Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) maj-viktor válasza maj-viktor (#43000) üzenetére


maj-viktor
őstag

Csak neked:

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#43002) Zeki válasza Gépötty (#42999) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ezek már véletlen sem egy tál rizsért dolgoznak!
Simán magyar átlagbér körül! Már a fejlett kínai régiókban.
Nem véletlen mennek egyesek Vietnámba/Bangladeshbe dolgoztatni.

(#43003) szili.tamas1 válasza Gépötty (#42999) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Arrol nem beszelve hogy nyilvan hiheto hogy szorjak a 10 dolcsikat mint mas a taknyos zsepit. Raugrottak paran mint gyongytyuk a takonyra, es most azoknak van a legnagyobb hangjuk akik osztogatjak a tanacsokat hogy a tul olcso az nem okes...
En nem is regisztraltam, szinte biztos voltam benne hogy ha el is fogadja a rendelest legrosszabb esetben ad egy kamu tnt majd egy honap mulva kiderul hogy atveres volt...

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#43004) beg válasza maj-viktor (#43000) üzenetére


beg
veterán

Nem szóltalak meg, csak a véleményemet mondtam meg. Sok emberke van itt, akik szintén sok blogbejegyzéseket írnak itt a ph-n, mégsem linkelik hetente többször. Pláne úgy, hogy már korábban megválaszolták és megoldódott. De ez is csak a szubjektív véleményem.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#43005) kerekfej válasza Gépötty (#42999) üzenetére


kerekfej
addikt

Időt azt bukott.

(#43006) Gépötty válasza Zeki (#43002) üzenetére


Gépötty
senior tag

Tegyük fel, hogy így van. Ha a te sarad lenne, hogy kijött ez a tízdodós akció, és "magyar átlagbér körül" keresel, vállaltad volna, hogy zsebből kidobod a tulajnak ezt a bő két, de lehet, hogy háromhavi jövedelmed?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43007) Gépötty válasza szili.tamas1 (#43003) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én bereggeltem minden mindegy alapon, de közben dolgoztam is, és mire hajnal kettőkor eljutottam a rendelésig, már nem működött a kód.
(#43005) kerekfej
Én is elnézegettem a kínálatot vagy két órán keresztül, aztán mégsem rendeltem. Ha azt számolom, 10$-t meg is kereshettem volna ennyi idő alatt, vagy akár alhattam volna. De érdekelt is a dolog, meg akartam is adni neki egy esélyt, és még ki tudja miért, de fennmaradtam. Mégsem jutott eszembe panaszkodni, senki nem tartott a fejemhez fegyvert. Egyedül én vagyok a hülye, ha már felelőst kell keresni, senki más.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43008) Zeki válasza Gépötty (#43006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nem. És én sehol sem írtam, hogy fel vagyok háborodva.
Nem érdekelt az akció. Túl fura volt nekem, hogy nem x összeg felett 10 dollár a kedvezmény.

Amúgy jut is eszembe erről a 2 évvel ezelőtti Auchan szülinapi játék, amit elcsesztek, és a játék elején már összelehetett gyűjteni annyi pontot, hogy voltak akik 2-3 nagy LED/Plazma tv-t is elvittek a pontokért. Több mint 100 tv-t bukott az Auchan, meg egyéb drága ajándékok. De kivitte minden nyertesnek. Persze azok állandóan ették a kefét (ríttak mint a fürdőskurvák), és basztatták az Auchant a fészbúkon, hogy mikor kapják már meg a tv-iket. Az más kérdés, hogy gyorsan módosultak a dolgok, és utána holmi babaponcsóért lehetett pontokat gyűjtögetni a játékban, ami kellett a frásznak.

(#43009) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok! Ha egy kinai eladonak a paypal usernevet tudom csak (email cim) es ugy adnek neki penzt ott van valami vedelem? Ez latszolag inkabb ilyen "barati utalas" lenne mint hagyomanyos paypal vetel... ez alibabas beszerzes...

(#43010) Laza... válasza csubuka (#43009) üzenetére


Laza...
addikt

0 védelem.

Never give up!

(#43011) Crytek


Crytek
veterán

Ebay-en van egy cucc aminél ott van hogy szállítanak magyarba ,de szállítási ár nincs.
Ez mikor derül ki vagy utólag levonják majd plusszban vagy hogy?
Vagy meg kell kérdezni eladod csak akkor derül ki?

Next PC Upgrade: 2022

(#43012) Zeki válasza Crytek (#43011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Meg kell kérdezni.
Vagy külön megnézed a shipping fület.

(#43013) Crytek válasza Zeki (#43012) üzenetére


Crytek
veterán

Ej berakta a kosárba ki se engedi venni amíg nincs shipping money megadva :(
Írtam a srácnak mennyi az annyi. De érdekes hogy ott van hungary és ára sehol nincs hova mennyi :(

Shipping: Will ship to Hungary.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#43014) Anonymus23 válasza Crytek (#43013) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem pont a kivételek között van Hungary?

;) - The Power of the Light Side

(#43015) Crytek


Crytek
veterán

Ilyet rendelt már valaki? R-Watch M26

Next PC Upgrade: 2022

(#43016) aytukabozs válasza csubuka (#43009) üzenetére


aytukabozs
addikt

Van annak megfelelő módja hogy olyan eladónak fizess védelemmel akinek amúgy nem PP partner.
Nem te kell hogy pénzt küldjél, hanem ő küldjön PP számlát.

Az a baj hogy ha azt hallom hogy valakivel így próbálnak fizettetni (sima send money), akkor nekem egyből a lehúzás szó ugrik be... :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43017) section9


section9
őstag

Rendeltem Alin 0 feedbackes eladótól olcsó perler gyöngyökhöz táblát (3.5$) és érvényes tracking numbert adott ellentétben a régi motoros eladóval aki 25$ értékben is kamut küldött. Érdekes tapasztalat. :)

(#43018) Crytek válasza section9 (#43017) üzenetére


Crytek
veterán

Az a baj hogy sokan azt hiszik hogy a + repes emberek "istenek,kiválasztottak nagy királyok" hát nagyon nem.

Olyan emberek vannak hogy elképzelni sem lehet. Pl a digitális játékoknál a steamtradesen is hirdetek egy játékot rám ír egy gyerek "hogy hallotta haverjától" hogy mit adok nem kell-e érte xy. Igen hallottad akkor miért nem oda írsz gyökér nincs üzlet. De azért kérdi +1-ezzük egymást LOL mondtam neki csillagvirágom ez nem így működik.

+ rep-et a legkönnyebb összeharácsolni és ellenőrizhetetlen ,hogy valóban jó üzletekért volt-e vagy sem.

Régen anno tesómékat Ebay-en valami 99,9%-os több százas eladással bíró "elismert" eladó vert át 1xx ezer ft-al. Szerencsére azóta van paypal védelem.

Next PC Upgrade: 2022

(#43019) section9 válasza Crytek (#43018) üzenetére


section9
őstag

Ja, ebben egyetértünk. Én annyira óvatos vagyok, hogy a sok ezer feedbackes eladótól is úgy vásárlok, hogy arra számítok, hogy bármikor átverhet. Szerencsére a buyer protection ezeken a piactereken azért bevédi az ember seggét még akkor is, ha probléma van.

(#43020) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Mennyire normális az szerintetek, hogy 10 napja is nulla információ van egy NL-es csomagnál?

Az eladóra már ráírtam párszor, a türelmemet kéri, ami most elfogyott ;]

;) - The Power of the Light Side

(#43021) Crytek válasza Anonymus23 (#43020) üzenetére


Crytek
veterán

Amíg 45 napig véd a paypal kár izgulni már 10 napnál :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#43022) aytukabozs válasza Anonymus23 (#43020) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem úgy van hogy az NL-eket csak onnan lehet követni hogy elért a hollandusokhoz?
(Nekem még nem volt ilyen csomim, de így rémlik)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43023) Anonymus23 válasza Crytek (#43021) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nem izgulok. Egyrészt nem véd a PP, mivel alis váráslás, de véd az alipay.
Nem az a bajom, hogy át akar-e vágni, vagy el akarja lopni a pénzem, arra esélytelen a dolog, csak bosszant, hogy míg minden más TN működik maximum 5 napon belül, ez lassan 2 hete semmi.
Jóval százon felül vannak már a vásárlásaim, nem ma kezdtem, de NL TN-ből ez az első.
Az elmúlt 1 hónapban CN / HK-s TN-es csomagok ennyi idő alatt megérkeztek, nem hogy még csak nem is látszik sehol...

Másrészt meg kellene a cucc, és ha nem küldte el, akkor megrendelném máshonnan, nem azért vásárolok netről, mert azonnal kell, hanem mert messze olcsóbb mint ha itthonról próbálnám megoldani, és igen, tudom idővel jár (az elmúlt évek alatt volt már itt minden), de ha már van TN, akkor ne kamuzzon, mert csak az időmet vesztegeti.

aytukabozs:
Lehet, de akkor is a 2 hét az már elég gáz...
És az általuk megadott követési oldalon viszont nincs dátum sem, mintha még fel sem adták volna...

;) - The Power of the Light Side

(#43024) aytukabozs válasza Anonymus23 (#43023) üzenetére


aytukabozs
addikt

Mondjuk ha rákeresel mindenki dícséri az NL-eket hogy gyors is, meg még néha átcsúszós is, úgyhogy lehet hogy sumákol az eladód... :/

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43025) Anonymus23 válasza aytukabozs (#43024) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én már szinte biztos vagyok benne, hogy sumákság van.
Nem vámérték, 19 USD az egész cuccos, de kellene :(((

;) - The Power of the Light Side

(#43026) section9 válasza Anonymus23 (#43025) üzenetére


section9
őstag

Pont így vagyok a Raspberry Pi tokommal. Azon kívül minden más megérkezett, az is amit egy héttel később rendeltem. Öröm lesz kivárni míg letellik az idő.

(#43027) Laza...


Laza...
addikt

Antelife spanyol raktárba sikerült már valakinek valamit visszaküldeni? :F Vagy csak kína játszik?

Never give up!

(#43028) kerekfej


kerekfej
addikt

A pandawill törölte a negatív hozzászólásokat a kuponos bejegyzésükkel együtt az oldalukon

(#43029) hevizms válasza kerekfej (#43028) üzenetére


hevizms
addikt

Szánalmas

(#43030) hevizms válasza Anonymus23 (#43020) üzenetére


hevizms
addikt

Nekem a vásárlástól számitva a 9-ik napon jelent meg először.Azt mondják az okosok hogy amig kinán belül furikázik az NL-s csomag addig nem látszik.Szerintem 2-3 napot adj neki hogy megjelenjen.

[ Szerkesztve ]

(#43031) Crytek


Crytek
veterán

Elakadtam az Ebay-en de nagyon már agybaj kapok:

Itt most mi a fenét kell csinálni?

Ott volt hogy shipping Hungary viszont ár nem volt. Elvileg már le is került hogy nincs több elvitték gondolom én mert "lefoglaltam" ott van hogy pay now de nem engedi :W

Ötlet?

Next PC Upgrade: 2022

(#43032) KamuMazsola válasza Crytek (#43031) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Valami olyasmi, hogy az eladó nem szállít abba a régióba, amit kiválasztottál, ezért nem engedi tovább.

Üdv.: KamuMazsola

(#43033) aytukabozs válasza Crytek (#43031) üzenetére


aytukabozs
addikt

a SHIP TO:
alatt a
CHANGE ADDRESS-hez a címedet beírni próbáltad már?

(vagy ott van valami csak kimaszkoltad/törölted?)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43034) Crytek válasza aytukabozs (#43033) üzenetére


Crytek
veterán

Természetesen ott a címem és mint mondtam ott volt az eladónál hogy Shipping Hungary.

Next PC Upgrade: 2022

(#43035) Gépötty válasza Crytek (#43031) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nade ott van pirossal: azért nem tudod kifizetni, mert az eladó nem adott meg a címedre vonatkozó szállítási költséget.
Beszéld meg az eladóval, hogy pótolja, és menni fog.
(Most nézem, hogy fel is kínálja a megoldást)

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43036) aytukabozs válasza Crytek (#43034) üzenetére


aytukabozs
addikt

akkor
"contact the seller to request an exception by requesting total"<<<ide kattints( úgy értem az ebay-en arra a szövegrészre :D)

Hello i want you to ship my order to hungary, please give me a total price including shipping to my country.

kb

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43037) Crytek válasza aytukabozs (#43036) üzenetére


Crytek
veterán

Pont ez a baj nem tudok angolul fogalmam sincs mit írjak oda :(

Next PC Upgrade: 2022

(#43038) KamuMazsola válasza Crytek (#43037) üzenetére


KamuMazsola
őstag

http://translate.google.com
Ird le tőmondatokban magyarul és másold ki a fordítást!

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#43039) Crytek válasza aytukabozs (#43036) üzenetére


Crytek
veterán

Írtam volna ,lenyomtam a küldést és ezt dobta ki:

The seller does not offer combined shipping discountsThe seller has disallowed combined payments and shipping discounts. Please proceed to checkout to complete your purchase.

Next PC Upgrade: 2022

(#43040) aytukabozs válasza Crytek (#43039) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hát akkor nem tudom :/
Esetleg az eredeti terméklapon megpróbálhatsz írni az eladónak hogy mi a here van ...?

Pl.: "Hello i'm trying to buy one of your items, but i have some issues. On the product sheet i see "will ship to Hungary" but i stuck on this page <<<ide linkeld be a képet ahonnan nem tudsz továbblépni>>> and i'm unable to pay the price (including shipping)."

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43041) Gépötty válasza aytukabozs (#43040) üzenetére


Gépötty
senior tag

Pár napja épp megjegyeztem, hogy mielőtt elkezdünk külföldről vásárolni, illene egy alapszintű nyelvtudást összeszedni. Le is lettem hurrogva, valaki írta, hogy ő is már mióta vásárol így. Amíg nincs probléma, és nem kell tárgyalni, működik is a dolog, a mellékelt ábra jól mutatja.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43042) Crytek válasza aytukabozs (#43040) üzenetére


Crytek
veterán

Már kb 3 féle helyre modon írtam neki csak lesz valami.

Next PC Upgrade: 2022

(#43043) aytukabozs válasza Gépötty (#43041) üzenetére


aytukabozs
addikt

Jogos.
Bár vannak emberek akiknek szimplán nincs nyelvérzéke.

Papírom nekem sincs, sosem tanultam nyelviskolában angolt, de szerencsés vagyok mert gyerekkoromban a super meg a skychanellt nézegettem folyton, és valahogy rám ragadt annyi hogy nem adnak el :D

(#43042) Crytek
Hát akkor remélem összejön azért a vásárlás! :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#43044) Timre válasza Timre (#42831) üzenetére


Timre
csendes tag

Kapott már valaki ilyen TN számot?
Milyen csomag lete ez az RM? Azt gondolom hogy China.
RMxxxxxxxxxCN

JIAYU G4S/L

(#43045) Gépötty válasza aytukabozs (#43043) üzenetére


Gépötty
senior tag

Papírom nekem sincs. A fél gyerekkorom azzal telt, hogy a lemezborítóra nyomott szövegeket olvastam, szótáraztam miközben forgott a bakelit. Beszélni ugyan nem tudok (és ha igen, akkor is kicsit gettóniggeresen), de műsorokat nézek meg úgy, hogy másnap már nem emlékszem, hogy nem magyarul volt. A németem csak arra jó, hogy ne adjanak el, de azt meg műholdas rádióból tanultam, ahol beszéd csak a zenék közti hírekben volt :D Az meg arra hasznos, ha valahol stau van, vagy falschfahrer jön szembe, ki tudom kerülni :DD
Ja, és mindez alapot ad, hogy tudjam használni a google translate-et, ne csak kopipészteljem belőle a szöveget.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43046) KamuMazsola válasza Gépötty (#43041) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Már elmúltam 40, orosz volt kötelező. Most akkor ne vásároljak, csak a sarki fűszeresnél??

Üdv.: KamuMazsola

(#43047) Gépötty válasza KamuMazsola (#43046) üzenetére


Gépötty
senior tag

42 vagyok, és az orosz volt kötelező. Aztán középiskolában egy gyorstalpalón átképzett, orosz származású nő volt az angoltanárom, kb. vele egy szinten voltam tudásban. Szerinted?
Nem azt mondom, hogy aki nem tud nyelveket, az ne vásároljon külföldről, de én nem tudnék arra alapozni, hogy majd segít valaki, ha problémám van. Nyilván jó az internetes közösség, nekem is vannak kérdéseim, de ha hirtelen nem kapsz választ, vagy nem reagál senki, vagy nem gyakori problémád van, hanem valami speciális dolog, amivel kevesen találkoznak, akkor mihez kezdesz?
Az, amit most láttunk, nevesen, hogy le van írva a probléma, és ott van mellette a megoldás is, mégsem tudja az illető, mert egyszerűen nem érti, szerintem menthetetlen. Olyan, mintha úgy vásárolnál a közértben, hogy nem tudod fejben összeadni a cuccok árát, amit a kosárba tettél. Lehet, hogy nem ver át a pénztáros, és még a pénz is elég lesz rá, csak ha nem így van az kellemetlen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#43048) beg válasza aytukabozs (#43043) üzenetére


beg
veterán

Ó a régi szép idők, mikor tűkön ülve vártam Captain Powert a Sky chanelen. Én is onnan tanultam angolt. Németet meg a Sat1/Pro7-ről.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#43049) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Felhívtak a navtol fiúk. Épp vàmoljàk a cuccom, de nem tudjàk mi ez mondjam meg írjam körbe. Mondom mini drone!

[ Szerkesztve ]

(#43050) aytukabozs válasza Gépötty (#43045) üzenetére


aytukabozs
addikt

Gettóniggeres :DDD,
akkor Doctor Dre meg Ed Lover is az angoltanáraid közt voltak neked is? :D
pacsit rá :)

(#43048) beg :)

Arra én már nem emlékszem mi volt a kedvencem (Transformers, GI Joe?) de asszem mindegy is volt csak ne a Magyar adót (akkor még 1 volt csak tán) kelljen nézni :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.