtak a rendelésre százegy-néhány pontot. Az mire jó, mire lehet felhasználni. Köszi a segítséget.

(#55235) arfer válasza feregabo (#55231) üzenetére


arfer
aktív tag

Én újpesti postára szoktam kapni a csomagokat. Már ami megjön :) . Tegnap egy érdekesség történt! Levelet kaptam a postától, hogy az egyik, még tavaly novemberben elveszett csomagomat keresteti a kínai fél, úgyhogy nyilatkozzak, megkaptam-e, vagy nem! Persze megmondom nekik, hogy nem, de nem ez az érdekes, hanem az, hogy a kínai keresteti! Így kellene mindegyiknek tennie, és akkor talán a posta is jobban odafigyelne ezekre az esetekre...

(#55236) aytukabozs válasza beller (#55234) üzenetére


aytukabozs
addikt

vásárlásra,
az oladlon megtalálod hány dollárt ér 1 pont (minden shopnál más).

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55237) zsiz


zsiz
őstag

el se hiszem.. a január 19.-én javításra visszapostázott telefonomat a geekbuying feladta. bár addig nem örülök amíg nem ért ide és nem tudom, hogy jól műxik-e, majd utána ha minden rendben.. egyelőre még nincs bejegyzés a tn-hez.

mostanában nem olvastam annyi panaszt mint pár hete, észhez tért a PostNL?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55238) wwenigma válasza zsiz (#55237) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szvsz tovabbra sem az ő sara volt hogy be volt dugulva a nemzetközi elosztohalozat.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55239) beller válasza aytukabozs (#55236) üzenetére


beller
aktív tag

Köszi a segítséget ismét.

(#55240) aytukabozs válasza beller (#55239) üzenetére


aytukabozs
addikt

n.m. :)
csak belevágtál az ismeretlenbe?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55241) Xes válasza maj-viktor (#55212) üzenetére


Xes
csendes tag

Kézbesítőkkel is beszélőviszonyban vagyok, telefonszámuk is megvan, 2-3 naponta jönnek mindig, rossz címzés stb. nem lehet.
2 régebbire érkezett hivatalos levél, hogy elveszett, most a nemrégi 4-re annyit írtak,hogy előzetes keresés nem vezetett eredményre és 30 napon belül értesítenek, de ez akkor már úgyis elveszett. A legújabb 3 ra még semmi, de valamelyiket szintén több, mint 1 hete nem hozták ki a "kézbesístésre" továbbadva után... Igen, hozzácsatolták ezt a 3 mat is a 4-es csomagom panasza mellé, de semmit nem írnak ezeken kívül, hogy sajnálnák, ügyintéző is csak ennyit mond, hogy ő nem tud mást mondani az ügyben csak a panaszt felveszi majd a posta kivizsgálja bla bla

(#55242) SUPREME7 válasza Xes (#55241) üzenetére


SUPREME7
őstag

Rendőrségre nem mentél? Nem tudom mekkora értékről van szó összesen, de én biztos tennék egy feljelentést, hátha előbb lenne eredmény. A posta meg menjen az anyjába, olyan nincs, hogy a feladó tulajdona, ugyanis előre kifizetted neki, tehát a te tulajdonod, igazolni tudod. Megérné utánajárni, hogy milyen hatóság tud velük érdemben foglalkozni.

(#55243) aytukabozs válasza SUPREME7 (#55242) üzenetére


aytukabozs
addikt

az aláírásoddal igazolod hogy átvetted, tekinthető ez egyfajta teljesítési igazolásnak is, tehát amíg ez nincs meg, nem a tiéd, ezért is refundolnak szó nélkül ilyen esetben.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55244) Xes válasza SUPREME7 (#55242) üzenetére


Xes
csendes tag

Csak mi alapján tenném a feljelentést? Mivel kár engem nem ért azon kívül, hogy másfél hónapig áll a pénzem benne, megy az időm, az utánajárásom stb. de a végén visszakapom az összeget.

(#55245) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Most mondjam? Ezért tart itt ez az ország :) Szarni rá. Én biztos a nyakukra lépnék. Majd ha a kínai megunja a refundot - mert ő ugye teljesítette a dolgát, postázta - és mondjuk azt mondja, hogy rendezd le a postával, de neked meg szarni fognak a fejedre, akkor meg pislogsz majd ...

[ Szerkesztve ]

(#55246) Wesder válasza SUPREME7 (#55245) üzenetére


Wesder
félisten

a kínai nem szarhat a refoundra, mert a PP leszedi tőle ha nem akar fizetni jogos visszafizetési kérelem esetén

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#55247) zsiz válasza wwenigma (#55238) üzenetére


zsiz
őstag

nem is azért mondtam, csak érdekel, hogy még mindig akkora csúszással dolgoznak, vagy már utolérték magukat? :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55248) beller válasza aytukabozs (#55240) üzenetére


beller
aktív tag

Nem mertem:)) Gondoltam hallgatok a tapasztaltabbra. Egy Doogee G800-ast vettem szintén UK raktárból nincs 31 ezerbe, de legalább nem lesz rá már semmilyen pluszköltség. Remélem jó kis készülék lesz. Hétfőn rendeltem, tegnap már az 5. "Track" pontnál volt a szállítás. Remélem péntekre megjön, de ha nem hát jövő héten. Nem találom a Banggoodnál hogy 1 pont mennyit ér. Nem mintha számítana csak ha esetleg egy tokot vagy képernyő fóliát ha vennék akkor felhasználnám.
Azért azt tartom hogy az árához képest hardveresen nagyon jó kis teló lehet az Eachine M1, csak fosztam megvenni:)

(#55249) maj-viktor válasza TheCsory (#55230) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én most kaptam ilyen "order status"-t bangéktól... "Contact Customer"!

Azmi!? (angolul értem, hogy mi, csak mikor - miért adnak ilyen státuszt... most írtam nekik e-mail, hogy mivan)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55250) hanemmost


hanemmost
csendes tag

Rendeltem a Coolicool.com-ról egy tabletet. Kaptam is tracking számot. Azt ellenőriztem a megadott honlapon, de semmit sem mutat.
Igen olvastam az 1. hszt. Az ott megadott címeken is Néztem, de semmi. Írjak a boltnak, hogy mi a túró van? Ötleteket várok. Mondjuk paypalon fizettem, így 45 nap védelem van. De jó lenne látni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.