Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49001) vapega válasza kerekfej (#48998) üzenetére


vapega
tag

Egyébként egy cég a kettő.
A miniinthebox-on jellemzően olcsóbb termékek vannak, telefon pl nincs is.
Én eddig mindig meg voltam mindkettővel elégedve.
Reklamációkat korrektül kezelik. Vettem egy T-6 ledes lámpát 11$-ért. A terméklapon szerepelt, hogy lámpa töltő és 2db 18650 akksi járhozzá. A csomagban csak egy akksi volt (persze kibontós vidi mindig készül), megreklamáltam és megkérdezték, hogy visszautaljanak 5$ vagy adjanak kupont. A kupont választottam.

MI 10T

(#49002) vapega válasza szamelia (#48999) üzenetére


vapega
tag

Mit rendeltél EU wh-búl?
Én nem találkoztam még EU wh keresési lehetőséggel az oldalukon...........

MI 10T

(#49003) McMarcee


McMarcee
újonc

SYMA X5C quadcoptert vásárolt valaki mostanság Aliexpress-ről (az elmúlt egy, másfél hónapban)?

Esetleg valami más cuccot, akinek az elmúlt hetekben érkezett meg nagyobb SWISS POST-os csomagja?

(#49004) vampire17


vampire17
addikt

Sziasztok!

Rendeltem banggood-rol quadcoptert, 27-en volt rendeles, most itt tart:

Origin Country - Cache Time:2014-12-02 08:55 - Go to official website
2014-12-02 14:00
Order in transit
2014-12-01 15:00
Order dispatched

Jelenleg meg sem a sved posta, sem a magyar nem mutat semmit, csak a 17track.

Mire lehet szamitani??

[ Szerkesztve ]

(#49005) csubuka válasza vampire17 (#49004) üzenetére


csubuka
őstag

Nekem 3 hét volt, hogy Svédországba jusson, ez még nincs ott, ne félj, nekem most tart hazánkba...

*Karácsonyra nemigen lesz itt :(

[ Szerkesztve ]

(#49006) RVR400 válasza vampire17 (#49004) üzenetére


RVR400
veterán

Eső, havas eső, helyenként ónos eső is várható. :)

(#49007) vampire17 válasza csubuka (#49005) üzenetére


vampire17
addikt

kollega is rendelt ugyanonnan, (4-5 nappal korabban) neki mar jelzi a magyar posta is. Ez mar jelent valamit?

[ Szerkesztve ]

(#49008) Zeki


Zeki
nagyúr

Na megy a paypalon a banggood reklamáció, küldöm nekik vissza, a paypal most úgyis visszatéríti a postát.
Ezek ugyanis csak 3W-osak:
http://www.banggood.com/E14-9W-WhiteWarm-White-3-LED-Golden-Chandelier-Candle-Bulb-85-265V-p-946053.html
Lemértem az Auchan féle energiatakarékos E14-es kis égőket is, a 11W-os 13W-os, a 9 W-os 10W-os.
Video készült nekik a méricskélésről. Megy a youtube-ra fel.

Amúgy nincs szerencsém velük, mert az első adag 3 led, az hidegfényű (nem figyeltem), és az egyik abból nem is működött. Azok is 3W-osak.

[ Szerkesztve ]

(#49009) McMarcee


McMarcee
újonc

Nekem most itt tart a SYMA X5C-m (magyar posta oldalán is csak ennyit látok.):

Swiss Post (Die post): RX353218***CH

Date Zipcode Location Event Weight Additional
18.11.2014 06:26 Asendia Asia Accepted from sender
18.11.2014 06:26 Asendia Asia Arrival at international place of exchange
18.11.2014 06:26 Asendia Asia Send item abroad (Export)

Amúgy 29 napja rendeltem, 23 napja van csomagszámom, de csak 14 napja (november 18-án) került be a nyomkövető rendszerbe.

Remélem jövő héten megkapom már végre...

(#49010) sirperducat válasza raziel01 (#48994) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Ez egy nagy kamu. Facebook? :) A Miniinthebox meg ez ugyanaz. Én kb 1200 csomagot rendeltem tőlük, és min mind megjött, ha valami rossz volt írtam és két nap múlva már a számlámon volt a vételár amit visszautaltak. Biztos van átverő oldal és kamu, de ez nem az! Nem is értem aki létrehozza mit akar ezzel elérni, gondolom valami haszon szerzés a célja..

(#49011) bl4ze válasza sirperducat (#49010) üzenetére


bl4ze
veterán

1200 csomag után ilyen hisztit versz ki VÁM beállás miatt ?
kámoooooooooon :C

.:. bl4ze .:.

(#49012) szamelia válasza vapega (#49002) üzenetére


szamelia
csendes tag

Egy Doogee DG2014- et rendeltem. Amelyik termék alatt van az a zöld jel, az jelenti, hogy EU- ból tudják küldeni. http://www.lightinthebox.com/hu/c/mobiltelefonok_206. Pl. ezen az oldalon is a csillagok alatt van a 24h- s jel, ill. hogy EU- ból jön.

(#49013) beg


beg
veterán

Túl hamar telt le egy óra.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49014) Zeki válasza sirperducat (#49010) üzenetére


Zeki
nagyúr

És mind csak úgy visszautalta a vételárat, nem kérte hogy küldd vissza a terméket?

(#49015) beg válasza Zeki (#49014) üzenetére


beg
veterán

Nem érted? 1200-nál is több jött onnan. Dupla VIP az már, ott nem kérdeznek, svéd bikinimodellek hozzák másnap kp :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49016) bl4ze válasza Zeki (#49014) üzenetére


bl4ze
veterán

Nyilván.

.:. bl4ze .:.

(#49017) kazan23 válasza bl4ze (#49011) üzenetére


kazan23
aktív tag

;) :R :K

(#49018) Zeki válasza beg (#49015) üzenetére


Zeki
nagyúr

Jaja, lehet, meg a kínaiak a Dear Friend-hez vannak szokva, ő meg rájuk szólt mocskoscsúnyán, erre egyből küldték a zsozsót, nehogy kimenjen verekedni, mert valami rettenthetetlen ember lehet ez. :)

(#49019) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Ez így ebben a formában még él?
(USA rendelés lenne)

45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli

A segítséget előre is köszönöm!

(#49020) vapega válasza Zeki (#49014) üzenetére


vapega
tag

Nem tudom neki, hogy volt.
Nekem egy akksi hiánya miatt tulképpen a vételár felét szemrebbenés nélkül visszafizette.

MI 10T

(#49021) RVR400


RVR400
veterán

Nah, a Magyar Posta vámkezelése ismét leszerepelt. A múltkor említettem, hogy 1 rendelést 2 csomagban küldtek el. Be is küldtem 1 emailt a 2 csomagszámmal, hogy ne az legyen, hogy én bontogatom ketté a rendelést, és stb. Erre ma kihozzák az egyik csomagot, elkérve rá a fél ÁFA-t. Hívom az ÜFSZ-t, erre kiderül, hogy a másik pakk ott van letétbe helyezve, és hozzá sem nyúltak, tehát küldjem el arra hivatkozva megint az e-mailt. Akkor lesz még érdekes, ha eszükbe jut arra csomagra a teljes ÁFA-t kifizettetni, mikor a felét most már kifizettem.

(#49022) Zeki válasza tankraid (#49019) üzenetére


Zeki
nagyúr

Magánszemélytől vásárolva.

(#49023) tankraid válasza Zeki (#49022) üzenetére


tankraid
aktív tag

köszönöm!
és hivatalos üzlettől webshop-tól vásárolva mint magánszemély?

(#49024) Zeki válasza tankraid (#49023) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nyisd le a fenti Összefoglalót.
Ha cégtől vásárolsz, alacsonyabbak a vásárlási limitek.

(#49025) Dodman


Dodman
csendes tag

Üdv!

NLPost-os csomagok másoknak is sokat késnek? Nekem már kb. 30 nap :S

(#49026) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Nekem egyre többször az az érzésem, hogy néhány külföldi webshop "beépített ügynököket" tart itt az oldalon... 1200 csomag :Y ... Én egy hónapja hallottam először arról a shopról, pedig már vagy 1,5 éve olvasom ezt a fórumot.

[ Szerkesztve ]

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#49027) molvany válasza tfalcon96 (#49026) üzenetére


molvany
senior tag

Speciel én ahhoz a mondáshoz tartom magam, hogy : Nézd meg elöször ki mondja és csak utánna hogy mit mond :C
1200 :F

[ Szerkesztve ]

WhatsApp :+491737182060

(#49028) kazan23 válasza molvany (#49027) üzenetére


kazan23
aktív tag

Szép kerek a szám és micsoda ünnep itt nekünk a topicban!
Szerencsére lemaradtunk az 1000-es buliról! :DD

(#49029) Wesder


Wesder
félisten

Sziasztok :) aki swiss posttal rendel az 8-10 munkanappal szàmoljon :) nekem ma megjött a THL-em de a trackingben csak annyi volt hogy célorszàgba megèrkezett... se vàm se àfa. a csomagon "ANDROID PHONE" ès 12.78$ volt feltüntetve. (DX.com Nov. 19.-ei feladàssal)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#49030) Crvsh3R válasza Dodman (#49025) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Hali!

Honnan rendelted? Trackingre mit ír?

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#49031) whoever70 válasza Dominó85 (#48935) üzenetére


whoever70
tag

és már TN számot is kaptam, gyorsan postára adta. azt mondta 2 napon belül postázza is, eddig minden oké.
SGpost-ot választottam, remélem hamar ide is ér

(#49032) jojoando


jojoando
senior tag

Tetves posta, már nemcsak a külföldi csomagokat tartsa vissza, hanem a helybeli feladott csomagokat is képes visszatartani, gerinctelenül! Nem írom ide mit szopjanak, ha unják magukat! :( :( :(
Ez a társaság az állami fizetést és plusz zsebbe ötöst, vagy nemkapsz semmit társaság sötét legalja!

[ Szerkesztve ]

(#49033) Dominó85 válasza whoever70 (#49031) üzenetére


Dominó85
veterán

Nekem 2 ÁFA érték alatti csomagom van az országban, az egyik PostNL és a vámosok ülnek rajta. Bluetoothos hordozható sztereó hangszóró. Biztos azért kotlanak rajta, mert tetszik nekik és azon hallgatják a ClassFM-et a többi csomag átvizsgálásakor. Majd ha a benne lévő lithium elem lemerül, akkor hozzám baxarintják talán...

Ez az egész ország egy kész vicc kezd lenni. Azt hiszem hamarosan csatlakozok a külhoni magyarokhoz, mert ez az ország és vezetése biza soha sem becsüli meg a saját népét. A felső tizezer bűzlik a zszizsiktől és a holdudvaruktól (ahogyan minden országban), csak az a különbség, hogy ott a normális életszinvonalat még meghagyják az embereknek (látszólag).

* Péter - 06302461862 *

(#49034) tuningtomi


tuningtomi
aktív tag

Ma kaptam egy sms-t a postától:

Tisztelt Ugyfelunk! Az On reszere RSxxxxxxxxxNL azonositoval kuldemeny erkezett. Tovabbi informaciok www.posta.hu/vam Udvozlettel Magyar Posta. Zrt

Ez most azt jelenti hogy átcsúszott a vámon és kézbesítik?
Vagy még ez után döntik el hogy mi legyen vele és csak annyit jelent hogy már magyarországon van?

(#49035) beg válasza tuningtomi (#49034) üzenetére


beg
veterán

Nem, ez a fizetős sms. Küldheted a papírokat, megnyerted.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#49036) RVR400 válasza tuningtomi (#49034) üzenetére


RVR400
veterán

Ez azt jelenti, hogy küldheted be az adatokat a vámkezeléshez.

(#49037) tuningtomi válasza beg (#49035) üzenetére


tuningtomi
aktív tag

Köszi.
Holnap akkor összeszedem amit tudok és elküldöm nekik email-ben.

(#49038) jojoando válasza Dominó85 (#49033) üzenetére


jojoando
senior tag

Kedves tetves államilag felépített Budaörsi elosztóba 28 órája fekszik, az általam becsületesen kifizetett csomagom továbbítása, mert ezek szerint az ISTEN pénze se elég, hogy képesek legyenek tisztességesen dolgozni, az automatikus rendszeren. Rupótlan brigád az egész! Hiába fizettem, a szolgáltatás NINCS meg!

(#49039) szamelia válasza Wesder (#49029) üzenetére


szamelia
csendes tag

Köszi, épp tegnap rendeltem, ma kaptam SWP- s számot. Remélem karácsonyig ideér.

(#49040) Dodman válasza whoever70 (#49031) üzenetére


Dodman
csendes tag

Kínából rendeltem.
2014.10.25
17:44 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.10.27
19:55 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.10.29
08:28
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

Ezt írták mailben. Nyilvántartásunk szerint a küldemény 10.30.-án vám- és áfa mentesen továbbításra került az illetékes kézbesítő hivatalnak

Azóta többször írtam a postának azt írtak várjak még 30 napot míg kivizsgálják a jogszabálynak megfelelően. Erre már volt egy moderált "szép" válaszom.

Vki azt mondta drogok miatt ellenőrzik jobban a holland csomagokat.

(#49041) sirperducat válasza Dodman (#49025) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Nekem 11.08 rendelés tegnap ért hazánkba. (magyarba :))

[ Szerkesztve ]

(#49042) sirperducat válasza jojoando (#49032) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Ne szidd a magyarokat mert jönnek az őstagok meg a nagyfőnök és kitilt. muhahaha ;]

[ Szerkesztve ]

(#49043) sirperducat válasza Dodman (#49040) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Kapni fogsz sms.t és nyilatkozz hogy mit rendeltél. De konkrét sms-t ne várj amiből következtetni tudsz hogy mit kér a nagy okos madzsar posta. Old meg alapon ;] Én kiveretem a balhét nefélj, 25én landolt a csomagom itthon, és semmi. Kaptak 2db emailt (olyan sablonosat ahogy kell) és ma írták hogy holnap átadják a postának. Woooow Itt sokan írták (okoskák) hogy rajta ülnek akár hetekig. Már aki hagyja. ;] Engem meg nem Pálnak hívnak. Sorry ;)

[ Szerkesztve ]

(#49044) Dodman válasza sirperducat (#49041) üzenetére


Dodman
csendes tag

érdekesség: párom ebben az évben 32x rendelt minden megjött rendben. Én 1x nézek ki valamit amit megrendelek azt ez van......

(#49045) sirperducat válasza Dodman (#49044) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Miért nem a pároddal rendeltetted meg? :U

(#49046) sirperducat


sirperducat
csendes tag

Én is izgulok, mert 20-án rendeltem vagy 400méter karácsonyi égősort, remélem nem kétezertizenötben rakhatom a karácsony fára. :D

[ Szerkesztve ]

(#49047) sirperducat válasza jojoando (#49038) üzenetére


sirperducat
csendes tag

És te ezt hagyod? Írj nekik egy "szép kedves" levelet. Mondtam én már régen hogy a madzsar az madzsar.
Tudod, ha kap egy vállapot meg egy szép szürke zakót akkor mindent lehet neki. Nem érdekli hogy mi a kínod. :O

(#49048) Dodman válasza sirperducat (#49043) üzenetére


Dodman
csendes tag

én is kiverném a balhét ha tudnám kit keressek, telefonon semmit nem tudnak, postaimportot nem tudom elérni. vámosok se mondanak semmit, városi postán még nem járt a csomag. Szerencsétlen postásnénit miattam b***sztatják , nyilatkozzon arról hogy nem volt nála a csomag.

Az emalben pedig semmit mondó, nyugalomra intő válasz jön :S Már nem tudom kit keressek.

[ Szerkesztve ]

(#49049) Dodman válasza sirperducat (#49045) üzenetére


Dodman
csendes tag

mert telefon az nekem lenne és nem neki xD azt nem akartam rábízni :D

(#49050) sirperducat válasza Dodman (#49048) üzenetére


sirperducat
csendes tag

Ide told nekik, én is itt "beszélgettem" velük. postaimport@posta.hu
Telefon nincs nekik, az luxus. XXI századba? ne viccelj. Ezt is közöltem velük.
Ha elküldtél már mindent nekik amit kívánnak akkor mond meg a magadét Csak bátran. Ők is csak egy emberek mint TE! Belőlünk élnek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.