Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54401) axlfsi válasza kmisi99 (#54392) üzenetére


axlfsi
veterán

Igen, tapasztaltam: 02.09 es 02.23(!) kozott tobb dolgot is rendeltem pl. a Banggood-rol. Nemelyek nyomkovetessel jottek, nemelyek csak siman, TN nelkul. Az osszes megjott mar(!), meg amiket 23-n rendeltem (mult het hetfo) azok is, de csak a sima posta es a CN. Van egy MiBand-em utban svajci fossal (CH), amit 02.12 fizettem, 02.24-n tettek postsara es 02-26 ota meg sem mozdul a nemzetkozi elosztokozpontjukbol(!)
Elkepzelni nem tudom mi a kekeres fszt csinalnak vele, de valamelyik ferdeszemu egy istenert nem kepes felqrni arra a redvas repulore, mar egy hete.

Na, ezeket tapasztalom :F

(#54400) attila666
Hali!
Koze nincs a posta kiletenek a vamhoz. Vagy megfogjak vagy nem, lutri es vakszerencse. De ha olyan, ami evidens (pl. tablagepek, telefonok), akkor azok manapsag mar 100% h a rontgen soran felrehuzzak sarcolni.
Kvadkopéterrel kapcsolatban nincs ismeretem, probalj meg valakit keresni, aki ilyet vasarolt az utobbi idoben (hasznald a keresot pl.).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#54402) axlfsi válasza attila666 (#54400) üzenetére


axlfsi
veterán

Na, csak belefertem a szerkesztesi idokorlatba :D

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#54403) molvany válasza attila666 (#54400) üzenetére


molvany
senior tag

Minden sértés ( sértödés ) nélkül, de " csípem az ilyen vagy hasonló vevöket ".
Kb. 99 - 100% - ban tisztában vannak azzal, hogy amit vettek ( vagy vesznek ) esélyes árban és mivoltában, hogy az országba érve vám, áfa stb. megfizetésre.
De mégis itt jönnek a már megszokott kérdésekkel, hogy : " ezt vagy azt megúszom " ?? Lekaparok ilyenkor :D
Vagy nem kell ilyet - olyat venni, vagy ha igen, bele kell törödni, hogy ez van " !
Ha " megfogják " fizeted azt ami ilyenkor természetes és normális ill. törvényes.
Ha pedig nevezzük " átcsúszik " akkor örülünk.

WhatsApp :+491737182060

(#54404) pasig


pasig
csendes tag

Üdv
Eddig egyszer rendeltem az aliról azzal nem volt gond.Most viszont egy hete rendeltem cuccot és még mindig nincs feladva,és az eladónak hiába írok nem reagál.Visszakérhetem most azonnal a pénzem, minden indoklás nélkül,mert kezd telelenni a ....m.

(#54405) Tibi555


Tibi555
újonc

Üdv!
Azt szeretném megtudni hogy normális-e az hogy már egy hete itt van a csomag az országban de még csak vám elé sem állították.A követési adatok így néznek ki [link] Előre is köszönöm a választ.

(#54406) Jagi válasza Tibi555 (#54405) üzenetére


Jagi
tag

Normális. Nekem is 02.27 érkezett országba a csomagom SG post. Ma jött sms, hogy szolgáltassak adatokat a vámhoz. Tracking nem változott nekem se.

(#54407) molvany válasza pasig (#54404) üzenetére


molvany
senior tag

Megnézted, mennyi idöt adott meg az oldalán " feldolgozási idönek " ?
Mert az lehet 3 nap is és lehet 20 nap is pl. Nekem van egy rendelésem most, aminél 12 nap a feldolgozási idö.

WhatsApp :+491737182060

(#54408) vapega válasza Tibi555 (#54405) üzenetére


vapega
tag

Egyébként a csomagod 27-e óta vám elé állítva státuszú. a http://www.trackitonline.ru/ jobb mint a 17

Date & time Event/Location Weight Additional
05.02.2015 16:25
Magyar Posta

Send item abroad (Export)
05.02.2015 16:25
Singpost

Accepted from sender
-
07.02.2015 16:25
Singpost

Send item abroad (Export)
Singapore (SGSING)
Hungary HUBUDA
08.02.2015 23:35
Magyar Posta

Send item abroad (Export)
27.02.2015 12:30
Singpost

Import (Item arrived at country of destination)
Hungary
27.02.2015 12:30
Magyar Posta

Import (Item arrived at country of destination)
27.02.2015 12:30
Singpost

Import (Item arrived at country of destination)
27.02.2015 12:30
China post

Arrival at international place of exchange
BUDAPEST
27.02.2015 12:53
China post

Into customs
BUDAPEST
HUNGARY

MI 10T

(#54409) depence válasza Beni2360 (#54372) üzenetére


depence
tag

Az 5. Trackre gondolsz?

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#54410) pasig válasza molvany (#54407) üzenetére


pasig
csendes tag

Kosz a választ.Igazából nem találok erre vonatkozó infót.kotelezo kiirniuk?

(#54411) molvany válasza pasig (#54410) üzenetére


molvany
senior tag

Minden eladónál ki van írva. Nincsen kivétel. Attól hogy te nem látod, ott van.
Processing Time vagy Bearbeitungszeit

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#54412) pasig válasza molvany (#54411) üzenetére


pasig
csendes tag

ja,bocs azt láttam de nem hittem el.most tart 23 napnál.akkor addig várnom kell a postázásra,és nem kérhetem vissza a lovét?

(#54413) molvany válasza pasig (#54412) üzenetére


molvany
senior tag

Pedig el kell hinned azt ami le van írva. Ez az alap :K
Lehet postázza elöbb is ( szokták ) de lehet hogy nem.
Megszakíthatod, hogy mi és hogy és mikor kapod a pénzed vissza nem tudom. Ilyen esetem még nem volt.
Amit vettem, az mindig kellett és ha hosszú is volt az idö, tudatossan csináltam.

WhatsApp :+491737182060

(#54414) lililááá válasza pasig (#54412) üzenetére


lililááá
tag

Ha nem adta fel vissza kérheted bármikor,csak indoknak az egyebeket jelöld be.

(#54415) attila666 válasza molvany (#54403) üzenetére


attila666
tag

Tisztában vagyok vele, hogy vámköteles amit rendeltem, bele is kalkuláltam az árba. Csak arra voltam kíváncsi, hogy hogyan működik, hogy egyszer china post, egyszer holland postával küldik. Tehát azt nem értettem, hogy először Hollandiába küldik majd onnan újra feladják vagy egyenest jön kínából hozzám.

(#54416) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Ha egyszerre rendelek 2db ugyanolyan terméket külföldről, és egyenként nem éri el a vám határt, de a kettőnek az összege már 22 eur. felett van, akkor azt levámolják?

És ha a kettőt külön rendelem meg, külön fizetem ki, de mivel ugyan az lesz a cím, így egyszerre érkeznek, olyankor van esély a vámra? :R

üdv

(#54417) stinky14


stinky14
csendes tag

Hello!
Reggel érkezettt a csomagom az országba SG-vel. Több embernél olvastam, hogy sms helyett levelet küldtek, hogy vámköteles csomagja jött. Eddig mindig dhlel rendeltem.
Ha mégis sms-t küldenének az is több napig fog tartani? Mert akkor esélytelen, hogy a jövő héten megkapom a csomagot :(

(#54418) bl4ze válasza attila666 (#54415) üzenetére


bl4ze
veterán

125x ki lett tárgyalva. Ajánlom fent a keresőt : "NL Post" "Holland Posta" és ilyesmik keresésével....

.:. bl4ze .:.

(#54419) lililááá


lililááá
tag

Vám nincs csak áfa.Ha ugyan attól rendeled akkor tuti egy csomagban küldi,ő sem hülye,max megbeszéled vele hogy külön adja fel.

[ Szerkesztve ]

(#54420) Scorpika válasza Jagi (#54406) üzenetére


Scorpika
újonc

Úgy tűnik 02.27-én többeknek érkezett csomag az SG-post-al. Az enyém is 02. 27. 12 óra 30 perc óta itt van, de csak ma jött értesítés, hogy szolgáltassak adatot a vámoláshoz.

(#54421) LámaZ válasza molvany (#54411) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszi a német szót!

A feldolgozási idő tényleg ki van írva, bár ha valakinek nagyon lassú a netje, lehet, hogy közben megszakad a kapcsolat a szerverrel, és tényleg nem írja ki.

A feldolgozási idő letelte után az Ali automatikusan törli a megrendelést, ha az eladó nem adta fel a terméket. Ez úgy szokták kijátszani az eladók, hogy beírnak egy kamu ragszámot, és utána azt csinálnak, amit akarnak.

Legyen minden jó!

(#54422) molvany válasza LámaZ (#54421) üzenetére


molvany
senior tag

Itt én ezt a nyelvet használom :)

WhatsApp :+491737182060

(#54423) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

Úgy néz ki, hogy a holland posta visszatalált önmagához. Rendeltem egy powerbankot nl posttal adták fel február 18-án és március 4-én megkaptam. Ez 14 nap, igaz 10 napot vártam a feladásra, erről nem a holland posta tehet.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#54424) stinky14


stinky14
csendes tag

Ha én előre, még az éretsités elött elküldöm a postának az adatokat az gyorsithat valamit a folyamaton?

(#54425) condy


condy
senior tag

Sziasztok!
Egyetlen kérdésem lenne csupán...
A történet:
Ebay-en vásároltam, PayPal útján fizettem. Az eladó ma írt, hogy sajnalja, de valami baj lehet a címemmel, mert a postãs visszavitte neki a csomagot. Nagyon kedves volt, megkerdezte, hogy küldje el ismét, vagy kérem vissza a pénzt.
Én azt válaszoltam, hogy küldje a pénzt. (Igaz még benne vagyunk a megérkezésre kiírt időpontok keretei között, de ha már felajãnlotta...)
A kérdés:
Ha nem jönne se pénz, se posztó, akkor 180 napon belül még reklamálhatok a PayPal-on keresztül?

Köszi előre is a vãlaszt. :)

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#54426) El_Diablo válasza condy (#54425) üzenetére


El_Diablo
tag

Honnan vetted ezt a 180 napot? :Y

(#54427) condy válasza El_Diablo (#54426) üzenetére


condy
senior tag

Mintha a PayPal oldalán olvastam volna. Én is sokallottam, azért is kérdeztem.
Meddig lehet reklamálni?

Egyébként a PayPal oldalán ezt írják:
Having problems with this transaction? Please talk directly to the seller and try to resolve the issue with them.
You can still report the problem in the Resolution Centre within 180 days.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#54428) k.kristof


k.kristof
őstag

Érdekes tracking numbert kaptam ma eBayen: BLVS148750000000XXXX (XXXX is számok), elvileg B Post hozza. Ez a belga postát takarná?

(#54429) Laza... válasza k.kristof (#54428) üzenetére


Laza...
addikt

:K

Never give up!

(#54430) Joker88


Joker88
őstag

ha jött egy sms a postától,hogy küldeményem érkezett, egy webcímmel megtámogatva : "posta.hu/vam "

Hova,mit kell elküldenem ?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#54431) Laza... válasza Joker88 (#54430) üzenetére


Laza...
addikt

[link]

Never give up!

(#54432) kerekfej


kerekfej
addikt

Romlik a forint :(

(#54433) aytukabozs válasza kerekfej (#54432) üzenetére


aytukabozs
addikt

Pedig még sose' csinált ilyet.. :P
Nézd a pozitív oldalát; Akinek refundja van nagyobb összegben annak jó. :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54434) Xforce11 válasza werszomjas (#54416) üzenetére


Xforce11
csendes tag

Ha egy csomagban jön akkor fizetni kell áfát és vámot(ha van rá).
Két rendelés, külön-külön fizetve , és 2 csomagban adják fel akkor nem számolják egybe, tehát nincs áfa sem vám.
Nekem már jött meg többször is egyszerre több csomag (22$-os) nem kellett fizetni semmit.

Xforce11

(#54435) klarkzone válasza kerekfej (#54432) üzenetére


klarkzone
tag

(#54436) lililááá válasza Xforce11 (#54434) üzenetére


lililááá
tag

Ilyen kis összegnél nincs vám,max kezelési költség ha futár cég hozza DHL,FedEX

[ Szerkesztve ]

(#54437) maj-viktor válasza molvany (#54403) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez azért van, mert vannak olyanok, akik régóta rendeltek már külföldről nagyobb értéket is, de sosem, ismétlem SOSEM vámolták meg... és mostanra már sanszosabb a fokozottabb ellenőrzés miatt a vámfizetés... és ilyenkor rácsodálkoznak, hogy jaaaaa +27% ÁFA és 2.000 Ft, ja akkor nem kell a cuccos!
1. Tudatlan 2kattintással sem olvas utána (az egész vámolási érték - határok - "procedúra")
2. Tudja nagyon jól, de szarik bele

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54438) _X10Dead_ válasza Laza... (#54431) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Csatlakoznék Joker kollégához, a tracking szerint a csomag 1 hete belépett az országba, de nem jelzi, hogy vám alatt lenne.
Ehhez képest a Jokeréhez hasonló sms-t kaptam.

Ami neccessé teszi a dolgot, hogy céges címre kértem (hogy legyen aki átvegye napközben, mer ugye rendes ember dolgozik/tanul).
Itt viszont, ha jól értem a [posta ASZF]-t, a céges cím miatt ezt helyből kereskedelmi forgalomnak tekintik. Azonnal azzal kellene kezdenem, hogy megrendelem a vámügynöki szolgáltatást, küldök valami korlátozásokkal kapcsolatos nyilatkozatot, meg a tranzakcio dokumentumait.
Eddig OK. Az ár ez esetben viszont ott kezdődik (86.oldal), hogy 10.000 forint.
A rendelt termék meg egy Xiaomi Band meg némi apró, hogy legalább elérje a Focalprice-os 20 USD-s tracking számos értéket (össz 21 USD).
Szóval, nem is VÁM és ÁFA köteles.

Kit és mivel kell ilyenkor b@sztatni, hogy húzzanak a retekbe?
Nyilván nem akarom a cca 4000 forintos vackom árát helyből megtriplázni...

Köszi

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#54439) aytukabozs válasza _X10Dead_ (#54438) üzenetére


aytukabozs
addikt

Baromság. :)
Mindig melóhelyre rendelek.
Ha jön az sms küldöd elektronikusan a pp számlát/bolt visszaigazolást az összefoglalóban szereplő címre. És ennyi.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54440) _X10Dead_ válasza aytukabozs (#54439) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A próféta szóljon belőled :)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#54441) zsiz válasza klarkzone (#54435) üzenetére


zsiz
őstag

nem semmi, 2008. július 19.-én ~144 HUF volt 1 USD.. de még 2011.-ben is volt 180 Ft környékén... mondjuk nekem olyan szempontból jó ez a 280+ Ft-os dollár, hogy havonta befolyik pár USD a paypalomra aminek nagy részét úgyis itthon, forintban költöm majd el...

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#54442) beg válasza zsiz (#54441) üzenetére


beg
veterán

Én még vettem 10ft-ért egy gombóc fagyit :) . Na bumm. Kár ezen pörögni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54443) zsiz válasza beg (#54442) üzenetére


zsiz
őstag

nem pörgök és én is ettem 10 ft-os fagyit ;) csak megjegyeztem

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#54444) hanemmost


hanemmost
csendes tag

A Coolicool-ról rendelnék tabletet.
Végigmentem a kiválasztáson, kosárban a termék, ki is fizettem paypallal, illetve csak azt hittem.
Jött is egy email a cégtől, hogy ok a rendelésem, de nincs kifizetve és tegyem meg mihamarabb. Hiába kattintok a megadott linkre amit emailben kaptam azt írja, hogy a kosaram üres.
A pénzem megvan az internetes számlámon, a kártya limitje is feljebb van mint a fizetendő összeg.
Nem vonja le a pénzt és nem is teszi megrendeltté a tételt. Számlát sem kaptam a paypalra.
Nem tudom mi lehet a baj. A kártyámmal már többször vásároltam ebay-en és más shoppokból is, nem volt baj eddig.
Olyan mint ha nem társítaná a vásárláshoz a fizetést.
A paypal számlámon meg is jelenik a tranzakció, hogy elutasítva. Nem tudok rájönni mi a fene baja lehet.
Írt a support választ, hogy minden ok, csak fizessem ki. De nincs rá lehetőség kifizetni.

A válaszokat akár privátban is várom, mivel, ha új rendelést adok le akkor is így járok.
A böngészőm Firefox.

(#54445) DJ Diablo válasza hanemmost (#54444) üzenetére


DJ Diablo
tag

Ez akkor szokott bekövetkezni, ha a beállított vásárlási limit felett szeretnél vásárolni. Lépj be a netbankba és nézd meg mi van beállítva. Hiába van rajta pénz ha a termék ára több mint a limit.

(#54446) hanemmost válasza DJ Diablo (#54445) üzenetére


hanemmost
csendes tag

A limitet megnéztem, az egy 100-as. Az ár akarta van jóval. Több van rajta, de akkor tolok rá még pénzt. Aztán este kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#54447) Zeki válasza zsiz (#54443) üzenetére


Zeki
nagyúr

1.50-esre még emlékszem hogy ettem. Csoki-puncs-vanilia 4.50Ft volt. :)

(#54448) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Mondja valaki hogy lassu a posta. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#54449) ANT válasza hanemmost (#54444) üzenetére


ANT
őstag

Nem cserélték a netes társkártyádat, és még a régi kártya adatai vannak a Paypal fiókodban megadva?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#54450) hanemmost válasza ANT (#54449) üzenetére


hanemmost
csendes tag

Igen. Az ebay-en nemrég vásároltam vele. Nem volt problem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.