Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) crayfish válasza dReFiX (#11999) üzenetére


crayfish
újonc

Nekem ott az a 400 Ft- van, amit regizéskor kellett küldeni...:(
nem is értem...mert ugye ha nem kapta meg az egyik eladó(sem) a pénzt, akkor mire küldte a
csomag figyelési számot?

Mint írtam a PayPal meg is köszönte az utalást, de a számlámon nem volt levonás...
vagy mondjuk, ha elkeveredett, akkor hol lehet ennek utána nézni?

[ Szerkesztve ]

crayfish

(#12002) dReFiX válasza crayfish (#12001) üzenetére


dReFiX
senior tag

Ebayen is azt látod hogy fizetve ?

(#12003) pgemil válasza crayfish (#12001) üzenetére


pgemil
aktív tag

Na végre megjött a vas (967s, Ante, 0902 rendelve, 09.19. 09.10. vámkezelve)
Megyek a postára, ott mondja a hölgy, hogy " Ez nem csomag levél. Rossz gombot nyomtam. Nem néztem az értesítőt? Különben is a másik (kis)postán van, lesz.
Át megyek. Itt majd csak holnap lesz...
Vissza. Keresek egy FŐNÖKÖT, aki veszi a fáradságot és utána telefonál és Voálá.
A SZOMSZÉD ÁTVETTE 12.10-kor
Rohanás haza, szomszédasszonyhoz nem lehet bejutni, nincs itthon (otthon) kaputelefon nem szól, szomszéd ad számot, hívom ...ITTHON van.
Átveszem, kibontom és
ÖRÜLÖK!!
( v970-ből kártya ki tepsibe be.
Nagyon kafa!!! :))

GPS kb 15 mp alatt fog jelet, 1 perc múlva helyen van, pontos, mókolás nélkül.
Nyelv átállítva magyarra, Antutu 13689,
Most belakom.......

[ Szerkesztve ]

(#12004) ÁrPi2 válasza giigz (#11982) üzenetére


ÁrPi2
senior tag

Most nézem, én sem. Éppúgy mint azt szept.14-15-e szombat-vasárnap körül tapasztaltam és idepanaszkodtam.

(#12006) giigz válasza ÁrPi2 (#12004) üzenetére


giigz
veterán

:R

Egyébként megkaptam a tracking number-t :)

(#12007) hidroponi válasza crayfish (#12001) üzenetére


hidroponi
aktív tag

ha kartyarol fizettel, akkor a szamlatortenetben nem latszik azonnal, mert 2 napig csak zaroljak. majd ha tenylegesen levonjak akkor fog megjelenni a bankszamladon. persze nem tudom, hogy a te bankodnal ezt hogy jelzik a netbankodban, de azoknal a bankoknal ahol eddig voltam igy volt.
esetleg a zarolasnak nezz utana a te netbankodnal.

(#12008) üszök válasza pgemil (#12003) üzenetére


üszök
őstag

Szeretettel várunk ide.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#12009) crayfish válasza dReFiX (#12002) üzenetére


crayfish
újonc

... zöldfülű vagyok, hol kell megnézni az eBay-en? vagyis melyik fület kell megnyitni...ha esetleg megmondanád?
Köszi, Neked is.

crayfish

(#12010) dReFiX válasza crayfish (#12009) üzenetére


dReFiX
senior tag

Jobb fent, My Ebay aztán Purchase history. A termék mellett van egy dollár jel amire ráviszed az egeret kiírja mikor fizetted ki.

(#12011) crayfish válasza hidroponi (#12007) üzenetére


crayfish
újonc

Amikor a PP regizéskor a 400 Ft-ot levonta, két nap múlva már a banki kivonaton jelentkezett.
Most azért aggodalmaskodom, mert mire küldte az egyik eladó a csomag figyelési számot,
ha még nem kapta meg...?? ugyanakkor a PP-n nem látok semmi pénzmozgást.
Azt sem tudom, hogy eladó hány napot ad arra, hogy utaljak.

Küldött a vásárlásról egy köszönetet, mást nem.

crayfish

(#12012) Zeki válasza crayfish (#12011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha fizetsz az ebayen, akkor arról kapsz emailt a paypaltól is, meg az ebaytől is.
HA nem kaptál, nem fizettél.

(#12013) crayfish válasza dReFiX (#12010) üzenetére


crayfish
újonc

:)) jaj de jóóóó! Köszönöm szépen.
Ha igaz, fel is adták a csomagot.
Most várok és várok és várok...
Ma egész nap ezzel szórakáztam, és nem jutottam semmire és tessék, a nap végén
minden OK. Máskor is jövök ide!

Jaj még annyit, hol üzenhetek eladónak, ahonnan azt látja is, és válaszol is?.
Arra a mél címre nem reagált, amiben megköszönte a vásárlást...
rosszul mondom, hibaüzenetet kaptam...visszajött a levelem..
ez is olyan kérdést, ami annyira világos, de ha valaki új egy online
piacon, még sem magától értetődő.

Üdv: M

crayfish

(#12014) crayfish válasza hidroponi (#12007) üzenetére


crayfish
újonc

Biztos így lehet, de új vagyok és aggodalmaskodom...jó, hogy van ez a fórum, igazán élő és
rendesek vagytok.
Köszönöm neked is.
M.

crayfish

(#12015) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok találtom egy boltot német országban teljesen korrektek! maximum 2 héten belül leírom tapasztalataimat kipróbálom őket!

Ha német országból rendelek elvileg nincs Vám ugye?

Aki szívesen megnézni itt találhatóak! [link]

és ha vásárolni is szeretne itt egy 5% kuponkód! TKMBVCTL7PL3

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12017) laslie92 válasza #40993792 (#12016) üzenetére


laslie92
senior tag

Ez megnyugtató! Magyarországa a posta 12$ Németországon belül ingyenes!

Amit szeretnék rendleni telefont a pandától 3000ft olcsóbb mint ha innen rendelem egy próbát megér!

Esetlek valakinek tapasztalata az oldalal?

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12018) BullZeye


BullZeye
veterán

Van valakinek egy Minideal-es vámpapírja? Garanciába cserélik a cuccost, had ne kelljen vámot fizetnem.

(#12019) csongi válasza laslie92 (#12015) üzenetére


csongi
veterán

Erre en is kivancsi leszek. :)

Ujjabb info a posta oldalarol. Vam ele allitva a termek vamkezelve.

Akkor most mar csak varnom kell a postast? :)

[ Szerkesztve ]

(#12020) gossipboy


gossipboy
csendes tag

Sziasztok..meg tudja valaki mondani, hogy ez mit jelent? :W Szept. 18-án rendeltem és azóta csak ennyi történt. :S

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 10 Pro, Nikon D600 + Nikon 105mm 2.8 micro

(#12021) instantwater válasza csongi (#12019) üzenetére


instantwater
addikt

Akkor kijelenthetjük, hogy többnyire a minideales csomagokat nézik előszeretettel?

(#12022) laslie92 válasza csongi (#12019) üzenetére


laslie92
senior tag

Igen most már csak várnod kell!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12023) koxaman


koxaman
tag

Sziasztok

Rendeltem egy Minix Neo X7 (100Euro) -et Geekbuying-rol. Ma változott a 17tracks hogy "2013.09.25 08:36, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure"

Most akkor majd jön a postás, és hozza a csomagot vagy kiértesítenek, és a postásnak kell fizetnem a vámot ? Mert olvastam az első topikot ott valami kérvényt kéne írnom.

Valaki tapasztalat ? :)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#12024) laslie92 válasza koxaman (#12023) üzenetére


laslie92
senior tag

Ma viszi a postás szóval várjad!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12025) koxaman válasza laslie92 (#12024) üzenetére


koxaman
tag

:C :R , ooo igen :D ! Akkor jöhet a felkészülés a fogadásra ;) Köszi :)
Majd a megfelelő topicba megírom a tapasztalatokat :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#12026) Anonymus23 válasza laslie92 (#12024) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az közel sem biztos, hogy másnap már ki is viszi a posta, nekem pl. 23-a óta van vámkezelt státuszban egy cuccos, ami még mindig nem jött meg....

;) - The Power of the Light Side

(#12027) laslie92 válasza Anonymus23 (#12026) üzenetére


laslie92
senior tag

Nálam még ilyen nem fordult elő és nem Budapesti vagyok! Másnap mindig hozta a posta! kivéve mikor pénteken vámkezelték

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12028) geri188


geri188
csendes tag

Sziasztok!

Singpostnál átlagosan mennyi idő után kezd el élni a tracking number? Nekem 2-3 napot írtak Tmallboxnál, volt akinek ennél több után kezdted el csak működni? Az értesítő mail óta 50 óra telt el.

Legutóbb HK postal küldték ott kb 1.5 nap után már élt.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#12029) instantwater válasza geri188 (#12028) üzenetére


instantwater
addikt

Be patient dude :-D

(#12030) zcsongor válasza koxaman (#12023) üzenetére


zcsongor
tag

Tudnal egy "esemenylistat" mellekelni? :) Par geek+sg csomag all, valami oknal fogva...

(#12031) Anonymus23 válasza laslie92 (#12027) üzenetére


Anonymus23
veterán

Őszintén nem tudom, sok mindent rendeltem már ebayről, de mivel nem foglalkoztam a TN számokkal, boldog tudatlanságban voltam mindig, és tudtam, hogy kb 1 hónap mire megjön bármi is, ha hamarabb jött, akkor csak örültem neki, hogy de jó.
De amióta nézem a trackinget, csak bosszankodik az ember, hogy mi ez a kínlódás, holott még egyik tételnél sem járt le a 30 nap, szóval nem is kellene vele foglalkoznom.
Én sem Pesti vagyok, de 23-án reggel már le volt vámolva, ehhez képest semmi...
Talán ma, de nagyon nem érdekel, mert egy tablet bill. tok jön meg a tablethez, amit viszont még Pekingben jár át a repülőtér szaga. :DDD

Egyébként ma kaptam emailt az egyik ebayestől, hogy zűr van a HK posttal:

Thank you for your business.There are some important information about the delivery as follows:
1,The HongKong Post are checking every parcels after 2013/09/03.The detail information by http://www.hongkongpost.hk/eng/publications/notices/2013/20130910a/index.htm

There are lots of the parcels have been heap up seriously in HongKong Post.

2,We have asked our logistics company to change the delivery to Singapore Post at HongKong Airport.The operation have been completed at 2013/09/21.
The Singapore Post ONLY can arrive the areas:Spain,France,USA,Canada,New Zealand,Australia,Greece,Sweden,Netherlands.
3,We also are trying to use other ways to delivery the items.Such as China Post,Swiss Post.

As a result,the areas which the Singapore Post can arrive may still need to wait 10~18 WORKDAYS since 2013/09/21.The other areas may still need 15 WORKDAYS after 2013/10/1.
Very sorry for the inconvenient caused.

Mondjuk az a röhej, hogy ez a cuccos konkrétan egy bőr telefon tok, 2$ :DDD

Mindenesetre aki Kínából rendel jó ha hozzászokik, hogy ez bizony nem gyorsjárat, attól, hogy vannak itt olyanok, akiknek ettől sokkal hamarabb megjön a cuccos, attól függetlenül 30-45 naptári nap az általuk is bevállalt szállítás, aliról meg sok esetben 60 nap. Szóval, amikor itt jó páran sírnak, hogy már eltelt 1 hét és még mindig nincs itt a csomag, akkor jó esetben nevetni tudok rajta, de inkább szánakozni...

;) - The Power of the Light Side

(#12032) csongi válasza instantwater (#12021) üzenetére


csongi
veterán

Miert? Az enyem is minis. :)
Bennem az a gondolat merult fel, hogy nem a kuldo oldalt veszik figyelembe hanem az itthoni rendelot. Aki sokat rendel az kerul eloterbe ?

(#12033) alex89 válasza laslie92 (#12015) üzenetére


alex89
senior tag

Az oldalon található FAQ szerint

"5.Are the goods delivered from Germany?

Our goods are mostly shipped from China. For Germany only a small part of our products will be shipped from Germany."

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#12034) csongi válasza laslie92 (#12022) üzenetére


csongi
veterán

Eddig is ezt tettem:)

(#12035) laslie92 válasza alex89 (#12033) üzenetére


laslie92
senior tag

Én ez alatt azt értettem,hogy nem minden termékük van német raktáron!

Chaten beszéltem Mónikával aki felvilágosítást adott erről! és mondta,hogy német raktáron jelenleg rózsaszínű xiaocai x9 van! Ha fehéret szeretnék várnom kell egy hetet!

Ám ha az oldalukon be lehet pipálni,hogy németraktár és akkor csak termékek 20% jelenik meg!

itt nézz szét! Németraktár

[ Szerkesztve ]

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12036) Newseeqa válasza geri188 (#12028) üzenetére


Newseeqa
csendes tag

Szia! Én Szeptember 13.-án rendeltem egy telefont az Ali-ról. 16.-án feladták a telefont Singpost-tal, az akkut China post-tal. Az akku célországba elküldve státuszban van. A telefon pedig: Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Nagyon ideges vagyok már!!! 2-3 nap alatt ki szokta írni hogy küldemény felvéve, de semmi!

[ Szerkesztve ]

Regina

(#12037) Zeki válasza Newseeqa (#12036) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkora fejetlenségek vannak most odaát, hogy tök felesleges stresszelni magad, hogy mi van, mi nincs, miért nincs. Egyszer megkapod.
Aki meg ezt nem szeresse, vegyen itthornól, vagy ha kintről, akkor DHL.

(#12038) alex89 válasza laslie92 (#12035) üzenetére


alex89
senior tag

Feltűnt nekem is egyből ez a szűrési lehetőség. Szerintem innen csak olyat érdemes esetleg venni ami van nekik raktáron, ha ezek közt nem talál az ember számára megfelelőt, akkor pont ott van mint bármelyik kínai webshop esetében.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#12039) Newseeqa válasza Zeki (#12037) üzenetére


Newseeqa
csendes tag

Sok mindent rendeltem már Kínából! Nem azt várom hogy most rögtön megkapjam, csak lássam már végre a küldemény felvéve feliratot hogy tudjam tényleg postára adta az eladó! Lehet fel sem adta, csak lefoglalta a tracking numbert! Ennyi idő alatt azért már ki kéne dobnia rá valamit. Nem de?

[ Szerkesztve ]

Regina

(#12040) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

AntElife
[Shipment Info From Our CS]

All our dear customers, pls get informed for our newest shipment info from Singapore post official : The information of Singapore post is slow to update recent days, for the parcel is shipping to transit in Singapore. The package is on the way now. Please kindly wait for a few days, the tracking number will update soon. So you guys can trace the tracking info another day. Sorry for the inconvenience!
Pls get informed!

From CS team

(#12041) mgy


mgy
senior tag

Tegnap dél óta vámkezelésre vár a csomagom, (meglepően hamar, már ma megjött a bekérő levél) persze már tegnap elküldtem, amit tudtam. Mik a friss tapasztalatok a vámolás időigényéről?

(#12042) Kamelott válasza Palomar (#11991) üzenetére


Kamelott
újonc

Köszönöm, igen így már oké.
Remélhetőleg a repcsi rövidesen elindul.

(#12043) Kamelott


Kamelott
újonc

Más.
Nem tudtok egy megbízható Kínai oldalt ahonnét e-cigit, és hozzá e-liquid-et lehetne venni.

(#12044) Dominó85 válasza Anonymus23 (#12031) üzenetére


Dominó85
veterán

Most nagy változások vannak Kínában, így nem érdemes (ráadásul egy 2USD bőrtok miatt) általánosítani. Igenis az elmúlt időben (a változások és ellenőrzések előtt) többnyire viszonylag gyorsan és felhasználó-barát módon jöttek a csomagok. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#12045) RVR400 válasza Dominó85 (#12044) üzenetére


RVR400
veterán

Ezt megerősíteném, ha a "nagy változások" előtti 220 rendelésemből nem csak 10 db jött volna meg 3 héten belül. :DDD
Mondjuk igaz, ez még bőven a belefér szint, de ha a változások azt idézik elő, hogy mostantól már csak 50-60 napra jönnek meg a cuccok, akkor "igencsak hasznos" módosításokat hajtottak végre, és még sok felesleges munkát adnak a paypalnak is.

(#12046) yourname válasza Newseeqa (#12039) üzenetére


yourname
csendes tag

Nekem a singpost volt az utolsó, aki infot tudott adni a csomagról... Próbáld ezzel.

(#12047) maj-viktor válasza tomy_cz (#11925) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ne örülj annyira... Sorra fordítják vissza a csomagokat, amibe van akku (pl. mobil & tablet)

Bár én most legutóbb SG-s akkuval "szoptam" meg...
De több ismerősnek is HK-s csomagját fordították vissza!

Így tapasztalatomból most nem rendelnék / rendelek HK-val semmiképp nem, de én SG-vel is megjártam, így azzal se... Marad a CN, de ez írtó lassú 1-1,5 hónap... vagy esetleg ha az eladó vállalja, akkor SE-CH-DE post...
Bár most tényleg nagy a kavarodás... még kb. 1-2 hétig, minden bolt - ali-s eladó - ebay-es eladó írja HK-s akku mizéria problémát... Szóval aki jót akar magának, most ne rendeljen HK-val!

(#11958) west76
Többen írtak már ilyet, nekem még nem volt, de aki írta, hogy volt ilyen, abból is az emberek 80%-a mégis a teljes összeget kapta vissza... de volt, aki nem! nemtudni miért vagy hogy...

(#11973) csongi
Ott írtam... ebay-vatera-auchan

(#12020) gossipboy
Ez azt jelenti még mindig, hogy a TNszámot "lefoglalták", de valójába még nem adták fel...

(#12028) geri188
Legalább 1 hét türelem...

(#12032) csongi
Ezt sosem tudjuk meg szerintem, hacsak nincs itt beépített vámos, aki "elszólja" magát

(#12036) Newseeqa
1 hét türelem...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#12048) laslie92


laslie92
senior tag

Teljesen megerősítettek! bár megrendelés után kérdeztem meg normálisan! de most már megnyugodtam!

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

(#12049) KisBundi válasza maj-viktor (#12047) üzenetére


KisBundi
őstag

Nekem van egy RB...CN TN-es csomagom, de már 10.-e óta a reptéren áll.. :F

(#12050) Dominó85 válasza RVR400 (#12045) üzenetére


Dominó85
veterán

Sok dolog miatt szívás mostanában a kínai rendelés. :(((

* Péter - 06302461862 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.