Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) Banyu


Banyu
csendes tag

Sziasztok!

Ha USA-ban élő barátom szeretne küldeni nekem ajándékba olyan terméket, ami meghaladja a 150 eurót, akkor gondolom szépen kellene rá fizetnem vámot és áfát is.

Mekkora az esélye annak, hogy magánszemély-magánszemély közötti csomagot megröntgeneznek, illetve, ha az útipoggyászában hozza haza, amikor hazajön akkor mi a helyzet, akkor hogy kell vámot-áfát fizetni?

Üdv.:
b.

[ Szerkesztve ]

(#55852) bl4ze válasza Banyu (#55851) üzenetére


bl4ze
veterán

Verzió 1 : igen, átvilágítják. Vámolása igen esélyes.

Verzió 2 : nem tudom mi lenne a termék, de úgy behozni sarc nélkül sokkal esélyesebb.

.:. bl4ze .:.

(#55853) Zeki


Zeki
nagyúr

Nem ajánlott kínai aliexpress eladó
Go+ -Professional Accessories Maker Store No.1342080
3 hete kamuzik a nem működő HK trackinggal, és kitolta a vevővédelmet... nehogy hamarabb vissza kelljen adnia a pénzem. Vagy reménykedik, hogy hátha még 2 hónapon belül beszerzi amit rendeltem tőle?

(#55854) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Rendeltem az egyik fórumtársnak az Ebay-ról 4 db. Samu Ace4 tempered glass-t.

Meg is érkezett....csak sajnos nem rávaló. A csomagoláson igaz Ace4 szerepel, de itt látható a valóság.

Beírtam a resolution centerbe, kértem a visszatérítést. A válasz az volt, előbb küldjem vissza a fóliákat. Na most a posta gondolom többe kerülne a 4 doboz fóliánál, mint maga a vásárolt áru értéke.
Vajon ezt ha megírom neki, mennyi az esélye, hogy visszakapom az árát? vagy kérjem a postai díjat? Is. :DDD
Ez nem garis probléma, hanem hibás teljesítés.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55855) vapega válasza embe (#55854) üzenetére


vapega
tag

Az a gáz, hogy csak Mo-n a neve ACE4..............Mobilarena cikk részlet:
"A piacra kerülés története ugyanis egészen kacifántos, hiszen a Samsung egyszer már bejelentett egy Ace 4-et, ám nagyon gyorsan rájöttek, hogy azokkal a specifikációkkal labdába sem tudnának rúgni, így szélsebesen átnevezték a kütyüt, és itthon Trend 2-ként (G313H) került forgalomba. Aztán jött az Ace 4 DuoS, ami finoman fogalmazva sem egy nagy erőmenő, ráadásul hazánkban S DuoS 3 névre (G313H/DS) hallgat, majd aztán Európában debütált az Ace Style LTE, ami egyszerűsítésképpen Magyarországon csak Ace 4-ként (G357FZ) került fel a boltok polcaira."

MI 10T

(#55856) embe válasza vapega (#55855) üzenetére


embe
nagyúr

De szerint, mármint ami a leírásban van: Ace 4 G357 jónak kellene lennie.
Ebből a tokból is kellett 4 db. , azok jók lettek.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55857) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Valóságban, hogy működik a VÁM -on a csomagok ellenőrzése, amikor GIFT van ráírva? Rendeltem már sok terméket ebayen, jellemzően 22€ alatt voltak, de volt már ami felette és GIFT -et írtak rá, hogy ne vámoljanak meg.

De ha rendelek egy eredeti 10.000$ -os Rolex órát, és GIFT van ráírva, akkor ennyivel el van intézve és a vámos tovább engedi? Valaki tudja ennek a menetét?

(#55858) diablo1984 válasza ad4m1337 (#55857) üzenetére


diablo1984
veterán

picsát, megröggenezik, ha látják hogy óra, akkor vagy azt hiszik, hogy párezres kínai kacat, vagy bekérik a számlát róla és akkor az után fizeted majd az áfát és a vámot!

mindennél így működik, én is rendeltem megint egy telót, ma bekérték a paypalos cuccost, ahogy nézem 151 eurora jön ki az ára dollárból átváltva, kíváncsi leszek, hogy megvámolják-e! hogy működik 150 euro felett, az a fölötti rész vámolják, vagy az egészet? mennyi a vám, mert egyértelműen nem találtam sehol leírva!

(#55859) ad4m1337 válasza diablo1984 (#55858) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ja értem, tehát a számlát követelhetik... és ha tegyük fel magán embertől rendelek egy 200$ -os vázát, akkor mi a helyzet? Magánember csak nem tud számlát adni?!

(#55860) diablo1984 válasza ad4m1337 (#55859) üzenetére


diablo1984
veterán

de utalod neki a pénzt és az utalásról tudsz valamit mutatni, plusz a beszélgetéseket is bekérhetik.

nézz szét a posta.hu/vam résznél minden megvan, hogy mit is kérhetnek.....

(#55861) ad4m1337 válasza diablo1984 (#55860) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ennyi elég, köszi a választ :)

(#55862) maj-viktor válasza ad4m1337 (#55857) üzenetére


maj-viktor
őstag

10.000$-os Rolex-ot!? Kínából!? :DDDDDDDDDDDD
(szóval te 3milliót "előre utalasz" egy vadidegennek! Basszus ez mára engem sokkolt, röhögök nagyon)

Jóvicc! Legalább akkor írnád, hogy replikát rendelsz... mert az "lefoglalhatják"... nem mondom, hogy nem fogják, de van rá erős esély...

Ha te tényleg eredeti Rolex-ot akarsz, ne mondd már, hogy azt nem személyesen vesz az ember... "márkaboltba"! Haggyuk már! Ezt a rendelek eredeti Rolex-ot Kínából mesét! :DDD

Amúgy meg az egészre fizetsz ÁFA-t és VÁM-ot is... a ptkg-re is...
22€ felett +27% ÁFA és +2.000 Ft vámkezelési költség
150€ felett +ÁFA (27%) és általányvám (mely 2,5%) + kezelési költség

postánál: +2E Ft
DHL: +3E Ft (2015.Jan-tól)

Összefoglaló és google első 10 találata luxus manapság!?

(#55858) diablo1984
Ez is hülyeség... hamár a márkajel rajta van (jelen esetben Rolex... de beszélhetünk "pipajelről", pl. Nike estén, vagy 3vonal-as logó Adidas esetén), akkor "bevizsgálhatják", ha felmerül a gyanú, hogy koppintás - lefoglalás - megsemmisítés... se áru - se pénz!

(és tuti az! Ne mondja már nekem valaki, hogy aki luxus órát vesz, az nem besétál az Andrássy-n / Váci utcán a márka boltba)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55864) ad4m1337 válasza maj-viktor (#55862) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

A Rolex csak egy példa volt, írhattam volna 10.000$ -os PC -t is vagy kis cicát bár az lehet nem élné túl az utat...

És a google első 10 találatát nem luxus elolvasni, ha figyelmesebben megnézed a kérdésem, akkor látod, hogy nem a VÁMnál szokásos illetékekről kérdeztem.

(#55865) embe válasza embe (#55854) üzenetére


embe
nagyúr

A posta költsége mennyi lenne vajon Kínába ennek a 4 fóliának?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55866) xiho


xiho
csendes tag

Valaki megerősítené, hogy a Banggood [link] elérhető-e?
Bármely böngészővel próbálom, nem elérhető. Telórol se Wifi routeren keresztül.
Opera Turbo-val megnyitja az oldalt, de korlátozottak a lehetőségek.
Tor-ral szintén, de azon keresztül nem szivesen jelentkeznék be.
Lehet nálam van a hiba! DNS-t váltottam Google-ra, az sem segített...

[ Szerkesztve ]

(#55867) molvany válasza xiho (#55866) üzenetére


molvany
senior tag

Nálam kinyillik
banggood.com

WhatsApp :+491737182060

(#55868) jojoando válasza embe (#55865) üzenetére


jojoando
senior tag

(#55869) diablo1984 válasza maj-viktor (#55862) üzenetére


diablo1984
veterán

én gondoltam, hogy ez példa, normális ember ilyet nem rendel kínából, ezt gondoltam!

én casiot rendeltem ebayről, asszem ingyen postával 4500huf volt, kibontott borítékban érkezett betaposva a postaládába, de bubis fóliába tekerve benne volt az óra!

(#55870) maj-viktor válasza ad4m1337 (#55864) üzenetére


maj-viktor
őstag

Szinte minden GIFT-ként jön... és kamu CN22-es értékkel!
(gyakorlati tapasztalat bő 5év után és több száz csomag után)
Nem az a mérvadó!
Így megfelel!?

(#55865) embe
Ha tudsz írni pontos csomagolt tömeget, akkor tudunk segíteni... de ~1-2-3-4E Ft súlytól függően!

50g-ig: +490 Ft
100g-ig: +785 Ft
250g-ig: +1.310 Ft
500g-ig: +2.155 Ft
külföld esetén regisztrált díj: +810 Ft

Így pl. egy 214g-os csomag/levél: 1.310 + 810 = 2.120 Ft lesz visszaküldeni!

(#55869) diablo1984
Jó csak akkor ne csodálkozzon, ha megszólják... mert a VÁM-nak az is dolga, hogy ne engedje bejutni az országba a kamu - hamis termékeket... nem csak az import adók beszedése!
(te sem örülnél, ha lenne egy találmányod, amit gyártasz - árulsz 10.000 Ft-ért, és a kínaiak lemásolják, silányabb minőségben és adják 4.000 Ft-ért, így joggal várod el, hogy védjék a te szabadalmadat és ne engedjék bejutni az ilyen termékeket az országba / EU-ba!)

Bár tudjuk, hogy él és virul a kamu Nike / Louis Vuitton táskák és iPhone / Samsung klónok a "Józsefvárosi kínai piacon", de aki tudja milyen egy eredeti és másolat "minősége".. azért szokott lenni különbség... még ha nem is indokolt... marketing költség beépítve stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55871) xiho válasza molvany (#55867) üzenetére


xiho
csendes tag

Köszönöm. Akkor nálam van a gond valószínű. Valamit becsíphettem..

(#55872) embe válasza jojoando (#55868) üzenetére


embe
nagyúr

Igen, ezt megtaláltam én is. Többe kerülne a posta mint a termék ára.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55873) ghiottone válasza ghiottone (#55845) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Tegnap este megküldött iratokat elkezdte ma délután feldolgozni a posta - mi a szösz van ezekkel? Még a végén a héten megkapom a telómat?

2015-04-13 14:33

Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

embe - írd meg nekik, hogy nem éri meg visszaküldeni, azért küldjék el újra a megfelelő verziót féláron. - nálam a pandawillen így tudtam kifizettetni a Chuwi tabletem aksicseréjét 1 évvel ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55874) Zeki válasza embe (#55872) üzenetére


Zeki
nagyúr

Van a paypalon valahol posta díj visszatérítés is, ha visszapostázod a terméket. Nézz utána.

(#55875) aytukabozs válasza Zeki (#55874) üzenetére


aytukabozs
addikt

Pont ezt akartam írni... :)

Bár ha ők qrták el akkor végigvinném a disputeot. Küldjenek szépen féláron jót, ezt meg eladnám aprón..

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55876) xiho válasza xiho (#55871) üzenetére


xiho
csendes tag

Úgy tűnik nem nálam van a gond a Banggood eléréssel.
Ping se megy, ERR_CONNECTION_TIMED_OUT Másnak se megy a helyi internetes szolgáltatótól.
Lehet valami baro.arc miatt tiltva lett az IP vagy tartomány....
Találkoztatok már hasonlóval?

(#55877) beg válasza xiho (#55876) üzenetére


beg
veterán

Nálam megy.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55878) Zeki válasza xiho (#55876) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet véletlen. Nekem a céges netről egy netes webáruház helyett egy más céges oldal jött be. Szóltam a netszolgáltatónak, javították.

(#55879) xiho válasza xiho (#55876) üzenetére


xiho
csendes tag

Meggyőződtem 6 minta alapján, hogy a szolgáltatóm IP címe, tartomáya tiltva van a Banggoodon oldalon.
Segítséget kérnék. Mit írjak a Banggoodnak, hogy feloldják a tiltást?
Vagy irányítsatok át másik fórumra, ahol kaphatok választ a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#55880) embe válasza aytukabozs (#55875) üzenetére


embe
nagyúr

A resolution centerben nem látható ez, azt írja ki, hogy nincs ügyem folyamatban. Viszont ha el akarom indítani az eljárást erre e tételre, akkor kiírja, hogy folyamatban van már az ügy.
Illetve nem tudok válaszolni, hanem ezt látom, vagyis a postázást ajánlgatja csak be.

Mivel nem erre való, így fogalmam sincs hogy mire lenne jó.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#55881) lililááá válasza xiho (#55879) üzenetére


lililááá
tag

Regelj és lépj be innen NO IP,azt bekaphatják ;) Dinamikus az IP-d ha igen áramtalanítsd a routered és máris másik címet kapsz,ha nem akkor az első verzió.

:C

[ Szerkesztve ]

(#55882) Banyu válasza bl4ze (#55852) üzenetére


Banyu
csendes tag

Az a helyzet, hogy egy olyan spektívről lenne szó, ami itthon újonnan kb 350, kint meg 250 E Ft...
Ha így is úgy is kell rá mindent fizetni, akkor megvehetem tőle mondjuk 100-ért és, ha úgy postázza, akkor nekem gondolom már csak az adásvételiben szereplő összeg után kell fizetnem nem? Az már az ő agymenése, hogy kb 40%-os piaci áron adott el nekem egy néhány hónapos alig használt terméket, azért nem tudnak belénk kötni, nem? És akkor az ajándékos hercehurca is elkerülhető vagy rosszul gondolom?

(#55883) beg válasza Banyu (#55882) üzenetére


beg
veterán

Valahogy ki kell fizetned előre a teljes árát. Paypal, banki utalás (Ha más ügyletbe belemész, megszívod.). Na azt a bizonylatot fogják bekérni és az alapján a teljes vételár után fizetsz plusz költséget.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55884) Zeki válasza lililááá (#55881) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha meg Chrome böngészőt használ, akkor hola.org és szinte bármilyen országon keresztül tud netezni.

(#55885) LSiki


LSiki
tag

Ha esetleg érdekel valakit.

Banggood Priority Direct Mail 04.02-án feladva tegnap (04.13.) érkezett meg.
Tehát 11 naptári nap volt az átfutási ideje amiben átvészeltünk egy Húsvétot is.

Csak kiváncsiságból. Másnál is azt játsza a Banggood hogy rendelés után feladva státuszba teszi a terméket aztán 7-10 nap múlva új dátumat kap ami után valóban elkezd élni a követési szám?

(#55886) maj-viktor válasza LSiki (#55885) üzenetére


maj-viktor
őstag

Köszi ez még talán bíztató számomra... van egy szintén 04.02.-ei feladású (amúgy 03.25.-ei vásárlású-fizetésű) ugyanilyenem... Priority Direct Mail ... banggood és még sehol semmi!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55887) zsolx válasza LSiki (#55885) üzenetére


zsolx
tag

Persze, ez általános trend Náluk.

(#55888) Banyu válasza beg (#55883) üzenetére


Banyu
csendes tag

Félre értesz, leírom másképp. Ha a kint élő barátom megveszi 1000 dollárért, neki mégsem tetszik majd később eladja nekem 500 dollárért és mondjuk erről van (ide-oda postázás után aláírt) szerződés is, stb... akkor a csomag országba érkezéskor már csak az 500 dollár fizetése után fizettetnek velem sarcot... függetlenül attól, hogy a termék valós piaci értéke mondjuk 900 dollár lenne, de én megkaptam haveri alapon 500-ért...

(#55889) beg válasza Banyu (#55888) üzenetére


beg
veterán

Ezt értem, de ebben mi a biznisz a cimborának :)? Amúgy nem kell semmilyen adásvételi szerződés. Szóban megállapodtok, te utalsz és amennyiért veszed (ami az utalási bizonylaton szerepel), az után fizetsz áfát/vámot. Nem a piaci érték alapján.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55890) gerii válasza beg (#55889) üzenetére


gerii
addikt

Mi van akkor ha két részletben fizet, és a kisebb összegről küld a nav-nak papírt?
Pl 500$ a cucc, 100-at elküld először, majd két perc múlva a maradék 400-at. A nav pedig csak a 100-ast kapná meg.
De licitálásnál is lehet irreálisan olcsón venni dolgokat.

(#55891) beg válasza gerii (#55890) üzenetére


beg
veterán

Meg lehet próbálni, régebben voltak ilyen trükközések, hogy külön fizették a szállítást meg a terméket és csak a szállításról küldözgettek papírt a NAV részére. Azután rájöttek, hogy a vámon sem hülyék dolgoznak, pluszban piros lett a popójuk, miután ezzel szembesítették őket és megállapítottak egy olyan összeget a termékre, ami után öröm volt fizetni a trükkös delikvensnek.
Jelen példánál maradva nem 500 dollár, hanem 650 után vasalták be a járulékokat, mivel nem valós adatokat szolgáltatott a megrendelt termék iránt.

Ja, és büntetendő is. Vám és adócsalás.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55892) LSiki válasza zsolx (#55887) üzenetére


LSiki
tag

Igen, én is úgy látom. Bár most az utolsónál vittek bele egy plusz csavart is. A 04.01.-én megrendelt árura kiadott 2.-án egy CN-es számot, aztán 11-én kapott egy új Svéd Postásat(SE).

(#55893) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Egy láma kérdés lesz, de azért is felteszem, mert hirtelen elbizonytalanodtam és ez az első vámolási eljárásom.:
- A postának emailen elküldtem a screenshotokat az aliexpresses rendelésemről, benne a rendelésazonosító, küldeményazonosító. Csatoltam az aliexpress visszaigazolását, hogy a termék kifizetése megtörtént + a banki igazolást a számláról történő "jóváírásról" - persze írtam hozzá pár sort is.
- Ma megkaptam a posta levelét - ezt visszaküldjem, vagy elegendőek a fenti dokumentumok??? - itt a levélben ott a postai vámkezelés ikszelgetése, amit ugyan az emailemben jeleztem, hogy a szükséges dokumentumokat a munkájukat elősegítve, a vámügyintézés lefolytatásához küldtem meg, de ez ugye nem fog náluk zavart okozni az értelmezésben?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55894) bl4ze válasza ghiottone (#55893) üzenetére


bl4ze
veterán

Elég az e-mail amit küldtél.

.:. bl4ze .:.

(#55895) ghiottone válasza bl4ze (#55894) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:R Köszönöm a gyors választ!

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55897) ghiottone válasza Zeki (#55896) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Érdekes eszköz. Nekem van egy Z3735D -s Intel alapú Asus T100-as windowsos tabletem és eléggé megvagyok vele elégedve. Abból kiindulva szerintem ez a Mini PC egy Bluetoothos Billentyű+egér kombóval és HDMI monitorral alkalmas az irodai dolgokra és médiafogyasztásra, de egy GTA V-öt nem küldenék rá. :DDD

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55898) wwenigma válasza Zeki (#55896) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inkabb egy Pipo x7 itthonról: [link] A hűtésén kell icipicit dolgozni. Topikja itt.

Ha tablet formaban kell, akkor pedig Chuwi Vi8 pandarol (megint van vambiztositas 10%-ert)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55899) ghiottone válasza wwenigma (#55898) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Abban van beépített aksi?

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#55900) wwenigma válasza ghiottone (#55899) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Utóbbiba van, ezert irtam. Azon is vannak kimenetek.

Inkabb egy Pipo egy Xiaomi ( ;] ) 16000-es powerbankkal. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.