Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) tt124307 válasza BullZeye (#5997) üzenetére


tt124307
tag

Lehet LIFO módban működik az SG post. A régi rendelések csak állnak bent addig, amíg az újak mind el nem jönnek (ha meg van hely a gépen, akkor pakolnak a régiekből is rá).

(#6002) gergokiss198 válasza tt124307 (#6001) üzenetére


gergokiss198
csendes tag

Én a FIFO-t preferálnám..

-

(#6003) romi_75 válasza KUKaC87 (#5999) üzenetére


romi_75
csendes tag

köszi az ötletet, nagyon hasznos lehetőség

de valami nagyon érdekes, mert nekem a saját tracking number-emre ezt mondja:
"The item/article number is invalid. Please contact your sender for more details."

viszont ha beütöm a "Track item "részbe, akkor meg ott az information received

valami nagyon sem stimmel...

(#6004) gergokiss198


gergokiss198
csendes tag

Azt tudja valaki, hogy az SG Post-nál van-e esetleg valami ügyfélszolgálati rész, vagy email, amin el lehetne érni őket, csak hogy nagyjából tudjam mikor jön a telefonom, mert jövőhéten elutazom. Egyszerűen nem találom csak az Enquire-t, amit meg nem akarok beadni, mert 18 munkanap nem telt el..

-

(#6005) KUKaC87 válasza romi_75 (#6003) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Valószínűleg megigényelték a nyomkövetési számot a postán, de fizikailag a csomagot nem kapták meg "előkészítésre", ez akkor lehet, ha az eladó/feladó interneten rendelt egy nemzetközi postát és ő nem adta le a csomagot, vagy a helyi posta hivatalból nem ment el a központi előkészítőbe,ezért van az SG Post-nál odaírva, hogy "(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)".

gergokiss198:
Van telefonszámuk, valószínűleg beszélnek is angolul, de ugye ez roaming hívás lesz, szóval drága, az "e-mail-es" verziót fentebb leírtam, hagyományos e-mail erre nincs.

Singapore Post Limited
10 Eunos Road 8
Singapore Post Centre
Singapore 408600
Head Office Tel: +65 6841 2000
Mon -Fri: 8am to 6pm
Sat, Sun & PH: Closed

[ Szerkesztve ]

(#6006) romi_75 válasza KUKaC87 (#6005) üzenetére


romi_75
csendes tag

a 4px oldalon "sajnos" látszik, hogy volt fizikai mozgás:

2013-06-03 09:43:46 SINGAPORE
2013-06-03 09:28:39 HONGKONG
2013-06-03 09:13:50 HONGKONG
2013-06-03 08:58:17 HONGKONG
2013-05-31 23:12:50 兰光
2013-05-31 23:12:50 兰光

azaz bent van szerintem a "központban"
viszont a következő státusz (item accepted?) már nem látszik,,,

(#6007) KUKaC87 válasza romi_75 (#6006) üzenetére


KUKaC87
csendes tag

Ahogy látom nálad letelt a 18 munkanap szóval próbáld meg az egyik telefonszámot, ha nem fogadja el a formanyomtatvány a számot. Jelenleg jobb öletem nincs, illetve az eladót is cseszegetném és ha nem válaszol gyorsan nyitnék egy "Dispute"-t, hogy visszakapjam legalább a pénzemet (PayPal-on vagy a bankodnál, ha bankkártyával fizettél). PayPal-on a fizetés napjától számítva 45 napon belül kell megnyitni a "Dispute"-t.

[ Szerkesztve ]

(#6008) romi_75 válasza KUKaC87 (#6007) üzenetére


romi_75
csendes tag

írtam a faszinak ma is, de semmi reakció
ha nem lesz ma válasz, akkor írok neki holnap újra, de már paypal-on keresztül :)

de azt hiszem, hogy nem érdemes nyomozgatni, hogy hol a rendelés
pár nap és kicsúszok a 45 napból, úgyhogy indul a dispute, és akkor már tök mind1, hogy hol az árú

[ Szerkesztve ]

(#6009) ekrisztian


ekrisztian
senior tag

2013.06.24 rendelt minideal+SG egyik oldalon se jelenik meg, így ma bent voltam a postán és megkérdeztem ugyan ők mit látnak.Ma 10.00 nemzetközi posta raktárba a csomag beérkezett.
Várom a fejleményeket :)

Közben egy 2013.06.13án rendelt és aznap 19:53:18kor feladott,screenprotector is megjött.Pedig már arról lemondtam.

:R

[ Szerkesztve ]

(#6010) EczkE


EczkE
addikt

Tegnap este rendeltem Minidealről. Kérdésem az lenne, hogy tracking numbert mikor szokták elküldeni? Mikor feladják a csomagot? Vagy hogy megy ez?

Asszem mindenféleképpen!

(#6011) #75945984 válasza Cimi86 (#5989) üzenetére


#75945984
törölt tag

Ez király, én is rendeltem a DX-ből, 3-án adták postára, elvileg lehet együtt jön az enyém a tieddel :DDD
Csak nekem nem küldtek számot, mert "rendszerhiba" volt. :O

(#6012) Turbobacsi válasza EczkE (#6010) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

aznap, másnap, harmadnap szokták

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#6013) vegyszer válasza axioma (#5975) üzenetére


vegyszer
addikt

Örömmel hallom, hogy időbenvel megjött.
A gyári sárga tixós csomagban adod oda a férjeduradnak? ;]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6014) axioma válasza vegyszer (#6013) üzenetére


axioma
veterán

Neeeem, abbol kivettem.
Sot, a belso doboz nem volt kulon lezarva, nem is fer be a sok minden rendesen, szerintem a plusz tokokra nincs meretezve. Ugyhogy elobb odaadom neki a keket hogy tessek az uj mobiltokod. Mikor megallapitja, hogy az nem jo az ovehez, akkor majd odaadom, hogy ja akkor itt egy telefon is hozza :) ami a megkesett ajandek...

(#6015) wood77


wood77
tag

07.01.-én rendeltem egy K900-at Pandawill-től ChinaPost-al és azóta "processing" státus, se tracking, semmi. Ilyen hosszú a fedolgozás?

[ Szerkesztve ]

(#6016) tt124307 válasza wood77 (#6015) üzenetére


tt124307
tag

Én is Pandawill-től rendeltem először G3S-t. Miután harmadik vagy negyedik nap is processing-ben volt beszéltem velük mikorra várhatom hogy feladják. Mondta a csajszi, hogy nincs raktáron, talán egy hét múlva lesz (amikor rendeltem, akkor azt mutatta a webshop, hogy raktáron van). Erre mondtam neki, hogy kezdek mérges lenne, mondja ne legyek mérges, rendeljek mást helyette. Mikor mondom hogy nem kell más, akkor egyből felajánlotta, hogy visszafizeti. 12 órán belül visszakaptam a számlámra a teljes összeget, közben rendeltem minideal-ről azonos készüléket 10 USD-vel olcsóbban, ráadásul ajándék tokkal és fóliával és másnap már volt ragszámom is hozzá. Mondjuk azóta eltelt több mint egy hét és még mindig célországba elküldve a státusz, de ez már nem a minideal hibája.

(#6017) wood77 válasza tt124307 (#6016) üzenetére


wood77
tag

Na pont ettől tartok. Nálam is azt mutatta van raktáron... :F

(#6018) kcsa válasza wood77 (#6017) üzenetére


kcsa
veterán

Ha valamit konkrétan kinéztél érdemes chaten rákérdezni mindig, de legalább kétszer valami nagyon furmányos módon, pl.:
- van raktáron?
van
- Akkor holnap tudják postázni?
őőőő :D

Minideal mondjuk idáig még bevált, mindhárom rendelésnél.

(#6019) #75945984


#75945984
törölt tag

Úgy látszik érzékem van olcsón venni dolgokat, remélem nem kamu ez sem, ráadásul Top Rated seller, :DD

Telefon

(#6020) kcsa válasza #75945984 (#6019) üzenetére


kcsa
veterán

A másikról kiderült már hogy nem kamu? :)

(#6021) #75945984 válasza kcsa (#6020) üzenetére


#75945984
törölt tag

Még nem, de 3 levelemre sem válaszolt a tag, úgyhogy ma adtam be a dispute-ot :DD

Most néztem, hogy törölték Ebay-ról. Na megy a claim :3

[ Szerkesztve ]

(#6022) kcsa válasza #75945984 (#6021) üzenetére


kcsa
veterán

Nyilván ez is rendben lesz, gondolom sejted :D

(#6023) KurtCobain válasza kcsa (#6022) üzenetére


KurtCobain
őstag

Ez is egy hobbi. :DD

Mmm'kay?

(#6024) #75945984 válasza kcsa (#6022) üzenetére


#75945984
törölt tag

Ennek több az esélye mint a múltkorinak, de ez olyan mint a TECSÓS reklám, hogy nem lehet otthagyni :DD Mindegy, ha őt is törlik, ugyanúgy refund.

Bár az jó pont jelen esetben, hogy expressz csomag, 16-át ír érkezésnek ;)

[ Szerkesztve ]

(#6025) wood77 válasza #75945984 (#6019) üzenetére


wood77
tag

Nyilván nem fog lelépni a 45*20 dollárral. :)

(#6026) tt124307 válasza #75945984 (#6024) üzenetére


tt124307
tag

Ahogy nézem eddig pokemon és hello kitty figurákban utazott a user, arra kapta a feedback-et. Az az üzlet már sínen van, most profilt váltott ;) Ne nekem legyen igazam, de ez 99.99% hogy kamu. Persze a paypal úgyis visszafizeti a pénzed, az egy-két email váltás meg nem kerül semmibe :)

(#6027) #75945984 válasza tt124307 (#6026) üzenetére


#75945984
törölt tag

Megnézzük, mi lesz most :D Amúgy igen, ez is egy hobby :))

(#6028) wood77 válasza #75945984 (#6027) üzenetére


wood77
tag

A 36$os autós tuch multimédiája is jó vásár :W

(#6029) vegyszer válasza #75945984 (#6019) üzenetére


vegyszer
addikt

Te nagyon akarsz nyerészkedni...
Csak nehogy a sok pénz visszakövetelés miatt előbb utóbb felfüggesszék a fiókodat

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6030) vegyszer válasza tt124307 (#6026) üzenetére


vegyszer
addikt

Valóban gyanús, hogy vett/lopott acc.
mert 8-10 oldalt visszanézve nem volt 12$-nál drágább holmija eladva.

Más.
Tegnap leütöttem a régóta sóvárgott termékkategória képviselőjét (villanykönyvolvasó):
NOOK Simple Touch Britanniából, garantáltan gyorsan, vám, és áfamentesen.
(bár a mütyüt magát csak a héten fedeztem fel, de oly nagyon megtetszett, és azt tudja, amit szeretnék, hogy nem bírtam ellenállni a csábításnak)
Most egy szimpi tok is jön mellé... Ő lett a kiválasztott
Remélem nem vezet meg az eladó, hogy kínából küldi egy hónapig, mikor USA van megadva helynek... Ha igen, mindketten morcosak leszünk, az tuti.

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6031) justaview válasza #75945984 (#6019) üzenetére


justaview
őstag

Csak kár, hogy nincs belőle egy darab sem. :D

Ha ennyire felületesen vásárolsz, mert úgysem számít, majd visszakéred a pénzedet, a paypal-nak tele lesz veled a....micsodája.

(#6032) BullZeye válasza vegyszer (#6030) üzenetére


BullZeye
veterán

15k szállítással szinte ajándék, lehet veszek én is egy ilyet bnőm édesanyjának Kindle helyett, mert azt szeretne régóta.

(#6033) kcsa válasza vegyszer (#6030) üzenetére


kcsa
veterán

nem úgy van hogy usából nem postáznak ha liion akku van benne? Szerintem morcos leszel :)

(#6034) vegyszer válasza kcsa (#6033) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy tokban sincs is litiumion akkumulátor. ;]

Az ebookreeder meg az UK-ból jön Hamilton, Glasgow (City of), United Kingdom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6035) gergokiss198 válasza ekrisztian (#6009) üzenetére


gergokiss198
csendes tag

Én 06.25-én adtam le a rendelésemet ugyanilyen módon (minideal+sg post). 2 nappal ezután már az volt írva, hogy shipping to overseas. Hátha az is beérkezik lassan.

-

(#6036) gergokiss198 válasza wood77 (#6015) üzenetére


gergokiss198
csendes tag

Én azért nem onnan rendeltem, mert csak angolul adják és nem rootolják. A minideal-en ezt mind megteszik és ráadásul ott még alkudni is tudtam. Most már csak 500$.

-

(#6037) kcsa válasza vegyszer (#6034) üzenetére


kcsa
veterán

ja akkro félreolvastam sorry :R

(#6038) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Szerintetek merjek újra rendelni a tmallbox-tól telefont ?

Sajna amit kinéztem, sehol máshol nem kapnám meg annyiért amennyi a tmallbox-nál van kivéve fehérben, olyat meg nem szeretnék..

Mitévő legyek szerintetek ? :D

Samsung S9

(#6039) vegyszer válasza Víz Elek (#6038) üzenetére


vegyszer
addikt

Légy tökös legény a gáton. Mond meg nekik, az egy hónap késedelem miatt ingyen DHL-el küldjék egy 35$-os számla társaságában. :)

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6040) Víz Elek válasza vegyszer (#6039) üzenetére


Víz Elek
senior tag

:D
Nem is rossz ötlet, kíváncsi vagyok rá, hogyan reagál justin papa

Samsung S9

(#6041) wood77 válasza gergokiss198 (#6036) üzenetére


wood77
tag

Pont most néztem. :W. Bár én kuponnal vettem 493$ért ,de ha nem lesz raktáron akkor moneyback és rendelem Minidealen. :)

(#6042) vegyszer válasza Víz Elek (#6040) üzenetére


vegyszer
addikt

Egy olyan alföldi szittya parasztlegény, mint amilyen én is vagyok, egy ilyet simán bevállal.
Ha meg kiakad a kolléga ezen, akkor meg meg kell kérdezni, hogy a kiválasztott motyesz árának a feléből mennyit enged. ;] Mint ahogy nagyanyám szokja volt a szegedi piacon a kofáknál ezt még ma is...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6043) Víz Elek válasza vegyszer (#6042) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Csak aztán meg becumizom, ha kibontják a vámon (ha dhl-el jön tuti bontják) és nem lesz benne semmi számla.. :D

Samsung S9

(#6044) vegyszer válasza Víz Elek (#6043) üzenetére


vegyszer
addikt

ha van rajta számla, ár, nem hiszem, hogy kibontják, ha meg a 35$-rt adóztatják meg, az nem gáz...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6045) kidpepi


kidpepi
tag

mindenkinek biztatásul:
06.24-én minideal-ről rendelt THL:

2013.06.26 11:21 Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.07.04 08:40 Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
végre :) már nagyon kell, mert egy félhalott telefont vált le
még csak a Magyar Posta oldalán látom, 17track.net-en még nem frissült

(#6046) doc válasza kidpepi (#6045) üzenetére


doc
nagyúr

az en minideal-es telefonom 27-en lett "Item sent abroad", egyelore meg mindig ugy van
most vagy en is megkapom holnap, vagy pont lecsuszott szegeny a repulorol, es varhatok meg ra napokat :U

(#6047) kiralyroli válasza kidpepi (#6045) üzenetére


kiralyroli
tag

Akkor ez még SG posttal jött ugye? Nekem 28.án lett célországba elküldve szintén Minideal SG posttal még egyelőre változatlan. Jó lenne ha nem kéne várnom heteket még mert nincs telefonom.Mindenesetre holnap veszek egy 2500 Ft-os eldobhatós telenor butafont :D

(#6048) BullZeye válasza kidpepi (#6045) üzenetére


BullZeye
veterán

Erre tényleg nem tudok mit mondani -.-
Mi alapján selejtezik, hogy most ki járjon jól, és ki várjon rá? Nekem már 24án abroad volt -_-

(#6049) kidpepi válasza kiralyroli (#6047) üzenetére


kidpepi
tag

igen, ez még SG-s volt
közben frissült 17track-en is

[ Szerkesztve ]

(#6050) wood77 válasza wood77 (#6041) üzenetére


wood77
tag

Írtam egy "ha nincs raktáron akkor storno és moneyback" típusú levelet, erre fél óra mulva shipped lett és jött a tracking number is. Ez szép is lenne, ha nem írták volna, hogy +/- 29 munkanap. Bazzz... :) Az érdekelne, hogy tracking numbert csa a feladáskor adhat vagy már akár előtte is, engem ezzel beszívatva, hogy muszály legyen megvárni az árú raktárba érkezését??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.