Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54351) bl4ze válasza Fire/SOUL/CD (#54347) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon lassú a Magyar Posta már EU-ba is utóbbi időben. Nekem 25 (!) nap volt egy ajánlott,elsőbbségi küldemény Ciprusra.

.:. bl4ze .:.

(#54352) Fire/SOUL/CD válasza molvany (#54350) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem minden lehetséges ragszám formátummal próbálkoztam és a feladás dátumától a mai napig dátummal is minden esetben...

Mindegy, megvárom még ezt a hetet, kösz a segítséget!

bl4ze - Én most szembesülök először ezzel a dologgal, eddig ha feladtam valamit(szintén ajánlott, elsőbbségi), akkor ha hétfőn feladtam, akkor azon a héten legkésőbb péntekre ott szokott lenni.
Most pont nem lenne jó, ha valóban elkeveredne, mert egy havernak küldtem olyan személyes doksik eredeti példányát(amire szüksége van), amelyek újbóli előállítása idő és újabb pénz kiadással jár...
Remélem Neked lesz igazad, azaz csak késik a levél és nem eltűnt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#54353) RVR400 válasza bl4ze (#54351) üzenetére


RVR400
veterán

Tőlem meg simán átvettek egy Kínába visszaküldős cuccot elsőbbségi nélkül, pedig eddig csak úgy működött a dolog.

(#54354) mimey válasza Turbobacsi (#54311) üzenetére


mimey
tag

Délután hívtak. Sajnálják, de nincs meg a csomag.
Szóljak a feladónak/eladónak, hogy ő kerestesse a csomagot, mert amíg én (azaz a vevő) nem veszem át, addig az az ő tulajdona. Ez mind "szép és jó", de én meg már előre kifizettem.

(#54355) mizu válasza slezakimi (#54321) üzenetére


mizu
aktív tag

Mert felelőtlen dolog volt simán elküldeni. Ha elvész a pakk, hogy reklamálsz?

▫️ PH! FAN ▫️

(#54356) slezakimi válasza mizu (#54355) üzenetére


slezakimi
senior tag

Úgy hogy ha elvész nem kaptam meg, így evidens nyitok vitát.
Gyanítom neki is kell igazolni, hogy átvettem.

Üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#54357) mizu válasza slezakimi (#54356) üzenetére


mizu
aktív tag

Há'jó.

▫️ PH! FAN ▫️

(#54358) klarkzone


klarkzone
tag

Ma feladtam az első "garanciális" csomagomat ShenZen-be. Már a bubis boríték és habfólia beszerzése is kifejezetten nehéz volt, aztán címzés, fényképek készítése, levelek írása a webshop-nak, a postán mértem 15 percet töltöttem, szerencsére befértem 250g alá, így a regisztrált levélküldemény 2300ft-ért indult Kínába.

(#54359) LámaZ válasza klarkzone (#54358) üzenetére


LámaZ
addikt

Van csomagolóanyag-szaküzlet a XVI. Veres Péter úton: Pack Centrum

Legyen minden jó!

(#54360) klarkzone válasza LámaZ (#54359) üzenetére


klarkzone
tag

Kösz, az én megoldásom: Office Depot tele van csomagoló anyaggal, 2 bubis A4-es méretű boríték - 100ft, TTL, parkettadiszkont stb. 1m2 alátétfólia 2mm - 100ft. Tudod biciklivel, mert úgy olcsó... ha már bukó, minél kevesebbet bukjak.

(#54361) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Gyakorlott coolicool rendelőktől kérdezném, egyszerre csak egy kupont lehet érvényesíteni? Van több is de egyet elfogad és nem tudom a többit érvényesíteni.

(#54362) beg válasza atee_13 (#54361) üzenetére


beg
veterán

Más kedvezményekkel nem vonható össze. Ez minden hírlevelünkben benne van.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54363) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Pandawiltől rendeltem vámbiztosítással. A csomagot megfogták, fizetnem kellett. Elküldtem a dokumentumokat, és fizetik az ÁFA értékét. A kezelési költséget nem.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54364) beg válasza maggi1886076 (#54363) üzenetére


beg
veterán

Igen, eddigi tapasztalat alapján azt csak a coolicool fizeti ki.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54365) maggi1886076 válasza beg (#54364) üzenetére


maggi1886076
addikt

2 napja még csak urban legendként írtad. Emlékszel?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54366) beg válasza maggi1886076 (#54365) üzenetére


beg
veterán

Emlékszem. Azóta viszont jöttek visszajelzések is. Privátban.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54367) maggi1886076 válasza beg (#54366) üzenetére


maggi1886076
addikt

Minden áron kupont akartak adni. De azt nem szabad engedni. Utalják vissza azt a pénzt. Nem, mintha nem vásárolnám le. De jobb, ha nálam van.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#54368) zole522 válasza slezakimi (#54318) üzenetére


zole522
csendes tag

Mostanában divat lett,nem ajánlottan küldik.Jó,hogy eddig minden megjött-volt,hogy 8 nap alatt.

(#54369) depence válasza Baloo27 (#54342) üzenetére


depence
tag

(Banggood)
Én Febr. 18-án rendeltem és már másnap leszállítva volt de még nem kaptam kézhez. Tracking number nincs, megkérdeztem, nincs mit tenni csak várni. :(((

[ Szerkesztve ]

HP Envy curved 34 AIO, Samsung Galaxy Z fold 3, Panasonic FZ2000, Nikon D3300

(#54370) Bendegúz98


Bendegúz98
senior tag

Udv
Efox kerulendo vagy bevallalhato webshop?
Koszonom

(#54371) beg válasza Bendegúz98 (#54370) üzenetére


beg
veterán

Vállalható.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54372) Beni2360 válasza depence (#54369) üzenetére


Beni2360
félisten

Az utolsó pötty az nem leszállítva, hanem szállítás alatt.
Nekem is ilyen státusz volt de hál istennek megkaptam 15 nap alatt. (benne egy kis ünnep)

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54373) david.perei


david.perei
újonc

Na.. ma egy meglepetés várt!
Megkaptam a rendelt telefont pedig a nyomon követésnél csak az van.hogy megküldött adatok feldolgozása! :D

(#54374) v-man válasza david.perei (#54373) üzenetére


v-man
őstag

Nálam is így volt... aztán utólag meg megjelent hogy

2015-03-03 07:56
xx posta, Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

Közben pedig dél után néhány perccel hozta a postás.

Milyen telót vettél?

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#54375) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] - Hozzák az órámat a kormányra. :DD

(#54376) Dluinet válasza Kolondrum (#54375) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nincs is fullra pakolva

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#54377) drumkiller válasza Kolondrum (#54375) üzenetére


drumkiller
csendes tag

jól néz ki :D biztos tele van 1-2 dolláros gumitokkal +50ezer grátisz fél-vulkanizált tangapapuccsal :DD

(#54378) axlfsi


axlfsi
veterán

Sziasztok!

Gerabestrol rendelnek toltot (kuponnal 36.20). Olvastam mar hideget es meleget is a GB-rol, de mindenutt mashol kb. egy 10-essel dragabb, akahogy nezem. (Dealsmachine a nyomkovetesi szamon felul, ami 1.99, a flat rate shippingre felszamol meg 10.79 penzt :F ).

Mi a velemenyetek?

Ileltve, mi a tapasztalat, a SingPost vagy a Holland Netherlands Post-tal jon meg hamarabb a megrendelt termek? Olyat mar olvastam, hogy sokaig kallodott a NL, de egy fecske nem csinal nyarat, lehet, hogy csak kiveteles eset volt(?).

Tudtok ennel olcsobban? SingPost menjen inkabb?

Koszonom!

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#54379) drumkiller válasza axlfsi (#54378) üzenetére


drumkiller
csendes tag

nekem a singpostos 2 hét alatt ideért pöpecül, frankón bebugyolálva!

(#54380) bagand1 válasza mimey (#54354) üzenetére


bagand1
csendes tag

Ez fura. Én is hasonló cipőben járok, nekem is eltűnt a csomagom a "Kézbesítésre továbbítva" állapot után. Engem ugyan nem hívott vissza posta, de hívtam én őket és pont ugyanazzal a hölggyel beszéltem, akivel 2 napja. Ő azt tanácsolta, hogy indítsam én a kerestetést a customer.service@posta.hu címre küldött emailben (megadva minden adatot: feladó, címzett, ragszám, csomag tartalma és értéke) és emellett jelezzem a küldőnek is, hogy nem kaptam meg. Azt mondta, hogy 30 napig tart a kerestetés, aztán gondolom valami történik, ha más nem, kapok valami írást, hogy nem érkezett meg. Nem tudom, de ha kell, egy ilyet kiverek belőlük.
Szerintem te is indíts egy ilyet, abból baj nem lehet.

Mondjuk egy vicc az egész. Kérdeztem, hogy bemenjek-e azért arra a postára, amire elvileg elküldte az elosztó. Azt momdta, hogy nincs sok értelme, ott nem fogják megtalálni, meg nem is érkezett vissza tőlük válasz. Mint kiderült, levélben kommunikálnak egymással, így nem csoda, hogy 2 nap alatt nem érkezett semmi rekció a postahivataltól, de akkor nem értem, hogy miért mondta elsőre, hogy másnapra kap választ és visszahív. Nem is hívott persze.
Kérdeztem, hogy hány napon belül kell kihozniuk a kézbesítésre továbbított küldeményt, hátha még van idő, csak lassan halad, de lelombozott azzal, hogy egy nap alatt.
Szóval, most itt állok, a TinyDeal-nek írtam, de szerintem ők eleve azzal jönnek vissza, hogy 30-45 nap is lehet egy nemzetközi szállítás, így várjak türelemmel. Majd magyarázhatom nekik, hogy mindegy ez, mert a magyar posta már most tudja, hogy nem hozza ki, mert eltűnt. Azért holnap bemegyek abba a postahivatalba, amibe elvileg elküldték, hátha, de nem sok esélyem van.

Arról nem beszélve, hogy a postás hölgy szerint a feladó majd kérhet kártérítést a küldemény értéknek megfelelően, Ilyenkor azért visszaüt, hogy a kínaiak mindenre 10 dollárt írnak, vagy hasonlót. Remélem, ez az ő problémájuk. Lesz egy kis harc a TinyDeal-lel...

(#54381) david.perei válasza v-man (#54374) üzenetére


david.perei
újonc

Elephone P6i

Első benyomásra jó! Gyors,szép képeket csinál.. :DD

Sajnos megfogta a VÁM. :S És neked mit hozott a POSTA?

[ Szerkesztve ]

(#54382) v-man válasza david.perei (#54381) üzenetére


v-man
őstag

Ulefone Be Pro jött a Geabestről, holland postával, február 5-én rendeltem, március 3-án kaptam kézbe, szintén gazdagítva kishazánk államkincstárát :)

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#54383) include777


include777
aktív tag

Sziasztok bangood-ról rendeltem lead1-hez fehér flippes tokot.
A standard shippinget választottam, mert ráérős. Kapok-e(ha igen akkor kamu vagy sem) TN-t ?
Innen még nem vásároltam, keresőben meg nem találtam erre választ, de lehet rosszul kerestem.
Köszönöm a válaszokat.

keep calm and learn powershell

(#54384) aytukabozs válasza include777 (#54383) üzenetére


aytukabozs
addikt

Konkrétan őket nem ismerem de 20-25$ alatt nem divat TN-t adni...

Szerk.:
Voila;
"orders under $25 using standard shipping will not have a tracking code."

(#54381) david.perei

Hát, gratulálunk a szép egyedi formatervhez :DDD

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#54385) david.perei válasza v-man (#54382) üzenetére


david.perei
újonc

Nah milyen jó.. :)
És milyen a telefon? :D

(#54386) beg válasza david.perei (#54385) üzenetére


beg
veterán

Ezt vagy a duál simes topikban, vagy privátban beszéljétek meg.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54387) include777 válasza aytukabozs (#54384) üzenetére


include777
aktív tag

Köszönöm !
Ennyivel is okosabb lettem !
:R

keep calm and learn powershell

(#54388) peter.taylor


peter.taylor
csendes tag

Sziasztok.

Tudom nem ide tartozik.Mennék Pestre Nyíregyházáról.

Ha van autópálya matricám akkor Pesten az M3-as bevezetőért kell e külön útdíjat is fizetnem?

(#54389) vapega válasza axlfsi (#54378) üzenetére


vapega
tag

Ilyen töltőt majd féláron lehet rendelni NITECORE márkában és naon jó, nekem is az van.

MI 10T

(#54390) kcsa válasza peter.taylor (#54388) üzenetére


kcsa
veterán

Nem kell. De máskor tényleg ne ide.

(#54391) beg válasza peter.taylor (#54388) üzenetére


beg
veterán

Akkor tedd off-ba és tényleg hanyagold ezeket a nem ide való hozzászólásokat.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#54392) kmisi99


kmisi99
addikt

Más is tapasztalta, hogy borzasztóan belassult a külföldi posta? Két telefonom jön Kínából mindkettő singpostal 1 hónap volt mire ideért, pedig nem egyszerre lettek véve. Rohadt sok idő volt míg az országba ért és még onnantól is 2 hét volt mire ideért hozzám. Most vajon mindent alaposan vámoltatnak vagy mi ez a nagy torlódás?

[ Szerkesztve ]

(#54393) lililááá válasza kmisi99 (#54392) üzenetére


lililááá
tag

Én nem tapasztaltam lassulást,de ünnep volt!

(#54394) david.perei


david.perei
újonc

Nekem kb 2 nap volt a vám és már itt is van!

(#54395) klarkzone


klarkzone
tag

Az létezik, hogy tegnap délben feladtam Kínába a csomagot és most megnéztem, már azt írja a nyomkövető, hogy célországba elküldve?! Mi viszi ezeket a csomagokat a Cargolux, vagy az utasszállító gépek valami központi helyig? Látok mostanában Turkish Cargo gépeket, és minden nap van DHL, Fedex, UPS gép, TNT-t is láttam már, de azok csak nem visznek normál postai csomagokat...

(#54396) kmisi99 válasza lililááá (#54393) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem mindkét csomag 2 hetet tökölt az országban míg megkaptam. :O

(#54397) axlfsi válasza vapega (#54389) üzenetére


axlfsi
veterán

Milyen ilyen toltot? Opus BT-C3100-at hasonlitod a Nitecore-hoz? Melyikhez? A mostani csucsmodeljuk a D4 - amivel szemezgettem is es most a Banggoodon 25 dolcsi, igen, tudom, de kozeleben sincs. Ne haragudj, de nem ertesz hozza. Olvass utana, nem ollozom most ossze neked, melyik mit tud, de az Opus tulmutat egy univerzalis tolto tudasan (kisut, regeneral, belso ellanallast-, kapacitast mer, stb).
Ettol meg jo a D4 is, de nem az a kategoria.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#54398) vapega válasza axlfsi (#54397) üzenetére


vapega
tag

Bocs, igazad van nem értek hozzá csak használom és nagyon elégedett vagyok vele..........mármint a Nitecore D4-el amit a hozzászólásban linkeltem a NITECORE felirat alatt.

MI 10T

(#54399) axlfsi válasza vapega (#54398) üzenetére


axlfsi
veterán

Ne viccelj, semmi baj. Tudom, hogy jot akartal, viszont teny, hogy a ketto kozott azert van sok kulonbseg... Attol meg mindig szemezgetek a D4-gyel, mert ezert a 25 dodoert egesz korrekt ar :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#54400) attila666


attila666
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy quadcoptert aliexpressről és olyan tracking numbert kaptam, hogy RSxxxxxxNL (Holland posta). Van rá esélyem, hogy így megúszom a VÁM-ot? Vagy hogyan működik ez? Legutóbb svéd feladó volt a csomagon amikor svéd postán kerestül küldték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.