Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) kiralyroli válasza Shummo (#9000) üzenetére


kiralyroli
tag

Nem kellett semmit fizetnem.

(#9002) maj-viktor válasza Shummo (#9000) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha ilyen van, akkor nem volt!

2013.08.14 10:23, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.08.13 13:12, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

Ha volt, akkor valahogy így néz ki:
2013.05.27 21:28 Küldemény információ: Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted
2013.05.28 05:16 Küldemény információ: Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents
2013.05.28 07:34 Küldemény információ: Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9003) Shummo válasza maj-viktor (#9002) üzenetére


Shummo
aktív tag

Köszike

(#9004) radiokr250 válasza kismércse (#8910) üzenetére


radiokr250
újonc

Mi is 7. en rendeltunk egy zp 980 -ast a tmallbox tol de nekunk is preparating process van azota, rakerdeztunk de nem valadzoltak . Van valami valtozas nalad , vagy jutottal valamire? Koszi.

(#9005) kopidu


kopidu
csendes tag

Sziasztok.
Külföldi rendelésbe új vagyok ,mondhatni ez az első. Így néz ki a küldeményem:
Destination Country - Hungary:Tracking Consuming:2652 Millisecond
Origin Country - Singapore:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/08/15 12:37:09
15-08-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
07-08-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Kb mennyi idő míg megkapom?

(#9006) lipike008 válasza kopidu (#9005) üzenetére


lipike008
csendes tag

Kb. egy hét, nem tudom, hogy dolgoznak az ünnep idején a vámon, ettől függ.

(#9007) maj-viktor válasza kopidu (#9005) üzenetére


maj-viktor
őstag

08.23-08.27 körül szerintem!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9008) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Valaki tudna segíteni ebay buyer protection ügyben? Rendeltem onnan memóriakártyát, ami nem jött meg és küldtek egy mailt amiben tájékoztatnak hogy törölték a listing-et mert valami tré volt az eladóval, ha megjött a cucc és oké akkor hagyjam figyelmen kívül más esetben forduljak a buyer protectionhöz.

Nah én szívesen nyitnék egy case-t, de nem tudok mert az emailben is leírt item number SEHOL nem található, mert törölték. Így nem is tudok rá hivatkozni semmit nem talál úgy.

Mit tudok tenni ilyenkor?

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#9009) maj-viktor válasza ZS3NI (#9008) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én úgy emlékszem nekem ilyen esetbe automatikusan jóváírták - refundoltak ebayen, nem kaptál paypal-tól e-mailt, hogy full refund-ot kapsz!???
Ha kaptál akkor onnantól számítva 2nap 48óra és visszakerült a bankkártyádra - bankszámládra a pénz!

/szerk
Ha mégsincs így, akkor ha jól emlékszem ez ebay-en a leütött termék melleti "action"-nál tudsz refundot kezdeményezni... Bár ha törölték az eladót bármilyen okból, szerintem automatikus refundot kapsz...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9010) axioma válasza ZS3NI (#9008) üzenetére


axioma
veterán

Siman my ebay, purchase history, ott rogton tudsz is resolution center-hez fordulni a vasarolt termekhez kapcsolva.

szerk bocs, more action - resolve a problem (csak a majdnem lejartaknal, amiknel nem irtal meg reviewt, ott van automatikusan kiirva hogy go to res. center, es az se link)

Egyebkent ujabban ha contact seller-t nyomsz a .com-on, es nem "other" a tema, az is case-t nyit.

[ Szerkesztve ]

(#9011) ZS3NI válasza axioma (#9010) üzenetére


ZS3NI
őstag

Csak az a baj, hogy nincs ott a cuccoknál. Mintha nem is vásároltam volna. Emailvan róla meg itemszám de már sehol nem látni mert törölték (?!)

refund meg nem jött, csak tipp hogy nyissak ügyet ha esetleg nem érkezik meg a cucc. de nem tudok nyitni WTF

[ Szerkesztve ]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#9012) #75945984


#75945984
törölt tag

Kis közérdekű infó: A Magyar Posta augusztus 19-én szombati ütem szerint "dolgozik", tehát aki csomagot vár, vagy vámoltat, az jó kis késéssel számolhat, mert először csak 21-én fognak nekikezdeni bármilyen munkának is, és gondolom fel lesz torlódva pár csomag/ levél. :U

Más:

A mai vámhatározat kiadása után reménykedhetek abban, hogy holnap nálam a kütyü? :F

[ Szerkesztve ]

(#9013) axioma válasza ZS3NI (#9011) üzenetére


axioma
veterán

Hat sorry, ilyenem me'g nem volt.
Igaz, hogy a levelben levo linkekre lehetoseg szerint nem kattintunk, de ha gondosan megnezed, hogy tenyleg ebay-paypal nem valami kamu domain, akkor azok kozul valamelyik nem muxik? Tobb tippem nincs. (Nekem volt torolt elado, torolt termek, de magamnal megvolt sztem vegig.)

Akkor se hozza fel, ha ebay belep, fooldal jobb tetejen customer support, resolution center, I bought an item, I haven't received, tovabb, es ott alul a listaban? Vagy ott beirva a szamat? Mondjuk nem sok esely, de hatha. Ha egyik sem, akkor az I bought-nal van egy ilyen hogy my problem is not listed vagy hasonlo, ott probalj tovabbmenni.

[ Szerkesztve ]

(#9014) bajaki válasza #75945984 (#9012) üzenetére


bajaki
őstag

Nekem jön csomagom. Általában mindig kifogom az ilyen hosszú hétvégéket ha várok valamit. :(((

(#9015) maj-viktor válasza ZS3NI (#9011) üzenetére


maj-viktor
őstag

Akkor paypal-odba belépve ott látszódnia kell a tranzakciónak... ott is vannak "action" fül!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9016) Szoszo94


Szoszo94
őstag

Megérkezett a THL W200-am, de a képernyőn van egy komplett pixelhiba-csík függőlegesen, ami kissé zavaró. A telefon a minideal-től lett rendelve, hogy megy ilyen esetekben a gariztatás? Még nem telt le a 45 nap se (PP), ha ez számít valamit. Vagy jobban járok, ha így használom és majd a későbbiekben próbálom meg gariztatni? Válaszokat előre is köszönöm!

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#9017) vegyszer válasza axioma (#9010) üzenetére


vegyszer
addikt

Nekem volt olyan, hogy a vásárolt termékek listáján sem volt a holmi. De az open case alatt meglett. (az első refundom volt)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9018) 426os válasza Szoszo94 (#9016) üzenetére


426os
őstag

Ha tudod nélkülözni kb 1 hónapra (vagy akár még többre is), akkor írsz nekik e-mailt, hogy mi van, mit csinálj, hova postázd vissza aztán a megbeszéltek szerint jársz el. Legalábbis a többiek írása alapján ez a gariztatás módja.

.

(#9019) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok! Úton van Amerikából egy csomagom amit múlt pénteken adtak fel, azt mondták jövő héten itt lesz, de eddig semmi... mikorra várhatom? :)

(#9020) Szoszo94 válasza 426os (#9018) üzenetére


Szoszo94
őstag

Nélkülözés sajnos nem megy, most tértem át másik szolgáltatóhoz és így a régi tartaléktelefonjaimat nem tudom csatasorba állítani. Akkor használom így, aztán a garancia vége fele (1 év, igaz?) veszek ehelyett egy másikat, ezt gariztatom és majd odaadom valamelyik rokonomnak.

[ Szerkesztve ]

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#9021) tarnagy válasza vegyszer (#9017) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Ha a TN nem érkezik meg (és semmi az azonnali visszaigazoláson kívül) mondjuk hétfői rendelés esetén péntekig (4 vagy 5 nap?) akkor lehet már reklamálni, fenyegetőzni stb.? Esetleg módosítást kérni a rendelésen (pandawill) mivel ezek szerint még nem postázták??

[ Szerkesztve ]

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#9022) axioma válasza Szoszo94 (#9020) üzenetére


axioma
veterán

Ez azert batorsag... ha megkerdezik, hogy miota van, mit mondasz? En a helyedben inkabb vennek egy 2e ft-os expressz prepaid telefont addig, es most egybol reklamalnek, most meg a paypal is mogotted van, 1 ev mulva ki tudja... Persze te dontesz, de en igy csinalnam.

[ Szerkesztve ]

(#9023) fuze válasza tarnagy (#9021) üzenetére


fuze
őstag

Lehet nincs raktáron. Legalábbis nekem geekbuyingal jelenleg ez van. Kérdezd meg tőlük. Utána meg lehet agresszívabbnak is lenni :)

adms.hu | UI Designer

(#9024) RVR400 válasza ZS3NI (#9008) üzenetére


RVR400
veterán

My Ebay/Summary. Ott lesz az a vásárlásaid között, csak kép meg minden nélkül.

Aztán More actions -> Resolve problem.

(#9012) szilicium97: Reménykedni azt mindig lehet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9025) RVR400 válasza Aksomatic (#9019) üzenetére


RVR400
veterán

Akkor jövő hétre... :W

(#9026) #75945984 válasza RVR400 (#9024) üzenetére


#75945984
törölt tag

A remény hal meg utoljára :D Egyébként várom, hogy frissüljön a tracking :D

(#9027) sfbukfenc válasza 426os (#9018) üzenetére


sfbukfenc
tag

Azonnal gariztasd szerintem!
Még mielőtt lejár a 45 nap paypal védelmed.
Egy-két hibás pixel-el még együtt lehetne élni, de egy egész csíkkal??? :(

(#9028) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Ohhhh! Eszem - faszom megáll ettől a dx-től...

Prepare shipment után mi fogad!?
Hát ez:
"8/15/2013 7:25:20 PM BackOrder One or more of your items are temporarily out of stock."

Elmennek a már a jó büdös francba eskü!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9029) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Vazze rájuk írok chat-en, hogy mifasz van, erre meg:
"Justin: Please ignore the E-mail you got from the system !
Justin: the items in your order are okay"

Mi a franc lellte ezeket, most komolyan, vagy 1,5hete itt szenvedek velük és most még "szopatnak is" - szószerint eskü! (máshonnan ennyi idő alatt már eskü simán megkaptam volna, ezek meg még feldolgozni se tudták...)

De ha most "minden ok", akkor mi a francért kapott ilyen státuszt mostmeg: "Waiting for supplier"

Türelmes - nyugodt ember vagyok, de ezek, áhhhhhhh kész no comment! Ezek direkt - kajra szopatnak, fuuuuuuu kezd felmenni bennem a pumpa!

Mostmár megfogadom inkább megveszem máshonnan dupla áron, mintsem hogy még 1x innen!
(pedig mégcsak nem is olcsó a dx...sőt simán a legdrágább webshop)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#9030) banderasz77


banderasz77
addikt

Ez mi a p.csa akar lenni???

2013.07.28
08:46

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.07.31
14:43

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.31
23:33

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.01
23:34

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.08.14
23:40

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#9031) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Leírom a sztorimat az utókornak Minideal garancia témában. Volt egy THL W100-am, aminek hibás volt az audió kimenete. Szépen leleveleztem Minideallel, hogy mit és hova küldjek vissza, amit meg is tettem. Ezután fel is adtam, de mivel még paypal 45 napon belül voltam, a 44. napon dispute-ot nyitottam ha valami gáz lenne. A teló meg is érkezett, viszont azóta is csesztek átvenni, amikor írogattam nekik cseten mindig azt válaszolták hogy aznap mennek a postára érte. (egyébként még most is a postán van). Mivel lejárt a 2 hét a paypalnál, a telefont pedig nem vették át, továbbnyomtam claimre, mert már aggódtam hogy se pénz, se telefon nem lesz. Erre persze rögtön válaszoltak a minitől, előtte a claimre semmit. Felajánlottak egy 10 dolláros refundot. :Y amit persze rögtön visszautasítottam, ekkor került képbe hogy döntsön a paypal. Mivel a nyomkövető számomat már leírtam nekik előtte, látták hogy tényleg kint van és nem veszik át. Így gyorsan döntöttek és a teljes vételárat visszautalták a számlámra. Úgyhogy részemről negatív tapasztalat gariban a minidealnél (pedig már vettem ott pár telefont) és abszolút pozitív a paypallal. Bocs hogy hosszú voltam.

(#9032) M_o_g_y_i válasza banderasz77 (#9030) üzenetére


M_o_g_y_i
őstag

Egy szokásos China Post tracking log. ;]
Egyszer majd abbahagyja, na akkor lesz elküldve ténylegesen. :DDD

[ Szerkesztve ]

4db szép állapotú 4x100 6.5x15 ET35 acélfelni eladó!!! - Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#9033) banderasz77 válasza M_o_g_y_i (#9032) üzenetére


banderasz77
addikt

Fas.a, eddig minden korrektül ment, utóbbi 4-5 csomag, erre a végére bedilizik az utolsó 3-nál.... :U

(#9034) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet nézni merre jár a küldemény valamilyen oldalon tracking number ismeretében, de úgy hogy nem én rendeltem meg!?Van bevált oldal erre a célra? Bocs a hülye kérdésért, de van 2 termék, ami nekem fog jönni, de egyiket sem én rendeltem meg, mivel nincs paypal-om, viszont mindkét termék tn-ét tudom, átküldték az e-mailt amit kaptak ebayról, ebben van tn is, de ha rákattintok,akkor be kéne lépjek ebay accountal, ezért kérdem, hogy meg tudom-e nézni valahol/ tudom a google a barátom, találtam is néhány oldalt, de egyik sem mutat semmit :F/
:R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#9035) CoolBoy323 válasza maj-viktor (#9029) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

gyönyörű :F

kezd nem ajánlott webshop lenni, vagy inkább ajánlott, de garancia nincs jelzőjű...

tmallbox-hoz nem küldött vissza mostanság senki semmit?!

@ccs2929: 1. hsz!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#9036) vegyszer válasza ccs2929 (#9034) üzenetére


vegyszer
addikt

Ide írd be a tracking numbert.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#9037) djula válasza Sanyaman (#9031) üzenetére


djula
aktív tag

Nekem is épp folyamatban van egy minideal gariztatásom, 3 napja vár a csomag, hogy átvegyék. Holnapután jár le a 45 napom, ők meg jövő hétre ígérik, hogy megkapják és kér, hogy ne nyissak dispute-ot. Nem tudom mit tegyek.

[ Szerkesztve ]

(#9038) istnag válasza djula (#9037) üzenetére


istnag
addikt

Nyiss,abból baj nem lehet. Főleg a fenti példa után.

(#9039) fuze válasza Sanyaman (#9031) üzenetére


fuze
őstag

Velem szóról szóra ugyanez történt a mininél, csak én jobban elnyújtottam a dispute részt, ott hosszabb beszélgetést bonyolítottam le. Bár 10 dolláros részleges refund vicceskedés nálam nem volt.

(#9037) djula

Nem értem hogy lehetnek ennyire balfékek a mininél. mindent gyorsan feladnak, de ha visszaküldesz valamit csesznek átvenni. Ezzel csak az üzletüket rontják. Piszkáld őket, hogy vegyék át, mert te úgyis látod a trackingnen. Velem ugyanezt csinálták.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#9040) instantwater


instantwater
addikt

Taobao agentekről van valakinek tapasztalata?

(#9041) axioma válasza Sanyaman (#9031) üzenetére


axioma
veterán

Ezek utan mar at se vegyek, te meg itthon me'g azt is eladhatod csokkent erteku vagy alkatresz besorolassal...

(#9042) djula válasza fuze (#9039) üzenetére


djula
aktív tag

Joyce 09:21:48
it is in shenzhen
but it has not been in the post office near to us,so we can't get it
we may receive it next week

Mi van, ha a kérése ellenére dispute-t nyitok? Vasárnap lejár a 45 nap, aztán mihez kezdek, ha sosem veszik át?

(#9043) tolvaj! válasza djula (#9042) üzenetére


tolvaj!
őstag

Ezért lett mondva, hogy nyisd meg. Max ha átveszik akkor lezárod. Semmit nem veszthetsz, veszteni valójuk csak nekik van.

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#9044) instantwater válasza CoolBoy323 (#9035) üzenetére


instantwater
addikt

Tmallboxhoz kb 2 hete ment vissza egy ZTE V987
Justinka visszautalta a pénzt, bár erősen b*szogatni kellett őt skypeon, hogy csipkedje magát, ha nem akar paypal balhét :D

(#9045) fuze válasza djula (#9042) üzenetére


fuze
őstag

Pick up statusban van? (én 17track szerint néztem és használtam a kínai visszajelzéseket is. Ha megadod neki, hogy Kínába ment a csomag, akkor azt is kiírja és jobb, mert gyorsabban frissül mint a magyar) Hanyadika óta van pick up-ban? Mert akkor ez egyértelműen hazugság, mivel simán át kéne venniük.

Szerintem jogos a dispute, írd le hogy kamuztak aztán várj. Ha pár nap múlva sem veszik át akkor mehet a claim. Viszont azt fontos tudni, hogy ebből már csak úgy tudsz jól kijönni, hogy visszakapod a pénzedet.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#9046) djula válasza fuze (#9045) üzenetére


djula
aktív tag

Igen, 13-a óta van pick up státuszban.
china post oldalán:
Unsuccessful delivery 51803102 20130813 160707

Magyar posta:
2013.08.13 16:07, Item information : Letétben van / Item stored, addressee notified

És egykis tyúkláb a 17-track -ről:
2013-08-13, 未妥投, 深圳市深南中投递站

Én inkább a telefont szeretném, ezért nem akarok dispute-ot, de azt még kevésbé szeretném, ha elveszne a pénzem is meg a telefon is.
Lehet, hogy inkább megpróbálom megbeszélni velük, hogy mégis nyitnék és majd lezárom, ha átvették a csomagot.

(#9047) fuze


fuze
őstag

Most beszéltem a geekbuyingosokkal. Lehet ma el lesz küldve a csomagom (nincs raktáron ezért a hülyéskedés). Erre most nagyon kíváncsi leszek.

Felajánlották, hogy ha írok pozitív visszajelzést kaphatok kuponokat. Hát nem aranyosak? :C

(#9046) djula
Pontosan ugyanezt csináltam én is. Gondoltam majd bezárom amikor rendeződik a dolog. Persze a dispute végére az jött le, hogy ezek kamuznak. Jó akkor jöhet vissza a pénz, megkaptam negyedszer is a hülye válaszukat aminek köze nem volt a kérdéshez és aztán jött a claim. Sajnos azzal a paypal eljátszadozott pár napig, de a végére meglett a pénz.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#9048) RVR400 válasza Sanyaman (#9031) üzenetére


RVR400
veterán

Ez a 10 dolláros refund azért jó, mert csak a postaköltség 12-13 USD átszámolva, és talán még akkor is kell valamennyit perkálni, amikor visszaér a csomag.

(#9049) kismércse válasza radiokr250 (#9004) üzenetére


kismércse
tag

Írtam neki skype-on. Kettőt rendeltem, egy Star S5-öt, meg egy B6000-ret. Rákérdeztem hogy mikor lesz postázva, azt írta hogy S5 van, de B6000 most nincsen neki készleten. Szóval mondtam neki hogy akkor a B6000 árát utalja vissza, az S5-öt meg adja fel. Így végül tegnap fel lett adva, 194$-t meg visszakaptam.
Tehát ha nem írok neki, kitudja meddig várhattam volna..:)

(#9050) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Na az első Tengda T94 a Pandától már úton van, tracking oldalon már ezt írja:

16-08-2013, Despatched to overseas (Country code: HU)
13-08-2013, INFORMATION RECEIVED (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

A másikra meg még semmit sem ír, még "INFORMATION RECEIVED"-et sem ír a tracking...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.