Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) thefreeman válasza bl4ze (#55697) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Nekem egy csomagomhoz volt FLYT tn de a csomag már rég itt van a követési szám szerint meg még el sincs küldve.

(#55702) bl4ze


bl4ze
veterán

Magánpostás megafúzió lesz: a FedEx megveszi a TNT-t

Az amerikai csomagküldő óriás FedEx 4,4 milliárd eurót (forintban: 1300 milliárdot) fizet a holland csomagküldő óriás TNT Expressért.

.:. bl4ze .:.

(#55703) Zeki


Zeki
nagyúr

Ma jött meg a sportsdirectes rendelésem.
31-én volt a küldemény felvéve, 3-án Budapesten volt, és kivárta a Húsvétot.

(#55704) SUPREME7 válasza Zeki (#55703) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem is a héten jön egy pakk, legalábbis remélem, hogy nem csúszik át jövő hétre, ma indult el.

(#55705) converse34


converse34
újonc

Sziasztok.

Múlthéten ápr 1.jén rendeltem az ebayen póthajat kínából . Dhl Expresszel adta fel az eladó, minden szuperül ment a nyomonkövetésbe mindaddig míg Budapestre nem ért április 5.- én .A csomagra azt irta az eladó,hogy Hair Sample. Vám elé állitották .2 napja áll a vámon,felfüggesztve. A vámos megkeresett emailben hogy mivel a csomag emberi hajat tartalmaz így fertőtlenítési nyilatkozatot kell kérni az eladótól mert a csomagba nincs ilyen és nem vámkezelhető .Többször irtam az eladónak ebayen és emailben is hogy küldje el a nyilatkozatot ,de nem válaszol egy üzenetre se .Amúgy 100% a feedbackje. Szerintetek most mit tegyek?

(#55706) Zeki válasza converse34 (#55705) üzenetére


Zeki
nagyúr

Várnod kell amíg válaszol. Ráadásul a dhl egy idő után tárolási díjat számol fel.

(#55707) converse34 válasza Zeki (#55706) üzenetére


converse34
újonc

Hát ez az ,de egy üzenetemre se válaszolt eddig ,régebben is irtam neki hogy tájékoztasson a termékről,de semmi . És még az Ántsznél is kell fizetnem ha elküldi a nyilatkozatot .

(#55708) Zeki válasza converse34 (#55707) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az ebayen nyiss panaszt. Írd le a helyzetet, és ha nem válaszol 2 napon belül, akkor nem veszed át, és refundot kérsz.

(#55709) converse34 válasza Zeki (#55708) üzenetére


converse34
újonc

Első rendelésem lenne,igy nem vagyok tisztába hogy kell panaszt nyitni :(

(#55710) beg válasza converse34 (#55709) üzenetére


beg
veterán

Ebay felületen keress open dispute lehetőséget a rendelés részleteinél.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55711) beller válasza wolpertinger (#55692) üzenetére


beller
aktív tag

Én szintén Banggood EU március 23-án és ugyan úgy sehol semmi:( Ha meg tudsz valamit, vagy megkapod a csomit szólj már lécci, hogy legyen egy reménysugaram:) Én hasonlókép teszek:)

(#55712) converse34 válasza beg (#55710) üzenetére


converse34
újonc

Köszönöm ,sikerült.

(#55713) maj-viktor válasza converse34 (#55712) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most mondjam amúgy, ha ilyen "specifikus" terméket akarsz behozatni... rendelés előtt kellett volna tájékozódni, hogy beszabad-e hozatni és ha igen milyen "módon"... említett "fertőtlenítés"...

Azért műkincseket / állati eredetű (pl. trófea, bőr, stb.) / emberi erdetű (mint a példád, emberi haj), fertőzésveszély forrás is lehet... így jóhogy "ÁNTSZ-el fenyegetőznek"... csak sokan végig se gondolják ezt "logikusan"...

ahogy étel / növény / állatot sem szabad "csak úgy behozni"... egészségügyi kockázat, bla-bla, stb.

Legközelebb, azért NAV-nál érdeklődhetnél!
Múltkor is volt itt valaki, aki kést / borotvát akart behozatni és inkább rákérdezett, hogy mennyi - milyen hossz az engedélyezett, kell-e hozzá engedély a behozatalra, stb.

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55714) Gépötty


Gépötty
senior tag

Sziasztok!
Xiaomiforsale.com-ról tud valaki pozitív vagy negatív infót?
Fórumos kereső nem adott találatot.
Köszönöm! :R

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#55715) Zeki válasza Gépötty (#55714) üzenetére


Zeki
nagyúr

Eu raktár, lehet hogy refurbished.

(#55716) Gépötty válasza Zeki (#55715) üzenetére


Gépötty
senior tag

Iiiigen, ez nekem is megfordult a fejemben...
Redmi 2-t szeretnék, nemrég jelent meg a 2GB-os verzió. Ezen a ponton kérdés, mennyi javított/felújított lehet belőle.
Gyanús, hogy kínából is ennyi, csak azt még áfázzák (igaz ennek meg postaköltsége van).
Hmm-hmm...
Mostanában nem sűrűn követem a fórumokat. Csoportos rendelésekkel foglalkozik még valaki?

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#55717) converse34 válasza maj-viktor (#55713) üzenetére


converse34
újonc

Nem tudtam előre ,annyi mindenki hoz be hajat külföldről . Igen ebben igazad van hogy előre kellett volna tájékoztatást kérni,tisztába vagyok hogy fertőzésveszély. Előre félek mi lesz ,és tartok attól hogy a kínai cég nem fog küldeni ilyet nekem .Mert ez egy nagy cég utánna néztem a neten . Nem gondoltam volna hogy ekkora kavarás lesz belőle.Már nyitottam vitát ,hogy küldje amit az ebay is lát. A nyomonkövetési oldalon most vámszemlére került a csomag. Holnapig várok ha nem küldi visszakérem a pénzt .Én nem tároltatom feleslegesen a Dhlnél .

(#55718) maj-viktor válasza converse34 (#55717) üzenetére


maj-viktor
őstag

A lényeg amúgy, hogyha így túl macerás neked meg nem tartasz igényt a termékre / csomagra!
Ezt mindenképpen jelezt a DHL-nek, hogy vissza a feladónak, mert különben a 3.-5.munkanaptól írtó magas raktározási költséget számolnak fel... ~5E Ft-nál kezdődik és utána ~1E Ft/nap körül van, szóval ha sokáig bénázol, akkor többe lesz a raktározási díj, mint maga a csomag értéke!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55719) Alone50


Alone50
csendes tag

Hali!
Titeket ez mennyire hatna meg? (Ezt a választ kaptam egy dispute nyitásra)

Dear friend, I am really sorry for you.
Dear, we do not wish it happen,
Dear, I may be punished or even lose my job because of it.
Dear, could you help me to close your dispute and I would like to send a free gift to you,dear,ok?
Thank you for your understanding

Szerintetek most nagyon megverik a kicsit?
(A probléma: durván méret alatti ruhaneműt küldött. Lefényképeztem a cuccot egy mérőszalagot mellétéve és a saját mérettáblázatát is elküldtem neki.)
(Aliexpress)

[ Szerkesztve ]

(#55720) mati12


mati12
senior tag

Melyik futárcéggel érdemes az árút visszaküldeni Kínába? Gondolok itt az anyagiakra és a megbízhatóságra is.
Esetleg a Magyar Posta is felnőtt már ehhez a feladathoz és megbízható ilyen téren?

(#55721) GZoli7 válasza Alone50 (#55719) üzenetére


GZoli7
senior tag

El ne hidd! :)
Ragaszkodj az igazadhoz, kérd vissza a pénzed.
Rendszeresen bepróbálkoznak ezzel.

(#55722) aytukabozs válasza mati12 (#55720) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem tudom mit vettél és honnan, de sok webshop return policy-jében külön ki van emelve hogy ne küldd futárral csakis postán.

Ajánlott olvasmány

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55723) HUNgabus


HUNgabus
senior tag

Sziasztok.

Egy olyan problemaval fordulnek hozzatok ami lehet mar tobbeknek okoz(ott) gondot. Rendelnek par dolgot de nem szallitanak kicsiny balkani orszagunkba. Es itt most nem az ebay only US prroblemara gondolok elsororban hanem pl osztrak nemet webaruhazakra ami csak innen nyugat fele kuld csomagot.
Van vkinek otlete olyan amit esetleg probalt is es tenyleg mukodik? Nagyon nagy segitseg lenne, koszonom elore is.

Vmelyik telefonos topicban olvastam egyszer hogy lehet csinalni vmilyen osztrak postan fiokot es oda kerni, onnan meg tovabb lehet kuldetni, errol tudtok vmit hogy hogyan mukodik?

(#55724) beg válasza HUNgabus (#55723) üzenetére


beg
veterán

Mailboxde. Részletes leírással ITT.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#55725) Zeki válasza HUNgabus (#55723) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az a baj, hogy néha a szó szerint köcsög tahó magyarja miatt nem szállítanak ide. Ami azelőtt szállított, már az sem. Akkor sem, ha mindent előre kifizetsz.:(

(#55726) Zeki válasza mati12 (#55720) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csakis postával küldünk vissza bármit is, ajánlott küldeményként!
Nincs olyan futár, amire ne fizetnéd rá a gatyád is, ha velük akarnád visszaküldeni.

(#55727) lililááá válasza Zeki (#55725) üzenetére


lililááá
tag

Így van,fészen van egy alis csoport,ott csak az a téma hogy megjött de nem üti le,lehúzza a Kínait stb stb,meg minden szarért rinyálnak. Így én hiába vagyok korrekt ha a többi gyökér meg nem.Szépen eljön az az idő mikor senki sem küld ide semmit,akkor meg majd pityeregnek a gyökerek....

(#55728) bl4ze válasza lililááá (#55727) üzenetére


bl4ze
veterán

szánalom :(

.:. bl4ze .:.

(#55729) Minstrel


Minstrel
senior tag

Kiderült már, hogy mi ez a kék-narancs csíkos matrica a csomagokon? Valamelyik témában már volt kérdés, de nem találom azóta.

(#55730) calogero198 válasza mati12 (#55656) üzenetére


calogero198
csendes tag

Szia!

A megoldást sajnos én sem tudom, de leírom, hogy én hogyan jártam:

Ugyanez a probléma, Paypal nekem adott igazat, elküldte felém a kínai pálcikás címet, erre én eladótól kértem latin karakteres címet, meg is kaptam, elküldtem paypal felé a feladó vevényt a latin karakteres címmel (igazolva a postázást). Erre ők elutasították a a visszafizetési kérelmemet, mert nem az általuk megadott kínai pálcikákra küldtem a csomagot... Természetesen a posta nem tudott semmit adni igazolásként(pontosabban a csatolt igazolást adta), de ezen semmi hivatalos nincs, hogy hova postáztak vagy ki vette át.

Természetesen az eladó továbbra is csak "várja" a csomagot...Most reklamálok a Magyar Postánál, hogy a 7 hónapja visszaküldött valakinek átadott csomagomra fizessenek kártérítést.

Én azt javaslom, hogy a Paypal-t hívd fel (írni felesleges, le se s*arják), majd ők megmondják a tutit. Bár nem ismerem az E.bay-es visszafizetési szabályokat, de szerintem (ha lehet) velük is telefonon kellene először egyeztetni a címzést illetően. (Természetesen a többiek által javasolt Dispute, claim stb.-t is vidd végig.)

[ Szerkesztve ]

(#55731) calogero198


calogero198
csendes tag

512GB körüli pendrive-ot szeretnék. Létezik egyáltalán olyan, hogy nem egy selejtes valamit küldenek ~5.000 Ft-os áron? Mi a tapasztalatotok? Én E-bay-en szoktam vásárolni. Szerintetek hol érdemes pendrive-ot? Ha hibás az eszköz, vissza lehet küldeni egy memóriateszt alapján?

Pár hónapja 400Ft-ért egész jó Dogee 8GB-os microSD-t vettem.

[ Szerkesztve ]

(#55732) klarkzone


klarkzone
tag

Váu, elég mélyre került a topic, hol van 512GB pendrive ötért, meg magyargyalázás így kora reggel, elég durva... gratula.

(#55733) calogero198 válasza klarkzone (#55732) üzenetére


calogero198
csendes tag

Én erre a témára gondoltam:

http://szkeptikus.blog.hu/2013/10/18/gb_azaz_gigabloff_igy_vernek_at_a_pendrive-okkal

Azért kérdezem, mert itt a fórumon nem csak elméletben írogatnak általában, hanem van tapasztalatuk. Különben meg semmi értelme nincs annak, hogy "szaklapokból" olvasott bölcsességeket osztunk meg egymással.

Én arra gondoltam, hogy mire lehet számítani és melyik oldal/esetleg eladó a megbízhatóbb (és nem arra gondolok, hogy ki 98,9%-os, hanem kitől rendeltetek pozitív tapasztalatokkal.

A magyargyalázós részt nem értettem!? Bár a kora reggelt se :))

[ Szerkesztve ]

(#55734) trebrona válasza calogero198 (#55733) üzenetére


trebrona
nagyúr

Tessék, egy 256-os. Csak elég lesz?

[link]

Ez az eladó szokott ajánlott lenni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#55735) calogero198 válasza trebrona (#55734) üzenetére


calogero198
csendes tag

Persze, hogy elég. Köszönöm a segítséget!

(#55736) aytukabozs válasza calogero198 (#55735) üzenetére


aytukabozs
addikt

Meg ha az pont nem jó, akkor maga a linkelt bolt az amit elég sokan használnak itt ha flashdrive kell...
Megbízható, és mindig az jön tőlük amit rendelsz.

Az 5k-s meghajtó az meg valami 1-2 gigás, tuningolt lesz.

(#55732) klarkzone

Előbb tán nézz be az említett fb csoportba, aztán az ott látottakat figyelembe véve gondolkozz el azon ki tehet arról hogy csak az elmúlt 2 évben hány webshop és alis, ebay-es eladó ejtette országunkat.
Mi az hogy magyargyalázás, talán fogjuk ezt a lengyelekre vagy a timbuktuiakra?

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55737) calogero198 válasza aytukabozs (#55736) üzenetére


calogero198
csendes tag

Köszönöm, ezzel már el tudok indulni! :)

(#55738) converse34


converse34
újonc

NA ott tartok ,hogy a feladó elküldte a fertőtlenitési nyilatkozatot nekem ebayen mivel vitát nyitottam.elküldtem a vámnak erre felhiv a nő hogy nekik az eredeti kell papirban, Nem elég a jpg.Olvasom a jpgt hogy a nyilatkozatot akkor csinálták mikor feladta,szóval ezt neki a csomagba bele kellett volna tenni . Csak ő kihagyta. Most megint irtam a feladónak ,hogy a Dhl -nek küldje el az eredeti nyilatkozatot postai úton. Engedélyeztetésre vár a csomag . Eszem megáll komolyan ,pedig már örültem ,hogy végre,küldtem neki vagy 8 üzenetet .

(#55739) Baloo27 válasza Minstrel (#55729) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Engem is érdekelne mit jelent ez a kék-narancs csíkos matrica, mert ma kaptam ilyen csomagot..

(#55740) aytukabozs válasza Baloo27 (#55739) üzenetére


aytukabozs
addikt

fotózzátok már le....
én még sose kaptam olyat, de mostmár érdekel :)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55741) bl4ze válasza converse34 (#55738) üzenetére


bl4ze
veterán

Küldje nekik faxon, manapság már senki nem küld ilyet levélben.

Faxost is el kell fogadják.

.:. bl4ze .:.

(#55742) Baloo27 válasza aytukabozs (#55740) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Parancsolj

(#55743) HUNgabus válasza beg (#55724) üzenetére


HUNgabus
senior tag

Koszonom a segitseget este atnezem, elolvasom. Mar emlekszem a topicra, nekem is volt OpO telo, szerintem akkor olvashattam rola...

(#55744) maj-viktor válasza Alone50 (#55719) üzenetére


maj-viktor
őstag

Sajnos a ruha az mindig olyan, hogy ott ázsia méret, így minimum 2mérettel nagyobbat kell rendelni!
(én a mai napig "m*gszopom", míg így is sokszor, hogy 2-vel nagyobbat rendelek de még az is kicsit... így mérettáblázat... +2méret + 1méret (mérlegelés után)

Amúgy meg, ne close-olj! Kérj partial refundot, vagy visszaposta, ha olyan érték és full refund (de te ezzel biztos nem jársz jól)... így ha orbitálisan kisebb a méret, mint a méret táblázata... akkor az ali vizsgálója a te javadra dönt és "ingyen megtarthatod a terméket"... én tuti nem zárnám, a leírásod alapján, hogy a saját mérettáblázatával sem egyezik! (ha viszont azért kicsi, mert nem vetted figyelembe, hogy ázsiai méretezés, akkor a "te hibád", de ahogy leírtad, itt nem ez az eset áll fenn)

Amúgy női cuccok beszoktak vállni, mármint méretbe (ismerősnek rendelek mindig és tényleg "jól áll" neki, jó méret), én magamnak "csak" férfi polókat, de ott mindig sikerül bénáznom, az én M-eskén, mindig XL-eset rendelek és sokszor az sem jó!

(#55720) mati12
Csakis Magyar Posta, ajánlott levélként.... minden más mód írtó drága!

(#55727) lililááá
Mutassátok már meg ennek a csoportnak a linkjét.. annyit mondogatjátok! Megyek helyre pofázom az ilyen embereket! Akik irreális követelésekkel jönnek! :D

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55745) jojoando válasza Tuki82 (#55499) üzenetére


jojoando
senior tag

Taiwanbóó rendeltem cuccost 30-n, ma kihozta a Posta.
Tök király, ahogy működik a cég,
remélem megmarad ezen jó tulajdonsága!.

(#55746) Alone50 válasza maj-viktor (#55744) üzenetére


Alone50
csendes tag

Köszönöm a hozzászólást.
Ázsiai méret, igen. De a 82cm az Kínában is 82cm, nem 65cm. :-) Egyébként bő 6 USD, szal csak elvi jelentősége van.

(#55747) converse34 válasza bl4ze (#55741) üzenetére


converse34
újonc

Eredetit kérnek a vámon,postai úton kérik hogy küldje az eladó a piros pecséttel az alján . Azt mondták a fax már fénymásolatnak minősül .Ekkora gecik nem lehetnek ,és csak itt Mo,-on van ilyen sehol máshol Európában. Dhl meg örül hogy tárolhatja a csomagom ...

(#55748) bodojani válasza Alone50 (#55746) üzenetére


bodojani
csendes tag

nem ez nem elvi. A ..... kínaiak TANULJÁK MEG, hogy a 82 cm MINDENHOL 82 cm. Vagy adja vissza a zsét.....

(#55749) aytukabozs válasza bodojani (#55748) üzenetére


aytukabozs
addikt

Félreértetted. Olvasd újra. :)
Részéről van elvi jelentősége mert 6 dodóért nem éri meg belemenni a kacskaringós és rögös "dear friend" utcába. :)

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55750) zsiz


zsiz
őstag

ez a státusz mit takar pontosan? ilyenem még nem volt. és miért 0,00kg a csomagom?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.