Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102001) Ixion77 válasza Ixion77 (#102000) üzenetére


Ixion77
őstag

Megtaláltam

Referrer Rewards:
$10 credit for every friend who signs up and makes a purchase
$100 credit if 10 referred friends make purchases
Chance to get 100% cashback on future purchases
Receive special badges and ranks based on the number of referrals

Friend Rewards:
$10 credit on signing up and making the first purchase
Up to 50% discount coupon for first purchase
Exclusive new user deals and offers
Cashback on purchases for joining via the referral link

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#102002) MARVEL


MARVEL
tag

A mai nap folyamán Japánban feladtak nekem egy csomagot. A FedEx tracking szerint 26-án fogják kézbesíteni... Ez reális? Vagy csak rossz a tracking kalkulációja? A vámolás a FedEx-nél hogyan zajlik? Az áfát a futárnak kell majd kifizetnem?

(#102003) robag93 válasza MARVEL (#102002) üzenetére


robag93
tag

Simán reális lehet. Én kaptam már USA-ból 2 nap alatt csomagot. Sőt Angliából késő délutáni rendeléssel másnap délben.

(#102004) mexel válasza Ixion77 (#102001) üzenetére


mexel
veterán

Akkor én is kerítek meghívót, vagy ha regizel küldhetnél egyet :)

(#102005) kgyuri válasza mexel (#102004) üzenetére


kgyuri
tag

Küldtem PÜ-t.

(#102006) kgyuri válasza kgyuri (#101991) üzenetére


kgyuri
tag

Temu rendelés státusz:
Kaptam ezt a csomagszámot: PNLUC08420998asdfghjklqwertzu
Posta nem látja, telefonon nekik. :((
Csomag állapota:
In Transit
Customs clearance completed October 19, 2023, 05:26 am
Why is Magyar Posta tracking not updated?

Írtam érdeklődő e-mailt a inquiry@ecsc-logistics.com , merre tart a csomag.

A kedves postás néni elmondta, ha ilyen "P"-vel kezdődő csomagot kapunk, akkor azt már vámkezelte ez a cég:
[ECSC]
Ha ők atadják a postának, ők már akkor, mint belföldi csomag fogják kihozni az adott címre.
Várom az ECSC válaszát jelenleg. :K

(#102007) Staradder


Staradder
tag

Néztem német pc webáruházból alkatrészt (posta költséggel együtt is olcsóbban a magyarnál).
Tudtok olyan eu-n belüli pc webáruházat ami magyar országra is szállít, de nem olyan drága mint a német szállítási költség?

(#102008) MARVEL


MARVEL
tag

Sziasztok! FedEx csomagnál értesítenek, hogy mennyi áfát/vámot kell fizetnem? A nyomonkövetés szerint holnap kézbesítik... Már Budapesten van, az EU-ba Belgiumon keresztül érkezett be. Nem tudom ez számít-e...

(#102009) MARVEL


MARVEL
tag

A FedEx értéknyilatkozatot kért tőlem, mert eltér a feladó által megadott és a bizonylaton szereplő összeg, nagyjából 8000Ft-al... Mire számíthatok?

(#102010) MaxxDamage válasza MARVEL (#102009) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én 1x küldtem azzal UK-ba Brexit után.
Oda én fizettem, vissza ami jött azt a feladó fizette teljes mértékben.
Garis alkatrész csere volt újra.

Esetedben ha te vettél valamit, akkor tiéd a teljes költség sajna. :K :U

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102011) adamcsoka23 válasza kgyuri (#102006) üzenetére


adamcsoka23
újonc

Van már valami fejlemény a csomagszámmal kapcsolatban? Nekünk is a P-vel kezdődő szám van csak
Köszönöm

(#102012) MARVEL


MARVEL
tag

FedEx-nél mit jelent az "International shipment release - Import" státusz?

[ Szerkesztve ]

(#102013) MARVEL


MARVEL
tag

És ez? Clearance Delay, Held, cleared regulatory agency(s) after aircraft/ truck departed.

Magyarul azt írja ki: Vámkezelési késedelem...

[ Szerkesztve ]

(#102014) Secretknight válasza MARVEL (#102013) üzenetére


Secretknight
aktív tag

Pontosan azt jelenti.Vámeljárás alá vonták,ezért késni fog a kézbesítés.Nem tudom milyen cucc ez,de vagy vámköteles,vagy áfáztatják,vagy semmi csak vámvizsgálat alá vonták,mert miért ne...

(#102015) kgyuri válasza adamcsoka23 (#102011) üzenetére


kgyuri
tag

Szia,

Igen most hozta az MPL a Temu csomagot! :C

Kibontás még most jön, de ha ilyen gyorsan és semmilyen plusz költség nem adódott hozzá a megrendelt árukhoz, akkor kap tőlem egy nagy piros pontot a TEMU. :R
Az ECSC persze nem válaszolt érdeklődő levelemre, hol tarta a csomagom. :(

[ Szerkesztve ]

(#102016) kgyuri válasza kgyuri (#102015) üzenetére


kgyuri
tag

Ecsc-nek is kis pirospont, ma reggeli 8:30 válaszlevelük: :K

Dear Customer,

We checked that your parcel has arrived your country so it will deliver by local post office, please contact with the nearest post office with your tracking number. Let us know if anything we can help. Thank you for your inquiry.

Best regards
ECSC Customer Service Department

(#102017) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv!

Csak egy kérdés... A FedEx-nél a vámkezelés és az áfa összegét hogyan kell kifizetnem? Küldenek díjbekérő e-mailt vagy a futárnak kell odaadnom az összeget? Ha lezárult a vámkezelés és a futár nem kér az átadás során semmit sem akkor abban az esetben mi a helyzet?

(#102018) adamcsoka23 válasza kgyuri (#102015) üzenetére


adamcsoka23
újonc

Köszi szépen :R

(#102019) rapcsok1 válasza Szállító76 (#94530) üzenetére


rapcsok1
újonc

Szia!

Én most ugyanebben a cipőben járok, Neked hogyan végződött anno?

Köszi, Balázs

(#102020) rapcsok1 válasza jojoando (#100727) üzenetére


rapcsok1
újonc

Szia! Megjött végülis?

(#102021) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

AliExpress-en hogy tudok üzenetet küldeni egy eladónak, akitől vásároltam?
Sehol sem találtam ezt az opciót, csak Review és Refund-ot.
Másik: hogy lehetne megoldani, hogy ne váltson át rendszeresen valami arab nyelvre?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#102022) jojoando válasza janos666 (#102021) üzenetére


jojoando
senior tag

Az internetes előzmények törlésével, azaz a cookik törlésével, de ezt a bezárt böngésző után a Ccleaner megoldja, csak be kell állítani.

(#102023) Jahno válasza janos666 (#102021) üzenetére


Jahno
őstag

Itt az üzenet gombocska, megnézed a vásárolt listát és megtalálod:

(#102024) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

:R
#102022 jojoando - A sütiket nem szoktam törölgetni, mert frusztráló újra belépni és agree/disagree-t nyomkodni miattuk. De majd kigyilkolom az Ali-ét.
#102023Jahno - Ezt szépen elrejtették. :Y (De közben kiderült, hogy jó a kütyü, csak az én régi tápcsatimat kellett megtisztogatni, mert ez érzékenyebb rá.)

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#102025) User42


User42
csendes tag

Sziasztok,

Találkozott már valaki ilyen nyomkövetési státuszzal?

"MisSort not received"

Ez mit jelent? A missort az, hogy rossz helyre továbbították, az addig oké, de az, hogy "missort not received..." az mi?
Az USÁ-ból rendeltem, most a PostNL-nél van már hetek óta, és ez a legutóbbi státusz náluk. Ilyet még nem láttam. Vajon visszaküldik az USÁ-ba? :-/

[ Szerkesztve ]

(#102026) Boond válasza mexel (#101999) üzenetére


Boond
addikt

kiderült mire jó?

(#102027) Revan29


Revan29
csendes tag

Eddig mindig automatikusan vámkezelték az EUn kívülről érkező csomagjaimat. Csak beírtam az azonosítót, a kódot, és már fizethettem is az ÁFAt. Most meg zsinórban harmadszor kérik a papírokat a visszaigazolásról, banki fizetésről, stb, mint évekkel ezelőtt.
Más is tapasztalt ilyet?
Mi történt, össze omlott a posta automata rendszere? 

Ráadásul ilyenkor állat módjára feltépik a csomagot, kibontanak mindent és közben összetörnek ezt-azt. Ennyire ráérnek most? :((

[ Szerkesztve ]

One Vision! One Purpose! The Technology of Peace! Peace Through Power!

(#102028) zseko


zseko
veterán

Tudom hogy sokszor volt már, hogy hogyan is kell kitölteni a mailboxde címzést, de érdekes problémába futottam. Beregisztráltam az oldalra, emailben elküldte a kitöltési menetet (ami nem egészen az ami az itt ajánlott [minden egy sorba a névnél]):

Vagyis ez alapján így kellene kitölteni az Amazonnál, ha jól értelmezem:

Itt a topikban ellenben inkább azt olvastam, hogy a Full name mezőbe mindent, először a Mailboxde.com GmbH, majd a név+ID-t is ide írni.
Na most itt futottam bele a problémába... túl hosszú a nevem, nem fér ki, lemarad az ID sorszám fele...
nem is tudom hogy a röhögős, a sírós, vagy a kérdőjeles szmájlit rakjam ki :)

Meg azt sem hogy mit csináljak, okés-e ez így, ahogy a képen töltöttem ki, vagy csináljak új regisztrációt, 'rövidített' névvel.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#102029) MaxxDamage válasza Revan29 (#102027) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes...
Nekem mikor EU-s kötelező nem EU-ból érkező rendelések VÁM/ÁFA kötelesek...az elején minden csomagom így jött, most már egy ideje nem fizetek semmit, jön minden úgy mintha EU-ból érkezne, aztán Kína a legtöbb feladási hely, de volt USA is ! :K

Olyan mint régen volt... :B /lekopogom!/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102030) Buster012 válasza zseko (#102028) üzenetére


Buster012
csendes tag

Én is pontosan ugyan így állítottam be és mostanában tervezek vásárolni. Esetleg valaki meg tudja erősíteni, hogy ez a jó módszer? :R

(#102031) Atomgeszi válasza zseko (#102028) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Amazon nem szállít mindent is Magyarországra?

(#102032) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Én is elakadtam egy külföldi rendelés során.
Francia webshop. Csak francia címre szállít. Sajnos sehogy nem tudom rávenni őket országon kívülre való szállításra

Sajnos ismerőst sem tudok leakasztani, aki ott élne.

Van valami megoldás? :F

(#102033) zseko válasza Atomgeszi (#102031) üzenetére


zseko
veterán

Nem.

Pl: [link]

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#102034) Revan29 válasza Revan29 (#102027) üzenetére


Revan29
csendes tag

Más nem tapasztalta ezt, hogy bekeményítettek a vámosok? Vagy csak rámszálltak?

One Vision! One Purpose! The Technology of Peace! Peace Through Power!

(#102035) MaxxDamage válasza Revan29 (#102034) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kérdés mit vettél (érteke?) honnan/hogyan (ország/eBay,aliexpress,stb..) és mivel (futár, posta, stb..) érkezik?

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102036) janos666 válasza Revan29 (#102034) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem az volt most a meglepetés, hogy egy 1700 Ft értékű cuccot elvámolták 0 Ft VÁM, 0 Ft ÁFA, 470 Ft kezelési költség (igen, ezt be kellett fizetnem...).
Ma pedig jött email és SMS, hogy mehetek a postapontra. Amíg vártam, elnézést kértek egy nőtől, hogy nincs ott a csomagja. Ezután nem ért meglepetésként, hogy az enyém sem.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#102037) Revan29 válasza MaxxDamage (#102035) üzenetére


Revan29
csendes tag

Szerintem ez esetben mindegy - amúgy könyv, BD, játék, pár relikvia az USAból, és hajóval érkezett.

A kérdés az, hogy miért papíroz most megint a posta mikor az elmúlt két évben automatikusan le tudtak vámolni minden csomagot.

One Vision! One Purpose! The Technology of Peace! Peace Through Power!

(#102038) MaxxDamage válasza Revan29 (#102037) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ha USA-ból jön és Postán keresztül (kis hazánkba) akkor még a csomag árnyék díjat is fizetni kell a címzetnek. Sajnos ez nagyon nem jó ahogy csinálják.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102039) Revan29 válasza MaxxDamage (#102038) üzenetére


Revan29
csendes tag

Az tiszta, de eddig nem turták át rendszeresen és nem kellett semmilyen dokumentumokat beküldeni. De ezek szerint csak engem bactatnak :W

One Vision! One Purpose! The Technology of Peace! Peace Through Power!

(#102040) MaxxDamage válasza Revan29 (#102039) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Az nagyban függ a feladótól és feladás módjától is.
Szabályok szerint járnak el, ami függ a feladás módjától. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102041) Jahno válasza Revan29 (#102037) üzenetére


Jahno
őstag

Amerika? Onnan 20+ éve rendelünk mindenfélét, egy 10es lapos alátétet is rendesen megvizsgálnak és megduhinatnak. Az a gyanús ha valami átcsúszik. Egy csavarral is szoptunk haverral, mert fegyveralkatrész volt :DD

Amerika, Japán, Ausztrália, Kanada. Kb. ez ahol nem is rosta van a csomagoknál, hanem HEPA szűrő amin lehet felakad. Ott mindegy mit, az a nem mindegy, hogy honnan.

(#102042) MaxxDamage válasza Jahno (#102041) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Utolsó rendelésem onnan [kép] és onnan Németig DHL vitte, Németből Bp.-ig még az. Hazánkba a GLS kapta meg és egy Ft-t nem fizettem pluszba sehol. Gyorsan ide ért Californiából....

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#102044) mexel


mexel
veterán

Na, regiztem a temura a meghívóval. Igen nagyvonalúak voltak, kapram 1 azaz 1 forint creditet. :DDD

Szerk: közben meghívtam valakit, őutána meg kaptam 2 azaz 2 ft-ot. Na nekem ennyi a temu, app töröl, és kb itt vége is. Komolytalan

[ Szerkesztve ]

(#102045) mexel


mexel
veterán

Az oldal összevissza változtat árakat, a kereső nem megy, ez a temu valóban müxik? Nekem nagyon kezdetleges valaminek tűnik

(#102046) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok,
Nem tudtok olyan céget aki hajlandó szállítani mondjuk az USA-ból?
Olyan esetrekre amikor a cég csak az USAn belül postáz.

Köszi előre is.

Krisztián

(#102047) Jahno válasza mexel (#102045) üzenetére


Jahno
őstag

Műxik, sokan rendeltek már. A kliense meg adatot lop :-D

(#102048) mexel válasza Jahno (#102047) üzenetére


mexel
veterán

Az app? Milyen adatot?

(#102049) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Milyen nemzetközi futár van EU-n belül, ami megbízható? Illetve értékbiztosítható 1100-1200 euró környékén.

(#102050) janos666 válasza mexel (#102048) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

[https://www.youtube.com/watch?v=36bb2b24Qto]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.