Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55351) aytukabozs válasza hargitomi (#55349) üzenetére


aytukabozs
addikt

sgpakk nekem legutóbb despacthed után 5 napra landolt, és rá pont 1 hétre vágta hozzám a posta

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55352) wwhy válasza aytukabozs (#55351) üzenetére


wwhy
veterán

Így legyen, nekem is elindult :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55353) hargitomi válasza aytukabozs (#55351) üzenetére


hargitomi
tag

Ez a 6. nap, párat még kibírok de már nehezen :D

4-én rendeltem egy telefont, csak hát a webshop is eléggé lassúcska volt..
Ne legyen off:

Igaz, hogy a 45 napot Paypalnál kitolták 180-ra? Ha kérdezték már sorry, csak biztosra akarok menni.

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#55354) aytukabozs válasza hargitomi (#55353) üzenetére


aytukabozs
addikt

:K
Ha megnézed a legutóbbi tranzakciód részleteit ott láthatod is...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55355) LámaZ


LámaZ
addikt

Kis Bluetooth fülhallgató megrendel → kb. 2 hét alatt megjön postával. Bedug → nem müxik → tölt, tölt → nem müxik → megint tölt, tölt → megint nem müxik.
Szétszed.
Kis kábel lóg, nem volt forrasztva, mert antenna csak nem lehet.
Ír kici kínainak → műszaki zseninek nevez, gratulál, ügyeskezűnek nevez.
OK, mondom, hova forrasszam a drótot.
Mondja: nem tudja, de vigyem be itteni szervizbe, órásműhelybe, megforrasztják nekem ingyen.
Na, itt tört ki belőlem a röhögés. :-D
A következő lépésem az lesz, hogy választhat:
a.) visszaadja nekem a teljes vételárat PayPalon csendben
b.) indul a disputa, amelyet ha el is veszítek, kap egy csillagot, én meg megforrasztom a drótot, ha rájövök hova.
Szerintem a 11$-ból 10-et vissza fog utalni.

Legyen minden jó!

(#55356) El_Diablo válasza maj-viktor (#55348) üzenetére


El_Diablo
tag

...Olvasd már el, hogy mi is az az EMAG... A Samsung pedig gyártói garanciát ad. Megveheted azt Hollandiában is, és tönkremehet Zaire-ben. Beviszed a helyi márkaszervizbe és megjavítják vagy csere. Nem az eladó bolt adja a garanciát.

A személyeskedést mostantól kezdve mellőzzétek.

[ Módosította: wwhy ]

(#55359) aytukabozs


aytukabozs
addikt

várok egy 6592-vel szerelt ZS brand telefont amit flashdealben lőttem, és ma végre kegyeskedett a NAV ránézni a papírjaimra, Megküldött dokumetumok feldolgozása státus után mennyit szoktak szöszölni általában?
Legutóbb nekem 1 nap volt, de most közbejött a hétvége és nekem ilyen még nem volt, el szokták veszteni a fonalat hétfőig a zöldmanók?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55360) maj-viktor válasza El_Diablo (#55356) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mit olvassak rajta!? A "piactérre" gondolsz!? (mint ebay/aliexpres/vatera) Tisztába vagyok vele... de én emag.hu-n emag.hu által árult terméket akarok / termékről beszélek...

A Samsung-os példádat meg magyarázd annak, aki "szürkeimpotból" vett ilyen készüléket és a Samsung megtagadta a javítását, mondván ez "szlovák-lengyel-cseh" szériaszámos... (amúgyis most a +1év beregisztrált garanciáról volt szó a Samsung esetén amúgy, hogy a román emag-os Samsung kamerát nem fogadta el a samsung.hu! Fogadjunk nem "próbáltál még" ilyen szürkeimportos terméket garanciáztatni... mondva csinált indokkal megtagadják!

Amire te gondolsz "világgarancia", ami pl. Apple esetén (szériaszám) / Dell esetén (házhoz jövő szerelő) van... és mit ne mondjak Apple esetén is volt már jópár fogyasztóvédelmi homár poszt, hogy a istyle nem vette be a külföldön vett Apple-t, ezalatt a delikvens vitte magával a hibás gépet és az angliai AppStore-ba szónélkül javították...

/szerk
2link:
http://homar.blog.hu/2015/01/29/stilus_a_hazai_istyle-ban
(ez mondjuk gari időn túli javítás... de egy Apple esetén vicc is az 1év garancia)
http://homar.blog.hu/2013/03/07/fajdalmas_vasarlas_az_apple_hu-nal
http://homar.blog.hu/2013/03/06/majdnem_macbook-csere_magyarorszagon

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55361) El_Diablo válasza maj-viktor (#55360) üzenetére


El_Diablo
tag

Még mindig fingod sincs miről beszélsz... Én is vettem külföldön egy ismert brand termékét és simán javították/cserélték itthon.

(#55362) maj-viktor válasza El_Diablo (#55361) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ja én találom ki az ilyen dolgokat...

Ez komment is erről árulkodik...
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55345-55345.html

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55363) El_Diablo válasza maj-viktor (#55362) üzenetére


El_Diablo
tag

Az hogy nem tudjátok itthon érvényesíteni a garanciát legyen a hozzád hasonlók problémája. A NOKIA-nak és a Toshiba-nak nincs ilyen problémája. Az almás szarokra pedig teszek magasról...

Mellesleg a bővített garancia akciós jelleggel országonként eltérhet. Ne is akarj más országban eladott terméket egy ilyen itthoni akcióban regisztrálni. Olvasd el a hőbörgés helyett az apró betűt. Biztosan menne van, hogy csak a magyarországon értékesített termékekre vonatkozik...

De részemről befejeztem veled a vitát, mert teljesen meddő.

[ Szerkesztve ]

(#55364) RVR400 válasza Zeki (#55347) üzenetére


RVR400
veterán

(#55365) maj-viktor válasza RVR400 (#55364) üzenetére


maj-viktor
őstag

...ezt is én találtam ki....

http://homar.blog.hu/2013/12/19/hogyan_vegyunk_telefont

"A harmadik apróság, amit a sarki GSM bolt elfelejt megemlíteni, az a garancia. A nem európai telefonokra kevesebb garancia van, és ez is általában korlátozott. Vannak gyártók akik át sem veszik a nem magyar piacra szánt telefont, vagy ha igen, csak bizonyos feltételekkel, vagy adminisztrációs költséget számolnak fel, hiszen a más régióba szánt alkatrészeket külön meg kell rendelni, ez többletköltséget, időt jelent. Akár 2-3 hónapot is tölthet egy indonéz telefon a szervizben."

&

"A jó hír viszont, hogy ezek a panaszok megelőzhetőek.

Az ügyfélszolgálatost nem érdekli, hogy az ügyfél hol vesz telefont. Vásárláskor, még a nagyon nem ajánlott webáruházas vásárláskor is, az ügyfél kérje el a termék IMEI és/vagy sorozatszámát. Az eladó ezt anélkül megteheti, hogy ki kellene nyitnia a dobozt, azaz ha az ügyfél eláll a vásárlástól sem szendved "kárt". Az ügyfél, mielőtt kiad egy havi fizetést egy telefonra, tabletre, az IMEI szám birtokában felhívja a választott márka ügyfélszolgáltatát és bediktálja ezt a számot. A nagyon kedves kolléga ezt megnézi és elmondja, mire számíthat emberünk ha megveszi a telefont.

Ezután a vásárló eldöntheti, hogy megfelel neki az adott készülék, vagy nem. Ha tudja, hogy a telefon dél-afrikai vagy olasz vodafonos, esetleg angol telefon amit már 5-ször javítottak, és mégis megveszi a készüléket, az az Ő döntése, vállalja az ezzel járó következményeket, vagy mondhatja az eladónak, hogy köszönöm szépen, még érdeklődöm máshol. Remélem sikerül néhány vásárló dolgát megkönnyíteni ezzel.

Üdvözlettel,
Napalm"

Sok sikert a maszek - sarki GSM-esekhez...

(#55363) El_Diablo
Nem a garancia kiegészítés a lényeg... hanem, hogy a szlovák / román piacra szánt készüléket a magyar szervíz megtagadja / megtagadhatja... (emberünk is írta, hogy nem érdekli a plusz garancia... mert ez általában igen, csak az adott országban vásárolt készülékre érvényes... ahogy a garancia is)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55366) beg válasza aytukabozs (#55359) üzenetére


beg
veterán

Igen, hétvégén a fű sem nagyon nő a postán. Kézbesítésre átadva bejegyzés vagy lesz vagy nem, aztán ha sok kávét ittak, akkor talán hétfőn. De ahhoz fekete kakas vére kell teliholdnál.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55368) maj-viktor válasza Laza... (#55367) üzenetére


maj-viktor
őstag

Köszi olvastam...

Közbe poszt:
"UPDATE: A kommentekből úgy tűnik, hogy nem egyértelmú, szóval: nem, nem kapta vissza a pénzét."

Azért 60E mínusz az kemény! (én biztosan jobban utána járnék / jártam volna) Azért 50E Ft feletti megkárosítás estén a rendőrség is jobban nyomoz (bár a poszter is elég balfasznak tűnik... egy tablet VS DVD csomagolása azért nem igazán egyforma... se súlyra / se méretre (de legalább nekem is jó okulás... emag és/vagy futáros átvétellel kapcsolatban - meg nektek is, aki olvassa)

Ez kb. olyan, ahogy itt is volt, hogy valaki mobilt rendelt Kínából (talán tinydeal) és helyette egy projektort kapott (ez rémlik még valakinek)... mondjuk ott ő - a vevő jár jól! :)

/szerk:
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_32542-32542.html
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_32601-32601.html

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55369) szandro


szandro
aktív tag

Kínából érkező csomagomról 9 napja semmi update. Az elmúlt egy évben ilyen hosszú idő semminek nem kellett az országba érkezéshez. Valakinek hasonló tapasztalata?

14.03.2015 21:15
China post
Accepted from sender
(528433)

14.03.2015 21:15
Magyar Posta
Accepted from sender

14.03.2015 21:15
China post
YǐShōuJì
ZhōngShān City YóuZhèngJúHánJiànJíYóuJú商Hán广告GōngSī

14.03.2015 22:10
China post
Arrived at postal office
ZhōngShān City YóuZhèngJúHánJiànJíYóuJú商Hán广告GōngSī

14.03.2015 23:16
China post
LíKāi,下YīZhàn【ZhōngShān】
ZhōngShān City YóuZhèngJúHánJiànJíYóuJú商Hán广告GōngSī

15.03.2015 01:17
China post
Released by customs
Coat-CXL20150308-31 匈YáLì

18.03.2015 10:00
China post
Arrived at sorting center
Guangzhou HùHuànJú

18.03.2015 16:08
China post
Send item abroad (Export)
GUANGZHOU
HUNGARY

18.03.2015 16:08
Magyar Posta
Send item abroad (Export)

18.03.2015 16:10
China post
Arrived at postal office
Guangzhou HùHuànJú

19.03.2015 08:01
Magyar Posta
Send item abroad (Export)

(#55370) beg válasza szandro (#55369) üzenetére


beg
veterán

Volt ez két hét is nálam jó pár csomagnál. Nem kell félni.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55371) luk88 válasza LámaZ (#55355) üzenetére


luk88
tag

Szia véletlenül nem a csodálatos vida-it márkáju volt ez?

(#55372) Xes


Xes
csendes tag

2015.03.20
22:04 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.21
10:05 NLAMSA(NETHERLANDS (
Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad

2015.03.23
08:55
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.03.25
23:14
Küldemény információ:
Kézbesítésre továbbítva / Forwarded for delivery

Ha hétfőn nem jön meg, akkor ez a 10. amit elloptak, már csak nevetni tudok tényleg, vicc ez a magyar posta.

[ Szerkesztve ]

(#55373) SUPREME7 válasza Xes (#55372) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az a vicc, hogy még mindig hagyod.

[ Szerkesztve ]

(#55374) maj-viktor válasza SUPREME7 (#55373) üzenetére


maj-viktor
őstag

Én se értem, ha már tíz eseted van a közelmúltban... akkor van / tudsz 10 rendőrségi feljelentést tenni, ami már ha csak 2-3-at összegöngyölítenek... CSOPORTos csalás/lopás, így "jobban nyomoznak"... csak ezekszerint "b*szol" utánajárni - már bocsánat...
(amúgy az utolsót még nem biztos, hogy "ellopták"... 2-3nap még simán benne van a határban, míg kihozzák "Kézbesítés továbbításra" státusz esetén!

Amúgy számomra ez a 10 eset túl sok.. mindegyik esetnél voltál benn a postán 2héten belül (2hétig - 10munkanapig tárolják, utána vissza a feladónak) és mind a 10 esetnél megállapították, hogy "nem találják"!? 30napos kivizsgálás megvolt? PayPal refundot ugyebár mindnél kértél...

De amúgy valami sántít az egész történetben....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55375) RVR400 válasza maj-viktor (#55374) üzenetére


RVR400
veterán

Szerintem olvasgass BTK-t és BE-t, mielőtt leírsz valamit, amiről fogalmad sincs. :)

(#55376) maj-viktor válasza maj-viktor (#55348) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez is biztató komment a homáros poszt alatt... (emag)

"1000rörö 2015.03.28. 11:51:51
E mag Isten őrizz!Rendelés, van pont egy. Megjött, szuper, sértetlen, ölöm bodotttá. Aztán nincs magyar nyelv. Telefon sajnáljuk, küldje vissza. Tudják orvosolni? Ők nem. Hívatalos szervíz? Ugrik a garancia. Végül hívatalos szervíz ahol kiderült: Szingapurban leesett a hajóról, majd Kínába került onnan a romány cég megvette és árulja Magyarországon. Onnan, soha semmit!"

:DDD

(#55375) RVR400
Én nem idéztem semmilyen BTK-s paragrafust... de ha te ennyire képben vagy, akkor miért nem világosítasz fel minket!?

(amúgy én is múltkor megírtam szerintem, hogy szinte feleslgesen rendőrségi feljelentést tenni... csak ha több is van... mert amúgy te egy szolgáltatást vettél igénybe... mint címzett! A kárigényt a feladó adhatja be a posta felé, mert velük van jogviszonyban, mind addig, míg kézbesítik a csomagot... de csak a "sérült csomag átvétel megtagadását teheted", ha elveszik a feladónak kell "intézkednie"... ami gyakorlatba mit tesz... kerestetés.... 30nap kivizsgálás... bocs nincs meg... megkapod az ÁSZF-be foglalt kértérítést és PONT. Ha a rendőrség nyomoz is "ismeretlen tettes ellen", akkor is lezárja majd, mert a kártérítést megkapta a feladó, ha indított... ha nem, akkor meg így jártál / jártatok esete... de téged, mint vevőt a PayPal véd, ha nem kapsz meg valamit... hibás... más termék... más színű/funkciójú, stb.)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55377) wwenigma válasza maj-viktor (#55376) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Gondolom a leirasban nem volt kulon jelezve hogy van magyar nyelv...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55378) maj-viktor válasza wwenigma (#55377) üzenetére


maj-viktor
őstag

...szerintem se! (itt nem is a magyar nyelv számít), csak a már előzőleg is említett "szürkeimportozás" és hogy az SN szám alapján kiderül a turpfisság és az "olcsósság" ára! :D

(mondjuk akinek a magyar nyelv a legnagyobb baja... megérdemli - külföldről rendeli és csodálkozik, hogy esetlegesen nincs rajta magyar!? legtöbb mobil esetén megoldható - "magyarosítható", mint ahogy pl. laptop esetén is ugyebár nemzetközi billentyűzet Y-Z felcserélve, meg nincsenek ékezetes betűk felszitázva, de a "helyük megvan", aki meg vakon gépel már, annak mit számít... vagy gányul lehet rárakni billentyűzet matricát)

(ezekután nem szívesen vállalnék be egy 200E Ft-os tételt az emagtól)
(inkább nem leszek fillérbaszó és nem szívatom magamat -10-20%-ért vagy mégis!? :D)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55379) LámaZ válasza luk88 (#55371) üzenetére


LámaZ
addikt

Ez volt, de már lerendeztem a sráccal, azt mondta indítsak vitát és teljesen visszafizeti a pénzem.
Az egészben az az érdekes, hogy rendeltem még egy ugyanilyent egy másik eladótól, ugyanakkor, és az a feldolgozási idő alatt törölte a rendelést, és automatice visszafizette a pénzem. Szerintem ezek a kütyük típushibásak.

Legyen minden jó!

(#55380) Laza... válasza maj-viktor (#55378) üzenetére


Laza...
addikt

Én ezt a nyomtatót vettem tőlük akcióban 29900-ért, nekem megéri az "idegesség" 30k-ért. Sok helyen 50 fölött van. Tegnapelőtt éjjel rendeltem, 1 órája hozta a futár.

Nekem még nem volt velük problémám, több xir-xart vettem már, egyiknek sem volt még baja. Kptam garjegyet, bontatlan csomagolást, az meg hogy ők hogyan szerzik be a termékeiket egyrészt engem rohadtul nem érdekel, másrészt semmi közöm hozzá. És még csak fizetett(X) dolgozójuk sem vagyok :P

Never give up!

(#55381) LámaZ válasza maj-viktor (#55376) üzenetére


LámaZ
addikt

„feleslgesen rendőrségi feljelentést tenni”

Szamárság.
A reptéri szarkák is egy ideig csinálták (kb. 3 éve volt az ügy), aztán a rendőrök lekapcsolták őket.

Legyen minden jó!

(#55382) maj-viktor válasza LámaZ (#55379) üzenetére


maj-viktor
őstag

Azért elég beszédes a terméklap...

85,7%-os termék értékelés (24vote) - 52 orders
"csak" 286db értékeléses eladó, akinek 97,5%-os a pozitívjai

(sajna alinál ez elég ramaty)

Persze attól még a termék maga gány lehet más eladónál is!

(#55380) Laza...
Félre értettetek... amennyi tranzakciót csinálnak / csináltak emag-ék, mióta vannak (meg olvasni róluk kommenteket) sokkal több a jó és pozitív tapasztalat, mint a negatív!
(ahogy írtam friday-es akciójuk alatt követtem az aktuális topikot és kb. 95%-ban csak pozitív volt, hogy a nagy roham ellenére milyen gyorsan - jól, és tényleg olcsón megkapták a "tökéletesen működő" terméket... csak a pár negatív azért bizalmatlanságra ad okot... mondjuk ez aki a "magyar nyelv" miatt problémázik... inkább röhej tényleg... én is lemerem fogadni, hogy nem volt írva a leírásban, hogy esetlegesen magyar nyelv is van benne... vagy ha mégis... nagy kaland.... lehet sok mobilra telepíteni magyart / magyarosítani... vagy ha nagyinak kell a magyar nyelv... legalább megtanul angolul! :D

(hmm most nézem... lézernyomtató!? Pont mostanában akarok / kéne venni... de nem ennyire komolyat, csak belépő szintűt... még régebben egy régebbi Samsung típussal szemeztem.. azóta már kifutott modell... szal lézernyomtatóból a Samsung "használható" kategória!?)

(#55381) LámaZ
Megint rosszul lett kiemelve... rosszul fogalmaztam (nem teljesen)
RENDŐRSÉGI FELJELENTÉST mindig tegyünk!
csupán úgy értettem, hogy egy eset esetén kisebb az esély, hogy sikeresen zárul le az ügy, mint több eset / csoportos / összegöngyölített ügy esetén! Pláne azonos postán... így egyértelmű, hogy egy szarka lopkod ott mindaddig, míg nem fülelik le akár a posta / akár a rendőrséggel együttműködve...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55383) bepe79 válasza Papesz1990 (#32628) üzenetére


bepe79
addikt

Nem is volt olyan hülye az a Kelly gyerek az USA-ban, aki megrendelte.. :D

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55384) Laza... válasza maj-viktor (#55382) üzenetére


Laza...
addikt

Van 1 sulinetes :Y (hoppá!) Samsung ML-1510-em, a mai napig müxik, most fog nyugdíjba vonulni, eredeti toner, csak töltögetve volt. A papír bal szélén hőz egy fekete csíkot, tonert kellene benne cserélni :) Na majd az új gazdája...

Never give up!

(#55385) tahepa


tahepa
senior tag

Eddigi emag rendeléseim listája. Eddig probléma nélkül - koppkopp - max egy hét alatt mind megérkeztek tökéletes állapotban.
A termék ismétlődések oka : az ismerősöknek is én szoktam rendelni cuccokat...

(#55386) Xes válasza maj-viktor (#55374) üzenetére


Xes
csendes tag

2 korábbinál jött a hivatalos válasz, hogy eltűnt, a 4 db os nál kb. 10 nap múlva jár le a 30 napos határidő, de ha ennyi idő alatt nem volt meg akkor szintén elveszett, a 3 db-ot nemrég jelentettem csak be.
És igen, voltam bent nem is egyszer, tettem panaszt személyesen, telefonon, e-mail ben, meg is kerestek telefonon utána stb. stb. Ugyfelszolgalatnak is hiába írtam, hogy 9 küldeményem eltűnt jó lenne ha valamit csinálnának szokásos válasz: "Köszönjük észrevételét, csatoltuk a korábban bejelentett XXYYXXY számú panaszához"

Nem értem mi alapján írjátok, hogy tegyek feljelentést. Mire tegyek? Mi lenne a feljelentés alapja? Származott károm? Nem, én visszakapom a pénzemet. Azzal, hogy igénybeveszem a magyar postát elfogadom a feltételeket, amiben benne van amit ők is írtak, hogy addig nem az én tulajdonom amíg alá nem írom, hogy átvettem, szerintem itt csak a posta tudna feljelentést tenni, hogy egy alkalmazottjuk lopja a csomagot mivel ők buknak pénzt.

(#55387) maj-viktor válasza Xes (#55386) üzenetére


maj-viktor
őstag

...statisztika rontás miatt! :D

(ám én is ezt mondtam, téged jó esetben nem ért kár... csak időveszteség... így érdemlegese feljelentést a posta tudna tenni, mert őt lopta meg az alkalmazottja... te kapsz refundot a paypaltól, az eladó kap kártérítést a posta-tól... a postanak meg a rendőrséggel együtt kéne felderíteni ki lophatta el a csomagot)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55388) bepe79 válasza maj-viktor (#55387) üzenetére


bepe79
addikt

Melyik kerületben laksz? Hanyas számú posta ez?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55389) wwenigma válasza Xes (#55386) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Állampolgári jogon, jelentos ertekre elkovetett uzletszeru lopas/sikkasztás, ismertelen tettes(ek) ellen.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55390) maj-viktor válasza bepe79 (#55388) üzenetére


maj-viktor
őstag

Nem én vagyok a sértett, hanem Xes fórumtársunk...
Nyugati posta (62-es számú) - VI.ker Teréz körút 51.
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_55194-55194.html

Ez is beszédes... google első találat:
http://www.budapestinfo.eu/62_es_postahivatal

Pont most újították fel amúgy a Nyugati postát... pár hónapja nem!?

/szerk
https://budapest.cylex.hu/ceg-info/62-posta-budapest-603545.html
"Major Ferenc
feri major, 2012. április 24.

Tisztelt Paka Mihályné! Értesíteni szeretném, hogy . Major Ferenc 1131 Budapest Béke utca 118 A lépcs. 1 em 4 sz. társasházi lakás tulajdonosa vagyok. A lakádom szerves részét képezi a folyosón elhelyezett levélláda, ami szintén a tulajdonom. Jogamat gyakorolva a Posta klf. irodáinak címezve már megtíltottam, hogy abba levélen kívül mást is bedobjanak. Igy önnek címezve ishatározottan megtíltom a levélláda reklám céljára történő felhasználását."

:DDDDDDDDDD

Erről az ékes angollal reklamáló magyar akcentusos youtube-ra feltöltő videó jutott eszembe!
Azt linkelje már valaki, akarok egy jót röhögöni! :D
(kommentet vagy tecső linket)
"Thíz át nát wörks" vagy valami hasonló volt! xD

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55391) LámaZ válasza maj-viktor (#55382) üzenetére


LámaZ
addikt

85,7% ide vagy oda, nekem már vissza is utalta a 11$-t, és rendes a srác.
Amúgy én a kis javítgatásoktól, szerelgetésektől nem riadok vissza, ezzel kalkulálok, amikor Kínából rendelek.
Az USB-hubjaimat is pl. szétszedtem, és megragasztgattam, ahol úgy gondoltam, így nem recseg, jól összeálló az egész.

Mást mondok: most épp az USB-s optikai egeremet kaptam szét (ez honi vétel, Labtec 80 – gagyi márka, de elmegy). El nem képzelné az ember, hogy mennyi mocsok bele tud ezekbe menni az alig észrevehető réseken. Szóval, szétszedtem, és az áramkör kivételével hipós vízzel átmostam mindent. Apropó, megint anyáztam a tervezőmérnökökre, mert szerintem ezeket is úgy kellene már gyártani, hogy mosogatógépben moshatóak legyenek. A billentyűzetről nem is beszélve! Annál is ki szoktam piszkálni a billentyűket, és kipucolok mindent, mondjuk évente egyszer. Az is egy délutáni, esti program, annyira idegedző, mintha egy tál padlóra kiborított babszemet szednél fel egyenként (ezt kellett volna csinálnia annak a hülye német pilótának is!).

Legyen minden jó!

(#55392) LámaZ válasza Laza... (#55384) üzenetére


LámaZ
addikt

Én egy olyan Wifis nyomtatóra lesek, amelyben olcsón lehet patront venni. (A tonerkeresőbe beírom a nyomtató típusát, és mindjárt mutatja, hogy mennyi bele a patron. Most 16k a legolcsóbb WiFis, Canon amúgy, de drága bele a patron.)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#55393) maj-viktor válasza maj-viktor (#55390) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megvan! Megvan!

http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_39132-39132.html
http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_39131-39131.html

https://www.youtube.com/watch?v=pXTSqvlE6ck

"See this phone i-KILENCEZEREGYSZÁZ!" :DDD

áhhh kedvencekbe landolt / könyvjelző / letöltöm az utókornak is! :D
(imádom ezt a videót! Nekem sem túl jó az élőbeszédes angolom, de én nem is kürtölöm világgá! :D)

- You send me this 2 phone, but i don't this order! (miiivan!? :D mármint értem mit szeretett volna csak na! :D)
- You send me 2 lítör kéz
- Imádom, ahogy angolul próbálja mondani a dolgokat... nagyjából még érthető is mit szeretne... de a számokat mind magyarul mondja! :DDD
- You send tu piece (így kimondva még véletlenül sem pííísz) screen protector

Keresőnek: akcentus - scam - törtangol - SUNSKY - refurbished

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55394) wwenigma válasza LámaZ (#55392) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Isten ments a tintasugarastol.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55395) RVR400 válasza wwenigma (#55389) üzenetére


RVR400
veterán

Egyre jobb. Jelentős érték... :) Jó lesz az kisebbnek legjobb esetben is, másrészt ugye a 10 eset csak a elkövető kiléte után lesz egyben vizsgálva, ha kiderül, hogy azonos az elkövető/elkövetői kör, és nem tekinthető kollektívan bűnösnek az egész posta, ergo lesz 10 szabálysértési értékre elkövetett ügy, amiben a posta nem lesz partner. ;)

[ Szerkesztve ]

(#55396) LámaZ válasza wwenigma (#55394) üzenetére


LámaZ
addikt

Csak azokhoz van 300 (háromszáz) magyar forintért utángyártott patron (12 ml), te gyerek!

Legyen minden jó!

(#55397) wwenigma válasza RVR400 (#55395) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Szerintem ne szolj bele, szerinted jol van ez igy, le kell sz@rni , had lopjanak. :U

Feltetelezett torvenysertest is lehet jelenteni, erre kozvetett bizonyitekaid vannak. A posta nem titkolozhat, partnernek kell lennie a rendorseggel.

Jelentos ertek is meglenne (5M) a vegere meg a bunszervezet is.

LámaZ: meg 20e-ert uj fej ha elqrja, beleszarad... Lezerrel nincs ilyen baj, szebb is jobb is, olcsobb is...fotókat meg elo kell hivatni, digilabor.net vegyszeres geppel dolgozik, cseszett szepen Fuji Crystal Archive vagy milyen papirra.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55398) El_Diablo válasza wwenigma (#55397) üzenetére


El_Diablo
tag

Aki mostanában rendelt akkukat azokhoz szól a kérdés: melyik posta hozza most el az ilyen jellegű küldeményeket, és mi a várható szállítási idő?

(#55399) wwenigma válasza El_Diablo (#55398) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem NL hozta anno, szabvány 2-3 hét varhato szerintem most is.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55400) LámaZ válasza wwenigma (#55397) üzenetére


LámaZ
addikt

Havonta maximum 30 oldalt nyomtatok, akkor is fekete-fehéret, mert ha lenne színes nyomtatásra igényem, akkor, mint írod, elvinném valahová. Az Epson Stylus 4450-es nyomtatóm (talán 10 éve vettem 10k ft-ért) minden oprendszerrel működik, még Androiddal is. Tintapatron, mint írtam, 300 ft. Nekem ennél jobb nem kell.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.