Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) bl4ze válasza aytukabozs (#55650) üzenetére


bl4ze
veterán

EMS legutóbb valakinek GLS-sel jött és orbitális szopás volt. Keressetek rá.
Érdemes az EMS-t hanyagolni, kérj helyette FedEx vagy UPS-t inkább.... vagy TNT

.:. bl4ze .:.

(#55652) aytukabozs válasza bl4ze (#55651) üzenetére


aytukabozs
addikt

vetted (#55649) testo92..? :D

Én köszönöm nem rendelek semmilyen gyorspostával/futárral, nekem az kell hogy receghessek 1-1,5 hónapot, csak ezért az érzésért rendelek kintről :P

De amúgy rémlett EZ A SZTORI, valóban elég nagy szopás.... :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55653) lililááá válasza bl4ze (#55651) üzenetére


lililááá
tag

Nekem is magyar posta hozta,mind kettő 70 dolcsi felett volt és nem volt semmilyen költség,itt volt 6 nap alatt.

(#55654) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Sziasztok, milyen telefon ajánlott $150-ig chigontól?
Egyetlen fontos szempont az a jó kamera.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55655) aytukabozs válasza Dluinet (#55654) üzenetére


aytukabozs
addikt

Eltévedtél? :)

Fedexestűl 150$?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#55656) mati12


mati12
senior tag

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni. Márciusban rendeltem egy navigációt az Ebayről 155$ értékben,a csomag rendben megérkezett a vámon is átcsúszott. Viszont a csomag kibontásakor szembesültem vele,hogy a készülék a legutolsó búcsús készüléknél is gagyibb. Silány a kijelzője normál fényviszonyok mellett sem látható,a bluetooth fél percenként bontja a kapcsolatot,műholdakat csak több percnyi várakozás után talál.
Ezek után nem volt kérdés,hogy azonnal visszakűldöm a csomagot és kérem vissza a készülék árát. Mivel még sosem fordult velem elő,hogy valamit is visszakellett volna kűldenem ezért elég tanácstalan vagyok. Az Ebay felületén megreklamáltam a dolgot leírtam,hogy mi a problémám és hogy szeretném a navigációt visszakűldeni az árát pedig visszakérni,ehhez viszont szükségem lenne egy pontos posta címre. Kaptam is egy posta címet ami full Kínaiul van.
" 袁建红
国深圳龙华新区梅陇路912号展源商务大厦五楼503,
深圳,广东省,518000"
Köszi... :R
Ezután írtam egy emailt közvetlenül az eladónak,hogy sajnos ez a cím így nekem nem jó,de választ nem kaptam idáig. Szeretném ezt az észrevételemet közvetlenül az Ebay felületén is jelezni,ott ahol először megreklamáltam a dolgot de sajnos nem tudom,hogy hogyan tudom ezt megtenni. Nem tudom melyik lehetőséget kell választanom,ha azt szeretném hogy legyen nyoma ott is és látható legyen a kérésem.

[ Szerkesztve ]

(#55657) bl4ze válasza mati12 (#55656) üzenetére


bl4ze
veterán

Dispute. Erre keress rá.

.:. bl4ze .:.

(#55658) Axel100


Axel100
tag

Sziasztok lightinthebox-ról valami vélemény???

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#55659) Dluinet válasza aytukabozs (#55655) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem dual sim-es telefont keresek, ezért nem írtam oda

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#55660) Minstrel


Minstrel
senior tag

Gyakori, hogy csak két ilyen bejegyzés van TN-re? Vagy valami kamut kaptam? Mindig szokott lenni még 'Célországba elküldve', néha háromszor is.

2015.03.25
13:12
Küldemény információ:
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2015.04.05
22:03
Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

(#55661) Turbobacsi válasza Axel100 (#55658) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

több esetem van velük:
- EU raktárból: pikkpakk megjött az áru
- Kína:
- nem jött meg az igért határidőre, azonnal, kérés nélkül a postaköltséget visszautalták
- nem jött meg az áru: követés szerint mo-.ig lehet követni (no comment): visszakaptam a vételárat
- megjött az áru az igért határidőre

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#55662) diablo1984 válasza Minstrel (#55660) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem a minidealtől rendelt áru 5 nap alatt másodjára lett a célországba elküldve, hogy ez így mit jelent az jó kérdés.....

(#55663) bepe79


bepe79
addikt

Szerintetek az normális, hogy:
2015.03.23 03:16 Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2015.03.30 09:16 Küldemény információ:
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

23-án megérkezett Magyarországra (15 napja), és a VÁM-on ácsorog 15 napja, és 7 (!) napja vizsgálják a megküldött dokumentumokat (elküldtem az egyszerűsített vámkezelési formanyomtatványukat is kitöltve, és a paypal + order screenshotokat is.

A cuccot február (!) 20-án rendeltem meg, másfél hónappal ezelőtt...

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55664) hargitomi válasza bepe79 (#55663) üzenetére


hargitomi
tag

18-03-2015 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)
19-03-2015 Received from Customer
21-03-2015 Despatched to overseas (Country code: HU)

Én meg még mindig itt járok...

Xiaomi Redmi Note 5 - Whyred 4/64

(#55665) bl4ze válasza Axel100 (#55658) üzenetére


bl4ze
veterán

Én csak ajànlani tudom õket.

.:. bl4ze .:.

(#55666) d.j válasza jozsi252 (#55568) üzenetére


d.j
csendes tag

Aliexpressen hogyan fizettél, ha nem titok?

(#55667) wwenigma válasza d.j (#55666) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ali-n bankkartyaval tudsz fizetni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55668) d.j válasza wwenigma (#55667) üzenetére


d.j
csendes tag

Értem. A topic leírásban nem ajánlott, de persze ha nincs más.

(#55669) molvany válasza d.j (#55668) üzenetére


molvany
senior tag

Már kb. 2 éve a legyegyszerübb Maestro Bankkártyával fizetem az Alis vásárlásaimat. Aki nem ajánlja, nem tudom miért, de semmi gond vele. Semmivel sem látnak többet, mint ha boltban fizetéskor lehúzzák, vagy beleteszik a kártyaolvasóba.

WhatsApp :+491737182060

(#55670) El_Diablo válasza d.j (#55668) üzenetére


El_Diablo
tag

Ali-n megbízható a kártyás fizetés! Nyugodtan fizess vele. Ott az eladókra kell figyelni.

(#55671) maj-viktor válasza mati12 (#55656) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kérj "latin betűs" angol karakteres címet... vagy ha nem sikerül "dülőre jutni", akkor ezt nyomtasd ki és ragaszd a csomagra!

(#55660) Minstrel
Normális... már az is baj, ha valami "gyorsabban" jön, mint az átlag!? O.o :O :D

(#55661) Turbobacsi
Más alternatívák nem is nagyon lehetnek... (vagy megjön vagy nem... és hanem, akkor refund)
Max. a leírásodból az, hogy "normálisak", ha nem úgy szállítanak, ahogy kellene...

(#55663) bepe79
Sajnos normális tud lenni... én ha 1hét után nem frissül a beküldött papíros státusz, elküldöm újra... ez neked, ha jól látom holnap lesz esedékes... esetleges vámos zöld szám felhívása, hogy mi a probléma, ha arra sem mozdul meg a csomag státusza...

(#55664) hargitomi
SG post-os ha jól látom / értelmezem.... 2-3hét simán lehet a "Célországba elküldve" után...

(#55669) molvany
Sosem a bankkártyás fizetés a "megbízhatatlan", hanem akik kézebe kerül a bankkártya... így pl. pénztáros / benzinkutas esetén (lefényképezi egy "kémtollal" pl. a 2oldalát és tud vele online fizetni)
vagy ha noname oldalon akar fizetni vele - megadja "titkosítatlanul" .... nem https folyamaton kersztül, hanem pl. e-mailbe elküldi a kártyaadatokat vagy egy sima formanyomtatvány kitöltve neten, stb.
(és igen vannak ilyen hülyék, akik a PIN kódot ráírják a kártyára meg e-mailbe elküldik, stb., de hátna hülyeségre nincs mentség)
ali meg a legnagyobb online piactér... szép is lenne, ha csoportosan lopkodnák a kártyaadatokat!
Egyszóval aliexpress-en a bankkártyás fizetés biztonságos https oldalon... (meg AliPay regisztráció ajánlott... ez csak annyival több, hogy nem kell folyton beírnod a kártyaszámokat... hanem csak egy 5jegyű PIN-kódot kell a vásárlásokkor beírni... így gyorsabb és biztonságosabb tud lenni az ottani vásárlás)

És igen, ahogy írták ali-n az értékeléseket nézd az eladónál... meg a %-okat / termék értékeléseket / termék %-okat... orderek számát... és az egyik legfontosabb még "a rövid processing time"-ot... azaz a rendelés feldolgozási idejét... mely max. 7nap legyen... de inkább 5 vagy 3days-es eladót keress! :)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55672) Minstrel válasza maj-viktor (#55671) üzenetére


Minstrel
senior tag

Persze, már úgy megszoktam, hogy heteket kell várnom :D Amúgy nem gond, csak meglepődtem, mert már majdnem írtam valakinek, hogy hol szórakoznak 10 napig a csomagommal, erre ünnepkor befutott.

(#55673) Turbobacsi válasza maj-viktor (#55671) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

jogos, az összesített értékelést lehagytam: megbízható webshop, rengeteg áruval. Ha kifog az ember akciós cuccot, akkor érdemes vásárolni náluk. Általában azért nem olcsó hely. Figyelni kell.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#55674) bepe79 válasza maj-viktor (#55671) üzenetére


bepe79
addikt

Ez már úgymond megvolt, mert kb.4 vagy 5 nap eltéréssel küldtem be a screenshotokat a paypal + order bizonylatról, és az egyszerűsített vámkezelési nyilatkozatról. :( Plusz rájuk is telefonáltam a kiküldött levelükben szereplő telefonszámon, de a szokásos lerázós duma az ügyfélszolgálatostól: hogy hát ő is csak ennyit lát, hogy megküldött dokumentumok vizsgálata, várjak még pár napot, és akkor biztos történik valami. Holnap újra fölhívom őket, ha nem változik a státusz, és akkor már nem leszek olyan kedves, mint első alkalommal. :(((

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55675) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, van itt olyan aki Romaniaba el es szokott kulfoldrol rendelni ? Azert lennek kivancsi mert nekem valamiert amerikabol amikor hoznak csomagot nem hozzak ki ide a falumba, meg nem is a melettunk levo varosba hanem csak egy 70 km-re levo varosba viszik el a postara es oda kell utanna mennyek...
Erdekes hogy mar kaptam csomagot Magyarorszagrol is azt ide hoztak hazhoz...

Szoval kivancsi lennek hogy ez Romaniaba igy mukodik vagy csak nalam csinaljak ezt? Most rendeltem megint de most Kinabol , kivancsi leszek most kihozzak-e.

(#55676) samyr


samyr
csendes tag

Garanciális ügyintézésem lenne aliexpresses rendelés kínából.
Mi a menete ennek a visszaküldésnek?
Milyen csomagnak szokták feladni a csomagot?
Nyomkövetési számot is kértek tőlem a csomagról.
A kivitelhez a vámárunyilatkozatot honnan tudnám le tölteni?
Hogy ne vámolják meg megint.

(#55677) wwenigma válasza SirAlo (#55675) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy romaniai magyar kollega azt mondta, szemelyesen lehet elhozni a vámról a küldeményeket ott csak. Ami itthonról megy az nem vámköteles mert EU-n belüli.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55678) SirAlo válasza wwenigma (#55677) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Remek... akkor majd mehetek megint atvenni masik varosba a csomagot, amugy nem kell szemelyesen mert en is massal hozattam el

(#55679) Zeki válasza samyr (#55676) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#55680) thefreeman válasza SirAlo (#55675) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Én rendeltem Romániába elég nagy szívás. Én megyeközpontban lakok itt a helyi postán tudtam átvenni de elég rossz időpontokban lehet csak kedden és csütörtökön 10 és 13 óra között. Valamint a vámhatár sem 22 euró mint Magyarországon hanem 10 euró. Mostanig ha valamelyik európai postával kaptál csomagot azt kihozták normálisan pl a holland postás csomagot de egy román oldalon azt írták, hogy rájöttek hogy az nem Hollandiából jön.

(#55681) SirAlo válasza thefreeman (#55680) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Te mikor rendeltel utoljara? En abban remenykedek hogy azota valtozott es fejlodtek mar annyit hogy kiszallitjak hozzad a csomagot, ez a posta lenyege :D jo hogy nem kuldenek cedulat hogy menny utanna Kinaba

(#55682) thefreeman válasza SirAlo (#55681) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Az utolsó rendelésem 2 hete vettem ki. Ezektől nagy fejlődést szerintem nem érdemes várni. Nekem azzal még nem lenne gondom hogy utána kell menni csak legalább olyankor lehetne amikor egy átlag ember ráér.

(#55683) SirAlo válasza thefreeman (#55682) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Hat igy nem gond ha epp abba a varosba laksz ahol at kell venni , de ugy hogy 70 km-re el kell menni erte meg vissza az eleg nagy szivas -.- Olyankor mi van ha nem veszed at ? Vissza kerhetem paypalon a penzet ? Vegulis hozzam nem szallitottak ki!

(#55684) maj-viktor válasza Zeki (#55679) üzenetére


maj-viktor
őstag

Elég sok alternatíva lehet az olvasási / írási különbségekre...

ÉN most frissen olyan furát tapasztaltam, hogy az microSD adapter sem mindegy... amit a Samsung mellé kaptam, azzal csak 8MB/sec-el másolt, míg a Kingston mellé kapott adapterrel megvolt a simán 21MB/sec... és azért nem mindegy, hogy 3x olyan gyors vagy lassú-e a másolás (ez beépített kártyaolvasóval volt)

Így pl. még bejátszik ez is, hogy belső vagy külső kártyaolvasó és/vagy usb2 vagy usb3-as a csatlakozó...
(nagyon durva szélsőséges eseteket szoktam tapasztalni... ahogy írtam pl. 8 VS 21 MB/sec másolás - írás is előfordulhat)

Én amit most frissen levontam következtetés, hogy az ilyen Samsung mellé kapott adapter szarabb... bezzeg a Kingston-ossal csak úgy repült 20MB/sec felett a CLASS10-es kártya! :)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55685) thefreeman válasza SirAlo (#55683) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Azt hiszem 10 napot tartják a postán aztán visszaküldik a feladónak.

(#55686) maj-viktor válasza thefreeman (#55685) üzenetére


maj-viktor
őstag

Igen, a Magyar Posta pl. 10munkanapig (2hét) tartja a postán, aztán vissza a feladónak... (román helyzetet nem tudom sajnos... nincs román fórum erre esetleg!? vagy a román posta honlapján info róla!?)

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#55687) SirAlo válasza maj-viktor (#55686) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Azt tudom hogy vissza kuldi a posta, de ilyen helyzetbe vissza kerhetem a penzemet paypalon ?

(#55688) Axel100


Axel100
tag

Köszönöm szépen a véleményeket!Rendelni akarok kb.50ezer Ft értékben remélem mihamarabb megkapom.

ELŐREUTALNI CSAK ABBAN AZ ESETBEN FOGOK HA TÖBB POZITÍVOD VAN MINT NEKEM!Ha valaki venni akar valamit tőlem,előbb írja oda mire gondolt ,mert ált. több termékem is van 1xerre!!!PRIVIT HAMARABB ÉSZREVESZEM!!!

(#55689) wwenigma válasza SirAlo (#55687) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az orszag torvenyei miatt kell ott atvenned... :U

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#55690) zsolx


zsolx
tag

Ma reggel 2015.04.07. 7 órakor ezt látom
2015-04-08 10:20, NLAMSC(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
Nem semmi.

(#55691) bepe79


bepe79
addikt

Felhívtam ma a 421-7235-öt, és az NL-es tracking number alapján már azt látja, hogy a vámkezelés megtörtént, csak a tracking nem frissült még, és hogy 6-án zárult le a VÁM-kezelés. Azt mondta, hogy 2-3 nap alatt továbbítják kézbesítésre, tehát még akár óriási szerencsével péntekre meg is érkezhet hozzám... :Y LOL
Az április 10-e lesz már, és február 20-án rendeltem a cumót..

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#55692) wolpertinger


wolpertinger
csendes tag

Üdv!
Banggood rendelésem 03.22-én kiszállítva és mai napig nem érkezett meg. UK raktáros hozzáteszem.
7-10 munkanapot ad a rizsafaló hogy megkapom, ma 12 nap csomag sehol.
Valaki rendelt már tőlük a UK-ből?

[ Szerkesztve ]

“Ha természetes módon élsz, sosem leszel szegény, de ha a képzelgések szerint, sosem leszel gazdag.”

(#55693) Turbobacsi válasza wolpertinger (#55692) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nekem 2 rendelés: mindkettő 1 héten belül itt volt

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#55694) gyűrű válasza wolpertinger (#55692) üzenetére


gyűrű
addikt

Banggoodal nekem is van gondom ..7-10 napot írtak szállításra a plussz pénzért, erre most telt le a 10 nap, és 2015-04-01 19:50 FLYTEXPRESS-CN, Acceptance :(

(#55695) D@reeo válasza wolpertinger (#55692) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Írj nekik, megkérnek, hogy várj egy hetet. Az egy hét alatt valószínű megérkezik, ha nem, akkor kérj resendet vagy refundot.

(#55696) Zeki válasza Turbobacsi (#55693) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#55697) bl4ze válasza gyűrű (#55694) üzenetére


bl4ze
veterán

FLYT-tel nekem 3-4 hét :(

.:. bl4ze .:.

(#55698) Turbobacsi válasza Zeki (#55696) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

ezt most miért nekem? :U

(én telefont aliról nem veszek)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#55699) Zeki válasza Turbobacsi (#55698) üzenetére


Zeki
nagyúr

Véletlen!

(#55700) motrola válasza gyűrű (#55694) üzenetére


motrola
aktív tag

Nem pont a bangood, másik hely volt de én rögtön visszakértem a szállítási költséget amit vissza is adtak.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.