Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91001) bl4ze válasza fairi (#91000) üzenetére


bl4ze
veterán

Hol, hol lehet értesítést kérni?
Nekem van regisztrációm, de ezt nem láttam még. Köszi :) :R

.:. bl4ze .:.

(#91002) fairi válasza bl4ze (#91001) üzenetére


fairi
addikt

posta mobil appon nekem jól mükődik...
szokott csicseregni mikor megmozdul.

(#91003) bl4ze válasza fairi (#91002) üzenetére


bl4ze
veterán

Én a weben vagyok regelve "Az én postám" - ott is be lehet ezt állítani?

Régen a trackitonline-t használtam, de iszonyú rossz lett. Alig jelez, ritkán frissít... :(

.:. bl4ze .:.

(#91004) Armagedown


Armagedown
őstag

Régebben rendeltem az ebayről egy árához képest tűrhető minőségű QKZ headsetet, szükségem volt egy újra, de ezt már nem árulta az illető eladó, ezért mástól rendeltem.
Viszont nem ugyanaz volt, hanem csak egy hamisítvány, a kínai lemásolta a kínait :)
Nincs is rajta jelölve a bal és jobb oldal, a hangminőség is nagyon gyenge, ez már tényleg használhatatlan.
Mit tudnék ebben a helyzetben tenni, mert nem vagyok megelégedve azzal, amit kaptam.
Még nem értékeltem a vásárolt headsetet.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#91005) pulutodurumo válasza Armagedown (#91004) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ebayen alapvetően az eladót értékeled, nem a terméket. A leírásba beleteheted hogy szerinted ez fosch. (Van már külön termék értékelésre lehetőség, ha úgy van megcsinálva a hirdetés.)
Szóval nem igazán tudsz mit tenni. Ha negatívot adsz neki, az bunkóság, hiszen megkaptad. Ő csak kereskedő, nem tehet róla (valószínűleg). Esetleg részleges visszatérítést kérhetsz, hátha elfogadja.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91006) z123456z


z123456z
senior tag

Gearvita-n mi a jellemző, mennyi idő kell nekik, míg postára adják?

(#91007) Zeki válasza z123456z (#91006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Mindig minden annyi idő, amíg
- van a raktárban: gyorsan
- amint lesz a raktárban: gyorsan.-

(#91008) fairi válasza bl4ze (#91003) üzenetére


fairi
addikt

ha belépsz azután írod be a számot akkor több infót fog kiadni mint belépés nélkül adod meg.
de a posta appban még jelez is ha frissítés történt

(#91009) z123456z válasza Zeki (#91007) üzenetére


z123456z
senior tag

Ezt nem értem. Na mindegy, írtam nekik, tegnap óta arra sem válaszoltak. Úgy tűnik, ez eddig a leggyengébb kínai bolt, ahol vásároltam.

(#91010) kcsa válasza z123456z (#91009) üzenetére


kcsa
veterán

No offense, de kezdő kínai rendelő vagy? Simán benne van 1-7 napba, amíg feladják. Néha 10. Garantált postára adás aliexpressen van, webshopokban nem jellemző.

Szerk.: mondom ezt úgy, hogy gearvitan még soha nem rendeltem de még simán átlagos, amit tapasztalsz.

[ Szerkesztve ]

(#91011) walakyb válasza kcsa (#91010) üzenetére


walakyb
aktív tag

Bocsi, hogy beleböfögök, de garantált feladás Aliexpressen NINCS. Hivatalosan van, meg szipi-szupi, de nem kevés esetben kaptam pár nappal, 1-2 héttel később új TN-t, hogy jaj, bocs, visszafordítta a kínai vám. Aztán érdekes módon valahogy az eredetileg kapott TN is kézbesítésre kerül, természetesen nem nekem...
Sajnos az Ali tele van olyan szabályokkal, amivel az eladók nem csak élni, de visszaélni is tudnak, nem véletlen, hogy nem vásárolhatunk PP-vel (bár erről gondolom kis hazánk fiai is tehetnek vastagon...)

(#91012) kcsa válasza walakyb (#91011) üzenetére


kcsa
veterán

Tudom, ismerem ezt is sajnos. De a többség nagyjából tartja.

(#91013) z123456z válasza kcsa (#91010) üzenetére


z123456z
senior tag

Pont ez az, hogy nem. Nekem szerintem 90%-ban az volt a tapasztalatom, hogy pikk-pakk feladják. Vagy rosszul emlékszem? Az is benne van a pakliban, de nem gondolom. Nem érdekes. Mit tehetnék, várok.

(#91014) kcsa válasza z123456z (#91013) üzenetére


kcsa
veterán

Lehet szerencseszériája az embernek :)

De könnyen bele lehet futni utánrendeléses termékbe, de előrendelésesbe is. Véletlenül nem pont ilyet vettél amúgy? :)

(#91015) walakyb válasza z123456z (#91013) üzenetére


walakyb
aktív tag

Lehet, hogy pikk-pakk kapsz egy mailt, hogy shipped out, de ez a levél korántsem jelenti azt, hogy valóban el is indult. Nekem van most egy Banggoodos EU szállításos csomagom, ami elsején lett shipped out, és (mivel a 15 jegyű számmal nincs még senkinek tényleges tapasztalata, így csak ELVILEG) hatodikán került a szállítóhoz, és még a kínai vám se látta). Persze, én is utálom, ha már eleve a feladásra is várni kell, de pl alin jellemzően 3-6 nap legalább az eladók felénél van. Időhúzásban egyébként a GB a király, Nem egy megvásárolt termék (és nem is feltétlenül mindenki által áhitott hiánytermékekről beszélek: pl babakocsi, íróasztal) került 1 hónap után refundra úgy, hogy közben vagy folyamatosan, vagy vissza-visszatérően árusítva, vagy akár akciózva is volt.
Kínából rendelni türelemjáték, én mindig úgy gondolkozom, hogy 60 nap, mire ideér, és ebbe belefér valamennyi várakozás a feladásra is. Persze, készlet nélkül árulni elég gáz...

(#91016) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok,

vámkezelésnél a termék eredeti árát kell feltüntetni vagy azt, amennyiért én vettem? (kedvezménnyel)

Más: ezt a 3500ftos postai díjat akkor is ki kell fizetni, ha nem vámköteles a csomag?

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91017) pulutodurumo válasza MCGaiwer (#91016) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Azt kell igazolnod, hogy mennyit fizettél érte. Ha nem szabnak ki ÁFA-t és / vagy vámot, nem kell kifizetni a 3500-at.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91018) MCGaiwer válasza pulutodurumo (#91017) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tehát ha van 5 darab termék a csomagban, amik együttes érteke legyen 100 dollár, de kedvezménnyel 25-ért vettem, akkor hogy tüntessem ezt fel a postai nyilatkozaton? Dokumentumnak a paypal számlát kell beadni?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91019) pulutodurumo válasza MCGaiwer (#91018) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Én nem tudom hogy te hogy vetted, úgy írd be, ahogy van.
Elég egyértelmű a formanyomtatvány. Termék neve, mennyisége, egységár (egy darab/kg/liter ára), összérték (mennyiség szorozva egységár).

A PayPal igazolás jó. Banki kivonatot nem muszáj, de lehet küldeni, elég az az egy sor is, ami a konkrét rendelést tartalmazza. És mindenképp legyen olyan dokumentum, screenshot, ami alapján össze lehet egyeztetni a csomag azonosítóját a kifizetett összeggel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91020) MCGaiwer válasza pulutodurumo (#91019) üzenetére


MCGaiwer
addikt

de a számlán így szerepel:

Termék 1: $25
Termék 2: $10
Termék 3: $10
Termék 4: $15
Termék 5: $40

Subtotal: $100
Discount: $75
Shipment: $25

Grand Total: $50

ez nem egyértelmű, hogy akkor termék 1-hez $25-t, $0-t vagy mennyi összeget írjak?
Írhantám azt is, hogy minden termék $0 dollár volt kivéve termék 5, ami $25 dollár lett a végén.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91021) walakyb válasza MCGaiwer (#91020) üzenetére


walakyb
aktív tag

A termékek egyenkénti árai teljesen irrelevánsak, a csomag összértéke számít.
Szinte biztos, hogy vagy nem fogják figyelembe venni a kedvezményt, vagy valahogy igazolnod kell, hogy miért kaptál 75%-ot.
Másrészről pedig az összeg a teljes fizetett összeg, tehát beleszámít a postaköltség is, amivel ha valóban 50$ volt a vételár, fizetni fogsz utána 27% áfát, és a 3500 Ft postai díjat is.
Ha pedig belekötnek az extra kedvezménybe, akkor a fene se tudja, hogy pontosan mi lesz.
Sumákolni semmiképpen nem érdemes, a fizetést mindenképpen igazolni kell, ha valamit "véletlenül" rosszul írsz, onnantól csak mosakodás, aztán vagy elhiszik, vagy nem.

(#91022) pulutodurumo válasza MCGaiwer (#91020) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Aha. Szerintem írd be így ahogy most, és a megjegyzés rovatba pedig a 75$ kedvezményt. Esetleg mint "áru" feltünteted hogy: kedvezmény, 1 db, -75$. Konkrét példával nem tudok szolgálni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91023) MCGaiwer válasza walakyb (#91021) üzenetére


MCGaiwer
addikt

Na, hagyva a feltételes módot, ilyenkor mi a teendő?
Ezek a valós számok, PayPallal tudom igazolni, hogy ennyit fizettem érte.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91024) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Rendeltem egy androidos fejegységet az ebay-ről, 50 ezer forint értékben.
A cucc meg is jött 3 hét alatt, de sajnos beüzemelés után látható a kijelzőn erős lcd hiba.
A kérdésesem az lenne, hogy nyissak vitát és úgy kérjem a garanciális cserét/javítást, vagy először csak tájékoztassam az eladót arról, hogy mi a gond?
Köszönöm előre is a választ!

(#91025) Lackooo84 válasza dlaj (#91024) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugye felvetted videóra a kicsomagolást, és hogy már akkor olyan volt? Mert ha nem, akkor vajmi kevés esélyed van bizonyítani, hogy nem te csináltad...

The Truth is out there...

(#91026) dreko


dreko
aktív tag

Legutolsó állapot gearbest rendelés:

Departure in Location Warehouse Sorting Centre.
2019-06-04 17:23:45

A követési szám alapján a küldemény nem található, hollandiai posta úgy tűnik nem is vette át.
Normális állapot, vagy kezdjek aggódni?

(#91027) walakyb válasza MCGaiwer (#91023) üzenetére


walakyb
aktív tag

Az előbbi hsz-edben megadott adatok "kicsit" eltérnek a mostanitól :)
Viszont.
Ha hivatalos (magyarán nem feltételes módú) választ szeretnél, akkor azt a NAV tud adni.
Én csak a saját és ismerősök/fórumtársak által megosztott információkat tudom megosztani veled. De abban pl teljesen biztos vagyok, hogy a 150 dolláros visszárut minimum egy magyarországi szállítólevéllel, magyar cég híján pedig egy kiviteli bizonylattal le kell igazolni.
A probléma ott van, hogy a vámosok biztos láttak már mindenféle próbálkozást, a csomaghoz mellékelt számlán/csomagon feltüntetett értéket kb meg se nézik, az összes cég töredékét írja rá a valósnak (sok helyen azzal magyarázzák, hogy olcsó legyn a vám, de prózaian bizony kínában is nagyüzemben megy az adócsalás...)
De hogy valami konkrétat is írjak, HA (és megismétlem, HA) ezt így elfogadja a NAV, akkor nem kell fizetned, hiszen 27.66$-t fizettél összeségében.

(#91028) walakyb válasza dreko (#91026) üzenetére


walakyb
aktív tag

Nem tudom, mikori a rendelés, így nehezebb a válasz, de gyaníthatóan május legvége, júni legeleje volt.
Viszont, gondolom LXxxxxxxxNL a követési szám.
Ezek a csomagok valamilyen módon eljutnak hollandiába, addig kb ennyit látsz belőle. Amikor hollandiába megérkezik, és ott bekerül a postára, akkor fog feléledni a TN, és onnantól ajtóig követhető lesz, addig viszont csak ennyit látsz. Ez az idő több hét is simán lehet, szóval no para.
Gearbestnél egyébként a feladást követő 60 nap előtt felesleges reklamálni, le fognak rázni.

(#91029) dreko válasza walakyb (#91028) üzenetére


dreko
aktív tag

június elsejei rendelés

Tracking number: RU30143****NL,shipping method: NLRAMBHK,
tracking site: http://www.postnl.post/ shipping date: June 4, 2019 17:23:45,estimated time: Jun 17, 2019 - Jul 7, 2019,

Detail page of shipments
The shipment barcode was not found.
Please check if your shipment barcode belongs to a registered mail item or packet.

[ Szerkesztve ]

(#91030) walakyb válasza MCGaiwer (#91023) üzenetére


walakyb
aktív tag

bocsi az uj HSZ-ért, de már nem lehetett szerkeszteni.
Szóval, ha a vámosok nem elégedettek (nem hiszik el) a kapott számokkal, akkor ránézhetnek a dologra, és ők fognak megállapítani értéket, és az alapján szabhatnak ki fizetendőt.

(#91031) walakyb válasza dreko (#91029) üzenetére


walakyb
aktív tag

Megvallom őszintén nem találom, de már biztosan volt RU kezdetű NL postos csomagom. Emlékeim szerintm kb pont ugyanúgy működött a dolog, mint az LX-nél.
Szerintem egy jó pár hétig (3-4 legalább) ne parázz

(#91032) NOKA32


NOKA32
aktív tag

Sziasztok.
Szeretnék némi segítséget kérni, biztos valaki jobban érti hogy mivan most.
Vámolták egy kínából jött termékem az addig oké emailen megkerestem kitöltöttem a papírokat majd amikor átvettem a futártól készpénzben fizettem érte a 27% ot és a kezelédi díjat.
Nem tudom hogy ez most egy felszólítás-e vagy csak egy számla a sikeres fizetésről.
Kaptam egy számlát is amin 0 fizetendő összeg szerepel de az csak a vámkezelési díj árát jegyzi fel.
Köszönöm ha elolvastad, illetve elnézést ha off téma.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#91033) MCGaiwer válasza walakyb (#91027) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a viszárút kb 1 éve küldtem vissza, miután jelezték, hogy megkapták a franc tartogatja ezeket...
gondolom akkor ez szivás.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#91034) kcsa válasza NOKA32 (#91032) üzenetére


kcsa
veterán

Ez így teljesen normális, nem számla, a hivatal határozatokat hoz, nem számláz :)

(#91035) NOKA32 válasza kcsa (#91034) üzenetére


NOKA32
aktív tag

Közben megijedtem hátha a futár meglopott.De ha nem kell fizetnem sehova sem akkor jó, mert nagyon beparáztatott.

(#91036) kcsa válasza NOKA32 (#91035) üzenetére


kcsa
veterán

Addig át sem adhatja, amíg nem fizetted ki az ellenértékét.

(#91037) dlaj válasza Lackooo84 (#91025) üzenetére


dlaj
őstag

Kikapcsolt állapotban semmi nem látszik rajta. Ha felvettem volna sem lenne Így segítség.

(#91038) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Aliexpressről akarok rendelni több terméket.

Az egyik termék 32 dollár darabja, ingyen posta, de kell belőle 9.
A másik 80 dollár, kell belőle 3 és 45 dollár a posta.

Ha egyesével rendelem meg a 32 dolláros-t magánszemélyként, külön napokon vagy valami, tehát elvileg külön postázzák mindet, de ugyanazon a néven, akkor a vámon ezt összeadják, tehát kell majd fizetnem vám-ot és áfát is vagy csak áfát?
Viszont ebben az esetben meg egyesével számolnak fel vámeljárási illetéket?

(#91039) Ance válasza Anubris (#91038) üzenetére


Ance
őstag

Gyors fejszámolással a 9-et külön rendelném. Mindig csak akkor, ha az előzőt feladta. Azzal nem lesz gond.

A 80 dollárosra a magas posta miatt egyszerre és akkor egybe kell fizetni egyszer. Kb. 24.000 lesz az áfa meg a kezelési. A vámot számold te ki.

[ Szerkesztve ]

(#91040) walakyb válasza Anubris (#91038) üzenetére


walakyb
aktív tag

Szia!

Minden csomagnak külön nézik az értékét, és vámeljárási díjat csak akkor számolnak fel, ha egyébként is fizetni kell. a 32 dolláros termékeket ha egyesével rendeled, mindig megvárva, hogy feladja az előzőt, akkor nem fogsz fizetni egy petákot se. De ez csak akkor működőképes, ha nem sürgős a dolog, mert előfordulhat, hogy 4-6-8 nap a feladás, így akár extra esetben 2 honapig is elhuzódhat a rendelés (persze mire az utolsót megrendeled, az elsők akár meg is érkezhetnek ez esetben).
Meg lehet próbálni beszélni az eladóval, de ennek valós sikere bizonytalan, volt már, hogy rábólintott, aztán jött egy csomagként.

(#91042) cicur99


cicur99
tag

Coolicool EU stock rendelés.
Olvastunk sokat a Feucht-i Bermuda háromszögről.
Ha már elveszett, ellopódott a csomag - vajon meddig marad ez a státusz a DHL-nél? Az idők végeztéig?

Üdv.

(#91043) pajszer91


pajszer91
tag

Sziasztok!
Még ilyen ismétlödő tracking stáutszokkal [kép] nem találkoztam, már rég itt kellene lennie. Ti tapasztaltatok már hasonlót?

[ Szerkesztve ]

(#91044) flegga92 válasza pajszer91 (#91043) üzenetére


flegga92
senior tag

Előfordul az ilyen, 1x jártam így E-Packettel, 1 hónapig Kínába ide oda küldték, majd utána indult el, kb 1,5 hónap alatt jött meg a megszokott 6-12 nap helyett.

(#91045) dreko válasza dreko (#91029) üzenetére


dreko
aktív tag

Megjelent a kifizetett termék Hongkongban. Most akkor számíthatok arra, hogy vámeljárás alá esik?
A követési szám nem arra utal, hogy eu-ból jön? (RU30143****NL)

Item Sub-total $379.99
Shipping Guarantee $11.34
Grand Total $391.33

vagy a shipping guarantee csak azt garantálja, hogy megérkezik, nem az árát? :(

köszi, ha megválaszoljátok

2019-06-13 19:00:44 Departed Hongkong Sorting Centre.
2019-06-12 16:28:57 Arrived at Hongkong Sorting Centre.
2019-06-12 14:00:00 Sent to HongKong Sorting Centre.
2019-06-04 17:23:45 Departure in Location Warehouse Sorting Centre.

(#91046) Ance válasza dreko (#91045) üzenetére


Ance
őstag

Attól függ honnan és milyen szállítási móddal rendelted. Jöhet Kínából áfa mentes szállítással úgy,hogy más úniós országban vámoltatják, átcsomagolják és onnan indítják az új csomagot.

(#91047) bl4ze


bl4ze
veterán

Használ valaki valami csomagkövető oldalt ?
Én régen a trackitonline-t használtam, jöttek is rendben az emailek a csomagjaim mozgásáról, de most hetek óta nem megy.
Legtöbb csomagot nem is találja, time out-tal kifagy nem keres stb... :(

Van valami amit tudtok ajánlani ? Emailes értesítés funkcióval... Köszi

.:. bl4ze .:.

(#91048) pulutodurumo válasza bl4ze (#91047) üzenetére


pulutodurumo
őstag

17track? Van alkalmazás értesítéssel, és email is.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#91049) johniee válasza bl4ze (#91047) üzenetére


johniee
senior tag

Parcelsapp.com ami nekem részletesebbnek tűnt eddig :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#91050) bl4ze válasza johniee (#91049) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem látom az opciót, hogy e-mailben értesítsen fejleményekről, pakk mozgásáról.

pulutodurumo : próbáltam. nem jött be. nem jöttek értesítések, nem frissültek.

.:. bl4ze .:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.