Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54451) ANT válasza hanemmost (#54450) üzenetére


ANT
őstag

Még egy lehetőség: a társszámládon van annyi összeg, amennyit költenél?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#54452) hanemmost válasza ANT (#54451) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Sztem, igen van

(#54453) stinky14 válasza wwenigma (#54448) üzenetére


stinky14
csendes tag

Ugylátszik egy géppel jöttek a dolgaink. Csak az enyémet elfelejtették továbbitani :D

hanemmost bankodtól semmi sms nem jött?
Nekem egy hete tiltották a bankkártyám, mert ebayen a paypalos vásárlást gyanusnak találta a rendszer, igy 200 alkalom után..

[ Szerkesztve ]

(#54454) ANT válasza hanemmost (#54452) üzenetére


ANT
őstag

Ezt azért csekkold le netbankon keresztül. Valami bibinek kell lennie, különben tudnál fizetni.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#54455) internetezoo


internetezoo
senior tag

TinyDealen hogy lehet fizetni Paypallal?

"To pay for this purchase right now, link a debit or credit card to your PayPal account."

"We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-3647."

Fel kell tölteni összeggel? Eddig ebayen vásároltam ill. azonnali fizetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#54456) Zeki válasza internetezoo (#54455) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem lehet hogy most többért vennél, és a bankkártyád nem engedi?

(#54457) internetezoo válasza Zeki (#54456) üzenetére


internetezoo
senior tag

1408 Ft az összeg. OTP Maestro. Ha tiltja akkor mit tudok tenni?

(#54458) Zeki válasza internetezoo (#54457) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Tölts a paypalra pénzt, vagy vedd meg máshol.

(#54459) hanemmost válasza ANT (#54454) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Majd teszek az alszámlára több manit és megrendelem újra. Állítok a limiten is, de szerintem azzal nincs baj. Az egy 100-as.

(#54460) internetezoo


internetezoo
senior tag

"We couldn't complete your purchase, because the card issuer declined the card x-0000"

Egyszerű volt a megoldás: Tinydealen USA $-ra váltottam át a megjelenítendő összeget és már lehetett fizetni...a HUF Forint okozza a galibát.

[ Szerkesztve ]

(#54461) LámaZ válasza hanemmost (#54459) üzenetére


LámaZ
addikt

Ilyenekkel, 1408 ft-okkal raboljátok itt az időnket. Tölts fel pénzt a Paypal számládra, ott világosan látod, hogy mennyi pénzed van, mennyit tudsz költeni. Megér neked ennyit ez a kérdezősködés?
(Bocs, most kivagyok.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54462) internetezoo válasza LámaZ (#54461) üzenetére


internetezoo
senior tag

Akkor mire való a fórum? Kötözködni tudsz, segíteni azt nem.
És mint kiderült a TinyDeales dolognál, hogy Ft-ban nem lehet fizetni Paypallal (és hiába van feltöltve)
A másik, hogy nem várok 2 napot arra, hogy OTP > Paypal tranzakció végrehajtódjon.

(#54463) beg válasza LámaZ (#54461) üzenetére


beg
veterán

Szúúúú-száááááá

Szegény nem tehet róla, hogy kivagy.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54464) aytukabozs válasza LámaZ (#54461) üzenetére


aytukabozs
addikt

Topicgazdi ide-vagy oda, ez szép volt :P

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54466) wwenigma válasza Zeki (#54465) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#54467) beg válasza wwenigma (#54466) üzenetére


beg
veterán

Ez nálysz :)

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54468) Zeki válasza wwenigma (#54466) üzenetére


Zeki
nagyúr

:)

(#54469) hanemmost válasza LámaZ (#54461) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Kellett, hogy kérdezzek. Nem haragszok rád. A problémát sikerült megoldani, le tudtam adni a rendelést. De mókolni kellett a netbankon és a paypalon is.

(#54470) LámaZ válasza hanemmost (#54469) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, most bevagyok. :-)
Kérdezni lehet, de az ember ha lehet ne keresse magának a pluszmunkát, illetve ha lehet járja a könnyebbik utat. (Feltéve, hogy az törvényes/erkölcsös, úgy értettem.)
Velem soha nem fordult elő, hogy bankkártyát nem tudtam használni a Paypalon keresztül, kivéve, ha nem volt rajta picula. Megjegyzem, utoljára kb. 15 éve használtam olyan ótépés elkülönített számlát netes tranzakciókra, azóta soha, nincs is már ótépém.
Az Alin direkt bankkártyával fizetek, ahol meg lehet ott persze PayPallal. Soha nem volt semmilyen problémám, bár az is tény, hogy nincsenek milliók a számlámon, tehát a hekkerek lehet, hogy utálnak is emiatt. Tény az is, hogy inkább a skrilles MasterCarddal szoktam fizetni, azon meg tényleg mindig csak épp annyi pénz van, amennyit elköltök az adott hónapban, a többit lehívom a bankszámlámra, és az ahhoz kapcsolt bankkártyát, amely Maestró, ritkán használom.

Hogy teljes legyen a kép, a paypalos, skrilles stb. számlák természetesen nem alkalmasak a jövedelem eltitkolására, ezek bejegyzett pénzügyi szolgáltatók és a NAV akkor néz bele az ottani dolgaidba, amikor akar. Épp emiatt én, a tavalyi adóellenőrzésem őszintén bemutattam minden ott megjelenő bevételt is, mert az a tiszta. Ha csak ezen múlna, és nem lennének időjárásfrontok, mindig úgy aludnék, mint a bunda.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#54471) Varesz_86


Varesz_86
aktív tag

sziasztok CooliCoolrol rendeltem egy telefont EU warehouseból elvileg holnap fog megérkezni és tudja valaki hogy leteszik a postán mint mondjuk a minideal vagy pedig a dhl-el kell majd küzdeni? köszi ha valaki tudja a választ

(#54472) w.miki


w.miki
veterán

Memória kártyát honnan érdemes rendelni?
Eddig sincerety tradingtől rendeltem ebayről, de az utolsó 4 termék nem jött meg, case-t nyitottam, és már refundolt is.
Félek, hogy többet nem rendelhetek tőle.
Van más alternatíva ebay-ről, aliról?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#54473) KamuMazsola válasza Varesz_86 (#54471) üzenetére


KamuMazsola
őstag

A magyar posta hozza ki, alá kell írni az átvételét. Nekem nem a leveles postás hozta, hanem a csomagos zöld autó.

Üdv.: KamuMazsola

(#54474) jeni


jeni
félisten

Innen érdemes rendelni,megbízhatónak tűnnek és garisok,főleg,hogy eredetiek.

(#54475) El_Diablo


El_Diablo
tag

Érdeklődnék, hogy milyen időket futnak mostanában a HK küldemények?

(#54476) DExT3R


DExT3R
csendes tag

Sziasztok!

Minideal-ről vannak tapasztalatok?
Rendeltem most egy telót, de érdekelne, hogy ha vám elé lesz állítva akkor mit kell elkülden(printscreen) majd email-ben a navnak?
Tudna valaki írni egy rövid leírást hozzá?:)

Előre is köszi! :R

D.

(#54477) Zeki válasza DExT3R (#54476) üzenetére


Zeki
nagyúr

Fent Összefoglaló kinyitása. A vámolás is benne van.
A minideal okés.

(#54478) hanemmost válasza w.miki (#54472) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Mymemoriról rendeltem pendrivet. Borítékban küldték, teljesen megbízható cég. Fogok még rendelni tőlük memóriakártyát.

(#54479) LámaZ válasza hanemmost (#54478) üzenetére


LámaZ
addikt

Én is ajánlom a MyMemory.com-ot. Rendeltem tőlük kétszer.

Legyen minden jó!

(#54480) che 1990 válasza bagand1 (#54299) üzenetére


che 1990
tag

ejj... nekem is a budapesti 62. számú postán tűnt el, egy 22 ezer ft értékű küldeményem :U
pár hónapja azt néztem, hogy ez az oldal tele van panaszokkal erre a postára nézve.

Én is most szeretnék telefont rendelni, még mindig a 62. sz. postához tartozom... és inkább fizetek DHL szállításért csak kapjam meg, ne kelljen levelezgetnem, vitatkoznom...stb

Azért sok szerencsét, lehet hogy a te csomagodat nem lopták szét, hátha ;)

(#54481) jeni válasza bagand1 (#54299) üzenetére


jeni
félisten

itt elég ha a Posta hivatalt baszod le jó hangosan. hiszen már bizonyított ,hogy belföldön tűnt el a csomagod. nekem a GTR futárszolgálattal volt bajom, többszöri levelezés után 14 napon belül megkaptam a csomag értékét. elismerték,hogy náluk tünt el, majd jön a többszöri szöveg,hogy mi volt a csomagban. mondj többet,ha 45000 Ft az érték akkor kérj 60000 Ft-t. kifogják fizetni neked.

(#54482) maj-viktor válasza jeni (#54481) üzenetére


maj-viktor
őstag

Futárok általában alapból 20E - 50E - 100E - 150E Ft-ig ingyen értékbiztosítottak! Szóval akár 150E Ft-ot is "kérhettél volna"... persze attól függően hogy lett feladva... futára váltogatja... a MPL futárnál pl. biztosra tudom 150E-ig nincs plusz költség (régebben csak 50E-ig volt), más futároknál általában talán 100E Ft szokott lenni a "bérmentes határ" (pl. talán a DPD vagy GLS), utána 10E Ft-onként bizonyos pluszösszeg a "biztosítás" rá!

Persze ilyenkor a feladót "kártalanítják"... a vevőnek az eladóval kell lemeccselnie a történetet...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54483) aytukabozs válasza che 1990 (#54480) üzenetére


aytukabozs
addikt

Rendeld a munkahelyedre. Azzal ki is van kerülve a 62.-es.
Hacsak nem ugyanott dolgozol ahol laksz :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54484) klarkzone


klarkzone
tag

Sziasztok a coolicool-on a vámbiztosítást a vásárlás folyamata során lehet megkötni, vagy csak egyes termékekre vonatkozik, ahol fel van tüntetve már a termék oldalán ez az opsön. Plz?

(#54485) beg válasza klarkzone (#54484) üzenetére


beg
veterán

Mindegyikre érvényes.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54486) LSiki


LSiki
tag

Sziasztok.

Jól értelmezem a küldött e-mailt?

Sincerely sorry for the problem caused.
Will it influence your normal operation? If not, how about refund you part of fee as compensation?

Sajnáljuk az okozott problémát.
Befolyásolja a normál felhasználást? Ha nem, mit szólna ha visszatérítenénk egy részét?

A probléma egy 2-3mm kis repedés az érintőpanel szélén ami müködésbeli problémát nem okoz.

(#54487) aytukabozs válasza LSiki (#54486) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jól.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54488) LSiki válasza aytukabozs (#54487) üzenetére


LSiki
tag

Köszönöm

(#54489) -bryan-


-bryan-
újonc

Sziasztok!

A pandawillről rendeltem egy telefont február 18-án, itt tartok most:

2015.02.27
14:59
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.03
23:35
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.06
03:38
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Kicsit visszaolvasva a fórumban azt látom, hogy általában a Mo.-ra érkezés napján már vám elé állítják a csomagokat. Nálam már napok óta semmi nem történik, ez normális?
köszönöm!

(#54490) beg válasza -bryan- (#54489) üzenetére


beg
veterán

Igen, 1-2 hét is lehet mire az országba érkezés után megkapod ha sokat szöszölnek a vámon. Postát felhívva kaphatsz esetleg pontosabb információt.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54491) vapega válasza -bryan- (#54489) üzenetére


vapega
tag

A ruszkiknál nézd meg. Többet lát mint a 17track.

MI 10T

(#54492) -bryan- válasza beg (#54490) üzenetére


-bryan-
újonc

Köszönöm, akkor türelmesen várok.

Más. A telefont vám biztosítással kértem, tehát nekem végül is megérné, ha vámolnák (áfáznák), mert csak a kezelési költséget buknám, de ha vissza kellene esetleg garanciában küldenem Kínába, akkor nem lenne probléma a visszaútnál.
Ha nem vámolnák le, azt utólag is lehet kérni vagy ne erőltessem a dolgot. - köszönöm!

Vapega: köszönöm, de sajnos a trackitonline se lát többet.

(#54493) bagand1 válasza jeni (#54481) üzenetére


bagand1
csendes tag

Hát küzdök a postával rendesen. Kerestetést indítottam, amit elvileg nem is tehetek, mert azt csak a feladó indíttathat, mégis befogadta a posta központ, 30 napos válaszadási idővel.
Voltam bent a 62 sz. postán (Nyugati főposta), ők is keresték, de kiderült, hogy oda az elosztóból meg sem érkezett. Mutatta a hölgy az írásos válaszukat, hogy még a helyi kézbesítőt is kikérdezte, aki ismerte a címemet, jelezte, hogy többször is volt küldemény, de az elmúlt hetekben semmi.
Ami igazán felháborító (bár a 62-es postán a hölgy nagyon kedves és segítőkész volt), hogy úgy fest, tömegesen lopnak, amikor ugyanis megnézte a TN-t, közölte, hogy "ja, NL-végű? Abból elég sokat kerestetnek, sok eltűnik mostanság".
nagyjából úgy fest,. hogy következmények nélkül lehet ezt csinálni, az esetleges kártérítést pedig a feladó kérhet a holland postától, tehát úgy tűnik, hogy otthon nem igazán lesz baja ebből senkinek.
Egyébként valószínűleg büntetőfeljelentést kellene tenni, csak hogy legalább valami történjen, hátha a rendőrség hajlandó legalbb egy kicsit megpiszkálni őket.

Most a TinyDeal-t vegzálom, hogy indíttassanak ők is kerestetést és várom válaszukat, hogy miképp kapom vissza a készülék árát, vagy valamilyen kártalanítást. Nagyon lelkesek lesznek, gondolom.

(#54494) tutis válasza bagand1 (#54493) üzenetére


tutis
őstag

helyedben majd rendőrségi feljelentést is tennék, mivel ezek a postások úgy lopkodnak mint a szarkák. Meg kell állítani őket valahogy, de míg nem lesz rendőrségi ügy belőle, addig nyugodtan fogják folytatni a tevékenységüket.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54495) stinky14 válasza -bryan- (#54489) üzenetére


stinky14
csendes tag

Nalam is ez a helyzet, annak ellenere, hogy az orszagba erkezeskor elkuldtem minden infot a vam gyors lebonyolitasahoz. A tanulsag, hogy csak futarszolgalattal szabad rendelni....

(#54496) molvany válasza bagand1 (#54493) üzenetére


molvany
senior tag

Azt hittem, ennek már vége, vagyis ha nem is múlt el teljesen, de már nem ilyen téma. Sajnos ismét jön a szokásos: Lopnak a postások.
Anno, 9 éve kezdtem vaterán is, elsö években de sok negatívot kaptam azért, mert a postások rendszeresen lopták a külföldröl érkezö leveleket.
Az elmúlt 2 - 3 évben , legalább is ami engem illet, pozitívra módosult ez, vagyis gyakorlatilag nem loptak el nem ajánlott küldeményemet. KOPP - KOPP - KOPP - de nagyon hangosan. :K
Ugy fest a dolog, most átspecializálják magukat a postások és a Kína irányból érkezöket lopkodják.

Elnézést azoktól a postásoktól, akik nem érzik magukat érintettnek ebben az ügyben.

WhatsApp :+491737182060

(#54497) kmisi99


kmisi99
addikt

03.01 óta célországba megérkezve van egy csomagom, mégis mi a fenét tudnak tökölni 10 napja? Érdemes felhívni a postát vagy nincs értelme mert úgyse tudnak segíteni?

(#54498) molvany válasza kmisi99 (#54497) üzenetére


molvany
senior tag

Igaz nem MO - volt, de nekem egy küldeményemet, ami ráadásul csak 12 euro volt az országba érkezés utáni negyedik ( 4 ) héten kaptam kézbe úgy hogy személyesen mentem el érte a vámra ahol megköszönték hogy elmentem, kezembe nyomták ( még meg sem nézték, ki sem bontatták velem ).
Tehát nem keress okot, amiért heteket " ülnek " valamin. :N

WhatsApp :+491737182060

(#54499) tutis válasza molvany (#54496) üzenetére


tutis
őstag

Ennek sose lesz vége. Csak az emberek cserélődnek. Lopnak ezek mindent, csomagot, postás autóból gázolajat, lényegében mindent ami megtetszik nekik. Annyit lehet kideríteni hogy hol akadt meg a csomag, mert át kell venni mindig valakinek a csomagot. Ahol megakadt, ott kell keresgélni, és rendőrségi feljelentést tenni.
Ha telefon tűnik el, el kell kérni az imei számot az eladótól, és azt figyeltetni a rendőrséggel. Ha szerencséje van az embernek, fel lehet göngyölíteni az ügyet. Paypalon meg mehet a dispute, ne a vásárló fizesse meg a lopást.
Amúgy meg most én is izgulok, mert NL postával kértem én is egy telót..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#54500) bagand1 válasza tutis (#54494) üzenetére


bagand1
csendes tag

Jó kérdés, ki lop. Szerintem semmi esetre sem a kézbesítők. Inkább az elosztásban lehetnek gondok.
Tervezem a feljelentést. Ha anno a biciklim ellopását is bejelentettem, akkor ezt is. Kábé hasonló az esély a sikerre.
De valóban inkább az elvek miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.