Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) 426os


426os
őstag

Amúgy ezek az sg, hk stb post-os küldemények miként érkeznek a címzetthez? Csak simán bedobják, mint egy ajánlott küldeményt (már ha befér persze), vagy csak kézbe adják ki?

.

(#8002) CoolBoy323 válasza 426os (#8001) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Mancsba megybtermeszetesen, hisz ajanlott!

(#8003) 426os válasza CoolBoy323 (#8002) üzenetére


426os
őstag

Hát, nálunk az ajánlott cucc az a postaládában landol közvetlenül. Ha nem vagyunk otthon és valaki nagyon szeretné simán kiszedhetné. Csak akkor csönget (dudál, mint állat) a postás, ha nem fér be.

.

(#8004) dReFiX válasza 426os (#8003) üzenetére


dReFiX
senior tag

Az ajánlott Magyar Postai küldeményeket bedobják ugyan úgy ha zárt mások által nem hozzáférhető postaládád van, LNK opcióval +10 forintért nem dobják be, postára kell majd érte menni.

De külföldről érkező nyomon követett csomagokat alá kell írni mindenképp.

(#8005) maj-viktor válasza 426os (#8003) üzenetére


maj-viktor
őstag

A registered post = ajánlott, azokat "hivatalosan", csak aláírással adható át!
Persze ha a postás "ismer", akkor enélkül is megoldható, oda ír egy x-et az aláíráshoz...
csak aztán ha elveszik a csomag valamilyen módon, pl. kerítésre "gumizzák", stb. akkor mehet a sírás!
(én nem ismerem a postást és nem 1x előfordult ez a gumis megoldás - szerencsére nem lopták el, ezekszerint "jó környéken" lakok)

De postás ismerős mondta, hogy nemrégiben, talán féléve ha befér a postaládába, akkor úgy is kézbesíthető...

Viszont most pár hete szigoríthattak, mert már csak aláírással & személyi ig. számmal (nem kell személyi elég ha "bemondom") adják át - legalább is errefelé!

Amúgy ha rendszeresen nem "aláírással kapod meg az ajánlottat", akkor tégy panaszt a helyi postán!
(bár én ha mindent rendbe megkapok, nem tenném, mert azután kitudja, hogy az értékesebb - törékeny csomagjaim hogy érkeznek meg)

Bár én ha pénzt hoz (nagyritkán évi párszor), akkor szoktam adni pártíz-száz ft "borravalót", mert én elégedett vagyok az itteni "leveles" postással!
Most is 3db elég nagy 2kg alatti külföldi leveles csomagot hozott!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8006) SUPREME7 válasza dReFiX (#8004) üzenetére


SUPREME7
őstag

Július elsejével megszűnt ez az opció. kb két hete így akartam feladni csomagot, de a hölgy informált, hogy már semmiképpen sem hagyhatja ott a postás!

(#8007) maj-viktor válasza McSzaby (#7993) üzenetére


maj-viktor
őstag

Áru / eladó helye számít!
Ha EU-n belül, akkor postaköltségen felül nincs plusz költség!
Nekem átlag ~5munkanap volt a szállítás UK-ből...

EU-n kívül (USA, Kína),
22€-ig (~6.000 Ft) ÁFA-VÁM mentes
22€ (~6.000 Ft) felett ÁFA (27%)
150€ (~42.000 Ft) felett áfa & vám
Az áfa 27%,
a vám 0-15% közötti a terméktípusától függően!

De a gyakorlatban a "lassú postával" nem gyakran van plusz teher (ÁFA - VÁM), szinte csak gyorsposta - futárok (EMS, DHL, FedEx) esetén szokott megbukni vámon!

Tanács:
Adott ár +30%-kal mindig számolni és akkor nem ér negatív meglepetés, csak pozitív!

(#7996) vegyszer
Jó, de egy német eladó a Németországba lévő laptopját, csaknem fogja a thaiföldi nyaralása alatt feladni Thaiföldről... :D

(#7997) Chronos6
24óra az még semmi
átlag 48óra szokott lenni nekem, de volt már példám 5napos vámolásra is (átcsúszott) és még ünnep se volt közbe

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8008) McSzaby válasza maj-viktor (#8007) üzenetére


McSzaby
őstag

Szóval azt mondod, hogy amcsiból rendelek, akkor se 100% hogy megbukik a vámon és fizetnem kell pluszban?? Ha megbukik akkor csak azt a 30%-t kell kifizetnem, nem lesz ebből "gond"??? Hong Kongból ez működött, de akár Amcsiból is működne? (occsó postáról beszélünk)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8009) instantwater válasza McSzaby (#8008) üzenetére


instantwater
addikt

Mi az amit megéri +30% áron megvenni?
Én még nem találtam olyat a neten...

(#8010) 426os válasza maj-viktor (#8005) üzenetére


426os
őstag

Értem, köszönöm.
Falun, ráadásul külterületen lakom (a posta ettől függetlenül házhoz jön), de eddig soha nem volt még problémám az itteni postával. Mondjuk a környék sem olyan, hogy bárki belenyúljon a postaládánkba. Nem sűrűn kapok itthon feladott ajánlott küldeményt, de nem igen emlékszem, hogy bármikor is alá kellett volna írnom valamit. Ha belefér a ládába berakja, ha nem akkor szól, vagy cetlit hagy, ha nem vagyunk itthon.
Mostanában kicsit megszaporodtak a kínai küldemények, úgyhogy újabban a postán már előre köszönnek, mert tudják, hogy megint valami kínai bubisért megyek :D

.

(#8011) Chronos6 válasza maj-viktor (#8007) üzenetére


Chronos6
tag

Okés, kösz. Akkor ülök a gumóimon és szenvedek tovább a mostani telómmal :DDD

(#8012) McSzaby válasza instantwater (#8009) üzenetére


McSzaby
őstag

Ezt 100%ig aláírom, de az egészet azért kérdezem, mert olyan eszközt akarok rendelni, amit legfőképp csak amerikában forgalmaznak, de azért Angliában és Németben is fellelhető hivatalosan. Nyilván amcsiból occsóbb, lenne maga az eszköz, de nem igazán akartam onnan rendelni, mert 50 helyett 70-80e ft.-m nincs. Szóval mekkora az esélye, hogy amcsiból megbukik a vámon? Ha megbukik esetleg fenállhat-e a "büntetés" esélye?

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8013) wiggly válasza maj-viktor (#8007) üzenetére


wiggly
csendes tag

Üdv!
Akkor az Etotalkról kinézett Zopo C2 Platinumnál nem is annyira jó az az ingyen DHL?
S ha gift-ként van feladva sima fehér dobozban, az sem segít a dolgon?

(#8014) gonci89


gonci89
csendes tag

Haló!

tegnap ismerős rendelt pandáról kettőnknek telefont, ma mutatja a tracking numbert, ekkor esett le hogy dhl-el hozatja... igy nem maradt más mint hogy felkészüljek a vám fizetésre. Kérdésem, hogy mi alapján tolják rá az összeget? számlán szereplő összeghez jön a ~30%? ha tök hülyeség szerepel a számlán, akkor hogy / mi alapján árazzák be a terméket?
pandás chatember utánanézett, azt mondja hogy "communication tool"-ként van feltüntetve és 20$-os értéket írtak a csomagra. Gondolom ez totál más mint a számlán szereplő összeg. Vagy nem?
köszi előre is

(#8015) KurtCobain válasza gonci89 (#8014) üzenetére


KurtCobain
őstag

Paypal utalásról kérnek be másolatot. Az azon szereplő összeg után kell Áfa-t illetve Áfa-t + vámot fizetni, azt az első hsz-ben nézd meg melyik kategóriába tartozik.

Mmm'kay?

(#8016) kcsa válasza vegyszer (#7996) üzenetére


kcsa
veterán

Jó... lehet finomítani a mondatot, de a lényeg átjött szerintem :)

(#8017) kiralyroli


kiralyroli
tag

Egyre g*cibb ez a minideal.... valaki segítene hogy mit lehet ilyenkor tenni? kamu összegeket állít ki a paypal meg a végösszegnél feltünteti hogy - $97.36 USD. EZT MEGTEHETIK? AKKOR EZEK SZERINT TÖBB EZER DOLLÁRT IS LEVONHATNÁNAK MERT A PAYPAL MEG MINDEN BIZONYÍTÉK NÉLKÜL ÁTÍRJA A VÉGÖSSZEGET. vagy ezt egyáltalán lefogják vonni?

(#8018) kcsa válasza kiralyroli (#8017) üzenetére


kcsa
veterán

Mondjuk anélkül hogy tudnád mi történik, kiabálsz, és azt sem tudod mi történik a pénzeddel (utolsó mondat).

Javaslom keresd meg a Paypalt. Sőt, Paypal topik is van, ott tutira többen ismerik ezeket a refund dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#8019) kiralyroli válasza kcsa (#8018) üzenetére


kiralyroli
tag

Paypal topikba is írtam de még nem kaptam választ. Azért gondoltam itt hátha tud valaki segíteni hogy most ez mégis mit jelenthet.

[ Szerkesztve ]

(#8020) kcsa válasza kiralyroli (#8019) üzenetére


kcsa
veterán

PH fórum

Kereső.

(#8021) CoolBoy323 válasza kcsa (#8020) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Már írt oda is... :P

[ Szerkesztve ]

(#8022) kcsa válasza CoolBoy323 (#8021) üzenetére


kcsa
veterán

Látom. És képes volt egy az egyben ugyanazt... :U

(#8023) CoolBoy323 válasza kcsa (#8022) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem először :)

(#8024) kiralyroli válasza kcsa (#8022) üzenetére


kiralyroli
tag

Mivel nem nagyon kapok ott választ gondoltam itt is próbálok segítséget kérni.

(#8025) instantwater válasza McSzaby (#8012) üzenetére


instantwater
addikt

Büntetés nem, hacsak nem drogot hozol. :D
Csak rátolnak 30%ot...

(#8026) instantwater válasza kiralyroli (#8024) üzenetére


instantwater
addikt

Ember, nyiss már egy paypal disputet, hogy magyarázzák már meg a gubancot.
Ha nem tetszik a válasz, go CLAIM.

(#8027) Evita85


Evita85
tag

Nekem is tegnap fél 1 óta vám elé állitva. Én is majd az esti frisssülésben(automatikus javitás szerint frissensültben) bizok... Csak nehogy holnap hozzák mert pont nem leszek itthon és ilyen hőségben nem lesz lelkierőm(pedig lehet muszáj lesz) elmenni a postára..

(#8028) kiralyroli válasza instantwater (#8026) üzenetére


kiralyroli
tag

Már nyitottam disputet mert nem volt jó a telefonban a gps. Végül aránylag jó lett mobileuncle tools után de a minideal küldött egy -12.49 dollárról egy emailt mintha vásároltam volna ami nem igaz és minideal.neten a telefon rendelésnél tüntette fel refundként de minuszba.... Utána erre is rákérdeztem paypal disputen keresztül hogy most ez mi de csak annyit írt a minideal hogy küldjem vissza a telefont ha nem jó és visszatérítik az árát. Mivel már aránylag jó lett a gps a telefonban és talált műholdakat így ezt is leírtam de mivel nem kaptam választ erre a -12.49 dollárra így indítottam egy claimet ahol leírtam hogy már a telefonnal nincs gond és azt szeretném hogy töröljék azt a -12.49 dollárt mert nem valós. Erre visszatérítettek 12.49 dollárt pedig nem is ezt szerettem volna.Paypal zárta a claimet. Utána meg kiállított a minideal egy -106 dollárról számlát szintén mintha vásároltam volna. Paypal számlámon a kezdőoldalon még nincs mínuszba ott csak annyi van hogy 0 HUF mivel nincs a paypal számlámon pénz.Ezért nem is értem hogy most ez mi. Gondolom szívatni akarnak mert disputet indítottam. Paypalnak írtam de nem tudom hogy jó helyen e mert emailt nem találok pedig claimbe is feltüntettem hogy küldök print screent de ott sem tudtam paypal meg nem írta hogy hova küldjem. Meg az a gond hogy nem tudok angolul így elég nehéz megértetni magam google forditóval.

(#8029) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Csak jelzem, hogy rendeltem tmallbox tól egy Lenovo P700i telefont, de 3 hét elteltével sem működő tracking és többszöri "please wait 2-3 day" üzenetváltás után paypal dispute fenyegetésre refund lett a vége. Egyre jobban kezdi leírni magát.

[ Szerkesztve ]

(#8030) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

The item (RCxxxHK) was in transit within its destination country on 30-Jul-2013.

17 track, magyar posta még csak elküldve státuszt mutat...

jajjj de várom már :)) egy hétig remélem megmarad :DDD

(#8031) Isti22


Isti22
csendes tag

Sziasztok! Tinydeal mennyire megbízható? Illetve melyik postával szállítanak?

(#8032) vegyszer válasza instantwater (#8009) üzenetére


vegyszer
addikt

Én vettem Kaliforniában feladott motyót 279$+36$posta volt. De a vám, áfa, és a nem kalkulált vám kezelési díj után is fele ár körül voltam, mint az itthoni ajánlat.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8033) maj-viktor válasza McSzaby (#8008) üzenetére


maj-viktor
őstag

Állítólag az amerikából rendelt cuccokra jobban utaznak a vámosok...
(gondolom az ilyen "új modellek" miatt, iPod, laptop, iPhone, stb.)

Nekem amerikai csomag tapasztalatom, hogy vámon nem akadt meg, de én csak 22€ alatti csomagot rendeltem ismerősnek (ebay-ről), és valós érték volt a csomagon!

Elvileg ha megbukik a vámon, akkor bekérik a fizetési bizonylatot, ha ilyen nincs, akkor felmérik az áru értékét!
Az ilyen fehér doboz, meg GIFT jelölés ma már tök fölösleges, mert mindent így adnak fel - egyetlen vámos se hiszi el, hogy GIFT!
Szal tegyük fel te rendelsz egy laptopot amcsiból, ebay-ről - alapból amcsi szinte csak futárral szállít ilyen értéket és így már megis bukik a vámon, de tegyük fel, hogy eléred, hogy "csak regisztált - ajánlott levélként adja fel" (bár csak 2kg-ig lehet levélként feladni, szal már súly szempontjából is megbukik egy laptop szerintem, milve csomagolva több, mint 2kg), de tegyük fel, hogy nem állnak fenn ezek... Van ocsó regisztált posta, kevesebb érték ráírva, belefér a 2kg alattiba, akkor meg a mérete lehet gyanús... Szal ha így megbukik, akkor bontanak, ha bontanak adatokat kérnek, ha adatokat kérnek - fizetsz! ÁFÁT, vámot! Szerintem ha 1x buksz meg nincs büntetés, ha mondjuk már 5x-éje akkor már azért látok rá esélyt, hogy büntetnek... Bár belegondolva mire fel!? Te nem tehetsz róla, hogy nem a valós értéket tüntette fel az eladó, amikor feladta - védekezhetsz ezzel, bizonyítani nem nagyon tudják, hogy esetleg te kérted szerintem... meg akkoris!
Na mindegy ezeke csak feltevések, sajnos laptop tapasztalatom nincs amcsiból!
De én ha választhatnék EU vagy amcsi szállítás között, az EU-t választanám, márcsak azért is mert rövidebb, illetve biztos nincs plusz költség - ÁFA, VÁM!

(#8012) McSzaby
Amúgy amcsis ár nettó és államonként változó ÁFA van (ami ott sales tax, de mégse ilyen 27%, mint itt, talán ilyen 5-15% közötti szokott lenni), szal ott is van rejtett költség, ez asszem attól függ, hogy melyik államba veszed az adott terméket... De talán lesz itt valaki tapasztaltabb, aki felvilágosít ebbe pontosabban!

(#8013) wiggly
DHL-el szinte 100, hogy áfázzák, vámozzák, szal +30%, ha megéri neked a gyorsaság...
GIFT, fehér doboz semmit se ér...

(#8028) kiralyroli
Így elsőre valamit elnyomkodhattál a paypal refund, stb. esetén!
És lehet, hogy az eladóval valami olyat beszéltél meg, hogy visszaküldöd a telefont, de közbe leadsz egy rendelést is... eléggé zavaros a történt így nem nagyon tudunk segíteni, meg mint írták ez nem az a topik...
Én se vagyok egy nagy angolos, de esetleg keress ismerősi körbe aki jártás mind az angolba, mind a paypal-ba...
Amúgy én (meg szerintem a legtöbben), pont az ilyen esetek elkerülése végett használnak egy webszámlát, és vásárlás előtt utalunk rá annyi pénzt, amennyi a vásárlás lesz, így nem tudnak levonni róla pénzt illetéktelenek, ha kikerülnek a kártya adataink (név, kártyaszám, ccv kód)
Továbbá ha legközelebb képet töltesz fel, szerintem figyelj oda, hogy a "kényesebb - személyes adatokat" cenzúrázd (név-lakcím-telszám,stb.)

Amúgy ha paypal-al fizettél a minideal nem tud levonni pénzt a számládról, mivel csak a paypal tudja a kártyaadataidat, pont ezért biztonságos vele vásárolni!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8034) instantwater


instantwater
addikt

Átb.szás?
[link]

(#8035) CoolBoy323 válasza instantwater (#8034) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem biztos...

De gyanus :)

[ Szerkesztve ]

(#8036) maj-viktor válasza instantwater (#8034) üzenetére


maj-viktor
őstag

No feedback score.

De te tudod... én nem venném meg!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8037) McSzaby válasza maj-viktor (#8033) üzenetére


McSzaby
őstag

Aha, értek mindent már. Felvilágosultam, köszönöm! :) Lényeg, hogy amcsiból drága, mert már nem lehet ajándékként feladni.. no mindegy. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#8038) maj-viktor válasza kiralyroli (#8017) üzenetére


maj-viktor
őstag

Közbe jobban megnézve az első képet.. nem vontak le semmit!

Hanem kaptál 2x részleges refundot a paypal számládra, melyet a paypal automatikusan vissza utal a bankkártyádra (bankszámládra)...

Szal szerintem feleslegesen kiabálsz! Nincs semmi lehúzás, pénzt kaptál vissza 2x!
Pár nap és a számládon lesz +9$ (~2.000 Ft) & +12,49$ (~3.000 Ft)

/szerk
Kerestem egy saját refundos paypal-t... Megerősítve azt amit fent írtam!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8039) IV. Béla válasza CoolBoy323 (#8030) üzenetére


IV. Béla
tag

Mégsem együtt repültek a telefonjaink, az enyém még úton van:
The item (RC...HK) left Hong Kong for its destination on 28-Jul-2013

Viszont így szépen látszik a minta, hogy a HK Post mennyit váratja a standard ajánlott küldeményeket, mielőtt repcsire teszi azokat. A te rendelésed 2 nappal az enyém előtt történt és napra pontosan ugyanannyit üdültek telefonjaink HK Post wellnessközpontban :)

(#8040) bajaki


bajaki
őstag

Múlt hét szerdai Minideal+SG rendelésem most itt tart.

2013.07.30
11:11
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Csak legyen itt nálam még a héten, de jó is lenne. :)

(#8041) kiralyroli válasza maj-viktor (#8038) üzenetére


kiralyroli
tag

Ha megnézed a 3.képet akkor láthatod hogy az első refund a 9$ teljesen máshogy van feltüntetve mint az alatta lévő kettő.

A 9 $-t már rég visszakaptam az még júniusi refund.

Látom nálad is a totalnál -$27.07 USD van. Azt az összeget nem vonták le tőled? mert nekem ott a Total: -$97.36 USD helyett $0.00 USD volt. A Minideales -106 dolláros "refund" után lett -$97.36 USD.

(#8042) vegyszer válasza bajaki (#8040) üzenetére


vegyszer
addikt

Érdekes. Az enyémnek 24 óra előnye van. Ma is jött volna repülő?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#8043) bajaki válasza vegyszer (#8042) üzenetére


bajaki
őstag

Hmm, az érdekes. Tiéd átesett már a vámon?

(#8044) csoki98 válasza bajaki (#8043) üzenetére


csoki98
tag

enyém már tegnap 11 óta vám elé állítva van remélem nem fogták ki :W

"Gondoltál már arra, hogy az univerzum, amiben élünk, talán egy agysejtje egy ismeretlen lénynek?" Poco F3

(#8045) instantwater válasza CoolBoy323 (#8035) üzenetére


instantwater
addikt

Vettem egyet.
Max visszaadja az Ali a lóvét :D

(#8046) maj-viktor válasza kiralyroli (#8041) üzenetére


maj-viktor
őstag

Szerintem tök mindegy mit ír az ő rendszerük - vagy + $
A paypal méradó, az kezeli a pénzedet, a másik csak egy webáruház..
És a paypal-os vissztérítésed pont olyan, mint az enyém és nem vontak le tőlem semmit, csak visszatérítettek!

Netbankodba belépsz, ott vontak le pénzt!? Ha nem, akkor nem értem a problémát...
(amúgy így már érted miért kell webszámlával nyomni, nem 1 bankszámlával)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8047) Casoli


Casoli
őstag

:C

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#8048) kiralyroli válasza maj-viktor (#8046) üzenetére


kiralyroli
tag

köszi a segítséget! Azzal tisztában vagyok hogy a 12.49 dollár az visszatérítés ott is van hogy credit to credit card. Én paypalon a végösszeget nem értem mert ott véleményem szerint 0.00$-nak kellene lennie.

Nem vontak le pénzt a bankszámlámról. webszámla alatt mit értesz? Mert a paypalhoz bankszámlám van hozzárendelve.

(#8049) maj-viktor válasza kiralyroli (#8048) üzenetére


maj-viktor
őstag

Webszámla alatt azt értem, hogy általában az átlag embernek van egy bankszámlája, melyhez tartozik egy fizikailag is fogható bankkártya!

(nekem OTP-s van, én egész elégedett vagyok vele, cserébe viszont drága is a "fenntartása", kp felvétel díj, havidíj, kártyadíj stb. sztem az összes bankközül itt a legdrágább)

Na nekem konkrétan van egy bankszámla - bankkártya kombóm (egy még vagy 15éve csinált Junior számla)
Ezen van az a pénz, amit használok a mindennapokba (fizetés - bevétel - kiadás - vásárlás - kaja - stb.)

És csináltattam még egy számlát az OTP-nél (asszem JUMP számla a neve), melyhez tartozik egy Webszámla!
Itt úgyanúgy van egy számlaszám, hozzá egy fizikailag is fogható bankkártya, de pluszba van egy webszámla mely csak egy számlaszám, de nincs hozzá fizikailag is fogható bankkártya (ez pont a netes vásárlásokhoz van kitalálva)
Az OTP netes felületére belépve lehet lekérni ennek a webszámlának az adatait (bankszámlaszám, kártyaszám, ccv kód), de ez a kártya fizikailag kézzel foghatóan nem létezik!

És az egész lényege az, hogy amikor veszek valamit, akkor erre a számlára utalok annyi pénzt, amennyiért vásárolni akarok (általában +1.000 Ft-tal többet, hogy biztos elég legyen, még árfolyam változással is)
És a gyakorlati haszna ezt pluszba fenntartani, hogy ha valaki ellopja a kártyaadataidat (kártyaszám, lejárat, ccv kód), akkor nemtudnak lelopni pénzt róla, mivel max. pár száz ft van rajta, mivel ugyebár csak akkor töltök rá pénzt, mielőtt vásárolok...

#01 számla-es számlán kitudja, ha gazdag vagy van rajta több millió forint (így ezt "ellophatják")
#02 számla-es számlán pár száz, mivel csak vásárlás előtt töltesz rá (innen nemtudják "lelopni", mivel betéti számla így nem tud mínuszba menni)

Nemtudom mennyire sikerült ezt érthetően leírnom...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8050) Evita85 válasza instantwater (#8034) üzenetére


Evita85
tag

S még nem is néz ki jól... De ez psz:D
Én kis 10 dolcsis cuccosom is tegnap fél 1 óta vám elé állitva.Izgatott vagyok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.