Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) mizu válasza Tuki82 (#55499) üzenetére


mizu
aktív tag

40 nap alatt is kaptam kézhez csomagot.

▫️ PH! FAN ▫️

(#55502) Tuki82


Tuki82
újonc

Igen CN-es! Köszi a választ!
Akkor várok még pár napot,csak már hozzá szoktam a jóhoz :)

(#55503) mizu válasza Tuki82 (#55502) üzenetére


mizu
aktív tag

Én is. A 30. nap után már vertem a tam-tam-ot. :)

▫️ PH! FAN ▫️

(#55504) wwhy


wwhy
veterán

Ilyen van? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55505) Zeki válasza wwhy (#55504) üzenetére


Zeki
nagyúr

Miért ne lehetne?
A csomagok véletlenszerűen kerülnek fel a repülőre. Van akinek pár nap után, van akinek pár hét után.

(#55506) wwhy válasza Zeki (#55505) üzenetére


wwhy
veterán

Akkor holnap hozhatja is a postás :) /álom az Isteni Színjátékban/

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55507) zsiz


zsiz
őstag

Windows Phone-ra létezik valami app amivel nyomon lehet követni kül/belföldi csomagjainkat?

Pontosabban biztos létezik... de tudnátok ajánlani valamit? :)

[ Szerkesztve ]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55508) wolpertinger


wolpertinger
csendes tag

Sziasztok! Valaki rendelt mostanában az everbuyingról? Kérdésem hogy hány nap alatt kapta meg a csomagot. :R

[ Szerkesztve ]

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55509) tahepa válasza wolpertinger (#55508) üzenetére


tahepa
senior tag

Rendelés + pp fizetés 2015.02.28.
kézbesítve : 2015.03.25.
Sweden Post
Nyomkövetés na az nem nagyon működött.
Két dolgot rendeltem , 5 perc eltéréssel , külön fizetve és külön is postázták...

(#55510) wolpertinger válasza tahepa (#55509) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Az még nem is rossz! 17 munkanap mivel szombati napon fizettél azt jó esetben 2-án szállították ki. Enyém mai kiszállítás TN számmal NL post. Én rendeltem már tőlük de tavaly augusztusban akkor 21 munkanapra jött meg. Karácsonykor egy izzó 28 munkanap volt.

[ Szerkesztve ]

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55511) tahepa válasza wolpertinger (#55510) üzenetére


tahepa
senior tag

2013 karácsonyán két rendelésem is köddé vált...vissza is utalták a pénzt.

(#55512) wolpertinger válasza tahepa (#55511) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Van ilyen, nekem is volt ebayes példa, de megkaptam a pénzt.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55513) Tifty válasza RVR400 (#55481) üzenetére


Tifty
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

(#55514) petya0426


petya0426
tag

Sziasztok. Biztosan felmerült már az a kérdés, hogy melyik alkalmazást ajánljátok külföldi csomag nyomkövetésére ,de sajnos nem találom . Tehát a kerdes : iPhone készülékre melyik appot toltsem le. Jelenleg a Parcel van, de az nem küld értesítést china post-nál, pedig mozog a csomag.

(#55515) Zeki válasza petya0426 (#55514) üzenetére


Zeki
nagyúr

hogy van-e ájfónra passz, de droidra trackchecker

(#55516) petya0426 válasza Zeki (#55515) üzenetére


petya0426
tag

És az megoldható valahogy, hogy magyarul vagy legalább angolul írja ki az app a csomag információkat ?

(#55517) Wesder válasza petya0426 (#55514) üzenetére


Wesder
félisten

17track?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#55518) LámaZ válasza petya0426 (#55516) üzenetére


LámaZ
addikt

A magyar posta magyarul, a kínai posta kínaiul írja ki.
A Magyar Posta a Kínában történt mozgásinfókat, már amit megkap, lefordítja magyarra.
A Trackcheckerben van Google alapú fordítás.

Legyen minden jó!

(#55519) Xes


Xes
csendes tag

Valakinek tapasztalat, hogyha eladok valamit ebayen és azt utána visszaküldik és a vámnál köt ki akkor elvileg nem kell fizetni? Milyen dokumentumokat kell nekik beküldeni, vagy mi ennek a menete?

(#55520) ®abstract®


®abstract®
őstag

Na,végre megjött a csomagom :)
ajánlom a merimobile t figyelmetekbe,korrekt oldal.
35 nap után megkaptam a rendelésemet vámolás után :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#55521) lililááá válasza Zeki (#55515) üzenetére


lililááá
tag

Track checker sincs mindig képben sajnos,sokszor rá kell frissíteni hogy valamit mutasson.

(#55522) aytukabozs válasza lililááá (#55521) üzenetére


aytukabozs
addikt

Be lehet állítani a frissítés gyakoriságát.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55523) zsiz válasza Zeki (#55515) üzenetére


zsiz
őstag

és WP-re nem tudsz valamit?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55524) zsiz


zsiz
őstag

na... odalett a csomagom :( :D [link]

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#55525) molvany válasza zsiz (#55524) üzenetére


molvany
senior tag

+1 :DD

WhatsApp :+491737182060

(#55526) elbandi2


elbandi2
tag

Üdv,
Még októberben vettem egy páramentesítő gépet, egy német gyártó, saját német webshopjából. Akkor a vásárlás folyamán a bolt rendszere átirányított a Paypal oldalamra, ahol azonnal ki is fizettem a kért összeget, a csomag egy héten belül megjött, és azóta is működik hibátlanul.DE!
Tegnap kaptam tőlük egy "frendly remindert" hogy tartozásom van, 36Euro, WTF? Visszakerestem a tranzakcióim között, és összehasonlítottam az emailben küldött számlával, és valóban a 26euro szállítási kölséget nem fizettették ki akkor. Írtam nekik hogy -oké látom mi van, nem az én hibám volt, de én csak 26-al tartozom, nézzenek utána a pontos összegnek, és adjanak egy Paypal címet, természetesen fizetem utólag. Erre írja a nő, hogy plusz4Euro a késedelmi, és 6Euro a felszólítási díj!!!
Azóta is ezen mérgelődök, hogy ez mi? Szerintetek van ilyenhez joguk? Mintha legalább egy közműcég lenne(felszólítási díj) :((( Ráadásul az ő rendszerük hibálya miatt történt! Nem nagy az összeg, inkább az elvek miatt zavar-dühít a dolog.
Mit javasoltok, mit tegyek? :F

(#55527) bepe79


bepe79
addikt

3. napja, 03.30 óta megküldött doksik feldolgozása státusz.. tényleg nem értem, mi olyan nehéz 2 jpeg kép ellenőrzésén.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55528) SUPREME7 válasza bepe79 (#55527) üzenetére


SUPREME7
őstag

Azért azt talán megérted, hogy nem egyedül te vársz vámolandó külföldről érkező csomagot, szóval nem a te képeiddel foglalkozik minden egyes postai alkalmazott :)

(#55529) bepe79 válasza SUPREME7 (#55528) üzenetére


bepe79
addikt

Igen, ezt megértem. ;) Meg azt is, hogy nem vesznek fel több alkalmazottat, hogy normális tempóban kielégítsék a rengeteg request-et, merthogy az pénzbe kerülne.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55530) RVR400 válasza elbandi2 (#55526) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem az emberek 99%-ának feltűnik, ha valamit 8e Ft-tal olcsóbban tud megvenni... Más kérdés, hogy ebből 10% szól, hogy valami gond van, a maradék meg csöndben ül. Akinek meg nincs szerencséje, az így jár.

(#55531) elbandi2 válasza RVR400 (#55530) üzenetére


elbandi2
tag

Mikor visszaolvastam a hsz.-met már megbántam hogy bekérdeztem, mert gondoltam hogy ezzel fog jönni valaki.
Nem akarok magyarázkodni, de az elmúlt jópár év százas nagyságrendű Paypal-os vásárlásomnál, soha nem volt ilyen eltérés. Valóban figyelmetlen voltam, mert csak felületesen néztem rá az összegre, ami ismerős volt, mert a termék ára ennyi.
A becsület oldaláról meg annyit, hogy volt olyan Ebay vásárlásom, aminél a nyomkövetés nélküli termék nem érkezett meg időben, egy nyitott case megoldásaként újraküldte a kínai, ami meg is jött majd kb. 2 hónap után ideért a 2.darab is! Én pedig kifizettem neki a 28$ másodszor is, pedig már értékelve volt mindkét részről, és szükségem sem volt igazán mégegy darabra, de így tartottam helyesnek!
Az eredeti kérdésem továbbra is fennáll, van-e joguk felszámolni késedelmi-felszólítási dijat?

(#55532) RVR400 válasza elbandi2 (#55531) üzenetére


RVR400
veterán

Ha véletlenül nincs, akkor a 6 EURO miatt fogsz pereskedni külföldön? Mivel a késedelmi díjat vagy felszámítják, vagy ha tényleg oda kerül a sor, akkor megállapítja a bíróság jegybanki alapkamattal. A felszólítási díj részével próbálkozhatsz, ha az ÁSZF-ben nincs náluk ez leírva.

(#55533) LámaZ válasza elbandi2 (#55526) üzenetére


LámaZ
addikt

Egy fityinget nem fizetnék már nekik, mert az ő rendszerükben van a hiba.
Ők adták meg az összeget a PayPalnak, amivel megtörtént az átirányítás.
Nem tudhatod, hogy esetleg akcióztak vagy egyéb valami történt.
A boltban is, ha egy kereskedő rátesz egy címkét a termékére, azon az áron köteles eladni.
Sőt, ha 2 azonos termékre különböző árakat mutató címkéket rak rá, az olcsóbb áron köteles eladni.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55534) RVR400 válasza LámaZ (#55533) üzenetére


RVR400
veterán

Vagy egy mozdulattal leveszi az olcsóbban kirakott mellől a címkét, hogy jaj, de jó, hogy szóltál, mert már nincs akció. :DDD Ergo ez a drágábban meg olcsóbban címkézett dolog eléggé hihetetlen, hogy akkor majd a rosszul kiírt áron fogod megkapni...
Jah, a fent elmesélt történet csak kitalált, ha valaki mégis hasonlóságot vél felfedezni a valósággal, csak a véletlen műve lehet. ;)

(#55535) LámaZ válasza RVR400 (#55534) üzenetére


LámaZ
addikt

Én már fizettem olcsóbban termékért a Tescóban.
A polcra kitett terméken volt x Ft, a pénztárosnál meg x+n Ft-ot adott ki a rendszer.
Szóltam, és vissza is mentünk a polchoz, hogy ellenőrizze a „rossz” (nekem jó) címkét, majd utána az olcsóbb árat fizetve távoztam, hivatkozva a törvényre, amelynek nem tudtam amúgy a számát sem.

Legyen minden jó!

(#55536) lililááá válasza aytukabozs (#55522) üzenetére


lililááá
tag

Én hiába állítottam,nagyon sokszor nekem kellett frissíteni.

(#55537) lililááá válasza LámaZ (#55535) üzenetére


lililááá
tag

Így vettem tavaly 1200.ft-ért iratmegsemmisítőt egy nulla lemaradt,megreklamáltam vevőszolinál,oda jöttek megnézték,levették a hibás árat és visszakaptam a különbözetet :DD

(#55538) freese


freese
csendes tag

Az én csomagom most nagyon gyorsan tűnik. :)

03.23-án rendeltem meg Tinydealen a telóm.

01-04-2015 06:37 The item is at the local delivery office HUNGARY
31-03-2015 08:18 The item is being processed by customs
31-03-2015 07:38 The item has been processed in the country of destination
30-03-2015 07:28 The item is on transport to the country of destination
28-03-2015 11:33 The item is at the PostNL sorting center
27-03-2015 15:00 The item is at the handover point from freight carrier to PostNL
27-03-2015 07:27 The item has arrived in the transit airport
26-03-2015 13:40 The item has left the originating country
25-03-2015 20:00 The item is received by the shipper in the originating country
25-03-2015 10:26 The item is ready for shipment
25-03-2015 02:46 The item is pre-advised

10-15 munkanapot ígértek. Ez a 7. munkanap. Legkorábban jövő hétfőre számítottam.
Szerintem a héten kézben is lesz. :)

(#55539) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok,

Rendeltem Németországból Gillette pengét amit 23-án postáztak és szállítási határidőnek márc 25-27-ig van megadva, de még nem érkezett meg. Mennyire elképzelhető, hogy hamis vagy hamisnak feltételezik és nem engedik ki a posta csomagközpontjából?
Ennyi idő alatt azért meg szoktak jönni a csomagjaim németből/angliából.

(#55540) bl4ze válasza dugynok (#55539) üzenetére


bl4ze
veterán

EU-n belül nincsen vámvizsgálat.

.:. bl4ze .:.

(#55541) dugynok válasza bl4ze (#55540) üzenetére


dugynok
senior tag

ok köszi, akkor várok még pár napot.

(#55542) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyik az olcsóbb:

Megrendelni a házat amazonról

Megrendelni a házat a bluechiptől.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#55543) arfer válasza Honkydoo (#55542) üzenetére


arfer
aktív tag

Egyértelműen az itthoni. Hamarabb itt van, a külföldire meg ha kifizeted az ÁFÁ-t, meg a szállítás költségeit, még drágább is lesz...

(#55544) wolpertinger


wolpertinger
csendes tag

Chinapost 03.18 kiszállítva ma kézbesítve. Ez 10 munkanap TN nélküli csomag.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55545) wolpertinger válasza dugynok (#55541) üzenetére


wolpertinger
csendes tag

Eladót kérdezd meg ha azt az időpontot adta meg.

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55546) maj-viktor válasza LámaZ (#55535) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nekem Auchan-on ilyenem volt nem is 1x... és konkrétan a különbözet 3x-osát kaptam meg! És megköszönték, hogy "észrevettem" és "bocsánatkérés"... ez valahogy így műküdik, ha "normálisak"...
(persze itt most csak pár száz - ezer ft-ról van / volt szó...)

(#55519) Xes
Ez jó kérdés, sajnos itt inkább vásárlói tapasztalatok vannak 99%-ban szerintem, így fogas kérdés... De esetleg az e-mail levelezés a visszapostáról (PayPal vita leírás)!?
Indokolva a vám felé, hogy eladtál valamit és az jött vissza, nem vettél valamit...

(#55527) bepe79
Ja 3.napja... gondolom este küldte... most reggel írtál hsz-t, így az jó esetben is 1-1,5nap, nem 3nap! És amúgy is legalább 1hét, de inkább 1,5-2, míg átvergődik a vámon... doku feldolgozás, stb.

(#55538) freese
Ezt konkrétan ma megkapod... mai szállítmánnyal a hely (local) postán van, én rendeszerint ami már ilyen státuszt kap, azt aznap megkapom vagy legrosszabb esetben holnap!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55547) trebrona válasza maj-viktor (#55546) üzenetére


trebrona
nagyúr

Auchanban dupla árkülönbözetet adnak vissza, ne vetíts! :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#55548) LámaZ válasza lililááá (#55537) üzenetére


LámaZ
addikt

Azért legyünk őszinték: egy iratmegsemmisítőben nincs high-tech, egy sima szecskavágó gépet picit átalakítottak; nem is ér az 1200 ft-nál többet. :))

Legyen minden jó!

(#55549) lovi27


lovi27
addikt

Ma volt a hírekben, hogy újabban azzal trükköznek, hogy a polcoknál akciósan kiírt termékért a pénztárnál teljes árat fizettetnek. Ha észreveszed bocsánatot kérnek és fizeted az akciós árat, a figyelmetlen többség meg a teljeset.

[ Szerkesztve ]

(#55550) Honkydoo válasza arfer (#55543) üzenetére


Honkydoo
őstag

Köszönöm. :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.