Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54801) gixxergabi


gixxergabi
senior tag

Sziasztok, kis segítség kellene.
Első ilyen esetem hogy nem azt kaptam amit rendeltem, de nem akartam egyből Ebayen "vitát" nyitni, gondoltam írok az eladónak, hogy nem azt küldte amit rendeltem, linkeltem neki is képet.
Viszont a válaszát nem teljesen értettem, és hát a google translate sem egy nagy segítség...
Resend or Refund is acceptable.

Could you please send picture through ebay message. at first and kindly remind me of your mailbox address on ebay message? Is that OK? Let me know, i need this picture as an evidence
for Logistics lesson learn, and try my best to improve our packing work.

If you have any concerns, pls feel free to contact us.

Ha jól értem újra küldi vagy visszafizeti, de nem értem ebay üzenetben hogy küldjek képet (már linkeltem neki) meg minek az email címem neki, azt értem hogy "picsán akarja rúgni a csomagolót". Vagy ha a visszatérítést választom, akkor ott töltsek fel képet? (láttam hogy ott lehet)
Mondjuk én azt szeretném, hogy küldje újra... (bár akkor meg már tuti kicsúszok az időből, ha mégse küldené...)

(#54802) aytukabozs


aytukabozs
addikt

ontopic cikk az indexen

"Mivel tudom, hogy nem ajánlott küldemények esetén a Magyar Posta finoman szólva híján van a protestáns munkaetikának" :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54803) molvany


molvany
senior tag

Sokan " szidjátok itt " a magyar vámosokat. Ki ezért, ki azért.
Nem szidom, nem káromkodok ( tehetném, semmit sem érek el vele ), csak elmesélem az én eseteimet.
Ez Németországban történik.
Két hét alatt a második olyan esetem, amikor el kell mennem a vámra elhozni azt amit Aliról rendeltem.
Az elsö 12 euros érték volt, amikor elmentem érte a megfelelö papírokkal, kezembe adták és szép napot kívánva elköszöntek.
Ma ismét egy Alis csomag, az értéke 15 euro a vámon landolt. Meg kell várnom az értesítöt ( itt így megy ) és vagy holnap vagy holnap után ismét mehetek a vámra elhozni.
Ami bosszantó: a vásárolt érték ugye 15 euro. Mire megjárom oda vissza az utat, ez városi közlekedésben 5,40 euromba fog kerülni. De ugye ez kit érdekel :D
Elméletileg a postát is meglehet bízni ezzel ( visszaküldeni nekik majd a papírokaat ) de ez idöbe tellik és talán költsége is van. Ezt még pontosan nem tudom, még utánna kell keresnem részletessen.

Tehát itt, elméletileg " fejlettebb lenne " az ilyen vámolós dolog, vagy ha nem akkor rugalmasabb talán, mégis itt sem megy minden olyan simán. :(

WhatsApp :+491737182060

(#54804) bl4ze válasza molvany (#54803) üzenetére


bl4ze
veterán

Szerintem ezt ott helyben a vámhivatalban érdeklődd meg, nem éppen humánus eljárás.
A vámhivatalhoz nincsen egy email, fax ahová te elküldheted az anyagot a küldeményről és akkor nem fáj közel 6 EURO-ba az utazás, stb....

Ez Németország melyik része egyébként ? ?

.:. bl4ze .:.

(#54805) mák


mák
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Először vásárolnék külföldi webshopból. Sokat olvasgattam és megerősítést szeretnék kérni.

Ezt a telefont néztem ki.

Ha jól értem, akkor erre atelóra nem jönne rá az áfa és vám mert az eu-ból érkezik.
Ha nem javítsatok ki légy szíves.

Megbízható ez a bolt? Volt valakinek tapasztalata?

Köszönöm.

Üdv:
Laci

mákosnudli

(#54806) beg válasza mák (#54805) üzenetére


beg
veterán

Igen, EU készletes. A boltról ennyit tudunk.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54807) molvany válasza bl4ze (#54804) üzenetére


molvany
senior tag

Nem éppen egy humáus dolog, az tény. Itt minden ilyen küldemény elöször Frakfurtban landol. Ott kerül vám elé. Ha ott látnak vagy nem látnak rajta valamit, kerül tovább a " helyileg hozzám tartozó " vámhivatalba ( vagy szó nélkül kihozza a postás ). Na innen a vámhivatalból kapom majd a levelet ( hogy van - e más formája nem tudom ) amiben kérik az adatokat.
Ja, ezt onnan tudom, hogy ma a vámra érkezett ( itt helyileg ) hogy a posta honlapján lehet követni és ott látszik, hogy a vám vette ma át.
Még olvasgatnom kell, de talán el lehet küldeni valahogy az adatokat. De annyit már olvastam, hogy ez megint legalább egy hét és a posta is felszámol erre valamit pluszban. Hogy ez megéri - e ( kevesebb mint 5,40 ) és mennyi idö, ez is egy matematika :F
Ez itt a föváros.

WhatsApp :+491737182060

(#54808) Laza... válasza mák (#54805) üzenetére


Laza...
addikt

Tegnap láttam geekbuyingon ha jól emlékszem 219-ért. Gearbestet sokan utálják, lehúzós banda - google a barátod

Never give up!

(#54809) mák válasza beg (#54806) üzenetére


mák
tag

Köszönöm!

a paypal talán megvéd.....

mákosnudli

(#54810) beg válasza mák (#54809) üzenetére


beg
veterán

Másfélszer többen szidják, mint dicsérik de te tudod.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54811) bl4ze válasza molvany (#54807) üzenetére


bl4ze
veterán

Ah,értem.
Szopás.
Igen, Frankfurt a hub - régen én is vámoltattam ott dolgokat.

.:. bl4ze .:.

(#54812) k.kristof válasza trebrona (#54798) üzenetére


k.kristof
őstag

Köszönöm. Április 16-ig van ideje megjönni, ha nem, úgyis nyitok case-t eBayen.

(#54813) vapega


vapega
tag

Méghogy mostanában lassú az NL-post......a második cucc ebben a hónapban a márc. feladás és érkezés.

2015-03-17 08:45
The item is at the local delivery office
2015-03-14 00:48
The item is being processed by customs
2015-03-14 00:46
The item has been processed in the country of destination
2015-03-13 16:25
The item is on transport to the country of destination
2015-03-13 07:18
The item is on transport to the country of destination
2015-03-13 01:40
The item is at the PostNL sorting center
2015-03-11 03:30
The item is ready for shipment
2015-03-10 08:42
The item is pre-advised

MI 10T

(#54814) Turbobacsi válasza vapega (#54813) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

honnan, kitől?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#54815) vapega válasza Turbobacsi (#54814) üzenetére


vapega
tag

Banggood a mostani előtte a Focalprice

[ Szerkesztve ]

MI 10T

(#54816) Turbobacsi válasza vapega (#54815) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ha a kínai Banggood, akkor ez remek!

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#54817) maj-viktor válasza molvany (#54803) üzenetére


maj-viktor
őstag

Már megbocsáss, de ez itt is így működik...
Ha vámkelezik, akkor fizetni kell +2.000 Ft-ot vámkezelés címszóval... Vagy ha nem a postát bízod meg, hanem te bemész személyesen, akkor valami +1.200 Ft-ért tudod egyénileg személyesen vámkezelni a küldeményt...

Az meg, hogy olyan csomagot fognak ki, ami nem 22€-érték feletti, azaz ÁFAköteles pech részedről... a személyes átvetel meg gondolom azért kell, mert esetleg röntgenen olyat láttak, ami nem tűnik legálisnak behozatni... pl. fegyver, stb.

Megtudnád mondani, hogy mik voltak konkrétan a termékek, amikor személyesen bekellett menned "vámkezeltetni"?

(mert ez magyarba is így működik, hogyha hamis-illegális cuccnak "tűnik" bontanak és/vagy behívnak személyes megbeszélésre, hogy ezt te rendelted-e / hogy gondoltad / hozzájrulsz-e amegsemmisítéshez, ha olyan a termék, stb.)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54818) beg válasza maj-viktor (#54817) üzenetére


beg
veterán

Eshetnének már végre betűk a szótáradba. Tudom, hogy direkt csinálod, de amikor fél oldalt gépelsz, előadod a liturgiádat, akkor vedd a fáradságot leírni a helyes ország+ba-be, ban-ben ragozást sokadszorra is.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54819) bl4ze válasza maj-viktor (#54817) üzenetére


bl4ze
veterán

magyarba is így működik

...könyörgööööööööööööm ! ba-be ne már !!!!!!!!!!

.:. bl4ze .:.

(#54820) Laza... válasza maj-viktor (#54817) üzenetére


Laza...
addikt

Németország, más ország, más szabályok. És még mindig Magyarországon

Never give up!

(#54821) molvany válasza maj-viktor (#54817) üzenetére


molvany
senior tag

Ennek pl. semmi köze sem a vámoláshoz, sem az akármilyen kiadásokhoz.
Kb. 10 napja hoztam el egyet, 12 euro érték. Elvittem a papírokat ( termék, fizetés ).
Behívtak, megkérdezték mi van benne ( papíron is az volt ). Mondtam mi.
Megköszönte, kezembe adta, szép napot kívánt és elköszönt. Még ki sem bontatta ott helyszínen velem.
Különben nagyobb méretü fóliák voltak benne ( kb. A4 - es méret ).
Most is az van benne.
A multkorinál tippelek, mi lehetett a gondjuk a vámosoknak ( de ez is csak egy tipp ). A süket Kínai ráírta az árát ( 14,29 dollár ) és a Gift kockát is bepipálta.
Vagyis ajándék is és fizetös is. De mint mondtam, ez csak egy feltételezés részemröl.
Hogy most mi a bajuk, nem tudom. Max. ha a küldeményt meglátom, tippelhetek valamire ( vagy ha mondanak valamit ).

Tehát ezt ami már volt, hogy lehet " vámkezelésnek " nevezni , nem tudom. Vagyis az is, mert a vámon van és azok gyönyörködnek benne. :D

WhatsApp :+491737182060

(#54822) maj-viktor válasza aytukabozs (#54802) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nagyon jó...

Ajánlom figyelmébe a múltkori pár nappal ezelőti flamewar részvevőinek a posta válaszának ezen részét...

"Az ebben foglalt előírásoknak megfelelően a feladó jogosult kártérítésre, mivel a küldemény a feladó tulajdonát képezi mindaddig, amíg a kézbesítés meg nem történik. A címzett csak akkor jogosult kártérítésre, ha a feladó lemond a kártérítési jogáról a címzett javára. Ezt a feladó a külföldi postaigazgatásnál kezdeményezheti, amihez az MP Zrt. egy angol nyelvű igazolást állít ki."

Amikor ugyebár írtuk, hogy ha te jelzed az eladónak, hogy nem jött meg / ellopták / elveszett és ez a trackből látszik, akkor kártérít az eladó / PayPal, etc. (nem ért kár... visszakapod a pénzed, így a rendőrség nem nyomoz... hiába van egy "tolvajunk")
(persze ezen felül még mindig tehetünk rendőrségi feljelentés... vagyis megint rosszul fogalmazok! TEGYÜNK FELJELENTÉST! De a "tolvaj" megkerülésére ne várjunk túl sok reményt... meg a rendőrséget is lepattintja a posta, hogy a feladó kártalanítva lett, így nem ért senkit kár! Ez most olyan, hogy a boltból ellopnak egy csokit (de ott van kamera pl. azonosítás / tettenérés), a tolvajt elfogják, megtéríti a kárt (visszaadja - kifizeti), ezen felül persze "bűnt követett el", de mivel 50E Ft érték alatti, így csak szabálysértés... kap egy enye-benyét és menj utadra... Most van a "háromcsapás törvény" ugyebár, ha valakit 3x "rajtakapnak"... gyorsított eljárás és börtön! De ez sem ilyen feltételnül az ilyen piti tolvajok kapják / megússzák, persze volt - van már példa ilyenre is, hogy pl. röhejes dolgokért kap elzárást / közmunkát... pl. nem nyírja le a füvet a területén / szemetelés / nem zebrán átkelés, stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54823) maj-viktor válasza beg (#54818) üzenetére


maj-viktor
őstag

A kedvetekért legközelebb "jól írom le", amikor ti is tudjátok, hogy én így használom és direkt nem javítom (múltkor megbeszéltük)... még ha helyetelen is...

(#54820) Laza...
Tudom jól, hogy nem magyarországi, hanem német... ha figyelmesen végig olvasod a kommentemet, talán lejön belőle, hogy úgy fogalmaztam... hogy "itt is" (értsd Magyarországon)

(#54821) molvany
Itt a "nyilatkozatod", amiről beszéltem:
"Behívtak, megkérdezték mi van benne ( papíron is az volt )."

Papíron random dolgok szoktak lenni, aki rendelt külföldről sokat, az tudja... "Home Accesories" - "MP4 Player" és társai... ezzel az a baj, hogy nem konkrét megnevezést és árakat használnak a kínaiak... hanem általános "kategóriát"... Azaz ha te rendelsz egy mobilt, helyesen a CN22-n rajta kéne lennie a típusának is, nem csak hogy "mobile phone", ami amúgy "MP4 player" szokott lenni...

És rákérdeztél, hogy amúgy ezt e-mailbe nem lehet lerendezni vagy hogy neked ez "macerás"!?
(mert ha tényleg nem ilyenről van szó, hogy "illegálisnak tűnő cucc", vagy már bontási fázisos a csomag, akkor ez felesleges körnek tűnik... persze én csak a magyar viszonylatot tudom, de azért kétlem, hogy Németországba ilyen macerás lenne a vámolás... oda is elég sok csomag megy - több mint ide Magyarországra)

Bár itt is volt már aki írt, hogy Romániában is elég "cifrán" és korlátozottan lehet vámoltatni / átvenni a vámos - külföldi csomagokat... szal nem lepődnék meg!

(egyik legjobb haverom most tanul / tanult "vámosnak", jó magam is eléggé benne vagyok a témában... nem - nem vagyok NAV-os még mielőtt valakinek ez szúrna szemet! :D)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54824) beg válasza maj-viktor (#54823) üzenetére


beg
veterán

"...de azért kétlem, hogy Németországba ilyen macerás lenne a vámolás..."

Egyszer majd csak sikerül....

Én csak azért szólam, mert lehet, hogy így használod még ha hibás is, de ezzel magadat degradálod le. Ha így neked megfelel, ám legyen. Majd olvassuk parasztba.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54825) molvany válasza maj-viktor (#54823) üzenetére


molvany
senior tag

A " Papíron is az volt " alatt azt értettem, hogy az volt, amit megrendeltem ( a megrendelési oldal volt kinyomtatva ) + a fizetés.
Tehát itt nem volt és most sincs " kavarás ". :N
Mint írtam, tippeltem, az lehetett akkor a gond, hogy " Gift " is volt és még ára is volt. Ez egyben kissé érdekes :K
Multkor nem kérdeztem rá, nem - e lehet másképp rendezni. Csaak fórumokon olvasgattam, és " ráérös idöket " írogatnak.
Hidd el, annak ellenére hogy itt esetleg " fejlettebben " müködik ez, attól még megvannak az ilyen esetek. Szerinted mennyivel több " küldemény " érkezhet ide naponta mint mondjuk MO - ra. Csak tippelek: kicsivel, kicsivel, több :K
Majd holnap ( vagy holnap után ) ha megkapom a levelet, lehet többet tudok.
Azt már tudom, hogy a levelük nélkül semmire sem lehet menni. Sem írni, sem elmenni. Ezt a múltkori alkalommal megkérdeztem telefonon, amikor már tudtam hogy menni kell majd, de még a levelük egy bizonyos papírral még nem érkezett hozzám meg. Akkor mondták, hogy azt meg kell várni.

WhatsApp :+491737182060

(#54826) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Nem a legfrissebb, de mégis.. (2015.01.23.ás szal nem tavalyi, hanem már idei) vámkezeléses papír amit ajánlottan küld ugyebár a posta... Erre írtam régebben, hogy "végre megjelent rajta a "Garanciális javítás" opció is"... amiből sok probléma szokott lenni ugyebár... itt is... hogy újraáfázzák, stb. (szal azért tudnak ezek a "postások - NAV-osok" is "fejlődni"... csak elég lassan! :D)


&

(Bocsi a szar mobilos képért... talán ha kifolyik a szemed, eltudod olvasni... majd megpróbálom bescan-elni ha lesz időm!)

Rajta:
A) Posta vámkezelés (szabad forgalomba bocsátás vámeljárás).
A szolgáltatás díja: 2.000 Ft

B) Árutovábbítás
A küldeménynek a címzettre területileg illetékes NAV igaztgatósághoz történő továbbítását jelenti CN23 vámáru-nyilatkozattal, a küldeményt a Magyar Posta Zrt. - jelen nyilatkozat átvételét követően legkésőbb a következő munkanapon - a kézbesítési postára továbbítja, ahonnan Ön vagy megbízója a CN23 vámaru-nyilatkozatot átvéve tudja kezdeményezni a csomag vámkezelését a területileg illetékes NAV Igazgatóságon, ezt követően a CN23 vámáru-nyilatkozat NAV által leigazolt példányával tudja átvenni a küldeményét a kézbesítő postán. Tudomásul veszem, hogy a küldemény NAV-nak történő árubejelentési tevékenysége után a Magyar Posta Zrt. 1.100 Ft vámközvetítési díjat számol fel, amelyet kézbesítéskor kell megfizetni.

C) A vémkezelés elvégzésére: ________ közreműködőt bízom meg - 1.100 Ft

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54827) D.CS.


D.CS.
csendes tag

Sziasztok, kis segítséget, magyarázatot, tanácsot kérnék tőletek

Első vásárlásom ejtettem meg a tinydeal-ről. Rendeltem pár apróságot, autós mobilt töltő, egy kábel, led izzót stb. Összesen 2500 ft volt az egész, és mivel mindössze kb 500 forint volt a postNL-es regisztrált küldemény felára azért azzal választottam. A Csomag megérkezett rendben, vámolás sem volt. Minden ép, tökéletes.

Viszont a csomagon egész más összegek szerepelnek mint amennyiért megrendeltem. A végösszeg 29 dollára jön ki, szóval közel 3x-osa annak amit én kifizettem. Miért lehet ez? Most ebből nem lett gond, de mi lesz ha mondjuk nagyobb összegben rendelek úgy 40 dollárért és 120-at írnak majd a csomagra? Akkor vámnál gondolom a 120 dollár után kéne adózni, az pedig elég kitolás lenne.

Mit lehet tenni hogy ezt elkerüljem és valós összeg után fizessek vámot ha úgy alakul?

(#54828) maj-viktor válasza D.CS. (#54827) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ezzel nem tudsz mit csinálni... random szöveget (tartalmat) és értéket szoktak ráírni... ~10-30$ között! (hogy áfa-vámérték alatt maradjon... ezzel trükköznek a csomagoló kínaiak)

De ez a vámosokat amúgy sem hatja meg... utalási bizonylatot (bank - PayPal) kérnek!
Szal nem kell aggódnod! Ha megfogják úgyis fizetsz... ha meg áfa-vámérték alatti (22 €) a csomag VALÓS tartalma, akkor nincs plusz teher.... egyébként meg +27% ÁFA és 2.000 Ft vámkezelési költség! a ~7E Ft feletti csomagokra meg a 150€ felettieknél 2,5% általányvám

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54829) maj-viktor


maj-viktor
őstag

Egyébként addig örüljetek / örüljünk, míg csak az "értékesebb csomagokra" utaznak a vámosok... (mobil-tablet, stb.)...
Mert most sincs már kánaán, de majdha a költségvetés kitalálja, hogy több ÁFA kéne a külföldi csomagokból... több vámost beállítanak, mert ez tuti pénz... annyi csomag jön és ahhoz képest csak keveset "fognak meg - vámoltatnak".... aztán majd ráutaznak, hogy a műanyag bizbaszokat is megvámolják, mert túllépted 1eurócenttel a 22€-s határt... és lesz nemulass! :D
Csak a szerencsére vagy sajnos a vámos sem hülye... egy gyarkorlott vámos már a csomag csomagolásából / ráírt érték / megnevezés / méret / súly / súlye eloszlásából / szagából :D megmondja, hogy ez most egy mobil vagy csak egy 10-20$-os bizbasz csomag! Szóval őket sem kell félteni... ami kétséges, az úgyis röntgen... ami még röntgenen is kétséges, az "hivatalos bontás"... (de itt elsősorban az illegális cuccokra utaznak, nem arra, hogy kevesebb érték van ráírva, persz arra is)

Illegális: drog (mondjuk ez pont nem röntgenes történet, hanem blöki kiszagolós), fegyver, és egyéb tiltott dolgok, amik nem hozhatóak be az országba amúgysem... illegális - hamis mobil - ruha megint más téma... ott az adott forgalmazó - márka képviselete a szakértő... ahogy pl. itt is volt már pl. ilyen izé "autódiagnosztikai kábel", hogy azt is illegális behozatni mivel adott cég kizárólagos importőr, stb.

Ilyen illegális - hamis cuccok esetén ugyebár lemondás a jogokról és jóesetben (számodra) 0Ft-os megsemmisítás... vagy még azért is fizethetsz plusz 10-20E Ft-ot...

Abba persze ne menjünk bele, hogy ez csak az elmélet meg a "törvényes mód az egész procedúrára", a valóságban záporoznak be a országba a hamis cumók... szerintem ha csak 1%-át "fogják meg", már sokat mondok... lásd "volt Kínai piac" vagy bármely piac - Ázsia Center... vatera.... mindenhol kapsz kamu iPhone-t, kamu Samsungot, kamu Adidas-t, kamu Nike-t, kamu luxus márka (minden jött ment Louis Vuitton táskával flangál a városba... azt hagyjuk milyen gáz szerintem.. fogatlan cigányasszony is félmilliós luiszvuttyon-nal mászkál... aham... nem kínai piacos koppintás 5E Ft-ért az 500E-s táskának) stb. csakhogy a 2 legnépszerűbb hamisítási kategóriákat mondjam... műszaki cikk és ruha

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#54830) D.CS. válasza maj-viktor (#54828) üzenetére


D.CS.
csendes tag

Kösz az infót! Az, hogy adót/vámot kell fizetni rá jogos, bele kalkulálom. Csak annyi után fizessek amit valóban kifizettem érte és ne kitalált 3x-os érték után.

Egyébként a Pandawill-es 10% feláras vámbiztosítást próbáltad már? Vagy bárki más. Állítólag minden vámköltséget visszatérítenek ha ezt a 10 százalék felárat kifizeted

(#54831) tahepa


tahepa
senior tag

(#54832) Phvhun válasza tahepa (#54831) üzenetére


Phvhun
őstag

vótmá

(#54833) tahepa válasza Phvhun (#54832) üzenetére


tahepa
senior tag

Egy újszülöttnek minden új....még nem volt tehetségem visszaolvasni...

(#54834) aytukabozs válasza tahepa (#54831) üzenetére


aytukabozs
addikt

"Ha a postások a biztosított, ajánlott küldeményt is képesek elveszíteni, akkor igaz-e, hogy csak azért nem hagyták még el a fa*****t, mert az hozzájuk nőtt?"

Ezen (is) besírtam. :DD

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54835) paulkaresz válasza D.CS. (#54830) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

ma néztem,van az már 20% is.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#54836) wolpertinger


wolpertinger
csendes tag

Sziasztok! Ezt tudja valaki milyen TN? :U YC55...2894YW

Soha nem találkoztam ilyennel.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#54837) aytukabozs válasza wolpertinger (#54836) üzenetére


aytukabozs
addikt

Yanwen re keress rá itt a topicban...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54838) Dluinet válasza wolpertinger (#54836) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a TN nem "R" kezdődik?
Mert nemzetközileg csak azt ismerik el, ami meg nem, azt max országon/szolgáltatón belül működik

ez gondolom yanwen kamu TN lehet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54839) Laza... válasza wolpertinger (#54836) üzenetére


Laza...
addikt

Kamu TN. A topicban csak idén eddig 2 milliószor volt

Never give up!

(#54840) wolpertinger válasza Dluinet (#54838) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Nem. Ma adta meg. És ami érdekes hogy 35$ felett adnak TN-t, és ez a rendelés nincs annyi.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#54841) aytukabozs válasza wolpertinger (#54840) üzenetére


aytukabozs
addikt

Előre megjósolom hogy bármi is van benne, az lh721-es lufthansa gép fogja hozni... :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54842) Dluinet válasza wolpertinger (#54840) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt akarom mondani hogy a TN "R"-rel kezdődik, ami nem, az nem nemzetközileg elfogadott TN

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54843) lililááá válasza aytukabozs (#54841) üzenetére


lililááá
tag

És holnap már itt is lesz :C

(#54844) wolpertinger válasza aytukabozs (#54841) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

:C :DD

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#54845) wolpertinger válasza Dluinet (#54842) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

De akkor minek ad meg ilyet? Még az is jobb ha nem ad semmit.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#54846) Dluinet válasza wolpertinger (#54845) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ali-n kötelező adni, ad TN-t, de nem fizet érte, ezért nem is működik
ad is, meg nem is, ez ilyen kiskapu

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54847) stinky14 válasza maj-viktor (#54829) üzenetére


stinky14
csendes tag

Ooo a hamis cuccokat megoldják okosba a kinaiak. Rendeltem egy bookair másolatot.. Fizetés után jöttem rá, hogy ezzel igen ráfázhatok. DHL hozta. Vámot természetesen fizettem. A Gépen egy hatalmas mintás fólia volt összes márkajelzés eltakarva. Első látásra én is azt hittem más :D

(#54848) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!

Kérdésem lenne ismerősnek kéne rendelnem telefont.
De fél év óta minden telefont vámolnak már.(4-5 rendelés)
Előtte volt,amikor sikerült átcsúsznia.
És az a legjobb,ha rossz,vagy nem megfelelő,akkor is bukom a vámot.
Illetve a vámdíjjal együtt nehéz(szerintem lehetetlen eladni).
Mi a tapasztalat,valóban szigorúbb lett a vám?És sokszor vámolnak,vagy csak én vagyok pehhes?

Köszönöm előre is.

Avatar

(#54849) aytukabozs válasza GAbre (#54848) üzenetére


aytukabozs
addikt

Inkább másfél-két év lesz az a fél év,
de kb válaszoltál is magadnak.
Dolgoznak a navosok, ennyi.
Átcsúszó csomagok persze még mindig akadnak, de erre rendelést alapozni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54850) szjoci válasza szjoci (#54702) üzenetére


szjoci
őstag

Hogyha "Left international place of exchange" van a tracklogban, akkor megvámolták, vagy átengedték a csomagom? Ha átengedték, akkor kell fizetnem valamit? Nem kerestek, nem kértek be számlát. Évek óta rendelek kisebb-nagyobb értékű dolgokat külföldről, és eddig ez az első csomagom amit vám elé állítottak, innen a tanácstalanság :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.