Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) w.miki válasza tibcsi0407 (#61000) üzenetére


w.miki
veterán

aha jogos
szóval 22eu feletti termékekre van

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#61002) tibcsi0407 válasza w.miki (#61001) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, de ha giftnek jelölik, akkor kicsit más, valamint bizonyos összegig eltekinthetnek a VÁM-eljárástól. Nekem pl volt egy 40 dolláros Android boxom, bekérték az iratokat, aztán nem kellett végül fizetnem.

https://utdetailing.hu/

(#61003) Zeki válasza tibcsi0407 (#61002) üzenetére


Zeki
nagyúr

giftként sem más.

(#61004) luck66 válasza Krill77 (#60998) üzenetére


luck66
tag

olyan 6-10 dolcsi körül van,de itthon is találsz,alig drágábban:
kábel

de találtam 3 dolcsi alatt is
aliexpress

még egy napig

[ Szerkesztve ]

(#61005) zsiz


zsiz
őstag

továbbra sem értem, miért kell szidni a svéd posta sebességét. eddig nekem kivétel nélkül mind kb 3 hetet futott. ami ugye nem gyors, de nem is lassú. értem én, hogy előfordul gyorsabb is. nekem is volt más postával gyorsabb csomagom, de ez is korrekt, plusz hoznak akksit, nem úgy mint sokan mások. ma is pont egy akku jött azzal. a tracking semmit nem lát (posta.hu) pedig már átvettem. szerintük nincs ilyen küldemény. 17track meg látja, hogy fel lett adva és kb ennyi. összesen 2 bejegyzés van. mind1, a lényeg hogy itt van és egész gyors volt. ja és aláírni se kellett, nem volt rajta kék-narancs matrica sem.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#61006) Krill77 válasza luck66 (#61004) üzenetére


Krill77
őstag

Hat 2, 6 plusz ezer posta az nem olyan keves. Par dolcsi szimpibb lenne free shippingel. Sztem az utobbi allis kabel nem jo, van egy A816 lejatszóm es annak a kabele nem működik a e463 mal. A win nem látja, ismeretlen eszköz ennyit ir, csak tölti.

[ Szerkesztve ]

(#61007) luck66 válasza Krill77 (#61006) üzenetére


luck66
tag

ezt nem értem:
Hat 2, 6 plusz ezer posta az nem olyan keves

amúgy ezt a kábelt írják mindenhol hozzá,
nem kell valamilyen program a win-nek,hogy felismerje

[ Szerkesztve ]

(#61008) Krill77 válasza luck66 (#61007) üzenetére


Krill77
őstag

Bocs telorol nyomom telenyomoros lassitasrol.
Nem kell semmi. Plugandplay. A linken 2,6e ft plusz posta az nem keves. Ezért akarok rendelni. Valami különbség kell, h legyen a kabelek kozt, mondom van egy, de nem jo hozzá.. 4 sony szervízbe írtam de bsztak vissza irni.

[ Szerkesztve ]

(#61009) zsiz


zsiz
őstag

[link] végre történik valami :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#61010) forrest85


forrest85
senior tag

Sziasztok,

A vámkezelési nyilatkozatnál ezek a mezők, hogy MRN mit jelent? Illetve honnan tudjam a csomag súlyát? Hivatkozási számhoz mit írjak?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#61011) luck66 válasza Krill77 (#61008) üzenetére


luck66
tag

ezt nézted:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#61012) Silent77 válasza zsiz (#61009) üzenetére


Silent77
veterán

"City Mail Hungary Kft. a könnyebb, legfeljebb 50 grammos levelek kézbesítése terén lehet versenytársa a Magyar Postának."
Pedig már kezdtem örülni. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#61013) beg válasza forrest85 (#61010) üzenetére


beg
veterán

Ezek közül egyiket sem kell kitöltened, mehet így is.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61014) forrest85 válasza beg (#61013) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha Ajándék küldeményt jelölöm be a rendelt küldemény helyett, azzal nyerek valami kedvezményt?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#61015) Krill77 válasza luck66 (#61011) üzenetére


Krill77
őstag

Neztem mar, de erre nem kell, szükség Legyen. A lejatszot fel kell ismerje a win. 8 evig birta az előző, bedugtam par pcbe.. Egy direkt az e463 hoz valo kabel oldana meg a gondot. Sztem

(#61016) mizu


mizu
aktív tag

HonkongPosttal jön 1 csomagom, TN nélül. Aug. 16-i rendelés. Hol tarthat?
Aki ilyen idő-tájt rendelt, TN-nel ránézne, mi van?

▫️ PH! FAN ▫️

(#61017) luck66 válasza forrest85 (#61014) üzenetére


luck66
tag

utólag már semmit,cég nem küldhet ajándékot és egyéb dokumentumokat is kérnek az ajándékozótól

(#61018) luck66 válasza Krill77 (#61015) üzenetére


luck66
tag

hát, mindenhol ezt írják hozzá

vagy ez

[ Szerkesztve ]

(#61019) Krill77 válasza luck66 (#61018) üzenetére


Krill77
őstag

En meg pont azt olvastam,, h mennie kell. Pendrivekent muxik, csak ugy mint az a816 osom.

(#61020) zsiz válasza Silent77 (#61012) üzenetére


zsiz
őstag

igen, de kezdetnek ez is valami :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#61021) Krill77 válasza luck66 (#61018) üzenetére


Krill77
őstag

A link amit adtl azert erdekes mert ez lutri leget. Fent ki van irva a e463 de lent meg nincs. Viszont az A816 os meg ki van - aminek a kabelevl nem. Megy ez a vacak..

(#61022) Silent77 válasza zsiz (#61020) üzenetére


Silent77
veterán

Erre gondoltam én is. :)
Meglátjuk, bízzunk benne.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#61023) tituszvagyok


tituszvagyok
újonc

Az mi az istenért van, hogy múlt hónap 28.-ai érkezésű csomagomról semmi hír ami, ami meg 4 napja jött be az országba megindult a tracking h. vámolják..... Valakinek dekkol még csomaga ?

(#61024) maj-viktor válasza Krill77 (#61008) üzenetére


maj-viktor
őstag

Küldesz egy ezrest, megrendelem a címedre az aliexpress-eset! :D
(bár azt te is megtudod sztem... csak bankkkártya kell hozzá - nem PayPal)
Ha találsz ebay-es / PayPal-osat... segítek azt is... (bár asszem van topik, ahol kimondottan külföldi rendelést segítenek)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#61025) Krill77 válasza maj-viktor (#61024) üzenetére


Krill77
őstag

Az allis nemigen jo. A legutobbi ebayes szzem jo

(#61026) Krill77 válasza maj-viktor (#61024) üzenetére


Krill77
őstag

http://www.ebay.co.uk/itm/USB-DATA-CHARGER-CABLE-LEAD-FOR-SONY-WALKMAN-E-Serie-NWZ-E464-NWZ-E463-NWZ-E43-/121018691023 ill. Csak Pestiekkel szeretnék, a penzt személyesen adnam.

[ Szerkesztve ]

(#61027) Nataniel válasza tituszvagyok (#61023) üzenetére


Nataniel
senior tag

Az utóbbi pár napban irtam már, csomagos postással többszöri diskurzus végett,hogy mint a kerületi postákon,mint pedig az elosztókban oltári fejetlenség és kapkodás van, sok a szabadságos irodista,és hasonló nyámnyila "élmunkás'...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#61028) tituszvagyok válasza Nataniel (#61027) üzenetére


tituszvagyok
újonc

fantasztikus a magyar posta ... szomorú, hogy pozitív élményem még sosem volt velük kapcsolatban sajnos :(

(#61029) Nataniel válasza tituszvagyok (#61028) üzenetére


Nataniel
senior tag

Hát.... jah' :W

Xiaomi Mi 11 Lite 5G NE 6/128 | Xbox One S 1TB | Playstation 5 1TB Üdv: Sunny

(#61030) Beni2360 válasza tituszvagyok (#61028) üzenetére


Beni2360
félisten

Na akkor kettő jó pont a postának és a szállításnak. :C
Aug.28.-án rendeltem eBay-tól Kínából 2 db kisebb terméket 5 és 10 $ képeken a jelzett időpontokra való szállításra, és az egyik hétfőn, a másik ma meg is jött.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#61031) tituszvagyok


tituszvagyok
újonc

szerintetek létezik, hogy mozog a csomagom és csak a magyar posta tracking rendszere nem jelzi (megállt: célországba megérkezve) vagy ez egy badarság?

(#61032) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok, van rá valami mód, hogy ha külföldről rendelek fel tudjam gyorsítani a vám ügyintézést?

Szoktam rendelni külföldről játékokat, és pl. eBay-en volt már olyan rendelésem, ahol az eladó intézte a vámmal történő teendőket, és baromi gyorsan ide is ért a csomag.

Van olyan, amikor erre sajnos nincs lehetőség, és most is pl. várnom kellett 1 hetet mire a vám átellenőrzi, majd napokat várni mire megkapom a szükséges papírt, elmenni érte a postára, kitölteni, visszaküldeni, és ismét napokat várni... nagyon körülményes, és elmegy az ember kedve a külföldi rendelésektől is :(

Tehát az lenne a kérdésem, hogy ennek megelőzése érdekében van-e valami gyorsabb/jobb ügyintézési lehetőség, vagy erre csak kizárólag eBay-nél van lehetőség, és ott is csak kizárólag bizonyos boltoknál?

(#61033) beg válasza abyssc2 (#61032) üzenetére


beg
veterán

Persze. DHL Express módot válaszd. Annál gyorsabbról nem tudok, ha már ténylegesen (fizikailag) náluk a csomag.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61034) luck66 válasza tituszvagyok (#61023) üzenetére


luck66
tag

augusztus 28.-án rendeltem,a holland postával jön "priority" levélként,Magyarországra ért pénteken,na eddig volt elsőbbségi,innentől pihizik a postazsákban

(#61035) abyssc2 válasza beg (#61033) üzenetére


abyssc2
tag

Sajnos egyik boltnál sincs ilyen lehetőség ahonnan általában vásárolok.
Air Mail, EMS, és FedEX van.

Árban az air mail a legjobb, és Magyarországra ez is gyorsan ideér (általában 3-4 nap), csak a szomorú, hogy a vámra pl. most is 2-3 hetet is várni kell, hogy ténylegesen átvehessem...

EMS-el is volt már hasonló problémám, FedEX-el még nem próbálkoztam,nem tudom az milyen.

Air mail rendelésnél ezekszerint nincs semmiféle megoldás? Muszáj ezt a sok papírozást ebben a formában végigcsinálni?

(#61036) Zeki válasza abyssc2 (#61032) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet olyan ebayes vagy webshopos, ami le van szerződve olyan futárcéggel, aminél a vámolási költséget is előre ki kell fizetni a szállítással együtt. Így valóban gyorsan megy a dolog.

Az Air mail sima légiposta. A Fedex már futárcég, lehet maga vámoltat.

[ Szerkesztve ]

(#61037) abyssc2 válasza Zeki (#61036) üzenetére


abyssc2
tag

Értem, köszi a választ.

Tehát pl. Air mailnél nincs arra lehetőség, hogy én megveszem a terméket, elküldöm a vámosoknak róla rögtön e-mailben a bizonylatokat, és akkor gyorsabban el lehessen intézni. Muszáj megvárni, amíg ők megkapják, kiküldik az ajánlott levelet, és újra lejátszani. Kár, hogy nincs rá jobb módszer, de akkor nem nagyon van mit tenni :)

A Fedex-et pedig majd kipróbálom, hátha beválik.

(#61038) beg válasza abyssc2 (#61037) üzenetére


beg
veterán

Sajnos ez sima postánál így működik.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#61039) luck66 válasza abyssc2 (#61037) üzenetére


luck66
tag

a Fedex nekem gyorsan vámolt,a beérkezéskor felhívtak telefonon,elkérték az email címem,1 órán belül megjöttek a papírok,kitöltve+ átutalási papir visszaküldtem,2nap múlva hozta a futár,majd kb 2 hét múlva levélben küldték az igazolást,hogy átutalták a Nav-nak az összeget

(#61040) floratm


floratm
senior tag

Haho. Meriemobilesrol rendeltem egy tabletet eirolines-al.

Egy hétre rá irtak hogy

Hi,sir Please give us your English address,so that we can ship it by Euro line. Thank you. Lily

Erröl még nem olvastam, honnan szedjek angliai lakcimet? Mért nem elég a magyar cimem? Mostakkor kérjem vissza a paypaltol a pénzt?

(#61041) Dluinet válasza floratm (#61040) üzenetére


Dluinet
nagyúr

tőlük kérd vissza, Full Refund
ha nem hajlandóak rá, akkor a paypal-től kérd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61042) brekes


brekes
tag

Én ezt most nem értem, EZ 2.835 forint + 1.111ft a posta? Nem olcsó ez egy kicsit? Vagy most ez mi? :D

(#61043) Dluinet válasza brekes (#61042) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kérlek fáradj át ide

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61044) brekes válasza Dluinet (#61043) üzenetére


brekes
tag

Ez nekem akkor is fura, mik vannak... :Y
Sajnos most nincs paypalomon pénz :( Ilyen akciók mindig szoktak lenni banggood-on?

Update: Most néztem, ez egy több mint 300.000ft-os drón, itt valami sántít...

[ Szerkesztve ]

(#61045) Dluinet válasza brekes (#61044) üzenetére


Dluinet
nagyúr

augusztus 10 és szeptember 10 között tervezték, de meghosszabbították
pénzt utalsz a payla-ra?
kösd össze a bankkártyával, és a bankod váltson a pénznemek között, jobban jársz, ráadásul utalgatnod sem kell

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61046) brekes válasza Dluinet (#61045) üzenetére


brekes
tag

De egy több mint 300.000ft-os cuccot 3.000ft körül meg lehet itt szerezni? Nekem ez felfoghatatlan....

Igen tudom, csak bankot váltok, és jelenleg nincs számlám, mert megszüntettem! Héten nyitok más banknál. :)

(#61047) Upo válasza brekes (#61046) üzenetére


Upo
addikt

Születésnapi akció, 1 db van belőle ennyiért, hajnali 4-kor indul, akkor aki a leggyorsabban kifizeti paypal-on az viheti. Szerinted hányan állnak készen rá a világon? Ha csak egered és mutatóujjad van akkor esélytelen, itt nyilván scriptek fognak összecsapni és valaki akinek a legjobb a netje az megnyeri.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#61048) Silent77 válasza Upo (#61047) üzenetére


Silent77
veterán

1 darabnál kevés az esély, de van. :)

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#61049) brekes válasza Upo (#61047) üzenetére


brekes
tag

Na igen, így már viszont más!
Ha most tudnék vásárolni, talán összedobnék valamit én is, és hátha... De nincs, ez van. :W
Egyébként ilyesmi akciók szoktak itt lenni random? Vagy ez a születésnapos most nagyon kivételes? Sajnos nem ismerem annyira az oldalt.

(#61050) Upo válasza brekes (#61049) üzenetére


Upo
addikt

Most tán 6 éves, ha rendszert csinálnak belőle akkor 6 év múlva.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.